Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Jak odnaučit psa štěkat

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jak odnaučit psa štěkat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 20:19 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Silver
Já bych mu zkusila dát nějakou kost, která mu déle vydrží a bude si ji žužlat, to ho určitě na chvíli zabaví, ale není to trvalé řešení. Ale pokud mu ji dáš a odejde s ní např. do pokoje a neuvidí tě odcházet, tak to pro něj nebude takové si myslim.
Jinak pak už krajní řešení, což bych volila až opravdu jako poslední možnost jsou elektrické obojky, které jim dávají malé rány (dle nastavení) když začnou výt,štěkat. Kámoška to měla na huskyho, protože byl nemocnej, zvykl si, že je s nim doma a když začala chodit do práce vyl....a obojek pomohl, ale já této metodě moc nefandim, ale lepší než dát pejska pryč. V článkách dole to také někdo popisuje z vlastní zkušenosti.

Je pravda, že důchodci opravdu nemají většinou pochopení:-( holt nemají co jiného na práci než sledovat co se kde šustne v baráku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 12:21 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: 111muf
A co pustit mu rádio, když je sám doma. Nebo nahrát cd s hlasem a povídáním mu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 20:01 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Silver
No jo no je mu smutno;-) Poradila bych ti, pořiď mu psího kamaráda a nebo intenzivně trénujte. Na 5 min odejít a čekat za dveřmi, intervaly prodlužovat a chválit, pokud se mu to povede bez pláče. Zkusila bych, pořídit i videonahrávku. Co ho zabavit aktivity hrami pro psy? Je jich velká spousta a pro tuto rasu i něco na kousání. Držím palce. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 20:49 Silver – separační úzkost - slzavé údolí v mé nepřítomnosti
Zdravím,

strašně jsem znovu toužila po pejskovi ale z důvodu náročné práce, jsem si nemohla dovolit pořídit štěňátko. Chvilku jsem hledala na internetu starší odložené pejsky nebo kdo již psa déle mít nemůže.
Našla jsem Darwího - am. pitbull ... neskutečnej mazel a miláček, i když už musel dostat vylágoš... Neuvěřitelně si na mě zvykl a i po 4 týdnech se mnou chodí všude i na záchod. Tedy kromě práce. Nemohu si dovolit ho brát sebou a tak klasicky zůstává doma.
Intenzita štěkání a vytí se již snížila ale stále brečí několikrát do hodiny a sousedi (důchodci a nemakavci) si stěžují.. Trénujeme samotu ale vydrží stále max. : 10 min...
a pak si div neukroutí prdku jak mě vítá... i když ví, že budu naštvaná a bude muset spát ve svém pelíšku.
Už si skoro nevím rady...ráno chodíme min. 45minut na aktivnější procházku (v 6hod ráno), většinou si mohu dovolit jet mezi prací ho na 30 minut vyvenčit... Vracím se teď již dříve max po 9,5 hodinách... nic nerozkouše.. jen mi leží v peřinách, hlavu položenou a brečí a brečí... po té co se vrátím jdeme většinou na další 2 hodinky ven (prochajda + hraní)... on si totiž nejdřív musí zastopovat než si semnou hraje :-D :-D ...
Zkusím najet na systém, že ráno po venčení se klasika zabalím a odejdu. Bez rouloučení, nechám mu své peřiny, hračky má a svůj pelíšek taky.
Tak uvidíme. Neznáte prosím ještě nějakou metodu, kterou bych mohla uplatnit jestli tato neklapne??
Děkuji všem za rady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2014 22:01 Robin Re: kristyna
Já měl problém s naším bíglem. Zkusil jsem všechno, ale bez výsledku :-( . Pamlsky, odměny, pochvaly, ale i tresty. Už jsem nevěděl kam hlavu složit. Sousedi sepsali petici a chtěli ať dám psa pryč nebo se odstěhuji. Na to jsem, ale neměl sílu. Zkusil jsem tedy elektronický obojek. Byl jsem sice velmi skeptický. První koupil nějakou čínu, to jsem psovi ale nedal ani na krk. Zkusil jsem to na sobě a byla to fakt síla. Navíc se na ten šunt nedalo spolehnout. Kolega má výcvikový obojek od česke firmy Dogtrace. Kvalitní voděodolné obojky, 3roky záruka. Jenom že u nich je vyšší pořizovací cena. Naštěstí jsem našel prodejce který mi obojek před koupením pujčil na 14dní na vyzkoušení. (nechci tu nikomu dělat reklamu tak nebudu psát konkrétně). Když pominu větší pořizovací cenu tak musím říct, že jak zpracováním tak spolehlivostí je to uplně jiná liga. Obojek jsem opět zkusil první na sobě a impulsy se dali už opravdu plynule nastavit. Nebolí to ale jen tak šimrá. Když jsem si dal silnější impuls tak to taky nebolí ale stahuje to svaly na krku něco jako je abtronic na břicho (sedíte u televize s čipsama a břicho máte svalnaté jako vánočku :-D ) ale jak to stáhne ty svaly tak už je to fakt nepříjemné. Tak že jsem našemu hafanovi nastavil nejmenší impuls. Nebolí ho to ale dělá mu to takový nepříjemný pocit na krku. Vždy když zaštěká tak se jen tak ohledne jako by CO TO? KDO TO? :-D a už vubec neštěká máme klid. Se sousedama začínám pomalu opět vycházet. Pokud máte strach tak si jako já vygooglete nějakou pujčovnu obojku je jich v ČR už myslím více a vyzkoušejte. Za zkoušku nic nedáte a pokud se dostanete z takové zapeklité situace v jaké jsem byl já budete jen rádi, že někdo takové služby nabízí. Toto je má zkušenost. Ahojte Robin ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.04.2014 16:54 Jana Re: Laďka
S těmi obojky opatrně, pes pozná kdy ho na krku má a kdy ne.Pokud na nich člověk trvá, dávají se takové imitace, kdy pes se učí to nosit a neví kdy je to pravé a kdy ne. Navíc si s tím obojkem spojí Vás a pes by neměl nikdy vědět že to jde od Vás(pokud jde o kárání - naopak znám lidi kteří např na el. obojek cvičí jako na klikr! i s tím se dá pracovat.)Je tam tenká hranice. Jinak např. u toho štěkání na agility by nemělo vadit hlavně Vám pes je natěšený, nám to dělají psy na obranách a psy se zavírají do kotců, aby se tam uklidnily, potom přímo před cvičením, pokud je pes moc hektický vyplatí se si udělat pár obratů, základních povelů aby se začal soustředit, pokud se jedná třeba o jiné psy nebo vyštěkávání vás je spíše o Vás, pokud se bojíte jak budou reagovat lidi snažíte se rychle psa spacifikovat, nebo upouštíte od kárání a nakonec mu to dovolíte, pes ví, že si to prostě vyštěká, jako jiní psy vymrčí. Někde jste povolila a ví že na ní nemáte nervy a plně se na ní nesoustředíte, jen přemýšlíte co si ti lidi o vás myslí. S kamaráděním bych využila hadrovou ohlávku- náhubek a potom co bude hodná třeba dám povel lehni a zklidní se, tak odměnit a sundat.Pokud začne štěkat, zase nasadím a dám lehni. Je jasný že to bez štěkání nepůjde ihned, bude se vzpírat, válet,ječet,musíte být trpělivá a ukázat že to na vás neplatí, jako malé dítě v obchodě, musí na to přijít, co po ni chcete, zatím třeba cvičit třeba ve psí školce, navštěvovat cizí pejsky ve školce, kde majitelé vědí jak se psy zacházet a nezkoušet si to na jezevčíkovy od důchodkyně. Budete klidnější že vám "pejskaři" rozumí a budou trpělivý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 16:23 Žena Laďka [354] - Teriéři
No, my s tím štěkáním teď taky bojujeme. Když se Abby někde moc líbí a chtěla by běhat nebo jít za jiným pejskem a já ji nepustím, tak začne štěkat jak magor. Problém je to fakt třeba na agility, když neběhá, tak na všechny ostatní řve, není rozumět vlastního slova a všechny to samozřejmě obtěžuje. Nebo když se jak velká voda hrne k nějakému malému štěňátku a já jí to nedovolím, tak to samé. Páníčci od štěňátka se pak samozřejmě bojí a Abby už si s ním nepohraje nikdy, i když by neublížila ani mouše :-( Zkoušela jsem už všechny možné rady, co jsem kde našla, ale nepomáhá nic. Ona v tu chvíli, kdy začne štěkat, tak se dostane do úplného rauše, kdy mě absolutně nevnímá a když se jí snažím zavřít klapačku rukou, tak se po mě ohání. Taky už fakt nevím, co s tím. Chápu, že štěkání je pro psa přirozené, stejně, jak pro mě kecání u kafe, ale jakmile tím někoho omezujeme, tak to nechci nechat jen tak... Ještě zkusím pohledat něco o těch vodních protištěkacích obojcích, ale myslím, že Abby by bylo šumafuk, i kdybych jí na hlavu chrstla kýbl vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 22:46 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jana
To s tím štěkáním na povel a za odměnu často pomáhá, ale taky ne úplně vždy. Ale rozhodně to stojí za zkoušku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2014 17:12 Jana Re: pavoucica
známé se podařilo dát štěkání pod "kontrolu" že fenku prostě naučila na povel štěkat. Po nějaké době když za to nedostala odměnu tak se na to fenka vyprdla :-)
My máme problém že naháč normálně nemusel ostatní psy, tak prostě jen zavrčel, psů si nevšímal a bylo to ok. Teď co máme štěně tak si ho asi začal hlídat, jinak si neumím vysvětlit jeho chování, pokud jsme někde ať už na cvičáku, obranách a jdeme společně kolem psa, Tobi se jde skamarádit nebo už očuchat se známím tak Jecky nám vyvádí, vrčí, ječí kolikrát ho mám už vyvěšenýho, dostává vynadáno a není nic naplat šíleně vyvádí, když Tobi je s cizím psem. Doma si ho ale nevšímá, spí každý v jiné místnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2014 07:23 Žena pavoucica [703]
Tchýně má starou kříženku kokršpaněla Roxinu, nicméně reagovala vrčením, jelikož byla několikrát pokousána od NO.Za pár dní na to přišla švagrová se svýma dvěma nevychovanýma Yack Russel teriérkama a ty po Roxině vystartovaly
.Naše Lupina přišla vyhodnotila situaci a jelikož se ona tu cítila už doma tak se přidala na stranu Roxiny a ty malý potvory srovnala do latě.Od té doby se jí Roxina nebojí, ba naopak jsou kamarádky, neškodí si a když jsou venku tak ji Lupina chrání a dost to Roxině pomohlo a přestala se venku tolik bát větších psu.Chce to čas.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 21:03 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Argo zase když přideme domů,tak radostí knourá,celkem dost hlasitě a než jdeme na procházku a nasadím mu obojek,tak to dělá taky,nefunguje na něj nic.Sagar si sedne a čeká,ani nepípne.
K dotazu co píše slečna Sabina,bych taky řekla,at tomu dá čas,přeci jen,pokud byl pes zvyklý sám a najednou mu tam běhá jiný hafan,kterého si všímá jeho panička,tak je jasné,že se mu to nelíbí.Když jsme přivezli Sagiho,tak Argo pořád na něj vrčel,během týdne se to uklidnilo a ted jsou super kámoši. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 13:25 Žena pavoucica [703] Re: invalida
stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 09:35 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Sabina Mate
No, já nevím, ale těžko cokoliv poradit, když o psech nic nevíme. Ten pejsek na fotce vypadá trochu jako ridgeback nebo snad nějaký ohař, ale nevíme, jestli je to ten původní nebo ten nový. Taky nevíme, jakého jsou pohlaví a jak jsou staří. Já bych se bez těchto základních informací radit neodvážil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 07:50 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Sabina Mate
Chce to čas. Nebude trvat dlouho a přestane ho to bavit. Zjistí, že budou kámoši a že je to vlastně fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 07:48 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Lucajz
Celkem to chápu. Když jdu v sobotu a v neděli v 6:00 hod na procházku, taky nechci, aby kluci stereo vzbudili všechen pracující lid, který si chce o víkendu pospat. Ignorovat to nejde, už jsem to zkoušela hlavně při vítání, když příjdu z práce. Funguje to až po chvíli až u Matesa, ale Muf štěká dál. Myslím si, že u některých psů prostě cvičební pravidla neexistují a jsou nepraktikovatelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 21:27 Muž invalida [782] Re: pavoucica
Vije je možná s tvrdým y. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2014 21:21 Žena pavoucica [703]
Možná by to nebylo marné naučit našeho psa mnoukat, jelikož pokaždé když odejdu z domu a Lupina před mým odchodem nebyla uplacena procházkou tak vije a štěká jako pominutá nehledě na to, kolik je v domě dalších příslušníků rodiny....Panina je hold jediná její láska a když mně minule tchýně volala a vykládala jak Lupina štěká tak jsem chce nechce musela sbalit malou z pískoviště a valit domů...Přijdu domů a ten "uřvaný" pes leží za dveřmi a spinká jako štěnátko:)Pokud máte doma nového pejska a starému původnímu obyvateli se nelíbí a štěká tak tomu dejte víc času....přijde na to, že štěkání nemá smysl a je lepší rezignovat pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 17:14 Muž invalida [782] Re: Sabina Mate
Přesvědčit ho aby mňoukal? Sakra má v teritoriu vetřelce tak jim dej čas aby se srovnali. A bacha abys ani jednomu nenadržovala...ten z útulku bude asi po zkušenostech s lidmi labilnější ale dá se hodně napravit. Záleží co má pes za sebou. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 12:11 Sabina Mate – Potřebujeme poradit
Fotka k příspěvku Co máme dělat když jsme si přivezli pejska z útulku a náš druhý pejsek co jsme už měly tak na něj pořád štěká? :-( :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.08.2013 09:48 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Lucajz
Trošku nechápu,proč vadí,že pes na procházce radostí štěká jak cvok. Navíc někteří psi jsou víc temperamentní a taky „ukecaní“ a vyřvávají to do světa.
Rozhodně vytrvalý bezdůvodný neopodstatněný hlasitý štěkot může být problémem zvlášť v noci, v souvislosti s naším odchodem (hlavně v bytě či se sousedy s malými dětmi apod.). Štěkot jako projev radosti, ochrany teritoria či hrozícího nebezpeční je ale zcela opodstatněný.
Jako uklidňovací prostředek můžeš použít neodolatelné pamlsky či nejoblíbenější hračky psa, které by ale měly být víceméně neběžné, ty, které nedostane vždy a po kterých šílí. Ty jsou vhodné pro krátkodobé uklidnění, o což Ti asi jde, jestliže to řešíš při procházkách. Lítání se štěkotem by mohla nahradit hra s nimi. Je ale zádrhel, pakliže je používáš naopak pro motivaci ke štěkání.
Pakliže se Tvůj pes naučil štěkat na povel rychle (věř, že naučit psa štěkat na povel není nic snadného, protože štěkat „bezdůvodně“ není pro něj nic lehkého, je to skvělá šance ho naučit na povel i neštěkat, i když by se s ním mělo začít záhy po tom, naučení štěkotu. Vyber si nějaký povel (jeden jediný a ten už nikdy neměň - např. ono „Ticho“, který nebudeš používat nikdy jindy k zabránění čehokoliv jiného, po vyřknutí je vhodné na nějakou dobu sevřít prsty psovi tlamu a jak se zklidní, ihned ho pochválit (slovo,pamlsek, hračka), ale bez povyku a vyprovokování k dalšímu trojčení. Počítej s tím, že jak dlouho trvá Tvoje bezradnost z toho, že pes štěká, dvakrát tak dlouhou dobu ho to můžeš odnaučovat. Někdy se, bohužel, udělá chyba právě po naučení štěkání na povel, kdy je člověk nadšen, že to pes umí a provokuje ho ke štěkotu tehdy, kdy nemá a nevědomky si zadělá na problém sám.Je třeba být ale důsledný a v tom platí i to, bude-li venčit psa někdo jiný a ten s tím dělat nebude nic, je to bez významu.
Co se týče el. obojku, můžeš bez problémů a výčitek zakoupit antištěkací obojek sprejový, který dost dobře pomáhá zvláště u psů, kteří někdy byli potrestání postříkáním vodou a nejsou ze spršky příliš nadšení) - to pomáhá zvláště když štěká pes z nudy. V obojku je zabudovanej i mikrofon se snímačem zvuku, kterej vystříkne vodu právě po tom, co pes začne štěkat. Musíš si ale ujasnit, kdy chceš, aby pes štěkal a kdy ne a nenasazovat mu ho na stálo. Takové obojky jsou jen usnadněním práce člověka. Stejně tak můžeš použít vodní střelu /z kvalitní vodní pistole) již spojenou s povelem. Peš štěkne, velíš ticho, následuje okamžitě po neuposlechnutí voda, pes se lekne, zmlkne, ihne pochvala - slovní, pamlsek, hračka. Stále dokola důsledně. Jestliže však pes miluje, když na něj voda stříká, může se sice zpočátku trochu ulechnout a tím zmlknout - čehož můžeš využít, ale nejdřív si toho trochu načti o podmíněných a nepodmíněných podnětem a reflexech při výcviku psa, pauzách mezi slovním povelem, odměnou, korekcí apod. protože jinak rychle na nějakou vodu začne kašlat a vzhledem k tomu, že jde o nejmírnější prostředek, tvrďoši ti na to hodí bobek... Též můžeš využít i obojky napuštěné psími uklidňujícími feromony (ve formě odpařovače do zásuvky nebo spraye), které psovi nijak neuškodí.
Celkově, jak píšeš, je Ti jedno, že pes štěká za plotem, což je jeho přirozenost, ale pakliže jsi v jeho přítomnosti, měl by poslechnout na povel - přestat štěkat - i když za plotem hlídá.
Cvičení můžeš kombinovat i s přivoláním, pakliže ho má skvělé a nebo využít v počátcích stopovačku, jestliže se rozbíhá řvoucí do světa a letí mu ječící sdělit, jak je to fajn si takhle blbnout.
Přeji trpělivost v čele s důsledností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 09:23 Žena Petra123 [461] Re: Lucajz
Kus práce to určitě bude. Vím z vlastní zkušenosti, že pes se strašně rychle naučí štěkat na povel, ale aby na povel mlčel, už je horší. :-D Ale i to jde. Držím palce, určitě to zvládnete. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 06:02 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Mě stačí, když vezmu do ruky obojek, že jdeme na procházku. Spustí se neskutečný štěkot. Teď už vlastně stačí, když kluci zaregistrují, že se oblékám. Jelikož chodíme ven hodně brzy ráno a okolí spí, nezbývá mi nic jiného, než kluky vzít do náruče(to přestanou štěkat) a jít tak až za plot a tam je vypustit na cestu. :-D Naučila jsem se štěkot obcházet a mám na své kluky různé finty, jelikož už je znám a vím, co na ně platí. Jsou pěkně tvrdohlaví a jen tak se něco odnaučit nechtějí.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 23:17 Žena Lucajz [14] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Petra123
To je chytré. Díky za tip, určitě to vyzkouším, ale bude to kus práce. Snad to půjde rychle a dál se budeme moci oddávat aktivitám, které nás oba baví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2013 22:13 Žena Petra123 [461] Re: Lucajz
Píšeš, že štěká proto, že je natěšený. Asi bych mu to nezakazovala, ale chápu, že to může být nepříjemné. Napadá mě přestat s tou činností, na kterou se on těší, přesně ve chvíli kdy začne štěkat a ignorovat ho. Když zmlkne, pochval ho. Prostě aby pochopil, že zábava bude v případě, kdy on nebude štěkat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 22:08 Žena Lucajz [14] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Lucajz
O tom, že pes štěká za plotem nebo při vítání se nebavím. To je prostě přirozené, jen mě jde o to, aby se dokázal těšit i jinak, než bouřlivým štěkotem při tom, když jsme na procházce. (Chodíme 5x týdně, jinak má obrovskou zahradu a parťáka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 22:05 Žena Lucajz [14] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Petra123
Já rozhodně chápu, že pes štěkat má, stejně tak jako člověk mluví. Nechci ho měnit do morku kosti, jen je opravdu nepříjemné, když řeknu "Arte, vpřed!" a než přejde překážku, tak se spustí štěkot, natěšený štěkot. Jen je to opravdu nepříjemné, když je nás více a můj pes štěká jako na lesy i když řeknu "Arte, ke mně!" a všichni se otáčí, co mám za praštěného psa. Chci radu, jak ho odnaučit takovému chování. Asi nevím jak povel "ticho" naučit.
El. obojek taky nechci, hodně lidí mi ho už doporučovalo, ale k tomu se schylovat nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 21:03 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Petra123
My to museli udělat kvůli sousedům, kteří nechápou, že pes štěká. Nám to rozhodně nevadilo. 2 roky jsme se ale snažili Mufa toto odnaučit, ale on jako by nechápal o co nám jde. Pochopil jen to, že když bude štěkat, nebu se s ním vítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 20:58 Žena Petra123 [461]
Tak nějak nevidím důvod, na co psa okřikovat nebo mu dokonce dávat protištěkací obojek. Okřikováním ho akorát více vyburcujete (proč by nemohl štěkat, když na něj páníček taky "štěká") a k tomu obojku se raději vyjadřovat nebudu... Což takhle naučit psa povel "ticho"? ;-) Pro psa by to bylo rozhodně příjemnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2013 20:02 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Lucajz
Já bych zkusila ten obojek ať už proti štěkání nebo ve vašem případě možná spíše výcvikový. Taky jsem se toho bála a odmítala jsem to, ale když není už jiná cesta? Dnes mi stačí říct: "že ti dám obojek?" Neříkám, že je to 100%ní, ale určitě nám to pomohlo a štěkání je již snesitelnější a v menší míře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 19:32 Žena Lucajz [14] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: 111muf
To jsem zkoušela, ale jsou v tomto hrozní. Ovšem to, že štěkají u plotu mi nevadí. Jde spíše o to, že když jsem s ním sama na procházce, tréninku, tak štěká jak šílený. Nemá u sebe druhého psa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 07:57 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Naši psi taky štěkají. Asi platí pravidlo, že čím víc psů, tím víc štěkání, prostě se vzájemně vyburcují. Když se povede, že je jeden z nich na zahradě sám, zdaleka tolik neštěká. Nicméně máme doma elektrický obojek proti štěkání. Muf ho má na nejvyšší výkon a i to ho někdy neodradí. Je to silnější než nějaký obojek. Pes prostě štěká a jinak to co má na srdci vyjádřit neumí. Jde o to, to trochu omezit na rozumnou míru. Je to jen o tom, důsledně psovi dávat najevo, že nesmí. Někdy musím jít až k tomu plotu a pohrozit rukavicí a dají pokoj. Tak to udělám za ten den třeba 20x a další den už to není taková hrůza a stačí je jen okřiknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 17:31 Žena Lucajz [14] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Ahoj, přidávám příspěvek, protože už jsem zoufalá.
Artík (německý ovčák) byl vždy pořádně ukecaný (nic proti tomu, je to pes a štěkat má). Povel "štěkej" jsme měli naučen asi za 5min. To že štěká při běžných situacích mi nevadí (radost, přivítání, štěkání za plotem), ale štěká pořád i při běžných situacích, když to tedy nedoplňuje o broukání a kňučení. Neustále na sebe upozorňuje. Při trénování se nabudí a štěká prakticky bez ustání (nechodím již na cvičák, jsem cvičitel samouk). Máte někdo radu jak se to snažit zmírnit?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 00:23 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Každej pes potřebuje pohybu a zábavy individuelně. Navíc pes je schopnej si zvyknout na lecos a taky se mu měněj potřeby věkem.
Každopádně nejde jen o procházky, co se tedy týče zmíněnýho štěkotu a vytí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 22:58 Dracula Re: Katy
Záleží na čase majitele to máš pravdu, některý pes potřebuje pohybu víc, některý méně, brala jsem to podle sebe, MY musíme lítat venku 2-3.hodiny-neustálého aportování, běhání a cvičení jinak jsem v kýblu páč bych u Beušku měla vroubek smich ale taky, jsem ještě student tak co čekat že. Ale čím déle, tím lépe. ano (Ona někdy ta pomalá procházka je lepší než ta svižná)

Jak si psa naučíš tak to máš, je pravda že se stanovuje denní venčení alespon 2hodiny, ale některý si zvykne na jinačejší a vyhovuje jim to, to platí u mlaých plemen častěji, ale někdy taky jen částečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 22:41 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Dracula
Tyjo to bych nedělala nic jiného než byla se psem venku smich Ne, já to chápu...je třeba psa zaměstnat, ale ono nezáleží na tom JAK DLOUHO venku je, ale jak efektivně se mu majitel věnuje. Já jsem se psem ráno půl hodiny, po práci hodinu a večer tak 20min a spí jak mimino, ráno ho musím budit :-D . Nechodíme na procházky na vodítku důchodcovským tempem, ale pěkně svižně a házíme bali, takže Safí toho naběhá 10x víc než já. Po cestě stihneme pocvičit a spokojenost je zatím na obou stranách ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.10.2012 16:32 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: lumíros
Ve věku 8let je nutno považovat NO za seniora.
Jestliže se dosud pes nijak hlasově neprojevoval a je to otázka poslední doby, znamená to, že je potřeba něco změnit. Starší zvířata se začínají postupně chovat odlišně od minulosti a na nás je usnadnit jim to, co dříve bylo jinak a vždy jde o individuelní přístup.
Co se týče hluku, je jedno, zda-li to někomu vadí nebo ne, protože jakékoliv podobné hlasité ruchy jsou uzákoněnným přestupkem. Hlavně jde o to, aby se soused nenaštval víc, než že bude hlásit něco na úřadě, ale nevyřešil to jednou provždy, tedy třeba jedem. Nezmiňujete, zda-li je to celodenní, noční nebo denní záležitost. Jestli je to u psa celoživotní, byť občasná, záležitost, asi nastala ta chvíle jí zarazit, byť pes je na pozemku proto, aby hlídal, tedy aby i hlásil. Pes na to ale nestačí sám.

Nejprve je nutno zjistit, zda-li je pes zcela v pořádku zdravotně, v tomto věku jsou již vhodné cca 1x, postupně 2x ročně preventivní prohlídky u veterináře.
Následuje zvážení, zda-li by pes nemohl být blíže smečce!
Pakliže pes může být libovolně mezi "svými", problém jak kouzelným proutkem přestane.
Většinou pes vyje a štěká proto, aby přivolával svoje pány, protože psovité šelmy nejsou samotáři, ale zvířata smečková. A co nebývalo, může se projevit nyní, když pes stárne.
Jestli jde o psa celoročně ubytovaného venku, který nechodí pravidelně na procházky mimo svůj "revír", aby se mohl vyprazdňovat mimo vlastní zahradu, o kotci nemluvě, často je největším problémem udržení stolice a moči a navíc pes v zimě nebude zprva snášet dobře topení. Jestliže se se psem nechodí pravidelně ven, někdy stačí upravit (třeba viz Dracula napsala: ..... ) počet procházek a hlavně aktivit (tzv. ten, kdo si hraje, nezlobí).


www.dogsmagazin.cz/…/

jobe.cz/…

sokolik.signaly.cz/…

psyhaf.blog.cz/…


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.10.2012 15:49 Dracula Re: lumíros
Cítí se osamělý, je třeba si uvědomit, že pes je smečkové zvíře, které potřebuje mít stálý kontakt.

Být na Vašem místě tak s ním jsem častěji, každodenní pravidelné procházky, utahám ho, aby v noci spal jako mimčo, ráno když se probudí vzít ho tak 20-30minut ven a pak odpoledne aspon na 2-3hodky a potom večer na hodku nebo dvě, pohát si s ním a uvidíte výsledek vytí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 15:23 lumíros
Ahoj, mame asi 8 letého německého ovčáka a stává se že od 2hodin rána začne výt a vyje až do rána. Je venku v kotci zavřený a samozřejmně že to štěkání nebo (vytí) vadí sousedům, protože se nevyspí a ráno vstavají do práce. To ovšem chápu, taky by mě to štvalo, ale jak to vysvětlit tomu psovi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.09.2012 11:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Marcela
Štěně přezubuje kolem 5ti měsíců. Jestliže má pes ještě mlíčňáky coze , tak je nutno je vytrhnout, což Vám měl veterinář sdělit, rozhodně by to bylo nenormální.
Pakliže jsou psovi odhadem cca 2 roky, akorát dospěl a jestliže ho neznáte, bude náprava obtížnější, cesta je to většinou vždy dlouhá a celoživotní a náročná na čas. Psí kamarád za to ovšem vždy stojí. Pes může mít navíc všemožné špatné až příšerné zkušenosti s jinými psy i jinými lidmi, takže bych osobně radila výcvikovou školu a v ní odborníka a individuelní přístup. A zároveň dobrou literaturu a naštudování etologie, chování psů. Podle popisu se jedná určitě o strachovou averzi a to velmi silnou. Jestliže pes od Vás dostal "do kožichu", byla to velká chyba, protože nelze psa trestat za to, co jste ho nenaučili, navíc Vás příliš nezná a tím jste se i Vy posunula do pozice toho, komu není radno důvěřovat. Jestliže psa neznáte a není bezpečně zvladatelný, musí chodit na vodítku a mít náhubek. Co se týče dorážení na psa sousedů, už tam mohl vzniknout problém u předchozího cizího majitele. Začala bych tedy úpravou plotu na zahradě, aby pes neměl možnost psa za plotem vidět.
Rady na webech vyslechněte, ale obraťte se na kynologa, který Vám individ. pomůže, vždy je nutno psa min. vidět a rovněž zjistit, jak je na tom se znalostí výcviku majitel. Kdybyste se rozhodli dát psa na převýchovu, je bezpodmínečně nutné zapracovat hlavně na sobě, jinak po návratu zpět se pes dostane téměř vždy zpět na předchozí kolej a celá věc je k zahození.

Máte-li zájem, mohu Vám dát kontakt na milou paní (SZ), která se přesně těmito problémy zabývá, je ovšem z Prahy a je potřeba dojíždět za ní. Mimo hl. město nejezdí, mmch. proto, že má přemíru práce. Každopádně Vám i po telefou podá některé informace.
;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 09:54 Marcela – Jak mohu svého psa odnaučit agresivitě na druhé psi
Fotka k příspěvku Potřebuji radu, jak odnaučit mého psa štěkat na druhé psy. Máme doma Teriéra, kterého jsme před třemi měsíci našli v obci, kde máme zahradu,toulal se více jak jeden týden co tedy vím a pak jsme se ho ujali. Nějakou dobu jsme se pídili po majiteli, ale bez úspěchu,tak že nám pes zůstal doma. Byla jsem s ním u veterinářky na prohlídce a ta mi řekla, že pejsek není starší dvou let,je pravda, že některé zoubky má ještě první. Pejsek je čilý,hravý i klidný bohužel jen doma, v momentě, kdy s ním jdu ven a potkáme se s jiným psem, je agresivní a samozřejmě štěká jak blázen.Nejhorší je, že jeho štěkot je až pisklavý skoro by vám vypadly bubínky z uší. Pejsek na začátku neuměl nic,naučila jsem ho, aby netahal na vodítku,chodí u nohy,povel sedni se taky naučil,jen když ho pustím na volno, zmizí,pak ho pěknou dobu naháním. Na volno ho pouštím jen na zahradě,jenže soused má vlčáka a jak ten náš blbec ho vidí, letí k plotu a má chuť vlčáka pokousat,jednou sem ho vzala za obojek, abych ho od plotu odtáhla a ohnal se i po mě, v rozpálenosti si to možná neuvědomil. Mám s ním dvě ne dobré zkušenosti, a to, že jsem jednoho dne nechala otevřené okno v obýváku a šla jsem jen do schránky pro poštu a uslyšela jsem příšerný štěkot,letěla sem domu a koukám pes venku,naháněl sousedovo psa a taky ho pokousal,druhá příhoda se stala na procházce, kde jsme potkali paní s jezevčíkem,opět vyváděl,přitáhla jsem ho k sobě dost silně,ten blbec tak zabral, že přetrhl kovový obojek a letěl na jezevčíka, kterého taky pokousal, v tom mě vzal takový vztek, že ode mě dostal poprvé několik ran,musela jsem ho znehybnit tím že jsem mu hlavu přitiskla k zemi, abych mu mohla dát vodítko kolem krku a stáhnout karabinou. Nejhorší na tom je, že bydlíme na sídlišti, kde je spoustu psů. Jinak lidi má rád i naše děti, s kterými si moc rád hraje. Tímto bych chtěla poprosit o radu někoho, kdo má stejnou zkušenost a poradí mi, jak ho odnaučit agresivitě k druhým psům.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.08.2012 22:49 Dracula Re: Naty5
Psa zabavit něčím, aby neměl čas smutnit, ale věnoval se něčemu, co ho více zajímá....A s tím obojkem nesouhlasím, tyto praktiky mi lezou krkem ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 23:00 Naty5 – jak od naucit stekani
Fotka k příspěvku Dobry den, chtela bych se zeptat, jak odnaucit psa stekanim a vytim,mame trpasliciho pince a ma 10mesicu,jakmile odejdeme z bytu, zacne stekat a vyt a vydrzi dlouho i nekdy cely den,mame problem ze sousedy a chcou, abychom se psa zbavili, steka i na zvonek, kdyz nekdo zazvoni, tak ho hned okriknem, ze to nesmí, tak prestane, ale kdyz nejsme doma, tak vyje,veterinar nam doporucil elektronicky obojek, ale pro nas se to zda jako tyrani poustet do neho nejake napeti, poradite nam prosim.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.07.2012 21:59 Dracula Re: bára
To musíš poznat ty jestli vrčí, že se bojí, nebo tě brání ano až potom postupuj s odnaučením ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 11:36 bára – pražský krysařík
Ahoj, mam roční fenku pražského krysaříka, nemám s ní žádný problém kromě toho, že mi zvrací v autě :-D a štěká,vrčí na cizí lidi.Bráni si mě,ale je to nepříjemné, jak jí to mam odnaučit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2012 17:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Tomáš
Zkus počíst zde níže.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.04.2012 14:37 Žena 111 [526] – Tomáš
Pokud můžu doporučit- pejska pořádně před odchodem utahat. Pak mu dát gumovou hračku, do které nastrkáte pamlsky, tím mu zabere nějaký čas a nebude se soustředit, že jste odešel. Před odchodem se neloučit, jen odejít.Po příchodu si pejska také nevšímejte- vyčkejte až se zcela zklidní a pak jej oslovte a pohlaďte. Nechávejte jej doma 5min pak 10min a pak interval prodlužujte.Začněte o víkendu, kdy nechodíte do práce. Můžete mu také pustit rádio či Tv jako kulisu. Pokud ani to nezabere- pak již jedině mohu doporučit protištěkací obojek? Hodně štěstí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 13:32 Tomáš – štěkání
Ahoj. Máme doma ročního Sharpeie. Nevydrží a nechce být sám doma. Každé ráno se vyvenčí, dostane hračky a pamlsky, které normáně nedostává. Když odejdeme a on zjistí, že už nejsme doma, začne hlasitě štěkat a štěká skoro celou dobu až do našeho příchodu, hlavně když něco slyší na chodbě. Už jsme kvůli tomu měli dost problému se sousedy a chybí už dost málo a budeme se muset nejpíš vystěhovat, jelikož bydlíme v podnájmu Prosím, mohli by jste nám někdo poradit, co dělat aby vydržel doma v pohodě a bez štěkotu?

Díky za každou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 22:01 Žena pavoucica [703] Re: 111
to já se sousedkou měla stejnou dohodu:)hlídala vytí naší Lupiny a potvrdila mi to samé, že řve prvních pár minut při mém odchodu, ale v momentě kdy jsem už pryč tak leží za vstupnímy dveřmi (máme tam sklo tak jde vidět do chodby)a potichu čeká....a začne štěkat v momentě kdy mě vidí přicházet domů:)mě to teda spíš dělá radost, že mě má takhle ráda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 10:16 Žena 111 [526] – štěkání a vití
U nalezenečka, kterého majitelé vyhodili za úporné štěkání a vytí- jsem také zvládla nechávat doma- a bez problémů. Co jí mám skoro 3 měsíce, se také objevil znovu problém, ale jsem to já :-( Když odcházím tak je v klidu- pak mě zaslechne třeba venku nebo zhlédne v okně a začne štěkat a do toho začne vít můj druhý pes. To trvá tak 2-3 min a pak je celou dobu klid třeba i 2h. A vše se opakuje, když přicházím ke vchodu. Vím, že to je tím, že mě vidí nebo slyší a to ji spustí. Druhý pes, když je doma, tak ani nepípne, je moc hodný, ale ona ho jako by k vytí vyprovokuje. Začala jsem po příchodu malou ignorovat- snad se vše zase ustálí a ona se vrátí do normálu. Začala být na mě moc fixovaná. Mám dobrého souseda, ten vždy když odcházím dostane instrukce a poslouchá zda štěká či vyje a jak dlouho,a co to způsobuje. Závěr jsem já :-( když mě vidí či slyší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 08:11 Žena pavoucica [703]
Naše psice ze začátku, když jsme ji nechali doma samotnou strašně vila, pak jsem to začala řešit tím, že než jsem odcházela tak jsem vstala dřív a vyvenčila a než jsem odešla dostala nějakou buvolí kost na hryzání, aby neměla čas tesknit a plakat.Tohle mi tu poradili jiní chovatelé a já jim za to děkuju, funguje to spolehlivě.Ted když odcházím tak většinou zustane v pelechu a nebo se uvelebí za vstupními dveřmi , někdy trochu štěká ale pak si lehne a čeká trpělivě dokud se nevrátím ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 1253x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/357?od=51