Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Prosím o radu s výběrem pejska

 

NápovědaFórum » Chov psů  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Prosím o radu s výběrem pejska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 10:39 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: ELiss
Dovol, abych Ti odporovala. NO je všestranný pes, lehce cvičitelný. Samozřejmě se mu musí majitel věnovat a zaměstnat ho.
To je asi to stejné, kdybych tvrdila, že beagl je nezvladatelný. Taky u nás potkávám rádoby psejčkaře s tímto plemenem (nebo bez něj?), jak někde na pařezu čekají až se jim beagl vrátí z procházky. A to někdy i 3-4 hodiny.
Já měla ovčouny od 56 roku a nemůžu si na ně stěžovat a ani na ty další, s kterými jsem přišla za ta léta do styku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 10:17 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: azalka
Jestli se tě moje příspěvky nějak dotkli, tak to se omlouvám. Potkávám docela dost takových lidí, kteří nakonec pořídili psa a je z něj dvorkový pes. A když jim něco řeknu, tak jsou akorát naštvaní.
Nicméně si myslím, že NO neni moc dlouhověký a mívá často problém s dysplazií.

Katy - averzi nemám. Jen s nima mám špatné zkušenosti a hodných, vyrovnaných NO zrovna moc nepotkávám. Takže nejspíš, proto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 14:19 azalka – Re: Katy
Belgičák je moc pěknej palec (daleko hezčí než Broňa), i knírači se mi líbí, ale výběr není jen o mně. ;-) Navíc ta údržba srsti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 14:14 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: azalka
A proto je třeba názorů víc ano
Mně taky pár lidí vyvracelo belgičáka, konkrétně tervuerena. A jak jsem teď šťastná, že ho mám hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 14:01 azalka – Re: Trhači z Krupky
Musím přiznat že mě názory ELiss poněkud vyvedly z míry a čekala jsem, jestli se přidá ještě někdo další. Jsem ráda za rozdílný pohledy na věc - každý má svůj osobní názor. Zatím se pohybujeme v teoretické rovině, takže přílišný emoce jsou zbytečný. Díky za Tvé (Vaše) poznatky, Jindro a spol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 13:54 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Trhači z Krupky
Na cvičáku, kam chodíme, mají hodně VK.. oni je chovají totiž. Zpočátku se mi moc nelíbili (nebo mi spíš nic neříkali), ale jsou faaaaajn ano . www.zkoostravakuncice.wbs.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 13:50 Muž Trhači z Krupky [91] - Teriéři – Re: Katy
Fotka k příspěvku Jéééééééé, tééén sééééé mi líííííííbííííííííí potlesk potlesk
Ale mám smůlu, bo do 3+1 už dalšího pesana nedostanu ani omylem smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 13:38 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: azalka
Přesně, jak píše Jindra - pokud po něm toužíš a víš, co od něj asi očekávat, neváhala bych. Jsou to fajn psi.
Nebo mě ještě napadá - co velký knírač? měla jsem tu čest je poznat a jsou super! sice s údržbou srsti je to takovééé... no měl by se trimovat, aby nějak vypadal. Ale jako společník a ochránce je výborný. To byl jen takový další návrh stydim samo jen tak do pléna palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2009 13:11 Muž Trhači z Krupky [91] - Teriéři – Re: azalka
Ahoj, již včera jsme sledovali Tvou "při" s ELis a musíme konstatovat, že ač jsi nikdy pejska neměla, tak se snažíš o vytouženém plemeni vědět co možná nejvíc. Takový zodpovědný přístup by se měl ocenit a ne Tě setřít jako malou holku ;-) Já nejsem kompetentní co se chovu psů týče, pejskařství jsem "vyženil", ale chytlo mne a nyní si již bez svých přátel život představit nedovedu. Mohu Ti však odpovědět za mou ženu, která se pejskařině věnuje více než dvacet let a sama se chovu NO věnovala. Ta Tvou volbu považuje za rozumnou. NO je velice učenlivý a inteligentní pes a zodpovědným přístupem a výchovou z něj uděláš přesně to, co od svého psa očekáváš. Moc Ti držíme palce, aby jste spolu s přítelem měli co nejdříve onen domek a přejem co nejvíce spokojenosti s Tvým čtyřnohým přítelem. Za Trhače z Krupky Jindra :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 09:31 azalka – Re: Katy
Katy, díky za jiný pohled na věc a tvůj názor. Pokud můžu vycházet z dostupných informací, NO je učenlivý, snadno vycvičitelný a pak ovladatelný. Z toho mi vyplývá, že je vhodný i pro začínajícího pejskaře a na tom stavím.
Díky taky za nabídku HW, ale to je poněkud předčasné, protože k němu zatím nemáme SW (tedy ten domek). :) Nicméně pokud jsem tu zkratku rozšifrovala dobře, níže píše hanysek, že je to rasa pro zkušeného chovatele, takže toho se bojím.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2009 13:38 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: azalka
Dovolím si reagovat.
Eliss, nemůžeš tady všem vymlouvat NO, když se nad ním zamyslí... ty se jej sice bojíš, máš vůči nim nějakou averzi, ale on je to dobrý pes. Snadno vycvičitelný, při správném vedení (ostatně jako u každého plemene) dobrý společník.

azalka: Pokud chcete někoho "k baráku" na hlídání (většího), proč ne NO? Já bych ho klidně brala. Eliss tady navrhovala belgičáka. Za sebe si troufám tvrdit, že by se vašim potřebám asi nehodil. Nestačí mu 2 procházky za den, je to hyperaktivka, potřebuje zaměstnávat mozek.

No a co třeba HW? Někdo by mohl namítat, že jsou "zlí", ale znám spoustu HW záchranářů, pohodových psů... kamarádka má teď štěňata, kdyby něco :) Záleží samozřejmě také na genetice a povaze rodičů. Tady bych si troufala tvrdit, že bude mimis v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2009 12:45 azalka – Re: ELiss
Chápu, že se mě snažíte přimět k zodpovědnému přístupu, taky se o něj i tímto dotazem snažím. ;-) Nepořídila bych si psa, aby mi ho někdo cizí vychoval, to se mi zdá opravdu zcestné. Podle mě jde o celou cestu od počátku soužití. Jak konkrétně bychom se věnovali výcviku a zaměstnání psa teď nemohu přesně říct, ale jistě tak, jak by nám právě zkušenější kynolog a chovatel poradil.
Každopádně díky za jistě dobře míněné rady. V rámci sběru informací se určitě hodí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 12:29 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: azalka
zaujatá nejsem, ale viděla jsem už několik psů kteří špatně dopadli právě kvuli takovému přístupu, jako byl na začátku.
Aby si lidé nehladili vašeho psa, tak to nejde určit rasou. Ale udělá se to tak, že lidem budete říkat, aby si ho nehladili. Jak jsem psala, každý má pro něco slabost a touží po tom (v tomto případě pohladit psa). A jeden má touhu pohladit čsv a druhý zas yorkšíra. Jeden se bojí čsv a druhý se bojí yorka. Nejde vybrat plemeno, které by si lidé nechtěli hladit. Nechtějí si hladit agresivní psy. Tedy psi, kteří je chtějí napadnout už jen při očním kontaktu a takového psa do rodiny nedoporučuju. Chodský pes je dobrá volba. Nebo belgický ovčák je také dobrý pes. Chcete, aby vás pes poslouchal. K tomu vede pár cest. první cesta je ta, že ho to naučíte vy. Podle rad na cvičáku, podle rad zkušenějších...
druhá cesta je, že obětujete několik tisíc a dáte psa někomu na výcvik.
další cesta je, zlomit psa a on ze strachu z vás bude poslouchat. Je jen na vás, kterou cestu si vyberete.
Plemeno je už na vás, které se vám bude líbit. Víceméně to jaký bude pes záleží z cca 80% na vás. Jestli ho díky cvičení a jiné stimulaci zklidníte, aby jste mohli pořídit hodně temperamentní plemeno. Jestli z hoodně nedůveřivého plemena uděláte psa, který bude schopen vás doprovodit kdekoliv....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2009 12:14 azalka – Re: ELiss
Buď jsme se nepochopily nebo jste zaujatá. Informace, které jsem napsala o našich možnostech a představách jsou kusé a jen praxe může ukázat, jak bychom výchovu psa zvládali, možná proto mi Váš postoj připadá trochu příliš drsný. Roztomilá jsou všechna štěňata, NO není potřeba vyzdvihovat. Ale štěně nebude věčně, že? Chceme psa, kterého nebude chtít každý cizí člověk dlachnit, ale nás bude poslouchat, protože ho chceme dobře vychovat a zajistit mu podmínky, které plemeno potřebuje, aby byl spokojený a šťastný.
Dobrá tedy, co byste mi radila? S tímhle přístupem radši křečka? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 12:05 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: azalka
Viděla jsi někdy štěně NO? To je "ťuťuňuňu". Ke každému psu se budou vrhat lidi. Někdo má rád NO, tak se bude vrhat k NO, někdo má rád pitbuly (snad to píšu dobře), tak se bude vrhat k nim. Někdo se bojí yorkšírů, tak před nimi uteče... Je to u každé rasy. Vy pravděpodobně chce te psa, který by odrazoval všechny okolo, ale přitom byl hodný jak velikonoční beránek. hmm To nejde. Buď pes je zlý nebo hodný. A když je hodný, musíte ho naučit hlídat. Správně hlídat. A když je zlý je dost možné, že na vás zaútočí. Neni to jen o cvičáku a procházkách. Se psem se musí pracovat denně. Prostě každý den mu obstarat fyzickou a psychickou zátěž. Jinak pes nebude šťastný a z vyrovnaného psa se může stát nevrlý a nervózn pes nedůvěřující lidem/psům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2009 11:48 azalka – Re: ELiss
Hm, tvůj názor beru, rozhodně té problematice rozumíš daleko víc než já. Zatím čerpám jen teorii z různých dostupných zdrojů (viz. můj názor s fenou - chápu, že mírnější povaha je jen větší pravděpodobnost, ne záruka). Pokud 2 procházky denně nestačí a pes bude potřebovat 3 a "sakra dlouhé", tak fajn, bude je mít. ;-) Na cvičák chceme chodit pravidelně 1x týdně, ne párkrát a pak nic. Neřekla jsem, že labrador a retrívr neumí hlídat, to nedokážu posoudit, ale chci se na vycházce vyhnout tomu, aby se kolemjdoucí cizí lidi vrhali na "toho roztomilýho pejska" - z toho pramení jen problémy. Proto chceme rasu, co vzezřením trochu vzbuzuje respekt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 11:38 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: azalka
Asi zklamu. ale 2 procházky za den? To by musely být sakra dlouhé. Všat ráno jedna procházka odpoledne druhá a večer třetí. A pes se zaměstná na každý den tím, že jednou za týden a to jen párkrát pujde na cvičák? Takhle se dobře hlídat nenaučí. A že labík nebo zlaťák neumí hlídat? Od kdy? Mimo to, fena může být kolikrát více dominantní než kdejaký pes a fena může být agresivní taky. Nebo může být bázlivá. A jestli chcete klidného psa, tak pak NO teda asi nedoporučím. Pes by za takovýchto podmínek podle mě trpěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2009 11:34 azalka – Re: ELiss
Pes (teda přikláním se k feně, která by snad mohla být klidnější, méně nebo vůbec dominantní a vlídnější k případným dětem) by byl přítele a ten se chystá s ním chodit 1x týdně na cvičák a samozřejmě 2x denně na procházky. Jinak by přes den musel vydržet doma - na dvoře nebo zahradě. Snad to není trápení. Chceme hlídače a tedy trochu většího psa, ale hlavně takového, který by anonymní kolemdoucí nesváděl k mazlení (typicky zlatý retrívr nebo usměvavej labrador). Chápeme potřeby NO zaměstnat a doufáme, že 1x týdně pár hodin na cvičáku "stačí".
Chtěla bych černého nebo vlkošedého, žádný "rexe". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 11:27 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: azalka
A co se psem? Bude jen na dvorku, chystáte se na nějaký sport? či co? Spíš podle toho bych se rozhodovala. Protože NO jako pes pro začátečníky nwm nwm. V dnešní době, si troufám říci, že je to docela nemocné plemeno. Ať už to je DKK, DLK nebo podvody s otcovstvím, či jiné "vady". Krom toho bych dávala hlavně pozor na povahy (pokud tedy už nepočítám zdraví) je to hodně rozšířené plemeno a proto se musí hooodně vybírat. A jakého NO jste už vybrali? Vlkošedý nebo znakáč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 11:20 azalka – NO pro začátečníka?
Ahoj pejskaři, ráda bych využila tohoto vlákna k dotazu, jaké plemeno si pořídit. Chceme s přítelem pořídit domek a do něj psa. Výběr padl na německého ovčáka. (Přítel chtěl rotvajlera, což jsem kategoricky odmítla a jemu se nelíbil mnou navrhovaný chodský pes, proto je NO kompromis.) Ani jeden jsme dosud žádného psa neměli, takže se vás znalých ptám - je tohle plemeno vhodné pro začátečníky? Co si o naší úvaze myslíte? Díky.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 21:04 dan999 – ...
tak vam chci moc podekovat mamka si hovawarda vymluvit nenechala že zná rodiče štenat atd. proste mysli si svoje
a asi mate pravdu že ted není pro me vhodnádoba na to mit psa a starat se o nej (i když to s tou slečnou a psem u postele ješte nehrozi) tak necham vyber teda na mamcce ale až si bude stežovat tak ja jsem ji to řikal uvidime jak to dopadne ale opravdu vam moc dekuji
jo ješte k tomu rerivrovi tatka rika že to není hlidač že je jen na hraní a pomazleni a ovčak se mi taky libi tak možná bude ten
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2009 10:55 Žena hanysek80 [79] - Teriéři – Re: dan999
ahoj,musím říci, že jsem tvůj dotaz četla už včera, ale musela jsem si dát čas na rozmyšlenou. Nejdříve mě to pěkně zvedlo ze židle a moje horká krev mi velela psát NE, NE, NE tone Dneska už je to lepší a tak ti s klidnou hlavou zkusím napsat pár informací, které by měly rozhodně hrát roli při tvém výběru.
1) Hovaward - toho mamince rozmluv. Je to krásné, živé zvíře, které je ale hodně tvrdohlavé a pod špatným vedením se zněj často stává útěkář a nezvladatelný pes, kterého byste museli mít uvázaného do konce života. Pár jsem jich zažila při převýchově a je to opravdu pes pro ZKUŠENÉHO chovatele. Potom je to ale PAN pes.
2) Bojová plemena - toto označení je značně zavádějící. Původním úkolem většiny těchto psů byl lov zvěře. Bohužel lidé jsou zvrhlí a tak využívali jejich síly k psím soubojům. Tedy bojový pes neexistuje, je to stejné, jako když lidé byli nuceni (nebo placeni) za souboje gladiátorů. Také kvůli tomu nejsou všichni lidé rváči a nebezpeční společnosti. Ale pro zjednodušení budu používat tento název. Bojová plemena nejsou dobrými hlídači majetku. Jim o majetek nejde. Jsou silně fixováni na svého pána (A LIDI VŠEOBECNĚ), ne na dům nebo zahradu, ve které jsou. Jejich teritoriální povaha se projevuje vůči jiným zvířatům (a to ještě jen v několika málo procentech). Většinou jde o mírumilovná zvířata, která budí respekt svým zjevem. Proto se velmi často stává, že jsou tito psi ze zahrad kradeni, odejdou s kýmkoliv. Díky jejich fixaci na člověka, to ale nejsou vhodná kotcová zvířata. Potřebují lidskou společnost a to opravdu ve velké míře. A to je ten zásadní problém, proč bojového psa v tém věku ne. Jsi ve věku, kdy pro tebe budou mnohem důležitější věci, než mít za patama psa. Tito psi klidně vydrží několik hodin sami, ale pak si vyžadují vaši 100% pozornost. Neuspokojí je, že si mají lehnout k posteli, zatím co ty dovádíš se slečnou, nebo sedíš u počítače. To pro ně není představa společného času. Stejně tak budou trpět, pokud budou na zahradě a zbytek jejich smečky bude v domě. Jak bych to řekla jednou větou. Až budeš mít pocit, že jsi připraven na to, mít dítě, které bude vyžadovat každodení pozornost, tak pak jsi připraven pořídit si bojového psa. Do té doby budete trpět oba dva. On bohužel víc...
3)fena/pes. V obou případech najdeš dominantní jedince. Vybírej podle povah rodičů.Je několik testů, jak zjistit první náznaky budoucího chování štěněte (dominance, strach... to už je ale jiné téma)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   20.10.2009 20:41 Muž Trhači z Krupky [91] - Teriéři – Re: dan999
Ahoj, píšeš, že je Ti 14 let, bráchovi 10 a sestře 2 a o psa by ses staral Ty. To je vcelku moc pěkné, ale začínat s chovem psa "bojového" plemene v Tvém věku, bez sebemenších zkušeností nebude to pravé. Víš vůbec co znamená bojové plemeno???? Z vlastní zkušenosti, protože chováme dva pitbuly, nezkušenému chovateli toto plemeno, stejně tak amstafa, nedoporučuji. Americký stafordšírský teriér a podobně i americký pitbulteriér jsou sice rodině velice oddaní, milují děti, ale pokud máš ještě dvouletou sestru tak raději ne!!!
Každý pes může totiž kousnout a v případě pokousání těmito plemeny jsou následky fatální. Stejně tak u rotvajlera. Je třeba si uvědomit, že se nejedná o hračky, ale o šelmy a i ta sebelépe cvičená šelma zůstává šelmou. Z Tvého příspěvku soudím, že chceš vlastnit psa větších rozměrů, tak proto bych volil a i pro absolutní nezkušenost s chovem, psa snadno ovladatelného, s vlohami k výcviku a napadají mne alternativy jako zlatý retrívr nebo německý ovčák, kdy obě plemena jsou snadno učenlivá.
Jinak k Tvému druhému dotazu, zda psa či fenu: volil bych ve vašem případě rozhodně fenu, pro její klidnou povahu a oddanost a snazší ovladatelnost. Doufám, že Ti můj názor trochu pomohl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 19:19 dan999 – ...
ahoj potřeboval bych poradit je mi 14 mam bráchu 10let a sestru 2roky o psa bych se staral já máme velkou zahradu ve měste potřebuji psa hlídače aby byl tolerantní a mě se líbil mam zalusk na nějaké to bojové plemeno jako rotvajler nebo americký staford terier mamka by zase chtela hovawarta ale ten jako hlidač moc nevypadá a potom ješte mamka říka že psi jsou agresivní tvrdohlaví atd. a že feny jsou tolerantnější lepe ovladatelné atd. prosím o radu moc děkuji za každou reakci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 20:39 Tysule – Re: mojzinka
potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2009 17:10 Žena mojzinka [71] - Teriéři
Fotka k příspěvku My máme už 3 miláčka v rodině a nikdy nebyli problémy s tím,že chodíme do práce.Štěně jsme naučily čůrat na podložku a když nevydrželo než někdo přijde domů,tak vědělo kam může jít palec Sem tam byl problém,že jsme měli bobek třeba na koberci,ale jak pes zjistí,že bude sám,tak se naučí vyprazdňovat třeba hned ráno nebo až večer.Já bych neváhala ani minutu.A výběr druhu???Já vždy poslechla své srdíčko po čem toužím a vždy to dopadlo výborně ano Pes je kamarád k nezaplacení!!!Nikdy tě nezklame jako to dokážou někteří lidé!!!Tak šťastnou ruku při výběru.Mojzinka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2009 16:21 Tysule
Určitě si pořiď štěňátko. Jak už někdo psal,sama si ho vychováš :-P Myslím,že je zbytečná i obava,že by si pejsek zvykl víc na toho,kdo ho bude venčit. Ty se o něj nejvíc budeš starat,dávat mu baštu,hrát si s ním :) Rozhodnout za tebe nemůže nikdo,sama si musíš pořešit pro a proti. Já bych neváhala,s pejskem je život veselejší palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 16:13 Žena edus [9] - Ohaři – Ještě k tomu bezsrstému chrtovi....
Co takhle Mexický naháč? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 11:27 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Marri
měsíc ne, určitě bude stačit týden. Pokud by to všichni takhle řešili, tak by si psa nemohl pořídit nikdo - přece je přirozené, že se chodí do práce ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 10:47 Marri – Re: Lenacek
Tak to by tak nějak skoro všechno šlo, až na ten měsíc volna, to určitě nebudu moct mít... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 10:21 Žena Lenacek [0] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Marri
Mno popravdě... já bych si psa pořídila - štěně, ale vzala bych si na začátek volno, aby jsi byla se štěníkem, pak by byl teda s někým jiným, ale myslím, že když až bys přišla z práce a věnovala by ses mu, tak se naučí, že ty se musíš poslouchat, ty si s ním hraješ, s tebou je sranda... a tak... Vřela na to doporučuji i cvičák - nějaký sport, který ho bude bavit - tedy vás oba. Já byla se štěníkem doma měsíc a kousek a pak jsem chodila do práce a přijížděla jsem až večer okolo šesté - do té doby byl s rodiči, kteří ho venčili, jezdili s ním k babičce, kde měl o zábavu postaráno... Já jsem mu věnovala veškterý volný čas - víkendy buď jen tak venku s míčkem, aportíkama a tak, nebo jsem s ním byla na nějaké akci - většinou výstavy a každou neděli cvičák. Sice to chvíli trvalo, ale moc dobře ví, kdo je panička a kdo že se to musí hlavně nejvíc poslouchat. Je to takový můj závisláček... Takže si myslím, že když se mu budeš dost věnovat ve volnu, tak to bude v pohodě ;-) a staršího psa bych si nepořizovala takhle, jelikož ten už bude mít určité návyky, které vám třeba nebudou vyhovovat, bude mít určitou povahu... Ale štěňátko si v podstatě "vytvarujete" sami... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 09:52 Marri – Je vůbec možné si v mé situaci psa pořídit?
Chtěla jsem poprosit o rady, jestli si můžu pořídit psa, který by byl během dne sám doma (chodím do práce), byla bych s ním až ve 4 odpoledne. Vyvenčování během dne by měl nastarosti přítelův otec, ale právě bych se bála toho, že ten pes si zvykl na jeho otce, což nechci, chci aby byl vázán na mě, čas který bych s ním trávila by byl od těch 4 odpoledne do večera a víkendy a volna... Jestli by třeba nebyla lepší alternativa starší pes, než štěně, nebo já teda vůbec nevím, beztak to bude neřešitelné... Už jednoho psa mám (labradorku), jenže tu jsem měla jako štěně před mnoha lety, jsem ještě chodila na základní školu (v jednu doma), což byla pohoda a ta je fixovaná na mě i když se v okolí ,,motají´´ další členové. Ten druhý pes by byl se mnou u přítele. Myslíte si že to mám pro dobro psa radši zavrhnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 00:27 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
když chrta a krátkosrstého tak bych doporučila Azavak, Greyhound, Sloughi a nebo je krásnej španělský galgo ale co já vím tak u nás není žádná chovatelská stanice bohužel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 11:11 Žena hanysek80 [79] - Teriéři – Re: ELiss
Whippet, Italský chrtík... jiný mě nenapadá. Ostatní mají alespoň někde delší srst (krk, nohy...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 17:55 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Rastiik
okoukni www.cmku.cz -> plemena -> FCI. X a FCI N.
Když žádného vhodného nenajdeš, tak prostě jedině se srstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 17:41 Rastiik – Re: ELiss
chci chrta nic jiného..mel jsem 3 psy..:-) jen chrta rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 17:36 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Rastiik
jinak teda nevím nevím. Chrt bez chlupů... myslím, že nějaký by mohl být a já si jej teď nevybavím, ale jsou menší plemena bez srsti a taky pěkní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 17:35 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Rastiik
A co americký bezsrstý terier?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 17:23 Rastiik – Prosím o radu
Mám 9ti letou čivavu....Tu má segra v praze přál bych si chrta...do bytu..:-) pokud možno aby neměl moc chlupu dáte mi rady? dík potlesk
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 6361x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/39-prosim-o-radu-s-vyberem-pejska?od=101