Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Barf - přirozená strava pro psa

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Barf - přirozená strava pro psa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 13:01 Alča – Re: NIKO
Štěpí se převážně vařené kosti! Svou psici krmím kuřecími(i jinými) a nikdy neměla problém! Takže než napíšeš NE! tak si o tom trochu zjisti ;-) a navíc masové kosti (napr kridla, stehno, krk,..) sou obalene masem -syrove nejde tak od kosti takze když to pes žvýká tak rozbite kousky zůstavají pořád v mase a pri polykani sou ,,schovane" v zaludku uz se pak zpracují (u psu krmenych syrovym jsou silnejsi zaludecni kyseliny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 12:50 Gii
NIKO napsal: NE!Drůbeží kosti se štípou a štěně i dospělý pes může mít problémy!Krmit štěně 2 měsíce staré kostmi,to určitě není to pravé ořechové!!!
Štípou se vařené kuřecí kosti a ne syrové. Krmím syrovými kuřecím krky a křídly co štěndům narostly zuby a žijí, jsou v pohodě a jen a jen kvetou. potlesk
Myslím, že než proneseš tak zásadní prohlášení s vykřičníkem, bylo by dobré si o krmení domácí stravou něco zjistit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 10:28 NIKO – Re: monique
Štěňata u mne dostávají vepřové nožky a ještě pro zábavu(ať nekoušou věci,které nemají)VELKÉ kloubové kosti.Jsou někteří s nimi i vyfoceni ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 21:47 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
My nemáme problém s kuřečími kostmi, pokud jsou čerstvé (ty den staré se štípou, to je pravda), ale štěněti bych to taky nedala.
A co takhle vepřovou nožku,ať se mladý zabaví?....zatím lehce povařit, aby se mohl aspoń trochu zakousnout a jak se dostane ke kostem, tak mu to vzít, aby nějakou kostičku blbě nepolkl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 20:29 NIKO – Re: borrasca
NE!Drůbeží kosti se štípou a štěně i dospělý pes může mít problémy!Krmit štěně 2 měsíce staré kostmi,to určitě není to pravé ořechové!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 19:59 borrasca – barf
Zdravím, my budeme mít za 2 měsíce štěňátko vipeta a po několikaletém se přehrabování v informacích o granulích jsem se rozhodla, že budu krmit Barf... :)
Myslíte, že můžu převážně krmit kuřecími masovými kostmi (krky, křídla, kostry) a trošku masem a jen z jiných druhů dávat třeba telecí hrudní kost?
A jak často dáváte vápníkové přípravky? Co jsem tak vyčetla, tak pokud se to nepřehání s masem, ale dávají se spíše masové kosti tak není potřeba nic přidávat...jak to děláte vy?

A pak mě zajímá, zda dáváte občas i konzervy, když třeba někam pojedu :) nebo třeba jeden den v týdnu...líbí se mi ANimonda...

Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 08:10 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Denny
ty jo hafan se bude mít - konina, pštrosí maso to nejíme ani my :-D Nezkoušela jsi pštrosí krky? by mě zajímalo jak se s tim hafušové poperou potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 19:51 Denny
Tady www.masopropsy.cz/… ale je taky dražší ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 19:50 Denny
Koninu, ale pro lidi smich na lidský koňský guláš drahá, no přes 100Kč za kg hmm ale než objednám z vetamixu...přijedou až v pátek....
Jo a taky se dá sehnat pštrosí maso palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 19:25 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Denny
Koninu? coze Ty kráso to se taky nechá sehnat? (Závidim ano ) já zatim sehnala akorát kuřecí, hovězí, telecí, rybí a vepřové :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:41 Denny
Tak jsme v pátek začali. koupila jsem koninu.Přidala červenou řepu,mrkvev, petržel, ovesné vločky, vajco...no vyadalo to lákavě a Buki čmuchal už u linky, když jsem to připravovala. Pak ještě dostal kuřecí křídlo a dobrý ...odpoledne jogurt.
Konzervy jsem objednala na Baronovi palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 21:49 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Denny
U nás ve zveráči moc velký výběr není, kupuju REX - ty by měly být docela kvalitní, co jsem se tak informovala.. a velikostí mi vyhovují ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 21:38 Denny
Můžu se ještě zeptat jaké kupuješ? stydim já mám Belcando...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 21:32 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Denny
děkuji stydim . Joo, já taky na akce vozím konzervy, nemám sušičku a zavařovat se mi nějak nechce..ale vždycky je to ok ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 21:26 Denny
Máš nádherného pejska palec a díky, doufám, že mi budeme taky bez problémů...jen příští týden máme jet do Brna na "Antilovící a antiutíkací víkend" tak budu asi muset vzít konzervy hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 21:06 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Denny
neee, vůbec - dávala jsem krky, křídla, stehna.. mixovala jsem (a mixuju) jen zeleninu, jinak vše tak, jak je.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 21:00 Denny
Takže jste ani ze začátku nemleli třeba kuřecí kosti? Já se omlouvám, že se tak ptám, ale moc mě to zajímá...chci pro pejska to nejlepší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 20:52 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Denny
Přechod byl úplně v pohodě - jakoby nic ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 20:48 Denny
Moc díky, už jsem to dnes studovala hmm on má teda teď období že nežere vůbec, v okolí hárají fenky :-O ...a přešli jste na Barf bez zažívacích potíží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 19:31 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Denny
Ahoj! Tady jsou moc užitečné stránky, odkud čerpá hrozně moc lidí - a já nejsem výjimka :) - výpočet krmné dávky je tady: www.manwe.eu/…
Jinak my přešli hned - ze dne na den.. jinak se to ani nedoporučuje.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 06:52 Denny
Dobré ranko, jsem moc ráda, že jsem našla tuhle diskuzi.
Mám Maďarského ohaře je mu 14 měsíců, má cca.25kg krmím granulema, ale chtěla bych přejít na Barf. Ráda budu za všechny rady, zkušenosti atd....vůbec se v tom zatím neorintuji. Můžete mi napsat jakým množstvím bych ho měla zhruba krmit? Moc děkuju (a jdu dočíst diskuzi) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 16:25 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 16:16 Žena plumsjewel [0] – jsem pro BARF!
Ráda se tady taky podělím o mé zkušenosti. Zabývám se chovem od roku 2000 a dlouho jsem krmila superprémiovým krmivem. Vyzkoušela jsem několik dobrých značek. Po granulích psi však často trpěli nadýmáním ( to pak když začalo prdět šest pejsků najednou, to bylo fak něco smich ), občasné průjmy, kvalita srsti tak na nižší úrovni, slabší osvalení, zuby samej zubní kámen.
Minulý rok jsem jsem oběvila články o krmení BARF, pak jsem si obědnala knihy o výživě BARF pro štěňata a druhá je BARF pro dospělé psy. Veškeré informace mi dávali smysl a tak jsem se dala do toho. Z granulí na BARF jsem přešla ze dne na den. Neoběvil se žádný průjmy, žádné nadýmání, pejsci vypadali maximálně spokojeně. Za krátkou dobu se jim vytvořilo krásné osvalení, skvělá srst a hlavně taky vidím na nich velkou radost z pestré stravy, to je radost na ně pohledět. Psi jsou stále zdraví, plní síly, nemají žádné potíže.
Do stravy zahrnuji syrové maso a kosti, kuřecí, krutí, hovězí, ryby, taky veškeré vnitřnosti, vejce, jogurty, tvaroh, zeleninu, ovoce. Ke krmení přidávám i doplňky, ty různě střídám, nemají to pravidelně. Mezi ně patří např. pupalkový olej, rybí tuk, olivový, olej, mořské řasy, minerální a vitamínové přípravvky od CDvet
O tom že BARF je skvělý druh stravy jsem se přesvědčila hned na začátku, jelikož přechod z granulí na tuto stravu psi i štěňata nesou velmi dobře, zcela bez potíží, žádné průjmy, zažívací problémy, nic takového.
Zatím co, když by člověk chtěl přivyknout psa krmeným barfem na granule, myslím si že většina psů by to odnesla minimálně průjmem, to znamená že pro psí žaludek asi nebude krmení granulema zrovna to nejlepší.
Logicky když nad tím přemýšlím, jak by asi vypadal člověk krmený suchou granulovanou stravou s umělými vitamíny, o proti člověku krmený čerstvou a pestrou stravou bohatou na přírodní vitamíny a minerály? Určitě by tam byl velký viditelný rozdíl.
Já osobně bych bez masa asi umřela, mně kdyby chtěl dát někdo po celý život granule tak mu to omlátím o hlavu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 20:23 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Andrea
Jojo mrazák je u nás největší problém :-| neni kde ho sehnat sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 21:57 Andrea – Nás to přesvědčilo
Opět po dvou letech čumím do diskuzích o BARF apřidávám svou trošku do mlýna.
Moje pvrní reakce na BARF byla asi stejná jako u všech no ježiši, syrovým jako jo.......... hmm a co pak ty hodnotné granule, které obsahují vše.............ale rozhodla jsem se a dva měsíce čuměla do natu, diskusí a článků (a to toho před dvěma roky bylo méně)...ale asi bych to v zásadě nedopručila hletat, jen tak zevrubně, každý si na systém musí přijít sám....neb jinak se vám zavaří hlava jako mne.....stále jsem pochybovala až jsem se na to vyprdla a dneska vše dělám od oka, odchvoali jsme již troje BArfový štěňata. Problém snad jen s dravčíkem (ale ten je o imunitě, která byla poškozena, zabrala homeopatika a strava, právě BARF).
Vzpomínám si,že jsem dávala nehorázné peníze za lepší granule a my jedli chleba s máslem...ael dnes říkám, maso je maso a ani ty nejlepší granule ho neobsahují ve 100%.
Po dvou letech můžu říci,že moje holky jsou nadšené, jak hodinky přesn ví, kdy přijde nášup (u granulí jsem i musela vrčet nad miskou.....)
A jak krmím,nemám jídelníček.........jen tak v hlavě se snažím dodržovat předepsaný muster.

krmím 2x denně a jak to přijde rozmražené, dostávají kuřecí stehna, filé, štangle (mix, hovězí mleté,srdce, masovou směs, kuřecí žaludky, játra a srdce, 3x týdně lžíci medu, 2-3x 1/2 jogurtu, či tvarohu, syrovátky, zakysu.....a z doplnků přidávám roboran a pupalkový olej, žloutek a zeleninu a ovoce.....prostě co je.
Pokud mám pocit,že něco je,t akještě /jako ted v zimě/ 1C denně a občas pangamin.
Takže se nebojte.............jen ten mrazák........ stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 23:16 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Katy
jo no, z Valmezu - ja si toho u tebe nevsimla smich :-D
dekuji, na tuhle diskuzi jsem uplne zapomnela, tak se zitra vrhnu do cteni. me jen vrtaji hlavou ty rasy - krmis Kelpa nebo mohou byt i normalni "pro lidi" (mame je doma, ale neni na nich nazev :-D )
nad Barfem budu asi jeste chvili uvazovat, porad se nemuzu rozhodnout- uz jen proto, ze pes se mnou jezdi kazdy tyden do skoly na privat a nevim jak bych to delala, tam neni ani mrazak ani mixer :-D navic jestli bych ji nemohla nejak uskodit ohledne te luxace (no ikdyz granule jsou mnohem horsi svinstvo, takze asi tezko), mozna by to chtelo poradu s vetem (ale ten zase bude propagovat granule) :-D achjo zacarovany kruh smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 22:34 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
děkuji, ale ty stranky uz znam nejakou dobu a procitam stale dokola :-D a dneska jsem objevila kouzlo naseho Valaskomeziricskeho knihkupectvi a koupila take knizku :-) no opet to vse prectu, nakoupim a zacneme- rekla bych, ze me to vyjde i levneji. Spis se obavam toho davkovani - vsude je jen davkovani pro mnohem vetsi psy a taky o spravne doplnky - rasy, pangamin,... jak to resite vy? :-) dekuju
Budu teda odpovídat sem, když na to máme vlákno ano ... Ty jsi z Valmezu?? a neřekneš smich
Jinak ty stránky jsou asi nejlepší, co jsem našla, takže nedoporučuju ani nic jiného, naprosto to stačí - hlavně teda výpočet dávky je super. V případě nejasností je majitelka stránek velmi ochotná poradit a upravit jídelníček, sama jsem už několikrát otravovala stydim .
Jinak nic nepřidávám pravidelně.. řasy dávám dost, ale teď jsem nějaká zhnilá je koupit už asi měsíc..navíc je hodně výdajů a já si připadám jak dojná :-| . Ale zítra objednám, přísahám smich . Dávám ještě pangamin, občas něco na klouby, ale radši uvařím prasečí nožky a vyrobím sulc... takové ty mikrominerály atd je podle mě zbytečné, když se podívám, co obsahuje taková zelenina, řasy, pangamin či třeba Biotin, který taky občas koupím - je to to samé, co mikromineral od Barona například. Sama nejím bylinky, takže je taky nedávám většinou. Není mi jasné, k čemu by to psovi bylo, ale to je věc názoru ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 13:41 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: mimišák
K tomu neříct radši nic:( Já granulemi krmila kavalíry, rok i Safajze.. neříkám, že je to úúúúplně apriori špatné, ale ráda nabídnu psovi "vyšší level". No zbytky od oběda - to je trochu hardcore a ne BARF smich . Já krmím syrovým masem i zeleninou, kostmi... vážím, propočítávám dávky, zajímám se, jaké vitamíny jsou v jaké zelenině apod. To si myslím, že už celkem jde. Ale přesolené, překořeněné a převařené zbytky fakt neeeeee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 06:41 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Katy napsala:
Jj, je fajn, že můžeš dát psovi každý den něco trochu jiného, nežere jen kuličky pochybného složení.

Mně to zas nedá - Katy - já těmi kuličkami krmím a dokonce jsem už naučila prarodiče, že pes bude i jako pamlsky přijímat "psí" sušenky a to, co je přímo pro psa určené. Takže je ani nenapadne, aby Besi nabídli třeba rohlík, šunku nebo cokoli od stolu. Známá krmí zbytky - polívka od oběda, do toho instantní nudle, občas propesko uvařené v tlakáči. Granule? Fuj, to je samý šrot. Já vím, že zas provokuju, ale když jsem od ní slyšela, že je to BARF, tak jsem teda zalapala po dechu. Tady se přeme o to, jestli granule nebo Barf - ale co myslíš, jak je krmena drtivá většina mazlíčků? Podle mne naprosto rozhoduje cena: nacpat psovi bříško, ale aby to moc nestálo. Výživové hodnoty? Na co? Vždyť je to jen pes a ne Anglická královna.. co k tomu říct?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 14:46 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Maso
U nás mělo maso taky úspěch. Bianca po něm hodně rychle začala nabírat, ažmě to překvapilo... Britušce budu muset naordinovat spíš drůbež a víc zelči, páč tam bych chtěla tak kilo dvě dolů..
Otázka: Dají se drš'tkama nahradit příjem zeleniny a ovoce?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 11:05 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
tak maso ted slupla a hledá další potlesk odpoledne zkusím ty stránky. no pultovej mražák je dobrá věcička ale to do bytu nenarvu hmm ale i kdybysi si dvakrát třikát týdně zašla do řezniství tak je to v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 10:49 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
No, my máme pultový mražák a i tak je to docela na krev :-D
Jejda, to nevím přesně.. maso kupuju většinou nárazově a zeleninu tak 3x do týdne (plus nějaké doplňky). do 1000 se ale s přehledem vejdeš. Je to levnější než "lepší" granule.
Jo a ještě - zelenina musí být rozmixovaná a zakápnutá nějakým olejem (já používám lososový Kronch), aby se narušila struktura a pes ji mohl strávit a aby se uvolnily vitamíny rozpustné v tucích (A,D,E,K...).
Jn, syrové bych asi nedala stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 10:44 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
tak to abych si koupila ještě jeden mražák do kterýho budu dávat maso pro psa :-D na kolik to tak vyjde měsíčně takový krmení?zeleninu už jsem zkoušela a tu žere v pohodě. tak ještě že je to syrový jinak by ses mu do toho třeba pustila :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 10:39 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
Aha, mi to taky nejde...asi bude problém někde u nich, zkus to později ano

Jj, je fajn, že můžeš dát psovi každý den něco trochu jiného, nežere jen kuličky pochybného složení. Kolikrát mám na to, co mu dám, chuť sama :-D . Nikdy nežral s takovou radostí, fakt je to krása pohledět. Kost v krku se mu nezapíchne, on to všechno pokouše. Mohlo by to udělat neplechu ve střevě, ale spíš v případě, že se kosti uvaří nebo se jich dá moc. Jinak ne. Je třeba na kosti navykat postupně, začínat např. s kuřecími krky a pak přecházet na něco těžšího - v žaludku se sníží pH a "naučí" se trávit vesměs všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 10:34 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Ty stránky mi nejdou vůbec spustit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 10:31 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Takže to chce nad tím trošku přemýšlet co tomu psovi dám líbí se mi že i pro toho psa to musí být každej den trošku změna v tom krmení. Je to asi hloupost ale nemůže se stát že se zapíchne nějaká kůstka do krku třeba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 10:24 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
Přesně tak.. míchání se nedoporučuje nikde, prý jde o odlišný způsob trávení. Nee, že by se všechno ostatní trávilo stejně, ale je tam asi něco "jinak". Ale od toho jsou odborníci, kteří se tím zabývají, já výživář nejsem.
Já krmím zhruba (ono se to den ode dne mění) ráno: jeden kuřecí hřbet či 2 křídla, 3 krky (nějakých 90g), večer maso se zeleninou - masa skoro 400g (asi 380) včetně vnitřností, kterých je asi 50g, zeleniny 130g (někdy víc, někdy míň). A maso dávám nejčastěji hovězí, potřebuju ztloustnout psa :) . Jinak objednávám i telecí, lososa, kuřecí - kusové, a mleté směsi buď s droby nebo bez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 10:18 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Jako zatěžovat organismus mícháním granulí a syrovýho? a jakým masem krmíš? a v jakým poměru třeba se zeleninou? Moc o tomhle způsobu krmení nevím ale zajímá mě to. Ale na druhou stranu bych Arlen nechtěla nijak uškodit že třeba něco vynechám nebo budu dávat něčeho málo. včera jsem koupila kuřecí křídla tak ji dám kousek masa jestli ho vůbec bude žrát a pak bych té Katce napsala ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 10:10 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
Nevím, jestli je vhodné zatěžovat mladý organismus tímhle mícháním, když to není vhodné ani u dospělých psů:( jako ňamku bych kousek během dne dala, ale nevidím v tom smysl. Nejlepší je přejít hned ze dne na den. žádné míchání. Kdyžtak si najdi na internetu dávky pro štěňata nebo se zeptej někoho, kdo s tím má zkušenost - třeba Katka tadyhle: www.manwe.eu ráda a ochotně poradí, krmím podle "jejích" poměrů a psala jsem si s ní. Takže doporučuju;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 10:01 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku Ahoj myslíte že můžu dávat syrový maso třeba jen každej den kousek přimíchat do granulí 9 týdenímu štěněti? At si na to zvykne nebo je to moc brzo? a jak bych na syrový měla přejít z granulí :-) ;-) to je ta moje příšera :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 11:24 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NickyR
Přesně, jak říká Luděk - je to normální.. já mám 17,5 měsíčního psa a vypadá úplně stejně. Zvýšila jsem mu dávky, když měl 20kg, dávala jsem mu horní hranici dávky pro 23kg a už něco nabral..málo, ale přece. Je to aktivní puberťák, takže nemůžu čekat, že bude nasvalený jako 3 letý pes :-) Takže pokud ti tvůj pejsek žere normálně a prospívá, neřešila bych to ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.11.2009 09:58 Muž Ludek [42] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: NickyR
Tvůj pes vypadá na rok a půl dobře tak nevím kde vidíš problém. Jestli nemá problém s příjmem potravy tak v roce a půl, kdy se stále vyvíjí neřeš, že na sobě nemá tuk. Na to má dost času v pozdějším věku. Ani osvalení v tomto věku není definitivní a tak každá svalová hmota navíc je jen k dobru. Pokud bude mít dostatek pohybu a kvalitní stravu bude prospívat i jeho tělesná schránka. A to, že mu jsou vidět kyčle nebo žebra? Buď ráda, že v tomto věku není jeho kostra zatěžována zbytečnou hmotností co by na sobě musel tahat. Já na Tvém místě bych jen upravil dávku a typ stravy vzhledem k jeho pohybu a zátěži a to musíš poznat sama jak hodně se hýbe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 08:09 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: MaB
potlesk Díky! Zkoukla jsem to, jsou tam hezké obrázky - ale některé recepty jsou spíš pro zasmání. Jako inspirace, paráda! palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 06:45 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Našla jsem na netu "Psí kuchařku". Něco jsem si i vyzkoušela a není to špatné. www.itaco.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 16:02 NickyR – Re: mimišák
s papáním problém nemáme je hodně osvalený ale je taky dost hubený lezou mu žebra a kyčle nevím jestli je to věkem je mu rok a půl a hodně roste... ale nemá na sobě ani gram tuku a to mi vadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 13:27 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NickyR
Proč si myslíš, že potřebuje vykrmit? Zdá se ti hubený, protože nežere, anebo žere normálně, ale prostě nemá takovou konstituci jakou si představuješ? Chceš osvalit? nebo jen sádlíčko? Na osvalení můžeš přejít na granule třídy "hight performance" a přidat hodně pohybu. Jinak sušené droždí a přídavek vitamínů sk. B by měly zvýšit žravost. Další celkem zajímavá varianta je udělat jednodenní hladovku - a následně krmit jednou denně... ale bez vysvětlení příčiny hubenosti jsou rady jen střelbou naslepo. Zkus se poradit s veterinářem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 13:13 NickyR
potřebuju poradit po jakých surovinách pejsek přibírá? potřebuju ho vykrmit... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 07:03 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Macinka
No ono je nejhorší právě asi to "zkoušení" kdy psa krmíš každý týden jinak. Pokud psovi něco vyhovuje, nemá potíže, je v kondici - proč to měnit? Rozhodni se, jestli bude pejsek na granulích, nebo mu budeš vařit - nebo barfovat a počkej, co to udělá. Prosím, ale bezhlavě nestřídej ani značky granulí, natož celý způsob krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 17:19 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: Macinka
Ahoj, já se připojuji k názoru Katy. Když už dáváš maso, dávej syrové a ne vařené, to že ze syrového masa je pes agresivní je jen fáma. Já bych si ale zvolila buď kvalitní granule, nebo krmení syrovým masem (BARF), obojí bych nemíchala, je to zbytečné a tímto můžeš i dost uškodit, než přilepšit. Taky nevěř,že je v granulích nějaké "čerstvé" maso. To je pouze vstupní surovina, ze které se po zpracování vyrobí masová moučka a ta se teprve dává do granulí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 17:15 Žena Macinka [165] - Společenská plemena
Omlouvám se.
Dávám vařené,jelikož o syrové nestojí někdy to plive.
Někdy to veme někdy ne.
Teď jsem sehnala super firmu,kde právě to maso pro zvířata maj i jiné věci drštky, vnitřnosti,sýr atd.
Jsem mu toho nakoupila tak uvidim zda to bude baštit vařené nebo syrové...
Teď bude mít snědené granule tak vyzkoušim jen vařenou stravu,to už jsem chtěla zkusit dávno.
Ani jsem sem nemusela psát,stačí si zjistit něco o potravě co co obsahuje atd a jen to pesanovi koupit.
Jen jsem se tu chtěla tak poptat a přečetla si tu reakce.
A baví mě diskutovat :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 9

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 17787x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/23-barf-prirozena-strava-pro-psa?od=251