Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Outdoorové vybavení pro aktivní pejsky

 

Články » Outdoorové vybavení pro aktivní pejsky 

Kdo někdy navštívil Krkonošské muzeum v Jilemnici, nestačí se při pohledu na současné sportovní vybavení divit. Jak jednoduché a „obyčejné“ vybavení kdysi měli a přitom si stále užili hodně zábavy. Dnešní sportovní aktivity si již nedokážeme bez kvalitního a bezpečného vybavení představit. A není se čemu divit. Náročnost těchto aktivit a naše ambice stále narůstají. Zároveň stoupají nároky na výkony aktivních sportovců a laťka se stále posouvá směrem výš. Výrobci sportovního oblečení nezahálejí a trh se sportovním vybavením nabízí spousty výrobků od renomovaných a prověřených výrobců. A je to dobře, neboť zdraví bychom si měli chránit, bez toho totiž další aktivity již tak dobře a někdy vůbec nezvládneme.

To platí i pro ty, kteří mají doma čtyřnohého přítele. Většina z nás si chce každou volnou chvíli užít a naši psi u toho nesmí chybět. Proč je však nechávat doma, když se chystáme na sportovní aktivity? Věřte nebo ne, v dnešní době si už můžete klidně vzít psa i na horolezecký výstup bez toho, aby musel absolvovat náročný záchranářský výcvik.

 

F

 

Stejně však jako u lidí, tak i psů platí, že bez tréninku by to být nemělo. Psa z pohovky asi nebude dobré vytáhnout hned na skály. Ale i zde nabízí trh velmi kvalitní zboží šité jako na míru psům. Možností, jak do svého sportovního života včlenit i našeho čtyřnohého kamaráda, je hned několik. Pro začátečníky doporučujeme turistiku formou dogtreku, případně nordicwalking.

 

F

 

Psa vybavíte odpovídajícím postrojem a pro zachování oboustranné bezpečnosti psa za postroj připoutáte šňůru s amortizérem. Cítíte-li se na něco náročnějšího, můžete zkusit i canicsross (běh se psem), bikejoring (jízda na kole se psem) a v zimě pak skijoring, kde kolo vyměníte za běžky nebo skialp.

 

F

 

Ani milovníci vodních sportů se nemusí obávat odloučení od svého psa. Výrobci sportovního vybavení se nenechali zahanbit a na trhu seženete i speciální plovací vesty pro psy a tak vás váš kamarád může bezpečně doprovázet nejen na českých řekách, ale i na jachtě, kajaku nebo s vámi může sjíždět divokou vodu.

 

F

 

Nemusíte se obávat žádného povrchu, i na to výrobci myslí. Doporučujeme nešetřit a vybrat stejně kvalitní obuv jako pro sebe. Seženete boty na silnice, ale také na hrubé kamenité nebo štěrkové povrchy. Stejně tak existuje speciální obutí do sněhu.

 

F

 

Pokud máte rádi výzvy a máte doma psího kamaráda, zapojte ho do svých sportovních aktivit a uvidíte, že to bude radost pro vás pro oba.

 

Text: Haf Bez Obav s. r. o.

Re-seller Ruffwear (outdoorové vybavení pro aktivní psy)

www.dogoutdoor.cz.

Čtenářům magazínu hafici.net nabízíme slevu 10% na nákup v novém eshopu www.dogoutdoor.cz od 1. 11. do 30. 11. 2010 při zadání kódu 83MSZRSA.


 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 2x Nelíbilo se: 0x Zveřejněno: 25.10.2010 Upraveno: 25.10.2010 Přečteno: 509x

Schválili: Rexik **** 20.10.13 • Rex *** 20.10.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Psí sporty a hry
23.07.2011*****Hry se psem 181x
18.03.2015*****Trénink mantrailingu se zkušeným psem - záchranářem16x
11.07.2012*****Aiwin trapas55x
06.01.2013*****Dogdancing43x
15.06.2015*****Jaké jsou nejlepší hračky pro psy?8x
26.01.2012*****Pár zajímavých her14x
18.12.2011*****Zábava pro psa 1- hledání hračky23x
09.07.2009*****Mistrovství světa záchranných psů568x
26.12.2011*****Výroba hračky27x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 0 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
© HAFICI.NET - http://hafici.net/clanky/114-outdoorove-vybaveni-pro-aktivni-pejsky