Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Klikr

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Klikr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2015 21:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Zkus nějakej seminář s Fr- Šustou. Budeš fakt nadšená.
www.zaobzor-os.cz/…

Taky se můžeš se zeptat přímo Š. Drábkový dogsports.webnode.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2015 16:30 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
No, Scotty normálně neštěká vůbec, jen zcela mimořádně, když si chce hrát. A přesně toho Jitka využila a naučila hop to. Dnes už to umí a používáme to hlavně na obranách. A taky to s ním opakuju, aby to nezapomněl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 15:44 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
Jak vás učila štěkat na povel? My to tedy učili odmalinka, jen co začal štěkat, tak jsem ho to učili, protože jsem se dočetla, že u štěňat se to nejlépe učí. Za 3 minuty to je opravdu rychlost....to nám trvalo trochu déle. Bane se to naučil, ale je to povel, který teda moc nevyužijeme ikdyž ho stále opakujeme, aby nezapomněl, ale jak jsem někde četla, že je to dobré když vás bude chtít třeba někdo napadnout nebo v tomhle smyslu jako odvrácení nebezpečí. Tak na to, jak je někdy uštěkanej venku, tak na povel spíš jen tak jako bafne trochu, že to ani neni moc slyšet :-D Je pravda, že pokud máme hodně dobrou dobrůtku třeba vařené játro tak to štěká víc, ale jinak spíš jen jako, že ví, že má štěknout, ale neví co říct mi přijde:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.03.2015 11:52 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: marcelka6ka
Vynikající cvičitelka je Jitka Janásková. Občas pořádá webináře (semináře po internetu), často semináře naživo. Je skvělá, předvede vše se svým psem, vysvětlí, pomůže. Dá se jezdit i k ní na lekce či semináře, vedle cvičáku je u nich i ubytovna, kde člověk může za rozumný peníz přespat... Ale ani nejlepší instruktorka nepomůže, když je páneček lenoch a netrénuje (náš případ). Nicméně i přesto, že zatím nepoužíváme klikr, nám Jitka moc pomohla. Za a) změnila můj pohled na výcvik psů, za b) v praxi mi ukázala, že pozitivním přístupem se dá se psem dokázet mnohem rychleji daleko více než klasickým cvičákovým drilem a opakováním, c) hodně mi pomohla přímo při individuálních lekcích se Scottym - například ho naučila štěkat na povel (kdo zná stafíky, ví, že u těchto tichých psů to může být někdy opravdu velký problém - ona to zvládla za 3 minuty) a konečně za d) díky ní se opravdu velice moc prohloubil náš vztah se Scottym.
Nicméně před týdnem mi v balíčku s postroji přišly i tři nové klikry, takže zase začneme s klikáním. Ono to přerušení cvičení s klikrem neměla na svědomí jen lenost dvojnožce v našem týmu, ale taky ztráta klikru stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2015 08:13 Žena DaD [745] Re: marcelka6ka
Nějaká videa jsou na uložto. Myslím, že hodně používají klikr agiliťáci. Taky jsme cvičili s pamlskem a fungovalo. Klikr je problém v tom, že se musí nejdřív učit páníček, kdy kliknout, nezapomenout a včas. Prý je dobré, aby časem pokaždé nenásledoval pamlsek. Můj dědula to celkem pochopil a když vidí klikr, ťukne do něj nosem, jakože fajn, bude bašta a těší se víc ven - bude legrace. Mám to pro něj spíš aby si cvičil šešuli, aportovat už nemůže, dlouhé procházky taky ne, tak ať se nenudí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2015 21:49 Žena marcelka6ka [705] Re: DaD
Já jsem taky věrná původnímu způsobu výcviku pomocí pochvaly a pamlsku.Něco jsem o něm četla a docela ráda bych naživo viděla někoho kdo to má takříkajíc natrénováno. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2015 13:24 Žena DaD [745]
Tak jsme pořídili klikr :) Nejprve jsem se zeptala v chovalelských potřebách, kde mi paní prodavačka ukazovala několik modelů, vtom dorazila majitelka ze skladu a pravila: "Paní stačí obyčejný, má už starého psa." Ke mmě pak: "Nebo máte přírůstek?" Má totiž i cvičák a nějak si nás zapamatovala. (Tuším proč, Beník je přece jen kříženec huskyho, to by bylo na vyprávění. :) ) No tak jsem nakonec objednala s granulemi na internetu za poloviční cenu. Naklikávání byla legrace, ze začátku si spojil zvuk a pamlsek a po cvaknutí hledal na zemi, jako že upadl.:) Teď do mě chodí strkat, abych už konečně klikla a něco dostal :) Venku klikáme teprve týden. Snad něco zvládneme i přes věk (osm až deset let). Máte někdo zkušenosti, nebo tip na dobrou příručku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 21:41 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: anargo
Já nad tím klikrem hodně přemýšlel, ta myšlenka se mi líbí... ale mám jen dvě ruce a často mám problém, jak to udělat, abych zvládnul psa vést na vodítku a ještě mu dávat pamlsky, nevím, kam bych dal ještě klikr. Proto jsem si vymyslel "slovní klikr". Jedno slovo, které řeknu místo kliknutí vždy, když Scotty něco dělá dobře. U mne je to slovo fešák. A Scotty ví, že když řeknu "Fešák", že dělá něco dobře a že dostane pamlsek. Myslím si, že říct "fešák" zvládnu rychleji, než bych vylovil odněkud klikr... Ale rozhodně se mi tenhle systém použití klikru při výcviku líbí a třeba až uvidím jeho použití v praxi, tak taky změním názor a místo fešákování budu klikat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.01.2014 21:21 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Já cvičím klasicky,pomocí pamlsku nebo míčku,nad klikrem jsem ani moc nepřemýšlela,i když je to ted asi hodně žádaná věcička.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2014 00:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kajík
klikr je pomůckou, která je rychlejší než slovo, asi tak bych to celkově řekla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 19:23 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-) – Klikr tréning vs. Obyčajný tréning
Čo je lepšie cvičiť psa pomocou klikru alebo stačí aj obyčajný spôsob. Aké skúsenosti máte? Napíšte ak niečo máte neviem sa rozhodnúť čo je lepšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 19:14 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: alliade
Moc děkuji a určitě si tu knížku přečtu. Čtu moc rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.11.2013 21:56 Žena alliade [21] Re: Libas
éé zjednodušeně - pes je kreativní a musí myslet, tím pádem mu mozek nezakrní smich a umí povel rychleji a hooodně dobře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2013 21:55 Žena alliade [21] Re: Libas
Tak jako, že :-D ... Klikr tréninkem se pes učí sám, sám od sebe si lehne (vykoná chování vhodné) a já jen kliknu, můžu trénovat více povelů zároveň a pes mi je když mu je nabídnut klikr trénink nabízí bez povelů sám chování a já je klikám. Když pes už perfektně nabízí chování přidám a atp. Jde vlastně o to, že pes ví co dělá. Vy ho tvarujete - shapping a nelákáte... Zdokonalujete atp. ano . Doporučuji vám tu knižku "jak vycvičit nemožného psa, neb i prasátka mohou létat" od Jane Killionové ;-) . Je to lehké a když jsem to pochopila já jako 13ti letá holka.. tak to pochopíte určo taky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 20:29 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: alliade
Když mně to přijde divné... na jednu stranu chápu, že je výhoda v tom, že to vydává vždy stejný zvuk ... Někdo tvrdí, že se s tím pejsci rychleji učí... Hm, ale proč? Proč učit pejska rychleji? Já mám pejska pro radost, rád se s ním učím, rád ho cvičím, mám radost z jeho pokroků... proč se honit za co nejrychlejším výcvikem? No, je toho moc, nad čím přemýšlím, musím si o tom více přečíst, abych to lépe pochopil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 19:58 Žena alliade [21] Re: Libas
není za co, já po tom taky když jsem začínala pátrala :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:56 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: alliade
Aha... děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 12:57 Žena alliade [21] Re: Libas
vodítko má být navlečené na ruce a do rukou se rozdělí pamlsek a klikr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 12:20 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Já nad tím klikrem furt přemýšlím. Jde mi o toto: Teď pejska pochválím a dám mu odměnu. V jedné ruce vodítko, v druhé odměna. Co budu dělat, až budu mít ten klikr? V jedné ruce vodítko, ve druhé klikr, ve třetí odměna... Kurník, ale já mám jen dvě ruce... Jak tohle vypadá v praxi?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 12:12 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: alliade
literaturu uz mam i prectenou,spis me slo o klikr samotny..dekuji kouknu se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 11:34 Žena alliade [21]
Nevim jestli tu uz nekdo nedaval tip na knizky, (nejak se mi nechce cist te x prispevku) , ale me se osvedcila knizka "Klikr trenink pro vaseho psa" a "jak vycvicit nemozneho psa, neb i prasatka mohou letat" - ta 2. je jasnejsi a je tak "lidsky" napsana. Hodne stesti... jinak klikr mame za 30Kc od Trixie (hlavne kvuli tomu, ze u nas nic moc dlouho nevydrzi smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 17:23 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
máte někdo nějakej tip,kde se dá koupit dobrej klikr..jelikoz na jare( pokud se teda narodi) bych měla mít novou doginku,tak bych s ni chtela metodu klikru vyzkouset..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2013 13:28 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Inu, po prostudování několika článků o této pomůcce si myslím, že to může být fajn věc pro mne... uvidíme, co na to řekne moje chovatelka :-) Pokud to schválí, asi to vyzkoušíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2013 21:46 Žena Nanda [11]
Ja používam kliker a je to naozaj super vecička. Miky pomocou neho zvládol sa naučiť trik do pol hodiny. Odporúčam trénovať s klikrom. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 17:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 10:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 22:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2012 21:08 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Jak to říct úplně laicky?..... V podstatě je klikr jakási super RYCHLÁ pomůcka - model k odměně psa za provedenou určitou vykonanou činnost, rychlejší , než klas. pochvala, jde o OKAMŽITÝ neprodlený upozornění psa na to, že splnil povel dobře a bude následovat super luxus odměna.
Nejčastější otázka je, proč klikat, když psa stejně pochválíš po provedeným cviku. Při výcviku je velmi důležitý, KDY se pes pochválí, jde o desetiny vteřin, takže klikr slouží k tomu, že nepřijde pochvala pozdě, což nebývá výjimkou. Kliknutí následuje IHNED po provedení cviku, takže je to vlastně předzvěst pochvaly!
Jde prostě o to, že hafanovi klikneš pokaždý, když něco dobře udělá. Klikneš, pochválíš a dáš mu mňaminu. NO a on to pak začne vykonávat sám od sebe, páč mu dojde, že za to dostával pamlsek. Nejdřív je důležitý ho pořádně naklikat - click - mňamka - click - mňamka atd., aby si vypěstoval super luxus reflex - že clik znamená dobrota mi letí do huby, takže po clicknutí bude čučet na Tebe - čekat na pamlsek. Nesmíš ho ale naklikat, když něco udělá blbě, resp. neudělá, co chceš. A hlavně nepřetěžovat - stačí párkrát denně pár minut a začínat v úplně klidným prostředí, třebas sami doma a ruchy postupně navyšovat.
K plnýmu pochopení je docela fajn vědět něco i o podmíněných a nepodmíněných podnětech a reflexech psa, kam spadá.
Jestliže jsi dosud cvičila bez clickru, chvíli to potrvá, než to pochopíš. Využij k tomu přítele!! Teorie s praxí je nejlepší věc.

dogoargentino.niceboard.com/…

www.cz-pes.cz/…

www.klikrtrenink.cz/…

www.muj-pes.cz/…

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 19:47 Dracula
Můžete mi někdo říci jak funguje ten klikr na psy? Přítel mi to vysvětloval mmj to používá na svého psa, který poslouchá jako atomové hodiny, chtěla jsem to zkusit s Beou, ale zatím jsem to pořádně nějak nepochopila teda, spíš si to nedokážu nějak vysvětlit že by to tak fajčilo smich smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 20:44 Žena 111 [526] – Clicker
Pokud mohu, tak vkládám:
Protože se clicker rozšiřuje mezi pejskaři poměrně rychle, aniž by si o něm někteří noví uživatelé zjistili všechno potřebné, pochopí často výcvik s ním špatně nebo v něm dělají chyby, kvůli kterým jim funguje špatně nebo vůbec a svoje omyly šíří dál… Až se někdy člověk diví, co všechno se napovídá a takové malé krabičce, co dělá "klik".



Stránky Karen Pryor ( www.clickertraining.com ) nebo Kláry Kmoníčkové ( clicker.netfirms.com ).

Snad vám to trochu pomůže? Zdenka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 22:49 NIKO
ANI SE NEMUSÍM DÍVAT,KDO JE REGISTROVANÝ smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 19:46 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
NIKO napsal: Vidím,že mínusové hodnocení funguje dobře,budeš si muset poradit sama,asi pojedeš podle přečteného.Ať se Ti daří :-) ano

Já jsem ti to mínusové hodnocení ani nestihla dát... xD Já jsem si to přečetla, ale asi to v tom případě pořád nechápu. Co pro tvé psy klikr znamená? Že příjde povel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 16:16 NIKO
Vidím,že mínusové hodnocení funguje dobře,budeš si muset poradit sama,asi pojedeš podle přečteného.Ať se Ti daří :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2010 10:25 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
NIKO napsal: Já přece napsal,na co se používá,to jsem psal z vlastní zkušenosti a praxe.Poháry máš vyfocené a čtvrtá,pátá místa,o nich nepíši,proč taky.

OK, omlouvám se za zmatky, nějak jsem tě před tím nepochopila. Takže ty učíš psy, že klikr = odměna a pak klikáš, aby si tě pes všímal? Pokud jsem to pochopila dobře, tak takhle by klikr fungovat neměl... Nebo ano? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 12:06 NIKO – Re: Goffynka
Já přece napsal,na co se používá,to jsem psal z vlastní zkušenosti a praxe.Poháry máš vyfocené a čtvrtá,pátá místa,o nich nepíši,proč taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2010 22:07 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
NIKO napsal: A ještě jsem se chtěla zeptat, jak Vám výstavy dopadly, když už se zmiňuješ?
Už to tu bylo napsáno a nemíním se stále opakovat ano


No, tak promiň, netušila jsem, že se za výsledky stydíš... ;) Mě spíš zajímá, jestli používáš klikr i na základní poslušnost např. když učíš štěndo povely jako sedni, lehni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2010 21:40 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: sarpilka
Já se přiznám, že ho doma mám, ale moc mi nevyhovuje jelikož Čikča nějak nepohopila základní rovnici klik = odměna takže ne že nevyhovuje mě ale nevyhovuje psovi ... takže bez jakéhokoliv výsledku se mi povedlo překrmit psa pamlsky ale můj rozsáhlý náror na klir najdete tady : www.hafici.cz/…/ (upozornění: psala jsem to v ohromném rozčílerní že to prostě nejde tak na to berte ohled ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 21:33 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: defisa
A jaký Ty máš názor na klikr ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 21:24 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: NIKO
Po odpovědění na zadaný dotaz je to kecání o ..... no o ničem :) a motat výcvik, povely, chyby dokonce i agility nebo cokonce dogdancing s klirem??? Nevim jak tobě nebo ostatním ale mě to příde celé zbytečné když se tu hned ze začátku přestal řešit klikr jako cvičenbí pomůcka ale jako předmět ostré výměny názorů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 20:38 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: NIKO
NIKO neprovokuj je radši a mysli si svoje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 19:20 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
A máme tu zas slovíčkaření ano Konkrétní odpovědi žádné a můžeme zas přejít k pověstné HUSE.

Omlouvám se Niko,že jsem tu napsala svůj názor na dané téma ;-) V pravidlech pro příspěvky bohužel není psáno,že se mám nejdříve zeptat NIKA ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 15:34 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Třeba bys tu mohl napsat jména Tebou cvičených zvířat? Kam jezdíš na závody,bonitace,zkoušky.......
To mám být já s tím jedním psem?

Já osobně klikr nepoužívám,cvičím na balonek,pamlsek,intonace hlasu,pešek........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2010 06:26 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
NIKO napsal: NIKO napsal: "Klikr" je velmi dobrá věc,používám ho.Je to dobrý pomocník při odstraňování chyb u staršího psa a u štěněte na upoutávání pozornosti na sebe.(př."klikr"-jméno-"klikr-přivolání)Na zkoušky s ním nemůšeš,alespoň u NO určitě ne.
Pokud někdo nepochopil a nepřečet si pořádně co jsem napsal,že na zkoušky nemůže s klikrem,tak je těžké mu něco vysvětlovat ano Na závodech jsem byl,zkoušky a bonitace udělal,na výstavách jsem byl i na klubovce,ne jenom s jedním psem a ne se jen podívat,jak někdo :)


A cvičíš se psy jen základní poslušnost nebo s nimi děláš i složitější cviky? (dogdancing, agility, nebo tak...) Mě totiř klikr právě u té základní poslušnosti vůbec nevyhovoval a začal mi být užitěčný až ve chvíli, když jsme dělali něco na etapy...
A ještě jsem se chtěla zeptat, jak Vám výstavy dopadly, když už se zmiňuješ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 16:27 NIKO – Re: Katy
Já si to přečet,ale někdo ne,nebo to nepochopil ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2010 16:12 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
ano, to už jsem ale psala ve svém prvním příspěvku. Není to špatné, pokud někdo chce a umí to, klidně ho může používat, nemám nic proti..ale mně nevyhovuje, raději cvičím bez něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 16:01 NIKO – Re: Katy
Potvrdila jsi,že "klikr" je pomůcka,ne špatná. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 15:55 NIKO
NIKO napsal: "Klikr" je velmi dobrá věc,používám ho.Je to dobrý pomocník při odstraňování chyb u staršího psa a u štěněte na upoutávání pozornosti na sebe.(př."klikr"-jméno-"klikr-přivolání)Na zkoušky s ním nemůšeš,alespoň u NO určitě ne.
Pokud někdo nepochopil a nepřečet si pořádně co jsem napsal,že na zkoušky nemůže s klikrem,tak je těžké mu něco vysvětlovat ano Na závodech jsem byl,zkoušky a bonitace udělal,na výstavách jsem byl i na klubovce,ne jenom s jedním psem a ne se jen podívat,jak někdo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2010 15:38 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Uvedu to na pravou míru:
Kliknutí není odměna, ale jakýsi signál psovi, že právě tento moment je správný a za něj se odměna dostane. Například: můj pes hodně překusoval aport, nebyla prakticky vteřina, kdy by byl v klidu... vzala jsem klikr (už věděl, co klik znamená) udělala jsem nějaký zvuk, aby se nastražil (používám blbé "trrr" :-D ) a na chvilinku s překusováním přestal (upevnila jsem povel "drž") - v tu chvíli jsem klikla, dala odměnu a aport sebrala.. takhle jsem to udělala asi 4x a pes během 15 min zvládl aport nepřekousnout ani jednou... Je to sice dobrá věc, ale nepohodlná, já radši používám své vlastní signály, které pes chápe jako "ano, to je dobře" ano U rychlých sportů, jako je např. agility, je to oblíbená pomůcka, protože tam jsou ty správné momenty pouze chvililinku a každá setina je důležitá. Teď mě napadají zóny na překážkách - člověk je udýchaný, dlouhé povely nestíhá, ale přece jen je potřeba psovi dát signál, že to bylo správně. Pes proběhne kladinu, udělá správě zónu - "klik" - a běží se kousek dál, kde následuje odměna. Pes ví, že ten "klik" byl v momentě správné činnosti a poněvadž zní pořád stejně, je pro něj snadnější si to spojit.
Snad jsem to napsala pochopitelně, teď jsem vstala a jsem ještě nějaká rozlámaná smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.09.2010 15:30 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
NIKO napsal: "Klikr" je velmi dobrá věc,používám ho.Je to dobrý pomocník při odstraňování chyb u staršího psa a u štěněte na upoutávání pozornosti na sebe.(př."klikr"-jméno-"klikr-přivolání)Na zkoušky s ním nemůšeš,alespoň u NO určitě ne.
NĚJAK NECHÁPU,OD KTERÝCH ČASŮ CHODÍ N.O.SAMO NA ZKOUŠKY???
NIKO,ZKOUŠKY Z VÝKONU NEJSOU VÝSTAVA ne Jdi,vycvič,slož nějaké zkoušky,prezentuj psa na závodech a pak sám poznáš,že se už nemusíš neustále navážet do lidí,neb Ti dojde,že si něco dokázal a papouškování různých brožůrek Ti taky příjde směšné ;-)
Každý pes je jiný a každý psovod má svůj názor. Tak to je,bylo,bude a ty to navážením a urážkama nepředěláš. Před týdnem jsem vedla rozhovor s pánem,který vycvičil 11 psů - skládal zkoušky a jezdil závody.Má na svém kontě mnoho zkoušek,hlavně 4x ZVV3 a několik účastí na různých mistrákách.
Nevšimla jsem si,že by něco řekl o HUSE.......a to je ten rozdíl,on něco dokázal.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 1389x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/189