Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Chudák pes aneb Jak jí to vysvětlit?

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Chudák pes aneb Jak jí to vysvětlit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 08:13 Žena Terezska [34] – Je natvrdlá
Ano už mi bylo 18 a myslím, že máma ví, že to vážně myslím. Psům se věnuji už pár měsíců, (asi 3 roky aktivně, předtím jsem chodila i do útulku venčit a podobně, s tím naším nebylo moc řeči, také jsem ho brala ven, ale on nebyl žádné tintítko, v mládí míval kolem 60KG, nebyl tlustá, ale obrovský .. a tím, že nebyl socializován, musel se dávat pozor, když jsme někoho potkali. Postupem času mi alepspoň přestal útočit na okolně procházející lidi. A netáhl. Jenže jako parťák by stejně nebyl. V té sobě už mu bylo nějakých 8-9 let. No a když už byl starší, tak zase nemohl moc dobře chodit (odmalička měl probléms nohama .. dysplazie no .. )Tak sem o nemohla brát moc daleko) za pomoci kamarádky, která má border kolii. Lěpšího a vyrovnanějšího psa jsem snad v životě nepotkala. Náš Black byl z policejního vrhu, tkže máma viděla i jeho otce. Ten byl tak ostrej, že byl nakonec přesunut do věznice. Ona si stejně myslí, že je normální blížit se ke svému psovi s obavou, že když mu seberu to, co on mi ukradl, je normální. I tu borderku viděla jak je to super společenský pes. A jakou má radost z toho, že může s páníčky všude cestovat. Berou ji i s sebou na vodu, jezdí na kajaku. A moc ji to baví, je šťastná. Taky bych chtěla aby náš pes byl takhle šťastný :) Bohužel ona si myslí, že je to plemenem. Mimo jiné. Prostě, že němcký ovčák na tohle není. Těžko jí vysvětlovat, že tohle plemeno potřebuje nějaké zaměstnání, vědět že něco dělá, je užitečný, to vám nemusím jistě popisovat. Ano borderka taky, jenže máma si myslí, že NO naplní být celý život u baráku a chození na "nucené" (tak jim říkám) procházky. Nechci s tím novým psem chodit na sportovní kynologii a tk. To už by nejspíšš vůbec neproslo a navíc bych chtěla aby tp byl prostě pes parťák. No zkrátka ten, kterého jsem popisovala v prvním příspěvku. Omlouvám se za neuspořádanost příspěvku, ale jsem děsně rozhozená a píšu všechny mysšlenky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 05:52 Muž invalida [782]
Musíš dokázat že to bereš vážně a že tě to bude bavit i za rok nebo za 8. Dobrý je ujázat konkrétní soužití pes člověk. Třeba jí vem na dogdancink nebo do policejního psince. Máma je ženská a ty na uniformy berou. A u psů dělaj slušný lidi. Proč ženský na uniformy daj nedokážu vysvětlit ale je to tak. Bohužel spíš okolo uvidíš problematický psy. Slušný lidi a i psi nebejvaj tak k povšimnutí. Ukazuj na napadajícího , štěkajícího,nevyblblýho psa a povídej o chybách. I když to bude trvat dlouho tak aspoň sama sobě dokážeš ž máš tu trpělivost na to mít psa. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2013 03:09 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terezska
Těžko radit, pakliže je doma šéf rodič.
Někteří lidé považují psa pouze za alarm,jak píšeš a nikdo je už nezmění. Nevím,jak s rodiči(maminkou) dalece komunikuješ, o co se zajímají, možno jim pořídit nějakou literaturu (knihu, časopis) o nevhodnosti chování zvířete, jaké popisuješ, ale možná s tím nic nesvedeš, nebude je to zajímat, bude jim to připadat jako bulvární cancy a navíc též možná - nebudou to nikdy akceptovat.

Nevím, jestli jsi ještě na základce, nebo Ti už bylo 18, můžeš se pokusit se psem více manipulovat sama, když si rodiče pořídí dalšího, ale na to, aby sis vychovala ze psa parťáka na denní soužití v "civilizaci" a k tomu všemu, co pes mmj. potřebuje o čem tak pěkně píšeš, ke potřeba přinejmenším souhra lidské části smečky, takže já osob. bych vyčkala a toho "jen svého" si pořídila jednou spíše sama.

Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 23:28 Žena Terezska [34] – Chudák pes aneb Jak jí to vysvětlit?
Dobrý vánoční večer,
nedávno jsme museli nechat uspat našeho 12 a půl roku starého NO. Pořídili ho rodiče když jsem byla malá a kvůli tomu, že to byl velmi ostrý pes bez jakékoli socializace a výcviku a rostl jako kůl v plotě, jsem se mu nemohla moc věnovat. Byl velmi ostrý a mě pokousal 3x .. Nepočítám ostatní lidi okolo. Neříkám, že nebyl hodný, milovala jsem ho, ale jistě uznáte, že to neni ono .. No teď chceme pořídit štěndo. Opět NO. Radovala jsem se tedy, že tohoto vychovám sama, přesně tak aby z něj byl výborný společník, ale zároveň hlídač. Jenže mi bylo řečeno, jestli jsem se nezbláznila,že toho psa chci "tahat" pořád někam s sebou. Třeba i na celé odpoledne. Matka totiž chce, aby byl jen u baráku a chodilo se s nim třeba 1 denně, na takové ty "procházky" nucené, které pro psa nejsou vůbec záživné. Že prý chce aby hlídal a ne aby byl celé odpoledne někde pryč. A proč ho prý chci učit na MHD a pod. A proč bych ho chtěla brát s sebou do města (ne po nákupech, ale prostě když se potřebuju dostat na druhý konec města, tk tím mětem musím projít .. (třeba jít za známýma .. ). Proč ho budu chudáka brát s sebou na výlety a podobně .. Tkže prostě opět chce psa mít jen u baráku s nulovou socializací, aby hlídal .. Prostě jí nedokážu vysvtlit, že to pro toho psa není život a že on rád půjde s pánem třeba i na výlet (do zoo, nebo na památky .. ne proto aby se kochal, ale proto že je to nové, je s pánem .. může se potrénovat vposlušnosti a tk ) nemluvě o socializaci, kterou by měl, kdyby se s ním každý den chodilo od malička mezi lidi a psy a auta a buh vi co jeste .. Jasne chápu jí, že chce ihlídat majetek, ale pes neni stroj, na to a´t si pořídí alarm .. A já naopak nejsem pitomá, abych brala psa ve vedrech někam do města, to by se šlo třebas k vodě .. Ale proč by s námi pes nemohl jíttřeba na posezení s přáteli opravdu nechápu .. Prosím, jak jí mám vysvětlit, že pro psa není chození s pánem "všude" trest a že si teda zamykat barák, když se bojí zlodějů. Pes je vprvé řadě společník .. :/

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 339x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/798-chudak-pes-aneb-jak-ji-to-vysvetlit?od=51