Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Bez PP?

 

NápovědaFórum » Chov psů » Psi bez PP 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Bez PP?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 10:21 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
echo24.cz/…
To snad ani nepotřebuje komentář. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 22:56 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jarka
Ale tohle mnou docela otřáslo:
psi.stop-mnozitelum.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 22:11 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jarka
No, ono nemusíme ani tak daleko - podobné případy a bohužel i s horším koncem máme i tady na hafících: hafici.net/prezentace/956
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 10:42 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena – Jsou mu sotva tři roky a na veterině je jako doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2013 07:20 RUSSO Re: micz
micz napsal: Pokud si budu pořizovat štěně tak už taky jedině s PP. Ale boužel zrovna u SBT nejsou povinná vyšetření na DKK což mě docela mrzí. Často se u nich vyskytují různé alergie ať s PP nebo bez. Povahu psa ti taky papíry nezaručí, např. štěně ti napadne jinej pes a už může bejt problém na furt. Prostě pp asi není naprostá výhra, ale na druhou stranu se tím nepodporují množitelé ale kontrolovaná plemenitba.

Rozhodnul ses velmi dobře potlesk palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.10.2013 10:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: micz
micz napsal: např. štěně ti napadne jinej pes a už může bejt problém na furt.
a jsou tací, kdo se celoživotně stydí za to, že tomu nezabránili.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 07:35 Muž invalida [782] Re: micz
A o čem tady pořád mluvím? Pes ocení páníčka kterej občas zavítá sem a a zjistí si co a jak je pro něj dobrý víc než když bude v kotci a občas páníček předvede návštěvu že jako tohle mě stálo tolik a tolik. Péče začíná už výběrem plemena! Ale výchova dělá divy.micz napsal: Pokud si budu pořizovat štěně tak už taky jedině s PP. Ale boužel zrovna u SBT nejsou povinná vyšetření na DKK což mě docela mrzí. Často se u nich vyskytují různé alergie ať s PP nebo bez. Povahu psa ti taky papíry nezaručí, např. štěně ti napadne jinej pes a už může bejt problém na furt. Prostě pp asi není naprostá výhra, ale na druhou stranu se tím nepodporují množitelé ale kontrolovaná plemenitba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.10.2013 00:10 Muž micz [165] Re: malyLibor
Pokud si budu pořizovat štěně tak už taky jedině s PP. Ale boužel zrovna u SBT nejsou povinná vyšetření na DKK což mě docela mrzí. Často se u nich vyskytují různé alergie ať s PP nebo bez. Povahu psa ti taky papíry nezaručí, např. štěně ti napadne jinej pes a už může bejt problém na furt. Prostě pp asi není naprostá výhra, ale na druhou stranu se tím nepodporují množitelé ale kontrolovaná plemenitba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.10.2013 00:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
měla jsem psi s velmi dobrým PP i zcela bez PP, různé rasy, geny měli patrně všichni ( ;-) ), ale jaký byl nakonec pes záleželo hlavně na mně, pakliže jsem si pořizovala psa bez PP jako štěně, bylo mi fuk, jak bude jednou vypadat, protože i kdyby to byla příšera, byl by pro mě ten nejkrásnější na světě. Co se týče zdraví, jsem výjimečný magnet, ale i u psů s PP jsem zažila tak otřesné choroby po skvělých zdravých předcích, že je ze mně pochodující veterinární lékárna....
Takže jediný, co odsuzuji jsou ti, kdo množí zvířata - ať s PP nebo s ním - bez kompletních všech dostupných vyšetření, protože i s nimi je stále dost procent pravděpodobnost, že zvíře si vylíže v genech to nejblbější i přes iks kolen... a rovněž bez prognozy dobrých majitelů.

ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 00:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: malyLibor
malyLibor napsal: Když si někdo nepřečte, co jsem napsal, a reaguje jen na ........... já to čtu, jen piš dlouze dál a pro ty, kdo na to nejsou dycky něco zvýrazni...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 13:03 Muž invalida [782] Re: malyLibor
V době internetu...zase pochybnost. V krabici s nápisem cacao byli i mletý slupky...když sem se ptal na cenu řidičáku neteři, dozvěděl sem se dvě ceny..s docházkou a bez ní. Nemyslím si že všichni uvedou údaje po pravdě. Ale netvrdím že všichni s chovnou stanicí to dělaj blbě. Jen prostě nepotřebuju razítka. Potkal sem v brazílii skvělý lidi i když to byli negramoti, myslím si že jsou chytřejší než mi. Na druhou stranu znám spoustu vysokoškoláků co sou fajn. Ale třeba náš starosta má dvě vejšky a je to vůl jak anděl...zištnej parchant. A tak je to všude. Prostě přes svýho psa je potřeba vidět i dál než na poháry a diplomy. Nic víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 12:06 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: invalida
invalida napsal: ... Jediný na co sem přišel že chyba je na straně lidí. Jako u všech oborů hledáme garance tady v případě pp a jiní lidi hledaj jak to ošidit...
Ano, tak v tomto s tebou naprosto souhlasím a klidně to podepíšu vlastní krví - chyba je opravdu na straně lidí.

Tady jsme proto aby sme si udělali názor a něco se dozvěděli. Jasně že máš v něčem pravdu ale nevyvrátíš mi že pp dělá psa.
Souhlasím s tebou i v tomto. Já ve svém příspěvku nechtěl nikoho o ničem přesvědčovat, jen jsem (i sám pro sebe) sepsal důvody, které mne vedou k tomu, abych nikdy nekupoval psa bez PP. Souhlasím s tebou, že PP nedělá psa, ale měl by zaručit, že pokud se to dělá dobře a poctivě, tak pes s PP se bude s velkou pravděpodobností velmi podobat standardu daného druhu. Ale není to jediná záruka - člověk musí poznat i chovatele, jeho chov, rodiče a pokud možno i prarodiče pejska, kterého si vybral a podívat se i na další předky, a to v době internetu mohu snadno - ovšem za podmínky, že mám v ruce PP a vím, kdo byli předkové štěněte.
Jaký to má vliv v praxi? Moje sestra zjistila ve čtyřech letech svojí feny, že její předci zemřeli předčasně na selhání imunity. Později na to zemřel i její otec a mnohem později i její sourozenci. Jejich majitelé to asi nezjistili nebo jim to bylo fuk. Sestře to fuk nebylo a přizpůsobila tomu životní styl feny. Feně je dnes 14 let a stále dělá společnici naší mámě. Kdyby to sestra dle PP nezjistila, byla by fena už 6 let mrtvá jako její sourozenci.
Souhlasím tedy s tebou, že PP psa nedělá, ale tvrdím, že může chovateli (pokud má zájem) hodně pomoci. Nechci nikomu vnucovat svůj názor, jen prostě říkám, že psa bez PP bych si nikdy nekoupil. Neříkám ale, že bych si ho nevzal. Měl jsem dva a byli to kamarádi. Ale oba byli zadarmo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.10.2013 11:35 Muž invalida [782] Re: malyLibor
Já si to po přečtení zvýrazněnýho přečet. Jediný na co sem přišel že chyba je na straně lidí. Jako u všech oborů hledáme garance tady v případě pp a jiní lidi hledaj jak to ošidit. Tady jsme proto aby sme si udělali názor a něco se dozvěděli. Jasně že máš v něčem pravdu ale nevyvrátíš mi že pp dělá psa. Půjčil sem si průkaz od majitelky mámy mý feny. Zkoušel sem ho podrbat ale oproti mý nepapírový bestii teda nic moc. stydim Tady přece nejde o to jestli ty si budeš myslet že já sem vůl nebo tak něco. Tady by mělo jít o dobro zvířat. A dobro není průkaz...nebo mi to zatím nikdo nedokázal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 11:18 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: invalida
Inu, co na to odpovědět? Když si někdo nepřečte, co jsem napsal, a reaguje jen na to zvýrazněné... no, asi je zbytečné jakkoliv odpovídat. Spíš mne překvapuje, že někdo polemizuje s něčím, co si dle vlastních slov ani nepřečetl. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.10.2013 09:16 Muž invalida [782] Re: malyLibor
Ne že bych měl zrovna náladu číst tak dlouhý věci ale zaujalo mě to zdůrazněný. PP jsou jakousi garancí...ale. že se šíří množitelé je věc lidí. Pořád se dočítám (chci bejt v obraze když sem si vzal štěně) že nepapírový psi jsou nemocní. Podle mě je to pravda částečná. Spousta lidí si vezme štěně a když a je s pp ale neuchovní ho. Takže jeho štěně splňuje standardy ale nemá lejstro. Za další je normální že lidi si vezmou psa jako doplněk...je sice drahej a s pp ale to je tak všechno. Velkej pes jen v kotci neboť k němu nesmí ani pán..jezevčička tlustá tak že by si o chodník ubrousila bradavky kdyby teda udejchala víc jak dva kroky a podobně. Dočítám se že odchovy papíráků nejsou výdělečný. Nějak se mi tomu v čechách nechce věřit. Jasně že když to někdo dělá dobře... chci říct jen tolik, ponejvíc nakupujem u stánků, ne všechno co je s nápisem super je fakt super, ne všichni co maj řidičák jsou fakt řidiči. Proč by to u pejskařů bylo jinak? Já třeba ve čtyřech a půl měsících nemám vychytaný všechny potřebný povely a buď spěchám a nebo něco dělám blbě. Nemyslím si že je to tímže pes je tupej. Přesto je naprosto zdravej, váhově ok. Odsuzujete psy že se jim roděj nemocný štěnata. Jenže ty genetický vady jsou povětšinou způsobený křížením na povel. Asi to řeknu blbě ale neumím si představit že vyměním psa když onemocní. A to ani u psa s pp nelze vyloučit. Neměli by se vyřešit nejdřív vyřešit naše problémy a až následně do toho kecat psům? Dovolíme lidem množit se na výdělek (sociální dávky) a většina z těch kusů má nějakej papír ač je k vyřazení. Papír není až tak důležitej...důležitý je jak se k sobě budem chovat. I člověk bez fajfky na triku, zlatýho vobojku na krku a bos nemusí bejt "blbě povahovej" a u psa je to némlich to samý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.10.2013 00:27 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
No a teď k tématu. Já osobně bych si nikdy nekoupil psa bez PP. Nemohu říct, že bych si takového nikdy nepořídil, protože už jsem měl maltézáčka bez PP a před ním čistokrevnou podvraťačku. Ta podvraťačka byla úplně skvělý pes s úžasnou povahou, bohužel v nějakých sedmi letech dostala padoucnici a ta se horšila tak, že jsme ji museli dát utratit, což byl tehdy pro celou naši rodinu dost smutný zážitek... Maltézáčka jsme později dostali s bývalou přítelkyní taky ve zbědovaném stavu, dokonce nám veterinářka řekla, že to na 90% nepřežije... ale nakonec s námi byl ještě 14let... ale nebylo to zadarmo. Nemyslím teď na peníze, myslím na to, že to bylo hodně strachu a hodně času a péče, který jsme mu věnovali. Na tom malzézáčkovi bylo nejlépe vidět, co to je "čistokrevný pes bez PP". Nikdy nedorostl do správné velikosti, celý život byl malý a hubený. Je pravda, že to nijak nesnížilo naši lásku k němu, ale prostě nikdy to nebyl opravdu maltézák. A to by mi vadilo, kdybych měl za psa platit. Dalším v řadě mých pejsků byla čistokrevná fenka bearded kolie s PP, kterou jsem také dostal zdarma - někdo nezodpovědný si ji koupil a když ho omrzela, chtěl ji nechat zastřelit. Ačkoliv jsem o jejím plemeni do té doby neslyšel, stačilo si v knize přečíst její standard a popis povahy a věděl jsem, co mohu očekávat. A přesně to jsem v ní dostal. A od té doby jsem vždy věděl, že až si jednou budu sám vybírat psa, kterého si budu chtít koupit, tak jedině psa s průkazem původu.
Pokud si chci psa koupit, chci si koupit takového psa, jakého si vyberu. Proto si připlatím, proto se rozhlížím po různých chovných stanicích a raději si počkám na toho správného pejska, který mi padne do oka. A chci, aby nejen vypadal tak, jak má pes jeho rasy vypadat, ale hlavně aby se tak choval. Právě pro jeho povahu jsem si vybral toto plemeno, a proto chci pejska s průkazem původu. Petra123 tady loni napsala několik moc pěkných příspěvků, kde vysvětlovala, jaké problémy mohou být s tzv. "čistokrevným psem bez PP", ale zapomněla uvést jednu velmi podstatnou věc: Velmi často (a velmi správně) jsou z chovu vyloučeni psi, kteří sice mají tělesnou stavbu velmi krásnou a plně odpovídající standardům plemene, ale povahově neodpovídají. Jsou plaší, nevyrovnaní nebo agresivní. A potomci takovéhoto čistokrevného psa nedostanou PP. Což ovšem nebrání množiteli, aby takového krásného jedince nespářil s dalším stejně krásným jedincem... a štěňata, i když vypadají jako čistokrevní labradoři, jsou agresivní nevyrovnané povahy, a pokud se dostanou do rukou nezkušeného chovatele, pak dojde k tomu, že se v novinách dočteme, že labradorský retriever pokousal bezdůvodně malé dítě. Když se ale půjde do důsledku, tak se za a) zjistí, že to dítě pokousal proto, že do něj dloubalo násadou od smetáku a za b) že to vůbec nebyl labradorský retriever, ale pouze pes vypadající jako labrador, ale bez průkazu původu, který mu nemohl být vydán pro nestandardní povahy jeho rodičů. Kdyby se takto nestandartní jedinci dále nemnožili, nedošlo by k pokousání... a oni se množit neměli, protože byli vyloučeni z chovu.
Takže tak. Když to shrnu - psa si kupuji především kvůli jeho povaze a nikdy bych si nekoupil psa bez PP, protože přestože vypadá on i jeho rodiče jako tzv. čistokrevní psi, tak nikdy nikdo nedokáže odhadnout, jakou budou mít povahu. U mne je to v tuto chvíli velice aktuální téma. Právě si kupuji pejska. Má to být můj kamarád na spoustu let. Dlouho jsem vybíral plemeno a když jsem ho vybral, tak jsem díky šťastné náhodě zjistil, že akvaristka, se kterou si povídám, je také chovatelka psů právě toho plemene, které jsem si vybral. Dnes už jsem poznal pejskova otce, babičku, členky jeho současné smečky, otcovu tetu a příští týden poznám i jeho matku. Poznal jsem chovatelku, viděl jsem ji v akci při cvičení psů, viděl jsem, jak její psi bydlí a jak je o ně pečováno doma, viděl jsem je s chovatelkou na výstavě a mám velmi dobrou představu, jak bude můj pejsek vypadat, až dospěje, ale také mám velmi dobrou představu, jakou bude mít povahu, až dospěje. A to je pro mne nejdůležitější. Proto zopakuji naposledy: Psa bez PP bych si nikdy nekoupil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 00:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: malyLibor
to se tu ale neřeší, řeší se tu záchrana psa, navíc název tématu je jasný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 23:54 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: micz
Mne by moc zajímalo, jestli ta fenečka má průkaz původu a jací jsou její rodiče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.10.2013 01:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: micz
Jak mnohé máš zkušenosti s bull plemeny, nevím, ale pakliže větší, pak jistě víš, jak psa případně usměrňovat a vést. V roce se sice ještě pes dá tvarovat, ale zajisté víš, že jakékoliv projevy agresivity v tomto mladém věku právě u bull plemen mohou poukazovat na poněkud nepovedený geny a hlavně již získané špatné zkušenosti a špatnou socializaci od ranného věku. Určitě ale musíš počítat s tím, že jsou tací, kteří se v dospělosti nesnesou ani s druhým pohlavím. Ať už z jakýchkoliv důvodů a jsou rasy, kde to bývá velmi razantní...

Pakliže máš hodně peněz a hlavně času, můžeš udělat dobrý skutek a psa si vzít. Jestliže se u něj objevila alergie v tomto věku, je předpoklad, že se ještě rozjede. Alergie nejsou vyléčitelné, jsou potlačitelné a je to celoživotní běh, který něco stojí. Nejen, co se týče peněz, ale i času. Navíc pozor na demodex, který se může rovněž zvlášť ke staf. přistěhovat na stálo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 12:21 Muž invalida [782] Re: micz
Doba je divná...a prověřuj...krok zpátky by sis vyčítal.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 11:51 Muž micz [165]
Právě že sem se až divil že mě majitel na asi snad všechno upozornil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 10:37 Muž invalida [782] Re: micz
No já je moc neznám..měl ho takhle hajnej. Jenže byl jakoby paničky. Ta to nezvládala. Pes zabil kozu...pak druhou a nakonec ho hajnej v sebeobraně zastřelil. Ale to byl extrémně problémovej pes a já měl taky co dělat abych ho udržel v lajně když po mě vyjel a protrh hlavou pletivo. Nadruhou stranu včera sem čuměl jak umí bejt poslušnej. Zrovna o tom píšu článek. Já měl vždycky jezevčíka takže těžko radit...ale spíš bych pátral potom co Ti majitel radši neřek. Každej pes si zaslouží lepší osud...jen to někdy je v dobrý víře oboustraný trápení. Ber to jen jako amatérův názor. Zodpovědnost bude na Tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 09:13 Muž micz [165]
V roce to jde ještě krásně a obzvlášť u stafbulíků ty jsou takový trochu jiný... spíš mě trápí ta alergie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 09:04 Muž invalida [782] Re: micz
Nejsem odborník ale v roce už ji budeš špatně převychovávat...je to závazek nadlouho. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 21:11 Muž micz [165]
Ahoj poradí někdo??? Našel jsem inzerát na stafbulí fenku zdarma. Pěkná černá roční fenečka, která ale pánovi útočí na psa. Zkrátka prý projevuje dominanci a pána si hlídá. Má prý ještě fenu ale s tou vychází. Ještě má prý nějakou alergii, která se projevuje zvýšenou svědivostí, ale nemají vyšetřeno co to způsobuje. Co myslíte mám se jí zkusit ujmout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 15:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: blanka
neznáš-li otce, opak kdo ví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2013 18:30 Muž invalida [782]
To ti bez křišťálový koule neřekne nikdo stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 17:20 blanka Re: sgualdrina
my jsme se tak nerozhodli ale ani jsme nevěděli poprve že bude mit štěnatka.a ani nevime s kym.tak proto se ptam.moc tomu nerozumim.mame jedno štěně černe,ma 9tydnu ale neni zas tak moc velki.tak proto se ptam jestli bude velki?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 17:11 blanka Re: petrab
ja jsem se jen chtěla z vaši skušenosti,se zeptat jestli nahodou nevite jak byvaji velci štěnata od fenki labradora a buhvi jakym pejskem.jestli to nahodou nevite podle sebe?nebo jestli o tom nahodou nevi někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:39 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
já vám hlavně přeji,aby když už jste se rozhodli je fence nechat,abyste je všechna udali dobrým paníčkům... X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 11:42 BLANKA Re: petrab
TAK DĚKUJU ZA RADU.DOUFAME ŽE BUDE ASPON TAK VELKY JAKO LABRADOR.MAME RADI VELKE PEJSKI JAKO I MALE ALE VĚTŠI JE LEPŠI ano MĚLI JSME PITBULA 8LET A MUSELI JSME HO UTRATIT.BYLA TO DOST VELKA STRATA PRO NAŠI RODINU.TAK DOUFEJME ŽE NAŠ NOVY PEJSEK BUDE ASPON VELKI. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 22:32 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: BLANKA
malá štěňtata vypadají jako leckerá plemena, jen čas ukáže, čemu budou podobná, ti bez PP, když vyrostou,
jestliže tedy Vaše labradorka nepřiznala barvu a pomlčela o fešákovi, nezbyde než čekat, štěňata udat známým dobrý lidem a za rok se na ně podívat, komu jsou nakonec podobní,
jen ještě jedno - jestliže nešlo jen o jednoho fešáka, mohou se narodit v jednom vrhu různá štěňata různých fotříků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 22:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
nazdar invalido, neřeš tady češtinu, každej neměl z tohohle předmětu jedničku, tedy - k věci aneb "Bez PP" !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 17:01 Muž invalida [782]
Jestli se ve psích plemenech vyznáš stejně jako v češtině, tak Ti z něj vyroste určitě labrador. ano Třeba kříženej s jezevčíkem, pudlem, nebo podvraťákem von banhof stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 08:05 BLANKA – Re: BLANKA
hahahahaha no neřikala,ale opravdu navim s kym se skřižila.mae štěně od ni je černe a vypada jako labrador tak nevim. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 21:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: BLANKA
smich BUĎ VESELÁ, BLANKO, JESTLI SE ZKŘÍŽILA S NORMÁLNÍM VYPADAJÍCÍM LABRADOREM, TAK TO NORMÁLNÍ VYPADAJÍCÍ LABRADOR BUDE. ALE BUDE JICH VÍC!!

P.S. A jak to víte, že se zkřížila? Říkala Vám to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 17:16 BLANKA – LABRADOR
NAŠE FENA LABRADORA UTEKLA A SKŘIŽILA SE NEVIME ANI S KYM.MYSLiTE SI ŽE TO BUDE NORMALNI VYPADAJICI LABRADOR? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 18:11 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena – Stop množitelům
psi.stop-mnozitelum.cz/…/
www.facebook.com/…
zdroj Stop-množitelům.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 20:00 Žena HOUP [1532]
ahojky---snad tu můj příspěvek patří je ze života sad snažila jsem se adoptovat holčičku Bělinku --ale nezvládla jsem to je z jedné kauzy ....z množíren mé strach ze všeho -----byt sama a bez rodiny a bez Houpinky tak ji mam doma---a bojuji jenže po dvou dnech a asi deseti kousnutích --ruce mam velké jak papuče------nezvládla jsem to a přitom stačilo tak málo ...byt sama jenže to fakt nejde --nemít rodinu a nikoho kdo by nebyl na vás závislý tak by to šlo ale takhle......mé představy byli moc jednoduché a ty kousance jasně vše má chyba:-( jenže já mam imunitu na houby tak jsem dostala strach ----ale přesně bych dovedla poradit jak na tu malou krasnou holčičku ale já to nedokázala------ sad sad sklamala jsem tu malou a hlavně sebe--ale vím že tam kde je je ji dobře--je u hodné paní která má pejsky jen z množíren jsou to všechno pejsci na utracení a ona --JE MILUJE---------------------------------------------------------------------------půjde to otevřít jen těm co maj Fb----
www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 11:21 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: HOUP
v dnešnej dobre je to strašné neviem prečo sa to nerieši vopred sterilizáciou :-O chudáci psi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 10:20 Žena HOUP [1532]
www.facebook.com/…


vzkaz ale jen pro ty co maj Fb-----nekupuj ale adoptuj--je jich tolik:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 20:12 JiraSchely – Re: petrab
A víš že se ti ani nedivím smich

Ale včera tu bylo ukrutný ticho :-O tak jsem to brzy zalomila a šla spát, ráno se to taky dobře jevilo, brzké stávání a neprotivnost s čiperností a pracovitostí s energií k tomu :)

PS: Jinak, pokud diskutujeme o více lidech a dlouho, tak se ráno tvářím jako citron, poded by ne, když spím 3 hodky denně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.07.2012 07:58 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: JiraSchely
JiraSchely napsala: Předně souhlasím ano


Mimochodem, kde jste všichni :-D


hají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.07.2012 23:36 JiraSchely Re: Dracula
Předně souhlasím ano

Lidi jsou lidi a najdou se mezi nimi i bastardi a to určitě vždy...
Někdy bych chtěla aby všichni ti lidi vo kříží psy, kteří kvůlii nim pak trpí stali taky jednim tím křížencem na té hrozivé cestě peklem, aby konečně poznali jak pes umí a "vnímá" vše kolem a bolest tak jako my lidé !!

Mimochodem, kde jste všichni :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.07.2012 23:07 Dracula
Já osobně bych si nikda psa bez PP nepořídila, jednak bych si max. adoptovala utulkáče a onak taky nemám jistotu, zdali je můj kříženeček zdraví a neohrožuje okolní pejsky.

Množení psů bez PP není správné, ale co dělat, když naše ČR není schpná s tím nic dělal, no není schopna ono tovlstně ani nejde.. Teda šlo by to, ale to nezáleží jen na pár lidech, ale na všech a bohužel jsou tu tací lidé což si budeme nalhávat "blbečkové a sobci", kteří na to vše kašlou...

Nehlídají své fenky a psy před pářením, nebonitují své papírové psy a pak to tak dopadá, štěnátka, dospělí, nemocní psy a je jimi obsazeno plno utulků.. Chudáci psi, fakt je mi jich líto a moc líto, ale "neschopní tyrani jsou a asi budou".. bohužel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2012 19:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: JiraSchely
smich jo, eště jsem to zvládla, teď to beru při dermat. 2x denně a o víkendu si odpočinu - vystřídám to za chalupu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 18:37 JiraSchely Re: petrab
To je pravda, tak jednoduché bych si to přála, aby se našel každý milující majitel pro všechny pejsky a odstranili se všechny ty choroby do jedinné, ale to je jen sen a nejhorší je ta představa že se nedá splnit a to nikdy :-(

Jinak teda,To víš, nic moc, ráno v 6 vstávat a jít s psíkama :-D a každodenní práce od 6:30 doma i na farmě, do dobrýho poledne jsem čučela jako vyvoraná myš a na vinně byli všichni jen já ne :-D a co to vytírání ? nějak jsi se nemohla odtrhnout od diskuze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.07.2012 15:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Lucas1996 napsal: ...........když se narodí fence s pp štěnata,papíry stejně budou mít jen dvě nebo tři štěnata. A co zbytek?

Už nemá pp,tak ho nemůžu dát připustit? Když vím,že je čistokrevný,tak proč ne. A máš pravdu,ras už je dost.


petrab napsala:
... jde o to, že čistokrevný pes bez průkazu ho z nějakého důvodu prostě nedostane (vada v povaze, zdravotní problém aj) - a nikde, a tím, skutečně myslím nikde - nemáš zaručeno, že je to jen proto - jak často slyšíme - že někdo neměl čas na to psa uchovnit apod.

byly doby selekce nadbytečných štěňat a k něčemu to bylo, páč fena není dojná kráva. A při korigaci počtu štěňat se vyřazovala ta která, z nějakého důvodu , zůstavala jen ta nejsilnější. V přírodě by slabá štěňata matka zabila. Lidi z nich vypiplaj dneska krasavce, ale chcípáky.
A často to vůbec novému majiteli neřeknou.
malý přiklad:
Já konkr. po tom, co jsem měla přenádherného psa bez PP jsem dlouho vybírala. Zavítala jsem do skvělé CHS s výbornými psy - jak jsem chtěla pracovní povahy a velmi složitě, ale důkladně jsem pátrala po předcích, trvalo to dlouhé měsíce a zjistila jsem, že je to dobrá volba. Světe div se, po určité době jsem se dozvěděla, že chovatel míval vždy vrhy v zimě a tentokrát to bylo na jaře - přitopil jim jak to v zimním období dělával, ta se přehřála a po vyvětrání nastydla a dostala ve 3 nedělích tetracyklin. Kdybych to věděla - NIKDY bych si štěně nevzala. (Egonku můj, promiň... ). A o tom (nejen) to je. Kolik z chovatelů by řeklo - helejte, psi dostali derdu atb, takže je pravděpodobnost, že imunita nebude pravý ořechový, ale to se uvidí časem.... Leckdo by totiž prchnul.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dovoluju si tvrdit, že u mě se psi maj dobře. Je pravděpodobný, že už si žádnýho pořizovat nebudu. Když se budu chtít stále stresovat a dělat veterinární kasu, pak si můžu brát třeba nemocný psy na dožití - abych náhodou něco neušetřila. Často dělaj chyby lidi dokola, ale někdy se chybama jednou poučej. Tak snad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 15:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: JiraSchely
JiraSchely napsala: Vidíš to vše moc jednoduše. Takhle to prostě nefunguje.
ale kéž by a o tom se krásně debatuje,

mmch - jak se Ti spalo?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.07.2012 14:58 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: JiraSchely
JiraSchely napsala: Nic by nepomohlo.

Kdyby se kříženci přestali připouštět tak by několikero psích ras ani nebylo.
Pes by stál majlant peněz, ale mělo by se něco dělat s tím že je majitel připustí jen tak že chce, ale boží oko nedohlédne všude a zákon v ČR? Jako kdyby nebyl...

osobně bych si radši našetřila a koupila zdravý zvíře po delší době a užila si nádherný bezstarostný roky a pakliže by přestala některá plemena existovat, aby přestala trpět, taky bych to přežila...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 1051x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/521?r=129