Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Jak odnaučit psa štěkat

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jak odnaučit psa štěkat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 21:34 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Laďka
Laďka napsala: Tak až si zas bude stěžovat, tak mu můžeš říc, že to řešíš, třeba že psovi dáváš elektrošoky, třeba bude soused spokojený...
.


potlesk smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 17:55 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Laďka
Tak mě to teď od středy dost trápí, protože nechci aby se trápil ani Bane ani aby to rušilo sousedy. Bohužel bydlíme v baráku, kde jsou papírové zdi a je opravdu slyšet vše....Dneska jem potkala sousedku od naproti, tak jsem se ji také ptala, zda ho slyšela štěkat, tak řiká, že neví, že tu moc neni a že neví odkd to jde, že štěká i ten černej pes přes ulici atd. ale že je možné, že štěkal 15min, ale že by nerada obviňovala, že opravdu neví odkud to jde...A když neštěká v noci, že jako jí to nevadí no.
Tak to máš pak těžký,ale chápu jestli ten pán vedle nás přijel na dovolenou z Anglie a ráno ho budí štěkot.
Spíš je mi divný, že až teď nějak začal....
Je fakt, že to jsou hodně hlídací psi a většinou štěkají když mají důvod.
To mi ještě správcová řikala, že co se nenaučej do roka, že je pak poblém a už se to většinou nenaučej....ta má puda a ví o tom prd. A ještě mi navrhovala ať mu dáme léky na zklidnění, jako když se dává když jsou ohňostroje.... no tak jako nebudu do něj cpát nějaký prášky no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2016 16:50 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: kinder
To Libasovo psychologické vysvětlení mě docela pobavilo, ale když to člověk vezme kol kolem, tak na to něco bude :) Vidíš, nakonec bude z hodiny čtvrthodina...
Já si myslím, že je to přirozené, že pes štěká... Pokud to nejsou hysterické scény po odchodu páníčků z domu, tak bych to asi ani nijak neřešila. Podle mě stačí, když slyší z venku štěkat jiného pejska, tak na to prostě reaguje. A u vás v baráku je přes den jinak absolutní klid? Jako nikomu tam nebrečí miminko, žádné dítě nehraje na klavír a nikdo tam není nahluchlý a nepouští si nahlas televizi? Všude se najde nějaký protivný soused. Tak až si zas bude stěžovat, tak mu můžeš říc, že to řešíš, třeba že psovi dáváš elektrošoky, třeba bude soused spokojený... Ale vážně, když máš ověřené, že štěká chvilku jenom proto, že ho prostě něco vyruší a není to systematické hodinové štěkání třeba ze strachu nebo úzkosti, tak je to podle mě běžné. Jsou psi, kteří štěkají míň nebo vůbec, russellíci jsou prostě krapet víc ukecaní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 15:34 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
Tak dneska jsem ho zase chvíli natáčela a když jsme odešli byl v pohodě to si vzal kostičku, pak si ležel na posteli a koukal směrem balkón (přes dveře sem však dala noviny provizorně zatím,aby nevidělven),pak bloumal po pokoji šel do chodbičky, zase zpět na postel, tak vydržel asi cca 11min, jenže pak zas seskočil a běžel nejspíš k balkónu (foťák sem měla daný na stole vedle balkónových dveří, tak snímá jen část bytu) a začal štěkat, pak běžel do chodby ke dveřím asi něco slyšel a štěkal a pak zas zpátky....a takhle vydržel cca 15-20min.
Jenže to je takový ten hlídací štěkot, když jsme doma, tak ho okřiknu a řeknu klid nebo místo nebo tak. Jenže takhle ho nikdo nezastaví a on vydrží s přestávkami dýl když ho něco štve. A zřejmě vidí i přes zalepené dveře nebo já nevim.... Nebo alespoň tak to na mě tak působilo, že prostě hlídá,protože takhle štěká někdy i když jsme doma. Když je mu smutno tak spíš tak kňourá nebo tak lístostivě poštěkává.
Tak jak ho učit ať nehlídá, ať je v klidu? Že stačí štěknout 2X a klid..... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2016 10:03 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
Já nejsem zastáncem oblečků, když má pes pohyb, ale to neznamená, že bys mu ho neměla dávat. Pokud máš dobrý pocit z toho, že mu ten obleček dáváš, a připadá ti, že to má smysl, tak mu ho určitě dávej. Tím, že mu ho budeš dávat, určitě nic nezkazíš. Pejskovi obleček obvykle vůbec nevadí.
A ještě něco z psychologie. Jak může vzniknout hodinové štěkání. Bane uvidí na balkóně holuba a štěkne si. Dvakrát, třikrát, holub odletí, Bane jde na postel, zahudrá si a usne. Ovšem soused s tou zvláštní přezdívkou k*kot zaslechl Baneho štěknutí. A tak když potká ostatní, milé a příjemné sousedy, tak spustí: "Slyšeli jste to? To hrozné štěkání? Ten pes zase hodinu štěkal. No slyšeli jste to? To je hrozné". Milí a příjemní lidé mu nechtějí odporovat, tak přikývnou, že ano, že taky něco slyšeli. Druhý den se situace opakuje, třetí, čtvrtý, pátý den také... Jak reaguje lidský mozek? Mozek ví, že jeho nositel není lhář. Že vždy mluví pravdu. A tak jestli tady pětkrát někomu řekl, že slyšel psa hodinu štěkat, tak ho musel slyšet. Přece by nelhal. A uloží informaci o hodinovém štěkání psa. Když se ty pak zeptáš milých, příjemných a pravdomluvných lidí, jestli slyšeli, že tvůj pejsek hodinu štěká, a ještě jim třeba řekneš, že máš o něj strach... tak ti potvrdí, že ano, že toho psa skutečně slyšeli štěkat. A opravdu tomu věří, opravdu si myslí, že to tak bylo.
Tohle je celkem běžná věc, takto lidský mozek běžně funguje. Využívá se to v reklamě a v dalších oborech ovlivňujících lidské myšlení. Manipulátoři toho využívají běžně - někteří vědomě, někteří si to ani neuvědomují. Proto jsem radil být opatrný v přejímání informace, že Bane hodinu štěká. Jak radí Petra - půjč si od nějakého kamaráda kameru a zmapuj si, jak to doma chodí. Já to taky udělal a byl jsem překvapený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.01.2016 00:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kinder
nejprve si pujč někde kameru a formou záznamu zmapuj, jak to doma chodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 13:15 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
Děkuji za rady. No je pravda, že tamtomu sousedovi vadí naprosto všechno (i hlasitá pračka od sousedů ze shora), ale teď nám to říkali i sousedi okolo a ty by nejspíš nekecali, tak opravdu nevím....
A i mamka když mi ho někdy hlídala chvíli řekla, že jako kňourá chvílí nebo si párkrát štěkne, ale že by hodinu se ji nezdá...
Asi opravdu hlídá a něco hod z venku zneklidňuje....to pak dokáže štěkat dýl to věřim. Tak chápu, že mu je líto, že někam jdeme a on nejde s náma. Ale on se ani nerve do dvěří, že by jako chtěl jít nebo nějak vyváděl a říkám když já jdu po chodbě, tak nic neslyšim, tak jestli začne až pak....
Oblečky jsem mu začala dávat potom, co jsme byli s nim venku když byl menší jen na procházce a dostal kašel, tak jsem si říkala, že to má asi z toho. Přece jenom je malej a na břichu nemá žádný chlupy a když se v lese brodí sněhem a skáče v něm, tak se pak i klepal (předpokládám,že zimou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2016 09:28 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
No, štěkání je někdy problém. V tomto tvém případě bych to viděl ale stejně jako Markiz. Byl bych hodně skeptický. To, že štěkal, když jsi šla k sousedce, bylo vyvoláno pravděpodobně tím, že tě čekal, myslel si, že jdeš domů, a ty jsi najednou místo toho šla k sousedce. To ho asi docela rozhodilo. Mám vyzkoušeno, že pes pozná přicházet svého pána už podle otevírání dveří v domě. Myslím tím panelák, kdy jsme bydleli v 6. patře a náš pes bezpečně poznal, že moje přítelkyně v přízemí odemyká dveře. Předpokládám, že mladý Bane má stejně dobrý, ale spíše lepší sluch než měl náš staříček. Bývalka mi dokonce říkala, že poznal i když jsem přijížděl autem na sídliště. Poznal už zvuk mého auta... Takže to, že jsi ho slyšela štěkat, když jsi místo domů šla k sousedce, bych nebral úplně vážně.
Druhá věc, která mne zaujala, je to, že štěká někdy v průběhu dopoledne a štěká celou hodinu... Buď v tu dobu někdo nějak to jeho štěkání vyvolá (kopáním do dveří, vrtáním vrtačkou atd.), nebo je to celé nesmysl a výmysl. Myslím, že opravdu nejlepší je sama si to vyzkoušet nahrát a potom teprve přemýšlet, jak to řešit. Aha, tak teprve teď jsem si přečetl poslední příspěvky - zřejmě mne tak rozhodil ten elektronesmysl, že jsem je předtím přehlídl. Zdá se tedy, že záhada hodinového štěkání je vyřešena. Zřejmě ho vyruší něco, co je na balkoně (může to být klidně vrabec nebo holub), tak si štěkne a jde na gauč. Soused, kterého jsi pojmenovala k*kot to přibarví a je z toho hodinové štěkání. Myslím, že jsi to vymyslela dobře - zakrýt výhled na balkon. Ono by možná neuškodilo klidně zatáhnout rolety nebo žaluzie na všech oknech, v šeru bude Bane klidnější.
Třetí věc - omezení procházek. Když jsi nemocná, je to pochopitelné. Musíš se šetřit, aby ses co nejdřív uzdravila, a omezíš procházky na nejkratší možnou dobu. Ale když jsi zdravá, tak vycházky neomezuj. A neoblíkej ho. On nezmrzne. Pokud máš procházku jako procházku se psem, která je určena k jeho vyvenčení, a ne na hodinové popovídání si s nějakou kamarádkou, kdy pes sedí vedle tebe a nudí se, pak pes celou dobu jde či běhá a je v pohybu a rozhodně nezmrzne. Pokud není naháč a nejsou více než -30°C mrazy, nepotřebuje obleček. Obleček by potřeboval jen v případě, že běhá a pak musí někde na mrazu stát. Obleček mu v pohybu zavazí a může způsobit zchoulostivění psa. Nicméně obleček je tvoje volba a pokud se ti líbí, tak mu ho klidně dávej... ale rozhodně mu neomezuj pohyb. Opravdu takové mrazy u nás ještě nebyly a ani nebudou, aby pes nemohl na hodinovou procházku. A když se ti venku pěkně vyběhá, bude i doma klidnější.
Poslední věc - můj názor na EO a všechny elektronické zázraky. Je to jen můj názor a názor lidí, kteří se zabývají výcvikem a výchovou psů, není to univerzální pravda. Nicméně můj názor je, že všechny tyhle pomůcky jsou jen svinstvo, které psům způsobuje nepřiměřenou bolest a/nebo nepřiměřený stres. Ať obojek, který mu dává elektrické šoky, nebo který ho děsí stříkáním nějakého svinstva či vysíláním nějakého ultrazvuku. Nepomáhá to, psa to maximálně vyděsí, ale nic nenaučí. Opravdu doporučuji se tomu vyhýbat jako čert kříži, je to týrání psa.
Omlouvám se všem za příliš dlouhý příspěvek, nakonec, nikdo vás nenutil ho číst, byl určen pro kinder a měl sloužit k tomu, aby ses nad tím zamyslela a viděla to třeba i z jiného úhlu pohledu, některé věci nemusí být vždy tak, jak se nám na první pohled jeví. Určitě se tě tím, co píšu, nechci nijak dotknout nebo tě přesvědčit, abys dělala to či ono. Jen tě prosím o zamyšlení, než začneš svého pejska trápit nějakýma elektronickýma hrůzama jen proto, že nějaký pan, který má přezdívku k*kot, někde něco vykládá. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2016 17:21 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Markiz
Nevím uvidíme. No tak jsme měla puštěnej foťák a byl v klidu a pak viděl něco z balkónových dveří, tak začal štěkat (hlídat) pak přestal skočil na postel pobafával potichu to dělá když mu něco vadí a zas běžel k balkónu a štěkal.....
takže nevím, jak to měl předtím, ale teď ne že by se mu stýskalo, ale že viděl něco venku. Takže přes dolní sklo asi něco dám ať nevidí ven....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 20:44 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: kinder
tak jeste jsou i nejaky s aerosolem, ale treba ja vim, ze moje psycho by z toho bylo na vetvi a spustilo by jekot jeste vetsi..
co diktafon, ze by se spustil na zvuk?

a myslis, ze pistici ultrazvuk ho utisi?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 20:34 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Markiz
Elektrického obojku se bojim nechci,aby mu to způsobovalo nějakou bolest, je to přirozená reakce řeč psa štěkot, proto jsem myslela ty "repráčky" co mají jen dělat nějaký zvuk co jim vadí. Ale, že opravdu až teď no dám zítra foťák, ale ten natáčí jen cca hodinu no ale aspoň něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 20:11 R Žena Markiz [262] - Ovčáci
tak v tomhle ti neporadim, nikdy jsem to pouzit nemusela, zas na druhou stranu jsem zrovna dneska cetla pribeh jedne pani, co "zdedila" fenku po babicce (mrtvice) a nikdy si nezvykla byt doma sama, takze si kvuli tomu pry i nastehovala domu exmanzela (invalidu), ktery s fenkou cely den je a jeste plati vencice z vedlejsiho vchodu, protoze exmanzel to nezvladne.. nez tohle, kdyz rve jen kdyz tam dlouho nikdo neni, mozna bych EO zkusila. Druha vec je, aby z nej nezacal jeste vic blbnout :/

Kazdopadne jsem zvedava jak dopadne test s fotakem, dej vedet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 18:33 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Markiz
Hele tak dnes jsem u paní byla, začal štěkat, protože slyšel, jak sem furt na chodbě a ťukám na vedlejší dveře než mi otevře. Když jsem zašla k ní, tak štěkal asi cca max.10min?A pak klid....byla sem u ní asi cca 45min, tak sama říkala, že teď štěká tak jinak ne tak nahlas, že předtim úplně ječel...Tak nevim zda věděl, že sem vedle, ale je to divný no.
Taky si řikám, že je to tím, že sem byla přes svátky doma s nim a pak sem byla nemocná a nechodila sem s nim na tak dlouhé procházky i jak mrzlo, tak sem nechtěla, aby nastydl i když oblékáme, tak to bylo asi taky tim.....ale doma sem si s nim hrála o to víc ráno.
Každopádně neštěká celý den a dřív opravdu vydržel, nebo nám to nikdo neřekl....
Přemýšlela jsem o preventivním a bezbolestném způsobu o tomhle www.elektronickeobojkypropsy.cz/… co myslíš?
Zítra si dám foťák a odpoledne po práci ze za paní stavim s bomboniérou a optám se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2016 00:04 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: kinder
tak zitra zajdi k te sousede a uvidis.. kazdopadne pokud neplace po odchodu ani pred prichodem, jsem uz na tyhle veci skepticka - tady se mne domaci ptali, jestli mam psa na balkone, ze si stezovala nejaka babka z protejsiho vchodu, ze tam steka (nezajem ze tu vriska jork s bisonkem odvedle).. rekla jsem mu ze asi tezko, domaci ze ok, ze ta babka ma stejne problem porad se vsim, i s tim, ze rano vyjde slunce, k tomu dodal ze to vi jen proto, ze zena zabloudila do nejakyho obchodu (kde ta baba asi dela) a ze tam zas mnoho let nepujde :-D dikybohu za ne, ze jsou rozumni.

Myslis, ze steka (pokud steka) ze separacky?
Pripadne bych zkusila tuhle pani.. www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2016 21:07 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Markiz
NO přišli na nás 3 jeden k*kot co si stěžuje na každého, ale pak i paní od vedle a ta je hodná té bych to věřila a pak Angličan mi to řikal na chodbě, co bydlí na druhé straně a ten by asi taky nelhal....a správcová samozřejmě....no ale on prý když de někdo po chodbě, tak neštěká to je v klidu. I když odcházím, proto jsem byla v šoku když mi to říkali a je mi z toho fakt na nic. ach jo....Zítra ráno mi paní nabídla, že se můžu stavit a poslechnout si....,tak uvidím sama no. No on štěká prý jen ráno pak je klid,ale že by 1hodinu vydržel? sad
Dříve jsem nechávala foťák zapnutý, zkusím znovu....
ALe musíme to řešit rychle, o to to je horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2016 20:25 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: kinder
a nelzou sousedi? Bych nechala zapnute neco na nahravani, abych zjistila kde je problem. Nekde jsou naschvalisti, co provokuji psy treba i kopanim do dveri, bohuzel..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 20:24 Žena kinder [350] - Jack russell teriér – Štěkání
Ahoj, tak jsme teď zjistili, že máme velký problém. Ráno během naší nepřítomnosti Bane cca prý hodinu štěká. Bohužel když odcházím do práce a i třeba čekám u schránek, tak je v klidu a nic....Dávám mu každé ráno buďto mlsek na žužlání nebo ten balónek bludiště nebo schovám mlsky po bytě.... O ničem jsme nevěděli vzhledem k tomu, že když odcházím, tak nic a když přicházím, tak taky nic..... ach jo, sem z toho dost špatná, hlavně nevím, jak to řešit,když ani neštěká když jdu pryč, tak odejít za dveře a vracet se asi nemá smysl,když nic nedělá...
Samozřejmě nechceme otravovat sousedy a elektrické obojky se mi taky používat nechtějí z toho mám strach. :-( asi si zvykl, že jsme byli přes svátky s nim doma, nevím....
děkuji za rady sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 22:37 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Nikol
Určitě to zvládnete. A neboj se zkoušet další a další hračky... Scotty taky nebyl moc na aportování, ale když jsem mu pokaždé, když přinesl balonek, dal kokyno, tak se naučil nosit balonek a dnes už ho nosí i bez kokyn, jen tak pro radost. Jo, a když říkám kokyno, pamlsek a tak, tak nedávám nic sladkého, žádné piškoty, ani nějaké párky a tak. Mám v pamlskovníku normální granule platinum pro štěňata. Jsou maličké, měkké, takže je snadno pokouše a rychle spolkne, a těmi ho odměňuju. Ono mi přijde, že Scottymu je fuk, co mu dám, hlavně když ho odměním něčím jedlým :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 08:49 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Nikol
Když píšeš, že si ráda hraje s klackem, tak co jí zkusit nějaký dát i domů do bytu? Pokud ho kouše tak zřejmě z toho bude bordel, ale určitě ji to zabaví. My máme takový dřívko silnější tuším, že z třešně co si našel u babičky na zahradě a hrozně se mu líbilo, tak jsem mu ho vzala domů a má ho jen na balkóně, kde si ho sem tam žužle a vyhazuje do vzduchu:-D Pak dej vědět,jak vám výcvik dopadl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 17:16 Muž Nikol [0] Re: Libas
Děkuju za rady :-) už zkoušíme trénovat, co se týče plyšáka tak je to dobrý nápad, Lilly má dva, mají ukousaný oči, nohy a ruce, takže žádný mazlíci, na to má asi mě. Večer,když jdu spát, tak počká až začnu usínat a pak si vleze ke mě pod peřinu a spí až do rána. Ráno se jí snažím venčit dlouho, ale jediný co jí baví je hrát si s klackem, takže většinou celé ráno hledáme ten správný klacek,který jí bude bavit. Musím tu sehnat někoho s kým bych mohla venčit, vidím na malé ,že jí to moc chybí. Tak snad to zvládneme, děkuju
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 23:32 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
jj, psi toho prospěj hafo, když neni co dělat, bylo neuvěřitelný sledovat naše hafany, když jsme nebyli doma, ale na chalupě, jak nonstop něco dělali a spali jen na půl přes den i v noci ať jsme tam byli den a nebo měsíce a pak, když se vrátili domů,kde byla v bytě nuda, práskli sebou a byli totálně hotoví,
to jsem ale neměla na mysli, na mysli mám prostě pouze věcně skutečnost, že pes je smečkový zvíře a smečkový zvíře nikdy není samo, není-li ze smečky vyloučený, tedy hovořím o tom, co lidi se zvířatama vlastně nepřirozenýho dělaj, takže moji psi uměli bejt sami a sami chrápat, ale když si mohli vybrat, spali dycky s někym - ať už s dvounožcem nebo čtyř, to ovšem neznamená, že např. u mne nezůstávali taky někdy samotný. Nemění to ale nic na tom, že je to nepřirozený a něco, co je špatně. Jsou věci, kerý člověk dělá, snaží se je omlouvat nebo nějak zachraňovat či nahrazovat dobrem, ale nejsou správný i kdyby se na hlavu stavěl. Někdo to přizná, jinej ne a někdo to ani nepozná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 23:15 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Kdesi jsem četl, že pes prospí klidně i 20 hodin denně. Ale už jsem se naučil nevěřit všemu, co čtu, tak jsem si schválně vzal fotopast, nastavil ji na časosběr a pak jsem koukal, co Scotty tu dobu beze mne dělal. A jaké překvapení - minutu na to, co jsem odešel, tak už spal... a spal, dokud jsem nepřišel. Co já jsem to za hajzla, že nechám zvíře spát samotný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 22:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
taky pamatuju na doby, kdy jsme hafany učili zůstat v klidu doma o samotě, na druhou stranu mi to nedá šoupnout trochu nostalgie ruku v ruce s etologií a nadhodit, co jsme to my lidi za potvory, že smečkový zvířata necháváme samotný. chudáci. žít s dvounohejma tyranama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2014 20:19 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Nikol
Super. Je fajn, že o nich víš dost. Toto plemeno je obzvlášť fixované na lidi. Nicméně jsou velmi učenliví a neboj, naučíš ji, aby byla v klidu, jen to chce trpělivost. Nejdříve začni o víkendu, o svátcích už to jen upevníš. Na lidi teď nemysli, kinder to napsala dobře - Lilly by z tebe vycítila nervozitu a bylo by to obtížnější. Lilly teď z tebe musí cítit tvou lásku a důvěru.
Chtěl jsem vědět, odkud jsi a odkud pochází Lilly záměrně - kdybych znal ve tvém okolí někoho, s kým bys mohla společně venčit s jiným stafíkem, usnadnilo by ti to práci. Bohužel v Trutnově nikoho se stafíkem neznám. No a vědět, z jaké chovky pejsek pochází někdy taky dost pomůže. Je možné, že malá pochází z chovky, ve které se štěňatům zrovna moc nevěnují a fáze vtiskávání, která u psa probíhá zhruba do 8 týdnů věku, tam neprobíhá právě ideálně. O to to budeš mít těžší. Malá asi vyrůstala bez kontaktu s lidmi, znala jen klec, svou matku a sourozence. Pak jste si ji vzali vy, naplno jste se jí věnovali, a ve chvílích, kdy jste s ní nebyli, s ní byl jiný pejsek, takže byla v klidu - bylo to to, co znala už jako štěndo. Teď tu ale jiný pejsek není a ty ji potřebuješ přesvědčit, že se nic neděje. Že i když odejdeš, tak se vždy zase vrátíš a budeš se jí věnovat. Jak na to tu už bylo popsáno.
Mně Scotty zpočátku taky plakal, ale u něj to bylo snadné a já využil to nejčastější, co je doporučováno - zavřel jsem dveře od bytu a chvíli čekal. Věděl jsem že kňučí až po asi 5ti minutách, tak jsem zhruba po 3 minutách šel zase zpět, pustil ho z klícky, dal mu pamlsek a pomazlil se s ním. Za chvíli jsem zase odešel z bytu, zavřel a čekal. A zase po 3-4 minutách šel zpět, dal pamlsek a pomazlil se. První den jsem byl víc na chodbě než doma, pomalu jsem mu přidával. Druhý den jsme se dostali tak daleko, že jsem si hodinu a půl za dveřmi četl knížku a Scotty byl potichu. Ze začátku se párkrát stalo, že začal plakat. Většinou během chvilky přestal, tak jsem tak po minutce dvou, co byl znovu ticho, přišel zpět a zase mu dal pamlsek a chválil jej a hrál si. Jednou, když plakal déle, jsem se vrátil, tvářil jsem se děsně přísně a přísným hlasem (aspoň jsem se o něj snažil) jsem mu řekl že to je škaredé, že se mi to nelíbí. Pustil jsem ho z klícky, ale nedal jsem mu pamlsek a asi minutu sem si s ním nehrál... A pak znovu ven, na kratší dobu, abych se vrátil dřív, než začal plakat. Myslím, že jsme to cvičili jeden víkend a od té doby Scotty nebrečí.
Chtěl jsem si to ověřit v deníčku, ale nemohu najít, kdy jsme to cvičili... mám dojem, že to byl nějaký prodloužený víkend docela krátce potom, co jsem si Scottyho přivezl, ale nemám to tam. Píšu si tam každou ptákovinu, ale tohle jsem si tam nenapsal... No, co už, tak musím vzpomínat.
Jo, samozřejmě necvičili jsme celý den... vždy jsem s ním byl chvíli doma, hráli jsme si, nebo jsem s ním šel i ven na dvůr a pak jsem ho nechal zase samotného doma... ale jak říkám, u něj to bylo docela snadné, bylo mu necelých 5 měsíců, měl skvělou socializaci už od chovatelky a sousedka mne upozornila hned v den, kdy ho prvně slyšela plakat. Ty to budeš mít složitější, ale chce to trpělivost, hodně lásky a pozitivní energie a uvidíš, že to zvládnete. No a taky mne napadlo, co mu koupit plyšáka? Někde v sekáči je prodávají za pár kaček. Já Scottymu dát plyšáka nemohu, on ho považuje za kousací hračku a hned ho rozcupuje. Ale spousta holek říkala, že si jejich pejsci s plyšáky vlezou do pelíšku a spí s nimi... a to i stafíci. Myslím, že je to lepší řešení než morče.
Jo, a ještě jedna věc. Asi by bylo dobré ráno si přivstat (dobrá rada ode mne, který to sám nedokážu), abys ji ráno pořádně vyběhala. Jít s ní někam na bezpečné místo, kde jí můžeš házet míček. Scottyho tak za půl hodinky běhání za míčkem, který mu házím házečem, dokonale utahám a pak spí půl dne a ani na mne nevzpomene. A možná by to chtělo podívat se po někom, kdo má taky stafíka, aby si spolu mohli 2-3x týdně hrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2014 13:00 Muž invalida [782] Re: kinder
To natáčení je fajn..myslím že záležíi na tom jakou máš autoritu.. Mě přijde normální že pes vyžaduje pozornost.. kňučí a normální pes po chvíli pochopí že to nemá smysl a dá pokoj...... Teda myslím já ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.11.2014 10:05 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: petrab
Ano já to myslela tak, že to Nikol bude řešit, ale vzhledem k tomu, že už psala, že na ni chtěj volat polici a omluvy a vysvětlení lidi z baráku nezajímá. Že pejska to nenaučí asi za den, dovolenou co píše si vzít také nemůže. Tak to bylo myšleno, že v klidu až bude čas o víkendu to pejska učit, myslím si, že ve spěchu a stresu psa nic nenaučí a akorát se jim to bude dělat blbě a pejsek tu negativní enerigii vycítí a nebude moc šťastnej....
Problém je také ten, že ji na to lidi z baráku upozornili poměrně pozdě, že se to děje když už byli fakt nasraný, proto možná ani omluvy nezabraly.
Každopádně my takhle se štěnětem, tak když jsme odcházeli tak také chvíli kňučel a vyl (prostě to zkoušel zda se vrátíme). Mě teda zajímalo co dělá když tam nejsme, zda fakt furt kňučí, protože když jsem se vracela domů z města tak už byl klid. A jsme také v paneláku takže by to obtěžovalo.
Tak jsem si nastavila foťák(na funkci kamery) na stůl, kterej snímal místnost kde má pelíšek a kde je postel. S plnou baterkou to natáčelo asi 40minut a viděla jsem, že chvíli kňučí (2minuty?) chodí po místnosti a pak si lehne a spí. Když byl hodně malej tak vytáh boty z botníku a trochu si je žužlal, taky sranda vidět pak na videu, jak vám s tou botou hází a lomcuje hlavou s ní:-D
Prostě chci říct, že neni špatné si to nahrát,aby člověk věděl co se děje když tam neni. Zda kňučí u dveří nebo leží v pelechu a sténá a podobně......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2014 09:07 Muž invalida [782] Re: petrab
jsou i tací, kdož pak kdykoliv maj možnost, psa nakopnou, pohoděj buřtika s jedem apod
To je přesný...zákony nevymahatelný, Na prezidenta parodie, na potraviny taky,,,např škrob ve šlehačce atd. Ale zase tu zaznívá..kašlu na ně a podobnej tón asi připomenu že když mě a mýho psa má někdo tolerovat musím tolerovat já jejich touho po klidu.
Dá se pochopit. že se psovi stejská a dá se to vyřešit poměrně rychle i když ne vždy jednak chybou v přístupu a jednaj povahou a citlivostí psa.
Obešel bych sousedy s bonbonierou nebo lahví vína a zkusil se omluvit.Když se to nepodaří hrozí to stěhování a další stres. A to že je štěkání pod povolený decibely je sice hezký ale že by to neobtěžovalo pravda bejt nemusí. V každým jednání máme práva ale i povinnosti. Tak zkrátka i ta diplomacie je dobrá alternativa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 20:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kinder
kinder napsala: nemyslim si, že by to někdo chtěl řešit soudně...
záleží na jedinci, často ne, ale jsou i tací, kdož pak kdykoliv maj možnost, psa nakopnou, pohoděj buřtika s jedem apod., takže na snadě je to řešit a vyřešit, jak Nikol píše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 20:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: napiš mi vzkaz mám dojem, že forum je od toho, aby lidi kladli otázky a odpovědi a aby o věcech diskutovali tady, ne? pejskaři přeci rádi mluví o svých hafanech, o problémech s nima a rádi vyslechnou názory a zkušenosti jiných
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2014 12:01 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Nikol
Hele ohledně té police si nedělej starosti, četla jsem odborný článek a z právnického hlediska ti nemůžou nic udělat. Ani se nejedná o rušení nočního klidu, který je tuším od 6 do 22.hodin, předpokládám, že noční neděláš tudíž jsi v noci doma a to nekňučí. V tom článku se psalo, že štěkot se nedá nijak hlasitostí změřit, aby se dokázalo, že porušuje nějak určité decibely, které jsou už moc. Takže pokud na tebe podaj náááááhodou trestní oznámení, což si nemyslím, protože je s tím dost práce a nemyslim si, že by to někdo chtěl řešit soudně, tak by stejně s největší pravděpodobností prohráli. Akorát je problém pokud si v podnájmu můžou si stěžovat majiteli a ten tě může vyhodit... O týrání zvířat se také nejedná, pokud by měl někdo ze sousedů podobné řeči, takže jako nevim jestli si zavolej policii tak ty je pošlou asi tak do prdele. Hlavně se kvůli tomu nestresuj, pejsek to také vycítí a učit v klidu pomalu.

Bejt tebou dám na rady Libase a také bych zkusila vše co už tu bylo popsáno.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 10:03 Muž Nikol [0] Re: Libas
Ano, vím o nich dost, taky proto jsem si pořídila toto plemeno. Nečekala jsem ale, že bude takhle reagovat na odloučení, jelikož druhý stafík je naprosto v pohodě. Jsem v práci 9-10hod, když stíhám, tak jí chodim venčit přes oběd nebo můj kamarád (prosím ostatní, aby si odpustili komentáře na to, jak je malá dlouho sama). Chci se tomu věnovat přes víkend a pak přes svátky, jelikož mám dovolenou jen na svátky. Jsem z Trutnova a malou mám z jedné chovky z Ostravy, ale tam nemají čas. Lidi ode mě z baráku už podali stížnost a chtějí na mě volat policii, když je mala bude ještě rušit. Celou dobu jsem o tom nevěděla, že to dělá, věděla jsem, že po venčení, když si potřebuju zajet do obchodu, tak, že pak brečí než se vrátim, ale nevěděla jsem, že to dělá v průběhu dne, jelikož jsem jí neslyšela. Potřebuju opravdu poradit, kašlu na lidi,ť si volají policii, ale chci aby malá byla hlavně v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2014 20:08 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Nikol
Máš stafíka, tak ihned zapomeň na hlouposti s elektrickým obojkem a jakýmkoliv "silovým" řešením! Víš o nich aspoň něco málo? Kolik máš dovolené a kolik času tomu chceš věnovat? Jak dlouho jsi v práci a necháváš Lilly samotnou?
Jsou tady níž dobré rady, a stafík je mimořádně inteligentní pes, takže za týden dovolené by se Lilly určitě dala naučit naprosto v pohodě, aby doma byla v klidu, ale správnými metodami se to dá zvládnout i za víkend. Fenečky bývají víc fixované na přítomnost druhého pejska, ale rychle si zvykne, že je sama. Ty ji teď musíš naučit být sama doma. Zapomeň na elektrický obojek, zapomeň na jakékoliv tresty. Pokud nic nevíš o psech, vyhledej v okolí nějakého odborníka na pozitivní posilování, shaping, nebo tak něco, těmito metodami se stafíci velmi rychle učí.
Škoda, že nemáš vyplněný profil ani prezentaci Lilly. Kdybychom věděli, odkud zhruba jsi a nebo odkud máš Lilly, dalo by se víc a hlavně adresněji poradit. Většina chovatelů v takové situaci dokáže majiteli svého odchovánka poradit nejlépe, protože zná jeho povahu. Pokud nemáš kontakt s chovatelem nebo nemají čas poradit, napiš mi vzkaz nebo napiš sem a já ti poradím ze svých zkušeností a z toho, co jsem pobral od zkušenějších majitelů stafíků než jsem já.
A hlavně nepropadej panice. Jestli ti někdo nadává, vysvětli jim, co se stalo, a že je to jen dočasně, že brzy se Lilly naučí být sama a v klidu a že už nebude rušit. Většina lidí to pochopí a tobě těch pár dní bude stačit k tomu, abys ji naučila být v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 10:25 Muž Nikol [0]
Byli spolu 1,5roku. Přítelův pejsek je úplně v pohodě a nekňučí, malá je na mě hodně fixovaná a vyvádí. Myslela jsem druhým zvířátkem třeba morče nebo něco takového, aby viděla, že tam není sama.Musím to právě nějako rychleji pořešit, aby mě mevyhodili z bytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 10:19 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Nikol
Jak dlouho byli ty pejsci spolu? Já myslím, že byla prostě zvyklá, že má u sebe parťáka a teď nechápe proč už ne a asi se jí opravdu po něm stýská. Možná se bojí když už nevídá kamaráda ani přítele, že ty taky odejdeš a už se nevrátíš..... Určitě jste je neměli dělit :-( Každopádně když ji pořídíš dalšího pejska tak nevíš jak se zachová ona i ten druhej. A ten druhý pes od expřítele ten je v pohodě nebo se mu také stýská?
Možná zkusit rady co už padly v diskuzi dole (pouštět nahrávku s tvým hlasem, odejít na pár minut z bytu a pak se vrátit). Ale pokud to předtím když byli dva nedělala, tak je jasné, že problém bude v tom rozdělení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 09:28 Muž Nikol [0] – Brečící stafbulík
Dobrý den,

POtřebovala bych poradit, co dělat s brečícím stafbulíkem. Nedávno jsme se rozešli s přítelem a měli jsme spolu dva stafbulíky, pejsky jsme si rozdělili, ale moje malá strašně brečí, když jsem v práci,jelikož se jí asi stýská a je sama. Sousedi si na mě stěžují. Přemýšlely jsem nad el.obojkem, ale moc se mi to nelíbí. Napadlo mě, že bych jí pořídila nějaké jiné zvířátko,aby se necítila tak sama, ale nevím jestli by to pomohlo.

Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.11.2014 09:11 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: petrab
Ten výraz potom je k nezaplacení smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.11.2014 15:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kinder
Fotka k příspěvku :)
tak to třeba E. se vrhal po papíru jako malej. furt krad WC role papíru.... (foto)
do dospělosti mu zůstalo jediný - nesnášel vočíčka, vocásky, ouška, čumáky plyš. hraček, ty dycky vyhryz...

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2014 11:37 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: petrab
petrab napsala: ach tááák, vzorný pejsek :-)

No co se týče jeho věcí tak jo, ale jak najde papírový kapesníček, tak je to v prčicích to jsou cucky po celém bytě:-)Ale jinak je zlatej ani jako malej nic nezničil, trochu odrbal koberec u pelíšku, ale jinak nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 20:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kinder
ach tááák, vzorný pejsek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 16:36 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: petrab


?? jak do hadru, tu nerozhryže?

když si udělá pouzdýrko přesně na flašku a ušije si to třeba na stroji tak si myslím, že ne, ale záleží samozřejmě na psovi....Nám neroztrhá ani plyšáky :-) Takže spíš záleží na povaze psa.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 09:10 Muž invalida [782] Re: PhoebeAdel
Tady ale bylo myšlený ten typ potížisti. Je to jedno že je to kravina, hlavně že si můžu stěžovat. Vztahy mezi lidma jsou na bídný úrovni stydim Přes léto mám vedle paní který vadí úplně všechno. Ještě že nejsem slušně vychovanej a klidně jí pošlu. Ona se urazí a je pokoj. Sice si stěžuje na výboře furt ale mě už neotravuje stydim Jednou za čas to dojdu podepsat, zasmějem se tomu na co všechno si může člověk stěžovat a hotovo. Je třeba najít svoji metodu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 00:09 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Ja jsem tez duchodce a taky susteni sleduju. Teda po praci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2014 22:45 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
invalida napsal: jsme lidi a to je sakra zparchantělý plemeno. palec potlesk ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 22:44 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kinder
kinder napsala: .......... flašky.... akorát bych ji dala možná do nějakého slabšího hadru nebo podobně.

?? jak do hadru, tu nerozhryže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 22:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
invalida napsal: Je pravda, že důchodci opravdu nemají většinou pochopení:-( holt nemají co jiného na práci než sledovat co se kde šustne v baráku ;-)

já teda jsem teprff skoro důchodce a nemam pochopení a šustění v baráku sleduju fest smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 20:36 Muž invalida [782] Re: proiture
Tady si to pročti..to že ničí věci je jednak štěněcí projev a jednak vyžadování pozornosti. Když si něco vybrečí jednou zopakuje to. Zkus ten trik s vlažnou lahví. A nacvičovat po kratších intervalech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 20:28 proiture
Zdravím,potřebovala bych poradit,dcera má 3 měsíční štěně křížence bígla a on při jejím odchodu do práce hrozně vyvádí,štěká,brečí,vůbec nejí,misku s vodou vyleje ,co může tak rozkouše,vůbec si s ním neví rady,už si i sousedi stěžují,poradíte prosím díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 19:15 Muž invalida [782] Re: kinder
V dnešní době nemůžeš bohužel pochopení žádat. Prostě jsme lidi a to je sakra zparchantělý plemeno. Tu plastovku sem měl obšitou kobercem. Můžeš dát teplejší vodu..izolovaná vydrží dýl. To sem myslel že Ti cvakne ne naostro. Bordel udělá každej pes i dospělej, s tím počítej. Hlavně z nudy a vyžadování pozornosti. Dát psa pryč je strašný ale jsou i lidi kteří psa kvůli štěkání otráví.
Spíš z toho důvodu sem myslel abys nedráždil důchodce. Já sem měl na čuby kliku a už sem starej kretén takže si poradím a hlavně jsem doma pořád takže asi tak. Vedle má chatu jedna kráva z prahy která je schopná po psu házet kamení jen proto že si od ní nenechám nic líbit. Je to velká dáma a myslí si že podle ní bude skákat celá vesnice. U mě ale narazila. Jestli si myslí že ji má naštorc tak mě je to fakt putna. A držím palce. A až uvidíš někoho s hrůzou v očích kvůli plemenu tak si říkej je blbej je blbej je blbej ale potichu...je dost hloupejch lidí kteří jsou schopní psu ublížit stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2014 13:32 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: invalida
možná hloupá,ale pravdivá. Samozřejmě je pravda, že by ten neustálý hluk štval každého, ale paní/slečna se s tím snaží něco dělat, tak by i oni mohli mít pochopení, že to nejde ze dne na den. Viděla jsem i případy kdy pak majitelé dávali pejska pryč a pro to zvíře je to pak hrozný... ale to už řešíme něco jiného.
K té flašce s vodou - my takhle měli položenou malou flaštičku na pití u postele s čistou vodu a když jsme odešli tak ji pes totálně rozkousal, takže bordel všude, nasáklý koberec. Naštěstí nic nevdechl (petka je docela ostrá po rozkousání). Takže na to bych dala určitě pozor. Celkově psy flašky rádi otvírají. Ale za zkoušku stojí všechno, akorát bych ji dala možná do nějakého slabšího hadru nebo podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.11.2014 20:35 Muž invalida [782]
Je pravda, že důchodci opravdu nemají většinou pochopení:-( holt nemají co jiného na práci než sledovat co se kde šustne v baráku ;-)
Mě se tahle věta zdá hloupá.
Když chci být tolerován i se svými psi musím tolerovat jiné i třeba s jejich touhou po klidu. Nicméně mě se osvědčila láhev z vlažnou vodou. Napodobí teplo sourozence nebo jinýho člena smečky. A časem se to podaří.
Reklama

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 1253x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/357