Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Chronické renální selhání ( ledviny )

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Chronické renální selhání ( ledviny )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 16:45 Žena sarka [401] Re: petrab
U psů je norma do 8 mikromol/l. Nemá to zvýšené nějak extra moc, ale vzhledem k tomu, že je to mladý pes, tak je to průser.
Díky za odkaz, mrknu se tam. Za včerejšek jsem přečetla kvantum článků, moc rozumná z toho nejsem. hmm
Jen tak jsem se ptala, jetli taky třeba není někdo, kdo má pejska stejně nemocného. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 15:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sarka
Držím palce, víc k tomu říct nemůžu. Vím totiž sama velmi dobře, co jsou to příšerné zdravotní problémy u psů a s tím spojená bezmocnost, naděje apod.
Navíc osobně s tímto onemocnění nemám(naštěstí) zkušenosti. Zkus se zeptat na jiných webech, např. www.hafbezobav.cz .
Tam jsou momentálně aktivní dvě zdrav. vet. sestry. Třeba Ti řeknou víc.
Co se týče hladiny močoviny, neznám normy u psů, u lidí je norma pro profiltrovanou moč- glomerulární filtraci 1,5 - 2 ml/s a lehce zvýšený laboratorní nález kreatininu v plazmě do 0,3 mmol/l se nijak neléčí ještě.
Řekla Ti vet. jaký jsou normy v určitých stádiích apod.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 14:59 Žena sarka [401]
Pravděpodobně se tím už narodil. Nechce moc žrát, v poslední době hodně zhubnul, víc pije, už se mi to nelíbilo a šli jsme k veterinářce. Zjistili jsme zvýšenou hladinu močoviny (12,4 mikromol/l). U takhle mladého psa za to prý může dědičnost. Dnes mi přišly granule v hodné pro renální dietu, za půl roku nás čekají kontrolní krve.
Prostě se mi na něm osud vyřádil - tracheální kolaps, epilepsie, teď tohle.
Teď se modlím v jediné, a to aby mi začal žrát. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 14:45 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sarka
To je mi líto. Jestliže jste na to přišli brzy (většinou se na to přijde pozdě nebo jde o akutní problém právě po otravě, která ledviny komplet zničí nenávratně), tak asi ví doktorka, co říká!! Z čeho to vzniklo se ví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 14:44 Žena sarka [401] Re: petrab
Hmm, to není moc optimistické. :-( Rocco bude mít 3 roky, s největší pravděpodobností u něho hraje hlavní roli genetika. Dle veterinářky má za pomoci dodržování diety šanci na "normální" život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 14:32 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sarka
Znala jsem osobně tři psy s uremií. Léčbě odolávali přibližně rok či méně a kolísavým velkým zhoršením a zlepšením.
U jednoho psa k tomu došlo kvůli dlouhodobé nevhodné výživě - minulost neznámá, možná i genetika, a u dvou po otravě, jedné neověřené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 14:19 Žena sarka [401] – Chronické renální selhání
Máte někdo doma pejska s tímto onemocněním? Zajímá mě jak se pejskovi daří, zda zabírá dieta?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 54x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/435-chronicke-renalni-selhani-ledviny-