Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Přehnaná péče o psa? To tedy ne!

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci » Veteriny a veterináři 

+ přidat příspěvek
Přehnaná péče o psa? To tedy ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2012 16:02 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
no krása ... už potrhala dve kreslá na ktorých v lete spala .. 1 pelech, vankúše, deky :-D pozor! len v noci a keď som v škole X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.09.2012 15:36 Dracula Re: Buba - Gump
Fotka k příspěvku To samé mám doma i já :-D Je to mladý, nezkušený, ale člověk pro to chce, aby ji bylo teplo, má v boudě deku zašitou a vycpanou jak se dává do polštářů, jako dveře k boudě, ikdyž má 2 místnosti jsem ji připevnila deku, aby na ni netáhlo a ráno... Vytahaná vycpávka, rozcupovaná deka, roztrhané ty hadrové dvířka a pes si spí smich To bylo kolem 6:00 takže to musela stihnout večer svinucha, nic na ní neplatí :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 14:59 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Buba - Gump
no pěkně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   21.09.2012 14:33 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
Fotka k příspěvku vakúš :-D :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2012 13:43 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
ja ako som sa včera pozeral na Andu a hovorím si dám jej do búdy nejaké šaty alebo deky ... lebo teraz tam mala len jednu deku, tak som jej zo svojej postele vybral jeden vankúš a ten som jej dal do búdy, ráno prídem a vo voliére vankúš na 3000 kúskov .. a ona v pohode tak od teraz už žiadne preháňanie :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 06:46 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: marci
Také máme tu zkušenost. Nejen skříň, ale i prádelník. Ale bylo to v době jeho zažívacích problémů a tak se tam spíš schovával.Stejně ale si musíme dávat pozor,myslím, že by i teď si tam rád lehl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 13:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: petrab
pelíšky
petrab napsala: v bytě dva
už tři
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2012 13:23 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Bertík má pelíšků neurekom... jeden molitanovej (kterej zvládnul nezlikvidovat ve věku štěněčím) v obýváku u našich, jeden proutěnej u našich v ložnici, jeden proutěnej u mě v pokojíčku, u babičky má postýlku pro panenky hned vedle kanape... No a pak má půlku kanape u brababičky a celý letiště u rodičů :-D A občas taky okupuje máminy polštáře na pohovce a u mě má ještě bidýlko na okně, odkud kouká na ulici a hlídá. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.09.2012 11:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: marci
Yorkšír skříňový je fajn! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 22:56 marci – pelíšek
Fotka k příspěvku Máme malého yorka.Má krásný pelíšek,ale on ne a pořád mi chodí do skříně mezi boty,Tam se schoulí a spí.Nevím,zda mu voní ty boty nebo tam má teplo,ale když ho voláme nebo jdeme pro něj nechce ven a jak je skřín otevřená využije situace a hned je tam. tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   14.07.2012 12:01 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – pelíšky..
Fotka k příspěvku můj dogouš má úžasný velký pelíšek,aby se měl kde válet na měkkém i když vyroste,protože do postele,kde se pravidelně rozvaluje se až vyroste se mnou a s přítelem už asi nevleze..On se válí nejradši v koupelně na kachličkách,nebo si vyleze na točící židli a tam si lehne..ale to mu taky brzo skončí,roste jako z vody..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   13.07.2012 22:06 Žena Milena [1577] - Teriéři
Fotka k příspěvku Taky se hlásím do soutěže o co nejvíce pelíšků! Mám to jenom o něco složitější - jeden pelíšek v obýváku, druhý u paničky v ložnici. Jenomže v ložnici je jejím běžným pelíškem druhá postel, na které občas přespávají vnučky - takže to je třetí. V chodbě je chlupatice, na které Sissi odpočívá, když mě potřebuje sledovat v kuchyni, to je čtvrtý. O ten se zakopává naprosto pravidelně. No a PÁTÝ je na balkóně, tam se chodí opalovat! ;-) smich Svoji postel jako její pelíšek nepočítám, tam, hlavně v létě, dlouho nevydrží. Brzy se přehřeje a odchází se zchladit na vedlejší volnou postýlku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   13.07.2012 21:59 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku Pelíšky máme dva,jeden velký psí v kterém ale nikdy nespal,má v něm jen hračky,maximálně si do něj sem tam sedne a hraje si,spí na velkém gauči a každý večer než jdu spát tak mu upravím přehoz a deku smich aby to neměl shrnuté a načechrám mu polštář pod hlavinku smich .A takhle chodí od mala chrnět za náma-tady byl ještě štěndo nalepený na mě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.07.2012 21:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
DaD napsala:máme místečko pod schody, ale přišla bych o jedinou spížičku. a já timhle přišla o skříň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.07.2012 21:11 Žena DaD [745] Re: petrab
Ten v boudě vydá za deset. hop Taky jsem o tom přemýšlela, máme místečko pod schody, ale přišla bych o jedinou spížičku. :-( Jo a jeden na podestě jsem zapomněla započítat. Když k nám někdo přijde, kouká... naštěstí k nám chodí jen pesomilové. Spíš doma mi nadávají, že zakopávají všude o pelechy - a to doslova, ale když jsem zkusila redukovat, stoupl si tam tak smutně, že jsem mu ho zase vrátila - aby si lehl vedle. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.07.2012 21:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.07.2012 20:51 Žena DaD [745]
Vypisuju anketu: kolik má váš psík pelíšků? Ben pět - v každé místnosti a jeden v chodbě. smich Záminka (aby to rodina ustála) je prevence zvětšení otlaků, s těmi už bohužel přišel. Ovšem často se chladí na dlažbě, plovoučce... Tak dostane aspoň ten polštářek pod hlavičku. Už se naučil ji i nadzvednout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 20:44 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
No, E. by byl taky hotovej, do Beník byl postelovej povaleč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 20:12 Žena DaD [745]
Super klub šílenců hop . To petrab: fotka s Benem č.104 mě dojala, to je nádhera. Moje chlupatice do postele nechce a pod dekou by se zbláznil. No a když jsme někde, kde svítí sluníčko, má nejlepší místo ve stínu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.07.2012 17:57 Žena HOUP [1532]
TAK KOUKAM ŽE JSEM NORNALNÍ ;-) ;-) hihihihi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.07.2012 15:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Psa nepřikrývám, ani mu nepodkládám hlavu polštářem, páč nesnáší vedro a válí se hlavně na linu a dlažbě.
Velká jiná to ale je, když je nemocný nebo po narkoze!
hafici.net/fotogalerie.php…
hafici.net/fotogalerie.php…
hafici.net/fotogalerie.php…
hafici.net/fotogalerie.php…
hafici.net/fotogalerie.php…
hafici.net/fotogalerie.php…

To pak podložím nejen hlavičku, ale i pacičku, aby nevisela... hafici.net/fotogalerie.php…

DaD napsala: Musím přidat ještě něco.
P.S. Přidávej co nejvíc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.07.2012 14:43 Žena Milena [1577] - Teriéři
Já svého miláčka večer přikrývám, nejen kvůli chladu, ale aby jí nesvítilo světlo do očí a mohla v klidu odpočívat. Když to neudělám, kouká na mne velmi vyčítavě a z očí mohu vyčíst - - Paničko, copak nevidíš, jak mě to světlo obtěžuje! Dělej s tím něco. A když ji přikryju, odmění mne souhlasným zamručením. ano ano
Moje předešlá kamarádka - dalmatinka- se chovala naprosto stejně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   13.07.2012 13:51 Žena DaD [745]
Musím přidat ještě něco. Taky podkládáte pesanovi hlavu polštářkem, když se vám zdá, že leží nepohodlně, padá mu hlavička apod. smich ? My ano. stydim A když teď špatně chodil, míval baštu "do postele", aby se nemusel namáhat popocházet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 07:25 Žena HOUP [1532]
smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.07.2012 10:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
smich smich smich S U P E R !!
Znám znám. Počátky jsou skvělý. A někdy nejen ty!:
Pamatuju si např., jakoby to bylo dneska, tyhle dva modely....

Psovi se udělalo několik bradavic - papilomy. Stárnul a přibývalo jich. Vet mi jednou jen tak mezi řečí sdělil, že jde o přenos krví.
Jednoho krásného rána jsem zjistila, že jedna bradavice pomalu velikosti třešně je fuč. Okamžitě telefon: Pane doktore, on si vykous tu velkou bradavici, ježiš marja, dyk se to přenáší tou krví, to se mu to teď rozleze úplně všude i vevnitř v těle, co mam dělat.... Pan doktor mi popřál krásné ráno a zeptal se: Máte teď pár dní volno? Já na to - no jasně! Takže pokračoval: No, tak odřekněte všechno, co máte v plánu, zůstaňte se psem doma, pozorujte ho, v noci ať spí u Vás, abyste ho mohla hlídat a kdybyste viděla, že se chystá na nějakou další, zbystřete a kdyby jí chtěl ukousnout.... - kápněte mu na ní kečup. Líp pak chutná.

Po tom, co jsem nechala psovi vyříznout jeden aterom a byla jsem si jistá, že ho uhlídám bez límce, se pustil do stehů. Dva vyhryznul a měl tam díru jak do kanálu. Takže telefon: Pane doktore, to jsem já, ježiš marja, kdybyste to viděl, já jsem úplně blbá, jsem mu sundala ten límec, von si to vyhryzal, má ta díru, úplně tam vidim nevim co za vorgány, no hrůza, to už se mu nikdy nezacelí, pane bože, co mám dělat. No a pan doktor: Heleďte, máte doma hypermangan? Já - no jasně! A pan doktor: - No, tak si dejte vařit vodu, udělejte ho né růžovej, ale úplně černej, vemte takovou tu vatovou tyčku do uší a až se to začne vařit a bude to bublat, namočte tam tyčku a strčte mu to do tý díry až to zasyčí a vyjměte. Po tom, co jsem se probrala z mdlob jsem se ptala - ježiši marja, zaživa, to mě ale sežere (byl to ten nejhodnější pes na světě), to je hrůza, proč si ze mě děláte zase srandu? Pan doktor - heleďte, udělejte co říkám. Takže jsem zavolala souseda, synovce, kamaráda, psovi nasadila koš, ještě předtím mu zafixovala tlamu kockapes.cz/… , dva stáli u hlavy, jeden u zadku, já tyčku v ruce, strčila jsem to tam, zasyčelo to, vyndala jsem to, pes zavrtěl ocáskem. Maso se seškvařilo k sobě a do rána byla ranka zaschlá. Asi za hoďku telefon - pan doktor. Tak co? Popíjíte kafíčko?


Včera jsme koupali hafana v síře. Nejdřív jsem manžela donutila, aby ztlumil televizi a poslouchal mě, když jsem mu přečetla plísňovou vet. studii na tři listy. Vybrala jsem hodně čtivou a laicky psanou. Pak jsem mu pročetla návod dezinfekce, kterou jsem koupila a příbalovej leták ze sirný koupele a sdělila mu, že vet. mi před 2 lety doporučil ho radši po koupeli trochu spláchnout vodou, aby vzhledem k jeho přecitlivosti nedošlo k alergii po koupeli, i když to pak tolik nefunguje.
Napustila jsem 20 čísel vody do vany, rozmíchala síru, šoupl tam hafana a já ve stoje, manžel v dřepu s pikslou pamlsků, polívali jsme ho hrníčkama, páč si odmítal do smradu lehnout.
Za kýbl piškotů si do vody chvíli sedl, takže jsem mu ještě rukama oplachovala břicho a stehna a jak mi už po čtvrt hodině bolela záda jako prase, jak jsem byla furt v předklonu, omylem jsem mu zavadila za pinďoura, co mu v sedě čouhal, ale jen lehce. Manžel na mě - no, to snad si děláš srandu, co mu to voplachuješ, to nevíš, že síra štípe? Já na něj - co tu řveš, to řveš na psa, von neví, že řveš na mě. Von - pes neni blbej, von ví dobře, že to řikám Tobě, páč jemu nikdy nic blbě neřikám.... V tu chvíli se pes sehnul a napil se vody z vany. Já infarkt - no jasně, hlavně, že máš kecy s pinďourem a necháš ho lemtat sírovou vodu....
Když uběhla doporučená doba koupele, připomněla jsem, že bysme ho měli tedy trochu spláchnout, aby si ještě nepodráždil kůži.
Na to mi drahá polovina sdělila:
Píšou tam, že se to má po 15ti minutách koupele celý pořádně opláchnout.
Ale neopláchneme to, aby to víc fungovalo.
Já na to - kdes to jako vyčet? A on - no v těch Tvejch letácích přiblblejch, to snad neni možný, dyk jsi mi to sama četla.

Tak jsem psa vytřela a pak si letáky vzala. Píše se v nich:
Na dezinfekci : lze v ní vykoupat celé zvíře, je pak ale nutno ho důkladně opláchnout čistou vodou
Na letáku o síře: koupele provádějte nejprve 15 minut , poté se zabalte do ručníku, až uschnete.


PÁNÍČCI JSOU ZLATÍČKA.
JO A MMCH. - KOUPAT TEĎ BUDEME TAKHLE PSA 3X TÝDNĚ DVA MĚSÍCE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.07.2012 22:12 Žena DaD [745]
No a v ordinaci pan doktor manželovi s úsměvem pošeptal: nic si z toho nedělejte, moje manželka se taky zajímá víc o psy, to je pořád pejsci tohle a támhleto a já jsem vosk. Já to mám bohužel zprostředkovaně od mého chotě. smich Ten k tomu přidává dávný výrok paní prezidentové - Veškrnové: Sugar (boxerka) byla nemocná a Vaškovi taky nebylo dobře. smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   11.07.2012 21:15 Žena DaD [745] Re: petrab
No to máš pravdu, ale já tam chodím i s dotazy typu: Nemůže se oklepat celý, nějak končí v půli těla...následoval vytřeštěný pohled veterináře. Nebo: Udělaly se mu bulky na břiše u penisu, není to prostata? - Ne paní, je vzrušený. Byla jsem rudá i za ušima. No ta prostata se nakonec taky potvrdila. Dvakrát zarostlý chloupek, jednou bulka po očkování... asi si nevzpomenu na všechny "banality" :-D . Co se packy týče, koupila jsem i Alavis single a vypadáme s bandáží už tak 99%. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.07.2012 22:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
No, nevim, když má pes žlutý průjmy, kulhá a nebo ho bolí ucho, tak nevim, co je na tom za specielní pozornost.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 22:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaedit: Od: DaD Re: petrab
Jak jsem psala v tématu Kulhání, že jsem objednala včera psovi Caniviton forte, tak jestli to nepomůže, zase si na nás veterinář přivydělá (už jak nás vidí, slyšíme - "jéje, zase ten smolař" - tu oko,tu ucho, tu průjem - veeelmi často...). Nojo, no. A prý ho moc pozoruju :-) .

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 214x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/578-prehnana-pece-o-psa-to-tedy-ne