Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Domácnost s více psy

 

Články » Domácnost s více psy 

Nevyberete-li si nového psa podobného plemene,věku,pohlaví,velikosti nebo dominance, jakou oplývá váš první pes, pak se psi ponecháni svému osudu usadí a budou žít pospolu v dokonalém souladu.

Vybíráte-li z útulku, mělo by především platit,že je obvykle rozumější vybrat naprosto opačné psy, než které už máte. Je vždy lepší provést prvotní seznámení "mimo teritorium", nejlépe na zcela neutrální půdě, takže žádný pes nebude mít výhodu územních práv. Teprve až po patřičném pozorování jejich chování na volných vodítkách byste je měli za předpokladu, že budou relativně pasivní, pustit a nechat přirozeně prolnout. Mezi psy se můžou vyskytovat výrazbě dominantní vzájemné postoje, což je však úplně normální. Jeden si dovolí něco, o čem je druhý přesvědčem,že na to nemá právo. Pokud do tohoto procesu nebudeme zasahovat, vyřeší si to sami. Není vhodné mezi ně vpadnout a narušit jim rovnováhu, ať už násilným zamezením vzájemného souboji o postavení nebo zákrokem proti psu, o kterém se domníváme, že je původcem problému.  Při takovém střetu o hierarchické postavení nenastávájí žádná zranění, přestože tyto spory vypadají dosti děsivě.

Pokud však při tomto nebo nějakém dalším setkání přeci jen dojde ke zranění, měli bychom si položit otázku, jsou-li tito psi povahově slučitelní. Rozhodnutí poskytnout domov opuštěnému zvířeti by nemělo znamenat změnu kvality vašeho života!!!!

 

Bylo-li toto první setkání provedeno správně a máte přiměřenou jistotu, že se psi vzájemně snesou, nechávejte je jednat přirozeně. Největší potíže obvykle vychází z toho,že majitelé většinou pohlížejí na psa, kterého měli nejdéle, jako na toho,kdo by měl být postaven nejvýše. Automaticky tak tomuto psovi předáváme hlavní psí výsady ,což může vést k problémům. Ačkoliv lidé mohou zachovávat pracovní zařazení podle počtu odsloužilých let (!) , psi nic takového neznají. Jakmile se přizpůsobí novému prostředí, musí si vytvořit hierarchii. Skutečnost, že nějaký pes "odkroutil" o pár let více než ostatní, nehraje žádnou roli.


Sama mám dva psí kamarády a ačkoliv to nejsou ani sourozenci, ani nemají žádný příbuzenský vztah, jsou nejlepšími kamarády.


F

F

F

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 4x Nelíbilo se: 0x Zveřejněno: 02.01.2011 Upraveno: 02.01.2011 Přečteno: 138x

Schválili: Rexik ** 28.05.13 • Rex *** 19.10.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Zdraví psů
03.07.2013*****Léto v plném proudu aneb pozor na sršně a včely30x
04.10.2013*****Jezevčík, je to vůbec pes? Jak sem zase nebyl nejchytřejší. 558x
09.10.2009*****Babesioza pohrozila860x
02.07.2009*****Pozor na trávu539x
22.12.2010*****Strach z petard a dělobuchů, aneb krušný konec roku pro psy659x
17.08.2015*****Jak vybrat kloubní výživu pro psa10x
24.11.2011*****Bady - kastrace17x
30.11.2011*****Bady - kastrace - zotavuje se16x
08.04.2013*****Jeden příběh a jeden skutek.Jak jsem poznala svého páníčka.33x
14.07.2016*****Motivační dopis pejskaře32x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 2 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

[2] quendery® 09.06.2011
Pěkní psí kamarádi, jen co je pravda. Blahopřeji. My jsme přivedli 11letému bíglíkovi domů 4letou fenku a jejího štěněcího synáčka. Je pravda, že jsme několikrát před tím byli s ním u chovatelky a tam se se psíky seznamoval. Ten staroch ze začátku se držel stranou, pomalu si zvykal, štěně toleroval a fenku také. Později, když pejsek rostl a občas si začal dovolovat, ho dokázal "usměrnit" a snad, že jsou to všichni bíglíci-čili smečkoví psi, je z nich teď skvělá trojka. I když jsme ze začátku měli trochu obavy, brzy se rozplynuly. A navíc ten nejstarší, který byl od malička nedůvěřivý, ostýchavý a neprůbojný, jako by tím, že se stal "vůdcem" smečky nabyl sebevědomí a dokonce omládl. S malým dnes ročním Ronečkem dovádí jako kdyby byli stejně staří.....

[1] 111® 21.05.2011
Jsou, nádherní,sama jsem doma měla dva psy, a musím souhlasit s vámi.

Další články tohoto autora
Žádné další články

© HAFICI.NET - http://hafici.net/clanky/121-domacnost-s-vice-psy