Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Bez PP?

 

NápovědaFórum » Chov psů » Psi bez PP 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Bez PP?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.04.2012 12:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
pavoucica napsala: pracovat se dá i s jakýmkoliv pejskem když se ví jak na to hmm To samozřejmě. Jde celkově jen o to nekontr. množení psů, který už tak jsou přemnožení (a nemocní) až hrůza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2012 12:05 Žena pavoucica [703]
My až nebudeme mít jednou Lupinku, tak bychom rádi pejska jiného.S manželem jsme se shodli na tom, že pokud teda nového psa tak z utulku hmm Nebo když už štěně tak koupit s PP hmm Já mám tu svou psici až od dvou let a v podstatě všechno co umí jsem ji naučila já, je hodná a klidné povahy .A jsem přesvědčena o tom že pracovat se dá i s jakýmkoliv pejskem když se ví jak na to hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 11:15 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: vojpesta
No a jsme u toho!!!!! Proč by se měl někdo zlobit? Takových lidí je většina, právě o tom jsem též psala. I já měla psa bez PP. A světe div se - manžel ho koupil v zeleninový tržnici. V zimě. Páč byl hezkej. A byla mu zima, chudince.... Bylo to fantastický zvíře. hafici.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.04.2012 11:00 Žena vojpesta [208] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
tak já jsem tuto diskusi rozjela a doufám že se na mne nebudete zlobit ale já jsem měla NO bez pp a teď mám opět fenu NO bez pp a není to tím že bych chtěla podporovat chovy bezpapíráků ale prostě buď jsem přijela mrknout na štěně s pp a
po jejich zhlédnutí zhnuseně ujela a nebo štěně stálo 10000 a víc a na to bohužel nemám poté jsem úplnou náhodou narazila na pána co od něj mám Jessie a když jsme tam přijeli byla jsem uchvácena jejich chováním vývojem a podmínkami a stavem štěňat a hlavně matky (také ji prostě nechali jednou nakrýt aby měla štěňata)a bylo rozhodnuto.
chodím na cvičák do Berouna na zavadilku a tam je rádoby chovatelů No požehnaně
a nikdy bych si ani od jednoho štěně nevzala nejen že jsou schopni snad na třech fenách otočit abecedu dokola nebo nakryjí fenu epileptickou ale to povýšené chování že můj Alan je bez pp a přitom zkoušek měl snad i stejně
a jeho chování a vyrovnaná povaha je předčila 100 krát:jinak samozřejmě nic proti chovatelům No i jiných plemen ale já jsem asi holt neměla na žádného štěstí štěňě máme pro radost a pro mou závislost cvičákem kde je samozřejmě velké množství psovodů a jejich pejsků kteří jsou super a pro jejich přátelství vše dělám jsem úplný laik ale pejskařina mne prostě baví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   27.04.2012 10:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Hlavně - dámy, páni - intenzivně diskutujte! Ať řeč nestojí!
Rozhodně nikdy nezapomínejte na jedno - je zde forum a diskutují zde laici !!!!!!! Takže nikdy nedejte na jeden názor, byť Vám připadne sebelepší.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 10:11 Žena 111 [526] – Diskuze
Také děkuji za takovou pohodovou diskuzi ve které se díky vám všem dozvíme nové poznatky potlesk a kde se nikdo nedohaduje a nelpí na svém názoru ahoj jen tak dále huráááááááááááááá do témat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2012 08:46 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: pavoucica
Připojuji se k Tvému názoru. Jsem moc ráda za tyto diskuze a děkuji hlavně petrab a Katy za odborné a trpělivé vysvětlení každého problému. Je moc fajn, že se lidé nebojí zeptat. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 22:33 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
smich asi každej, tedy ten, kdo to přizná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2012 15:46 Žena pavoucica [703] Re: petrab
no ikdyby já se zlobit nebudu, nejsem vševědoucí, abych věděla všechno smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 15:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
co nejni, může bejt... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2012 15:40 Žena pavoucica [703]
Díky bohu za tyhle stránky, díky vám všem a vašim diskuzím, zjištuju že o pejskách toho alespon trošku vím stydim A taky sem ráda že mě tu za moje názory nikdo nekamenuje stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.04.2012 14:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
pavoucica napsala: potřebují aby si na sebe pes vydělal
Asi budu muset popřemýšlet a svýho hafana poslat na nějaký pořádně kvalitní pohovor. Už je tedy na čase, aby si na sebe taky začal vydělávat, když je zruinovaná rodina finančně z jeho obdivuhodně pevného zdraví po všech stránkách.
Katy napsala: - štěňata se můžou dostat k lidem, kteří mají o chov zájem a mohou je obohatit..
Jinak právě i toto je předmětem dlouhých diskuzí. I štěňata ze známějších vrhů se v dnešní době často hůře prodávají. Navíc jsme zase u toho. Navíc zde je už předem zas zmíněněj plán výdělku:pavoucica napsala: potřebují aby si na sebe pes vydělal , takže zklamání je velmi pravděpodobný. Aby někdo odchoval opravdu kvalitních jeden, dva tři vrhy, na kterých vydělá, musí stát štěně majland a kdo chce dát za štěně majland, pátrá v ověřených chovech. A nechce-li majland, je to při kvalitním základu spíš u velkých psů prodělek. Pro mě opět nulová prognoza.
pavoucica napsala: nechala ji připustit jen pro to aby fenka měla alespon jednou štěnátka...takže ne ze zisku.Co si o tom myslíte vy???

Tohle je zcela běžný důvod ke krytí. Takových lidí je většina. A většina lidí kolem má navíc bezpapíráky. Takže jsme zase u toho. Nejhorší na tom snad ani nejni, že takovej jeden vrh berou lidi jako prevenci samičích zdravotních problémů, ale to, že i dnes jim to zcela běžně raděj jejich veterináři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2012 14:21 Žena pavoucica [703] Re: Katy
Ono těžko říct, naši známí totiž o psech ví uplný prd.Vysvětlovat jím něco o chovech, psech a standartech to je jako přesvědčovat beznohého, aby si koupil ponožky :-O Ve všem vidí jenom peníze :-( Ale takových lidí je po republice spousta.
Naši sousedi to třeba vyřešili jednoduše, nechali fenečku vykastrovat, protože chtěli pejska pro radost, ale štěnátka ne. Mají kříženečku Pražského krysaříka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 14:19 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Tak to mě mrzí, že Ti připadne, že dle toho, co píšu, vypadá, že je to ono" stejně nakonec jedno", neb naopak tvrdim, že je to průser jak u psů bez PP, tak i s nima! A u těch, kde to ještě nenastalo (či jen v malý míře) se fakt odvažuju tvrdit, že „co nejni, může bejt...“ A i to, že je pro mě tahle situace neřešitelná (stejně jako třebas mmj. ochrana mýho psa před napadením jinejma aj.), páč jde o nefunkčnost celku samo o sobě a neb nahrávka ichtylnostem je asi nepřekonatelná a je to jen realita, žádná přihrávka.
Myslim si, že příznivci psů bez PP můj názor číst nebudou, páč měli, mají a vždycky budou mít svojí hlavu a jedinou věc, kterou řešej, je výdělek. Chci tím jen říct, že chápu ty, kdo omylem, nevědomky, ale i vědomě po předchozích zkušenostech množírny podporují nákupem takových psů. V podstatě ať řekne kdo chce co chce, vždycky se najde hromada těch, kdo si i z deseticentimetrový bichle vyjme jedinou větu, co se mu hodí a tu eště přemotá. Stojim si ale za tim, že pakliže se nechcem za nějakou dobu na některý plemena (nejen NO) koukat jen v encyklopediích, nutno začít naprosto zezačátku a vybrat tam, kde předek je velká neznámá. To je ale jinej soudek a poněkud odbornější.
A pro Ty, kdo mají pomalý vedení (což teda podle mě tihle množitelé maj všichni, takže nevim, jak to věci pomůže) asi tolik:
Čtěte moje příspěvky pečlivě!
Vy na konci nepodporujte chov psů bez PP!
A Vy na začátku je nemnožte!


P.S. Katy napsala:
Ovšem i mezi chovateli NO znám poctivé lidi, kteří těch poctivých znají zase o něco více než já. Proto, kdybych chtěla NO, kontaktuju onoho člověka a udělám něco pro plemeno tím, že si vezmu štěně od poctivého chovatele z poctivého spojení!
Žádný chov není bez chyb

Já už desítky let pečlivě vybírám a vybírám u poctivých lidí. A protože z celýho vrhu je dycky jedno mrně nakonec na posledním místě, právě toho si odnáším já, byť na počátku to vypadá na optimální volbu. A vlastně už ani nevim, jestli ti moji poctivci nepřesedlali na jinou parketu a nebo je to jen prach obyčejná smůla alá magnet. S tim si už nevim rady.
Každopádně, jestli se zase nepoučim, čekej jednou velkou návštěu petrabu, kafíčko, večeři a vejlet za jedním z těch poctivých onoho člověka Tvýho!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.04.2012 12:08 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: pavoucica
Obojí je špatně, to si myslím já ano
Ovšem pokud známí nechají fenu vyšetřit a uchovnit, k ní najdou vyhovujícího psa a odchovají na ní nějaké 3 vrhy, nevidím problém - štěňata se můžou dostat k lidem, kteří mají o chov zájem a mohou je obohatit..
Naproti tomu "aby měla fenka jednou štěňata" je sobecký přístup a množení bezpapíráků se potáhne geometrickou řadou - potomci PP mít nebudou, ale každý si řekne "aby měla fenka jednou štěňata" nebo "aby si náš Ferda užil" a další kvantum psů je na světě.
Kdo chce parťáka, ať se podívá do útulků nebo na "plemena v nouzi" a vybere si tam. Vždyť tady je tak neuvěřitelně přepsováno, že to nemá ve světě obdoby hmm nevím, proč má každý pocit, že musí mít štěňata :-( Navíc se najdou i takoví samaritáni, co tahají do ČR psy z jiných zemí, to je taky na palici :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 11:59 Žena pavoucica [703]
Tohle asi těžko hodnotit, všechny názory mají svoje pro i proti.Máme známé kteří si pořídili fenku Velkého švýcarského salašnického psa s tím, že jim bude hlídat dům a ted změnili názor a začali vykládat jak potřebují aby si na sebe pes vydělal a chtějí ji na chov.Takovéhle "chovatele" rovnou rozzureny , protože si myslím že tenhle typ lidí kazí plemenitbu a úsilí těch poctivých chovatelů, kteří mají své pejsky rádi a snaží se "vyprodukovat" kvalitní štěnata. Jiná věc je že moje švagrová má Jack Russel teriérku a nechala ji připustit jen pro to aby fenka měla alespon jednou štěnátka...takže ne ze zisku.Co si o tom myslíte vy???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.04.2012 11:29 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Peťko, ty sice proti množení bezPP jsi, ale průser je, že když to takto napíšeš, potvrdíš majitelům bezpapíráků to, co udělali - podpořili "chov" bezPP a to není dobře!
Rozhodně si nemyslím, že chov psů (teď myslím ten správný - s PP) je tak v háji, jak píšeš... ty se pohybuješ hlavně u NO a tam máš pravdu, že je to v háji docela slušně už jen kvůli postoji chovatelů, kterým množení nevadí a leckdy mají vedle chovky i "chov" bezPP. Ovšem i mezi chovateli NO znám poctivé lidi, kteří těch poctivých znají zase o něco více než já. Proto, kdybych chtěla NO, kontaktuju onoho člověka a udělám něco pro plemeno tím, že si vezmu štěně od poctivého chovatele z poctivého spojení!
Žádný chov není bez chyb a proto ti, kteří chtějí jen kámoše na zahradu, se mají rozhlédnout a poptat se po nestandardním štěněti - a kolik takových je! Vadné zbarvení, chybějící varle, špatná srst, oko... prostě zvíře, které do chovu nepůjde, může jít klidně na mazla na zahrádku s tím, že je to 100% ono plemeno s charakteristickými znaky (neberu ten nesrandard), většinou je za sníženou cenu...

Ano, najdou se chovatelé, co se snaží rýžovat i na PP chovu, ale to se většinou obecně ví a od takového chovatele si slušný člověk štěně nevezme! Pravý zájemce o plemeno se zajímá, zjišťuje všechna pro a proti a určitě by si psa z nevhodných podmínek nevzal. Rozdíl je v tom, že ti, co množí bezpapíráky cíleně na tom rýžujou VŽDY a bez rozdílu.
Takže, prosím, nepiš svůj názor ve stylu "ono je to stejně nakonec jedno", protože tohle chtějí příznivci bezPP slyšet a nevidí už nic okolo - nevidí, že množení bezPP neschvaluješ.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 10:22 Žena 111 [526] – petrab®
Peťko dost dobře napsané potlesk potlesk potlesk Plyšáci tak to by šlo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.04.2012 22:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Počkej, asi mi nerozumíš. Myslim to tak, že je to věčný téma k diskuzi.Cca 50 na 50. A nebude to jinak.

Množitelé jsou hnusní bastardi. Ovšem tak bych nazvala i leckterýho chovatele. Prachy, prachy, prachy! (a bude hůř...!). A ras, který maj problémy už velký a je o ně furt zájem, si zvířata, pusinky ,rozebíraj mezi sebou a na zdravý dobrý štěně čeká leckdo min. půl života (když ho to tedy za čas neodradí! Vo spoustu skvělejch pejskařů kynologie přijde právě z tohohle důvodu).
Navíc je to všechno komerce. Ta hrstka, která to chce zachránit, tu je, ale k čemu vlastně? Já to vůbec nevidim růžově.
Přiznávám, jsem velkej pesimista, co se týče zdraví psů jako takovejch, pak zcela.
Každý plemeno má svoje genetický choroby a ty se stále víc upevňujou. Těch, kdo proti nim bojujou, je jen zlomek a některý plemena už dneska spějou do úplný záhuby. Kdoví, jestli to neni (pro ně) dobře.
Když se kouknu kolem sebe, jak přibejvá psů, přibejvá i těch, kdo velmi pečlivě zkoumaj a vybíraj a je jim to houby platný, ba přímo naopak.
Prostě, jak jsem řekla, pořízení psa beru jako obrovskou sázku do loterie.
Šance k výhře tu je. Ale né pro každýho.
Podívej se třeba zase jen na NO. Akorát, když jsem si pořizovala E., tak zrušili pro chov DKK 0/0.(už nebylo na čom chovat, samej incest a degenerace povah, teď to pokračuje a eště vochrnuje). A nebudem si nalhávat, jak je to někdy s posuzováním. Neumíš si představit, kolik lidí mě za velký prachy za těch 10 let, co tu je, přemlouvalo i s jeho DKK ke krytí. A ťukali si na hlavu, že jsem ňáká divná, když to nemnožim. A to se furt mluví vo tom, jak jiný, než nulový, nemaj šanci. Je i s ní chovnej. Stačí bejt pěknej, přiblblý základní zkoušky a nebo dobrá pracovní líííínie. Občas přemejšlim, proč už dávno nemnožim.

A co se týče pejskařů, převážná většina lidí má psa jako kamaráda nebo hlídače na vesnici. Je mu naprosto ukradený, jakej stupeň čeho má, hlavně, že pes žije 15 let levně a bez práce na granclích z Lidlu.
Na druhou stranu leckerej majitel bezpapíráka nechává dělat všechny možný testy před nakrytim. Zvlášť po mnoha výzvách zanýst kvůli posílení zdraví právě bezpapíráky...
Myslim si, že to je nevyřešitelná záležitost - tedy omezení chovu psů bez PP.(I vyzdravění chovů určitých ras).
V okolí, a to tu je psů jak klíšťa po dešti, je to samej bezpapírák nebo kříženec. A nikoliv z útulku, před kterým má leckdo nevim jakej respekt.

Já jsem rovněž rozhodně pro to, byť to tak možná nevypadá, aby se psi bez PP nemnožili. Ovšem jsem i pro to, aby se nemnožili leckerý s PP. Ale taky si myslim , že pakliže u některých plemen se nezačne úplně na jiných liniích (u některých ras prostě nebude už mít dřív či pozdějc z čeho s PP vybírat), tak je časem lidi úplně zlikvidujou. A nebude to pro ně rychlý a bezbolestný.
Vlastně po těch desítkách let jsem nějak v poslední době pro to, aby se množili jen ti plyšový.
A vůbec - haloooo, všichni mlaďoši, študujte veterinu. Kšeft stále rostoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.04.2012 21:50 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Peti, není :-(
Jak můžou majitelé bezPP tvrdit, že jsou jejich psi zdraví, když v drtivé většině případů nemají jediné vyšetření? Ano, s určitým stupněm DKK se dá žít do vysokého věku, ale to neznamená, že je to zvíře zdravé.

Ono je třeba se dívat, z jakého vrhu si štěně bereme. ne všichni chovatelé jsou spolehliví, proto je třeba mít se na pozoru a pečlivě zkoumat a vybírat, což je v dnešní době internetu víc než snadné.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 20:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Je to velmi vše diskutabilní.
Jsou tací, kdo mají zkušenost, i opakovanou, že nejen voříšci, ale i kříženci nebo psi bez PP jsou zdraví. A naopak tací, kdo ať koupí, co koupí za luxus, mají holt smůlu a naráží na otřesně nemocné psy s PP. Těm pak není radno se divit, že jsou ochotni zaplatit množiteli i nemalý peníz za jeho štěně. A buď se zadaří v této sázce do loterie, kterou samo o sobě chov psů nazývám a nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2012 12:39 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Rexik
Jojo, veterinární péče taky není zanedbatelná :-(
Ono zase - nikdo neříká, že pes s PP bude zdravý, ale díky povinnému vyšetření do chovu se riziko snižuje. Zvířata nejsou stroje, abychom se 100% jistotou řekli, že po negativních rodičích budou všichni potomci negativní, nicméně to riziko je určitě daleko menší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 12:32 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Katy
Naprosto s Tebou souhlasím. Pokud narazíte na pejska jako máme my ( mimochodem byla to naše chyba, že jsme si dostatečně nejen neprostudovali danou problematiku ), tak náklady na jeho veterinální péči jsou obrovské. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 12:31 Žena 111 [526] – Katy
PŘESNĚ TAK!!!!!!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.04.2012 11:30 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: vojpesta
PES jako takový není horší či lepší.. To je právě omyl lidí, kteří bezpapíráka vlastní - myslí si, že zastánci PP nemají rádi PSY bez PP. Opak je pravdou, my (jsem zastánce čistokrevného, poctivého chovu) nic proti bezpapírákům nemáme, nám pouze vadí LIDI, kteří bezpapíráky množí. A je jedno, jestli mají jen jeden vrh nebo padesát.
Chovatelé se tady o něco desítky let snaží, chtějí, aby plemeno nějak vypadalo a aby mělo charakteristické znaky, povahu, zdraví atd.. pak přijde ignorant, který Ťapku nakryje Alíkem a všechno snažení je v háji. Nemluvě o tom, že si množitelé cíleně mastí kapsu.
My jsme teď prodávali kvalitní papírová štěňata za 5-6000, je mi z toho až smutno, jak málo to je :-( vzhledem k tomu, co jsou minimálně rodiče zač. Soused má bezPP berňáka za 8000 coze , který je posr*ný až za ušima, nohy mě bolí za něj a vzhled teda taky nic moc. Ovšam za co dal 8 klacků, to vážně nechápu hmm .

Tento problém tady byl a bohužel i bude... nicméně se nevzdáváme a budeme šířit osvětu dále. Pokud nebude poptávka, nebude ani nabídka. Takže lidičky, chcete-li vyloženě pejska bez průkazu původu, zajděte do útulku a zachraňte život tamějším "vězňům" - dostali se tam pouze kvůli množitelům, ale aspoň za něj nezaplatíte majlant, který by šel do "chovatelovy" kapsy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2012 10:56 Žena 111 [526] – ® vojpesta
No je to na dlouhé psaní tak jen zkráceně.Když se mají šlechtit kvalitní vrhy psů ( samo od kvalitních chovných stanic)! Těch bohužel není mnoho- tak máme - zdravé krásné vyrovnané pejsky? Křížení pejsků bez PP je stále častější a pak jsou pejskové- nemocní, nevyrovnaní ..... jsou přeplněné útulky.
Jsou množírny!!!!!!!!!! atd.... co více dodat. Pokud chci mít kvalitního pejska tak s PP- a ten ať se dál množí? Pokud nechci s PP tak si vezmu pejska z útulku, popřípadě zachráním před utracením atd- a nebudu podporovat množitele kteří mají hoby zbohatnutí!!!!.... tak nějak no? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 10:24 Žena vojpesta [208] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
A já nerozumím tomu o co je horší pes bez PP oproti papírákovi :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 10:06 Žena 111 [526] – petrab®
JÁ TOMU NEROZUMÍM :-( PROČ JE NECHÁVAJÍ KDYŽ NEMAJÍ PP tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 00:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Bez PP?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 1051x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/521?od=101