Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Očkování proti vzteklině

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci » Vakcinace (očkování) 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Očkování proti vzteklině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 13:48 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Phoebe, jako mini plemeno má trojkombinaci zvlášť a vzteklinu v půl roce. Pak měla po roce, a teď máme jít na přeočkování po třech letech v srpnu. Už se těším, až to razítko budu mít, když ji beru s sebou, koukají divně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2012 23:05 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
potlesk potlesk tak to je borec,ale ja bych byla radsi kdyby se na nej podivala... pac tento pripad kouknu a vidim neplati tak u 99% lékařů...muj nazor..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 22:44 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
to by ses divila, dokonce jeden umělec určil diagnozu u psacího stolu zády k nám a kšeft měl za komunistů, kdy veteriny skoro nebyly a má ho i teď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 22:36 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: petrab
to jo,ale určit,zda je pes O.K podle pohledu z poza stolu,to umí snad jen Dr.House... no no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 20:58 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
i doktoři jsou různí, ještě, že v dnešní době je už výběr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 20:30 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
nj jenže teď s nim nemuzu jet ani do kempu,protoze chcou ockovaci prukaz a on tu vzteklinu proste nema..nastesti jsem zmenila veterinare,tak snad uz to bude OK všechno..pri posledni navsteve veterinare na statni veterine,se na Schatze jen doktorka koukla a ani na něj nesáhla ..tak jsem ji rekla,ze jak vi,ze je vse ok,jestli to pozna od oka,tak me jeste zjebala..tak sem si vzala odcervovaci tabletky a sla s tim,ze uz je na case jit k nasemu soukromemu panu veterinari...fakt me ten pristup nastval ble ble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 19:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
dřív jsem psy očkovala vždy až v půl roce, nyní v posl. deseti letech již ve 3 měsících při 3. běž. vícekombinaci, takže je to asi jedno, jinak záhul pro štěně to je tak jako tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 18:49 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Chci se zeptat jak je to s ockovánim proti vztekline..jeden veterinar mi rekl,ze to udelame pri druhem preockovani ve 4.mesici,tak jsem prisla a byla tam jina doktorka,ktera me zdupala na 2 doby,ze az v pul roce na vzteklinu,ze moc pretezuju stene..Ale moje pani chovatelka co má chovnou stanici 25 let mi rekla,ze vzdycky ji to delali pri jednou na tom preockovani..a psa muzu zaregistrovat na narodnim registu majitelu zvirat až s vyplneným datumem vakcinace proti vztekline..jake zkušenosti mate vy?? ne ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 16:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Iva
Jasně, jde ovšem o toto: Běžně jsem očkovala vše v dubnu. Už třetím rokem musím očkovat proti dermatofytoze v červnu. Takže ostatní očkování je přesunuto už na březen. Kdybych tedy v březnu očkovala buď trojkombinaci nebo tříletou vzteklinu (nelze to najednou, oproti "roční", navíc u nás hrozí alergie na očk.látku), tak zbytek by musel mít taky lépe rozmezí 3 než 2 měsíce, takže jedno z nich by se muselo posunout na vánoce (který už byly a v zimě očkovat nechci). Nedej bože, kdyby pes onemocněl a dostala bych se někde do skluzu. Navíc jaro je pro něj vražda samo o sobě. Ale je to jedno. Jedu tak, jak jedu..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 12:38 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Phoebe jsou 4. První proti vzteklině dostala v půl roce, pak za rok a teď jdeme po třech letech- tak nám to řekla vetka, když jsem se ptala. Na jaře má trojkombinaci a v létě vzteklinu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 11:25 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: petrab
petrab napsala: Je to ale stále to samé. Žádnej stud. 3leté očkování nelze provést ve stejný den jako ikskombinaci na nejčas. inf. choroby,

Ale jde a musíš to mít přesně zapsané v očkovacím průkazu psa. Takže např. když půjdeš na očkování 5.1. 2012 a dostaneš tříletou vakcínu, tak NEJPOZDĚJI 5.1. 2015 musíš psa znovu nechat přeočkovat ! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 09:14 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Iva
Je to ale stále to samé. Žádnej stud. 3leté očkování nelze provést ve stejný den jako ikskombinaci na nejčas. inf. choroby, páč to by fakt nedopadlo dobře i u mlaďochů ne(ti nechť se s imunitou škádlí ano ), ale s odstupem několika týdnů, takže jde o další facku odolnosti stařečků a stařenek .
Legalitě zdar! ;-)
Potvory jedny www.bezkorupce.cz/…/ . Někdo je břídil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 23:01 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: petrab
Ale porušovala - ty i veterinář ano myslím ze zákona, jinak máš samozřejmě pravdu. Nyní to již jde dělat legálně, ale ty tříleté jsou tuším jen tři - Nobivac, Rabisin a ještě cosi...
Mám na svém profilu v souborech seznam všech vakcín. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 22:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Iva
Nenene :-P , fujfuj, (nejen) já neporušovala, to byla vždy nabídka veterináře, aby se pes neoslabil a déle vydržel, že už očkovat nebudem. Přetrvává to dodnes. A nejen u jednoho. ;-) Nyní očkuju stále roční a to, že drží min. dvojnásobek mám prokonzultovaný zrovna včera. Jde mmj. i o prachy. Dříve když jsi očkovala tříletou, držela zase dýl, ale když jsi termín po roce propásla, muselas najet stejně na nový schéma jako od začátku a přeočkovat dvakrát nově za sebou, takže šlo jen o papír.
Jinak snad jen Biocan R je uznanej na 2 roky a jinak úplně všechny jsou na tři. Esli tedy nedošlo k nějakejm změnám.
Asi to píšu blbě, ale právě o to mi jde. Že vakcíny jsou to furt ty samý, už je jen povoleno přeočkovávat po 2-3 letech, což dřív nebylo, ale přitom i když očkuješ po roce, neznamená, že by byl pes chráněnej jen rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 20:54 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: petrab
Tak to si vlastně porušovala zákon :-D a dost si riskovala !
Nicméně jak jsem psala i tenkrát existovaly dvou i tříleté vakcíny, jen to zákon nerespektoval a tak byla jednotná sazba přeočkování vždy po jednom roce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 18:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Iva
vždy jsem užívala u psů roční vakcínu, mmch. dříve ani jiné nebejvaly a vždy bylo sděleno, že "kdyby se něco dělo", ochranná doba je min. dvojnásobná, např. starý psy jsem už neočkovala, dala-li jsem ruku do ohně za to, že se nestane z jejich strany úraz, resp. šlo o to, že pes chráněn byl, proto obavy z toho, že někdo zapomněl na očkování, byly jen z důvodu pokousání a vyhlášky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 18:11 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: petrab
petrab napsala:
I roční vakcína "drží" min. dva roky.


Jak to myslíš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 13:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: HOUP
HOUP napsala: my očkujem co dva roky--protože se zjistilo že učinost vakciny proti vzteklině ...
Iva napsala:
To že se na některé vakcíny vztahuje délka imunity až 3 roky, bylo vždycky,

I roční vakcína "drží" min. dva roky. Velmi staré a nemocné psy jsem již ve stáří nenechávala očkovat vůbec právě z tohoto důvodu.
Trochu ale stále nechápu efekt, leda by se pes už na nic jiného neočkoval.
Možná je to ale tak, že logiku v tom nemá cenu hledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 11:52 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: petrab
Já měla na toto téma školení. To že se na některé vakcíny vztahuje délka imunity až 3 roky, bylo vždycky, to je dáno výrobcem, jen náš zákon toto neumožňoval respektovat a tak i ta tříletá se musela po roce přeočkovávat. Nyní tedy záleží na typu vakcíny - jsou jednoleté, dvouleté a tříleté. Avšak pozor, očkujete-li jinou než jednoletou a chcete-li respektovat délku trvání její imunity, musí to být řádně zaznamenáno v očkovacím průkazu - zápis data přeočkování ! Já ze své zkušenosti ještě doporučuji nechat si zvlášť veterinářem potvrdit na papír, že se jedná o tříletou vakcínu s přeočkováním až za tři roky. Měla jsem totiž problém při vstupu do areálu výstavy psů v Brně, pořadatelé neměli o tom žádné informace a nevěřili mi, že jsem si to datum přeočkování nedopsala do průkazu sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 10:23 Žena HOUP [1532]
já sice nechápu doslovně ---ale my očkujem co dva roky--protože se zjistilo že učinost vakciny proti vzteklině ...učinkuje dele než jeden rok--je to jako u lidi při tetanu --tam bylo zjištěno že není třeba očkovat co 10 let ale stačí co 15 let -je to vyzkumem podloženo ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 09:20 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – ?
Zajímalo by mne, jaký je rozdíl mezi jedno,dvou a tříletou vakcínou proti vzteklině. Jaký jsou výhody a nevýhody jednotlivých vakcín.
Jedinou vidím v tom, že vzhledem k tomu, že jsou psi přeočkovávaní v jeden den proti vzteklině i proti ostatních zákl. inf. nemocem, derda na organismus jednorázově je větší. Protože ale nejde o oslabení imunity pouze v jeden den, ale následně po týdny a dvou a tříleté očk. proti vzteklině se nemůže očkovat v jeden den s ostatním, celková doba oslabení se protahuje na dvojnásobek, jaký to má vlastně smysl? Jako že následující roky, kdy není vzteklina přeočkovaná je na imunitu menší nápor??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2011 11:25 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Tak dnes jsme byli u pana doktora na celkovém vyšetření a očkování,Cherrynka byla opět statečná holka,po vyholení nožky si krásně nechala odebrat krev, na všechny krevní testy a pan doktor nás pochválil,že je to ukázkově zdravá fena,všechny hodnoty v pořádku a kondice nadprůměrně dobrá úměrně k věku,tak jsme měli radost.Zase jsme dali i očkování proti borelce,ať máme jistotu.Jediné co Cherryně vadilo,bylo čištění řitních kanálků,ale i to jsme ustáli.Tak máme zase na rok klid od doktorů,jestli nás nezavolaj k dárcovství.Přejem všem stejně zdravé pejsky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 23:27 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
ok... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2010 22:24 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – vet.podmínky
Nyní již není třeba potvrzení od veterináře (které, tuším, nemělo být starší tří dnů), ale obecně se píše tohle:
• psi musí být klinicky zdraví
• psi nepotřebují doklad o kllinickém vyšetření jejich zdravotního stavu
• psi, kteří neprošli veterinární přejímkou, se nesmí výstavy zúčastnit
• psi musí být vybaveni pasem pro malá zvířata nebo očkovacím průkazem a musí mít
platnou vakcinaci proti vzteklině v souladu s § 4 odst.1, písm. f) veterinárního zákona a být
v imunitě proti psince, parvoviróze a leptospiróze. Psi pocházející z členských zemí EU a třetích
zemí musí být doprovázeni platným pasem pro malá zvířta a musí splňovat podmínky
dané nařízením Evropského Parlamentu a Rady 998/2003 ze dne 26. 5. 2003.
• po dobu konání výstavy musí majitelé zabezpečit svá zvířata tak, aby nedocházelo
k vzájenému napadání nebo případnému poranění osob.

Někde se píše vyloženě "Psi musí být v imunitě proti psince (za platné se považuje očkování za 21 dnů ode dne jeho provedení) " nebo "očkování ne starší jednoho roku a ne mladší 21 dnů"
Ale samozřejmě je dobré číst propozice, žeáno. To jen takový dodatek ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 22:00 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
hele jestli myslíš, že nás pustil s nějakou virózou, tak jsem to asi špatně napsala. Ptala jsem se ho, jestli můžeme jet na výstavu a říkal ano, je v pořádku a že nebude vypisovat žádné papíry ... upozorňuju, že byla v pořádku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 21:38 NIKO
Celkem se dost tomu divím.Proč bych já měl se psem doplatit na to,že některé zvíře není prohlédnuto veterinářem a moje zvíře onemocní?Na každé výstavě,na které jsem byl,tak v propozicích bylo,že musí být potvrzeno veterinářem,že zvíře je zdravé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 20:49 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
asi je to lepší mít, ale nám třeba veterinář nic nepsal, a to jsme týden před výstavou chodily na injekce, protože Nikča zvracela a měla průjem. A dneska na to většinou na krajských kašlou, co vím, tak není problém protáhnout háravou fenu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 20:39 NIKO – Re: Veya007
Netvrdím,že neumíš číst!!!Já to vždy v propozicích měl,ne vždy to kontrolovali ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 20:32 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
no hele, v propozicích to napsané neměli, ale ve výstavním katalogu ano. A třeba u nás ve Zlíně, jak byla krajská, tak se to taky nevyžadovalo. Je možné, že třeba na národce to chtějí, to já nevím. Od toho jsou propozice...a číst umím ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 20:21 NIKO
Veya007 napsala: Teď jsem se třeba setkala na krajské výstavě, že ve výstavním katologu bylo, že pes musí mít potvrzení od veta, že je zdráv. Ale samozřejmě už nikdo nic takového nevyžaduje.

Náhodou to budou chtít,nebudeš ho mít a co potom?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 17:36 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: mimišák
heeej kočko, ty jsi byla teď v Ostravě, na hradě na krajské?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 07:08 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Veya007 napsala: Teď jsem se třeba setkala na krajské výstavě, že ve výstavním katologu bylo, že pes musí mít potvrzení od veta, že je zdráv. Ale samozřejmě už nikdo nic takového nevyžaduje.
Ale jo - na Slovenské klubovce KŠŠP opravdu to potvrzení chtěli vidět; kromě toho důsledně kontrolovali tetování nebo čip. A na KV v Ostravě zas koukali i na očkování proti psince.. takže je lepší mít všechno - a v pořádku.
Ještě ta vzteklina: do očkovacího průkazu se píše datum dalšího přeočkování (tedy platnost vakcíny) - pokud tam vet napíše 3 roky, nikdo nemůže mít námitek (tak mi to aspoň osvětlili na ČMKU).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 20:53 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: Veya007
Ta tří letá stojí stejně ;-) Je to vlastně jedna a ta samá vakcína, která byla tří letá vždycky, jen zákon dříve neumožňoval na tuto skutečnost přihlédnout a tak se i ty tří leté každý rok musely přeočkovávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 17:43 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
jj, díky ;) jen se chci zeptat, kolik se platí za tu 3-letou? Jinak na výstavách s tím problém nebývá, pokud máš potvrzení od veta, tak je to v pohodě. Teď jsem se třeba setkala na krajské výstavě, že ve výstavním katologu bylo, že pes musí mít potvrzení od veta, že je zdráv. Ale samozřejmě už nikdo nic takového nevyžaduje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 16:41 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: mimišák
Ahoj, vakcinace může být až tří letá (tu máme my - Merial Rabisin)a protože často cestujeme do zahraničí, tak jsem si nechala veterinářem vystavit ještě zvlášť potvrzení na papír, že se skutečnš jedná o tříletou vakcínu, ale zatím jsme to nikde nepotřebovaly. Jak to však funguje na výstavách, to nevím, ale také by mě to zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 09:44 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Veya007
Nejpozději 25.8.
Při řádném přeočkování je ochranná lhůta 2 roky (vakcina Rabisin) - setkali jste se s tím někdo? A jak na to reagují na výstavách, nebo při cestě do zahraničí? (v propozicích bývá, že očkování proti vzteklině nesmí být starší než rok).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 09:37 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Veya007
Platnost máš do 25.8. Takže nové očkování nejpozději do 25.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 08:29 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
ahoj, chci se jen zeptat, když máme platnost očkování do 25.8. tak jet na veterinu 25 nebo až 26.8.? Je to vzteklina. Nějak se mi to vykouřilo z hlavy, kdy to má být potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 21:12 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
optám se ještě pár veterinářů na jejich názor a pak se rozhodnu ale kdyby ji to mělo nějak uškodit tak bych do toho určitě nešla to mi za to nestojí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 21:03 NIKO – Re: Dobrman192168
Já očkoval štěně vždy až po půl roce.Nevím,jaké máte věkové kategorie na výstavě.Je vždy lepší do kategorie nastoupit,měsíc,dva,než půjde pes do jiné-je vyvynutější!Je větší šance na úspěch,neuspěchal bych to.Vím,páneček bývá hodně nadržený,prezentovat na výstavě zvíře co nejdříve.Pokud je zvíře v dobré kondici,očkování mu nemůže ublížit,ale nějakou reakci mít může.To se musíš rozhodnout sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 20:58 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 20:46 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
jéé ahoj niko ahoj
No právě že chci na výstavu začátkem května a chci začít i se cvičákem. A hodně mě zarazila odpověd veterinářky že ted může naočkování vztekliny psovi ublížit nevím proč ani mi to nevysvětlila prostě to zatrhla a přes to nejede vlak(můj veteriunář má dovolenou ten by mi aspon všechno vysvětlil co a jak)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 20:27 NIKO
Proč ve třech měsících očkovat psa proti vzteklině?Pokud nejedu do zahraničí,nebo nejdu na výstavu,stačí klidně očkovat až po šestém měsíci!V ČR byl zaznamenán poslední případ myslím naposledy před osmi lety.Tak nehrozí v podstatě žádné nebezpečí,že by se pes nakazil ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 19:35 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: MaB
a není těch 6 měsíců hranice do kdy to musí být naočkovaný? mě totiž spousta lidí říká že jim jejich veterináři naočkovali vzteklinu klidně i ve 3 a půl měsících a to do zahraničí nejeli :-O ale jestli je to takhle tak to nebudu zbytečně uspěchávat at ji nějak neuškodím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 19:13 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Dobrman192168
První očkování vztekliny se provádí v 6ti měsících. Pokud je to nutné, třeba na cestu do zahraničí, tak je možné očkovat už ve třech měsících. Ale to se moc nedoporučuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 17:15 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
jaká je nejspodnější hranice pro naočkování vztekliny u štěněte? Ted jsem byla na veterině s tím že už je to skoro 2 týdny po naočkování posledního 3. očkování a neměl by být problém a bylo mi řečený že je na vzteklinu moc brzo a mohlo by ji to uškodit.
Prej po tom 3 očkováním se musí počkat aspon 3-4 týdny nevíte jak to ve skutečnosti je? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:51 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
No tak na ni nereaguj, to je to tak těžké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:44 NIKO – Re: Katy
Věř mi,že ne.Cokoli napíši,tak je blbě a s nějakým hloupým přisazováním začla ona ano O očkování jsem nanapsal ŽÁDNOU blbost.Její poznámky začaly být mimo mísu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:40 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Nechte toho už :-|
NIKO, neříkej mi, že neprudíš schválně... vidíš, že to Ivulika štve, ale ty si stejně musíš přisadit. Vyměňte si radši vzkazy, tohle se opravdu nedá číst. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:35 NIKO – Re: Ivulik1
Hloupý je ten,kdo si vše nepřečte,pak se nemá z čeho poučit a zůstane hloupý do konce životaano

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 3927x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/103-ockovani-proti-vztekline