Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Pes x fena

 

NápovědaFórum » Chování psů  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Pes x fena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 17:19 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Katy
Jojo to bude v tom chvatu :-D :-D Asi ještě nemám ten správný "grif" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 17:16 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: AileenK
No já nevím, ono asi záleží právě na tom navyklém chvatu smich . Já ani fenu nechytám pod břicho smich . Prostě si dřepnu k safímu, on si dá hlavu pod mou paži, já ho obejmu oběma rukama přes HRUDNÍÍÍK :-D a lehnu si mu na záda.. tak my se mazlíme : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 17:12 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Katy napsala:

AileenK: jaký pindík prosím tě?? smich však ho nemusíš hladit po břichu! Já teda Safajze hladím zásadně po hrudníčku zespodu :-P ...ani nevím, že možnost "břicho" je:-D


Šak já ho po břiše nehladím :) Ale prostě když se člověk sehne nevím proč do mě ti psi naráží břichem a i pindíkem :-D


Jinak s tim tíhnutím k opačnému pohlaví si nejsem tak jistá, v tom případě moje jsou naše čuby teplé pač k tátovi netíhne ani jedna :-D a může se táta postavit na hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 16:54 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Jj, souhlasím.. psi jsou někdy hodně neodbytní a co si budeme říkat - i feny v nejlepším mají chutě a jsou schopny za psem utéct..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 16:53 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: whippzoj
Tak jooo...ale xanti má na to takový názor no.. Se mnou taky spousta lidí nesouhlasí v tom, když řeknu, že feny se rvou hůř a více. Většina mi to ale potvrdí..a já si za tím stojím. Ale jak jsi psala - u mě je největší problém to hárání. Nevím, kde vzešel ten kec, že pes hárá celoročně :-| to je taky pěkná blbost. Jo, jsou to většinou úchylové (nebo aspoň ti moji), ale pochopí, kdy je konec srandy a kdy už se panička vážně zlobí :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 16:51 Žena xanti [442] - Teriéři
whippzoj - Tady jsou ty diskuse opravdu o ničem! Člověk nemůže říci svůj názor aby hned nebyl napadán :-| Diskuse je snad od toho, jak už tady i někdo psal, abychom si sdělili své názory, postřehy a zkušenosti. Jasně jsem napsala, že KAŽDÝ PES JE JINÝ, tak tu pořád neomýlej jak je to u tvého psa, to už jsme slyšeli.

Katy - Ani tak ani tak. myslela jsem to tak, že i tomu nejzodpovědnějšímu majiteli se může stát, že fenu neuhlídá... Prostě s ní musí chodit ven ikdyž hárá a pokud se z poza rohu vyřítí nějaký cizí čoklík a fena se vytrhne, neštěstí je na světě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 16:44 whippzoj – Re: NIKO
Vytrh si to z kontextu... Psala jsem že jsem věčně v pohybu, gaučing není můj styl ani oblíbený sport. Já osobně nemám ráda když potkám háravku na místech, kde se zdržuje velký počet psů, nebo ta pravděpodobnost je velká, tedy sama bych tam tu háravku nebrala. A nechta jí doma??? Ne. Brát jí sebou? Nejsem padlá na hlavu. Prostě čubu ani kdyby mi za to platili a tímto tečka.

Katy: Já se vyhaja vcelku dobře, jen mě rozbíjejí názory takovýh to tipů.... V to případku nejsi jediná, kdomá doma teplouše, a já osobně mám doma lesbičku.... Je to stejná krávovina jako že má mít čuba jednou za život štěnda... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 12:43 NIKO – Re: xanti
To myslím naprosto vážně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 11:48 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Co konkrétě myslíš? Že háravku lze nebo nelze uhlídat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 11:41 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
potlesk :-D ne
tohle nemůže nikdo myslet vážně
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2010 11:30 NIKO
whippzoj napsala: neni zcela možné háravku vždy a všude uhlídat.Tohle je velká blbost. ano Zodpovědný majitel si fenu vždy uhlídá! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 10:43 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: whippzoj
Aaaa Andrejka se nějak dobře vyspinkala :)
Každý na to má vlastní názor, já bych taky neřekla, že pes bude tíhnout k ženě a fena k muži.. Můj první pes by byl v tom případě asi teplý smich ..bezmezně miloval taťku, já jsem se mohla stavět na hlavu a nic...

Xanti: klidně přispívej dále, neboj se vyjádřit svůj názor, i když někdo s ním nesouhlasí..od toho diskuze jsou ano . Já teda nevím, jestli jsou psi klidnější, můj teda ne:-D ale to bude asi rasou.. a taky nenakrývá, co může.. nevím, ale problémy se zdrháním za fenama jsem neměla (myslím tím hárá/nehárá), jen je rád v jejich společnosti.

AileenK: jaký pindík prosím tě?? smich však ho nemusíš hladit po břichu! Já teda Safajze hladím zásadně po hrudníčku zespodu :-P ...ani nevím, že možnost "břicho" je:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 09:52 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Mě se víc líbí psi protože jsou vzhledově ,,tvrší´´ fenky vypadají jemněji. Ale zase fenky hárají :-) Ale o psech se říká že hárají celoročně, Měli jsme psa a ted mám fenku.A musím říct že fenky jsou mi milejší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 04:22 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena – Re: whippzoj
Vždyť se tady nikdo nehádá. Nesouhlas či jiný názor není hádání.A pokud by se to rozjelo, tak toto téma okamžitě utnu. Taky mi malinko vadí, že píšeš, že si pořizuje psa každý, kdo má občanku. To bylo, je a bude.Pořídila jsem si Rexíka jako společníka, pro radost nás obou a celé rodiny, nemá PP a snažíme se ho vycvičit sami, jak jen nejlépe umíme.O tom, aby měl potomky, neuvažujeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 23:51 whippzoj – Re: xanti
Jak jsem napsala z osobní zkušenosti, keci to jsou X-) A hádat se kuli tomu reda vážně nebudu a upřímně nechápu, proč je na tomto portálu tak strašně moderní se hned hádat. Je to ubohé, trapné a smutné ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 22:36 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: whippzoj
Keci jako že pes si lépe zvyká na ženskou a čuba na chlapa, že je fenka více mazlivá apod. jsou vážně jen keci hop

tak kecy to rozhodně nejsou! Jak už jsem napsala níže, vidím to tak ve svém okolí a je to jen můj názor!! Nevím, ale máme 2 feny a obě jsou v chování ke chlapům stejné, tak už v tom asi něco bude.... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 22:11 whippzoj
Já jsem jednoznačně pro psa. Sice doma fenku mám, ale zasvěcení vědí jak to s ní bylo a jak je to s ní nyní a dál bych to nerozebírala. Na rypálky na této diskusi nejsem zvědavá, toliko k úvodu smich ;-) A proč psa? Opět mám jednoznačnou odpověď, vadí mi hárání. Jsem člověk který je věčně v pohybu a je zcela šuma fuka zda se jedná o výlety, psí akce jako takové bo konkrétní haf sporty. Nehledě na to, že ..dnešní.. výchova toho kterého psího jedince dosti pokulhává, protože dnes si pořizuje psa snad každý kdo obdržel občanku (bohužel, i ti kteří jí mají omylem že???, ale to je zase jiná pohádka) a odmítám řešit co z něchtěným miminem. Jsem taky jen člověk a protože jsem člověk který je neustále v pohybu, jak už jsem se zmiňovala na začátku, neni zcela možné háravku vždy a všude uhlídat. Tedy pokud bych se s ní na měsíc až dva jednou až dvakrát do roka nezavřela do bytu... O tom kdo se víc rve, s kým se lépe spolupracuje apod. jak se zmiňovala Katy, jsm nikdy neuvažovala. Protože mám doma pohlaví obě můžu s ledovím klidem říct, že je úplně jedno jestli mám psa bo fenku. U obou záleží jak se zrovna vyspí a dle toho fungují... Keci jako že pes si lépe zvyká na ženskou a čuba na chlapa, že je fenka více mazlivá apod. jsou vážně jen keci hop Takže abych to shrnula, hlasuji pro psa a to pouze z toho důvodu, že nehárá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 17:34 AileenK – Re: Katy
Mě co vadí na psech je ten jejich pindík, když sem se ve škole mazlila s kamarádky psem, vadilo mi že mu na tom přiše "něco" přebývá oproti holkám co mam doma. stydim A pak taky že psouny všechno musí očůrávát, z toho bych vždycky vyrostla...



Ale asi je to síla zvyku a stejně jednou si na to zvyknout musim, protože jednou bych chtěla psa němky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 15:56 Žena xanti [442] - Teriéři
Já mám sice fenku, ale teď už bych byla raději pro psa. Už jen kvůli tomu, že ta naše je prostě posedlá chlapama, je jí jedno kdo to je, prostě je miluje!! To mi někdy dost vadí, protože jakmile uvidí chlapa, tak mě nevidí ani neslyší a může se zbláznit blahem tone a znám to tak i od známých a také naše druháfena je úplně stejná! No vlastně je celkem pochopitelné, že feny mají raději chlapy, kdyžto psi se můžou zbláznit z ženských. Ale samozřejmě co pes, to osobnost, tohle byl jen postřeh z mého okolí. Na fenách mi taky vadí, že hárají, ale co už , jsou to ženské no stydim. Fenku jsem si ale pořídila, protože jsme mysleli, že jednou budou štěnda, to už ted s její nemocí nehrozí!
Výhodu u psů vidím to, že jsou takoví klidnější....(opět jen můj postřeh) Ale dost velkou nevýhodou je, že znám hodně psích rošťáků, kteří rádi nakrývají kteroukoliv část těla a taky často utíkají za fenama :-D
Samozřejmě je to jen můj názor, je jasné, že každej pes je jinej...( to jen aby tu nevznikly opět nějaké hádky a dohady)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2010 13:45 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Pes x fena
Po naťuknutí jiném fóru a po rozhovoru s kamarádkou mě napadlo založit toto téma i tady:
Vede u vás pes nebo fena? Výhody/nevýhody.... pište, zajímá mě to ;-)
Při výběru psa (jakožto druhu) jsem asi 10min přemýšlela i o feně, nakonec vyhrál pes - samec. Proč?
1) samec u BO se mi líbí více exteriérově (větší, mohutnější, chlupatější)
2) pes nehárá, nemá falešnou březost, netrpí na komplikace s mléčnými žlázami či dělohou (viděla jsem sice problém s prostatou, ale to bylo výjimečně)
3) povahově se mi líbí více - nezávislý, nevtírá se... tohle mi přijde u fen otravné (aspoň u těch, co znám), ale někdo to vyhledává.
4) mám zkušenosti, že fena se častěji jak porve s fenou (a to dost), tak i se psem či štěnětem. U psa jsem se setkala ve většině případů (!píšu většině!) s tím, že vjeli do sebe max.dva samci.
5) když už jsem byla u toho hárání - pes mě neomezuje při cvičení (feny prý v době hárání blbnou, necvičí naplno) nebo při účasti na akcích (a že já jezdím docela dost)
6) spousta lidí řekne, že fena se cvičí snáz...já mám raději ty horší cesty palec

7) a že pes hárá celoročně? Hloupost ;-) Můj čumák je schopný jít vyhledávat do sutin i po háravce v nejlepším.

Tak - a co vy? hop
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 4012x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/84-pes-x-fena?od=101