Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Bázlivost, hledáme kamaráda

 

NápovědaFórum » Chování psů » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Bázlivost, hledáme kamaráda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 07:07 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Moje přemýšlení tvou radu pro xanti nenapíše..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 19:54 NIKO – Re: mimišák
Přemýšlej ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2010 09:32 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
NIKO napsal: Až budu mít trochu čas,napíši Ti.Jak Ti radil Ludek,můžeš to na cvičáku otestovat,ale nebude to žádný zázrak a spása,poznáš sama. ano

Cvičák je jedna z velkých blbostí!!!Tam se pes seznámí jen s určitými psy.Venku potkává úplně jiné a s jiným chováním Takže,jde o výchvu a podpoření psa na jiných místech,než je cvičák!!!


Poněkud si protiřečíš.. a jsem zvědavá na tvoje rady. Kritizovat cizí nápady by ti šlo - ale konkrétní tvůj návod mi tu chybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 17:38 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
Děkuji budu ráda za každou radu, jsem z toho dost zoufalá. Rozhodně nechci mít utřepanou kouli strachu! Xanti jsem nikdy před psy na ruce nebrala a vždy měla ráda kontakt se psy, ale jde vidět co dokáže udělat jeden pitomý pes...
A k tomu cvičáku, jen z mé zkušenosti.. Byli jsme tam jednou se podívat (jinak to nestíhám) a dost to pomohlo, psi si pěkně poběhali a na Xanti nebyl vidět strach a já aspoň mohla být klidná, že jí některý pes nezakousne nebo nenapadne, ono u ní by bylo byť jen jedno kousnutí nejspíš osudové.
Ale minulý týden jak jsem potkala Katy na výstavě, chtěli jsme Xanti saeznámit se Safíkem a to se bála dost(přisuzuji to ale stresu z toho kvanta lidí a psů, na to není tak zvyklá). Budeme to muset zkusit jindy a jinde... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 16:45 NIKO – Re: Ludek
Pokud napíšeš rozumnou věc,určitě s Tebou budu souhlasit ano
Cvičák je jedna z velkých blbostí!!!Tam se pes seznámí jen s určitými psy.Venku potkává úplně jiné a s jiným chováním Takže,jde o výchvu a podpoření psa na jiných místech,než je cvičák!!!
Tohle jsem napsal,tak o tom přemýšlej.Neboj,xanti poradím,slíbil jsem to,ale dovezli mi štěně a nemám čas,snad až usne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2010 16:07 Muž Ludek [42] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re:
NIKO napsal: Cvičák je jedna z velkých blbostí!!!Tam se pes seznámí jen s určitými psy.Venku potkává úplně jiné a s jiným chováním ano Takže,jde o výchvu a podpoření psa na jiných místech,než je cvičák!!!
Byl bych překvapen, kdybych četl od NIKA souhlasnou odpověď na můj příspěvek :-D
Na cvičáku se pes seznamuje s takovými psy, které si dopředu můžeme vybrat pro seznamování, aby to nedopadlo ještě větším průšvihem, než když potkáš venku psa o kterém nevíš vůbec nic ani jestli si chce hrát a nebo rovnou zaútočit. Pokud seznamka dopadne dobře můžeme pokračovat dál. Navíc na tomto cvičáku o kterém byla řeč je registrováno přes sto psů. Na jednu výcvikovou hodinu jich dojde cca 20, někdy i víc, záleží na počasí. U štěňat a začátečníků to jsou psi stejně staří, s chutí si hrát. Kde najdeš na "jiných místech" takové podmínky? Na ulici? V parku? Tam mají psi jiné starosti, většinou si hlídají a značí svá území a o rozdílném věku ani nemluvím. Podle Tebe je cvičák blbost, podle mně a těch co tam chodí užitečná věc.
Ale můžeš nám popsat Tvé rady jak to udělat jinde a jinak. Já preferuji hru s vybranými psy přiměřeně stejného věku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 18:15 NIKO
oOmluvte chybu,DÍK!VÝCHOVU stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 15:25 NIKO
Cvičák je jedna z velkých blbostí!!!Tam se pes seznámí jen s určitými psy.Venku potkává úplně jiné a s jiným chováním ano Takže,jde o výchvu a podpoření psa na jiných místech,než je cvičák!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2010 14:59 Muž Ludek [42] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re:
Odnaučit psa bázlivosti je dlouhá a snad možná i nekonečná cesta, řekl bych že přesnější termín je "snažit se bázlivost potlačit" a jinak nežli ve společenství jiných psů toho docílit nelze (tedy pokud je bázlivost na jiné psy:-) Cvičák má tu výhodu, že utéct není kam, dají se tu vytipovat vhodní hafani pro začátek a dá se tu u psa vypěstovat chuť na opětovnou účast, pokud je správně motivován. Pochopitelně to není hned a napoprvé, ale to se předpokládá. Hlavně to nevzdat, zmítajících se psů v náručích pánečků a paniček při mých procházkách potkávám poměrně dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 11:59 NIKO – Re: xanti
Až budu mít trochu čas,napíši Ti.Jak Ti radil Ludek,můžeš to na cvičáku otestovat,ale nebude to žádný zázrak a spása,poznáš sama. ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 11:42 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
Ahojky
Plaveme pravidelně, ale né tak často jak bychom mohly, protože se jí začaly dělat z vody neuvěřitelné lupy... Jinak nožky jsou pořád stejné - tedy dobré - nevypadá, že by ji bolely (akorát když hárala tak byly bolestivější) a také když jdeme na delší procházku, tak ji radši poponáším, aby si odpočinula - je to pro ni dost zátěž, ale bez procházek to prostě nejde...Ortoped řekl neoperovat, ale v červnu se k němu chystám znova, aby se koukl zda se to nezhoršilo, přece jen , byla jsem tam s ní když měla tuším 8 měsíců a v červnu bude mít rok a 2 měsíce... Už se těším až bude konečně teplo a budeme chodit plavat ven do řeky, ve vaně je to prostě o ničem...

Jinak ta bázlivost... Na výstavě v Otravě jsme potkali Katy, takže ta by ti mohla povědět jak to vypadá! ne
Snažíme se a snad to i půjde, ale chce to pozvolna no. Jinak teď je týden doma s mamkou, tak doufám, že mi nezvlčí! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 11:12 NIKO – Re: xanti
Jak se daří mladé po plavání?Nenapsala jsi,jestli je to lepší.Plaveš s ní poctivě?Jak se Ti daří s odnaučováním strachu u mladé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 12:51 Muž Ludek [42] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: xanti
Tak zkus v pondělí, jestli jsi ve Zlíně, to jsou začátečníci a pokud přijdeš dříve nežli v půl šesté tak to se hafani také vyběhávají. Po domluvě s výcvikáři je možné zaměřit se přímo na konkrétní problém bázlivosti. Více na www.kkarguszlin.wbs.cz/…
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 11:33 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Ludek
moc děkuji, třeba se potkáme ;-) oni už se spolu kdysi naháněli, ale to byla Xanti malá :-D
Chtěla jsem hodit na ty štěněcí kurzy, ale nemůžeme, protože jezdím ve čtvrtek domů do Valmezu sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 10:04 Muž Ludek [42] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: xanti
Pokud nás potkáš na procházce po Zlíně tak dej vědět, se Sorbonem si může hrát, ten jí nic neudělá, dává pozor a je zvyklý hrát si i s malými psy. Na Argus je nejlépe zajít v pátek od půl páté, to jsou tam štěňata a poměrně hodně času se věnuje socializaci jak mezi psy tak i mezi lidmi. Cvičí se s přestávkami, hodně prostoru je věnováno tomu, aby se hafani vyblbli spolu. A při hře jde strach stranou:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 23:02 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
já už chodila s Milly na agi, ale měla pořád nějaké zranění, nebo byla po operaci, potom se zase nedalo cvičit, takže začnu chodit asi s obouma holkama, až bude mít malá všechna očkování :o)
Jinak nevím, nevím, jestli by xanti před Milčou zdrhla, ona je blázen :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 21:15 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Veya007
Na tenhle cvičák nejspíš právě začněme chodit pokud vše dobře půjde, já to totiž nějak nezvládám se školou :-O
To by bylo fajn, ve Zlíně neznáme skoro nikoho...
Když jsme byli na cvičáku u nás tak byli všichni psi puštěni společně a Xanti byla nejmenší, nic se jí nestalo, takže bych se toho zase tak moc nebála, pokud je tio někde na louce nebo dál od cesty tak je to ok, ona uteče smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 21:11 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Nik, já bych taky mohla, bydlím přímo ve Zlíně :o) a budeme chodit na cvičák na Argus, až bude mít malá všechna očkování. Jinak Milly je hodně přátelská, ale je divoká, takže bych měla strach, aby xanti nezašlápla :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 21:03 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Katy
Tak to bys byla moc hodná :-) Chtěli jsme chodit na cvičák, byli jsme se tam jednou podívat a bylo to moc fajn, ale je to v úterý a to jsem ve Zlíně.
Hi, já myslím, že by to bylo v poho, když ji pustím z vodítka tak si couvne kam potřebuje. Ale je to fakt strašný pohled - dřív vítala každého psa už zdálky a těšila se a teď se schoulí na zem a čeká až k ní pes přijde a nechá se očichat, ale to jen někdy, většinou se snaží někam uhnout ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 20:59 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Ahoj, no Safí by asi popisu odpovídal, ale on je zase přátelský až moc a mám strach, aby Xanti nějak nepošlapal a nebála se pak ještě víc.. Jestli chceš, můžeme to někdy zkusit (budu ho umravňovat ano )
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 20:51 Žena xanti [442] - Teriéři – bázlivost, hledáme kamaráda
Byla bych vděčná za někoho ze Zlína nebo Valašského Meziříčí, kdo má nejlépe většího hafana a byl by ochotný chodit s náma na procházky... Máme totiž takový problémek... Xanti měla vždycky moc ráda ostatní pejsky a to všechny bez rozdílu velikosti, ale od doby co po nás vystartoval kříženec pitbula je ustrašenější - tedy né že by byla nějak histerická, ale před větším psem se krčí, nechá se očichat , ale jde vidět, že má strach... Nechci mít ze psa ustrašenou kuličku a chtěla bych jí vrátit důvěru s pomocí psího kamaráda... Neznám v okolí nikoho se psem , který by byl vhodný (neagresivní)... děkuji ahoj

Budu také vděčná za jakokoliv radu :-)

zatím se snažím takto:
Snažím se přicházet co nejvíce do styku se psy (tedy napřed se už ale po tomto incidentu ptám, zda není agresivní)napřed je vždy nedůvěřivá, ale když po chvilce zjistí, že se jí nic nestane, tak si začne hrát...Ale musím ji při tom podporovat, Celkem se mi osvědčilo říkat : ty posero jedna , co se bojíš, to je kámoš a psa si sama pohladím - jak uslyší slovo kámoš a vidí, že psa hladím, osmělí se a je to dobré. Ale chtělo by to prostě někoho s větším psem se kterým by se seznámila více a zjistila, že nebezpečí nehrozí. Ono jak na nás vystartoval ten pes, tak jsem akorát stihla stoupnout si před ni a vrazit mu jednu kolenem, ale myslím, že Xanti ze mě vycítila, že sem se bála (jak by taky ne, když ten pes byl nemálo rozzuřený a zaútočil bez varování a podnětu k útoku! to už by měl strach asi každý). Naštěstí se nic vážného nestalo, ale feňule je teď bázlivá jak vidí velkého psa...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 3075x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/131-bazlivost-hledame-kamarada?od=51