Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Klikr

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Klikr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2010 13:49 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Vysvětli, jak učíš klikrem souběžně několik cviků? Jak pes pozná z klinutí, jestli máš na mysli sedni, lehni nebo vstaň? K tomu ostatnímu se vyjadřovat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.09.2010 13:02 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Drahý NIKO, nechápu, co tě tak vzalo, že jsem si zasloužila tolika reakcí - a hned velkým písmem. Pokud se chceš jen točit na jednotlivých slovech - prosím, klidně se můžeš vyřádit. Je "klikrování" ten správný termín? Ty bys začátečníkovi výcvik klikrem doporučil? Já ne - protože ono to opravdu není jak jsi napsal - klikr a jméno a klikr a přivolání. Jednak se doporučuje učit pouze jeden cvik, a po jeho zvládnutí přejít na další. Pak jsi naprosto nepopsal princip výcviku klikrem: nejdřív psovi vštípit, že po kliknutí následuje odměna. Takže se pes sám bude následně snažit, aby zaslechl to kýžené kliknutí. Při dejme tomu přivolání se postupuje postupně od kliknutí třeba za pohled směrem k psovodovi až po předpisové předsednutí.. ale takhle popisně se to velmi obtížně vysvětluje někomu, kdo klikr dostal třeba s pytlem granulí a má ho v ruce poprvé. Proto je podle mne nezbytné, aby laik viděl, jak výcvik probíhá.
A jinak - mínusové body nedávám - klidně si to ověř i adminů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 09:16 NIKO – Re: mimišák
"A klikr je pouze výcviková metoda"
"KLIKR" NENÍ VÝCVIKOVÁ METODA,ALE POMŮCKA PŘI VÝCVIKU!!! :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 06:50 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
:-D klikr u nás vzbudil vášnivou debatu: po shlédnutí ukázky a vysvětlení principu jsme se dva dny hádali a hledali argumenty. Výsledek? Klikr se podle mne skvěle hodí pro učení triků při dog-dancingu, složitějších úkonů, které se pes musí učit postupně. Pro běžný výcvik poslušnosti a ovladatelnosti je jen pro lidi s nesmírnou trpělivostí, znalostí chování psa a zkušeností s načasováním kliknutí. Nedají se touto metodou učit zákazové povely. Pokud chce klikr používat začátečník, je nutné, aby se přihlásil do kurzu - jinak může hodně pokazit. A klikr je pouze výcviková metoda - po naučení cviku se klikr nahradí povelem. Takže i pes naučený ovladatelnosti klikrem může směle na zkoušky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 22:12 NIKO – Re: nelinka
Plemenem to není,povahou ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 14:48 NIKO
"Klikr" je velmi dobrá věc,používám ho.Je to dobrý pomocník při odstraňování chyb u staršího psa a u štěněte na upoutávání pozornosti na sebe.(př."klikr"-jméno-"klikr-přivolání)Na zkoušky s ním nemůšeš,alespoň u NO určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 14:44 Žena nelinka [53] - Společenská plemena
nám vždy stačili odmeny :-D ale nesmie ich byt vela ,my sme ani nerozmýšlali nad niečím takým ako je klikr ahoj ahoj to je asi plemenom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2010 21:17 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: knapek
Cvičení pomocí klikru není špatné, ale každému nevyhovuje (třeba mně)..chvíli jsem tak cvičila aport (nepřekusování) a opravdu to šlo dobře, nicméně si myslím, že to chápe stejně dobře, jako když ho pochválím "dobřeeee", jak to dělám po každém správně vykonaném cviku. Navíc nemám žravého psa a prokrmování během "naklikávání" se mi zdálo trošku mimo mísu, když on se ten pes stejně pro žrádlo nepřetrhne a s naklikávat s míčkem je složité (neustále psovi brát a házet hračku je trochu na mozek). Mně se zdá tato metoda poměrně zbytečná a složitá, ale nikomu ji neberu, každému vyhovuje něco jiného ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 21:02 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
Mě to teda s klikrem nikdy moc nešlo, ale asi to bude tím, že jsem to s ním zkoušela jako naprostý začátečník a udělala jsem spoustu chyb. Ale i když mi to s ním nejde, myslím si, že se tím může zdokonalit a "vyčistit" celý výcvik. V časopisu Psí sporty 5/2010 vyšel zajímavý názor jedné cvičitelky (ve zkratce mluvila o tom, že klikr je výbornou metodou, pokud má psovod dobrý vztah se svým psem...). Takže asi záleží na přístupu tebe i tvého psa... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 19:48 knapek – klikr
ahoj chtšl bych znát váš názor na tuto cvičící metodu. Jednoznačně učí psa myslet ale nevím jak jdou s "klikr psem" na nejake zkoušky?
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 1389x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/189-klikr?od=51