Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Stopování, aport a pod.

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Stopování, aport a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 18:10 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Katy
Ještě k těm článkům. Přečetla jsme si je a měla bych pár otázek. V článku doporučují suché granule, jako vhodný pamlsek. Co ale v případě, že Bertík suchý jíst tvrdohlavě odmítá, krom situace, kdy má už opravdu velký hlad? Zmenšit krmnou dávku? A taky bych se chtěla zeptat, co to znamená "Navést na pravou ruku"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 09:16 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Katy
Děkuju za typ. Poohlídnu se :-)
No nechtěla... Já lezla před ratlíčkama na plot :-D Po té jsem přešla do stavu ignorace a poznání, že velký psi nejsou takový (s prminutím) hajzlíci jako malý psi, takže tetiný vlčáky jsem brala na milost a pak naši zcela neplánovaně přinesli jezevčíka a můj svět bez psů (a hlavně bez malejch psů) se zhroutil aneb léčba šokem. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 09:09 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
smich smich znám....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 09:07 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Petra123
já jsem s válením sudů přestala ve chvíli, kdy se mi začal vyvalovat u nohy při plazení - kdykoliv jsem na něj chtěla sáhnout, kutálel se tone :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 09:07 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Terda
Vojpesa dal na začátek diskuze odkaz na metodiuku J. Ščučky, ta je fajn. Jinak já sama žádnou literaturu nepoužívám, takže asi ani žádnou nedoporučím X-) . Konkrétně tyhle disciplíny se neustále vyvíjejí, takže dávám přednost tematicky zaměřeným časopisům, kde je vžycky aktulání trend ano

Tys psa nechtěla? :-D no vidíš, třeba tě to chytne a příště si pořídíš úplně jiné plemeno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 08:29 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Petra123
Díky za doporučení,po knížkách se určitě podívám (alespoň v knihovně prozatím) :-) Ještě bych se zeptala jakou byste mi kdyžtak doporučili, knížku ve který jsou třebas aji ty stopy. Psí literatura mě míjí obloukem... (Já vím špatně... To je tak, když někdo psa vlastně ani nechce a pak rodiče přinesou štěně protože bráška byl tááák roztomilej a synek škemral, že chce psa)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 22:21 Žena Petra123 [461] Re: Terda
Hele, já taky myslela, jak to s tím mým paličákem nebude těžký a třeba válení sudů jsme se naučili za jeden den. Něco jde rychleji, něco pomaleji. Ale je to zábava. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2012 22:20 Žena Petra123 [461] Re: Terda
Jo jo, jak napsala Katy. Neskákacích triků je spousta. Dobré knížky jsou třeba 101 psích triků (Kyra Sundanceová) a Dogdancing (Kateřina Lerlová), ale všechno se dá najít i na internetu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 22:18 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Katy
S jeho náturou budu ráda,kdy se mi podaří ho naičit jeden dva triky za rok (Pokud vůbec) :-) S ním nic rychle nejde. Fakt všem děkuju, za různý názory i nápady, tahle debata je vážně inspirující, poučná a vůbec všecko palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 22:12 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Terda
však jo, to se nevylučuje, my sami toho děláme spoustu spoustu, velikou spoustu:-D
Ale samo opatrně a nechtít všechno hned, ale to je snad jasné palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 22:10 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Katy
Že bych ve finále ještě z jezevce mohla zkusit udělat cirkusáka :-D Ale stejně bych chtěla skusit i ty stopy... ale začnu od toho co je jednodušší. Sama jsem tele, co se furt učí :-D Se vlastně s Bertem učíme tak navzájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2012 22:05 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Terda
Je spousta neskákacích triků ano ... např: slalom (popředu i pozadu), obíhání po směru nebo proti směru otáčení páníčka či rekvizity, couvání, poklona, podávání pacek (všech 4 :) ), hajnutí, válení sudů atd atd... je toho spousta ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 22:02 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Petra123
Popravdě to mě ani nenapadlo, protože když to vidím v TV, tak mi přijde, že to je hodně o skákání. A to s jezevcem moc nejde, kvůlivá páteři :-O Ale jestli jsou i nějaký cviky neskákací, tak bych je taky mohla vyzkoušet (třeba plížení?) Díky,za nápad. Jdu šmejdit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 21:54 Žena Petra123 [461] Re: Terda
Možná si to tu někde psala a já to přehlídla, ale zkoušela si s ním třeba cvičit cviky z dogdancingu? Césara to totiž děsně baví a to je taky tvrdohlavec (mops - paličák, bígl - to samý).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 20:50 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Jé, tak ta je krásná. (Miluju fousatý psy) Jo na jezevce je zlatej ano , na veterině se vždycky diví jak je trpělivej a venku nám každej říká jak krásně poslouchá... Jenže už nevidí, že to je tím, že po něm vlastně skoro pořád něco musím chtít, protože jak bych mu dala úplnej pohov jako je to při venčení hlavně malejch psů obvyklý, tak zvlčí, bude zdrhat a tak. Proto bych ráda repertoár čiností ráda rozšířila, abych měla z čeho vybírat, jak mu zaměstnat mozeček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 20:28 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Kam by si se propadala? ..... Dyk je to jezevec tvrdohlavej, žádná šampionní borderka! Buď pyšná na to, že leží, i když jako žába a sedí, i když nakřivo. Super přeci!
love
hafici.net/fotogalerie.php…
hafici.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 20:25 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Hledala jsem něco blízko v dosahu pěškobusu, kvůli tomu, abych tam sním mohla dojít ráno nebo na večer... Nejbližší pole a louky jsou na Točný a to je pro mě hodinu a půl/dvě hodiny cesty, Momentálně jsou teda, ale osazený řepkou či čím, takže to by byl stejnej problém. No budu ještě koukat, vždycky mladýho někam vytáhnu a budu slídit po vhodných pláccích. No ještě vím o jednom, ale ten je na ostrově uprostřed řeky :-D Co se základních povelů týče, mě to že sedá "nepořádně" už ani nevadí (ale há si taky s packama nataženejma za sebe, a pak vypadá jak žába :-D). Stačí mi, že poslechne. Na co to hrotit, když jde jen o to aby se snažil vnímat mě a nevymejšlel blbiny. I když teď už nedělá takový blbiny, jako když mu byl rok rok a půl... To byla doba, kdy prostě nemohl z vodítka. Te´d chodíme na volno i v lese (Modřany, Krč) a (klepu do dřeva) je to dobrý. (Výborný říct nemůžu, někdy má taky "svý" dny, že bych se nejradši ostudou propadla)... Aj zase jsem mimo téma stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 19:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
vysoká tráva
pakliže uděláš nášlap ve vysoké trávě, v podstatě mu vyšlapeš cestičku.... co takhle pole?

myslím, že máš pejska pro radost, takže není nutno se zaobírat nějakou přesností při cvičení, nakonec k tomu může dojít vždycky

na to, aby si pejsek sedal rovně jsou grify, kdy ty máš stát čelem dopředu a máš podřepnout (pokrčení v kolenou), ale nemáš se otáčet k pejskovi, je lepší to vidět

povel vstaň se hodí při běžným životě, psi s ním mívají zpočátku problém, je potřeba též podobné povely - resp. slova povelů odlišit, pes reaguje nejlépe na první slabiku slova, tedy

LEHni
VOLno
SEDni
ZŮStaň
sTŮJ
vsTÁŇ
vPŘEd

atd.

Důležité je psa neblbnout iks povelama na jednou, procvičovat jeden a když mu jde, přidat pozvolna další a pak ho zahrnout k těm již ostatním procvičeným.
Také je důležité, abys furt neopakovala konkrétní dva či tři cviky najednou ve stejném pořadí a velmi rychle za sebou, byť je umí (nejčastěji to právě bývá sedni lehni vstaň), dochází pak často k tomu, že pes na první povel udělá dva či všechny tři naráz

...ale to už není o stopování a aportu...

www.ifauna.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2012 16:09 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra123
S všeumělama na odhad plemen to znám. Veterinář mi kdysi po tom, co manžel přinesl domů bezprizorní štěně z trhu, sdělil, že to je asi vlčák křížený s čuvačem (bílá náprsenka s dl. chlupy). Za pár týdnů nám bylo naopak sděleno, že to bude kříženec vlčího špice. Nakonec to byl padesátikilový miláček rasy - jak je komu libo: .... hafici.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.06.2012 14:47 Žena Petra123 [461] Re: Terda
Mně se vždycky líbilo, když jsme s Césarem šli (dejme tomu, že mu byly cca 3 roky) a někdo si ho chtěl pomazlit, že je strááášně roztomilej a když došlo na otázku: "Kolik mu je?", odpověděla jsem "Tři." a všichni přikyvovali, že si to mysleli. Do té doby než jsem dodala: "Ale tři roky." Pak na mě nevěřícně čučeli. smich
Občas to vysvětlování je únavné, takže několik lidí i teď nechám při tom, jak je César roztomilé štěně. :-D Ale koukám, že pořád je to lepší, než když někdo řekne o jezevčíkovi, že je to štěně dobrouše nebo knírač. :-D
Koukala jsem na fotky a Bert je moc pěkný. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.06.2012 13:13 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Petra123
Hihii mě se taky pořád ptaj "Jéé to je krásnýýý štěňátko! Kolik je mu měsíců?", protže je na jezevčíka malej a nebo spíš lépe řečeno krátkej a ještě má srst půl na půl :-D a když odpovím, že tři a půl roku, nikdo mi to nevěří :-D Jinak César je fešák, řekla bych že se namíchal tak akorát (ale přiznám se taky bych tipovala štěně nějakýho dogoida). I když my jednou potkaly dvě slečny a jedna o Bertíkovi prohlásila, že je hezkej knírač a druhá jí odpověděla "Si blbá? To je štěně dobrmana" :-D A to má oba rodiče jezevčíky (a dokonce oba "fón"). Takže asi tak :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 12:17 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
No tak jestli je tenhle důvod, tak teda nechápu, to už je pro mě pochopitelnější to bránění množení (kdo má ambice musí si pořídit papíráka)... :-( Tak to s Bertem zkoušky vážně ne-e... i kdybych já nakrásně chtěla :-D. Základní cvičák jsme společně spíš přetrpěli (ale bez cvičáku by tu zase běhal po okolí další nezvladatelnej uštěkanej hajzlík) a nikdy se mi nepodařilo odbourat třeba sedání nohama "do boku". On si prostě normálně rovně nesedne i kdybych se na hlavu postavila a uvařila mu hrnec hovězího za odměnu a zase ho kvůli tomu nechci buzerovat, když vidím, že se snaží. Jo když se mě snaží přečůrat, to mu nedaruju, ale tohle... To by byl otrávenej on i já. A třeba "Vstaň!" jsme z běžného provozu vypustili úplně. Jednoduše to nepotřebuju a on to asi nikdy pořádně nepochopil, co a proč to po něm vlastně chci (a já taky vlastně smysl tohohle povelu nepochopila, takže natvrdlost je oboustraná)... Jinak jsme se cestou do školy koukala po nějaký pěkným plácku a našla jsme jeden takovej hezky zakuklenej mezi keřema, kam dle mého názoru asi moc lidí nechodí, protože je stranou většiny venčících tras (ale při tom není daleko), ale zase se tam nejezdí sekat, takže je tam vysoká tráva cca (20 cm). To je asi hodně problém pro začátek, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.06.2012 09:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
smich smich Někdo řídí, někdo se veze... mujpes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.06.2012 09:53 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku Tady je náš trumf - jízda na Tatře smich smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 09:51 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Pamatuju si, když jsem s E. dělala jedny z prvních zkoušek - ZM, tak zcela bezkonkurenčně na plnej počet bodů obranu vyhrál královskej pudl a stopy něm. doga. A to tam bylo dvacet psů a samej ovčoun, belgičák, dobrman...Navíc ti, kterym o nic nejde, nic neřešej a je to jen pro zábavu, si to užívaj nejlíp!!

Naprosto souhlasím - my jsme nikdy na zkoušky nepomýšleli, pak jsme to jen z hecu zkusili a bylo to :-D . Navíc nás naše výcvikářka přihlásila na ZM, kterou jsme udělali na moc pěkné body a 14 dní na to jsme šli do počtu na ZVV1 a tu jsme taky udělali smich . Doteď nechápu, jak jsme to dokázali, ale na ZVV1 90b z obrany není na chlupáče vůbec špatné (výslech jsme dělali poprvé v životě a makety jsme neuměli :-D )

A tak, jako jsou sranda výstavy voříšků bych řekla, že takový sranda lovecký zkoušky.......

A s tím souhlasím taky - byli jsme na vořechiádě a byla to bomba akce - dokonce jsme vyhráli kategorii "O Mořského šikulu" (s tím mým "vořechem"). všichni si to moc užili a byla to paráda!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 09:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Katy napsala: Někteří si myslí, že je to bůhví jaká zátěž, pruda...ale chyba lávky, na výcvikáčích, táborech, klubových výstavách atd.. je srandy kopec potlesk Navíc ti, kterym o nic nejde, nic neřešej a je to jen pro zábavu, si to užívaj nejlíp!! A tak, jako jsou sranda výstavy voříšků bych řekla, že takový sranda lovecký zkoušky.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 09:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Pamatuju si, když jsem s E. dělala jedny z prvních zkoušek - ZM, tak zcela bezkonkurenčně na plnej počet bodů obranu vyhrál královskej pudl a stopy něm. doga. A to tam bylo dvacet psů a samej ovčoun, belgičák, dobrman...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 09:05 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
asi hloupost, ale mohlo to být taky kvůli nepodporování množení? :-O těžko říct...ale tvoje vysvětlení by taky dávalo smysl.
Třeba takový kříženec BOM a NO může být dobrá pecka - lepší než obě plemena ano

Přesně - kolik znám lidí, kteří říkali, že výcvik neee, výstavy neee... a jakého teď mají šampiona se zkouškama smich . Někteří si myslí, že je to bůhví jaká zátěž, pruda...ale chyba lávky, na výcvikáčích, táborech, klubových výstavách atd.. je srandy kopec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 08:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Osobně sna to mám názor jeden jediný a to, že ať jsou to lovecké zkoušky nebo služební vyšší zkoušky (dnes patrně již jen mistrák a výběrák) ukázat světu, že lepší než šampion je nějaký vořech, to by se leckomu asi nelíbilo, stejně, jako kdyby třebas vlčák byl lepšejší než ohař,,,)

(Jinak nikdy neříkej nikdy, těch bylo, co si říkali, že na nějaký zkoušky nemaj náladu a nervy a jak se časem umisťovali, když zjistili, jaká je to sranda. Navíc takovejch lidí je převážná většina, páč jen někdo má luxus šampiona...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 08:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
A mně jako bor. doga.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 08:46 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Petra123
Mně připadal jako mastif :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 08:46 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Terda
Teď už se může na všechny ostatní zkoušky i se psy bez PP. A na lovecký výcvik (zkoušky) můžou opět jenom lovecká plemena - i kdyby můj ovčák byl 100x lovecky nadaný, tak tam prostě nemůže ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 06:56 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Katy
Ještě jeden takovej dotaz, ale už úplně mimo, jen jste mi nasadili brouka do hlavy a tak jsme začala trochu šmejdit... Proč vlastně k některým zkouškám nemůžou psi bez papírů? Nemyslím teď lovecký, tam je mi jasný, že asi nechtěj, aby se jim cpal kdejakej vořech, i kdyby byl stokrát loveckej... Ne že bych chtěla s mladým skládat zkoušky, na to nemá hlavu a já nervy. Ptám se jen tak. Dyť to, že hafan nemá papíry snad nijak neovlivňuje jeho "výkon"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 06:54 Žena Petra123 [461] – Re: petrab , Katy


love potlesk palec Super! Ten je dobrej!! A jak je mrňavej, jsem si myslela, že je to tele velký (a já na jakýho křížence mopsa s bíglem se ptáš.....). Fakt perfektní!




Přesně!!! to jsem si taky říkala smich


Děkujeme. :) Né, žádný tele to není. Velikostně je spíš jako bígl (cca 40 cm v kohoutku). Lidi na ulici si často myslí, že je to štěně, které má co dočinění s boxerem nebo dogou. Přitom už má šedivou tlamu a celkově už mi jako štěně nepřijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 06:46 Žena Petra123 [461] Re: Katy
Jé, děkujeme. :-)
Budeme se snažit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 06:32 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Já tušila že s tím loveckým výcvikem je nějakej velkej zádrhel :-O Plus to, abych s ním mohla i jenom trénovat, tak je právě prej potřeba to povolení do honidby, že na zahradě se to nenaučí (vyčteno z nějakýho fóra, kdysi dávno, právně v době, kdy jsem o loveckým výcviku uvažovala, ostatně soused s ohařkou taky jezdil od mala trénovat na Točnou do lesa a do polí) a určitě mrtvý bažanti a tak... Upřímně moc potíží na to, aby to mělo funkci jen "blbnutí na procházce" a pak bych se psem nemohla ani ke zkouškám, když už vím, že se stejně nikdy lovecky využívat nebude. Ale nic mi nebrání se souseda aspoň zkusit aspoń zeptat, jak by takovýho paličáka učil tu stopu nebo aport :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 00:05 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Aaha, dobré vědět palec .. já teda s loveckým výcvikem nemám vůůůbec žádnou zkušenost, ale mít lovečáka, neváhám a jdu do toho palec
No..tak aspoň můžou cvičit, když ne na zkoušky..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 00:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
už to mám: www.myslivost.cz/… !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 00:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Určitě nesměj dělat lovecký zkoušky, ale s výcvikem poraděj rádi. Myslela jsem to tak, že se zaobejraj mmj. jezevčíkama a věděj, jak na tyhle tvrdohlavce jít, fígle atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 23:59 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
jasné, pokud je to soused a byl by ochotný, tím líp palec . Ale já jen tak.. právě, že jsem původně chtěla navrhnout lovečinu jako aktivitu, což by jezevcovi vyhovovalo asi nejlíp, ale všimla jsem si, že nemá PP, takže jsem od toho upustila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 23:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Já nevim, ale myslim, že jo, ale když je myslivec prima, tak poradí v čemkoliv, máme na chalupě takovýho jednoho a to je lahůdka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 23:53 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Peti, není náhodou lovečina jediný "řád", kde je potřeba PP? nejsem si jistá, ale mám dojem, že jsem o něčem takovém slyšela.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 23:44 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Já to myslim tak, že je to sorta lidí, kteří jsou do toho zažraní a rádi poraděj, takže šup šup za sousedem na kafíčko!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 23:42 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
A není na loveckej výcvik potřeba povolení do honidby, stát se myslivcem a takový věci? (Jednu dobu jsem o tom uvažovala, ale odradilo právě to, že jsme se někde dočetla, že je s tím moc komplikací nad moje síly, zvlášť, když člověk není nimrod) Jinak máme souseda myslivce, co si cvičí ohařku, skládaj zkoušky, chodí na hony... Ale nikdy mě nenapadlo se zeptat na podrobnosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 23:38 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Katy
Kucipísek... v Praze trochu problém... minimálně v našem okolí. Každá zelená plocha, která není dětský hřiště je venčící. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 23:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: Terda
Možná by nebylo od věci si pro zajímavost koupit nějakou knížku o stopách. Bývá to tam krásně vše popsáno pro začátečníky, fotky, malůvky- trasy apod.
Mmch. neměla bys zájem o lovecký výcvik? Není někde u Vás poblíž někdo, kdo se tím zabývá? To by jezevce mohlo bavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 23:33 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Terda
Musíš hned na cizí louku ano Nebo tam, kde nejsou žádné cizí pachy, tzn. ne na louku, na kterou se chodí běžně venčit! Prostě najdi nějaký odlehlý palouček, kde nikdo nechodí, kde je nějaká pěkná jetelinka :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 23:28 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Katy
Ještě mě napadla technická... dá se stopa ze začátku třeba učit na zahradě nebo se hned musí na "cizí" louku? Máme to na nejbližší plac trochu daleko, tak abych zjistila jestli ho to bude vůbec bavit (zas nechci lámat přes koleno, ale ze všech možnejch čiností co se daj se psem dělat mi to prostě pro jezevce přijde nejvhodnější) abych ho spáče netahala třeba v šest z pelechu a netáhla ho ven kvůli něčemu, co ho vůbec nebaví. (než s ezačnete divit.... zatím co já v šest/sedm vstávám normálně, pes vyspává nejlépe do desíti...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2012 23:23 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Terda napsala:děsně natvrdlá a navíc mám pocit,že jsme se do toho množství informací parádně zamotala)klídek, v pohodě shlédni pár videí a pomaličku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2012 23:21 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Terda
jasné, to si musíš upravit podle sebe.. nikdo nezná tvého psa lépe, než ty palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 756x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/566?od=51