Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Pes sám doma

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Pes sám doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2015 20:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: petastastna
kinder napsala:
..... Ale myslím si, že když si vemeš na prvních pár dní dovolenou, pokud máš možnost, že bude vše v pořádku. pac

a během té dovolené průběžně trénovat odloučení a to nejdřív v řádu minut a postupně dobu prodlužovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 18:57 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: petastastna
Tak pokud se tam stěhujete, tak brzo pochopí, že je teď nový domov pro něj tam, že tam jste s ním. My to máme tak, že v cizím prostředí (ikdyž tam je snámi pár dní), taky nechce být sám, ale doma nebo když jedu k mamce na návštěvu, tak v pohodě, tam je zvyklý. Ale u babičky i když tam jsme s nim třeba týden, tak když chceme odejít tak štěká a kňourá, po chvíli ale přestane a je klid. Nevím dle čeho to vyhodnocuje...... Ale myslím si, že když si vemeš na prvních pár dní dovolenou, pokud máš možnost, že bude vše v pořádku. pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 13:28 Žena petastastna [17] Re: kinder
no, je sám maximálně 2-3 hodiny, když jedou i přítelovi rodiče i mi na návštěvu,ale to je málo kdy, to zvládá v pohodě,spí, ale je ve svém známém prostředí,doma.... když ho přestěhujeme, bude v cizím prostředí a to je ten problém... jinde než doma sám nevydrží, bojí se že ho tam necháme... sám by zvládnul být, ale ne v cizím prostředí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.11.2015 19:17 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: petastastna
Tak v první řadě ho to chtělo učit už od malička si zvykat být sám, jak to vůbec zvládá když jedete nakoupit a podobně? To neni opravdu nikdy sám?
Začni ho to učit už teď odejít na 5min, pak na 10 atd. ne ho nechat hned celý den samotný,ale postupně ho učit. A uvidíš, že to brzy pochopí.
Ale myslím, že to zvládne, doporučuji při odchodu dát i nějaký pamlsek na kousání co by si dýl žužlal. Já to střídám sem tam dávám pamlsek,ale koupila jsem i balónek jako bludiště, který se naplní mslkama a ty postupně vypadávají co si s ním hraje. Jack russellové jsou chytří a většinou stačí pár opakování a pochopí co po nich chceš.
S tou zahrádkou je to super, akorát pozor, aby neutekl, přeci jen oni hodně vyskočí a z vlastní zkušenosti vím, že docela rádi hrabou a za chvilkou maj vyhrabanou pěknou jámu, pokud je vhodná půda.... Dále tak, aby mu tam někdo nehodil otrávený pamlsek nebo ho někdo neukrad, ale to asi víš. To jsou jen takové mé strachy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 07:25 Žena petastastna [17]
Dobrý den,
mám dotaz, máme 6,5 let starého parson russel teriera který je na nás hrozně závislý. Přes den je s přítelovýma rodičema a odpoledne a přes noc s náma,takže nonstop 24H denně s někým. Máme se stěhovat do domečku a tam by byl přes den sám, myslíte si že si zvykne? Mám obavy že bude utrápený když je zvyklý být s někým,ale zase nebude v bytě a bude mít zahradu, jak mu to můžeme ulehčit? Bojím se že celý den proštěká u dveří a podobně... Plánujeme mu udělat průlez dveřmi na zahradu, aby se mohl sám venčit když nebudeme doma...Přemýšlela sem na první dny nějaké léky od veterináře na zklidnění, jen třeba 2-3 dny aby byl v klidu a zjistil že to nic není.... Ale nevím... jaké jsou možnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 17:23 Žena pavoucica [703]
Fotka k příspěvku Já když chci jít na nákup, tak prvně jdu tu naši psici vyvenčit, je to pulhodinová procházka ostřejším tempem ujdem něco přes 2km a ona se unaví vyběhá, vyčmuchá a pak padne na deku jako zbitá a spí.Já si pak mužu jít kam chci a vrátit se třeba za dvě hodiny a je to ok.Ze začátku, když jsme ji dovezli tak sama doma plakala a vila. To jsme pak vyřešili tím, že jsem ji dala na žvýkání třeba buvolí kost , nebo sušenou plíci.Párkrát se mi stalo, že potvora krabici s pamlskama uplně vybílila a roztrhané a vyjedené patlíky nechala na koberci a spokojeně si spala v pelechu smich Ted ikdyž není vyběhaná tak občas odejdu a ona čeká za dveřmi a štěká jenom když mě slyší že přicházím jinak je v klidu.Zvykla si ;-) Bude jí 9 let
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2011 09:45 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: Jana
myslím,že pejsek začal vystrkovat růžky a zkouší,co paníček vydrží.dostal se do adolescentní doby a chce zaujmout Alfu pozici.Nemyslím,že jste udělali chybu,když už jako štěně byl v pohodě.Teď se ukáže kdo z koho.Dala bych mu cvičně halti na hubu,odešla na půl hodiny,pak se vrátím a uvidím.chce to ale přivstat si a zkoušet to postupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 11:15 Žena Adinka [6] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Dobrá tak jsem to možná špatně pochopila ale já to fakt nemyslela zle.... :-O Mě fakt mrzí nebo by mě mrzelo hmm kdyby na mě někdo měl názor jako že na svoji psy kašlu vždyť jsou moje všechnooooo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 11:04 Žena sarka [401] – Re: Adinka
Nechápu tvoji reakci, nikdo tady proti tobě nenapsal ani řádku! Tak proč se hned tahkle arogantně osočuješ?

Pokud jsem zodpovědný majitel psa a můj pes mi není lhostejný, tak mi vstávání o hodinu dřív nebude dělat problém. Člověka to nezabije a pejskovi, který pak bude minimálně následujících 8 hodin úplně sám a nudící se doma, to pomůže. Pokud to majitel nebude chtít dělat, tak pro něho i pro psa, budou mnohem jednodušší ty rybičky. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 10:43 Žena Adinka [6] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Tak pro ujasnění to že toho ráno moc nestineš bylo myšlené spíše k tomu jak psala Šárka výcviku....Už vás vidím jak jdete v 5 ráno dobře naladění cvičit se svým psem...A navíc to byl jen a pouze příklad jsou lidé kteří prostě nejsou ochotní před ranní směnou hodinu venčit svého psa a to aby nedošlo k nedorozumění nemyslím konkrétně.....A VYPROŠUJI si narážky jako že nemám na své psy čas moji psi mají hoodně pravidelného pohybu miluji je a dělám pro ně první poslední takže tohle mě docela bolelo..... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2010 09:58 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Adinka
Pokud chceš psa,tak si ten čas musíš udělat a vstávat o hodinu dřív. Já u dopravy vstávala třeba o půl třetí a nástup do služby jsem měla ve čtyři. Pokud nejsi ochotná toto dělat, tak si psa nepořizuj a kup si papouška nebo rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 09:42 Žena sarka [401] – Re: Adinka
Tak pokud nemám na psa tolik času, kolik potřebuje, tak si ho nebudu pořizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 09:22 Žena Adinka [6] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
No to je taky možnost ale když jdeš třebas na ranní a vstáváš v 6 tak toho zrovna asi moc nestihneš hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2010 12:10 Žena sarka [401] – Re: Jana
Já bych to řešila tak, že bych před odchodem pejska pořádně utala, vydatná procházka ve spojení v výcvikem. To proto, aby pejsek unavil i svou psychiku. Zkrátka, po příchodu domů by měl pejsek lehnout a usnout. Pak je dnes ke koupi spoustu zábavných hraček pro pejsky. Mě se docela osvědčil plnicí míček. Jednu krmnou dávku jsem místo do misky plnila do míčku. Pejsek se krásně zabaví a nemá čas na hlouposti. ;-) Držím palce... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.11.2010 15:10 Žena Adinka [6] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Ahoj já měla s Badym ten samý problém když byl přibližně ve stejném věku a co pomohlo mě bylo po bytě různě poskovávat pamlsky,pejsek pak chodí hledá nemá čas na hlouposti,(samozřejmě se musí skovat trošku fikaně aby na ně nepřišel hned:) nebo koupit hračku do které se dá pamlsek skovat a zase - pejsek se snaží vydolovat mlsku a nedělá vylomeniny.. ;-) a nebo mu zkus do pelíšku dát něco tvého třeba starý tričko bo tak něco z čeho tě ucítí...Nevím je to můj názor mě to pomohlo myslim že za pokus to stojí...držím palečky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 22:45 Jana – Pes dám doma
Ahoj,

potřebovala bych poradit s našim 8 měsíčním psem. Máme ho doma už skoro půl roku a učili jsme ho být samotného doma poměrně brzo. Když mu byl půl rok, tak už to podle mého zvládal docela dobře. Neštěkal, jen si jednou, dvakrát zakňučel a bylo dobře. Návraty domů byly tak v pohodě. Neštěkal a nic nezničil (byl doma max 5 hodin sám). Jenže teď (8 měsíců) začíná při našich odchodech zase štěkat. Někdy štěká tak minutu a pak je klid, ale někdy má záchvat a i vyje.:-( Nevíme, co s tím. Kde se stala chyba?? Je pravda, že naše pracovní doma je různá. Občas jsme s ním doma celý den, občas je doma 3 hodiny sám, někdy 5 apod. Taky pokud je víkend a pak se jde pryč, tak to moc nechápe, po dovolené je taky mimo a co teprve až budou vánoce. Je možné, že je to tím, že se dostal do puberty? prosím poraďte! Moc děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 1882x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/208-pes-sam-doma?od=51