Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

"Chovatelé"

 

NápovědaFórum » Chov psů  

+ přidat příspěvek
"Chovatelé"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.06.2012 16:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
pavoucica napsala: ono asi všechno má pro i proti.Sice pejska zachráníš , ale zase podpoříš "chovatele" do dalšího vrhu......těžko to posoudit, zákony na to nejsou :-O A já nevím co bych sama dělala, jestli bych dokázala projít jenom tak a dělat že nevidím hmm opravdu nevím.

Kdysi dávno v minulym století, tak 30 let zpět,mě v jednu zimní sobotu probudilo v posteli teplý divný vlhko, otevřela jsem oči. Sedělo přede mnou cosi maličkýho s ouškama jak půl krabičky od sirek s obrovskou vyčuhující bílou náprsenkou. Já vypoulila voči a řekla: Ježiši marja, CO TO JE? Nynější manžel jen řek: německej ovčák.

Holešovice, nákup, 3 v košiku, pětikilo, docela dost na tu dobu, vybral toho, co se nejvíc klepal zimou. A byl největší. V malý kouli bylo víc škrkavek, než v sudu vod piva, věk tak 5 neděl, možná míň, dorůstaly mlíčňáky. Nakonec měl 50 kilo a nebylo tejdne, kdy si ho někdo nevyfotil. Skoro celej život měl šílený alergie a tak skvělou povahu, jakou jsem nikdy dřív ani potom u psa nepoznala. Byla to moje největší láska. Ostatní moji psi byli s papírama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 15:20 Žena pavoucica [703] Re: Rexik
ono asi všechno má pro i proti.Sice pejska zachráníš , ale zase podpoříš "chovatele" do dalšího vrhu......těžko to posoudit, zákony na to nejsou :-O A já nevím co bych sama dělala, jestli bych dokázala projít jenom tak a dělat že nevidím hmm opravdu nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 13:35 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: petrab
Je to otázka, jestli je to pro toho pejska záchrana. Náš pejsek bude do konce života na dietě a bude brát tabletky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 11:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
... no a když máš doma prázdnou krabici a smutek na srdíčku, vysolíš dvě stovky, abys zachránila aspoň jednoho. Je to jedinej důvod, proč mi vaděj debaty typu - kreténi lidi to podporujou, když si to kupujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 07:35 Žena pavoucica [703] Re: petrab
a o tom to přesně je:)mě by těch pejku bylo taky líto :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 21:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
tak von když tomu někdo nerozumí a jde kolem koupit si rajčata nebo triko k Číňanovi a vidí tam za dvě kila chlupatý ťuťu, tak se mu to zželí a takovejch tam chodí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.06.2012 23:53 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: pavoucica
bohužel... já jsem asi kruťas, ale takové zvíře bych si prostě nekoupila :-|
Když už bezpapíráka, tak z útulku..ale rozhodně ne od množitele no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 20:32 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
pavoucica napsala: jenom proto aby pejskovi pomohliproto taky na tý burze stojej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 20:24 Žena pavoucica [703] Re: petrab
a nejhorší na tom je, že lidi koupí psa i z takového "chovu" jenom proto aby pejskovi pomohli a přitom zase mnohdy neumyslně podporují tydle chovatele :-( Je to v podstatě začarovaný kruh, z kterého cesta ven není.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 17:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Lepší už to nebude, naopak. Přibejvá lidí a psů.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 15:13 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Petra123
To je fakt na pěst ble
Docela by mě zajímalo, kolik lidí si je koupilo jako krmivo :-O anebo vlastně radši ani ne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 00:32 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra123
Přesně tam mi před čtvrt stoletim koupil přítel cca 4 týdenní štěně jako překvápko... vzal to, co se nejvíc klepalo zimou .... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 17:11 Žena Petra123 [461] Re: petrab
Jo? coze Ty tera burzy totiž byly dříve v KD Ládví, teď jsou v Holešovicích (buď Křižíkův pavilon nebo Incheba Aréna, jak kdy) a nikdy jsem tam nic neviděla. Vím, že tam lidé běžně prodávají hady, ještěry, pavouky (o tom to je), morčata, králíky, rybky... Ale štěňata jsem tam viděla prvně a dost mě to popudilo. Už i to, že byla totálně ušmudlaná a více jak 5 týdnů jim fakt nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 08:44 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra123
Na burzách jsou štěňata bez PP ke koupi zcela běžně, stále jich přibývá a ceny jsou též stále nižší. V Holešovicích to bylo dycky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 07:10 Žena Petra123 [461]
V sobotu jsem byla na teraristické burze v Holešovicích a co při procházení prodejních stolů nezjistím. Pod jedním stolem s ještěry visí cedule 1500,- Kč/kus a hned vedle jsou krabice se štěňaty (dohromady jich mohlo být tak 6-7). Malá ušmudlaná štěňata, která vypadala jako kříženci NO a víc jak 5 týdnů jim určitě nebylo... Evidentně pán nevěděl, jak se jich zbavit, protože proč by je jinak udával na burze, kam patří ještěři, hadi... A pak se někdo diví, že jsou lidé proti množení bez PP.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 15:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 20:28 Žena pavoucica [703] Re: petrab
Pak namají být přeplněný utulky sad Asi než podporovat tohle vzala bych pejska z utulku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.05.2012 19:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
pavoucica napsala: Ale nakonec alespon zachránila jedno štěně ..... No a o tom to celý je. Kdekdo zachraňuje takový štěňata a proto se jim to o to líp množí. A jsem stoprocentně přesvědčená, že se to tedy rozhodně nezlepší.
Nejen kvůli penězům, zvlášť kvůli nevědomosti především začínajících pejskařů.

Věčný téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 15:54 Žena pavoucica [703] Re: Katy
Já ji to říkala taky, ona mi řekla že chtěla koupit tu maminku fenku.....Ale nakonec alespon zachránila jedno štěně .....je to hrozný, že lidi mají pejsky na peníze a ne pro radost sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.05.2012 14:27 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: pavoucica
Co my na to? že si kamarádka neměla pejska kupovat, protože tak jen dala najevo, že je po takových psech (z hrozných podmínek) poptávka a paní si bude vesele množit dál. Když nebude poptávka, nebude ani nabídka.
Je třeba si dávat pozor na to, odkud si štěně lidi berou! Nepodporovat množárny a neseriózní "chovatele", protože pokud se někdo nechá okouzlit krásným xichtíkem štěněte, dostane "chovatel" impuls k tomu, aby takhle pokračoval dál! A to přece nechceme...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 13:21 Žena pavoucica [703] – "Chovatelé"
Začala jsem o tom přemýšlet po návštěvě kamarádky co si takto pořídila Westíka s tím, že "chovatelka" od které pejska koupila, měla několik párů pejsků po kterých je v dnešní době poptávka.Všichni pejsci prý běhali zanedbaní a špinavý po zahradě a doma měla paní pro radost a na mazlení Yorkšíra......Matka Westíka mojí kamarádky měla ve svých 3 letech za sebou už 4 vrhy. sad Množit takhle pejsky jako králíky mi přijde nechutný....Co vy na to???

Nechápu, proč vlastně není nějaký přísnější zákon, který by tohle zarazil!!!

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 187x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/547-chovatele-