Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Selekce chovných zvířat

 

NápovědaFórum » Chov psů » Genetika psů 

+ přidat příspěvek
Selekce chovných zvířat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 20:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Stačí se mrknout, co to udělalo za posledních 10 let

www.nocherrylovcak.wbs.cz/…
www.javepol.cz/…

airbax.wbs.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 19:51 Žena DaD [745]
Fotka k příspěvku A ještě jedna, omlouvám se za kvalitu, fotky pamatují šedesát let a jsou často prohlížené. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2012 19:50 Žena DaD [745] – NO 1950
Fotka k příspěvku Tak jsem si půjčila od maminky k oskenování obě fotky. Tady jsou krásně vidět ty zadní, ani pracáci takové už nemají.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2012 11:44 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Peti, sice jsem článek nečetla, ale to, co se (teď mluvím pouze o NO) u NO děje, to je masakr. Nevím, jestli jsi četla diskuzi na FB, kde se řešil PP, ale nemohla jsem uvěřit vlastním očím, kolik chovalů a majitelů NO je pro chov bezPP!! Pak se má plemeno někam vyvíjet, když se prasí takhle cíleně už teď:(
Jinak - chovatelé si za chovnou základu mohou mnohdy sami: například u nás (u BO) na napráskáno 40 totálně identických psů (po stejném otci a stejné matce), další jsou i polosourozenci. By mě zajímalo, jestli chudáci majitelé vědí, že ty feny ničím nenakryjou a psi si nemají šanci skončit? Místo toho, aby chovatelé vyjeli kousek za hranice, kryjou tím, co je po ruce tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 09:45 Žena DaD [745] Re: petrab
Nejsem odborník, ale NO by potřebovali "zvednout pozadí" :-) Moje mamina měla ovčouna někdy v 50.-60. letech, snad s PP???, ale na fotce vypadá hodně jinak, spíš jako můj kříženeček útulkáček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 22:44 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Vymřou? Nebo se s tim něco udělá?
Četl jste někdo únorový Svět psů? Jak se Vám líbí toto téma?
Jaký máte názor - v případě úzké chovné základny - na připustění zvířat do chovu, kteří fenotypově odpovídají standardu, ale jsou bez PP????
/např. u NO se o tom hovořilo už pár let po revoluci!!!)
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 99x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/421-selekce-chovnych-zvirat