Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Barf - přirozená strava pro psa

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Barf - přirozená strava pro psa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2010 10:59 Orina – REAKCE
Tohle jsou PSÍ STRÁNKY a né stránky Českého jazyka a jsme jen lidi a každý udělá chybu!!!POŘÁD SE TU ŘEŠÍ VĚCI,KTERÉ JSEM NEPATŘÍ!!! A POKUD JE CHCEŠ ROZEBÍRAT TAK SI NAJDI STRÁNKY VHODNÉ K TOMU CO PÍŠEŠ!!! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 23:44 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – promaz
Vážení, především tedy NIKO:
to, co se tady v posledních hodinách napsalo, se nedalo ani přečíst... V diskuzi nazvané BARF se nebudou řešit pravidla českého pravopisu...a nebude se to tady řešit NIKDE!! Jakákoliv tvá poznámka na pravopis (byť jen překlepy) bude smazána, tohle už se nedá tolerovat no
Prosím, osobní věci řešte skrz vzkazy nebo nějakou drbárnu (třeba ovčáky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 22:06 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: AileenK
Pes je z české chovky - ZDEKRA,chovatelka je Petra Hubená z Pardubic( majitelka klub vít. Diany Hartis a klub. vít.Queen Hartis)
Pes byl jako štěndo importován do Kanady,jeho matka je v chovce MANEPO IDEAL z Pardubic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 21:53 NIKO – Re: sarpilka
Může mi klidně soukromě napsat,na co je zvědav ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.07.2010 21:48 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Jéé a komu vyhrožuji??? Můj chlap Ti sem napsal svůj názor a chce Tě poznat ,podat Ti ruku a do očí se zeptat na pár věcí. Toto je FÓRUM a jen ty tu lidi slovně linčuješ za názor. Pokud já nepíšu k tématu,proč Ty píšeš o češtině???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 18:19 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
jj přesně tak, taky krom luxace nemáme žádné problémy a na veterinu nemusíme (a ty zuby prostě mluví za vše, to je pro mě důkaz, že to k něčemu je, protože když jsem dávala jen granule, tak se jí kámen začal dělat, teď ho nemá)
ano syrové nečištěné vnitřnosti, máme je z farmy, ale dostává je jen zřídkakdy, spíše maso
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 18:17 NIKO – Re: xanti
Krmím v podstatě jak Ty,nevím,jestli mí psi mají víc masa atd.než TVÁ,ale na veterinu chodí jen na očkování.Je-li pes zvyknutý na takhle míchanou stravu každý den,tak žádné problémy nemá,alespoň moji ne.
"NIKO: a ano dostává vnitřnosti"-syrové a špinavé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 18:00 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
NIKO je ochoten smát se a navážet do každého,aby na sebe upozornil a vozíčkář je mu jedno. Můj chlap ,když čte jeho příspěvky,tak zuří a říká,že by ho přetáhnul latí po zádech,neb si nic jiného nezaslouží. To je názor a tedˇto zas dostanu já,hihi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 17:52 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku CAIRO ZDEKRA
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 17:52 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: AileenK
jj, já to vím i naše druhá fena je na tom se zuby bídně.
Já sice krmím převážně granulemi, ale přidávám právě kosti, sem tam zeleninu, ovoce a taky syrové maso a vnitřnosti - prostě co se zrovna naskytne, má to jen na přilepšenou (vím, že se granule a maso nemá míchat, ale znám hodně lidí co to tak dělají a psi jsou ve skvělé kondici - to jen pro rejpaly). Myslím, že hlavně díky stravě má Xanti zuby jaké má, teda jako perličky, krásné zdravé - místo hraček má na zahradě šišky a klacíky (to bude mít také velký podíl)
NIKO: a ano dostává vnitřnosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 17:51 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku Tak jsem jukla po čase a zase stejná písnička. Pokud není NIKO uznán,kope,drtí a férová hranice mu je šumák. Pokusím sem šoupnout fotku psa,který byl nedávno na 2 místě,na výstavé v Kanadě. Má ho má kamarádka,dlouholetá ovčáčkářka a pes je krmen výhradně žaludky z oveček,čerstvé,syrové,ještě plné pasení. Přidává taky zeleninu mix a kosti. Nedávno jsem to sem psala. Pes je moc hezký a nikdy mimo očkování nepotřeboval veterináře.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 17:03 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Toto lze nazvat jediným slovem - ubohost :-D X-)

Ale nelze to mít za zlé, neb jak dochází argumenty, vytahují se urážky, že? Ale spíš bych to čekala od puberťáka než od dospělého člověka (leda že by si tím něco kompenzoval..). Opět si mě utvrdil v tom, že s takovými lidmi jako seš ty nemá cenu diskutovat..
BTW. děkuju za radu, ale od někoho, kdo se povyšuje nad ostatní, si rady k srdci skutečně neberu :-P

Xanti - co sem byla na praxi na veterině, tak máš pravdu, většina pacientů se zuby tak byli právě yorci a to jim majitelé dokonce i čistí zuby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 16:37 NIKO – Re: xanti
Nevím,jestli jsi četla vše,ale syrové,očištěné maso,hrtany atd. i skelety dostávají také.Gia má i menší kloubové kosti,ať si kloub okouše.Krmit plícemi,slezinou,špinavými žaludky,to v žádném případě.Ty tímhle krmíš?O to mi jde.Nenapsal jsem,že nejsem zastánce granulí.Ale pokud jsi viděla,čím krmí tažné psy při závodech,které trvají třeba pět dnů,tak jsem si žádné zeleniny nevšim a to psi musí podávat hodně solidní výkon-jsou na granulích.Takhle jsem je viděl krmit i mimo závody.Nemluvím o psech chovaných v ČESKU,ale třeba Kanadě a severských zemích.A jak tu bylo zmíněno,chtěl bych vidět tu "ODBORNICI",jak pozná,čím byl a je pes krmený a jestli vypadá špatně ten na granulích. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 16:28 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
To už trochu přeháníš, ne???? tone
Buď tak laskav a reaguj buď k tématu (diskuze o českém jazyce tady rozhodně není) nebo nereaguj vůbec.
Přestaň urážet!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 15:37 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
stačí ti třeba můj "malý" pes?? ta vnitřnosti zbožňuje! X-) a pořád žije a dobře prospívá :)

většina jorků v jejím věku už bylo na odstranění zubního kamene, ale nás to od doby, kdy jsem začala dávat syrové maso, zeleninu a kosti netrápí :-)

jo a když tady zmiňuješ , že nejsi zastáncem granulí, tak pokud si dobře pamatuji, tak ty jimi krmíš ne?? ;-) (tuším Pedigree )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 15:24 NIKO – Re: AileenK

AileenK® Pinčové, knírači, molosoidní psi, švýcarští salašničtí psi – Re: NIKO
Že by se zajíc živil jenom trávou? a (nikolik) zrním apod. asi je hloupý když i srny lezou do polí, kde maj zemědělci (zasyto) když na okrajích lesů je trávy kupa, co?

Ano (drštky) jsou vnitřnosti, stejně tak (sdrce), ledviny, plíce, játra, slezina, žaludky.. že to (tvý psi) nemusí neznamená že ostatní to (neřezou), nechutná jim to a neprospívaj na tom líp než na (granulých)
Odsuzujete něco co jste ani (nevyzkoušely) či o tom nic (nečetly) neb kdo nechce pochopit stejně nepochopí..
V JEDNOM PŘÍSPĚVKU TOLIK CHYB (9),TO BYCH NEDĚLAL CHYTRÉHO A RADĚJI NIKAM NEPSAL.No,já si to přeložil ano smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 15:16 NIKO – Re: AileenK
Od kdy je zrní zelenina?Na Aljašce toho zrní roste,asi tolik,jak na severu Kanady,Ruska,za polárním kruhem," "kde maj zemědělci zasyto" " atd smichTAM ASI ZEMĚDĚLCI ZASETO NEMAJÍ.A vlci lišky atd jsou špatní? Nejsou náhodou dršťky část žaludku?Asi jsem ve škole chyběl :-D
"že to tvý psi nemusí neznamená že ostatní to neřezou,"(CHUDÝK ČEŠTINA-tvý psi)
Mí psi nic řezat nemusí,ani špinavé vnitřnosti.Prosím majitele malých plemen,napište mi,kdo z vás dává svým miláčkům neprané vnitřnosti,samozřejmě syrové,třeba slezinu,plíce,žaludky a syrovou zeleninu.DĚKUJI.Nerad bych jen tak dělal pokus na GIE.
"nevyzkoušely , nečetly,"Já nejsem ženského rodu a v množném čísle,nebo,že by se změnily pravidla českého jazyka smich
Jak rozeznáš psy krmené granulemi od psů,krmených NEČISTÝMI VNITŘNOSTMI?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 12:49 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Že by se zajíc živil jenom trávou a nikolik zrním apod. asi je hloupý, když i srny lezou do polí, kde mají zemědělci zaseto, když na okrajích lesů je trávy kupa, co? stydim

Ano, drštky jsou vnitřnosti, stejně tak sdrce, ledviny, plíce, játra, slezina, žaludky.. že to tví psi nemusí, neznamená, že ostatní to neřezou, nechutná jim to a neprospívají na tom líp než na granulích X-)
Odsuzujete něco, co jste ani nevyzkoušeli či o tom nic nečetli neb kdo nechce pochopit, stejně nepochopí.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 21:14 NIKO
"v přírodě vlk jako první sežere žaludek, kterej je oné zeleniny plný"-Snad trávy,né?
"Tady někdo nečte, jinak by jsi četl že primárními kostmi v BARFu jsou kostí DRŮBEŽÍ nikoliv hovězí, který zvládne skutečně málo psů ohlodat... "
Nikde jsem se nezmiňoval o složení BARFu,nebo ano?Napsal jsem,že dlouhé drůbeží kosti nejsou pro psa vhodné-nečetlas?Ať si krmí každý čím chce.Dršťky nejsou vnitřnosti?A jakými dalšími je krmí a nepropranými?To moji psi fakt nemusí a nechybí jim to ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2010 20:32 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Já nepopírám, že hovězí kosti zvládne maltézák..
Tady někdo nečte, jinak by jsi četl, že primárními kostmi v BARFu jsou kostí DRŮBEŽÍ, nikoliv hovězí, který zvládne skutečně málo psů ohlodat...

Ano, v přírodě si vlk zelninu asi sám nevezme, jenže asi si taky nepujde na pole natrhat kukuřici, pšenici či si nezaleze do pole vybrat řádek brambor ke svačině, proto se v BARF dává zelenina mixovaná (aby se co nejlépe narušila buněčná stěna, která je po rozmixování lépe stravitelná) zakapaná olejem (kvuli vit. rozpustném v tucích) v přírodě vlk jako první sežere žaludek, který je oné zeleniny plný, taky proto BARFáři dávají neprané zelné drštky či někdo dokonce vnitřnosti (přemražené).
Zhýčkaní nejsou, ale co jako štěňata nezkusí, pak jim v dospělosti nechutná, třeba takový banán s ním mají psi v dospělosti problém a odmítají ho jíst. No já mam asi divné psy (kupodivu všechny tři, různý věk a krmeni jsou různě, dvě granulářky jedna na BARF) když chodí a vyžírají mi klidně samotné ovoce a zeleninu (zrovna zrají maliny a za malinu jsou ochotni udělat cokoliv; za pár dní budou okurky a už ty moje somriska vidím, jak jim potečou slinty až budu okurky sbírat) potlesk X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 20:24 NIKO
HURÁ,UŽ JSOU TU ZAS. smich KOUKNEM,KDO JE PŘIHLÁŠEN ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2010 18:18 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Mohl bys vědět, že zelenina je jen jakási náhražka.. v přírodě žerou zvířata žaludky s bylinným obsahem. "My" dáváme neprané dršťky a "natrávenou"(rozuměj rozmixovanou, olejem zakapanou a enzymy podpořenou) zeleninu - to proto, aby měli psi dostatek vitamínů a barvitou stravu.
Když už jsi u té přírody - že by si zvířata běžně dělala hnědé kuličky z obilí, kukuřice, rýže, masokostní moučky, barviv a konzervantů? smich no nic, necháme toho X-) Nepleť se do toho, čemu nerozumíš, tvůj (a BOSS) názor známe, ostatní bylo řečeno. Jsi zastánce granulí, tak jimi psa krm, nikdo ti nebrání. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 16:51 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
no jde vidět, že se fakt nezměníš X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 16:10 NIKO – Re: Katy
čský jazyk-Tenhhle jazyk jsem opravdu neměl :-)
No,psovité šelmy se zeleninou určitě nekrmí,kde by ji třeba v Africe vzali a že by za pět let vypadali špatně?To určitě ne :-) ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2010 15:12 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Asi jsi neměl český jazyk, když jsi nepochopil, jak jsem to myslela ano

V tom má možná pravdu jen částečně...něco jiného je dát psovi zeleninu vcelku a něco jiného je podávat ji mixováním nebo spařením "narušenou" ;-) Jak víš, že si z ní nic nevezme?? kdyby nevzal, není ve výkalech pouze nestravitelná celulóza a nějaké zbytečky, ale plných 110-120g zeleniny+bylinkové směsi X-) A rok jen na mase by asi nepřežil..a pokud ano, nevypadal by tak, jak vypadá... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 14:38 NIKO – Re: Katy
"Ale dej mu prasečí nohu, oháňku nebo cokoliv z kuřete a uvidíš, jak se po tom zapráší"
Proč mi tohle tohle píšeš?Nečetla jsi,co mí psi dostávají? :-)
BOSS napsala-"Jejich trávící trakt nedokáže nezpracovanou zeleninu a její bílkoviny strávit"
V tom má pravdu,tak proč tyhle věci "nutit" psa žrát a dávat mu je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 13:57 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Já jsem taky nepsala o mase, ale o zelenině ;-) Dám do misky půl kila masa (v celku nebo ve 2 kusech) a 110g zeleniny - ta se do masa nijak sama nepřimíchá, tudíž ji musí pes sežrat samotnou. a hle, on to dokáže ano .
Jasně, že hovězí femur nebo stará žebra asi žádný pes či vlk nesežere.. to má jen na hlodání. Ale dej mu prasečí nohu, oháňku nebo cokoliv z kuřete a uvidíš, jak se po tom zapráší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 13:26 NIKO – Re: Katy
Nemíním se dohadovat,o syrovém mase jsem nepsal.Psal jsem o zelenině a dlouhých drůbežích kostech.V Olomouci naše vlky zeleninou a ovocem nekrmí,to bych si určitě všimnul,ale kosti ve výběhu vidět jsou(nesežrané) ano Já ty své budu hýčkat čímkoli,jen ne syrovou zeleninou,stejně jim nic nedá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 01:03 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
BOSS napsala: Milá Katy, hlavně že ty jsi nejchytřejší na světě. Víš co? Narvi svého psa kuřecími kostmi, ale pak neplač, až budeš se svým psem někde na klinice s obří otravou krve z perforovaného střeva. Za blbost se totiž platí víš? Někdy jen ohromnými penězi za operaci a někdy životem tvého čtyřnohého kamaráda. Tím končím, tvá máňa
Rozhodně nejsem nejchytřejší na světě, na to bych si nikdy nepomyslela :-) jen ze svého okolí znám spoustu moudřejších a chytřejších lidí, co teprvá ve světovém měřítku? stydim
Svého psa úspěšně rvu kuřecími kostmi (dostává 80g denně - hrůzné množství) už přes rok a zatím se mu daří tak, že by mu mohl leckterý závidět X-) . Ad blbost - nemyslím si, že bych na tom byla až tak špatně, neboj :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 00:08 Žena xanti [442] - Teriéři
souhlasím s Katy, Barfem sice nekrmím, ale psům přidávám sem tam zeleninu i ovoce, maso, kosti a mají to moc rádi. A možná se budeš divit, ale jorkšír taky dokáže spořádat kosti :) a kdybys viděl s jakou chutí a rychlostí:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2010 23:45 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
můj pes je schopný sežrat samotnou zeleninu, když mu dám kusovku (půl kila masa) - ne mleté. Asi je to o tom, na co je pes zvyklý. Já s krmením nemám problém.. už rok a kousek krmím syrovým a jak vidno, pes pořád žije a daří se mu skvěle :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 22:33 NIKO – Re: AileenK
Tvůj pes zvládnul žebra,ale on je trošku větší,než třeba maltézák.Každý pes okouše klouby a zbytek nechá i v přírodě se tak chovají šelmy psovité,mimo hyen,ty spořádají vše.Mým psům chutná meloun,je sladký,ale veškerou syrovou zeleninu nechají být.Asi je mám zhýčkané.Tak se nechovají jen mí psi,ale většina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.07.2010 22:25 NIKO – Re: BOSS
V podstatě s Tebou souhlasím,až na nějaké maličkosti.Je velký rozdíl mezi syrovými a "vařenými" kostmi.Dlouhé kosti z drůbeže,nejsou určitě pro psa vhodné.
"Věřte, že existují velmi kvalitní granule, které tedy už ale také něco stojí. Mají v sobě vysoký podíl masa a rozhodně to není masokostní moučka, nebo obilí.
Také je po nich pes krásně stavěný, zdravý, zdravá srst, svalovina, chrup, dostatek energie apod."
Jestli bude pes krásně stavěný,nezáleží na krmivu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.07.2010 21:10 Žena hanysek80 [79] - Teriéři – Re: BOSS
Mě by zajímala jen jedna doplňující otázka... když je maso plný antibiotik a anabolik..... jaké maso používají k výrobě granulí???? Leda by sis teda, dle tvé teorie, dělal granule doma sám, z domácího chovu lososů nebo jehňat hmm
A pokud je problém zelenina..... co potom dělá psovi kukuřice a obiloviny, které jsou v granulích? Ty jsou tedy pro psa OK?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.07.2010 20:01 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: BOSS
Promiň ale já se musím smát.. na to aby se pes ucpal kostmi, se nemusí krmit BARFem, ale stačí, aby nějaký chytrák dal svému psovi takhle hezky obrané upečené kuře od oběda a problém je na světě, co? Jistě ten dotyčný to měl spočtený tak, aby psa neucpal a zaručeně krmil psa BARFem :-D
Jenže asi ti nedochází, že BARF neni o kostech, ne budeš se divit, je to o mase (svalovině), vnitřnostech, zelenině, ovoci a kostech.

K těm vlkům, přednášející, co jsem jí měla na přednáškách, má čistokrevnou euroasijskou vlčici a světě div se, dává jí celá kuřata včetna peří, kdy vlčice si peří oškube a slepici sežere celou včetně kostí (nebo snad někdo viděl vlka, aby si slepici obral či preparoval kosti z myši?) to samé se zajíci. A světě div se podruhé vlčice sama chodila a žrala spadané hrušky, jablka, švestky a dokonce si trhala maliny, evidentně byla úplně blbá když to jedla :-D
Jistě hovězí kost nesežere, ale to nesní ani pes jak moc jsou tvrdé, proto v BARF jídelníčku se nejčastěji vyskytují kuřecí kosti, pak občas vepřové kosti a hovězí kosti jsou pro zábavu (možná hovězí žebra psi zvládnou, ty zvládla moje dogina bez problému ohlodat na polovinu).

Katy rozhodně neni nejchytřejší, ale má všech 5 pohromadě (což mnohým chybí a proto raději budou krmit psa sra*kami z hypermarketu v domnění že nic lepšího přece psíkovi nemůžou dát hmm )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 14:32 Žena BOSS [6]
Milá Katy, hlavně že ty jsi nejchytřejší na světě. Víš co? Narvi svého psa kuřecími kostmi, ale pak neplač, až budeš se svým psem někde na klinice s obří otravou krve z perforovaného střeva. Za blbost se totiž platí víš? Někdy jen ohromnými penězi za operaci a někdy životem tvého čtyřnohého kamaráda. Tím končím, tvá máňa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 11:03 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: BOSS
To jsou hlody dneska po ránu smich smich smich
"Rozhodně se nesmí krmit kostmi drůbeže. A obecně kosti nejsou pro zažívání dobré" - Hlavně, že krágule jsou super palec
"vlk kost okouše, ale nesežere" hovězí femur nesežere ani pes, ale dej vlkovi kuře, jen se po něm zapráší :)
"upované maso plné anabolik, aby zvíře hezky rostlo, antibiotik, aby bylo zdravé apod. rozhodně není dobré pro vašeho psa. To mi nikdo nemůže tvrdit....mimochodem bylo dokázáno, že i lidem při časté konzumaci kuřecího masa začnou růst prsa...což je např. u pánů trošku problém, že. Zelenina vůbec nepatří do jídelníčku psů...ti tak max. sežerou venku trávu, když je jim zle od žaludku. Jejich trávící trakt nedokáže nezpracovanou zeleninu a její bílkoviny strávit" - pozor, hlod dne smich

No nic, vidím, že výživář z tebe asi nebude :) Ale díky za názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.07.2010 10:53 Žena BOSS [6]
Tohle diskusní fórum mě opravdu pobavilo už na 5 stránce, kde jsem začínala číst. Je vidět, že některé dámy jsou opravdu odborníci. Píší kraviny, uvažují selským rozumem, a když jim odborník napíše, že je to hloupost, tak se chovají jako dítě na pískovišti, kterému sebrali hračky...což je nadmíru trapné. Jestli krmíte syrovými kostmi, tak zde opravdu je riziko perforace střeva, což je pro psa život ohrožující. Rozhodně se nesmí krmit kostmi drůbeže. A obecně kosti nejsou pro zažívání dobré. Odborníci, kteří tu srovnávají s vlky jistě vědí, že vlk kost okouše, ale nesežere....běžte se klidně podívat do zoo, kde ve výběhu vlků leží desítky kostí a nikdo z nich si jich nevšímá, protože maso z nich již otrhali. Syrové maso je dobrá volba, pokud si doma sami chováte zvířata....kupované maso plné anabolik, aby zvíře hezky rostlo, antibiotik, aby bylo zdravé apod. rozhodně není dobré pro vašeho psa. To mi nikdo nemůže tvrdit....mimochodem bylo dokázáno, že i lidem při časté konzumaci kuřecího masa začnou růst prsa...což je např. u pánů trošku problém, že. Zelenina vůbec nepatří do jídelníčku psů...ti tak max. sežerou venku trávu, když je jim zle od žaludku. Jejich trávící trakt nedokáže nezpracovanou zeleninu a její bílkoviny strávit. Proto, i když má pes dietu, tak veterináři vždy říkají mrkev, ale vařenou. A v ní už zase nejsou téměř žádné živiny. Proto je dietní. Krmte si své psy čím chcete, je to vaše věc. Ale prvně si o tom něco zjistěte. PS: Pokud někdo rozlišuje jen horší a lepší kuličky (granule), tak asi moc nemá smysl s ním diskutovat o tom, zda jsou lepší granule, nebo BARf. PS2: Věřte, že existují velmi kvalitní granule, které tedy už ale také něco stojí. Mají v sobě vysoký podíl masa a rozhodně to není masokostní moučka, nebo obilí. Také je po nich pes krásně stavěný, zdravý, zdravá srst, svalovina, chrup, dostatek energie apod. Ovšem dámy, faktem je, že 15 kg granulí z Lidlu za 400 Kč, to není to pravé makové. To je můj názor. Howgh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2010 23:10 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: defisa
jen takovej dotázek...jak můžeš říct s takovou jistotou že určo Clinvet? je super že vám pomohl ale to nemusí znamenat že určo pomůže i u nás
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 20:11 Žena defisa [80] - Teriéři
Dobrman192168 napsala: já nevím tak než navážím tu zeleninu a maso. než to maso nějak nakrájím :-D fakt nemám představu :-D ale budu to muset nastudovat všechno at jsem připravená. protože já at jí dám jakýkoliv granule má aspon jednou za 14 dní průjem a to žere jen granule. ted už má ten průjem teda tak čtyři dny s tím že jednou za den je to v pohodě a krmit ji pořád rýží je jaksi o ničem... :-(

určo Clinivet po každejch gramulkách jsme měli taky průjem a nikdy nám žádné nesedly a po Clinivetu se nic nedělo a a cenově vyjde dobře palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 12:51 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
tak lososovej olej mám ale od britu... tak o jednu starost mín. no já to zkusím a třeba ji to zachutná a při troše štěstí se ty naše problémy ztratí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 12:50 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
Nooo chicopee moc kvalitní krmivo není. Já dřív krmila Nutramem a spokojenost..
Olej přidávám lososový Kronch nebo když není, tak olivový..ale většinou je :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 12:38 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
prvně jsem měla chicopee potom mi kadila tak 10x za den pak jsem přešla na acanu po té mi rezla ted krmím brit care a taky to je na houby.tak jsem koupila platinum tak jsem zvědavá.
No podle toho co píšeš tak na tom fakt není žádná věda a jakej olej přidáváš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 12:35 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
A co máš za granule?
Hele, já mám takovou miskovitou váhu..do ní dám nějaké množství zeleniny (už to ale většinou odhadnu), z téhle misky krájím na menší kousky do nádobky, ve které mixuju, to zabere asi nejvíc času, tak 2min. Rozmixuju (30s), hodím do misky, pridám olej, bylinky, řasu, kolagen, biotin..zamíchám, mezitím se mi udělají instatntní těstoviny...do misky přidám maso - kusovky mám nakrájené (dávám půl kila denně) tak na 2-3 kusy, od čeho má pes zuby? tyto 2-3kusy hodím do misky, přidám vnitřnost (rozmražovala se mi spolu s masem), těstoviny a je to. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 12:26 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
já nevím tak než navážím tu zeleninu a maso. než to maso nějak nakrájím :-D fakt nemám představu :-D ale budu to muset nastudovat všechno at jsem připravená. protože já at jí dám jakýkoliv granule má aspon jednou za 14 dní průjem a to žere jen granule. ted už má ten průjem teda tak čtyři dny s tím že jednou za den je to v pohodě a krmit ji pořád rýží je jaksi o ničem... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 12:19 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
Co na tom chceš dělat dlouho? :-D Vezmu zeleninu, namixuju, přidám ingredience a maso, které mám rozmražené hodím do misky, zamíchám... to je fakt všechno.
Taky jsem měla strach, abych něco nepokazila, ale pokud se člověk drží nějakých zásad, není co pohnojit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 10:44 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
jenom 10minut ne já jsem myslela aspon 20-30 minut :-D ted jsem sice koupila nový balení granulí(už čtvrtej druh) ale ani jedny nejsou v pohodě. takže pokud ji nesednou ani tyhle tak asi fakt přejdu na barf. ale přiznám se že z toho mám trošku strach abych něco nepokazila :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2010 10:33 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
Já jsem nejvíc čerpala na www.manwe.eu , je tam snad všechno, co (nejen)začátečník potřebuje. Jinak příprava asi 10min i s umytím nádobí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 09:15 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
a jsou nějaký stránky kde jsou přímo recepty co a čeho kolik dát at se člověk může třeba inspirovat do začátku? a jak dlouho trvá příprava jednoho jídla..přibližně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 02:00 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarpilka
Jojo, taky lněné semínko občas dám.. ale má se povařit, jinak je jedovaté, co jsem tak slyšela. Já jsem se syrovým spokojená, i když je to lehce nepraktické hlavně na cestách.. to ale kupuju konzervy ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 9

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 17787x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/23-barf-prirozena-strava-pro-psa?od=151