Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Barf - přirozená strava pro psa

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Barf - přirozená strava pro psa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 14:38 curanka – Re: Veya007
rozumis stafordum?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 14:26 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – my už taky :D
ano, už jsem se rozhodla a přešly jsme v podstatě plynule z granulí na barf. Mám možnost brát z vetamixu libovolné množství (tzn. co se mi vleze do mrazáku :-D ) a tak jsem do začátku objednala kuřecí křídla, hovězí maso s droby a lososa. Jako doplňky jsem koupila lososový olej od Ontaria (zverimex) a tabletky pet-agree česnek (zverimex) a řasy Nori (zdravá výživa). Můžete mi někdo kdo tomu rozumíte napsat, co je ještě potřeba z vitamínů? Ty pet-agree mají v sobě biotin, zinek a spoustu dalšího, je to hodně cítit po pangaminu, tak snad to mám komplet :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 14:03 curanka – Re: defisa
Ahoj, chci se zeptat, mame amstaffa a zere nam uplne vsechno, ale chci se zeptat zda ho muzu misto granuli krmit syrovym masem (slepice, kure apod.)je to pro ne pry nejlepsi jse se docetla, ale chci se ujistit.dekuji za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 09:42 knutt – Re: monique
Však NIKO se mi i omluvil v soukromých vzkazech, ani nevím za co, mě jen bylo líto, že si to odvodil jako pruzení. Jinak jak už jsem psal, náš Ben sežere všecko :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2010 18:42 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Kavalíři milovali rybíz a maliny, Safí to nepozře :) (tervík nemá rád maliny, rasista smich ). Ale zbytek "našeho" ovoce zbožňuje (jakože jabka, hrušky, švestky, meruňky atd...), nemá rád banán. Jinak s tím vegetariánstvím je na tom podobně :-D je schopný sníst samotnou zeleninu, někdy ho dokonce pozoruju, že zeleninu z masa slízává a to pak sní nakonec smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.08.2010 18:39 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: knutt
Hele v pohodě, tady to asi všichni pochopili, jaks to myslel....na NIKA si musíš zvyknout, on to nemyslí zle, ale rád si rýpne a rád má VŠECHNO úplně přesně, spisovně a do detailu...
Klidně přispívej k debatě dále, nenech se odradit;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 18:36 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarpilka
Jo, souhlasím:-). někteří naši hafani zbožňujou třeba kousek salátové okurky, mrkev na kolečka...Všichni baští nakrouhané zelí. Jabka žerou myslím všichni - pak se z toho sice po...:-D jo a vloni mi chodili na švestky, rybíz jim nešmakuje, ale maliny jo;-)
A Trinita mi dokonce chodila otrhávat hrášek - teda i s luskama a občas přibrala i celou rostlinku...ale zase Trinita je jinak na maso;-)
A už jsem psala, že máme i fenku vegetariánku - nejdřív slupne s chutí zeleninu, pak se porýpe v granulích a nakonec nechá v misce maso a je úplně jedno, jestli je to konzerva, kus svaloviny nebo např. nožka...ona prostě maso skoro vůbec nechce, jen s donucením!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 18:11 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: defisa
Přesně tak,prostě jim to chutná a tak to jedí. Znala jsem středního knírače,který považoval za pamlsek syrovou nakrájenou mrkev. Byl sice podivný pohled na důchodce s kníračem a oba dlabou u cvičení mrkev. Body byl i na mrkev vystavovaný,byla to prostě jeho pochoutka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 15:29 Žena defisa [80] - Teriéři – Ovoce a zelenina
Ještě k zelenině a ovoci

Tan nevim co mam za psa ale sama trhá burůvky z keříků a občas utrhne hroz. víno a i na jahody chodí tak jestli je rto proti příhodě??? Nikdo jí k tomu nenutil prostě jí to chutná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 12:05 knutt – Re: NIKO
Jejda, tak to je trapas, člověk psy chovat, docela jsem se popletl tím přirovnáním psa k člověku smich A je mi líto, že si to odvozujete jako pruzení, já jen přispívám k debatě :-|
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 09:58 NIKO – Re: hanysek80
Mi nejde o hádání,ale o debatu.Šlo o to,že jsi neopsala vše."Většina vlků má klešťový skus."To znamená,že někteří mají kratší,nebo delší spodní čelist,proč?VŽDYŤ NEJSOU DOMESTIKOVANÍ.Jistě ses i dočetla,že vlk asi není přímým předchůdcem psa a je největší,divoce žijící psovitá šelma(66-80cm-CANIS LUPUS)"Změny zbarvení srsti"-Vzhled: největší psovitá šelma s variabilní barvou srsti, od bílé přes rezavou a šedou k černé, u nás nečastěji šedá s hnědavými tóny, břicho bělavé.Křížením budou i barvy jiné.Člověk si barvy vyšlechtil a také nevíme,jak byli zabarvení předchůdci psa.Úhlení-posun v něm je krásně vidět u NO,jak na něm lidé "pracovali". V USA měli problém s kojoty.Snažili se je redukovat,ale kojoti měli potom mnohem početnější vrhy,příroda je chytřejší.Napsal jsem tu pár pleman,kterých se tedy domestikace netýká,nemají stočený ocas."Typickou domestikační změnou jsou svislé ušní boltce"Pes dingo a jiná stará plemena,mají uši vztyčené.Ví někdo,jaké měli uši,jak nesli ocas jejich předci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2010 08:10 Žena hanysek80 [79] - Teriéři – Re: NIKO
Ano, text je opsaný... odkud má většina lidí informace? ze studia odborných publikací + vlastní zkušenosti (o domestikaci to moc z vlastních zkušeností nejde, že)....
Nestydím se za to, že velká část mého vzdělání je o studiu. Ba naopak. A jak se říká, někdy je lepší něco dobře ukrást, než to blbě vymyslet...
A nikdo netvrdil, že domestikace je jen o jídle... domestikace je soubor změn, které proběhli soužitím psa s člověkem.
Nebudu se s tebou NIKO hádat, jen jsem ti chtěla ukázat, že ses trošičku spletl, když jsi začal veřejně vyhlašovat, jaká je to kravina (zkoucený ocas následkem domestikace)....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 00:02 NIKO – Re: hanysek80
Pěkně jsi opsala věci od p.Dr.Ing.Naděždy Šebkové,ale ne celé! Třeba Tvůj bod Č.7 zní celý takhle:
– Změna hlasových projevů – štěkání jako dorozumívání s lidmi? Vlci pouze kňučí a vyjí. To, že vůbec štěkat neumí, není úplná pravda, ale je to spíš takový hluboký pološtěk, ne vytrvalé hlasité štěkání psa. ;-) ano Jak budu mít chvíli čas,zkopíruji Ti z jiných článků další věci,třeba o srsti atd.Stále jsem nenarazil,že za vše může strava,kterou psy teď krmíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 22:45 Žena hanysek80 [79] - Teriéři – Re: NIKO
Tak jen k té domestikaci....
Dnešní plemena psů prošla velmi složitým domestikačním procesem a vykazují v porovnání s vlkem značné odlišnosti. Jsou to zejména DOMESTIKAČNÍ ZMĚNY:
1) Zmenšení hmotnosti mozku
2) Pes je narozdíl od vlka všežravec, proto došlo k prodloužení střev
3) Zvýšení plodnosti (počtu hárání i počtu vržených štěňat)
4) porovnání s vlkem se psům změnila různým způsobem délka a struktura srsti
5) Změny zbarvení srsti
6) Změny anatomické stavby končetin
7) Změna hlasových projevů - štěkání jako dorozumění s lidmi? Vlci pouze kňučí a vyjí.
8) Typickou domestikační změnou jsou svislé ušní boltce, výskyt kožních řas a záhybů. Úplně první domestikační změnou, která se projeví během domestikačního procesu nejdříve (i u člověkem nejméně prošlechtěných primitivních plemen) je zakroucení ocasu.
9) Většina vlků má klešťový skus. U většiny psích plemen se striktně vyžaduje skus nůžkový. Šlechtitelé považují klešťový skus za nežádoucí, argumentují (dost nesmyslně) otěrem zubů o sebe. Proto došlo u většiny psích plemen ke zkrácení spodní čelisti. Naproti tomu jsou plemena jako boxer, anglický buldok a další, kde se vyžaduje opačný extrém. Zkrácením horní čelisti vzniká předkus.



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 21:20 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Tak u nás holky baští ROYAL CANIN přímo dělaný pro N.O. Vždy granule namáčím a někdy přidávám krky z kuřat,žaludky i srdíčka z kuřat,nebo hovězí svalovinu. Pochoutka holek je karotka,slupnou i malé okurky a rajčata. Pokud jsou jablka,žerou je,hrušky,broskve,oříšky,maliny,borůvky..........
Mám souseda výborného veterináře a sám je pobavený,že tak dobře holky jedí. Naše Furie semele i bylinky,krade mi je z květináčů. Petrželka,pažitka,dobromysl......velká pochoutka.Pravidelně odčervuji a každy měsíc mi je veterinář prohlédne. Furie má 33-34kg, Fennci je tedˇroček a má 30kg. Holky mám zdravé.
Pokud KNUTT napíše svůj názor,já si ho ráda přečtu. TAKY MI BYLO 12 LET!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 19:23 NIKO – Re: xanti
Fotka k příspěvku "ok já myslela, že dostávají kýbl zmrzky k tv "
Malý důkaz ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 16:23 NIKO – Re: Macinka
"Ocas zatočený nahoru domestikací?To slyším poprvé"I takové jsou názory "odborníků",kteří tu píší :) S tím asi nic nenaděláme,ale vyvracet takové hlouposti se musí.Myslím si(můj názor),když se dva druhy granulí od štěněte míchají stále,tak se nic neděje,tak jako když každý den dostává ke granulím pes hrtany,nožky atd.Alespoň mí psi s tím problém nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2010 13:02 Žena Macinka [165] - Společenská plemena – Re: NIKO
Ocas zatočený nahoru domestikací?To slyším poprvé:-)A tim to nebude...Je to spíš, jak se psi kříží atd...O CV se i zajímám, jsou to krásní psi.Známý ho má a je to pěkná popelnice od mala sežere vše asi má vlčí hlad:-)
Nikdo na 100 procent neví co sežere vlk,jen co z trusu zjistí.A podle toho kde žije.
Když pes baští granule, nemá problémy tak bych mu je nechala i tu samou značku a né pořád to střídat nedej bože míchat víc granulí jiné značky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 12:50 NIKO – Re: Macinka
To je veliká pravda.Jde tu o to,co ze psa děláme a co je.Viděl jsem psa krmeného od štěněte granulemi,dostal maso,asi v roce a půl a vůbec se ho nedotknul.Trvalo to nějaký "pátek",než ho naučili maso žrát.Tak tomu bude i naopak.Jistě se někomu stalo,že pes dostal jiné granule a ani se jich nedotknul.Ale psát takové bludy"zatočení ohonu nahoru-důsledek domestikace",to je trošku moc ano Proto jsem uvedl mezi plemena i CV,které vzniklo přímým křížením NO a vlka v 60tých letech.Problém vznikl se SLOVÁKY,kvůli tomu,komu plemeno patří."Udělal" ho voják-ČECH,ale na SLOVENSKU,no,byli jsme ČSSR a on to mohl dělat jen tam.Domeslikace se bere minimálně 30 let chovu.URČITĚ NEJSOU KRMENI JEN MASEM A OCAS SE JIM NAHORU NETOČÍ,jak tu bylo napsáno.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2010 12:15 Žena Macinka [165] - Společenská plemena – Re: NIKO
Né v pohodě, já ráda debatim normálně slušně a i se něco nového dozvim.To co jsem psala, je můj názor co si jen myslím,ale tohle vše jsou dohady, čím psa krmit jak krmit.Myslím že je to každého věc, jak svého psa krmí,každý to pak pozná.Myslim že jsou jiné podmínky pro psy tam za polárním kruhem a psi se spokojí s tí co maj-s masem atd zní to hezky podobně se živí vlci,ale oni jsou na to zvyklí od mala,my tady psům pořád měníme granule a vymýšlíme co jim dát:-)My tu žijem v jiném světě než oni.Věřim,že jsou i psi zdravější za polárním kruhem.Já krmim syrovým masem, pak osekané křupky s částí kostí pak za studena lisované granule,zatim jsme spokojeni jak čuba i já:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 11:58 NIKO – Re: Macinka
"my lidé jsme se také z opic vyvinuli jak jsme se vyvinuli"Tohle nechci komentovat,mám jiný názor,o tom ať se dohadují ti chytří,co se tím živí.
Akademický slovník cizích slov mi prozradil, že domestikace je: postupné cílevědomé přetváření divoce žijících zvířat ve zvířata domácí.Nikde jsem nenašel zmínku o krmení,že by to bylo tím(za polárním kruhem psi žerou maso,vnitřnosti,ryby).Jistě,člověk z pohodlnosti psa učí žrát vše.Doba je jiná,než před 40ti tisíci lety,To tu žádné obilí a zelenina nebyla.Myslím,že včera byl velmi zajímavý pořad v TV o Galapágách,evoluci a Darwinovi.Podle dnešních poznatků,Darwin umřel ve velkém omylu a před smrtí některé evoluční teorie odvolal. ano
Prosím Tě!Tohle je debata.Snad si to jako pruzení nevysvětluješ(někteří ano ano ) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 11:36 NIKO – Re: Katy
To je snad trošku velký rozdíl v překlepu PES a ČLOVĚK.Pokud na to nejsi zvědavá,tak to nečti a nereaguj.Kdo tu má číst tyhle hlouposti?
Od kdy se člověk přirovnává k šelmám psovitým???odpověď-"Od té doby, co ho krmí svými zbytky"
Tak se snaž blbost opravit a né se neustále do mne opírat.Dík za pochopení ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 11:21 Žena Macinka [165] - Společenská plemena
Myslím,že z některých psích ras se stávají všežravci.Pes dostává to co v přírodě by nikdy nenašel a šmakuje mu to a myslim,že některé věci mu i vyhovují jako zelenina třba né každému psu ale každopádně mu nemže uškodit i obiloviny samozřejmě v malém množství.Učitě by hlavní složku měla tvořit čistá svalovina.
Dnešní psi jsou tak rozmlsaní a přešlechtění, že jim může způsobit zažívací potíže i maso,existují i vegetariáni psí.Pes je šelma psivita ,ale člověk ho pomalu mění k obrazu svému takže z něj bude všežravec no,my lidé jsme se také z opic vyvinuli jak jsme se vyvinuli:-)
Pes pomalu mění na všežravce to je ta evoluce ;-)
(můj bláznivej názor:-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2010 10:51 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
NIKO, nepruď zase... dobře víš, že ve větě "přece jen je to nějaké to staletí od toho co pes začal psy chovat" má být místo slova "pes" slovo "člověk", tak tady nedělej zas atmosféru tobě vlastní, na to není nikdo zvědavý :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 10:46 NIKO
04.08.10 18:49:42 -3 NIKO® – Re: knutt smich smich
Od kdy se člověk přirovnává k šelmám psovitým
DOBRÝ. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 09:06 knutt – Re: NIKO
Od té doby, co ho krmí svými zbytky :-). Takže pes se podle mně přizpůsobil stravě člověka když ho krmil zbytky, přece jen je to nějaké to staletí od toho co pes začal psy chovat ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2010 13:41 knutt – Re: NIKO
Teď mě napadlo, že pes je všežravec živící se převážně masem. Já taky zbožňuju maso a přitom si dám rád i zeleninu a ovoce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2010 23:20 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Jo chleba se sádlem taky můžeme!!!!My i naši hafani:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 17:22 NIKO – Re: xanti
To by určitě nevypadali tak dobřě ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2010 16:53 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
ok ;-) já myslela, že dostávají kýbl zmrzky k tv :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 16:44 NIKO – Re: xanti
Běžně,když jím,tak poslední sousto je jejich."Vůdce" smečky vždy nechá podíl z "kořisti" :-)Řízek a chléb se sádlem zas takový hnus není,nám to chutná ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 16:20 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
to běžně dáváš svým psům takové hnusy?? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 15:58 NIKO – Re: monique
Ze psa v podstatě VŠEŽRAVCE uděléme,ale je od přírody MASOŽRAVEC anoMoji psi milují řízky a chléb se sádlem.Jako zákusek milují zmrzlinu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2010 23:21 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: monique
a torze žaludku může bej i u psa co vůbec nic nejedl ani nepil, může jí způsobit i plyn v žaludky a jasně že předpoklady plemene ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.08.2010 23:12 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
A tak já bych taky řekla, že pes je V PODSTATĚ VŠEŽRAVEC - teda aspoň naši sežerou všechno, co jim dám do misky, ale maso mají určitě nejraději (až na jednu naši výjimku, která je snad vegetarián, protože nejdřív vyjí zeleninu, pak si vezme granule a nakonec tam nechá maso, které baští jen s donucením).

My krmíme Boschem taky (předevšim Junior Maxi Plus, lamb+Rice, Active, Energy, Premium Menü) + zelenina (jsem zastáncem toho, že vláknina, kyselina listová etc. jsou dost důležité záležitosti...i když i tyto obsahuje Bosch) - naši hafani milujou zelí, tak proč bych jim tu hlávku nenakrájela:-D + maso (hrtany, nožky). Spokojení jsme všichni.

A torze žaludku není vždy dílem pouze přecpaného žaludku (teď nereaguju na Nica - on to tuším nepsal)...ono je třeba taky mít určitou šířku a hloubku hrudníku,aby tam na to přetočení bylo místo, že ano...nebo vy znáte více případů torze u štěňat s ještě nevyvinutým hrudníkem např. NO...jak to tak pozoruju, tak většinou na tuhle příhodu trpí hlavně ti hafani, kteří mají hluboký hrudník a to se pak ani nemusí přecpat 8kg masa...stačí 2 hrstě suchých granulí, zapít vodou a aby se u kotce objevila kočka a je to jasné....:-( a tak my zásadně namáčíme a raťafáci mají po jídle klid (kočku zavíráme, aby nechodila provokovat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 17:29 NIKO – Re: mimišák
"Lovení zvěře psy za účelem nasycení - to hraničí s týráním"-S TÝRÁNÍM KOHO?Kočky také loví a kdo je týraný?Šelmy psovité a jiné,zvěř loví za účelem nasycení,to také hraničí s týráním,to jsem nevěděl.
"Pokud to pes udělá a myslivec ho uvidí, hádej co bude následovat?"Myslivci zastřelí psa i když zvěř neštve,ba dokonce i na stopovací šňůře.To je o nich přece známé!
"Zatočení ocasu - koukni na primitivní plemena"-Koukám-Azawakh,Podengo,Coban,CV atd.I Doga má zatočený ocas jak Mops?
"No - ono i eskymácká strava není pro normálního člověka středoevropského přijatelná"-Proč sem pleteš lidi?Pro středoevropana je přijatelná strava od kmenů,žijících v Africe,Indii atd?(červi,potkani,hadi,psi,pavouci?)
"proč nemají Eskymáci kurděje"-Určitě ne proto,že nemají zeleninu.Neznám psa,který je na granulích a má kurděje.
"mám ti závidět výbavičku Jaspera"-Asi ji závidíš,když se o ní zmiňuješ smichTo si ještě představ,že mi granule majitel ch.st.LONADARD vozí domů a vynese do druhého patra(DĚKUJI MU) ano
"Nevím, z profilu Jaspera se dozvím maximálně tak jeho výšku"-Tobě to musí stačit.Kdybys NO trošku rozuměla a něco málo o nich věděla,tak by ses nedivila.
"mne by opravdu zajímalo, čím teda krmíš své psy ty"-(Ty)-Kdybys nedávala jen mínusové body a pořádně vše četla,tak by jsi to už dávno věděla.Nemíním se stále opakovat!
Stále tu od "odborníků" nebylo vysvětleno,jak se pozná rozdíl mezi psy krmenými BARFem a granulemi ano
Tohle není oponování,ale debata ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 16:40 knutt – všežravec!
Pes je všežravec! Našeho Bena krmíme granulemi a tlustým masem co zbude, občas i jinými zbytky. Ale on nám na zahradě vyjídá např. rybíz, maliny, ostružiny, hrozny, angrešty, jahody atd.. Dokonce jí i ořechy co padají od sousedů! Tak mi nevykládejte že pes je od přírody masožravec a zeleninu a ovoce jí jen z donucení. 8 kg masa nejí z donucení? Jsem zvědav jak mi tohle vysvětlíte tone .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2010 11:53 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Jé, ty ses zas rozepsal..
Tož se poděl, čím byli psi krmeni od prvopočátků? Tím, co si ukradli - jinak tím, co zůstalo od ohniště.
Najdi mi jediný případ torze žaludku u vlka.
Lovení zvěře psy za účelem nasycení - to hraničí s týráním. Pokud to pes udělá a myslivec ho uvidí, hádej co bude následovat? Jasně, některý pes to dokáže, ale je to prostě nežádoucí chování. Nebo to tví psi dělají bežně?
Zatočení ocasu - koukni na primitivní plemena - ta tvá zmíněná polární plemena.. prostě je to jeden z prvních znaků domestikace psa. Plemenné standardy s tím nemají nic společného - to je pak další řízené křížení a umělý výběr žádoucích znaků.
No - ono i eskymácká strava není pro normálního člověka středoevropského přijatelná. Schválně - proč nemají Eskymáci kurděje?
A jak to, že jsi najednou takovým zastáncem masa? Co pamatuju, mám ti závidět výbavičku Jaspera: tedy tu fotku s pytli granulí značky Bosch. Nebo se granule neosvědčily? Nevím, z profilu Jaspera se dozvím maximálně tak jeho výšku.. a mne by opravdu zajímalo, čím teda krmíš své psy ty? Pokud tím "masožravým" způsobem - co ledviny? Rychlost růstu - klouby? Anebo se chceš jen přít a za každou cenu oponovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2010 09:37 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
A to mne dorazilo to, že studuješ VŠ. A přitom neumíš napsat ani pár vět....
Ty jsi hloupá potlesk Laskavě mi ukaž, kde jsem udělala JEDINOU chybu (když neberu překlep) palec . Troufám si tvrdit, že moje čeština je - co se týče pravopisu - na velmi dobré úrovni, takže buď laskavě zticha a nevyjadřuj se k něčemu, v čem jsi opravdu mimo.ahoj
PS: žádný boss na stránkách nejsem a rozhodně si na žádného "nadčlověka" nehraju, to je jen a pouze tvůj pocit ano . Kakat na hlavu si ale fakt nenechám X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2010 06:59 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Ať žijí slovíčka, že NIKO? - je tam "spíše" a "ve srovnání s vlkem"; ten proces je důsledkem domestikace psa. Pes už prostě nevběhne do polí a neuloví si potravu sám - je odkázán na člověka. Od prvopočátků soužití psa s člověkem byl pes krmen zbytky - tím, co se člověku nejevilo atraktivní. A čistá svalovina to tedy nebyla. Představa, že vrazíš psovi 8 kg masa a necháš ho pak týden trávit (což vlk umí) mi nahání husí kůži a jasně vidím minimálně torzi žaludku. Pes hold zpohodlněl - přijímá potravu v menších dávkách a pravidelněji, jeho trávení - opět oproti zmíněnému vlku - je tomu uzpůsobeno prodloužením střev, aby mohl využít i nebílkovinnou potravu ve vyšší míře než vlk. Další anatomické změny jsou zmenšení zubů, zkrácení tlamy, zatočení ohonu nahoru.. jenže to se zároveň poněkud kryje se šlechtitelskými pokusy a výběrem štěňat s určitým znakem (barva, tvar mordy,povahový rys...) Fylogeneze se tohle jmenuje, kdybyses chtěl přivzdělat. Jinak - zkus krmit psa jen masem a zaděláš mu na pořádný zdravotní průšvih. To už ses "ve škole" snad učil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.07.2010 13:13 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Macinka
Vlk je převážně masožravec a jako takový má poměrně krátký zažívací trakt (masitá potrava se tráví hlavně v žaludku, který je u nakrmeného vlka skutečně objemný. Velký vlk může najednou pozřít až několik kg masa a žaludek má velmi kyselé pH). Pes je ve srovnání s vlkem spíše všežravcem a proto u něj došlo k prodloužení střev.
Toliko co by se u rozdílů mohlo týkat BARF.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 12:59 NIKO
V podstatě jen to,že je to šelma psovitá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.07.2010 09:49 Žena Macinka [165] - Společenská plemena
Ano, už by se to mohlo vrátit do normálu a řešit tu barfování.
Řeší se tu, že pes by měl jíst, co vlk nebo mu stravu podobnou, ale když si tuto otázku položím, tak mám další otázku, má vůbec dnešní pes ještě tolik společného co vlk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 07:25 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Myslím, že názory na spisovnou češtinu byly objasněny opravdu důkladně. Nechcete se vrátit k tématu BARF?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 19:02 A Muž Rex [1234] - Administrátor – Re: Orina
Moji reakci ke spisovné češtině si můžete přečíst v tématu Připomínky ke stránkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2010 17:01 Orina – NIKO!!!
JÁ SI STOJÍM ZATÍM CO JSEM NAPSALA,TYHLE VĚCI SE MAJÍ ŘEŠIT JINDE A JSME JEN LIDI A NIKDO NENÍ DOKANALÝ !!!!!KOUKÁM,ŽE TY CHYBU ASI NEUDĚLÁŠ NIKDY!!!!!! JSOU TO PSÍ STRÁNKY A LIDI SE JSEM CHODÍ ODREAGOVAT A NÉ NĚKOHO BUZEROVAT,ŽE UDĚLAL CHYBU!!!! A POKUD TO CHCEŠ ROZEBÍRAT JDI NA STRÁNKY K TÉMATU ČESKÉHO JAZYKA TAKOVÉHLE VĚCI JSEM NEPATŘÍ,JAK UŽ JSEM JIŽ PSALA A NIKDO NATO NENÍ FAKT ZVĚDAVÝ!!!! :-| :-| rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 16:58 Orina
Orina napsala: NIKO napsal: Orina napsala: Tohle jsou PSÍ STRÁNKY a né stránky Českého jazyka a jsme jen lidi a každý udělá chybu!!!POŘÁD SE TU ŘEŠÍ VĚCI,KTERÉ JSEM NEPATŘÍ!!! A POKUD JE CHCEŠ ROZEBÍRAT TAK SI NAJDI STRÁNKY VHODNÉ K TOMU CO PÍŠEŠ!!! no
Bez ohledu,jestli jsou to PSÍ STRÁNKY,mateřský jazyk,je mateřský jazyk.Nejsem-li si jist(a) jaké i/y napsat(základy by měl znát každý),kouknu se do pravidel, "namrvím" ho a nevymlouvám se :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 16:50 Orina
NIKO napsal: Orina napsala: Tohle jsou PSÍ STRÁNKY a né stránky Českého jazyka a jsme jen lidi a každý udělá chybu!!!POŘÁD SE TU ŘEŠÍ VĚCI,KTERÉ JSEM NEPATŘÍ!!! A POKUD JE CHCEŠ ROZEBÍRAT TAK SI NAJDI STRÁNKY VHODNÉ K TOMU CO PÍŠEŠ!!! no
Bez ohledu,jestli jsou to PSÍ STRÁNKY,mateřský jazyk,je mateřský jazyk.Nejsem-li si jist(a) jaké i/y napsat(základy by měl znát každý),kouknu se do pravidel, "namrvím" ho a nevymlouvám se :) ano
JÁ SI STOJÍM ZATÍM CO JSEM NAPSALA,TYHLE VĚCI SE MAJÍ ŘEŠIT JINDE A JSME JEN LIDI A NIKDO NENÍ DOKANALÝ !!!!!KOUKÁM,ŽE TY CHYBU ASI NEUDĚLÁŠ NIKDY NO TOHLE ŘEŠIT NEBUDU PÁČ TO NEMÁ FAKT SMYSL.. JSOU TO PSÍ STRÁNKY A LIDI SE JSEM CHODÍ ODREAGOVAT A NÉ NĚKOHO BUZEROVAT,ŽE UDĚLAL CHYBU!!!! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2010 16:29 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
Nevím, jestli se to tady řešilo, ale zřejmě bych to ani nenašla v záplavě dohadování nad i a y. Každopádně, je pro psy přirozenější jíst BARFem nebo granulovanou stravu? A co má na psa lepší zdravotní vliv? Je mi jasné, že u každého psa je to jinak, ale tak nějak obecně..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2010 07:06 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: BOSS
Mám takový dojem, že tady zbytečně napadáš Katy. Ta česky psát umí, ale jsou tu další, kteří nasekají chyby a ani si to po sobě nepřečtou a neopraví. Ale má pravdu, že toto jsou stránky psů a tak by se čeština měla řešit jinde.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 9

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 17787x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/23-barf-prirozena-strava-pro-psa?od=101