Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Krmení - dotaz

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krmení - dotaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2023 01:22 Míša – Dotazník - závěrečná práce
Ahoj všichni,

aktuálně studuji a součástí mého výstupu je výzkum zaměřený na chování a preference pejskařů v oblasti psího stravování. Ráda bych Vás tedy požádala o vyplnění dotazníku.

Předem moc děkuji :)

docs.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2015 20:23 Žena marcelka6ka [705] – Re: kinder
kinder napsala: Nejlepší by bylo naučit vařit psa a je po problému smich když už je agility, obedience, dogdancing, tak bude dogcooking. :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.02.2015 16:53 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
Nejlepší by bylo naučit vařit psa a je po problému smich když už je agility, obedience, dogdancing, tak bude dogcooking. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 23:25 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
No právě... paní tam radí možná dobrá jídla... ale spíš pro lidi než pro psy a rozhodně prý neodpovídají moderním poznatkům o tom, co je pro psy dobré... Mně taky sekaná se strouhankou a vejcem moc nepřijde jako ideální pokrm pro psa... Nicméně nečetl jsem a nejsem odborník na BARF, nicméně sháním informace, zajímá mne to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 23:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Fotka k příspěvku ale tataráček bych si dala... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 22:33 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Libas
Takže na tuto recenze od těch, co barfují, nejsou dvakrát dobré. ne Ale prý si to musí každý posoudit sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 22:32 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
Kuchařek pro psy je celá řada, ale nemnoho z nich za něco stojí... tahle dle popisu vypadá dobře, ale jaká je ve skutečnosti netuším... nicméně už jsem vyslal dotazy do skupiny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 17:45 Žena kinder [350] - Jack russell teriér – Kuchařka pro psy
Tak nevím jestli to umisťovat do tohoto vlákna, ale všimli jste si, jak se v poslední době s kuchařema roztrhl pytel? A každý má svou kuchařku. Tak mě osobně překvapilo toto www.megaknihy.cz/… ;-) Kdo krmí přirozenou stravou určitě ocení. Každopádně psi mají svou kuchařku, SUPER! hop
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 11:35 Hladová fena – KRMIVO
Ahojte všichni milovníci psů a koček a to zejména Moraváci. Pokud máte zájem o kvalitní krmivo české kvality a výroby, a to jak vařené, syrové tak i sušený program, klidně mě kontaktujte na mailu hladovafena@auprona.cz nebo sledujte na FB: Hladová fena. Ráda Vám dám více info!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 12:41 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: hunter
Obvykle nechávám lidovou tvořivost bez komentáře, ale když už někdo radí nesmysly, které ohrožují zdraví a život psa, musím se ozvat - pokud pes dostává kvalitní granule, pak je nebezpečné přidávat vápník!!! Něco jiného je, když člověk krmí psa tak, jsko ty. Ale to už je dnes snad vzácnost, takhle hrozně už snad psy moc lidí nekrmí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 04:09 Muž hunter [30]
ešte ma napadlo, ak by mal psík hnačku, alebo len pre istotu pridávam vápnik, aby nič nezameškal :) k tomu je dobrý aj rybí olej, mojim to chutí, čomu nechápem ale som rád :) avšak ja nemám vyberavé psy, to je tiež rada, nerozmaznávaj ho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 04:06 Muž hunter [30] Re: funtcz
Ka krmim každým mechom iným, aby sa vlčiačke striedali, jej žalúdok je potom odolnejší, ako prvé som jej kúpil flatazor, čo vlastne odporúčam, pre čuvača flat. junior maxi :) a potom pomaly striedať, ja striedam hoci čo, varené, ale skôr surové maso, masové kosti ... takto mi to vyhovuje a hlavne netrpí žiadnymi alergiami zatiaľ :) (klop,klop)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 21:08 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: funtcz
Vybral bych si cokoliv z těchto: mvdr-svoboda.cz/holisticke-rady/t-312/ - adresu si musíš zkopírovat do adresního řádku ručně, nevím, proč ten odkaz tady teď nefunguje.... poradím se s Rexem.
Ať vybereš kterékoliv, neuděláš chybu. V současnosti asi největší kvalita mezi granulemi. Já osobně dávám Taste of the Wild - vyhovuje mi, že jsou vyráběny asi v šesti příchutích a všechny jsou vysoce kvalitní. Pořád ještě krmím štěněcími, ale pomalu začnu přecházet na ty dospělácké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2014 19:32 Muž funtcz [13] Re: kinder
Já jsem teď koupil odsud www.pytelgranuli.cz/…
Jinak nakupují kde vychází momentálně nejlepší..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 19:29 Muž funtcz [13] Re: Libas
Dik za radu ;-) které by jsi doporučil lepší granule? Teď právě začínám a už potom nerad bych střídal značku, moc to hafanovi ne prospívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 13:18 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: funtcz
My Proplanem krmíme, též nám ho doporučil veterinář, jako jedno z kvalitnějších krmiv ještě zmiňoval Royal, ale ten bych řekla, že je možná jedno z nejdražších krmiv, které ve zverimexu (nevím zda na trhu) seženeš. My jsme s Proplanem spokojeni, pejskovi chutná, stolici má poté normální a řekla bych, že mu dodal opravdu živiny, které potřebuje, vyrostl z něj urostlý psík (teď je mu 11měsícu tedy). Každopádně moc nedoporučuji granule s lolosem www.mall.cz/…, po těch mu poměrně smrdělo z tlamy. My kupujeme tyhle www.mall.cz/… nebo www.mall.cz/… .Krmivo od chovatele Baneho poměrně nadýmalo a prděl a tady po tom krmivu to přestalo.
Libas má asi pravdu, že je to poměrně propagované krmivo a určitě platíš i za značku. Každopádně tím, že si na něj pejsek zvykl a osvědčilo se tak to nehodláme měnit.
Navíc je to krmivo, které je dostupné jak ve zverimexu tak na netu (doporučuji kupovat z mallu, je tam i o 200KČ levnější jak ze zveráče).
Ke granulím přidáme i sem tam vařenou rýží, těstoviny a zeleninu, hlavně mrkev tu miluje, ale to jen pro spestření stravy ano
Prodávají i menší balení tuším, že 800g to jsme kupovali jako první, zda pejskovi granule sednou a budou chutnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 23:24 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: funtcz
Aha... Promiň, špatně jsem to pochopil. Mně to hned přišlo divné :-D ProPlan nejsou špatné granule, ale není to ani žádná špička. Platí se tam zbytečně moc za reklamu. Dá se říct, že za ty peníze se dají koupit i lepší granule, ale rozhodně ProPlan není ani žádný šunt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2014 22:02 Muž funtcz [13] Re: Libas
smich to ne, jen že krmim kočky značkou Delikan a koupil jsem i pro psa. Ale tuto značku mi vůbec nedoporučovai když jsem to změnil před veterinářem tak jsem raději objednal ProPlan Large Robus .
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 16:00 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: funtcz
To je vtip? Krmit psa granulema pro kočky, i kdyby byly sebekvalitnější? Nebo jsem tvůj dotaz nějak blbě pochopil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 21:18 Muž funtcz [13] – Krmivo
Zdravim. Jsem majitelem štěňátka slovenského čuvače a chci ziskat tady rady a skusenosti První důležitý dotaz mi vrtá hlavou jakou značkou granule krmit. Kupují pro kočky delší dobu Delikan Super Premium a oni jsou spokojeni. Řekl jsem to dnes veterináři a odpověděl že pro psa jsou to nekvalitní granule. Doporučil ProPlan. Tak jsem skoumal internet a moc toho o delikanu není. Štěňátko má předpoklad chovného psa a proto nechci to skazit levném, nekvalitním krmením. Zatím Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.12.2013 11:18 Sofinka74 Re: petrab
Moc díky za Vaše názory.. Zkusíme a uvidíme.. Kdyžtak víme, kam se vrátit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.12.2013 14:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Sofinka74
znám iks lidí, co tím pidi psy krmí, některým sedli skvěle, někomu vůbec (průjmy, četnost a množství stolice), některým nechutnali, záleží pes od psa,
já mam psa velkýho, kdysi jsem měla RC juniorský a byla to hrůza a děs, nakonec jsem po letech po hokusech pokusech přešla na míň známý značky a výsledek byl skvělej nejen u nás, t.č. krmím nějakou dobu Almo Nature holistic jehně hnědá rejže a nejlepší zatim, co jsme zkusili,
jinak ačkoliv je to celoplošně nedoporučovaný, vždy, když jsem krmila granulemi a zároveň půl napůl s masem a přílohou, zdravotní stav psů po různých problémech se zcela stabilizoval, výkaly příručkový a kondice zlepšená, opět ale záleží na konkr. zvířeti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.12.2013 02:03 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Sofinka74
Promiň... nechci se tě nějak dotknout... ale nebylo by rozumnější poohlédnout se třeba po nějakých kvalitních granulích pro psa? Vím, píšeš, že jsi zavedená klientka, ale jsou i e-shopy, které prodávají i kvalitní granule pro psy za rozumné ceny. RC má kvalitní snad jedině marketing.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 15:41 Sofinka74 – Poradíte?
Ahoj všichni! Mám doma téměř desetiletého chlupáče, už dlabeme asi dva roky odlehčenější stravu. Kříženec jezevčíka a šitzu, spíše gaučík (nepočítám cca hodinove prochazky kazdy den a vikend volneho behani..), k aktivitám se dostaneme vzhledem k pracovnímu vytížení spíše zřídka :-( Dosud jsme krmili polskym wolominem a v celku spokojenost. Ale chtela bych mu doprat zmenu, nemaji bohuzel ani ruzne prichute, tudiz uz cca pul roku dlabe to same :-/ Rada bych si vybrala na eshopu www.royal-eshop.cz/ jsem tam zavedena klientka z drivejsi doby kvuli kockam. Muzete nekdo doporucit napriklad Royal Canin Mini mature? Vazime cca 6,45 kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 14:45 Muž invalida [782] Re: petrab
Obrátím se na výrobce stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 14:07 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
vrať to, protože nechat dělat rozbor by bylo asi dražší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 11:53 Muž invalida [782]
Právě sem si asi dones domů padělek kapsiček od pedigree....podivná konzistence...jakási podivná vůně a pes kouká jak zjara. Jindy by se utlouk. Kupovat u svýho obchodníka. Přibral sem je náhodně v obchoďáku do košíku. Jak byste to řešili vy. Nejde o reklamaci ale spíš jak dostat padělatele. Protože tohle není normální kapsička i když to nemám nijak ověřený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 18:15 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: 111muf
Můžeš využít tabulku zde přímo na webu
hafici.net/admin.php…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 17:04 Žena Kat [6] Re: 111muf
Ahoj, asi by som v tvojom pripade skusila Annamaet Lean, granulky s nizenym obsahom tuku, napriek tomu s dostatkom energie z kvalitnych surovin. Ziadne klamanie zaludku nestravitelnymi zlozkami v krmeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 11:13 Akinana – Jak krmit psa
Fotka k příspěvku Mě se líbí brožurka s názvem Jak krmit psa, kterou si můžete stáhnout zde: usedmikrasek.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.07.2013 06:37 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: petrab
Hubeňour by se hodil, díky, budeme se snažit.
Chci Mufovi založit váhový deník a budu to hlídat i věděcky :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 00:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111muf
tak přeju hubeňoura a dlouhověkýho atleta zároveň!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2013 23:26 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: petrab
Díky. Taky jsem toho názoru, že zajdu za naším veterinářem. Rovněž chci zvýšit procházky, ale musím opatrně, protože Muf má špatné zadní kolínko stejně jako Mates. Je to hrozný, dívat se na to, jak každý týden se pes mění před očima. Nepřekrmuji, s pamlky jsem opatrná a jen tak něco nevyžebrá - jedině kousek masa. Omezovat jídlo nebudu, kluci jídlem žijí a těší se na své granule. V šest jsou nastoupení a čekají na násyp. Navíc hladový pes=nešťastný pes a pak taky nechci, aby po venku hledal nějaké hnusy.
Celkové se Muf zklidnil, nemá už to nadšení co míval. Štve mě to, už to není on. Měla jsem ale na výběr, buď budu riskovat rakovinu nebo ho nechám vykastrovat. V dětsví mu nesestoupla kulka a už bylo na problém zaděláno. Jsem ráda, že to máme za sebou, ale teď je tu ten nový problém s nadváhou. Zatím je to tak 0,5 navíc, ale u tak malého psa je to dost za 2 měsíce. Určitě začneme bojovat a nasadíme více procházek.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2013 22:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111muf
po kastraci, ať se týče hormonální změny (v podstatě po 2-3 měsících po zákroku by mělo dojít k úplnému vyplavení testosteronu) nebo zklidnění psa, které přijde rozhodně, někdy menšího zájmu o dovádění na procházkách kvůli postupnému odpadání zájmu o fenky apod., je přibírání běžné, co se týče váhovýho úbytku a pak udržení váhy, bývá to vopruz, protože je to celoživotní záležitost založená na kompletní důslednosti, jde-li o pidi plemeno, musí to být dobře prokonzultováno s veterinářem - dietologem, protože nelze ubrat krmivo ve větším množství kvůli nedostatku živin, tedy vhodné je skutečně nasadit dietu - light granule a zároveň v případě alergie podat granule bez přísad, které alergizují. Měla bys nechat udělat alergol. vyšetření, nemáš-li ho už, abys věděla, co psovi přesně vadí a pak se domluvit s lékařem na nějaké dietě pro malé rasy, možno přímo veterinární, kterou neprodávají běžné prodejny, vhodné pro snížení váhy a zároveň bez alergenů.
Osobně jsem letitě nucena svému psovi udržovat nižší váhu, lépe lehce pod míru, než naopak, takže nedostává plnou dávku, vždy pod míru, zkušenost byla obdobná i s některými předešlými mými pejsky, v podstatě to ale bylo tak, že byli-li žraví, vlastně měli proto stále trochu hlad a nikdy nebyli zcela sytí.
Pochopitelně je nejlepší postupně navýšit pohyb - skutečně ale pozvolna. To, že jsou dva a vyhrají a vyběhají se spolu, je fajn, ale i tak lze pohyb zvýšit - prodlužovat procházky, postupně až na dvojnásobek (nemá-li pes problém s hybností) a to nejlépe v rychlém klusu, takže v podstatě na vodítku. Denně přidávat. Je v tom ale problém, že když pes přijde do staršího věku a pohyb omezí, pak je to zas krok zpátky. Takže by měla být kombinace zvýšení pohybu a úbytku krmiva a následně po zhubnutí udržování této váhy. U malých plemen je to opravdu titěrné a k úbytku by mělo docházet v podstatě v gramech, takže jde vlastně pomalu o vysloveně pouze určitý počet jednotlivých granulí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 22:17 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Domča14
Pohybu má dost, nejen že je od rána do večera venku, psy máme navíc dva, tak se spolu vyběhají a na procházky taky chodíme. Krmnou dávku dávám přesně, když dám míň, Muf z hladu blinká. Když je najedený dobře, neblinká. Je mi jasné, že ty dietní granule nejsou kdo ví co. Díky za odpověď, snad to nějak zvládneme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 10:16 Žena Domča14 [13] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: 111muf
Nechala bych stávající granule. A přidala pohyb, pohyb a zase pohyb, popřípadě bych krmnou dávku o něco snížila. Ty dietní granule jsou jak kdy, obvykle bývají psi dost bez energie, takže nemají co vydávat a tak je to pořád dokola a výsledky se nedostavují... Tak to mám aspon ve svém okolí i odzkoušené na své feně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 22:56 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena – Čím krmit kastrovaného psa?
V květnu jsem nechala kastrovat našeho Mufa ze zdravotních důvodů. O dva měsíce později jsem si nemohla nevšimnout, že nám Mufík začal kynout. Už se začínám poohlížet po nějakém vhodném krmivu, bohužel to nemáme zrovna jednoduché. Velké granule mi nežere a navíc musí mít hypoalergení granule(zřejmě alergie), jinak nám po granulkách zvrací. Nemá někdo s podobným problémem zkušenost. Vydám se určitě i na veterinu a rozhazuji různě sítě, než něco koupím. Vím, že taková krmiva existují poměrně ve velkém zastoupení. Ovšem ze zkušeností ve svém okolí(u feny) není úspěch vždy zaručen a ne všechny granule jsou 1OO% .
Za tipy předem děkuji ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 20:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: lucisatko
tak hodně štěstí, já jdu s hafanem na veterinu zítra, nějak si líže zadek, tak zkontrolovat anály, mám na ně do zásoby - kdyby náhodou - doma byliny, tak už jsem mu je dneska do večeře šoupla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 19:50 Žena lucisatko [208] - Společenská plemenaRe: petrab
To právě vím, že není dobré, aby měl celý den něco v misce, proto se na to ptám. No, kdo ví, třeba je problém někde jinde. Budem muset asi změnit granule. Dnes mi zbylo trocha bílého jogurtu, tak jsem mu to zamíchala do granulí a to byla najednou čistá miska :-D stejně chci objednat jiné granule přes internet. Ale u veterináře se na to určitě zeptáme, steně tam musíme jít do příštího týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 19:15 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: lucisatko
Problémy s krmením jsem v době přezubování nikdy nezaznamenala, navíc je to velmi rychlý proces, v podstatě zub vypadne a už do druhého dne vyrůstá další (v přírodě nelze, aby byli psi v tomto věku již delší dobu bezzubí), pakliže máš podezření, že není něco v pořádku, tak kontaktuj neprodleně veterináře, ten psovi zkontroluje tlamu, chrup a případně udělá další vyšetření, nechávat psovi "něco" v misce po celý den je špatně, naučí se tak, že nesní celou svou dávku najednou. Vzhledem k tomu, že to nebude nějaké pidi plemeno, je lepší kvůli prevezci torze žaludku psa po nakrmení hlídat, aby zůstal v klidu, což, má-li přístup ke jídlu celodenně, není možné uhlídat, zvlášť zůstává-li doma po určitou dobu přes den sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 18:43 Žena lucisatko [208] - Společenská plemena
Měli jste někdy problém s tím, že když psovi rostly zuby, že nechtěl žrát? Krmíme granulema a prostě mu to nějak nejede. Připadá mi jako by ho to bolelo. Sní trochu, jde pryč, zachvílu se vrátí a sní zase jen trochu. Takhle mu zůstavá něco v misce celý den, dosypávám mu jen další várku. Vypadá strašně vyhublej, nechci aby si někdo myslel že ho týráme smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 13:13 Žena sarka [401] Re: petrab
palec Autorku článku znám i osobně, chodily jsme spolu 1.semestr na VŠ. Píš e články i do časopisu Pes přítel člověka. Její názory se mi líbí. Má všech pět pohromadě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 11:28 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 16:25 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Tak zatím jsme žádný léky (ani na bolest) od veta nedostali s tím, že kdyby se jeho stav nelepšil a nebo dokonce horšil, bolelo ho to, že máme hned přiletět a že nás pošle za naurologem. Co se krmení týče dospěli jsme k závěru, že bude nejrozumnější postupně přejít na granule, u kterejch se líp hlídá a případně (dá snížit) krmná dávka. Asi zkusím tu Calibru, ale pro malá plemena, protože z toho co dostal na ochutnání mu jela asi nejlíp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 15:23 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra123
jestli myslíš pamlsky, tak tady: běžně ve zverexech mívaj různý druhy, jednobarevný, různě vochucený, je to podle mě na stejný brdo jako froliky, i ty lze použít, když z nich uděláš pro malýho psa pidi kousíčky ve velikosti čtvrtky buráku ...http://www.montasek.cz/montasek/eshop/8-1-Pamlsky-vitaminy/0/5/1000-barevne-kosticky-pro-stenata-a-male-psy

psa nech zrentgenovat a prohlídnout neurologem - ortopedem, ať máš jasno, někdy si prostě mohou hnout se zády a nic se neděje, tak, jako se to stává u lidí, nějakou dobu v klidu, antirevmatika a pes je zase v pohodě, je problém mladý divoký zvíře udržet v klidu, ale zvládneš to, bude to spíš vorpuz pro Tebe, každopádně nějak musíš zabránit tomu, aby skákal - tedy i doma - na gauč, hlavně dolu z něj, chodil po schodech dolu apod., protože se mu, když je dlouhej, páteř prohejbá, takže třeba stopy, při kterejch neskáče, můžeš začít časem řešit, větší problém bejvá i to udržovat psa celoživotně štíhlýho, ale to lze dle dohody s veterinářem a při rozumným přístupu lidí doma taky zařídit, nemám sice jezevčíka, ale abnormálně dlouhýho ovčáka, kterej má s páteří problém od mládí a taky se mu dvakrát stalo za mlada, že se přetáh a byl na tom, jako ten Tvůj teď, neznamená to, že by nemohl mít už žádnej pohyb, je však nutno zjistit zdravotní stav přesně
P.S. Na postroj si zvykne líp než na vodítko, jen se možná naučí časem víc táhnout, je to ale mrně, takže v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 14:51 Žena Petra123 [461] Re: Terda
Chudinka. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 11:40 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Postrojek je jasnej(už se těším, až ho na tom budu učit chodit) ... A že na ty stopy můžeme zapomenout je mi taky jasný. Je to škoda, ale zdraví je přednější. Krmení budu (vážně nevím, jak moc budou naši ochotný něco vymejšlet, ty se musí postavit před hotovou věc) muset vymyslet, poradit se. Teď tlustej není, naopak. Ale už nikdy nebude mít možnost takovýho pohybu jako do teď, protože nám bylo doporučeno ho vodit (až se pomalu vrátíme na "normální" procházky a ne jen vynýst ven a zase zalehnout) jen na vodítku, aby nelítal. Je to blbý, protže je mladej pes a pořád má ještě plno energie :-( I když teď zrovna ne, te´d docela poslušně leží v krabici. A na ty kostičky, bys měla nějaký doporučení? Jen se ptám, já se v tomhle vážně nevyznám a ještě včera ráno by mě nenapadlo, že nás tohle postihne :-( mysela jsem že to je problém starých a tlustých psů a dneska ráno už byl "tuhej".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 11:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Tak držim palce, takže s nějakým zběsilým výcvikem to nepřeháněj a začni používat postroj místo obojku. Hlady neumře, kup mu nějaký lepší granule, vobčas nějaký sežere, dávej mu jich míň, páč má míň pohybu a hlavně mu podávej průběžně nějaké chondroprotektiva už furt, ať se drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 11:12 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Děkuju za odkazy. palec I když teď budu ve finále spíš řešit, jak to udělat, aby mu nikdo nedával bokem a nepřibral :-( Večer nám totiž "ztuhnul" a dle veta jsou to ty proklatý jezevčí plotýnky, takže má naordinovanej absolutní klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 10:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 822x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/382