Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Mycí oleje: perfektní alternativa k psím šamponům

 

Články » Mycí oleje: perfektní alternativa k psím šamponům 

F

Jestliže chcete mít zdravého, čistého a voňavého pejska, budete ho muset párkrát do roka pořádně vykoupat. Zatímco většina chovatelů přitom sahá po šamponech a kondicionérech, my si dnes představíme jejich zdravější alternativu: mycí oleje.

Bez problematických tenzidů

Zatímco o šamponech a kondicionérech pro psy toho bylo napsáno spousta, o mycích olejích se běžný chovatel jen tak nedozví. Komerce a marketing zkrátka vítězí nad zdravým rozumem – a často bohužel i nad zdravím vašeho pejska.

Běžné šampony (psí i lidské) obsahují tenzidy. O tom, co tyto látky dokážou v přírodě způsobit, si přečtěte třeba v tomto článku. Pro naše účely bude stačit toto: mnoho výzkumů prokázalo, že tenzidy po koupeli či sprše zůstávají v pokožce (v chlupech) a mění zde chemickou rovnováhu. Pokožka či srst je pak mnohem náchylnější na různé choroby – např. lupy, svědění nebo vypadávání vlasů a chlupů.

Tento fakt si můžete snadno ověřit. Zajděte někdy na výstavu psů a zeptejte se chovatelů, co vše na srst svého šampiona používají. Odpovědí vám nejspíš bude nekonečný výčet šamponů, kondicionérů a dalších přípravků, které pozitivně působí na pevnost nebo lesk srsti. Nic z toho by přitom nepotřebovali. Stačilo by používat mycí oleje.

Mycí oleje tenzidy neobsahují – a mají přitom stejný mycí účinek, jako šampony. Jelikož ale neoslabují a nepoškozují srst vašeho pejska, nebudete potřebovat další plejádu kosmetických přípravků na srst. Jedna lahvička mycího oleje – a to je vše. Dokážete si to vůbec představit?

Vyjde to levněji

Mycí oleje nejsou zrovna lacinou záležitostí – jedna malá lahvička vás vyjde na několik set korun. K vykoupání pejska však postačí jen minimální množství (přesněji specifikováno v návodu konkrétního oleje) a navíc vám odpadne nutnost používání dalších kosmetických přípravků. Když si to pak celé spočítáte, musíte se bezpodmínečně dobrat k jedinému výsledku: mycí oleje vyjdou levněji.

Cílem článku není šířit slepou propagandu mycích olejů. Ostatně jejich vyzkoušením nemáte co ztratit. Pořiďte si jednu lahvičku, párkrát v ní pejska vykoupejte… a sami uvidíte, jak na jeho srst zapůsobí. V případě nespokojenosti se můžete zase vrátit k šamponům.

My (a stovky dalších chovatelů) si však myslíme, že to neuděláte.

Článek připravil portál obojky.cz

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 1x Nelíbilo se: 0x Zveřejněno: 07.07.2015 Upraveno: 07.07.2015 Přečteno: 18x

Schválili: Rex *** 07.07.15 • Jarka *** 07.07.15

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Zdraví psů
12.02.2010*****"Nafouknutí" - rozšíření a torze (přetočení) žaludku.1523x
03.02.2012*****Proč škodí chemický posyp48x
19.11.2010*****Otlaky454x
27.07.2013*****Jezevčík, je to vůbec pes?130x
06.06.2011*****Smutný den.119x
16.07.2015*****Má váš pes nadváhu?10x
25.11.2014*****Jak trénuju štěňata dog65x
08.04.2013*****Jeden příběh a jeden skutek.Jak jsem poznala svého páníčka.33x
22.08.2014*****Phoebe a my u veterináře (skoro jako doma…)15x
02.02.2013*****Příběh majitelky krycího psa65x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 0 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
© HAFICI.NET - http://hafici.net/clanky/370-myci-oleje-perfektni-alternativa-k-psim-samponum