Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Granule

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Granule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 22:12 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
RC ani Hill´s si myslim, že jehněčí nedělaj - tedy rozhodně né junior, ale to bejvávalo, dneska si to asi nejlíp zjistíš u dovozce nebo u vet. či na internetu taky v obchodech různejch. Krmit preventivně nekuřecim je docela dobrej základ.
Já E. krmila Eucanubou, RC, Purinou Proplan a průjem měl dycky po všem, lehce lepší to bylo po Satisfactionu, ale taky nic moc. Chtěla jsem přejít na Nutram, ale když jsem koupila pytel, byl omylem asi někde natrženej, takže když jsem to otevřela, smrdělo to příšerně, pes sežral pár kuliček a rozhodil si z toho žaludek komplet. Takže jsem to vrátila, i když to byla asi náhoda a nakonec jsme na tom AN.

Už jsem slyšela od různejch chovatelů NO, že nejlepší je psa zavřít na rok a půl do klece,kde se pomalu ani nevotočí, aby dorostlo všechno tak jak má.
I E. jako notorickej aportér dojel, krom úrazů, na velkou a časnou zátěž. Je to o to horší, že jsem to věděla a přesto jsem házela balon...
(Neni divu, že má k pandě tak vřelý vztah).

Jinak s granulema je to se mnou těžký, protože si myslim, že je to budoucí záhuba všech psů a chemie stoprocentní.
A celý je to v dnešní době poťapaný, složitý a loterijní.
Ačkoliv se říká, že žrádlo je základ, myslim si, že když má někdo zdravej kořínek, tak i leckerý žrádlo přežije. Takže geny prostě. Jenže to např. NO už dávno nemaj a maj-li, pak je to náhoda, který je potřeba si vážit tak, že padáš až na znak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 21:54 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Na tyhle už jsem taky koukala,dělají se i pro štěnata jehněčí?nevim po zkušenosti s Argem jestli krmit těma co obsahují drůbež?Ted u nás na veterině bylo asi 6 případů psů s průjmama co měli z Eucanuby,byla prý to nějaká špatná šarže.
No s tou fyz.zátěží jsme to asi u Arga trošku přehnali a taky na to dojeli,takže ted už si na to fakt dám majzla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.06.2013 21:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
Já krmívala kdysi min. psy Nutramem, měl ale trochu jiný složení. Jinak na K9 znám několik psů, i když před lety byla kritika v nějakém testu granulí. Určitě s tím můžeš krmit dospělýcho zdravýho psa.
U štěněte NO bych krmila,když granulema, něčím dle vet. dražším - RC, Hill´s apod., přidávala rozhodně chondroprotektiva (kolagen - želatinu) a žádný přídavky alá mlíčný výrobky, žádnej vápník navíc.
V poslední době se dokonce i doporučuje nekrmit štěňata predisp. plemen k problémům s klouby a páteří nadupanejma granulema junior, ale rovnou krmit dospěláckýma granulema, aby se co nejvíce zpomalil růst. Protože čím štěně rychleji vyroste, tím hůř.
A i když jsou tady granule, musím zmínit - do 18ti měsíců pozor na fyz. zátěž, lítání a skoky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 21:09 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
No ja jsem si myslela,že to asi nebude žádnej zázrak,i ta cena je poměrně nižší,než u jiných,to přítel to zase slyšel od známých,tak jsem s na to skusila zeptat.Já bych chtěla nějaké pro to nové štěndo co budeme mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 21:03 Žena myspu [276] Re: anargo
Já jsem s nimi krmila, když byl Max štěně, ale jinak jsou označovány jako průměr. Nic moc, ale zase nic hroznýho. Nám vyhovovali, ale jen ty puppy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2013 20:51 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Máte někdo se skušenosti s granulemi značky K-9?U nás s nimi hodně krmí policejní psi a prý jsou dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2013 19:42 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Kdo má pejska s citlivým trávením, doporučuji ověřené granulky www.mall.cz/… . Mají i pro větší rasy, je to váhově odstupňované. Od té doby co Mufík dlabe tyhle(asi 1,5 roku), neblinká a je v poho (teda pokud zrovna někde venku neposvačí kočičí nadílku) To pak nepomohou ani granule a je to venku ble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.05.2013 22:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
měla bys vycházet z toho, čím krmil chovatel, pakliže tedy je to dobrá chovka, kde nešetří, následně je vhodné si vybrat příp. dle veterináře z dražších junior produktů (napr. RC, Hill´s, Eucanuba, ProPlan, příp. Acana aj.) Hlavně základem je psa nepřetěžovat do 18 ti měsíců pohybově, krmit víckrát denně, nepřidávat žádný kalciový preparáty, žádný mlíčný výrobky do ukončení růstu a cpát ho naopak v růstu kolagenem - želatinou - např. Artican, Aptus Aptoflex apod. dle vet.

Jiná věc je, zda-li bude štěně žravé, protože často tyto dražší granule, jak nejsou kořeněné a slané nejsou příliš chutné.
Pochopitelně lze vybírat i jiné značky, nejlepší je fakt řešit to s CHS a jejich zkušenostmi.

Na druhou stranu v poslední době se začíná řešit, že juniorské nadupané granule u rychle rostoucích plemen zrovna nejsou to pravé ořechové, že vhodnější je krmit rovnou dospěláckejma granulema, že někdy méně znamená více....

Tak Ti přeju šťastnou ruku při výběru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 20:18 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Poradí někdo vhodné kvalitní granule pro štěně velkého plemene,nejlépe jehněčí?děkuji za tipy. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 08:43 Žena HOUP [1532]
já mam Hopinku od 7 t7dnu..do roku a půl jsem krmila eukanobou pro mimina..nepřidávala jsem nic jiného...pak jsme přešli na chikope..a na tom jsme dosud....je tam chondroin sulfat a připravky přímo na klouby Hopi má 5 let v říjnu bude mít 6 před rokem začala kulhat začala jsem přidávat ..tohle.....http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fejmi.cz%2Fvirtuemart%2F17983.html&h=GAQEE2Ipc

mala se zlepšila příznaky jsou fuč byli jsme i na dorneově metodě Hopi má ukazkové klouby vše kde má byt:-)) její raní protahování je to důkazem:-))až doberem tento přípravek přesedláme na tohle
www.facebook.com/…

---------------vždy dělám kuru měsíc jo měsíc ne...a jsme spokojené:-) a hlavně když mimino tedy Hopi má jeden den zátěž druhý den máme odpočinek:-))Pavlína a spokojená Hopi:-))
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.05.2013 19:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Barbora
Tím jistě nic nezkazíš, naopak. Nechť psovi chutnají a pěkně Ti do zdraví roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 16:52 Barbora
Tak nakonec jsme pořídili Royal Canin, tak uvidíme :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 23:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: myspu
:) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2013 23:00 Žena myspu [276] Re: petrab
a jo, jsem si nevšimla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2013 22:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: myspu
petrab napsala: re: anargo: di ty, buď ráda, že sedly....

smich no Ty buď taky!!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 22:53 Žena myspu [276] Re: petrab
jsem, podle mě jsou i složením v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 22:50 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
di ty, buď ráda, že sedly....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 18:50 Žena myspu [276] Re: anargo
Fotka k příspěvku My krmíme Acanou a dobrý, pes žere a všechno ok :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 17:57 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
My jako štěndo jsme krmili Eucanubou a dobrý,pak jsme přešli na Acanu a akorát samé průjmy,což mi ale potvrdilo i více pejskařů kteří s ní krmili.Nyní máme Almo nature holistc,jehně a paráda,průjmy zmizely a psovi i chutnají.Tímto znovů díky Petrab za doporučení těchto granulí palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 22:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Já důkladně krmila do roka RC a Eucanubou, byl to horror, protože jsme to do psa cpali horem dolem. Na Proplanu kolem cca 15 měs. se to trochu zlepšilo. Jinak dospělýho psa jsem měla na Satisfactionu a AN.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 21:43 Žena myspu [276] Re: Barbora
Britem jsem taky krmila, ale vůbec nám neseděl, pokud je na ně ale zvyklá od chovatele, tak bych jí je, jak říkáš, zatím nechala . ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 21:20 Barbora Re: petrab
Děkuji za rady. Já prcka momentálně krmím Britem. Byl na něm již od chovatelů, ale nepřijde mi to jako nejkvalitnější krmivo (sice nepatří ani k těm nejhorším), ale vím, že mu můžu přispět ve vývoji něčím lepším. Je jasné, že nemůžu granule změnit hned, takže je budu přimíchávat k novým.... Ještě si vybrat! To bude to horší... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 20:45 Žena myspu [276] Re: petrab Re: Barbora
Z vyjmenovaných bych doporučila Acanu, Orijen, Platinum a Ontario, nebo alespoň s těmito mám kladné zkušenosti ;-)
Mimo to nechť roste do krásy, je to nádherné štěňátko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2013 20:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Barbora
Nevím, odkud jste si štěně pořídili, ale informace o kvalitní výživě podá dobrý chovatel. Dále pak veterinář, nejlépe ortoped. Krmiv je obrovská řada a je velmi těžké se v něm orientovat i pro osoby, které jsou majiteli velkých plemen již nějaký pátek.

U takto velkého psa je potřeba velmi kvalitní a důsledná výživa cca do 18 měsíců věku, než pes doroste. Hlavně je nutno nepodávat vápníkové preparáty. Je velmi vhodné naopak podávat preventivně želatinu či nějaké chondroprotektiva dle veterináře.

Je dobré zvolit z řad lepších značek, záleží také na tom, jak psovi sednou chuťově. Labradoři ale bývají žraví. Nutno nepřekrmovat, dodržovat dávkování. Tlustší štěně je průšvih, hubenější štěně až zas tolik nevadí.

V poslední době stále častěji od dlouhodobých chovatelů slyším, že je lepší krmit štěně velkého plemene vysoce kvalitními granulemi, ale není nutno, aby to byly vysloveně granule pro štěňata a juniory v růstu, nýbrž rovnou pro dospělé psy, protože nejsou tak nadupané právě kalciem.

Vzhledem k častým alergiím retrívrů bych volila asi spíše jehněčí maso a ryby než kuře a zvláště hovězí (které se právě kvůli stupňujícím se alergiím méně vyskytuje).

Rozhodně je důležité na psovi nešetřit a plácnout se v krmení přes kapsu, min. do 18 - 24 měsíců!! A k tomu nepřidávat žádné mléčné výrobky. Neříkám, semtam kus sýra nebo pribiňák či tvaroh na chuť stejně jako jiné vhodné lahůdky, ale žádné denní dávky.

POZOR - krmením se nedá ovlivnit velikost psa v dospělosti (to je dáno v genech), pouze to, že rychleji vyroste - A TO JE ZÁKLAD KATASTROFY. Takže pomalý a klidný růst (mmch je stejně tak důležité psa nepřetěžovat fyzicky se skoky na 1. místě, co se týče pohybu !!!!!!!!!!!!!!!!)

U granulí je nutno sledovat výrobce a obsah. Mmj. pořadí ingrediencí a druh bílkovin, barviv a chem. přísad. Jsou na to všemožné studie.

Vzhledem k tomu, že 100 psům perfektně sedí jeden druh granulí a jednoho málem zlikvidují a přímo naopak, je nutno sledovat, jak pes prospívá a případně krmivo změnit, protože jde vždy o individuelní záležitost.

Levné granule - + pod Kč 1000 bych já rozhodně nedala.

Značek je nepřeberné množství. Velmi často, čím nekvalitnější, tím chutnější z důvodu přísad koření a soli a chemických ochucovadel!

Lepší známější značky např.
Acana, Purina ProPlan, Hill´s, Eucanuba, Royal Canin, Orijen, Platinum Natural, Calibra, First mate, Fitmin, Almo Nature Holistic, Ontario, ..........

Nutram, Bosch, Brit, K9, Eagle pack, Chicopee, Kronch, Satisfaction, Mastery, Timberwolf, ProPac,Lukullus, ............

atd. atd.

Hlavně, jak píšeš, ŽÁDNÉ Pedigree, Chappi, Frolic a hrůzy ze supermarketů apod.

ŠŤASTNOU RUKU PŘEJI.




 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 19:35 Barbora – Nejkvalitnější granule pro Labradora?
Fotka k příspěvku Zdravím,
koupili jsme si před 2 dny dvouměsíčního pejska Labradorského retrívra a vím, že Labradoři jsou velice náchylní na klouby, proto bychom mu chtěli dopřát co nejlepší krmivo popřípadě nějaké výživové doplňky. Koukala jsem na spoustu druhů krmiv, ale také spoustu rozdílných názorů. ;)
Názor někoho, kdo má s tímto pejskem a kvalitním krmivem zkušenosti? (podle mě se mezi kvalitní krmiva rozhodně neřadí Pedigree, Chappy atp... pouze umělé chemické svinstvo)
Děkuji za odpovědi :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 17:07 Žena myspu [276] Re: petrab
AN vypadá dost dobře, chci už delší dobu přejít na něco lepšího, tak ho nejspíš objednám. Díky za zmínění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2013 11:48 Žena lucisatko [208] - Společenská plemenaRe: petrab
Super, díky za rady palec on miluje jakoukoli zeleninu, tak můžem aspoň obměnovat potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 11:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: lucisatko
no, ho neznám, nevim, to musíš vidět sama, když nějakou potkáte, někdy kolem 7. měsíce těsně na zač. puberty už začínej, potvory

co se týče zeleninového vývaru, uvidíš, záleží na jeho chuti, jestli mu nevadí vůně mrkve místo vůně krávy, to zjistíš

zkus koupit ňákou pidi paštičku voňavou a dvě polívkový lžíce mu vmíchat do granulí a uvidíš ten zázrak...

www.haffi.cz/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 09:40 Žena lucisatko [208] - Společenská plemenaRe: petrab
Právě zkoušíme méně krmit, ale zase nechci aby vypadal nějakej pohublej :-D

Na to aby reagoval na hárání je snad ještě mladej ne? Nebo si to uvědomují už ve štěněčím věku?

Zřejmě uvařím zase vývar, když mu to minulý týden tak chutnalo. Myslíte že stačí uvařit třeba jen zeleninový vývar? Nemám momentálně žádné maso tak se jen tak ptám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 20:05 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: lucisatko
Přesně takhle jsme vždy byli nuceni změnit značku, protože pes jednoho dne řek - TAK A STAČILO! Pakliže je zdravej, prostě mu už nemusej sednout, přežral se jedný chutě a nebo mu nejedou granule jako takový, pak mu přidávej do granulí trošku paštiky pro psy, konzervy (prodávaj i maličký, je jich obrovský množství, jen na ochucení), příp. vývaru či to různě střídej.

Může také méně žrát např. proto, že v okolí hárá nějaká čuba...
Můžeš zkusit krmit ho dvakrát denně menší dávkou nebo zavést v dospělosti jednodenní půst 1x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 18:38 Žena lucisatko [208] - Společenská plemenaRe: Dracula
Právě že pravidlo "nechceš, máš smůlu" neplatilo. Mno zjistila jsem že přítel dával větší dávku než měl dostávat, takže jsem vyrobila měrku, kterou bude dávat tone Když nejsem doma musí jej nakrmit. Také mě napadlo, že je přejedený. Dnes sežral v pohodě půlku, tak uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 18:24 Dracula Re: lucisatko
No, já měním značky jelikož nám nechutná žrát pořád jednu a tu samou značku :-)

Dále se praktikovalo to, "jestli nechceš, vezmu ti to máš smůlu" a dát mu to později až bude mít velký hlad to by to sežrat měl, jak se říká "hlad je nejlepší kuchař".

Nebo taky, není možné že je přejedený? Nebo muže mít zdravotní potíže...Porad se s vetem pokud to trvá 2 týdny coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 16:09 Žena lucisatko [208] - Společenská plemena
Co mám dělat když mi Tobby nechce žrát granule? Nemám čas na to abych mu vyvařovala. K misce s granulema čuchne a nechá být. Trvá to tak dva týdny, před tím neměl vůbec problém. když jsem mu do toho nalila trochu vývaru tak to sežral. Četla jsem, že stačí zalívat i trochou vody ale to nechce. Z ruky nebo ze země si vezme, ale jen trochu, pak nechce. Teď máme Royal canin, ze začátku mu fakt chutnali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 00:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: myspu
To já taky ne, chci tím říct, že přesolený a překořeněný granule žerou i mlsouni, asi jako kdyby žrali třebas buřty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 21:14 Žena myspu [276] Re: petrab
To už pak záleží na tom, jak kterýmu psovi to sedne. Neumím si zase představit, že by mi hltal pytel z Lidlu, Pedigree či Chapi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 20:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: myspu
když nebyly granule, vařila jsem a někdy dávala syrový, klas. barf jsem zkusila i u E., ale měl z toho velký problémy, granule jsou pohodlný a levný (mmch. nemysli si, že by E. granule nežral - modely z Liedlu pytel za tři stovky či něco alá Chappi - to by přímo hltal!), jako klasický ovčák a zažívání mu rejže staví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2013 20:50 Žena myspu [276] Re: petrab
Já barfovala před cca 6 lety, důvod: to samý, co ti teď dělá Egon. Granule hnus, ani k nim nečuchnul. Syrovýho jsem se nebála, protože jsem znala zdroj. Co mám teď Maxe tak nebarfuju, ten mi jí všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2013 20:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: myspu
hlavně vařený nebo mix, syrový dávám jen čerstvý od řezníka hovězí, raději i předem zamražený, (nebarfuju, můj názor na bezpečnost syrovýho masa není nic moc) , vždy s trochou rejže a zeleniny, hl. mrkve,
v podstatě je to přísada ke granulím, aby pes granule vůbec sežral, nechtěl je nikdy, dřív jsem dávala spíš konzervy, paštiky apod.,
jsem tedy odpůrce granulí a psa granulema krmim, páníček to míchá děsně a nic nezkoumá a musim říct, že když se jim do toho odborně nemíchám, je to snad i lepší..., čímž ovšem nedělám reklamu nějakým mixům, páč někteří psi by to rozhodně nesnesli
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 20:24 Žena myspu [276] Re: petrab
Dáváš syrový nebo nějak upravuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 20:23 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: myspu
fakt nevim, vyzkoušej, (já teď krmim AN jehně): www.zoohit.cz/…

předtim třebas:
www.masokrmiva.cz/…/


od doby, co psovi přidávám ke granulím navíc maso, konečně prospívá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 20:20 Žena myspu [276] Re: petrab
Mmch. si nedovedu představit kvalitu a množství masa v 15 kg pytli za cenu pod 1500,--

Jn, ale čerstvé maso je uvedeno jako první a ve výhodě je "založeno na principu kvalitního masa"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 20:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: micz
krom obilnin v nich vidíš špatně co?
Na nás moc tuku.

Mmch. si nedovedu představit kvalitu a množství masa v 15 kg pytli za cenu pod 1500,--
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 19:57 Muž micz [165] Re: myspu
Za ty peníze možná nepatrně dráž seženeš lepší a bez obilnin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 19:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: myspu
kdo ví, vyzkoušej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 19:39 Žena myspu [276] – Fromm family
www.upejska.cz/…

Co říkáte na tyto granule?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 09:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Dracula napsala: Tak popelářství je zlozvyk snad každého rafánka ... ... jsou i tací....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2013 23:39 Dracula Re: petrab
Tak popelářství je zlozvyk snad každého rafánka :) Já jsem teda čekala že at už bígl harrier nebo bígl, že to je pěknej popelář a mop, každý si stěžuje jak ten jejich luxuje co najde, ale s tím problém nemám. Můžu být jedině ráda, ale docela mě to překvapilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 22:58 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
tak pochopitelně pes má s vlkem co do činění jen to, že je to psovitá šelma, jinak ale geny jsou geny a zažívací trakt taky, kterej nemá co do činění s lidským svou odlišností, co se týče popelářství, z mých zkušeností moc dobře vím, co je to pes kontejner a také to, že ani krmení 10x denně moc nezabrání lupičství.... smich , resp. moji psi, když byli žraví, dezert u popelnic by si dali i po honosný večeři
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2013 22:36 Dracula Re: petrab
Tak to já vím jak to u psa chodí v zažívání a že torze je nebezpečná.
Vlci... vlk není pes, vlk je vlk a zvíře co si potravu obstarává samo a nemusí to být každý den, pes je zdomácnělý tvor, dnes již rozmazlený což je něco jiného, je jinak zvyklý na přísun potravy a u nás půst neplatí, mě to přijde nefér oproti psu že bych já měla a on ne? To nikdy, co jsem se radila s vetem řekl, že dávat dvakrát je lepší pokud nemáme zažívací problémy a já si to myslím taky. Pes pak nemá tendenci něco lovit v popkách apod... prostě nemá hlad což kdyby jsme byli venku a ona mělo půst tak by zežrala všechno hnusný na co by přišla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 22:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
pes má trochu jinej trakt, krátký trávicí ústrojí a věř, že ani vlci nemaj snídaně, obědy, večeře a tři sváči... naopak já třeba upřednostňuju jednodendí půst jednou za tejden, dost se mi to ověřilo u zažívání, rozhodně dělení denní dávky na menší je dobrý na žaludek a jak jsem již řekla, na předejití jeho přetočení, každopádně je docela důležitý, aby pes neměl přístup ke žrádlu, konkr. granulím celodenně a pak taky, aby se na něj dohlíželo po jídle, aby zůstal tak dvě hoďky v klidu, zvláště tedy opět psi s vyklenutým hrudníkem a větší zvířata

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 12

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 5460x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/484-granule-?od=351