Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Barf - přirozená strava pro psa

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Barf - přirozená strava pro psa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 16:24 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Macinka
Cože? jakože syrové nedáváš, ale vařené ano? prosím, používej interpunkční znaménka, pak se v tom nedá moc dobře vyznat.
To, že bude pes po syrovém mase agresivní, je pouhá fáma ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 16:22 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Macinka
Tak třeba biotin jakožto vitagen konzumujeme (my nebo zvířata) např. ve vaječných žloutcích (pozor, bílek účinky biotinu snižuje), ledvinách, játrech a kvasnicích (i např. v mléce). Já kvůli kondici srsti přidávám občas tabletovaný, ale jinak není třeba. To spíš jen pro můj pocit stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 16:19 Žena Macinka [165] - Společenská plemena
Ještě něco.
syrové maso nedávám vařené:-)
někdo my doporučoval ovčákovy syrové ne!Prý bude zlý co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 16:18 Žena Macinka [165] - Společenská plemena
Dopňovat-třeba biotin taurin.
tohle je na dlouhé povídání já nevim co je pro psa nejlepší pro mě bude to,co mu bude vyhovovat.
Jemu vyhovuje vše.
Je to všežravec,ale nechci mu podělat žaludek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 16:07 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Macinka
Ahoj, s mícháním granulí a syrového masa nesouhlasím, ale budiž, hodně lidí to dělá. Nejsem přesvědčená, že to má nějaký extra vliv, ale nikoho odrazovat nebudu. Já granulemi nekrmím vůbec.
A teď k látkám: píšeš- Kdyby člověk zůstal jen u té syrové stravy jak pak můžou velcí psi dostávat ty látky na klouby a šlachy (chlorid sodný ,holin chlorid atd.)
Tak 1) - chlorid sodný je prachobyčejná sůl kuchyňská a dost dobře si neumím představit, jaký vliv má na správný rozvoj kloubů a šlach (max. je to dobré pro fyziologii buňky a komunikaci mezi nimi). Holin chlorid vážně nevím, co je:-).
2) co je třeba k výživě chrupavky? tak třeba kolagen, chondroitin sulfát, fosfát, kys. hyaluronová atd. A kde to najdeš (kromě Alavisu apod.)? Třeba v kůži, chrupavkách - které můžou být buď v surovém stavu (např. vepřová noha) nebo vařeném (sulc z prasečích nožek).
Myslim,že vše v masu taky neni a i zelenině,stejně by se něco muselo dokupovat.
Co bys chtěla dokupovat? vitamin-komplexy? Zkus si najít o pár stránek dál (tuším, že nějaká 4. stránka), co jaká zelenina obsahuje. Nebo snad myslíš, že zelenina, ovoce a maso jsou "jen tak" a je třeba pořád něco doplňovat?:-) neeee ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 15:48 Žena Macinka [165] - Společenská plemena
Ahoj!
Já moc granulím nevěřim i když ovčounovi to prospívá.
Udělala menší kompromis.
Ráno dám kapku grabulích kde je v podstatě vše a večer maso někdy syrové někdy vařené.
Kdyby člověk zůstal jen u té syrové stravy jak pak můžou velcí psi dostávat ty látky na klouby a šlachy (chlorid sodný ,holin chlorid atd.)
To se také v mase nacházá nebo ne?
Když ne,tak se vyplatí kupovat granule kde má pes vše,ale nedávat mu tolik granulí kolik má za den sníst ale o půplku míň a místo toho ňáké to masíčko atd.
Myslim,že vše v masu taky neni a i zelenině,stejně by se něco muselo dokupovat.
Tuhle jsme mu koupila granule,který se vyráběhjí z čerstvého masa.Pravad je ta,že to krásně vonělo rybou asi opravdu v tom bylo to maso.
A co řikáte na tyhle granule co se vyrábí z čerstvéh masa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 20:27 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NickyR
Podle mě je lepší nechat všechno v syrovém stavu - nevyvaří se důležité látky, které jsou třeba. Někde níže jsem psala, co dávám za zeleninu. Nejvíc teda mrkev, celer, petržel (z kořenových) a pak různé saláty, občas zelí, natě atd...
Nevhodné jsou papriky, rajčata a všechny lilkovité (i třeba brambory). Dále cibule, česnek (ale o tom se pořád někdo pře - já ho nedávám), vojtěška.
Z ovoce pozor hlavně na peckovice - s vodou kvasí a může to být nebezpečné. Když už peckovice, tak bez pecek (hlavně u meruněk a broskví je nebezpečí otravy). Jiné klasické ovoce je v pohodě;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 20:17 NickyR – Re: mimišák
Granulkama moc nekrmíme (maximálně tak dvakrát do měsíce dostanou granule) ale každý den jim vařím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 19:43 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NickyR
Ahoj - nejdřív se rozhodni, jestli budeš věřit výrobcům granulí, nebo přejdeš na stravu, kterou budeš vymýšlet sama. Při podávání granulí máš většinu všechno "zbobkované" a nemusíš přidávat nic. Pokud budeš krmit hafíka stravou připravenou svépomocí, tak kromě masa, kostí, vnitřností a příkrmů můžeš (a asi i musíš) podávat zeleninu. Koukni na barf, baron atd. Vyhledávačem ti vyjede spousta stránek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 18:19 NickyR
Jaká syrová zelenina a ovoce je pro psy vhodná?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 11:52 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NickyR
Receptík? to snad ani nejde, ne? :) Já dávám ráno kosti, večer maso se zeleninou. Jakou dávám, to už jsem napsala někde níže. Občas přidám trochu tvarohu, vajíčko atd.. přidávám biotin na srst, mořskou řasu a chondra. Jinak má vše potřebné v zelenině.


mimišák: tyyyjo já tady na to úplně zapomněla smich omlouvám se. já pak tu stránku nascanuju, jo? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 11:44 NickyR
Našim psíkům dávám jak vařenou tak i syrovou stravu.. náš malamut má strašně rád zmražené ryby.. nemohli by ste mi napsat nějaký receptík na barf?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 11:04 Sandy
Za studena lisované suché krmivo Spikovi dost chutnalo. Tím, že jsou v něm mnohé byliny, tak ne každému čumáčku zavoní. Krysaříkovi od bratra nejspíš přímo páchlo a sousedovic bígl kolem misky bez povšimnutí prošel (obvylke obsah vyluxuje). Tím, že ale nemám moc zkušeností od lidí s jorky, jsem už další várku nekoupila. Jde mi totiž i hodně o to, aby se krmivo podepisovalo na srsti. A tak raději krmím něčím, co už mají druzí odzkoušeno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2009 06:25 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Katy
Hlásím další vyzkoušený recept: Emilka měla ty vločkové sušenky - ze stránky, která tu byla zveřejněná - a mňam. Katy, kde jsou ty další recepty? :) Hele já letos rodině cukroví asi moc péct nebudu - tak mám volné pole působnosti pro psa..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 16:40 Žena helca [40]
Diky za navod, asi to taky vyzkousim potlesk .Bobis basti kde co, miluje syrovou cukinu,ovoce vsechno, akorat po bananu zvraci, ten jsme odbourali. Vetsi kosti ohryze do bela, na ty je asi maly. Obcas dostane kost z kureciho stehna, za temi se muze utlouct. Pry se nemaji psum davat, nevim, zatim jsme problem nemeli. Do tech susenek se urcite pustim, jen jsem si taky rikala jak je skladovat - prece jen jatra !? Bud je delat v mensich davkach nebo ten mrazak? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 12:35 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: mimišák
jo, doma mám knížku, kde jsou nějaké recepty na dobrotky... ale přijedu až ve čtvrtek, tak potom :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 10:57 Žena levandulka [41] - Špicové a primitivní plemena – Re: mimišák
Tééééda , jak tak čtu ty vaše odezvy na šušenky, tak aby jsem se na to pořádně vybavila. Zatím jsem si pořídila jenom vykrajovačku kostičky - asi jsem jich měla koupit víc a dát inzerát, že scháním další ruce. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 07:10 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Katy
No tak ono toho zas tolik nebude :) počítám, že koncem týden budu kuchtit zas. Máte někdo nějaké nápady na experimenty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 19:36 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: mimišák
Co vím, tak se to buď vysušuje nebo zamražuje...pak to vydrží dýl. V ledničce to podle mě staačit nebude. Ale je fajn, že jí chutná potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 12:04 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Tysule
Omlouvám se za zpoždění ohledně sušenek; ale teda fakt nevím: Besině pamlsky moc chutnaly. Až tak, že se vykašlala na povely a neomylně šla po kapse stylem: naval další, nebo ti to sežeru i s bundou. Takže k trénování pozornosti a soustředění ideální - ale jinak asi je budu muset nechat nějak vyčichnout. Hele - jak se to má skladovat? Já tomu pečenému játroví moc nevěřím, tak jsou v lednici - dají se nechat i normálně - bez chlazení?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 10:58 Tysule – Re: mimišák
Ty děláš drahoty coze smich Čekáme na Besinky vyhodnocení a pak se dáme také do díla smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 07:15 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Tysule
Já mamlas! Besi už je na chalupě, ale sušenky jsem manželovi nesbalila! ne Tak v pátek. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 22:11 Žena mojzinka [71] - Teriéři – obchod
Teda ty vnitřnosti z pštrosa nejsou tak drahé :-D :-D Ale copak by nám to chutnalo???Kdo ví.... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 00:08 Tysule – Obchod
Našla jsem zajímavé stránky,masíčko,ale jen pro Prahu a okolí www.masopropsy.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 19:19 Tysule – Re: mimišák
potlesk dej vědět,co na to Besííííí potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 07:57 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Sušenky
tak - uplácala jsem je ze 1/4 dávky, z hovězí játry. Místo celozrné mouky jsem dala žitno-pšeničnou, kde už byl asi kmín. Přidala jsem místo koření jen trochu sušené řasy. Vypadají dobře, ale těsto se dost lepilo, tak jsem přidala ještě mouku. Teď mě napadlo, že jsem mohla umixovat třeba pšeničné nebo ovesné vločky.. dělala jsem jen kolečka asi jako dvoukoruna, trošku pufly. Druhý plech jsem propíchala jehlicí a vypadají líp. Zítra bude zkouška na Besině, ale vzhledem k tomu, že při pečení se na ulici zastavovali pesani, tak myslím, že nebudu mít obavy ohledně chutnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 10:08 Tysule – :O)
Asi je tedy vyzkouším "uplácat" :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 08:25 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Katy
No vypadají krásně.. já to asi vyzkouším, protože co kupuju pamlsky, tak mi nevyhovují - velikostí, nebo mají takové barvičky, že nevěřím vlastním očím. A u tohohle aspoň vím, co tam dám. :-D Jo a nemusím mít obavy, že to Besi nebude žrát - tohle u nás nehrozí. Tak až budou písnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 00:16 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Tysule
játrovky? já ne, ale kamarádka je dělá skoro pořád. používá to na pamlsky. A teda psi se můžou utlouct, to je fakt. Safírkovi taky moc chutnají ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 00:09 Tysule – Re: Katy
Už jsi je zkoušela dělat??
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2009 19:12 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: l3nka
třeba tady je něco: zkracovatko.cz/… jinak pokud zadáš do googlu např. "játrové sušenky", vyjede ti moooooooc receptů. tyhle jsou totiž asi nejoblíbenější ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 18:52 Žena l3nka [1] - Společenská plemena
má někdo nějaký supr recept na psí suchárky nebo něco takového abych z těsta mohla udělat třeba kuličky a nechat v troubě ;-) at hledam jak hledam nic sem na internetu nenasla .. porad jen ppsí dortík.. zapekané psí granule atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 12:42 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: mimišák
Jo ahaaa, tak pardon, já už v tom mám zmatek :)
Jojo, vajíčka dávám, ale bez bílku - ten totiž inhibuje účinek biotinu, který je mimo jiné ve žloutku a já ho přidávám ještě extra. Jinak pomelu žloutek se skořápkou do zeleniny, má to moc rád ano .
Jinak s tím jídelníčkem - já třeba nic neplánuju. Ono to jde i blbě, protože při jednom psovi by se mi tolik druhů zeleniny zkazilo (přece jenom jí není tak moc). Takže dám to, co mám zrovna doma. Vždy ale dám mrkev, salát a pak asi kedluben, patizon, cuketu, trochu zelí a tak.. no prostě to, co jsem napsala dole. Maso mám po kilovkách, takže většinou tak 3kg různých druhů rozmrazím, naporcuju do denních dávek a zmrazím. Pak už jen chodím pro balíčky. Jak říkám, ono mi to zabere asi 10min, což v rámci dne není bůhví jaká doba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 12:16 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Katy
Krmím granulemi - ale kosti syrové hovězí (roštěnkové) dávám běžně. Už jsem to psala na BARF jsem pohodlná (a nemám tak velký mrazák, a plánovat jídelníček.. prostě si to nedovedu představit třeba u cestování). Jinak mám pocit, že čím smadlavější pochoutka tím chutnější - sušená střívka, dršťky - po tom se může utlouct. Dáváš vajíčka? Besi je žere syrové a podle nálady s nima naloží. Buď slupne najednou i se skořápkou, nebo si s tím hraje..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 11:52 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: mimišák
Háráním nevím, s fenami nemám zkušenosti.
Řasu dávám taky, ale hlavně dávám rozmanitou zeleninu (níže jsem napsala takový souhrn)...pokud nedáváš dostatek zeleného (jako např. natě, salát apod.), má toho nejspíše nedostatek, proto se "napásla" :-) . Nebo taky potřebovala pročistit střeva. Krmíš i kostmi? Trávicí problémy mít nebude, však sleduj bobky ;-) Pokud by to trvalo delší dobu a viditelně by jí něco bylo, zašla bych za vetem, ale můžu se vsadit, že teď už dá trávě nějaký čas zase pokoj ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 11:38 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Katy
Dík za uklidnění. No do žrádla jí dávám sušenou řasu (kvůli zbarvení) - ale včera to teda bylo opravdu až úchylné. Co jsem pozorovala, sežrala tak do dvou hrstí a vyloženě jí to šmakovalo. Nebude to třeba háráním? A nebude z toho mít nějaké trávící problémy? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 10:52 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: mimišák
myslím, že jí chybí něco "zeleného" a taky se potřebuje pročistit. Ještě jinak řečeno - chybí jí to, co si na tom poli sama vezme = nechybí jí nicpalec . Safí si taky občas ďobne trávy, to je normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 10:42 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Tysule
tak co? Jak pokračuješ s BARF? Hele Besina asi bude za chvíli BAGF (kosti a tráva) - fakt! Včera se regulérně pásla na posečeném mulči. Nevíte někdo co se děje? Něco jí chybí ve výživě, nebo to potřebuje k trávení? mimišák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 10:56 Tysule – Re: Katy
Holky,dík. On moc zeleninu nebaští,dávám mu alespoň mrkev. Ta ale musí být rozsekaná na pidikousky smich až kaši smich s kousky masa. Ze začátku jí operoval pryč,teď už to vzdal a sní jí. Já bych baštu moc neřešila,chutná mu,co dostává,ale máme pořád nějaké problémy,alergie,tak si fakt myslím,že tohle mu pomůže. No nic,nejdřív ho musím naučit na syrové maso - postupně ne jak radila Katy,pak uvidíme. Studuju,studuju,ale s kostma asi úspěch nebude. Mates by si možná dal,ale já bojim bojim. Prostě kost nikdy neměl a asi mít nebude. Ještě musím vykoumat,aby dostával vše,co potřebuje a asi koupit i nějaké vitamínky. Koukala jsem,že jsou přírodní doplňky (třeba www.baron....) a asi je dobrý i pupalkový olej - zvlášť pro alergiky. Ještě jednou dík a kdyby byla zase nějaká další rada,budu vděčná hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 10:10 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Tysule napsala: Majoránka,libeček? To mu můžu dávat???? Já nevím,Matulkovi chutná brokolice,někde jsem četla,že se psům dávat nemá. Jsem z toho motejl smich Tákže,hlavinky chytré,poraďte:co můžu dávat za ovoce,zeleninu a bylinky? Děkuju ahoj
Brokolici dávat můžeš, ale málo.. nejlíp tak 1x týdně. Bylinky samozřejmě dávat taky můžeš, ale já to moc neřeším, podle mě to není až tak potřeba. Ale to je věcí každého.
No a co dávám ze zeleniny já? Nejvíce mrkev, pak celer, salát (hlávkový, ledový, červený), zelí, kedluben, petržel, rukolu, cuketu, patizon, občas brokolici, květák, okurku, velmi občas červenou řepu a kapustu (to dávám spolu, ale moc mu to nejede, tak jen trochu). To je asi to hlavní. Jinak ještě dám hodně velmi občas rajče nebo papriku (to se taky moc nemá, ale když jsou dost zralé, tak je to v pohodě).
No a z ovoce asi vše, jen bych dala pozor na peckovice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 09:45 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Tysule
Hele já jsem pohodlná - krmím granulemi, o Barfu jsem se dozvěděla až od bráchy, který tak krmí belgičáky. A ty jeho potvůrky berou všechno. Jestli Matýskovi nejede syrové maso, tak právě je asi zvyklý na "vydatnější" chutě. Koukni třeba sem: borazmiloticek.net/… je tam hodně odkazů a praktických rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 09:35 Tysule – Re: mimišák
Majoránka,libeček? To mu můžu dávat???? Já nevím,Matulkovi chutná brokolice,někde jsem četla,že se psům dávat nemá. Jsem z toho motejl smich Tákže,hlavinky chytré,poraďte:co můžu dávat za ovoce,zeleninu a bylinky? Děkuju ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 07:51 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Tysule
A co bylinky? majoránka, libeček.. namixovat se zeleninkou, ovocem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 07:51 Tysule – Re: Katy
Děkuju za radu :) Vařené masíko baští normálka,tak vyzkouším a uvidíme. Dííííky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 22:27 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Tysule
Já bych zkusila to maso převařovat čím dál míň - jestli tedy vařené žere, nechala bych pak krvavý vnitřek, potom trochu syrového a postupně vařila méně, nakonec bych třeba jen přelila horkou vodou (samo počkala, až zchladne) a pak už by snad mohl jíst "normální" syrové. To samé se zeleninou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 21:03 Tysule
Tak já sem mezi vás také "vpluju" :) Četla jsem spoustu článků,ale nikde jsem se nedozvěděla,kolik čeho a tak,abych dala vše,co má dostat. Určitě se pokusím sehnat brožurku Zdravá výživa psa,jak radí Květka. Nejhorší je,že jsem Máťovi dávala párkrát ochutnat kousek syrového hovězího a vůbec to nevzal do tlamičky. Snad se to časem nějak zlepší a přijde tomu na chuť. Teď dostává maso vařené,granule,zeleninu. Bohužel se u nás objevila alergie - zřejmě pyl a prach. Odmítla jsem podávání kortikoidů,zkoušíme homeopatika - zatím dost úspěšně. Ale myslím si,že i změna stravy by byla přínosem. Takže pokud máte nějaké rady pro "začátečníka" - sem s nima smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 11:24 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Květka
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 07:12 Žena Květka [0] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: ELiss
Eliss, na netu je spousta článků, když si dáš do vyhledavače BARF zjistíš spoustu informací. Ale nejlepší je brožurka Zdravá výživa psa - syrová strava BARF, kterou koupíš normálně v knize, tam je vše...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 19:55 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: MaB
Ale kde zjistim kolik toho masa a přílohy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 14:40 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: ELiss
Já dávám asi tak půlku masa a půlku přílohy (rýže, vločky, těstoviny) a do toho míchám nastrouhanou zeleninu, případně ovoce.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] 9

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 17787x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/23-barf-prirozena-strava-pro-psa?od=301