Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Jak pomoct pejskům se špatným trávením

 

Články » Jak pomoct pejskům se špatným trávením 

Dokážete si představit, jak by vám bylo, kdybyste každý druhý oběd nestrávili, ale místo toho přišlo zvracení a další obtíže? Asi byste si zanadávali, zašli k lékaři a hledali řešení, co jíst, aby se to neopakovalo. Fenka kříženého maltézského pejska Mája si sama vybrat svou stravu nemohla a byla odkázána na péči své majitelky, paní Dagmary ze Zlína. Ta naštěstí našla řešení a Mája je dnes v pohodě.

Prvotní příznaky problémů s trávením u psa

Sedmiměsíční fenka maltézského pejska Mája byla od svého útlého věku krmena granulemi. Od malička se však u ní začaly objevovat problémy s trávením. Po snězení většího množství potravy ji vyzvracela nestrávenou. Zvracení s průjmy se vyskytovaly také po barvených pamlscích a žvýkacích kostech. Trávící obtíže se objevovaly zhruba dvakrát týdně  a majitelka pejska, paní Dagmar nevěděla proč.

Problémem byly potravinová barviva a kuřecí moučka

Paní Dagmar měla o Máju starost, a proto začala její stravu upravovat a zkoušet různé varianty. „Přibližně měsíc jsem jí stravu upravovala na dietnější, doplňovala o probiotika, aby se zažívání zklidnilo,“ vysvětluje paní Dagmar. Při postupném návratu k běžné stravě se ukázalo, že Máji vadí především potravinová barviva. Je tak možné, že se na jejím zdravotním stavu podepisuje upravená kuřecí moučka, která se vyskytuje ve většině granulí.

Trpí váš pejsek také podobnými problémy? Přečtěte si, jak tuto situaci řešit.

Jednou z příčin Májiných problémů byla nevhodná strava u chovatele, od kterého si paní Dagmar fenku koupila, během příkrmů po dobu prvních 7 týdnů jejího života. Následné změny při zkoušení různých granulí tento stav jen prodlužovaly. Maltézští psíci patří k plemenům, u kterých jsou problémy s nedostatečným trávením a přecitlivělostí poměrně časté. Je proto nutné dobře volit způsob výživy.

Brambory v krmivu jsou přírodním probiotikem

Důležité je dbát na obsah krmiva. Nejvhodnější je, aby krmivo obsahovalo brambory, které jsou přírodním probiotikem. Také je vhodné králičí maso. Králičí maso je jedno z nejlépe stravitelných a nejméně tučných druhů masa. Brambory poté patří k nejúčinnějším přírodním probiotikům. Chrání sliznici a tvoří výživu pro střevní bakterie zajišťující správné trávení a vstřebávání živin. Zejména proto jsou vhodnou volbou pro pejsky s citlivým trávením. Jako vhodné krmivo, které se paní Dagmar osvědčilo, bylo krmivo OPTIMAnova.

Mája dostává denně čtyři menší dávky, a je jí líp

Denní dávkování se jako u všech granulí řídí tabulkou od výrobce na obalu dle váhy a aktivity pejska. U Máji však tato dávka byla rozdělena do 4 malých, tak jak měla být již od štěňátka. Trávicí ústrojí tím pádem nebylo zatěžováno velkým množství potravy a  nehrozilo vyvrhnutí nestrávené potravy nazpět.

Po každém krmení  samozřejmě paní Dagmar dbala na to, aby měla fenka klidový režim alespoň hodinu. Šly spolu například na krátkou procházku na vodítku, aby Mája nikde neskákala či příliš neběhala.

Jak tedy můžete chránit trávicí ústrojí pejska?

Článek připravil odborník na různé druhy krmiv z http://www.optimanova.eu/cz/produkty/pes

F

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 2x Nelíbilo se: 0x Zveřejněno: 23.06.2015 Upraveno: 23.06.2015 Přečteno: 18x

Schválili: Nika *** 23.06.15 • Rex **** 24.06.15

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Zdraví psů
07.12.2011*****Ája má statečné srdce22x
15.08.2013*****Jezevčík, je to vůbec pes? Slasti výcviku.(4)84x
02.07.2014*****Jak pečovat o srst hladkosrstých plemen?15x
09.10.2009*****Babesioza pohrozila860x
02.07.2009*****Klíšťata649x
24.11.2015*****Línání, lámající se drápky? Zamyslete se nad vhodnými doplňky stravy14x
30.11.2011*****Bady - kastrace - zotavuje se16x
03.01.2011*****Otrava229x
06.02.2011*****Registarce pejska pro cestování do zahraničí61x
27.11.2011*****Ája13x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 0 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
© HAFICI.NET - http://hafici.net/clanky/369-jak-pomoct-pejskum-se-spatnym-travenim