Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Falešná březost

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Falešná březost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 11:58 NIKO – Re: pavlinapoddana
V přírodě to tak funguje.Ale u psů to takhle určitě není(měl jsem 3 feny zaráz a nic).Myslím si,že je to hodně individuální a u fen,které začnou "blbnout",se to utlumit dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 10:45 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Cherryna je Barfačka.Přísun bílkovin jsem jí ale omezila na minimum.Rudla Desenský mi vysvětloval,že faleška vůbec není nic nenormálního.Feny které nejsou alfou smečky se takto připravují na kojení,kdyby se něco stalo Alfa feně a ona nemohla kojit,prý tohle je u vlků a v přírodě normální,my to můžeme jen zmírnit pro naše pohodlí,nebo pro pohodlí feny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 07:38 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: AileenK
:-( ten zánět dělohy měl souvislost s faleškou? Ještě jeden dotaz - Besi je taky granuláč.. jak jsou na tom s faleškama BARFíci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 20:18 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
naňous měl falešku teda pouze 1x kdy tahala s sebou všude hračky a chovala se k nim jako ke štěndu, hračky jsme sebraly a byl klid. A pak shodou okolností dostala zánět dělohy a šla "pod kudlu" a falešky ani hárání nás už netrápí :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 19:14 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
no to jsou mi vyhlídky.. naštěstí Besi nemá laktaci; na psychické problémy uvažuju o Phytovet Dog Cool Down.. znáte někdo? Popravdě je to nápor na nervy hlavně lidí - těch pár dnů je to teror a sebepřemáhání. No a představa, že bych měla feňuli připouštět u každého hárání - to je podle mne týrání. O kastraci z důvodu falešek se bavit nebudu. Besi snad nehrozí zánět mléčné lišty ani dělohy. Ta informovanost v poradně mě fakt dojala. No nic, budem válčit dál..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 15:59 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: mimišák
Nakrytí podle mého veta nic neřeší,až odrodí a odkojí falešky se jí s dalším cyklem vrátí zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 15:54 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Cherry krom laktace žádné jiné příznaky nemá.Nedělá pelechy,hračky doma vůbec nemá,zátěž má stále velmi aktivní,denně nalítá až patnáct kiláků a to do toho nepočítám aporty.Dávku žrádla jsem jí snížila na absolutní minimum,že to hraničí už s hladovkou.Obklady na radu zkušených dáváme z bílého vína a zelné vody a Lac caninum je homeopatická léčba na laktaci.Takže už fakt nevím co ještě udělat,abych něco nezanedbala.Asi z toho dělám větší bublinu než to je,ale člověk má hold starost.Taky jí denně kontroluju cecíky,má je stále měkké,tak alespoň to mě uklidňuje.Kastrovat fakt nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 14:26 NIKO – Re: mimišák
Dost se divím,že veterinář má jen tyhle dvě řešení.Nebudu se přít,moje zvířata jsou 95% na granulích a stejně "falešky" měla.Gia má granule,ale možná si "zobne" jednou za den a "falešky" nikdy neměla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 13:30 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: pavlinapoddana
takže začnu jak ne: na dotaz do veteriární poradny mi odpověděli - buď nakrýt nebo vykastrovat. Což ani jedno nechci. Řeším to zatím po každém hárání. Když začně adoptovat papuče, uberu bílkoviny (tedy jen suché granule), přidám pohyb a aktivitu a nemazlím, nelituju, beru hračky, ruším pelechy. Za 4-5 dnů je zas klid a Besi se chová normálně. Protože falešku měla zatím 2x (teď čekám na další), zatím jsem homeopatika nenasadila. Někde v diskusi to už tady padlo.. máte někdo konkrétní zkušenost s homeopatiky? Besina nemá laktaci, jen blbne. Nevím, jestli se to věkem bude stupňovat - a co po štěňatech? Zmizí falešná březost, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 13:26 NIKO
Měl jsem feny jak v kotci,tak doma.U GII nevidím žádnou změnu,je stále stejná.Pohybu mají dost,ale jedné feně jsem doma musel uklidit "hračky".To bylo jen jedenkrát a už se mi to nikdy nestalo.Možná je to nevynecháním pohybu a stále stejnou zátěží.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 11:55 Žena sarka [401] – Re: pavlinapoddana
Docela dobře prý fungují homeopatika, ale osobní zkušenost nemám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 10:16 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – falešná březost
jaké máte zkušenosti s faleškou a co vám nejvíc pomáhá se tomuto stavu vyhnout,nebo alespoň zmírnit příznaky?Cherry trpí faleškama pravidelně,není to žádné velké trauma,ale už jí nepomáhá ani hladovka,ani dostatek pohybu,ani studené obklady.nasadili jsme zase Lac canicum pro kojné,a nevypadá to že by byly patrné změny,obklady už jí taky nepomáhaj,prostě chce chovat.Někde jsem četla že faleška je naprosto normální u fen kterým se daří až příliš dobře,jsou hýčkané a vymazlené,prý pak do tohoto prostředí chtějí o to víc přivést (jako)potomstvo.Už prý méně se to stává fenám chovaných v kotcích.Nevím co je na tom pravdy,podělte se o své zkušenosti.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 3818x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/105-falesna-brezost?od=51