Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Srst

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Srst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2014 21:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: marcelka6ka
Fotka k příspěvku furminátor je naprosto luxusní záležitost na vyčesávání podsady, v případě akutního línání právě u NO, kteří podsadu mají velmi hustou v místech jako jsou hýždě nebo krk je ale před použitím furminátoru hodně dobré nejdřív pročesat srst hřebenem - hrablem, nikoliv trimovacím, ale klasickým, ovšem zásadně s PROTÁČECÍMI hroty kosmetika-a-uprava-psa.heureka.cz/…/ , na které se uvolňující chlupy, vypadávající ve shlukách, "natáčí" , tyhle místa, hl. u starších psů už trochu s jinou srstí, furminátor moc nebere

Osobně používám toto hrablo, furminátor a na dočesání i klas. jemný drátěný kartáč na pudly se zahnutými hroty bez kuliček www.mojekrmivo.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 20:21 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Já česala dřív kartáčem,ted používám asi měsíc furminátor a nedá se to ani srovnat,prostě paráda,můžu jen vřele doporučit a dokonce i doma mi ubylo chlupů dost.Srst je po něm jak samet. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 13:18 Žena marcelka6ka [705]
Ctěla jsem se zeptat, jestli někdo máte zkušenost s vyčesáváním srsti buď furminatorem nebo hřebenem - trimovací hrablo a zda je vhodný i u německého ovčáka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2014 23:20 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Ket
né z každý, ale jo a je děěěěsně teplej
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 16:47 Ket Re: petrab
Tak to je pěkný.Nikdy by mě nenapadlo že se dá ze psí srsti uplíct třeba svetr potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2014 20:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Ket
Ket napsala:...............novofundlandský pes....... nasbírám třeba i 1 kýbl chlupů deně.Takhle hodně líná většinou na jaře. palec

www.ceskatelevize.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 20:49 Muž invalida [782] Re: petrab
Psa možná jo ale mě by těžko pustili do salonu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2014 20:44 Ket – srst
Moji psi problémy se srstí nemají.Jen Buffy (novofundlandský pes) vždy příšerně líná.Mě to moc nevadí,ale nasbírám třeba i 1 kýbl chlupů deně.Takhle hodně líná většinou na jaře. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 21:38 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
kdyby se ti nikdo s jezevčíkem neozval, tak se můžeš zeptat v nějakém salonu, kde musí vědět, které hřebeny, kartáče apod. jsou pro které plemeno nejvhodnější www.happyrex.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 21:30 Muž invalida [782]
Nějaký zkušenosti s česáním dlouhosrstýho jezevce...líp řečeno co používáte? Hřebenemm už to není ono...srst už začíná bejt dospěle dlouhá. Vím že ůplně nejlepší česání je sněhem a mokrou loukou ale letos je jaksi blbá zima stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 20:58 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: petrab
no to ma tiež napadlo, lebo mi bolo povedané že jej otec prenáša biele znaky - hruď, laby to nemá ale je zaujímavé že jej to vyrástlo zrazu na boku hmm
ešte sa poinformujem .. dík za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 20:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Buba - Gump
no, vypadá to na fotce, která není ale ostrá, jakože jí chlupy prořídly, což by mohl být příznak např. hypothyreozy - snížený funkce štítný žlázy. Vo se týče pigmentace, zeptej se na to veterináře - dermatologa.
Zabarvit by se to kvůli výstavě dalo, jestli to tedy nemá co společného s genetikou a jakože vadou v exteriéru jako takovou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 20:11 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
Fotka k příspěvku ahojte ... dnes so si všimol že moja sučka má biely fľak na srsti ... maľoval dom bránku tak som myslel že od toho .. dnes som sa na to mrkol bližšie a zistil som že jej narástli biele chlpy - pásik asi 4cm, a čo deň ideme na výstavu
dalo by sa to nejak odstrániť alebo zafarbiť ? smich
foto je o ničom ale aspoň pre predstavu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 21:10 Žena pavoucica [703] Re: petrab
já si to myslela....tak jsem zase o něco chytřejší děkuju love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 21:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
Vypadávání srsti může mít také hormonální příčinu. Často je to hypofunkce štítné žlázy. I po kastraci dochází ke změně hormonů v těle. Vypadávání srsti většinou ale netrvá příliš dlouho a po nějaké době samo zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 20:58 Žena pavoucica [703]
chtěla bych se zeptat, zda může mít kastrace vliv na vypadávání srsti.Naší Lupině totiž začal už ted vypadávat zimní kožich hodně je to vidět na nožičkách a manžel potkal prý na procházce paní, která po kastraci fenky začala mít problém s její srstí taky..... hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 17:52 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Tak nový kartáč se Phoebuli nelíbí, zato ocenila původní hřeben. To je lumpík, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 17:34 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Moc děkuju za všechny tipy, tak na něco mrknu a vyzkouším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 22:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – furminouš
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 22:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 09:31 Žena sarka [401]
Já bych na papillonka furminator moc nepoužívala, spíš bych volila kvalitní kartáč pro dlouhosrstá plemena. Podívej se na stránky profikosmetika.cz/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 09:26 Žena HOUP [1532]
já furminator používám --stačí to fakt tak třikrát týdně někdy i jen jednou týdně --a doma je miň chlupu ----na aukru originál koupíte i za 250 korun ---- ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 22:37 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: petrab
Ještě jsem ho nezkoušela. Ty jo, bála bych se abych ji neřízla. Nicméně to vypadá skvěle. Mě to šlo dobře hřebenem, ale to častější jí asi vadí, na mě potvora vrčela. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 22:05 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: PhoebeAdel
zkoušela jsi furminátor? Fantazie. A navíc ho můžeš používat i uprostřed obýváku!!

www.youtube.com/…

www.youtube.com/…

www.youtube.com/…

www.youtube.com/…

různá šíře podle velikosti psa,cena kolem 1000, ale super investice!!

www.google.com/…

www.svetmazlicku.cz/…





 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 19:17 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba – Dotaz - poradíte mi jemný kartáč a česání ?
Mám dotázek? Poradil by mi někdo zkušenost... jemný kartáč či hřeben na srst - dlouhou? Phoebe jsem dlouho česala
chovatel.com/…, no ale teď jí vadí. A já nemůžu pořádně vyčesat dredíky na ouškách. Prosím poraďte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 09:38 Žena sarka [401]
Můj pejsek nemá žádné potíže se srstí, však se snažím seč můžu aby měl tu nejlepší výživu, ke krmení přidávám i lososový a olivový olej, čas od času přidám i mořskou řasu. Správná výživa je základ. Rocco má srst ceklem pěknou, ale roste mu pomalu a dost se láme, to je ale záležitost genetiky, což já už neovlivním i kdybych se na hlavu stavěla. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 09:26 Žena HOUP [1532]
JA MAM TEDY LABRADORKU A I KDYŽ JI VYTAHUJI KLIŠTĚ TAK SE TO DO PAR DNU VSTŘEBA ..NEZUSTAVA ..NA KUŽI ŽADNÁ PRASKLINKA ČI BOULE ---jednou si skalpovala nožku měla to fakt ošklive ..nebylo to do krve ale srst byla z nožky fuč --a krasně ji to do dvou měsícú dorostlo takže já myslím že ze srstí nemáme problém ...

jen je fakt že je to panelákovy pejsek i když jsme tak 4 hodiny deně venku ..tak přeci jen lina po celý rok ...a to doma nemáme přetopeno větráme často a topení jsme ještě nezapli ani tet, máme studený odchov hihihi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 05:30 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: petrab
Fotka k příspěvku Máme problém, poslední rok mé westině nedorůstá nová srst. Westíci nemají podsadu a jejich srst nelíná. Je třeba je trimovat. Jenže Sissině nová srst dorůstá až po otrimování. V létě vypadala jako naháč, musela jsem ji ušít košilku, ať se nespálí na sluníčku. Konzultovala jsem s vetem, koupili jsme lososový olej, ovšem Sissi ho odmítá! Odmítá i granule s rybami. Pokud se stravy týká, je neuvěřitelně mlsná. Většinou dostává syrové maso a granule. Zeleninu odmítá syrovou i vařenou! rozzureny Přidávám pupalkový olej a vitamíny na srst.

Poslední návrh možného řešení problému jsme dostali od slečny, která Sissi od štěněte trimuje. Je to studentka veteriny a chová drsnostrsté foxteriéry. Objednali jsme nějaký protrhavač srsti, který by měl růst nové stimulovat. Tak uvidíme!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 00:09 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
můj pesan problém se srstí nemá.. problém mám já, protože jsem momentálně dosti naštvaná, že vylínal smich .. radila bych mu rychle nabrat, jinak mu bude zima hmm
Jinak krmím syrovým, v každé dávce je lososový olej, občas koupím nějaký biotin, sem tam mrsknu žloutek, někdy ho posprejuju norkovým olejem.. ale to fakt jen tak jednou za půl roku, když si vzpomenu stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 22:58 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Srst
Mají Vaši pejskové problém se srstí? Jaký? Jak ho řešíte? Jaká je příčina?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 311x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/376-srst