Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Jak odnaučit psa štěkat

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Jak odnaučit psa štěkat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.04.2012 20:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: tomas
Nepíšeš, jak je pes starý, jaké je to plemeno, jak je pes vycvičetn, jak dlouho řešíš tento problém, jak moc ho má zafixovaný. Měl bys k tomu začít přistupovat tak, jako by sis pořídil štěně a učil jej návyk na samotu. Můžeš-li si vzít po nějakou dobu volno,bude to lepší, se psem se nijak neluč (ať nemá proč truchlit), přes den i večer odcházej z bytu na chvilku, zase se vrať, nijak se se psem bláznivě nevítej (ať nemá proč Tě volat) a pochval ho, když se vrátíš a byl hodný. Je to prostě normálka, nic z čeho by se šílelo. V případě, že bude štěkat, vyčkej na chvíli, kdy přestane. Postupně vše psovi ztěžuj a pobyt mimo byt prodlužuj, ale jen postupně a při úspěchu dobu střídej a občas se zase vrať za chvilku. Zkus zpočátku místo fitka tuhle dobu volna využít právě k tréninkům se psem.
Vlastní názor, jak je štěkání časté, hoď za hlavu a sousedům a správci se slušně omluv (i kdyby oni byli bůhví jací a přeháněli) a otevřeně jim sděl, že Tě věc mrzí a řešíš ji s kynol. odborníkem a dej jim třeba svůj telefon, aby Ti mohli zavolat, kdyby ruch nepřestával či je mile požádej, aby psa případně z chodby neokřikovali, nebouchali na zdi a aby Ti zaznamenali, kdy pes štěká, jak dlouho a pod., v případě, že by se to opakovalo.
Ve volném čase se psem pořádej dlouhatánské procházky, aby se vybil, ráno si pořádně přivstaň, alespoň na dobu určitou a se psem prováděj všechno možné, co ho unaví a zakup mu nějaké interaktivní hračky, ze kterých může dolovat po dlouhou dobu nějaké dobroty.
V případě, že pes štěká ovšem jen cca jednou do týdne,chtělo by to spíše detektivní pozorování, proč se to děje, do kterého můžeš zapojit právě některého ze zvědavých sousedů, kterého klidně pozvi během volna na návštěvu a se psem ho zkamaraď.
Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2012 18:23 Žena 111 [526] – dosty7
Souhlasím že pes je tvor a štěkáním vyjádří svůj daný pocit- radost, smutek, danou potřebu....atd ;-) ale na nás je, abychom věděli kde je hranice štěkání kterou mu můžeme tolerovat. Kdyby to tak bylo nebylo by tolik uřvanců, jako je dnes všude kolem nás. Pokud chci aby se pes vyštěkal jedu do přírody, jdu do lesa atd... kde neruším své okolí palec Nepřípustné ale je, že pes štěká a to skoro pořád doma v bytě, či zahradě. To již narušuje soužití svého okolí a nad tím je třeba se pozastavit ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.04.2012 18:13 Žena HOUP [1532]
s tim odcházenim bych to zkusila -třeba jen do vedlejšiho pokoje a vždy za sebou zavřete dveře-----------
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 17:23 tomas – jak odnaučit psa štekat
Dobry den prosim o radu jak odnčit psa štekat...mame krizence a je to milaček je hrozne hodny ale jak mile ho nechame sami doma zacne rafat na cele patroa to se samozrejne nelibi sousedum ani spravcoj=)))....nesteka kazdy den ale treba 3x za 14dni....muj nazor je takovy ze spise steka kdyz prijdu z prace jdu ho vyvencit a zas nekam odjedu treba do fitness tak tu 1,5hodiny prosteka pac se mus asi stejska...nechci kupovat zadne el obojky atd chci ho to odnaucit prirozenou cestou dekuji za azdou radu!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2011 11:32 Muž jajaapaja [218] - TeriéřiRe: Petra123
Plnmě stebou souhlasím.Prořč by pejsek nemohl umět něco navíc.Můj panáčkuje sám ani ho k tomu nemusím nutit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.12.2011 16:21 Žena Petra123 [461] Re: dosty7
Vím, že tohle není přímo k tématu štěkání, ale jen chci reagovat na tuhle větu.
Proto nesnaším cvičitelé psů v cirkuse a v jinych podobných podnicích. Se psi dělají věci, které psům nejsou přirozené. Spíš záleží na tom, jak to se psy dělají. Já svého psa také učím spoustu různých triků jako je chůze po zadních, chození kolem věcí na povel, slalom a další podobné věci, které pro něj nejsou přirozené, ale vím že ho to baví, tak proč bych ho to nemohla učit? To zase přijde jako nesmysl mně.
(Pochopila jsem tu větu jako že jsi proti všemu, co se pes naučí navíc. Jestli jsem to pochopila špatně, pak se omlouvám. ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2011 11:31 Muž dosty7 [79] - Špicové a primitivní plemenaRe: Iva
no ja si myslím, že to chápu naprosto přesně, svým psům jsem nikdy nemusel dávat povel k tomu, aby neštěkali, protože a poněvadž jsem je od mala podporoval ve štěkotu, jen když jsem uvážil, že štěkájí oprávněně a protože a oni si to v hlavách dokaží přebrat,nemusel jsem je kárat, vše jsem dělal pozitivní cestou, když jako malé štěně vyštěkalo člověka, jen jsem ho přivolal k sobě, když štěkal v situaci, kdy jsem jeho štěkot uvítal, tak jsem ho hodně chválil a psovi postupně dochází kdy může zaštěkat, na člověka už ani neštěkne. Jistě chápu, že povel ŠTĚKEJ je potřeba u některých zkoušek, tam to ještě dokážu pochopit, ale učit zbytečně psa štěkat na povel jen tak, je mi proti srsti. Já svého psa beru jako partnera, který mi v životě pomáha a já pomáham jemu. A proč bych mu dělal něco, co mně osobně by se mi nelíbilo, kdyby to někdo dělal mé osobě. I přesto pes vždy věděl, kde je jeho místo ve smečce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2011 10:55 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: dosty7
Myslím, že to chápeš špatně. Nejde o úplné odnaučování psa štěkat, to je nesmysl, ale o zákazový povel při štěkání v nevhodných situacích.
Stejně tak opačný povel Štěkej!, který je pouze běžný doplňkový povel, potřebný třeba k některým zkouškám, nebo jen tak - aby toho pes více uměl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   09.12.2011 08:33 Muž dosty7 [79] - Špicové a primitivní plemena
ja teda nevím, proč se snažit psa odnaučit štěkat, pro psa je štěkání stejně přirozené jako pro člověka mluva. Spíš bych se snažil psa naučit, štěkat v momentech, ktere si to vyžadují. Pořád je to snadnější než ho jeho mluvu odnaučovat. A učit psa na povel ŠTĚKEJ štěkat je stejný nesmysl, jako kdyby jste na člověka vyhrkli,tak a teď mluv, i když se dotyčnému vůbec mluvit nechce. Ono si chce uvědomit, že pes je žívá bytost jako člověk a má svůj rozum. Proto nesnaším cvičitelé psů v cirkuse a v jinych podobných podnicích. Se psi dělají věci, které psům nejsou přirozené. Pes je a vždy bude šelma, jen člověk z nich udělal něco méně hodnotného. Možná mě za tento názor budete peskovat, ale tak to prostě vidím. Mam odchovaných několik psů a se všemi jsem měl ůžasný vztah.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.12.2011 21:59 Muž jajaapaja [218] - Teriéři
Toto by mělo jít asi do kolonky (Pro zasmání),ale je to o štěkání.Kdysi jsem měl pejska a kohouta.Kohout brzy ráno kokrhal.A pejsek někdy v noci štěkal.Na kočky když se mrouskaly.Někdy na kolemjdoucí.Samozřejmě to nešlo pod nos sousedovi.Poradil mi abych kohouta udělal na oběd.A pro pejska stloukl bednu .A pejska do ní na noc zavíral.A tak jsem šel u nás do fruty a vyptal si tam velkou dřevěnou bednu od zboží nebo od nějakého stroje.Na kárce jsem jí dovezl domů.Postavil sousedovi před dveře ,zazvonil.A když ten soused otevřel řekl jsem mu.Tady je tá bedna dej si ji do ložnice a můžeš v ní spát.A odešel.Od té doby jsem měl pokoj a soused si už nestěžoval.Ani na kokrhání kohouta.Ani na štěkání pejska. smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 18:35 Muž Inky [11] - Teriéři – Re: quendery
:-D skromná rada vďaka skúsim to ... horšie že zaraz je tažšia ako ja smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 16:58 Žena quendery [799] - Honiči a barváři a příbuzná plemenaRe: Inky
Nevím, jestli je to rada univerzální, ale...... Pes skáče především proto, že má radost a tu chce projevit tím, že je co nejblíž páníčkovi - tedy jeho hlavě :-D U nás vždycky pomáhalo sednout na bobek, a tak se psovi přiblížit, aby vás očichal / bíglíci moc neolizují/a byl spokojený, že jste to opravdu vy. A taky máte lepší možnost psa zadržet, abyste po přivítání nemuseli hned celí do pračky. A naši známí i rodina jsou o tom také "poučeni" a pokud nezapomenou, skákání se nekoná. Já vím, někdy je to problém třeba na dvorku, ale tak si to chce pospíšit, být rychlejší než ušoun, na nějaké lepší místo, kde by vás mohl náležitě přivítat. smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 12:56 Muž Inky [11] - Teriéři
ahojte potrebujem poradiť ako odnaučiť psa skákať na ľudí ... mám 4 mesačnú staffordku a tá každého víta silným skákaním ...po nohách ... čo každému vadí .. mne sa to zdá smiešne ale horšie je keď idem do školy tak hneď čo otvorím dvere som hneď celý špinavý ... najhoršie keď mám biele rifle .. ako to potlačiť ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 21:16 Žena quendery [799] - Honiči a barváři a příbuzná plemenaRe: petrab
Vzhledem k tomu, že náš první pes byl NO a měl řádný výcvik :-D, tak i naši bíglíci ovládají něco z těch "fíglů" služebních plemen. Povel ke štěkání je dáván pouze ukazováčkem / jako ty ty ty/ a povelem "hlas". Za piškoty se to učili všichni docela ochotně. Jinak se naučili krátce zaštěkat, když chtějí z venku domů - aby neskákali na dveře. Když jsou na zahradě a vzhledem k tomu, že bydlíme na vesnici, tak většinou oštěkají kolemjdoucí, ale jen některé - je nám neustále záhadou, jak si je vybírají :-D :-D :-D. Samozřejmě se občas přidají k okolním psím sousedům. Když jdou venku na procházku, tak na psi neštěkají. Je pravda, že zamezit někdy štěkání je horší, i když docela funguje slovo "klid". Problém je trochu u našeho starouše Deryho - protože špatně vidí, občas preventivně zaštěká, jo stáří.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.11.2011 17:07 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: petrab
Známá má zlatou retrívřici, která se naučila štěkat na povel velice brzy. Bohužel už nezvládla povel neštěkat a teď řve v jednom kuse, ale jenom na lidi - štěkotem vítá, štěkotem si vynucuje mlsek, štěká jen tak pro radost - na druhé psy ale neštěká! hmm
Je to někdy o zlatý nerv! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2011 15:16 Muž jajaapaja [218] - TeriéřiRe: 111
No tak to je pravda.Že se to pejsek těžko učí.Můj otec vlastnil pejska a ten se to opravdu naučil.Sice po delší době ale šlo mu to.Později z povelu štěkej u dělal povel pozdrav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 17:31 Žena 111 [526] – RE: petrab
Souhlasím palec palec jde opravdu o jeden z nejtěžších povelů,ač se to asi nikomu nebude zdát? Ale jen malá část pejsků to zvládne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.11.2011 16:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Čechov
povel štěkej je jeden z nejtěžších, i když to tak nevypadá, páč pes štěkot používá zásadně má-li důvod a takhle ho má použít bezdůvodně jen proto, že mu to člověk přikáže... Na přerušení týhle nežád. činnosti - tedy štěkotu - je nejlepší nejprve psa naučit na povel štěkat a to od nejjedoduššímu po nejtěžší a poté na povel neštěkat. Zastavení štěkotu na cizí psy patří mezi nejtěžší trénink, protože jde vždy navíc převěžně o střežení teritoria nebo o strachovou reakci.
Každopádně jestliže ke štěkání používáš slovo "štěkej", pak k zastavení štěkání nepoužívej slovo "neštěkej", pes jaksi nerozeznává příliš slabik a předpony. Vyber si naopak slovo, který s tím prvním nemá vůbec nic podobnýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 12:36 Žena Čechov [0] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Čechov
Já odvracím štěkot povelem ze sebekonroly ,,Nesmíš". Je to účinné. Osobně mám problém s učením povelu ,,Štěkej". Moji pejsci nejsou moc vzrušiví a tak štěkají převážně na cizí psy. V takové chvíli spíš využívám neštěkej než abych psa povzbuzovala a chválila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 13:46 Muž prasan [897] - Teriéři – štekanie
Moja Jaime moc nenašteká.Nikdy sa netreba lúčiť,vždy treba povedať povel čakaj a prípadne psa niečim zaujať.Ja psa kŕmim až pri mojom odchode,čiže ho zaujme strava a nereaguje tak žalostne až sa stratím. ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 22:51 Žena 111 [526] – Re: Kristýna
Ano dobrá rada, také jsem to mého psa naučila stejným způsobem a také slyší na čekej doma a hlídej než se vrátím love a on zalehne v předsíni a spí.A po návratu ho většinou najdu v pelíšku takže je v poklidu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.09.2011 22:41 Žena quendery [799] - Honiči a barváři a příbuzná plemenaRe: kristyna
Zdravím ! Myslím, že štěká právě proto, že tě nevidí a snaží se tě přivolat, protože se bojí, že ses jí ztratila anebo že jsi jí opustila. Nebylo by možná lepší ve volných chvílích jí trochu "převychovat". Naopak se s ní "rozloučit", povídat si s ní a zkusit jí naučit na nějaké slovo, které by si zapamatovala, že když ho řekneš, tak tím dáváš najevo, že se k ní určitě vrátíš. Nevím, jestli to moje povídání je srozumitelné, ale dám ti příklad. Naši psi byli vždycky navyklí na slovo "čekej". Mělo totiž právě jiný význam než "zůstaň" - to znamenalo odložení psa. "Čekej" bylo slovo pro to, aby když jsme z našeho bytu odcházeli, se pes uklidnil a v tichosti čekal až přijdeme a neburcoval ostatní nájemníky. Učili jsme je to tak, že jsme psa pochválili, pohladili, řekli "čekej" odešli a třeba za pár minut jsme se vrátili.Psa opět pochválili, třeba i piškotek dostal. Za nějakou chvíli jsme to opakovali a intervaly prodlužovali. A to bylo i několikrát za den - kdyby nás někdo viděl, tak by si asi klepal na čelo, ale vyplatilo se.
Do dneška pro ně slovo "čekej " znamená, že jsme se jim "neztratili" a že se k nim určitě vrátíme - je lhostejné, jestli za hodinu nebo za půl dne. Vím, že se štěnětem je to jednodušší, ale tvoje fenečka není ještě tak stará, aby se to nenaučila. Držím palce. Věrka ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 21:49 kristyna – jak odnaučit psa štěkat
Ahojky, potřebovala bych poradit. Mám skoro dvou-letou fenku border kolie. Každé ráno, když odjíždím do školy jí zavřu do voliéry, ale po mém odchodu vžycky tak hodinu štěká. A to se snažim odejít tak, aby mě neviděla. Zatím si teda nikdo nestěžoval, ale chtěla bych jí to odnaučit. Nevíte někdo, jak na to??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 1253x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/357-jak-odnaucit-psa-stekat?od=101