Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Jméno pro psa

 

NápovědaFórum » Chov psů  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jméno pro psa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 22:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
já řikala E. první tejden Endy, páníček Edo a nakonec mu Egon zůstal z vobčanky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 03:44 hanka – Jméno
Ve stanicích dávají jména podle písmena vrhu. Mají zrovna vrh na který padlo N. Takže všechny pejsky pojmenují na N. To bude mít v papírech. To jak mu říkáš je vlastně úplně jedno. Já mám pejska z vrhu K, tak jsem musela vymyslet jméno na K, protože jsem nechtěla aby se mu říkalo jinak než má v papírech. Neměla jsem ale inspiraci, tak jsem koukla do www.pejskar.cz/…/ a nakonec jsem ho pojmenovala Karlos.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 20:24 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
No, moje chovatelka dává psům jména podle přání budoucích pánů. Většina psů v jejích vrzích má pány mnoho měsíců před háráním feny. Scotty byl v tomhle mimořádný, ten čekal na mne a já, on ani paní chovatelka jsme o tom neměli tušení... No a ona dává dvě jména, takže Scotty je oficiálně Indian Scout Moravia Lord... takže to Scotty tam v podstatě má :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 12:38 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Libas
tak hlavně se snaž domluvit,aby to jmeno mela i v PP,alespon ja o to budu u dalsiho psa usilovat,kdyz budu vedet dopredu,ze ho budu chtit,pac jako Schatz je Schatz,protoze jeho PP jmeno je nepouzitelny,Andy mu fakt rikat nehodlam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 21:09 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
No, to já chtěl říkat Scottymu původně Indy... ale už slyšel na Scotty, tak jsem to nechtěl měnit a blbnout mu hlavu... A dnes už bych neměnil :-) Teď přemýšlím, jak budu říkat fenečce, až k nám za rok přibyde do rodiny. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 21:18 Johnny
Já kdysi pojemenoval svoji fenku po její vlastní matce...Jmenovala se Abby ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 23:38 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: petrab
no jednou. Ale neplánuju to, když mám moji milušku Phoebí :) 29.2.2008 jsem napsala poslední verše. Pořídím si štěňátko, jménem Phoebe a to mě vezme do nebe. 2.3. už byla zamluvená. Taky přemluvená maminka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2013 20:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
smich tak doufám, že si je ffšecky i pořídíš!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2013 17:52 Žena myspu [276]
já jsem zase chtěla Bena, ale tak nakonec Max není špatný.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2013 17:07 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Phoebe je v PP Kiss. Ale já když pro ni jela, měla jsem jasno s Phoebe. Tohle jméno bylo vysněný. Mám ulitý jména, co se mi líběj. Vždycky jsem si se jménem dávala docela práci. Křečík byl Tibetka, křeček Chiara-Kjára :-D , morče Nátálka alias Vánočka. Pak jsem chtěla Debborku, dostala jsem morčátko s tím, že je to holka, jméno bylo jasný. Akorát pohlaví bylo jasný mě, ne těm ve zveráci :) , tak to byl Deborek nebili Debby, Debbísek
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.09.2013 15:41 Muž invalida [782]
Hned první jméno 24,1 mě zaujalo stydim smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 10:11 Žena myspu [276]
já doporučuji k inspiraci americký kalendář jmen www.jmenaprijmeni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2013 06:40 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Fena - jedině Mášapalec
Pes - Max, Hugo, Fído a pak samozřejmě Muf :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 01:52 Dracula
Mě se líbí pro psy dost jmen, vezmu to podle abecedy moje TOP :-)
A- ♂ Agar, Adolf, Arnošt, Albert, Art, Argo, Anton, Artuš, Ary, Arnold ♀ Alma, Axa, Ashley
B- ♂ Bak, Boo, Bojar, Baster, Bobo, ♀ Bea, Betia, Bora
C- ♂ Cedr ♀ Cita
Č- ♀ Číra
D- ♂ Děs,Don, Došan, Djuk, Dexter ♀ Dira,
E- ♂ Ektor, Emil, Endy, Ego ♀ Ell
F- ♂ Fido ♀ Fixa
G- ♂ Gill, Gummy ♀ Ginger, Gimmy
H- ♂ Hubert
CH- ♂ Chorche
J- ♂ Jerry, Joe, Jill, Jirka ♀ Jíí
K- ♂ Kazan, Kid ♀ Kira, Kora, Kiara
L- ♂ Lucky ♀ Layla, Lima
M- ♂ Mozart, Miš, Mrně, ♀ Minie
N- ♂ Nik, ♀ Naomi, Nora
O- ♂ Oto, Oliver, Oaf, Orzo, ♀ Obluda, Oma
P- ♂ Pablo, Pascal ♀ Pitty
Q- ♂ Qeeny, Qwaii ♀ Qora
R- ♂ René, Reinhard, Rufus
S- ♂ Sairo, Sago ♀ Suelin
Š- ♂ Šakal, Šak
T- ♂ Tex, Tanzen, Tix, Tir ♀ Tanga
U- ♂ Uran, Ursus ♀ Ussa, Una
V- ♂ Vektor, Velvet, Vegas ♀ Via
W- ♂ Watt ♀ Waia
X- ♂ Xan
Y- -----------
Z- ♂ Zoran, Zaro, Zei ♀ Ziva
Ž- ♀ Žába


pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 22:19 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
sgualdrina napsala: no hlavně jak se ti Edon líbí to je hlavní..

smich No, EDON je moc krásný!!! (jen se to trochu blbě pro psa artikuluje, páč lepší jsou jména jednoslabičný a sykavý,no a důraz na E je tedy někdy až eekoidní... )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 21:48 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: petrab
no hlavně jak se ti Edon líbí to je hlavní..my už měli taky jmeno zapsany v PP a jako Andy se mě fakt nelibí,to mě přišlo jak hodně častý psí jméno a navíc mě k němu nesedělo a tak je to miláček Schatz.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2013 20:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
My si vybírali E. jako první a páč to byl poslední vrh máti, tak jsme si mohli vybrat jméno, já chtěla Endy, páníček Eda a páč jsem prudila furt, že žádnýho psa už nechci, tak jsme to propásli a když jsme přijeli, tak to byl Egon. No a já mu řikala Endy, páníček Eda a pak dorazila tchýně a řekla: Ježiš Marja - Egon, to je tedy votřesný. To mu nechte.
No a je z toho Egoušek.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:41 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Gábina
ahoj a bude to s PP nebo bez,zda to nemusi zacinat na určité písmeno...nebo je to jedno od jakyho pismena to bude...A Petrab Andyho neee,Schatz to ma v papirech a ja sem z toho byla dost nestastna :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2013 21:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Gábina
Andy (čti endy) nebo Alma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.09.2013 21:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.09.2013 18:30 Muž invalida [782]
Besip smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 17:42 Gábina – Bernský salašnický pes
Ahoj - v říjnu si jdu pro své štěňátko BSP - bude to chlap - pes. Jaké jméno by se Vám líbilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.09.2013 20:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: PhoebeAdel
ani ŇUŇU jsem tam nenašla ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.09.2013 11:21 Muž invalida [782] Re: PhoebeAdel
Dokonce ani moje oblíbený ty malej šmejde tam není stydim smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 00:53 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: Michal
A Phoebe tam není sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.08.2013 21:13 Michal – Psí jména
Pokud byste potřebovali pomoc s výběrem jmen (zvlášť, když potřebujete několik od jednoho písmena :-) ), tak je tu kalendář jmen pro psy svatky.centrum.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 19:49 Muž Inky [11] - TeriéřiRe: Katy
tak sme pokročili dalej malá bude buď Hardy alebo Agie ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.06.2011 13:45 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Inky
zkus si to tady pročíst, návrhů padlo už docela dost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 11:55 Muž Inky [11] - Teriéři
ahojte mám zajednanú fenku jack russel a neviem sa rozhodnúť aké meno jej dať, prehľadal som nožstvo webov ale nič, chcel by som meno LA ako el-ej alebo jackie - no to je už bežné meno na jacka ... poradte :) prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.05.2011 07:39 Žena HOUP [1532] – my
mame v lese begles--bigličku---menuje se ANABEBEL NYMFA...atd...a my ji řikame -Anyy neboli Anuško potlesk
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 21:57 Žena quendery [799] - Honiči a barváři a příbuzná plemena
O jménech mně povídejte.....Jen se koukněte od jakých písmen museli být ti naši ušatci. Bóže, to byl pech. Ale vyřešili jsme to a jak jim říkáme doma, to je druhá věc. A když jsme si přivezli 10 kilovou tříletou "hrdou" Amazonku, tak jsme se smáli. No a Majdalénka je pro ni to nejhezčí jméno. A pro fenečku maltézáčka by se mi asi líbila Barunka / Bára, Barča, Baruška a td. podle nálady/. :-D :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 20:10 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Milena napsala: Jenže žádný není tak krásný!! :) Ani tak bílý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 10:31 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: Milena
Komín děkuje a lituje,že Sissi je tak daleko :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 10:29 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Já si potrpím na zvláštní jména. Ale může být i české ale prostě ať to hezky zní a dá se udělat mraky zdrobnělin. Vždy vymýšlím každému nové jméno, neopakují se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 08:03 Žena HOUP [1532] – hele
nemachrujte joo -hop -muže řict kde kdo ale jmenovat se Houp -to chce napat ---ne bylo to vnuknutí --ja myla marot a ch´telo to naďeji -toje HEOPE-a ja si ji počeštila tak bylo HOUP- smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 05:35 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: petrab
Jenže žádný není tak krásný!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2011 23:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Avona
Komína maj skoro v každym baráku. Tedy u nás. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 21:47 Žena Avona [292] - Teriéři
Komínů taky moc neznám smich Camino je italsky komín a vrh byl od K, tak je to Komín s českým pravopisem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 19:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Taky neznám jinýho Egona. Zato Beníka předešlýho.... těch bylo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.05.2011 17:10 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
No.. já mám třeba ráda originalitu.. můj první pes se sice jmenoval Bastien, domácky Charlie (snad nejčastějí jméno pro kavalíra :) ), říkali jsme mu Kája. Druhý byl Larry... no a teď mám Saphira a můžu říct, že moc psů (alespoň belgičáků) se tímto krásným jménem nepyšní stydim .Výhoda je, že kdokoliv "u nás" mluví o Saphirovi, má namysli právě toho mého, s nikým si to neplete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 10:17 Žena Avona [292] - Teriéři
Jméno je specifická věc, někdo má povahu takovou, že chce, aby jméno znělo " světově ", někdo je recesista... Máme papíráka, ale domluvili jsme se s chovatelkou, že bude mít jméno co nejpodobnější tomu, jak jsme mu chtěli říkat. A naopak, kolikrát se nechá rozumné jméno udělat i z kolikrát nesmyslných jmen od chovatelů. Každopádně já mám ráda obyčejná jména a maltézačce bych říkala asi Žofka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 09:05 Žena HOUP [1532] – ***
PEGI stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 20:02 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Mě se teď hodně líbí jméno Valja:-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 18:34 Žena Petra123 [461] Re: Tess
Nečetla jsem všechny příspěvky, tak nevím, jestli už to tu někdo nezmínil, ale mně se hodně líbí např. Bonny nebo Bonnie [Boný] ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 17:12 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Tess
Tobě se nelíbí žádné originální? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 16:46 Tess – Jméno
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli by mi někdo neporadil jméno pro fenečku maltézáčka.Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2011 20:32 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba – Cooper
je moc hezké jméno. Já mám pejska s PP a ofi jméno je Kiss Brilliant Bohemia. Ale já měla jasno, že to bude Phoebe a je. Chovatelka nic nenamítala, na webovkách ji v odchovech uvádí Kiss-Phoebe.
Jé a těch domácích jmen těch mám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.04.2011 22:31 Muž HaDaS [40] - TeriéřiRe: MíNela
Moc Vám děkuji za Váš příspěvek. Po jeho přečtení, i mou paní, jste utvrdila mně i jí (:hop:), že se jedná o pěkné jméno. S tím (ne)skloňování mně to ani nenapadlo. Super.
Na výstavy bych s Cooperem moc rád chodil. Již jsme to s chovateli i probírali. Budu se u nich muset více poptat jak to funguje a něco (spíše hodně) o tom nastudovat.
Ještě jednou Vám moc děkuji a přeji hezký večer. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.04.2011 22:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Mně se taky líbí Cooper, i když to bude určitě zpočátku Kupřinka, Kupříček nebo Kupřulka. Stejně nakonec bude hafan reagovat na první slabiku Ku!! (kuku) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 22:24 Muž HaDaS [40] - Teriéři
Milena napsala: ... nejlépe by jim sedělo pojmenování Tryskomyš nebo Torpédo smich ...





Super výstížný komentář. potlesk Možná, že to někdy použiju a vezmu si po nějaké době za své, když o něm budu vyprávět. smich

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 6099x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/153-jmeno-pro-psa