Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Bázlivost, hledáme kamaráda

 

NápovědaFórum » Chování psů » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Bázlivost, hledáme kamaráda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 14:34 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
Zdravím, potřebovala bych pomoct. A hned ve dvou případech.

Začnu naší Sisulí. Je jí 10 měsíců, je to velice mazlivá a poslušná psí holka, která má ale strašně nízké seběvědomí, když jsme venku - netuším proč. Ven chodíme od 8 týdnů a začalo to teď, po hárání resp. po zimním období. Prostě a jednoduše, furt se krčí, jak kdybych jí týrala. :-O Vždycky, když jí řeknu, ať jde ke mně, moc se jí nechce a drží se ode mě dál, když jí chci pohladit, přikrčí sek zemi. Je mi jasné, že chyba je ve mně, protože ze mě očividně cítí něco, co se jí nelíbí. Krčí se i před psy, kteří jsou na volno a přiběhnou k ní. Nikdy jí žádný pes nic neudělal, jen ji teď dost otravovali při hárání. Když vidí psa za plotem, nadšeně kolem něj skáče, hraje si s ním přes plot ale kdyby tam ten plot nebyl, byla by asi nejistá. S malými psy problém nemá, spíš s těmi, kteří jsou větší než doma.


Když jsme doma a já si jí přivolám, je všechno v pohodě. Nekrčí se, přiběhne, sedne a čeká na odměnu. Když jí hladím, nekrčí se, ale nemá ráda, když jí někdo hladí po hlavě (to nemá ráda od nikoho).


Všimla jsem si, že hodně záleží na tom, jak povel řeknu, tak jsem na ní začala na ulici spíš "vejskat" než dávat jí povely a je spokojenější. Taky jsem jí dovolila chodit bez vodítka, protože je opravdu poslušná a neutíká a je si teď mnohem jistější. Ale krčí se stále. sad Nevíte náhodou, jak bych jí mohla pomoct získat sebejistotu? Ven chodíme často, hrajeme si a cvičíme povely každý den, každý den se věnujeme srsti a všechno je v pořádku - až na to krčení...


No a problém číslo dva - sousedka má fenu plemene Cane corso. Nemá na ni moc čas, takže ze zahrady se dostane tak 3x za měsíc. Navíc je dost rozmazlená co se jídla týče a tak její jídelníček tvoří hlavně granule a pak jídlo, které jí panička ház od stolu - chipsy, cukr, kosti, maso, sýry... To, co holka baští neovlivním, ale nabídla jsem se, že bych ji začala brát ven. Ovšem, má problém se sebevědomým. Ještě jsem ji snad neviděla se vztyčenou hlavou a ocáskem - pořád havu svěšenou u země, krčí se před každým, koho potká. Myslím, že jí pomůže už to, že ji budu brát častěji ven ale přesto se chci zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenost. Je mi jí líto a chtěla bych jí pomoct. O psy, které potkáváme na procházce nemá VŮBEC zájem, spíš se snaží, aby si jí nevšimli a rychle od nich spěchá pryč - nejspokojenejší je v lese, kde si může čenichat... V minulosti jí prý nějaký člověk nehezky přetáhl vodítkem a od té doby je taková ušlápnutá. :-O

Předem děkuji za rady - u obou feňulí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 15:38 Žena defisa [80] - Teriéři – Buď já nebo pes
Super pořad narozdíl od "počeštělé" Polepšovně mazlíčků což byla nepovedená parodie!!!! p. Žertová je proti Viktorii nic!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 21:13 Žena sarka [401] – Re: xanti
xanti, mě to pustit jde. Dívala jsem se ze zvedavosti na ten díl s jorkšírkem a nestačila jsem se divit!!! Nechápu co dokáží lidé udělat se psem... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 18:53 NIKO – Re: Ludek
Promiň :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 18:30 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Katy
jj, to je fajn pořad! ale mě třeba nejde spustit žádný tady na hafikach, dívala jsem se jinde :-|
tobě to jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2010 18:21 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarka
Jmenuje se to "It´s me or dog" - Buď já nebo pes.. pár dílů je i tady na hafikách v "televizi" ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 17:48 Žena sarka [401] – Re: NIKO
My máme právě DIGI. :-O . Od května snad ale taky budeme mít UPC. Ale aspoň si angličtinou procvičím mozkovnu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 17:43 NIKO – Re: sarka
Já mám UPC a tam to běží normálně česky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 17:19 Žena sarka [401] – Re: NIKO
Na seriál jsem se dívala, jen mě trochu mrzí, že je to v angličtině. Něco jsem rozumněla, ale ne všechno. I tak jsem si z toho něco odesla. Ještě prý dávají nějaký podobný seriál na Spectru, bohužel si nepamatuji jak se to jmenuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 15:43 NIKO – Re: hanysek80
Jen hlupák trestá psa za něco,co ho nenaučil!To je snad každému jasné(někomu ne)!Vše vždy záleží na výchově psa od štěněte.TADY NEEXISTUJE ŽÁDNÁ OMLUVA,ANI VÝMLUVA!MILION majitelů psů malých plemen si neuvědomuje(i velkých),že musí být důslední a než vychovají trošku slušně psa,uplyne alespoň rok.Pes se klidně vykašle na jakýkoliv pamlsek,není-li od mala vychováván a jsou mu jako štěněti tolerovány určité věci(kamarádění se s jinými psy,běhání za nimi-ty jsou pak přednější než páneček,atd).Pak musí přijít i tresty.To už někdy bývá dost pozdě.Snad pozorně sledujete seriál-ZNALEC PSÍ DUŠE.Tam jsou vidět "krásně" vychovaní psi a jak se jejich chování musí napravovat ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 15:26 Muž Ludek [42] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: NIKO
Možná sis toho NIKO nevšiml, ale ta otázka nebyla na Tebe, takže s tím čtením... :-D no a protože Šárka píše jak její hafák reaguje na trest jen jsem doplnil jak by to mělo probíhat. Máš pocit, že jsem napsal něco špatně? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 14:57 NIKO – Re: Ludek
Copak neumíš číst?Máš to napsané ne Vycukání-trest,musí brát jako poslušnost a podřízení se vůdci smečky!Splní-li,je odměna. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 14:48 Muž Ludek [42] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: sarka
To že mu vycukáš vodítko by neměl brát jako trest od Tebe, ale prostě nepříjemnost "vyšší moci" za to že neposlechl. Od Tebe by měl přijímat jen pochvaly:-) Ptal jsem se jak to děláš s tím flexi vodítkem, jak jej máš přepnuté, jestli na stálé navíjení a nebo odvineš a zablokuješ navíjení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 14:48 NIKO – Re: Ludek
Mám ho v poloze samonavíjecí a podle potřeby,co potřebuji,ho zablokuji.Jede někdo na kole,tak nemohu riskovat,že mi pod kolo vběhne atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 14:18 Žena sarka [401] – Re: hanysek80
Já bych ho ani netrestala! Stačí na něho trochu víc "houknout" a už ke mě nechce přijít. Musíme na to po dobrým, jiná cesta pro nás není, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2010 13:41 Žena hanysek80 [79] - Teriéři – Re: sarka
"cukr a bič" ... no je to otázka přístupu. Já se snažím co nejvíce používat metody pozitivní motivace. Určitě to doporučuji v době učení. Až budeš vědět, že už tuhle situaci umí zpracovat a zvládnout, teprve potom bych přistoupila k nějakému trestu za to, co udělá (respektive neudělá). Nejdřív ho musíš přesvědčit, že poslechnout se mu vyplácí (ne že má mít strach z neposlechnutí). Najdi nějaký pamlsek, kterému neodolá. Tím ho odměň za každý náznak toho, že s tebou spolupracuje. Ze začátku třeba i za to, že když vidí psa a ty zavoláš, tak že se otočí a vnímá tě. I to je v první chvíli pokrok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 13:31 Žena sarka [401] – Re: NIKO
Hmm, musím vydržet a být důsledná. Budeme pokračovat s tou stopovačkou, včera to docela fungovalo.

To osmimetrové vodítko jsem sháněla, nikde ho tu u nás na jihu neměli. Pak jsem to vzdala a koupila 5-ti metrové. Teď jsem to dlouhé našla na netu za necelé 400,- :-| . No, nové už se mi moc kupovat nechce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 13:13 Muž Ludek [42] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: sarka
Jen drobný dotaz, jak používáš to flexi vodítko? Máš jej stále přepnuté do polohy samonavíjení a nebo zablokované, aby se nenavíjelo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 13:05 NIKO – Re: sarka
Moje jediná rada("bič a cukr"):kasírovat ho při náznaku reakce!Jak naznačí reakci,vycukat ho,tvrdé povely nesmíš a už při téhle práci s ním se otáčet od psa,odcházet od něj,chválit ho a až bude klidný-ODMĚNIT,opakování je matka moudrosti!!!Tyhle 8m dlouhá vodítka se shání blbě(ty "lacinější"),jinak jsou asi za 800kč rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 11:22 Žena sarka [401] – Re: NIKO
To ano, reaguje. Ale na přivolání poslechne, přijde ke mě, pochválím, jde u nohy, pak má zase volno.
Zkrátka, když je připnutý na vodítku, tak mě "bere"...

Vodítko mám 5-ti metrové, delší se mi na malého psa nepodařilo sehnat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 21:46 NIKO – Re: sarka
Nevím,jak ho máš dlouhé.Když je na vodítku,třeba 3m od Tebe,tak na psa třeba 10m vzdáleného,vůbec nereaguje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 21:25 Žena sarka [401]
hanysek: já vím, musím být trpělivá. Po čase dám vědět jak jsme na tom. ;-) ;-)

NIKO: samonavíjecí vodítko také máme, ale když je Rocco připnutý, tak je úplně v pohodě. Poslechne přijde na zavolání, jde u nohy. Jakmile ho odepnu, tak je problém. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 20:59 NIKO – Re: hanysek80
Práce se smečkou je o něčem jiném(tenhle problém se tu neřeší).Jelikož psa připravuji na zkoušky,tak mi není jedno,jaký povel dostává(nemluvím o tom,když jsme na zahradě,nebo doma)a používám je i na Gianinu.V práci se štěnětem jde v podstatě o to,že se obvykle lépe věci učí(nemá ještě žádné moresy).Ale to je můj názor a v praxi se mi osvědčil.Učím psa,že když zavolám jeho jméno(doma,venku),tak příjde,nemusí k noze,sednout si,prostě jen přijít,protože ho chci jen pohladit,nebo mu dát kokinko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 20:43 NIKO – Re: sarka
Já od štěněte používám 8mi metrové samonavíjecí vodítko,je to krásně prodloužená ruka a nejsem špinavý.Já zavolám jméno - nesmíš -a zpět,nebo ke mě.Mi to takhle funguje nejlépe :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2010 20:41 Žena hanysek80 [79] - Teriéři – Re: NIKO
Jen několik mých vlastních postřehů k tomu, co psal Niko...

Používat povel bez jména bych vůbec nedoporučovala. Pes má velmi jednoduchý reakční oblouk a poduk chcete, aby s vámi spoupracoval, tak na něj mluvte jasně. Jméno - povel - reakce. Dáváte mu tím čas, aby vše pochopil. Vyvarujete se tím spousty nedorozumění. Když je pes v klidu a sám, tak stačí to že vás rozezná podle hlasu, ale zvláště v situacích, kdy ho chcete vytrhnout z nějaké aktivity, je oslovení jménem velmi důležité. Dáte mu čas "pr obrat se" a soustředit se na povel, který přijde. Zároveň v momentě, kdy se vaše smečka rozroste, je velmi důležité, aby pes reagoval na své jméno. Velmi často se dostanete do situace, kdy potřebujete, aby jeden pes udělal něco a druhý něco úplně jiného. A pokud psa hlasově trestáte, je velmi důležité jménem rozlišit, který ze psů ve smečce je "kárán". Zvláště citlivější jedinci pak mají problém a stresují se, protože si myslí, že je trestáte a neví proč.

Jakou sadu povelů si určité, je v podstatě jedno. Důležité je, abyste je používali důsledně, stejně a nemíchali je.

Je hezké, když pracujete se psem od štěněte, ale ne vždy je tato ideální situace.... Každý pes v každém věku je schopen se učit, jen to trvá trošku déle a je to složitější. Zatímco u štěněte zapisujete do mozku zcela nové vzorce chování u staršího psa musíte změnit již zažité vzorce. Ale v 99% to jde.

Jsem ráda, jestli se daří.... a vydržte, budete mít radost z úspěchu. A nepolevujte ani když vás to bude štvát - např. bude se vám stopovačka zamotávat do křoví... i to je pro pejska úžasná lekce. On vás totiž najednou potřebuje i při volném pohybu. Upevní to vaše vazby...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 20:29 Žena sarka [401]
K přivolání používám povel "Rocco, ke mě"! Ale problém mám v tom, že když spatří psa tak nereaguje ani na jméno.

Dnes jsme byli zkoušet s tou stopovačkou a myslím, že to půjde. ;-) Bral mě na vědomí mnohem lépe než normálně bez stopovačky. Ještě jednou díky za rady! Všem! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 19:51 NIKO – Re: hanysek80
Dodám k tomu maličkosti.Tohle se musí pes učit od štěněte!I když dám povel bez jména,pes moc dobře ví,že příkaz dávám já-zná můj hlas.Zavoláme-li napřed jméno,má to účinek takový,že před povelem,psa vlastně ne sebe upoutáváme a on ví,že příjde povel(jakýkoliv).Povel STŮJ se mi nezdá nejvhodnější,protože ten se obvykle dává při zastavení u přechodu silnice,já jej například také dávám Gie,když nás má míjet někdo na kole.Ona stojí na místě,pak dostane povel volno.V tomhle tom případě používám povel nesmíš a ihned povel zpět,nebo ke mě(podle stáří psa).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 18:22 Žena hanysek80 [79] - Teriéři – Re: Katy
Ono ani není důležité co na toho psa voláš. Důležité jsou dvě věci:
1) Vždy používat stejný povel. Někomu se dobře osvědčil povel Stůj. Je pro psa jednodušší se zastavit, než se zastavit, otočit a jít zpátky ;-)
2) vždycky dodržovat - jméno + povel. Když voláte jen povel, tak pejsovi nemusí dojít, že je to na něj. A když naopak voláte jen jméno, tak sice pes ví, že asi něco chcete, ale když nenásleduje co od něj chcete, tak to většinou vyhodnotí... tak nic, jdu si po svých, když nic nechce :-D
Držím palce... a obrň se trpělivostí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 15:39 molinka
ahoj, tyhle stránky jsou super :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.04.2010 12:56 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarka
Jojo, jak píše Hanysek.. taky jsem chodila se stopovačkou, jen jsem ho zbytečně nevolala "ke mně" - samotný pes byl důležitější než můj povel (díky Bohu už to tak není). Ke mně jsem říkala jen tehdy, kdy jsem věděla, že 100% přijde..takže zezačátku nikdy, to až postupem času. Nechala jsem šňůru volně, Safí spatřil psa, rozběhnul se, přišel zákazový povel "NE" a trhnutí. Pak stačilo, když se postavil s úmyslem vyběhnout - řekla jsem "ne" a bylo. Postupně jsme upevňovali přivolání a když už jsem byla vcelku spokojená, vydali jsme se tam, kde se dal očekávat pes. Vybíhání a odvolání od psa jsem tedy cvičila samostatně. Běžení za psem = špatně. Nee, že běžení za psem = přivolání. Toť moje zkušenost ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 12:52 Žena sarka [401] – Re: hanysek80
Děkuju. Stopovačku mám, za chvilku vyrážíme ven a vyzkoušíme to. DÍKY MOC potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2010 12:35 Žena hanysek80 [79] - Teriéři – Re: sarka
Šárko, zkus mít psa na stopovačce nebo na šňůře. A ať si ji za sebou volně tahá po zemi. Nech ho ať si na ní zvykne. Musí získat pocit, že i když ji táhne za sebou, je navolno. A pak vyražte do terénu mezi náhodné psi. V momentě, kdy spatříš ty psa a on také, zavolej na něj konkrétní povel. "Jméno a KE MĚ" a zároveň zašlápni konec stopovačky. Výsledek je takový, že se pejsek rozběhne, pravděpodobně tě bude ignorovat, ale najednou dojde k trhnutí, jak se napne stopovačka. Takhle to opakujte a opakujte... vždy ho moc pochval, když se po tom trhnutí vrátí k tobě zpátky. Pejsek brzy zjistí, že nad ním máš moc, i když nestojíš úplně u něj a zároveň v jeho očích stoupneš, protože ty ho ovládáš i na dálku, neuteče ti....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 12:25 Žena sarka [401] – Re: NIKO
Tak je mi jasný, že se psem který pána neposlechne se těžko něco dělá. Myslím si, že mě Rocco poslouchá, když jsme sami udělá pro mě cokoliv, když jsme ve společnosti psa kterého už zná, taky je v pohodě. Jediný problém je, když jsme na procházce a potkáváme cizí psy. Jakmile ho zbytří neodolá a utíká se za ním přivítat, nejde mi ho odvolat. Přivítají se hned zas přiběhne ke mě. Když je připnutý na vodítku, tak jde u nohy, psa si nevšímá. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 10:02 NIKO – Re: mimišák
Mimo tohle téma to je,to mne opravdu mrzí!!! ano Ale začala jsi to zas Ty!!!O LONADARD se neotírej!!!Omlouvám se ostatním,na blbosti už odpovídat nebudu,navíc,když budou mimo téma.DĚKUJI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 08:57 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Tvá reakce je opět naprosto mimo téma - pojď na pokec. Tam klidně rozeberu i můj názor na Jaspera, tvé profily i vazby na chs Lonadard.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 08:51 NIKO
Dobrá poslušnost je VŽDY základ jakékoliv práce.Nejdůležitějsí je přivolání.!
Tímhle výrokem jsem snad XANTI nenapadl,ale dal najevo,že s tím co napsala, absolutně souhlasím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 08:45 NIKO – Re: mimišák
Dobrá poslušnost je VŽDY základ jakékoliv práce.Nejdůležitějsí je přivolání.!
Pokud někdo se nezaměří nejprve na tuhle věc,tak je zbytečné se zaměřovat třeba na povel "vstaň"!Potřebuješ,Ty zkušená,radit,jak naučit přivolání psa???Když napíši A,tak chytrému pejskaři,jak jseš Ty,určitě dojde,co je B!Kdybych nechtěl poradit,tak bych třeba XANTI nepsal.Nikdy jsem nikomu neříkal,ať se řídí mými radami(jsem děd vševěd),ale co dělám já,ať si každý vše přebere.Nikdy jsem 1. nikoho nenapad a nezpochybnil jeho práci(JAK NĚKTEŘÍ)!Naopak,jseš to Ty(fotky Lonadard-příklad) a další,kteří chtějí,abych tu nepsal a nechal těm chytrým prostor na psaní různých blbostí.JÁ MĚL ZÁKAZ,JINÝ NE,i když jsem byl(beztrestně)napadán.Asi Tvá závist je veliká,usuzuji hodnocení mých stránek a profilu,JASPER přijel fakt pěkně napakovaný,na fotkách to je vidět
:) ,co nadělám.Takoví lidé mezi námi žijí a žít budou.Zákaz do diskuze jsem nedostal,na chat ano ano Mučedníka ze sebe nedělám-proč?Nemám to zapotřebí!Ale pravda se napsat musí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 07:37 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Já tedy za sebe: na NIKOvy rady bych byla velmi opatrná - řekne a, ale nedodá b - protože to je přece samozřejmé. Například předchozí zvolání: "Dobrá poslušnost je VŽDY základ jakékoliv práce.Nejdůležitějsí je přivolání.!" - ale to není rada, jen konstatování.
V diskusi si protiřečí - takže ať se dle jeho rady zařídím (a třeba to nefunguje), chyba bude vždy na mé straně. Nejsem si jistá, že chce vůbec pomoci. A klasika - místo aby se věnoval řešení konkrétního problému konkrétního psa - napadá spoludiskutující a nesmyslným opakováním věty vytržené z kontextu prostě diskusi zruší. Fakt nevím, proč tedy vstupuje do fóra. A vidím jediný důvod: chce se hádat, nebo aspoň potřebuje někoho verbálně deptat. A hold tady to může takřka beztrestně. Sypu si popel na hlavu, protože i mou vinou. Když dostal od admina zákaz vstupu do diskuse, všichni se za něj postavili. A pak ze sebe dělal mučedníka (stačí nahlídnout do jeho deníku a komentářů v profilu). No a opět je na kobylce - tak to vidím já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 20:38 NIKO – Re: Ludek
Bylo by dobré,kdybys psal za sebe a stále se neschvával za slůvko MY.
"Tak bys nám mohl poradit už kvůli těm psům"
Jenou jsem tu radil(byla to chyba) a Ty jsi mi napsal,že se mi mé metody nemusí vyplatit(vyplácí se mi).
"Takže proč ty tajnosti"
Žádné tajnosti,ale nebudu přece něco opakovat,když je to špatně,né? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 19:56 NIKO
Dobrá poslušnost je VŽDY základ jakékoliv práce.Nejdůležitějsí je přivolání.!ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 19:38 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: sarka
Tohle mi Xanti dělala taky. proto s ní taky chodím na vodítku a cvičíme poslušnost, odvolání od druhého psa pomocí bišona od sestřenky atd... Myslím, že pokud pes 100% neposlechne, neměl by jít z vodítka na místě , kde hrozí nějaké nebezpečí, to může být přeci i jiný pes, který se přivítat nechce ne? U nás je to tak,přijde mi, že Xanti si tipuje psy na dálku- jak se jí nějaký zdá ok tak by za ním pelášila hned , ale nedej bože , aby to bylo naopak a pes běžel k ní - to se mi z ní stane ..... poseroutka! S malými pejsky není problé, já chci vyřešit ty velké ano
Jinak samozřejmě tomuhle nerozumím, píši jen názor na věc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 17:11 Žena sarka [401] – Opak bázlivosti...
Ahoj,
já mám s hafíkem opačný problém než je bázlivost. Jsem ráda, že je kamarádský, ale někdy je to dost na škodu, protože někteří pejsci s ním nemají pochopení a já mám o něho strach. Ano, mohla bych ho pořád vodit na vodítku, ale to se mi nechce - není to podle mě řešení. pokud na blízku není cizí pes, tak poslouchá. Jakmile se ale pes objeví, tak nevidí, neslyší. Psa očuchá, přivítá a hned zas běží ke mě. Poradíte někdo co s tím? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 16:43 NIKO
DÍK ZA ZNÁMKOVÁNÍ smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 15:34 NIKO – Re: Katy
Je dost pořadů v TV,tady hodně chytrých pejskařů,ti poradí určitě lépe než já,tak přece by jste nechtěli rady od DĚDA VŠEVĚDA?(i jinak jste mne nazývali)Vždyť já umím jen stahovat fotky z cizích stránek a sháním si papíry,abych si do nich mohl napsat co chci a chlubit se-třeba zkoušky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 15:29 Muž Ludek [42] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: NIKO
Děkuji, máš pravdu jsem chytrý, takže nevím proč bych neuměl přemýšlet :-D , ale třeba máš nějakou metodu a my ostatní to děláme špatně a ostatní psy kazíme. Tak bys nám mohl poradit už kvůli těm psům... Vždyť tu nejde jen o psy, které máme doma, ale i ty, s kterými se denně někde potkáváme a kterým dál můžeme předat dobré rady. Takže proč ty tajnosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2010 15:21 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ludek
Ano, mě by taky zajímalo, co NIKO poradil... kdybychom se s něčím podobným setkali třeba u známých, tak abychom mohli poradit ano ... nikdo z nás totiž ani neví, kde NIKA hledat a nee každý rád stránky typu hafici navštěvuje nebo nemá možnost, žeáno ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 15:16 NIKO – Re: xanti
Není zač,poradil jsem rád ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 14:28 NIKO – Re: Ludek
Za 1.Ty tenhle problém nemáš a za 2.jseš hodně chytrý,tak si určitě poradíš sám :-D
"podpořit psa na jiných místech než je cvičák"
Přemýšlet se Ti nechce(nebo to neumíš,ono někdy přemýšlení bolí ano ),tak tohle je jediné,co Ti poradím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2010 14:05 Muž Ludek [42] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: NIKO
Niko proč se s námi se všemi nepodělíš o své zkušenosti? Rady o přemýšlení a jiné Tvé jim podobné fráze už jsme tu už četli, ale co takhle konkrétní radu na konkrétní problém? Další rada - podpořit psa na jiných místech než je cvičák, prozraď nám jak a s jakými psy, aby to nebyli třeba stále ti samí, ale jiní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 10:51 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: mimišák
Niko už mi radu poslal zprávou ;-) děkuji

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 3075x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/131