Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Venčení, procházky

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Sporty, aktivity, akce pro psy 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Venčení, procházky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2014 18:07 Lucie – společné venčení štěňat - plzeň-jih
Máme 11týdenního švýcarského ovčáka a rádi bychom pro něj našli kamarády, Nepomucko a Plzeň-jih, pište na mailto:korbovi@gmail.com. Děkujeme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2014 11:06 Žena dobrmanivnouzi [6] – dobrmani v nouzi o.s.
Fotka k příspěvku dobrmani v nouzi o.s.
pořádáme i socializační procházky, i s případnou pomocí při problémovém chování vašeho pejska :-)
velká parta je v Praze a okolí,další je na Liberecku,
ozvěte se , a my vám rádi poradíme :-)
mailto:jana.riel@seznam.cz
721445125
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 20:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
smich - IQ mam tedy vysoký, jsem to četla jako dvouhýho.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2013 20:09 Muž invalida [782] Re: petrab
Druhýho jako datum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 19:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
co je to 2hýho? - to jsem trochu mimo
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 09:52 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: petrab
Vždyť to ale vůbec nevadí. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 08:21 Muž invalida [782]
Tady juklo jako přepis 2hýho...no to mě nenapadlo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 02:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
nevim, jestli sis toho všim, ale reaguješ na příspěvek asi 2 roky starej....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 08:23 Muž invalida [782] Re: N¨§-
si mislim še ani lecterej dozpělej si nevý radi dyš přijde cizí bafan..... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 17:32 N¨§- – k,jmnplj
pivo Alex napsal: Ovšem každí ma nato svuj nazor já take ditě je dítě a pejasn je velká zodpovědnost není to hračka a podle mně děti maale 8let aš do 15let neví o zodpovědnosti zřejmně nic mozne je že ste nepochopila tu mojí poslední reakci že ditě není schope viřešit utok cizího bafana kterí bi utočil na jejiho bafana navic se muže přihodit de co a samotne dítě to nezvlade řešit.Jokšír je malí psík to jo i 11 letí to zvladne vencit ale codiš pobježí za dítetem velky pes a bez košíku jak si stimhe poradí mislím těško.Navíc vím zesvích skušeností že jsou i majitele bezohlední a nechavají velkí plemená i střední co bi mohlí ditě ohrozit pobihat bez košíku a vodítka take bi mohlí ohrozit pejsana co venčí.Aco víc ditě bi nemnělo večít fenčky harajici že?Jsem nazoru že dítě bi rozhodně venčit nemnělo samotne bez dozoru dospěleho nebo staršího sourozence noMám pocit že rodiče si neuvědomují že dite co vencí samo bez dozoru psíka že jsou i bezohlední majitele co nemají bafani na vodítku a nedávají košiky muže klidně cizí bafan ohrozit jak ditě i bafanka co dítě vencí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 22:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Míra
Míra napsal: jej na vodítku mělo jiné dítě, nebo nezodpovědný rodič, který takové psa nikdy neměl mít, a dokud nebudou fungovat zákony,který někdo v vymyslí a schválí, bude stále hůř, jak psů a lidí přibývá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 22:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: janisa
pak jen doufat, že z toho nevzniknou problémy, pro okolí, pro onu rodinu, pro Tvou kamarádku, bohužel, není to až zas tak nečasté
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.04.2013 20:56 Žena DaD [745] Re: janisa
To je mi opravdu líto, jako dítě jsem zažila něco podobného, psa jsem chodila alespoň o prázdninách krmit a odblešovat. Punťu (miniaturní ovčáček) jsem si vzít nesměla, tak to teď "napravuju" na Benovi, bude li někdy další hafan, jedině útulkáč. Kdyby to bylo opravdu krizové, jsou paragrafy na týrání zvířat, pokud by rodiče pomohli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 20:32 Žena janisa [273] Re: DaD
Její rodiče se se žádnýma dospělýma, které znám nebaví :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 20:30 Žena janisa [273] Re: Míra
Bohužel, přesně tak to je :-O
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.04.2013 17:49 Muž Míra [31] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: janisa
Vzhledem k textu jsi asi ještě mladá dívka- tedy nezletilá a tudíž nemůžeš toto nějak ovlivnit. Leda přes svou kamarádku což jde u dětí mnohdy velmi zle- tvrdohlavost a jedinečnost samé ve správné věci což je v pubertě samozřejmé.

Takových případů máme u nás denně, např. "Pes pokousal dítě" a nikdo nevidí detail že jej na vodítku mělo jiné dítě, nebo nezodpovědný rodič, který takové psa nikdy neměl mít, jelikož lidé jsou ale "blbci, tupci a dementi" musíme se tímto zaobírat ikdyž to vlastně není nutné. Jde jen o to si koupit psa a nikdo nehledí na to ho cvičit, lidé si kupují psi na které nemají "síly" a mnohdy tyto psy pořizují dětem, kterým už vůbec do rukou nepatří.

Na psy by měl být něco jako "zbrojní průkaz způsobilosti" jenže.... i zbraně mají dnes lidé, kterým nepatří do ruky a to samé by to bylo se psy, tudíž.. téma do nekonečna.... a ještě dál..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 22:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
DaD napsala: Janisa asi dělá co může, .............

jj, je to hodná holka

DaD napsala:
"meziotcovský" dialog ?...


a taťkovská debata by bodla

petrab napsala:říci jiným dospělým, kteří se kamarádí s rodiči kámošky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 22:00 Žena DaD [745]
Janisa asi dělá co může, je to smutné... Pán asi ví vše nejlíp a citovost není jeho silná stránka. Zkusit "meziotcovský" dialog ?... Těžko radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 21:14 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: janisa
Bohužel stále je obrovské množství psů, které se cvičí s použitím násilí. A někdy jsou tito psi v dospělosti bezproblémoví. Tak mohu držet jen palce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 16:31 Žena janisa [273] Re: petrab
S jejími rodiči není řeč. A i kdyby byla tak nevím, jestli by byl její táta -který cvičil psy v armádě- ochotný poslouchat rady nějakého dítěte..... Na kamarádku tlačím, ale ona prostě počítá s tím, že až bude pes dospělý bude skvěle vycvičený.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 21:49 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: janisa
co na to říct, bohužel takových pejsků není málo, Ty sotva ve svém věku něco zmůžeš, možná, jestli s rodičema kamarádky vycházíš dobře, povídat si s nimi o tom nebo to říci jiným dospělým, kteří se kamarádí s rodiči kámošky...., jestliže psa bijí, hrozí, že se pes strachově obrátí po pubertě v dospělosti razantě proti nim a skončí to nedobře, pochybuji, že se u těchto majitelů dá něco do budoucna příliš kladného pro psa udělat, možná tlačit různými články, videi a pod. na kamarádku, co se týče nevhodného chování vůči psovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 17:57 Žena janisa [273] Re: petrab
Proto, aby měla holčička pejska hmm. Právě, že to neměl být hlídací pes. Koupili si křížence a mysleli si, že bude malý (asi jako jorkšír). Takže to měl být malý pejsek-mazlík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 20:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: janisa
a řekl Ti někdo, proč si psa pořizovali? Na hlídání dvoru, zahrady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:01 Žena janisa [273] Re: petrab
Agresivní je většinou na psy, ale na lidi už taky vrčel a štěkal. U toho vrčení na lidi nepoznám jestli je to agrese, nebo vlastně co to je (jestli si chce hrát, bojí se, nebo ani neví jestli má být v klidu nebo vrčet.......) Se psy moc kontaktů nemá (jenom z naším Samčou a pak ještě z dvěma psy).Špatné zkušenosti má s tím, že ho vychovávají jenom bitím (pes bydlí venku a když jim vleze do dveří mrsknou po něm kus dřeva..... hmm Respekt z paničky moc nemá (já si nemyslím, že respekt je to , že se bojí bití). Se psem jí asi víc pomáhám já než její rodiče....... Jejím rodičům je pes fuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 00:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: janisa
nepíšeš jestli je to vůči lidem nebo psům je možné, že pes měl málo kontaktů s jinými čtyřnohými kamarády a je pořád přivázaný, je možné, že nabyl nějakou špatnou zkušenost s lidmi nebo psy (nemuselo jít vůbec o zranění), jde o strachový projev a navíc 10ti leté dítě si skutečně není schopno před psem zjednat respekt a není možné, aby na tak malé dítě někdo "házel" zodpovědnost za živého tvora, jestliže přicházejí problémy, mohou za to rodiče a ti by je měli začít akutně řešit min. poradou se zkušeným cvičitelem
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 10:50 Žena janisa [273]
Moje kamarádka (10 let) má sedmi měsíční štěně, které váží přes 17 kilo. Chodí s ním sama ven, vodí ho na vodítku, které je asi tak pro kočku max. pro pidi jorkšírka.... Vodítko strašně řeže do rukou, takže je jenom malá šance udržet ho. Ale nejhorší je, že ten pes začíná být agresivní......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 19:14 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 21:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Některé děti se svými psy chodí na cvičák, psům se věnují atd., rozhodně je to tak, že dítě ovšem nemá reakce jako dospělý a kdyby došlo k jakýkoliv krizi, kterou často řeší obtížně i dospělej, pak je průšvih. Jde např. o řešení úleku psa, rvaček, zranění, útěku psa atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 21:27 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Terda
Ale je to asi taky daný tím, že jsem z města a ne z vesnice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 21:26 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Taky co chodíme s Bertem na cvičák tak atm chodí i děti, ale stejně vždycky, když vidím tyhle dvě holky si říkám... malý holky venčí psa a stát se může cokoliv... Já bejt rodičema tak o ně mám strach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 20:59 Dracula Re: Terda
Taky mi to celkem vadí, ale znám hodně děcek co mají psy, malé i velké a chodí na cvičák, nebo prostě cvičí sami a jde jim to a že to jsou fakt děti... a o své pejsky vzorně pečují a vychovávají, jsou ovšem tací psi na jehož výchovu dítě nestačí a to je zase vina rodičů a o tom se mohou vést dlouhé, nekonečné debaty :-O

na Kladně naproti příteli bydlí 11 letá holčina co má německou dogu, bernardýna a vlkodava, venčí je, stará se o ně a cvičí s nimi, já osobně jsem čuměla coze že tak malá s takovýma psama byla rodičema vypuštěna ven, byli snad větší než ona, ale zároven jsem pak čuměla jak je má oba zmáklý a vychovaný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 19:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
já jsem na to taky dost alergická... a to ať je to pes jakejkoliv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 07:52 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: janisa
Ahoj, kdž už jsme u těch podivných způsobů venčení... pravidelně cestou na tramvaj potkávám dvě malý holčičky - tak deset let maximálně, jak venčí flata. Pes jim sahá div ne po prsa. coze Osobně mi to přijdejako časovaná bomba... ten pes sám o sobě může mít svatozář, ale přece jen je to retrívr, někde něco ucejtí lákavýho, trhne vodítkem a holky porazí - v tom lepším případě, v horším potkaj nějakýho nevychovanýho agresivního magora a pochybuju, že malý dítě by zvládlo takovou situaci řešit, když to kolikrát nedokáže ani dospělej. Některý rodiče nechápu. Já mít děti, tak je samotný ven se psem takhle malý nepustím. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 20:27 Žena janisa [273]
Jedna pani si takhle přejela psa, běžel za autem a pak se nějak dostal před auto......... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 23:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
Lepší si nemyslet nic. Mnohokrát nechápeš, že nejen, že psa nic nepřejede, ale často bejvá dokonce zdravej a žije docela dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2013 08:17 Žena lucisatko [208] - Společenská plemenaRe: pavoucica
Pes potřebuje pohyb a tak k tomu asi přistupují :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 07:31 Žena pavoucica [703]
taky už sem něco takového viděla, auto jelo docela rychle a pes valil sprintem za ním....no nevím co si o takovém venčení myslet...... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 23:17 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: lucisatko
docela fajn je, když někdo venčí psa právě takhle a ten se navíc pere - to je pak dost dobrá záležitost! ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 22:22 Žena lucisatko [208] - Společenská plemenaRe: Dracula
jak někdo může venčit psa z auta smich už jsem o tom taky slyšela, ale to už je debilita lidí tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 22:01 Dracula Re: lucisatko
No, záleží ted z jakého úhlu pohledu nechápeš :) ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 21:50 Žena lucisatko [208] - Společenská plemenaRe: Dracula
Nechápu! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 20:58 Dracula
Dneska jsem dost nakrknutá, jedeme takhle na Kladno a div nepřejedem psa tone ještě že to mladej ubrzdil jinak by jsme pod kolama měli krásnýho ohaře a to já bych pak skočila za ním, to bych nesla těžce, ale proč?

no jeho "dementní" majitel venčil psa na hlavní silnici tak že jelo auto krokovou rychlostí a za ním běžel pes....auto dálku před psem a pes s plajzákem pospíchal za ním a po silnici, tak kam spějou ty lidi a vůbec, venčení autem? no zabila bych je a že to nevidím poprvé.... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2013 12:15 Žena HOUP [1532] Re: lucisatko
co se tyká štěkáni a nebo protestu někam jít koukám máš stejné plemeno jak já:-)Hopi se chová stejně:-)pokut je venku jen jinak postavené auto nebo vyvraceny koš na smetí je prostě magor,ale hned ji to přejde a je fakt že víc to děla za tmy takže můžu jen říct zaujmout něčím jiným obejit to kousek dal nebo k té věci co malého vyvádí z míry zajít a ukázat mu hele není to nic špatného ahoj Pavlína
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 20:32 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
to by E. asi nepřežil... smich www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 09:13 Žena lucisatko [208] - Společenská plemena
Co dělat, když pes na procházkách štěká na jiné psy? A vůbec on štěká nebo začne kňučet na všechno co se mu nezdá. Především teda za tmy. Bojí se všeho co se hýbe, nebo čehokoliv co nezná nebo se mu nezdá. Takhle se mi rozštěkal na okrasnej stromek a nechtěl kolem něho projít, až jsem ho teda donutila. štěká na psy v zahradě, tahá vodítkem a nejde zastavit. Jeden pán co nás takle nedávno viděl a v kinologii se asi vyzná mi poradil, že je to štěně, ať ho nechám, že on si sám musí všechno ujasnit. Jenže Tobbymu je už 5 měsíců a když jdem na procházku někam kde to nezná tak začne štěkat a ja nevim jak ho zastavit. Tak co mám dělat, mám mu vyhubovat a opravdu se snažit aby to nedělal (i když teda opravdu zastavit nejde) nebo je opravdu ještě mladej a trochu ho to přejde?
Je teda pravda, že bydlíme na vesnici kde je klid. Častější vycházky někam kde je rušno by možná pomohli... Ale ve městě zase skáče na uplně každýho!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 13:47 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: petrab
Hezky vysvětleno. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.01.2013 13:38 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 16:27 Dracula Re: petrab
Tak to jo, vychovat tak jak já potřebuju a mimo jiné samozřejmě hledět na to jak psa zvládnu...;-)

My jsme s poslušností dá se říct o.k ZZO a ZOP máme, ZZO dokonce plných 60bodů, ale i přes to mám bígla harriera- svá hlava samo o sobě a přivolání bude vždy podle nálady její, ještě že zrovna ona má chut cvičit a posechne ráda

:-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 16:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Dracula napsala:
nepotřebuju psa co mě poslouchá jako hodinky, chci prostě psa, co má svou hlavu a je s ním i zábava :-)


jsou ovšem tací, kteří jaksi - díky váze .........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 16:09 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
jj není nad to mít i psí kámoše..

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 1753x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/284-venceni-prochazky