Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Starý pes a nádor (+ boule)

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Starý pes a nádor (+ boule)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2019 21:17 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
ahoj, je mi to líto, to to letí...
psala jsem ti...

v ČR je jedinej certifikovanej neurolog Dr Šrenk, majitel jaggy kliniky v Praze www.jaggypraha.cz/…

Pokud měl váš vet. podezření na mrtvici, tak vám dal patrně Karsivan www.lekarna.cz/…
Je to v podstatě jedinej model na prokrvení mozku, kterej se podává nejen jako prevence, aby starej pes ožil, ale taky např. už doživotně po mrtvici, která má tendenci recidivovat. Pokud jste ho nedostali, rozhodně to zkonzultuj.

U popisovanejch problémů je pochopitelně na určení diagnozy nejlepší magnetická rezonance, je ale dost drahá a jen tak někde jí nemaj (na jaggy zrovna jo) www.jaggypraha.cz/… .Při ní musí bejt ale pes rozhodně v narkoze. U takhle velkýho a starýho pejska je nutný zvážit i finanční zátěž, protože pokud by to byl nádor či cokoliv bez jakýkoliv pozitivní prognozy, asi byste ho už nechtěli (ať se mi to říká jakkoliv těžce) vzbudit.

Jinak neurologií se zaobírá víc lékařů, stačí si to zadat do googlu, ale jak dalece, to je už jiná otázka. Nyní jde hlavně o to, aby se B. dařilo co nejlíp, neměl žádné bolesti!
Držim ti upřímně palce, abyste byli pospolu co nejdýl za předpokladu důstojnosti psího dědy (chůze, jídlo, vyprazdňování, zájem).

Ahoj, drž se.






 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 09:45 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: DaD
Nějakou kvalitní veterinární kliniku. Jsem z Moravy, takže v Praze fakt neporadím. Já bych jel do Brna na Veterinu, ale kam v Praze se musíš poptat spíš Pražáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 18:44 Žena DaD [745]
Máme problém. Už čtvrtý den se pes xNO(min. 12 let - z útulku, nevím přesně)chová divně. Nejprve to byly úlekové reakce na nic (nvíc už skoro neslyší), pak začal i utíkat, schovávat se. Po dvou dnech znovu u veterináře, další injekce na povzbuzení, lítal jako šílený (nohy špatné, většinu dne už proležel). Pak únavou usnul u mě v posteli, kam skočil. Teď zase začíná. Nevím, jak mu pomoct, jsem už z toho hotová. Nejprve vet myslel, že by to byla mrtvička, dnes, že by to mohl být nádor na mozku. Neporadil by někdo, kam jít (Praha, Praha východ. Asi neurologii. Měl by dostat ještě jednu injekci v neděli, ale evidentně to nepomáhá, jen je fyzicky v lepší kondici. Přemýšlím o Brandýse. Hrabe, leze do nemožných míst, snažil se i o police... Prosím, nemá někdo radu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2017 21:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Alena
to si skočte k veterináři, v tomto věku je dost běžné, že se udělá boule v tomto místě a jde pouze o zvětšenou ocasní žlázu, která nezpůsobuje žádný problém a má co do činění s hormony, pokud si jí pes nevšímá, není nutno to řešit, jinak po kastaci zmizí, jak dorazila www.mujpes.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 20:44 Alena Re: TEDDY
Dnes jsem při vycházce zjistila našemu Britíkovi v horní části ocásku bouli. Je mu už 11,5 roku,ale stále je veselý a plný energie,nic ho nebolí, jen trošku pokulhává. Přičítala jsem to věku. Až dnes...
Proto jsem otevřela stránky,a tak si přečetla o Vašem Teddíkovi. Sedím u počítače a tečou mi slzy, i náš Brit se chce stále víc mazlit..... Je mi hrozně a nedokážu si představit, že bychom ho měli ztratit.

Vaše slova jsou opravdu dojemná, moc Vás zdravím a Teddíkovi přeju klid a pohodu tam nahoře.
Určitě ví,jak moc jste ho měli rádi a že Vám chybí.

S upřímným pozdravem
Alena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.04.2016 00:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku na novinářku jsem trochu stará a radši jsem na tý druhý straně,
a to je on...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2016 08:54 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Hele, nechceš se stát novinářkou? Moc ti děkuju za to, že jsi sem napsala, jak se pejskovi daří... a proč píšu o té novinářce - to, co mi nejvíce vadí na českých médiích je to, že vždy zveřejní něco o nějaké kauze, rozvrtají to... a pak už nikdy neoznámí, jak to dopadlo. Jsem moc rád, že jsi napsala jak se tenkrát majitelé rozhodli a jak to dopadlo. A jsem moc rád, že jejich rozhodnutí bylo tehdy správné palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.04.2016 21:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
tak jen tak pro zajímavost, onen hafan zde trochu níže, labik s okem, stále je živ a vesel a na oko se vybodli a dál to neřešili... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 07:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2012 15:18 Dracula Re: petrab
TÍM CHCI TAKÉ ŘÍCI, PORADIT SE S JINÝMI VETERINÁŘI A ODBORNÍKY A POTÉ ROZHODNOU ZDALI ONI POSOUDÍ CO BY PRO PEJSKA BYLO LEPŠÍ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.09.2012 15:02 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
závidím optimismus, já ať se rozhodnu jakkoliv a i sebelíp, vždycky jsou výsledek jen výčitky

Musíš prostě vždy věřit tomu, že to, jak ses rozhodla, bylo správně, protože jsi pro to měla své důvody a lépe to v danou chvíli nešlo. Není to optimismus, spíš víra v to, co dělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.09.2012 14:19 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Četla jsem a upřímně vzhledem k tomu, že psa mám prvně a teprve relativního mlaďocha nevím, ale asi bych se operace pod narkózou pokud je pejskovi už tolik bála a asi bych do toho nešla :-O Asi bych se taky snažila mu spíš zpříjemnit stáří než ho stresovat a ještě riskovat, že se po narkóze neprobere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:58 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
....mmch a Vy ostatní, kteří toto téma čtete, žádný názor nemáte?....
Ď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Katy napsala:
ať se rozhodne jakkoliv, bude to určitě správně.

závidím optimismus, já ať se rozhodnu jakkoliv a i sebelíp, vždycky jsou výsledek jen výčitky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.09.2012 00:21 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Ono těžko "rozhodovat" o psovi někoho jiného... já vidím velké riziko v celkové anestezii - vzhledem k věku a hlavně zdravotnímu stavu pejska. Osobně bych měla strach, že už se mi neprobere :-O Nejde tady o to, jestli pes bude či nebude oko mít, spíš jde o to zvážit riziko - buď riskovat operaci, tzn. vystavit zvíře dalšímu stresu a jeho tělo obrovské zátěži... nebo mu v jeho věku dopřát co nejlepší stáří a čekat :-O Bez operace tady může být vzhledem ke zdraví měsíc-rok-dva-čtyři.. těžko říct. S operací stejně dlouho, navíc se přidává možnost "den operace" :-(
Kamarádce držím palce, ať se rozhodne jakkoliv, bude to určitě správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 22:09 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
bych jednala podle sebe jen a jen pro dobro a zdraví psíka no a jsme zase na počátku dotazu.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2012 21:46 Dracula Re: petrab
Tak, mužu říct že v takovéto situaci bych rozhodně být nechtěla :-(

Doufám, že kamarádka ví, že pes s okem či bez oka je stále ten pes, kterého tolik miluje a že neuvažuje podle vzhledu psa nýbrž jde hlavně o jeho zdravotní stav, což musíš posoudit ty sama..!

Já osobně bych se poptala i jiných veterinářů jak a co vše to muže způsobit a co doporučují oni, potom bych zkusila internetové poradenství lidí, kteří s tímto už mají zkušenosti a jak se zachovali, ale v každém případě bych jednala podle sebe jen a jen pro dobro a zdraví psíka po poradění i s různými veterináři !!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 21:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – NÁDOR NA ROHOVCE
Jaký je Váš názor, PROSÍM??

Moje dobrá kamarádka má starého labradora. Je často nemocný, alergik, imunita špatná. Dlouhodobě opakovaně musí brát antibiotika kvůlli hluboké pyodermii, stále se mu léta dělají hnisavé boule na nohách mezi prsty, je to velmi klidné pohodové hodné zvíře, velký cíťa a nezvladač stresu, na operaci byl před několika lety na kastraci kvůli zánětům prostaty, pooperační rána se zkomplikovala a léčba trvala 2 měsíce. Narkozu nezvládal dobře. Má sníženou funkci štítné žlázy.
Přibližně letos na jaře zcela náhodou bylo zjištěno na veterině při prohlídce, že má v oku nějaké zjizvení, po různých spec. vyšetřením bylo známé sděleno, že se jedná o nádor na rohovce s tím, že se vyčká, zda-li se nezvětšuje a v případě, že k tomu dojde, doporučují chir. vyjmutí oka, aby nádor nezačal metastázovat, protože pak již operace nic neřeší a nepřistupuje se k ní. Chodí tedy pravidelně na kontroly a nyní jí bylo sděleno, že nádor se trochu zvětšil a že tedy doporučují oko vyjmout.
Pes je zcela v pohodě, jako senior již pomalý, ale chodí na procházky, je veselý. Nádor je velikosti ....mm ?
Má se rozhodnout do 14ti dnů....

Co si myslíte? Nechali byste psa operovat?? Je mu 11 let.

Prosím o názory, aby mohla kamarádka popřemýšlet a rozhodnout se, operaci nechce, ale neví, co má dělat.

Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.06.2012 21:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Nech to odstranit, nic to není. Lokálně naprosto v pohodě. Když to necháš, může to dělat velký problémy, může si to lízat, kousat a to je špatný, pak se aterom zvětšuje - jde o tuk. bouli. NO na ně trpěj, hlavně starší, min. můj pes jich měl iks a vyoperovávali mu je i v narkoze. Když se do toho praští, tak pak to hnisá, praskne a musí se to nejdřív zaléčit atb a pak odstranit, aby se to nevyřezávalo v zánětu, což je vždy riziko. Jinak nejde o nic vážnýho. Takže jak říkám - nech mu to odstranit. Pak ho ale musí hlídat. Stehy svěděj hlavně tak od 5. dne, až se to začne hojit a svěděj hodně. Nesmí si je rozlízat, resp. vykousat.

Až mu vyndaj stehy (to nebolí vůbec), tak pak stačí dva tři, max. 5 dní na dohojení a je to.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 21:15 Žena DaD [745]
Byli jsme na očkování, v kapse tablety na odčervení, kapky do ucha (aptus orisolve).
Ale prý se mu pod starým rozlízaným kousancem udělal aterom. Je pravda, že když měl slinivkový průjem, měla jsem pocit, že se to rozhnisalo, momentálně je to klidné. Navrhl mi vyříznutí v lokální anestezii, řekla jsem, že leda o prázdninách, až budu doma a budu ho moct hlídat. Stehy prý na deset dní. Máte zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 08:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
No vidiš, aterom nemusí vůbec moc růst a ani nijak zlobit. Tak držim palec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 17:46 Žena pavoucica [703] Re: petrab
Tak na veterině jsem byla pro klid už dneska a veterinářka mi potvrdila, že jde "pouze" o tukovou bulku.Zatím je velikosti nehtu a máme to hlídat, protože by mohla ještě narust a udělat neplechu.Ale jsem klidnější hmm A díky za užitečné odkazy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 15:23 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
Na veterinu zajdi určitě, aby bylo zjištěno, oč jde, ale předpokládám, že to bude v podstatě neškodný lipom, či aterom - tuková bulka, která, když nijak neroste a nevšímá si jí, psovi nevadí, může se však do ní uhodit a může prasknout i když více roste, což je nepříjemné. Aterom nevymačkávat, protože o to rychleji se tukem plní. Lze je odstranit, když je pes klidný, i bez narkozy, jen s lokálním umrtvením. Když jsou malé, je to maličký zákrok. Většinou to bývá záležitost starších zvířat, kterým se mohou tyto bulky dělat ve větším množství.

www.veterina-pisek.cz/…

www.zbyneklonsky.com/…

kockapes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 14:36 Žena pavoucica [703]
My měli doma dvě feny Sára patřila sestře byla kříženec huskyho a nejspíš stafordšíra.Sestra se odstěhovala a o psa se nestarala.U Sárky jsme ve věku cca 7 let zjistili bulku na břiše, doktor říkal, že může jít i o tukovou, nicméně bulka rostla a po nějakém čase začala praskat.Sestra nic neřešila, já jsem chtěla zaplatit operaci, ale doktor řekl, že jí to nejspíš moc nepomuže....Než se problém vyřešil Sárince bulka začala i a hnisat.Nakonec chudinka umřela sad Svou psici Lupinku jsem si vzala k sobě a zjistila jsem při kartáčování, že má na krku takovou bulčičku a čouhají z ní chlupy....Tak přemýšlím, jestli je to bradavice, nebo budu muset řešit ten samý problém co za Sárou sad Každopádně je to zase na návštevu veteriny :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 19:27 teddy Re: jajaapaja
to je hezke :-)a hned je asi radosti vice....drzim palecky at se vam obema dari! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2011 19:20 Muž jajaapaja [218] - TeriéřiRe: teddy
Máte pravdu k tomu lékaří už nikdy více.Našel jsem si nového.A s pejskem neváhejte a nějakého si pořiďte.Přece je jenom v chalupě veselejc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 20:24 teddy Re: jajaapaja
Jeden velky udiv,ze vas lekar nerozpoznal u pejska nador.Uz bych k nemu vice krat nechodila.Radeji ani nepomyslet ,jak musel do posledni chvile vas pejsek trpet.
ted uz je ale objema pejskum, jak Benickovi, tak Akimu,tam kdesi u vas na zahradce dobre.odpocivaji ,tam kde to meli rady,kde pobihali,skadlili se ,dovadeli...
Ja si musela najit, take uz nejake oduvodneni,aby mi krupeje slz nestekaly vecne...
U lidi,kdyz nas prepadne kruta a zhoubna nemoc,tak trpime bolestma az do konce.rozumny clovek pro pejska udela to,ze ho zbavi bolesti a necha ho tise a bezbolestne odejit posledni injekci.

Posilam nasim mazlickum cumackove pusinky s poselstvim,ze na ne nezapomeneme!Byli jste nam věrní!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 18:50 Muž jajaapaja [218] - TeriéřiRe: TEDDY
I muj Kokršpaněl musel odejít z tohoto světa taky kvuli nádoru.Akorát že mu narostl na hlavičce.Doktor nás stále přesvědčoval že to nádor není ,že se bouchl do hlavy a že to je jenom krevní výron.Druhý týden se zvětšil.Opět návštěva doktora.Opět tá samá řeč.Když už mu na hlavě narostla boule jako jeho hlava.Tak jsem apeloval na tom aby pejska odoperoval.Načež jsem se dozvěděl že se operovat nedá že má slabé srdíčko.Koncem týdne už byl unavený a hlava mu klesala k zemy.Nezbylo mi nic jiného než se nad ním smilovat a ukončit to jeho trápení.Pozval jsem kamaráda ten přijel a Beníka uspal už navěky.Moc jsem se mu omlouval slzy mi tekly proudem.A ne jen mě ,ale celé rodině.Beník se dožil pouhých 6 let.Netrvalo dlouho a zemřel mi druhý pejsek na stáří .Dožil se 16 let.Taky jsem si říkal už žádného pejska nechci.Nedalo se to vadržet.Doma prázdno.Na zahradě a po poly semnou nikdo nechodil.A během půl roku jsem si pořídil nového mazlíka.Díky dcerám.Ty se mi o to postaraly.A pejska sehnaly.No a Beníka a Akima mám doma na zahrádce pod meruňkou. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 20:00 TEDDY Re: 111
DEKUJI ZA TROCHU UTECHY. VIM,ZE KDYBYCH TAM BYLA S TEDDYM,JISTE BYCH SI HO VZALA DOMU.ALE ,BOHUZEL PSYCHYCKY BYCH TU ROZLUCKU POSLEDNI NEZVLADLA. sad NA ZAHRADCE BUDE MIT ASPON MALOU PAMETNI DESTICKU.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.10.2011 10:04 Žena 111 [526] – TEDDY
Nic si nevyčítejte- udělaly jste to co maximálně šlo. Veterinář je blb, a zato vy nemůžete. Držíme palečky love v tomto období je to těžké - ale i když tady není- máte ho na celý život ve svém srdíčku :-) stále bude s vámi, a bude vás hlídat z nebíčka love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 19:58 TEDDY Re: geminika
BYT JE TED TAK NAJEDNOU PRAZDNY...NEVIM STALE ZDA NEKDY JESTE NOVEHO PEJSKA,KDYZ UZ TAK TOHO SAMEHO...ALE NASI PROZATIM NECHTEJI.
JSEM RADA ZE NA TEHLE STRANKACH MOHU SDILET S LIDICKAMI NASE MAZLICKY,ONI SI TO ZASLOUZI. :-( ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 19:53 TEDDY TEDDY
ANI MI NEMLUVTE ,PISI A BRECIM U TOHO....ZUSTANOU V NASICH SRDICKACH,ONI POZNALI A CITILI NASI LASKU.
NASI VCERA TEDDYHO TAM NECHALI,LEKAR NEJAK NEUZNAVA POHRBIVANI NA ZAHRADKACH A TAK DALI NA NEJ.JA KVULI TOMU VSEMU NEMOHLA ANI SPAT.BYLA JSEM ROZHODLA ,ZE DNES TAM PRO NEJ SI ZAJEDEM.BYLI JSME TAM UZ NA DEVATOU,ALE BOHUZEL,LEKAR SDELIL ZE UZ TEDDY TAM NENI ,JIZ V SEDM HO ODVEZLI.TAK SI RIKAM,ZE JSEM UDELALA CO JSEM MOHLA,SNAD SI NEBUDU VYCITAT ,ZE TAM ZUSTAL,ZKUSILI JSME TO,NEVYSLO...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 19:44 Žena geminika [44]
Ďakujem. Je to veľmi ťažké chodiť okolo miesta, kde bol jej peliešok. Po prvý krát je prázdne.Vždy sa rozplačeme aj s dcérou, keď sa tam pozrieme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 19:39 ZDENKA OD TEDDYHO Re: geminika
UPLNE SVAMI SOUCITIM!KOUKAM,ZE MAME STEJNE SMUTNE DNY.TEN VAS PEJSEK SE DOZIL,ALE MOC KRASNEHO VEKU...TAK JESSIKINCE I MEMU TEDDYMU POSILAM PUSINKU NA CUMACEK.AT ODPOCIVAJI V TOM JEJICH NEBICKU.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 19:34 TEDDY – MUJ TEDDYNEK A NADOR
Fotka k příspěvku ZACATKEM ZARI JSME ZJISTILI, ZE TEDDY(KOKRSPANEL 12LET) SE LIZAL CIM DAL CASTEJI U KONECNIKU , ZACALO TO ZAPACHAT.LEKAR STANOVIL NADOR ZHOUBNY.OPERACI NEDOPORUCOVAL, JELIKOZ PRY Z VLASTNICH ZKUSENNOSTI VI ,ZE PO OTEVRENI, BUNKY ZACNOU METASTAZOVAT,JAKO U LIDI A DO PUL ROKA BY STEJNE ZAHYNUL.DOSTAVOVALI JSME SE PO 5X NA KONTROLY KDE VZDY DOSTAVAL DVE INJEKCE UTISUJICI.TAK TO TRVALO CELY MESIC ZARI.PO NOCICH UZ NESPAVAL TAK TVRDE ,BYLO SLYSET I OBCAS KNOURANI.26.10.2011 SLI MI RODICE PO 14 DNECH NA KONTROLU A NADOR BYL OPET VETSI,UZ MEL DVA.TEN PRVNI MU PRASKNUL A VYTEKAL HNIS,PROTO TO TAK ZAPACHALO ,A ZASAHOVAL UZ STREVO A TEN DRUHY MEL U OCASU,TEN MEL UPLNE ZTUHLY.TEN DEN DOPORUCIL MIM RODICUM AT SE ROZHODNOU,ALE ZE BY TO BYLO LEPSI UKONCIT.NEVEDELA JSEM ,ZE TATO KONTROLA BYLA JEHO POSLEDNI,KDYZ MI TO SDELILI,NEUDRZELA JSEM SE SLZAM.PRIZNAM SE NEMOHLA BYCH U TOHO OSOBNE BYT,NA TO JSEM DOST CITLIVA.JESTE K TEDDYMU.POSLEDNI DOBOU CO SI VZPOMINAM CHTEL VICE NEZ JINDA HLADIT MEZI OCICKAMA,TAM TO MEL NEJRADEJI.TEN DEN PRED SMRTI OPET ,JAKO BY MI CHTEL SDELIT POMOZ MI...A CO UDELAL NAPOPRVE? PRI HLAZENI SE OTOCIL KE ME ZADY A PRDELKOU KE ME...POCHOPILA JSEM,ZE HO TO BOLI...MOZNA TO BYLO I LOUCENI,JAK SE TU UZ NEKDO ZMINOVAL,JEHO VYRAZ BYL SMUTNY,DRZEL MI HLAVICKU NA STEHNU A CHTEL TO HLAZENI.RIKAM SI, PROC TA ZHOUBNA NEMOC NAM BERE BLIZKE LIDI A NASE MAZLICKY.TY KONCE U ZVIRATEK JSOU VAZNE SMUTNE.DAVAM TI SBOHEM,SPINKEJ SLADCE, MUJ TEDDYNKU,MOJE PACINKO... :-( :-( :-( ZBYLY MI NA TEBE JEN KRASNE VZPOMINKY....TVOJE PANICKA.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 19:19 Žena geminika [44] – Už prišiel ten čas
Dnes 27.10.2011 som musela ukončiť Jessikine trápenie.Nemohla som sa už pozerať na to, ako zavýja a skučí od bolesti. Bola už celkom dezorientovaná a veľmi slabá, lebo už stále padala na zadok. S veľkým smútkom a plačom som sa rozhodla ukončiť jej púť. Dúfam, že mi odpustí. Bola som pri nej do poslednej chvíle. Dožila sa krásnych 16 rokov a 4 mesiace. Jessica, bola si ten najlepší psík na svete. Ľúbim Ťa. ahoj sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 08:56 Žena geminika [44] Re: prasan
Ale nie je tak stará, aby tu nemohla ešte pár rokov byť. Aspoň takých 5 ako tá moja starká. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 08:54 Žena geminika [44]
A veterinár čo na to povedal? Je to epilepsia? Možno má nejaké srdcové problémy.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 23:26 Muž prasan [897] - Teriéři – Re:
Pena ani podobné príznaky ako u epilepsie.Je to podobné to áno.Veterinu navštevujem každoročne,treba predsa očkovať.S veterinárom som to konzultoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 23:19 Muž prasan [897] - Teriéři – Re:
Je jednoducho stará.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 20:43 Žena geminika [44] Re: prasan
Takýto problém mala fenka mojej kolegyne.Bol to kríženec beagla, ktorého si zobrali od svojej rodiny vo veku asi 3/4 roka. Začala sa hádzať o zem, penilo jej z papule a bola duchom neprítomná.Kopala nohami vo vzduchu a bola v kŕči. Veterinár povedal, že má epilepsiu a dal jej tabletky na zmiernenie. Intervaly sa predlžovali, ale nepominuli. Keď sa už nemohli na to pozerať, tak si povedali, že ju nebudú trápiť a dajú ju v dohľadnej dobe utratiť. Ale kým tak urobili, vyriešila to fenka sama. Vybehla z brány dvora a zrazilo ju auto. Takže na vašom mieste by som zašla za veterinárom a prediskutovala to. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 16:12 Muž prasan [897] - Teriéři – Staroba
Prezentáciu mojej Jaime som sem dal len nedávno.I keď je ešte čiperná tak starobu nemožno zastaviť.Jaime má 11 rokov.Asi pred rokom sa u nej začali objavovať akoby záchvaty,začne ju dáviť a hneď nato padne k zemi.Niekedy ju celú trasie.Toto trvá tak asi minútku,potom sa zdvihne a zas behá akoby sa nič nestalo.Aj keď som chlap niekedy som už mal slzu na krajíčku.Posledné dva roky čakám kedy sa to stane naposledy.Mám ju rád a je mi ľúto dať ju utratiť.11 rokov je 11 rokov,určite to poznáte.Raz mi takto spadne a ... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2011 11:27 Žena geminika [44]
Fotka k příspěvku Asi posledný výlet. Opekačka v lese. Vyhrievanie sa na slniečku. Osvieženie v potoku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.09.2011 19:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: geminika
Na to musím říct jen to, že - co se výčitek týče - člověk je má vždycky. Ať udělá, co udělá, vždy nejdřív přemýšlí, co by bylo lepší a následně zase, že měl udělat přesně opak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2011 15:38 Žena geminika [44] Re: petrab
Ďakujem za vašu reakciu. Viem si predstaviť akú hrôzu ste so psíkom zažívali. Presne o to ide, ako píšete. Keď sa rozhodnem dať ju uspať, a potom mať výčitky svedomia, že sa to dalo ešte vydržať. Neviem, koľko sa dožil váš psík, no ja už v jej 16 rokoch toho veľa neporiešim. Operácie neprichádzajú do úvahy. Želám si len,aby nemala žiadne bolesti a aby kľudne zaspala, keď bude jej čas, nech to rozhodnutie nie je na mne. S malou dušičkou pozerám každé ráno na ňu, keď spí, či ešte dýcha. Ale na šťastie ma vždy presvedčí kývajúcim chvostíkom, že je rada, že ma vidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.09.2011 14:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Milena
Nemohu, na základě toho, co píšeš, nezmínit uspání našeho posledního pejska, který býval velmi často nemocný po celý život. Když u něj asi v 10 letech došlo poprvé k problému s páteří, bylo nám sděleno, že ochrne, kdy, že nikdo neví, že to může trvat týdny a nebo i roky. V době změn počasí a větší námahy pomáhaly krátkodobě nesteroidní antirevmatika a zase se to zlepšilo. Po dvou letech od vyslovené diagnozy, kdy po celou tu dobu denně jsem jen stále myslela na to, kdy to bude, jaké to bude apod. jeden večer na procházce psovi podklesly zadní nohy a chvíli šel jen po předních. Pak se zase postavil a vše bylo v pořádku. Pohled šílený, znásobený velkým plemenem, pejsek bez bolesti. Celou noc jsem nespala a čekala, co nastane ráno. Pokračovalo to. Střídavě šel po čtyřech, chvíli mu padla záď. Během průchodu 100 m ulicí jsem pokaždé, když padl, zvedla mobil a pokaždé, když se zvedl, ho zaklapla. Nakonec jsem vydržela do hovoru s veterinářem. Pejska jsme naložili a když jsme vystupovali u veterináře, vyskočil z auta jakoby nic a procházel se po dvoře. Během čekání na doktora ležel a po 20 minutách bez pomoci nevstal.
Doktor řekl. Ochrne. Kdy, nevím. Možná za pár dní, možná za pár týdnů, možná i měsíců.
Mohu mu znovu nasadit silné léky, znovu mu dát injekce a nebo ho i operovat. Nečekejte na to ale a děkujte bohu, že Vám nepadl a mohl sem ještě dojít sám.
Dodnes mne občas přepadnou výčitky, zda-li nebylo ještě brzy. Dodnes jsem vděčná tomuto lékaři, že nás nepřemlouval. A dodnes mám hrůzu z budoucnosti, protože mám dalšího čtyřnohého kamaráda, který stárne.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 13:08 Žena geminika [44]
Veľmi pekne Vám ďakujem za vaše reakcie. Včera sa stalo to, že nás Jessica nechcela pustiť domov. ;-) Ležala za vchodovými dverami a tak sme ich nemohli otvoriť. Nepohla sa ani po tom, ako sme ju nechtiac dverami buchli. Ležala ďalej. My, že už je po nej. Tak sme ju pomaly potlačili dverami tak, aby sme mohli vojsť a až vtedy spozorovala, že sme prišli a začala vrtieť chvostíkom. Až nás mráz prešiel, keď sme pomysleli na to najhoršie. Nevládala sa postaviť, tak som ju dala na jej miestečko a videla som, že sa nevládze postaviť na nohy ani keď som ju podvihla. Tak hovorím, že ideme na veterinu opýtať sa, či už nastal ten čas sa rozlúčiť. Vonku sa ale rozhýbala a už išla sama. Potešila som sa. Veterinár hovoril, že podľa neho nevyzerá, že má bolesti, aj keď nohy neposlúchajú a vraj to môže byť aj nedokysličením nervov, keď už srdiečko nepumpuje ako by malo. Popočúval jej teda srdiečko a hovoril, že má slabý tep, ale žiadny šelest. A pokým jej chutí a má ako tak záujem o okolie, tak ešte nejaký čas s nami pobudne. A po nahmataní sa mu zdalo, že aj tá maternica sa trochu stiahla. Takže ešte uvidíme, ako dlho vydržíme. Ďakujem za vašu podporu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 23:07 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: geminika
Vůbec nezávidím to rozhodování! Mám ještě v živé paměti, když odcházela moje dalmatinka Ajka. Já jsem musela rozhodnout, že je čas to ukončit a bylo to strašné! Taky už jí nechtěly poslouchat nožičky a já jsem ji na postroji snášela ze schodů na venčení. Taky už ztrácela rovnováhu, když se chtěla otočit, spadla. Dokonce už někdy neudržela ani hovínko a ani si toho nevšimla. Denně k nám chodila dcera s dvojčaty, které zrovna začínaly lézt a ona na ně byla velmi nevrlá. Ale jíst mohla taky za dva. Jinak to ale vypadalo, že ji nic nebolí. Když se ale teď dívám na její fotky, je vidět ten rozdíl ve výraze. Její oči jsou na posledních fotkách unavené, smutné a někdy jakoby bez výrazu a zájmu o život.
Bylo to těžké rozhodování, ale díky našemu veterináři mohla usnout na svém místečku a já jsem ji hladila a mluvila na ni, dokud neusnula.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 21:42 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: geminika
Ptáš se na něco, o čem budeme muset jednou přemýšlet my všichni zde a mnozí z nás už tak museli v minulosti vícekrát udělat. Je to velmi těžké, neuvěřitelně smutné, drásající a velmi, velmi individuelní. Záleží na všemožných okolnostech a hlavně na tom, kde je i Tvůj strop pro únosnost v souvislosti s pohodou zvířete. A stáří samo o sobě často nebývá příliš pohotové ať jde o jakéhokoliv tvora.
Osobně já mám u svých psů vždy toto pravidlo: starý pejsek nesmí jevit známky bolesti s tím, že např. kňučení bolestí se u mnohých psů projevuje až při opravdu velkých bolestech, musí sám jíst a pít, vstát a chodit, močit a kálet venku, i když v mnohem kratších intervalech a mít zájem o své okolí a stále o kontakt se svou smečkou.
Přeju hodně síly a to skutečně upřímně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 15:38 Žena geminika [44] – Starý a nevrlý psík
Dlho som tu nebola, tak by som sem chcela pridať niektoré nové skutočnosti ohľadom tej našej "babičky" (16 r.). Takže hnisavý výtok z maternice prestal a zdá sa, že tento problém ustal. Aj keď sa asi neodstránil. Čo sa týka pocikávania, tak to je hrôza, preto nosí doma detskú jednorazovú plienku. Už je to takmer na dennom poriadku a čo je horšie, už sa ani neunúva vypýtať sa von. Len sa zdvihne a pociká sa. Na šťastie do plienky, lebo keby som to mala denne upratovať, asi by ma trafil šľak. Nehovoriac o tom smrade, čo by bol, odutých parketách atď. Zaujímavé ale na tom je, že sa ešte nestalo, že by sa pocikala kým som v práci, t.j. cca 9 hodín, alebo do rána od poslednej nočnej prechádzky, t.j. cca 8 hodín. Ale zato sa takmer pravidlene pociká, keď sme všetci doma a to aj po 2 hodinách od venčenia. To by bol prvý problém. Ďalšie sú, že stráca silu v nohách a často padá, stráca orientáciu v priestore a tak sa stáva, že vonku nevie, kde som a ide preč, alebo si ľahne mimo svoje miesto. Čo mi vadí, lebo zavadzia a keď sa ju snažím zodvihnúť a dať na jej miesto, začne sa oháňať zubami. Nebyť mojej šikovnosti, tak už mám ruky samý kúsanec. Napriek tomuto všetkému jej ale chutí jesť aj za dvoch. Je podľa vás už ten správny čas na ukončenie jej trápenia sa so starobou? Nechcem aby sa trápila ale ani aby trápila nás. Hlavne s tým kúsaním, nakoľko mám malú dcéru. Vďaka.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 1296x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/324