Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Pejskař, co si myslí.....

 

NápovědaFórum » Péče o psa  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pejskař, co si myslí.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 22:59 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: petrab
Viem si predstaviť, all inclusive a papierové boty. stydim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 20:50 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: HOUP
smich smich smich skoro nápodobně, naší hyeně je o pár měsíců víc než E. a je v pořádně hustě dobrý kondici celej život, baba je vo pár let strší než já, ale lítá tu hodiny po lese a rovněž nevypadá schváceně.
Nikomu nepřeju nic špatnýho, ale co si budem říkat, tentokrát - a nestydím se ani kapku - oběma tedy nic luxusního nepřeju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 12:49 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: HOUP
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 12:38 Žena HOUP [1532]
no mam tu něco podobnýho jako je vaše hyjena už 4 roky s ni bojuji --nejhorši je že fena je stejně stará jak Hopi takže v brzký skon psa nemůžu doufat a je ji paniček ten je mladši jak já -tedy ani tudy cesta nevede:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 11:26 Muž prasan [897] - Teriéři
Tak tak,to bude ono. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 09:10 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: HOUP
smich napotkalas naší hyenu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 09:07 Žena HOUP [1532]
no já su taky divný tvor pes na mě vrči aj á tam stejnak mu před tu čuňu tu ruku dam ale ---------je v okoli jeden pes a z toho mam panickou hrůzu a nikdo mi nevymluví že ten pes není krvelačná bestije-- coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2012 21:46 Muž prasan [897] - Teriéři
Vzhľadom na to,že mám psa akého mám,som nikdy žiaden hryz nedostal.(šteniatka nepočítam :-) )Hlavne som sa pri Jaime naučil byť rýchlejší ako blesk.Ako mladá samozrejme skúšala čo môže a čo nie.Raz (moja chyba) sa uvoľnila z vodítka a namierila si to útokom priamo na dospelého retrívera.Ani sa poriadne nedostali k sebe a už som ju ťahal za zadné nohy späť.Bolo po útoku,ešte aj majiteľ retrívera ma pochválil ako som to bleskovo a bez následkov zvládol.(bol to jeden z normálnejších)Potom sa mi pri cvičení stalo,že sa tam objavila fenka inej majiteľky(stále jej utekala z domu,nemala ju poriadne zabezpečenú) a pustili sa do seba.Dve pitbullterrierky,to vám bola riadna mela.Trvalo mi niekoľko min.než som ich dal od seba.Šťastie či náhoda, zase som vyviazol bez uhryznutia.(Bože vďaka ti)
Trocha majiteľov maličkých plemien chápem.Raz sa tá spomenutá pitbullka opäť dostala von a na sídlisku na jeden chmat zadusila nemeckého pinča.Od tej doby,ako si kúpili nového,prechádzam okolo a i keď mám Jaime na vodítku psa si tiež berú na ruky.(strach,obranný reflex človeka?)
Jednoducho už pitbullterrierom neveria,aj keby som ich ako koľvek sa snažil presvedčiť.
Zase sa musím priznať,ani mne nie je jedno ak sa na moju 28kg vážiacu Jaime rozbehne napríklad 50-60kg rotvík.Naštastie sa to stalo len raz a majiteľ si ho privolal.Tak to ozaj netuším ako by to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2012 21:03 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
mňa ako malého uhryzla do päty kamoškina fenka keď som bol pozrieť na jej malé
potom asi ako 12 ročného bratrancova vyžla, ktorá ma chytala za prsty a jeho za nohy - vtedy som zo strachu preskočil 2 metrový plot :-D
asi pred rokom som vstúpil do bitky našého yorka a našej mopsej slečny a schytal som pekný kusanec do dlane .. odvtedy našťastie ma psie kusance obchádzajú palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 20:43 Dracula Re: petrab
Páni, to je seznam, mě nekosl ještě nikdy žádný pes, krom těch malých štěnátek jak říkáš :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2012 18:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Tak mě držela doga za zadek asi dvacet minut, když jsem lezla jako dítě za kámoškou přes plot. Jinak se doga kámošila. Podliny byly hustý.
Pak mě rafnul vlčák kámoše, kterej votevřel po zazvonění dveře, já zahajlovala s dovětkem - nazdááár, pes se mi pověsil na fungl novou mikinu. Kámoš řek jen - pomalu dej tu ručku dolů.... Škrábanec byl vod krku po pás.
Pak mě rafnul vobčas nějakej hafan lehce do pazoury při rozbrojích.
Pár ublafanců mě vzalo za nohavici.
Jednou mě pěkně dostal bulík, když jsem mu dávala piškot.
No a v červnu hyena.
A nesmím zapomenout na všemožná zuřivá štěňátka, která mě zmordovala do krve jehličkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 18:39 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
To naštěstí nemohu posoudit smich Jediný dva psi co mě "kousli" byl Bertík a kamrádky setře a to jen škrábali v zápalu "boje" jehličkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 18:34 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
smich To je taky správně. Maj vostrý zoubky, pyraňky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 18:32 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
No teď mi jsou uňafaný yorci taky ukradený, ale to bylo v době, kdy pro mě pes (jakejkoliv) předsatvoval nepřítele číslo jedna a zrovna před tímhle prudičem jsem svýho času pravidelně lezla na plot. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.10.2012 18:09 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Terda napsala: Jeden takovej york mě pravidelně šel po nohou.
smich
no, to si vzpomínám na jednoho mýho psa, kterej byl naprostej flegmouš a když se na něj vrhnula nějaká takováhle pidi midi potvora a ňafala ho do nohou, tak jen zvedal packy, třepal s nima, aby mrňous vodpad
(udělat tenhle výpad na E., tak je po psisku)

Jinak si myslim (viz níže), takovýhle pani nemá cenu uklidňovat, nýbrž si jich radši nevšímat.

Moje zkušenosti mi velej bejt v klidu, ale obezřetná. To, že má někdo (jakýhokoliv) psa, kterýmu nasadí košík a nechá ho volně lítat k jinejm (že s košem - to nechť mu připsáno ke cti), mi prostě vadí.
Často to bejvá kamenem úrazu. K nám takhle přilítnout cizí hafan, je prostě po ňom, nebejt mě.

Navíc takový to běžný upozornění - nebojte se, ten můj je hodnej! - velmi (a tím myslím velmi) často vůbec neni pravda.
Pakliže mám pohodový zvíře, který si s jinejma hraje, pak se nejdřív domluvim s druhym člověkem, chce-li to svoje taky pustit s mym upozorněnim, že pes je v pohodě a pak dle libosti ať si zablbnou, risk je někdy zisk.
Jakmile se ale ke mě řítí pes, kterýmu za zádama jeho majitel řve tuhle úžasnou větu, pošlu ho někam, páč sotva můžu věřit někomu, že má zvíře v pohodě, když si ho neumí zabezpečit a ani přivolat, resp. vo to ani nemá zájem.
Beru to dneska tak, že když jdu na procházku, tak by se mi taky nelíbilo, kdyby ke mě plachtil děsně hodnej vychovanej sršeň a za nim pádil páníček s ubezpečenim, že jenom kolem prolítne a letí si na pylíček na třešínku za mnou...
Pos...... bych se strachy.
To, že majitelé puštěných hysterek riskujou, že jim je někdo nakopne nebo je velkej pes sejme třeba jen košem a udělá z nich hysterky dvě nebo placku, je jejich věc. To, že potkám hysterku dvounohou a bude řvát, je celkem pravděpodobný, takže se jim radši vyhybám a rozhodně s nima nekomunikuju, nedej bože, že bych je snad chtěla uklidňovat. Neb hysterkám se nesmí řikat, že jsou hysterický, stejně jako cvokům, že jsou cáklý.

Jinak osobně mi je fakt šuma fuk, když jde po mě york. Takovej třebas vlčák už by mě zase tak klidnou nenechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2012 17:49 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Já byla ve střehu celej vejlet, protože slečnu jsem viděla po druhé v životě a čubu prvně a přeci jen relativně velkej a hlavě silnej pes (o jejich pověsti jsme radši nepřemejšlela, to bych to mohla zabalit hned na nádraží). Na místě slečny bych teda nenechala čubu lítat tak jak ji nechala ona, ale do toho jí těžko můžu kecat. Co se zvedání týče... kdybych měla zvedat Berta po každý, když vidím na volno psa většího než je on, tak nedělám nic jinýho, takže jak vidím psa co se mi nepozdává tak vedu psa u nohy a sama jdu tak, abych byla mezi nima (radši ať sežere mě než psa). Paní jsme původně jen chtěla uklidnit, jenže pak byla hnusná i na mě a to jaksi přecházím do protiútoku. A bohužel mám paradoxně horší zkušenosti právě s těmahle hysterkama, co je majitelé zvedaj do náručí... A to i ve vztahu k lidem. Jeden takovej york mě pravidelně šel po nohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.10.2012 16:50 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
prasan napsal: Pár ľudí je proste takých. :-(
Nemyslím, že jen pár.
To, co píšeš je častý a běžný. Pes má blbej život, protože se nemá s kým kamarádit, neb mu to panička nedovolí. Pes to patrně totiž ani neumí - správně se chovat mezi ostatnímy psy, vycházet s nimi, rozumět jim a kámošit se, nevěří jim, má strach, kterej patrně dřív neměl, stejně jako jeho majitel.
Jako hlavního viníka bych označila toho, kdo jim nechal psa v minulosti napadnout.

Mohu k tomu říci asi tolik - vždy jsem měla psy v pohodě a ani po občasných incidentech jsem je nijak neizolovala. Co se týče nynějšího psa, napadení bylo takové, že trvalo mnoho měsíců až let, aby se dostal do fáze, že je na ulici v pohodě, rozhodně ale není možné ani na okamžik psa nechat si pohrát na volno s jiným psem, navíc cizím.

Je tedy napadení a napadení. Je možný, že onen chudák malej pes, kterej je jen zvedanej a nemůže se proběhnout na louce s jinejma čtyřnožcema, je na tom mnohem líp po všech dalších stránkách, než tisíce všemožně týraných a zubožených psů kolem nás, který maj možnost si s ostatníma hrát (někdy je to dokonce jediná hra, kterou poznaj).

Takže takový situace mě už dávno nechávaj lhostejnou.

Co se týče oněch "bestií", tak např. E. je zcela hotovej a nadšenej z jedné pitbulky z okolí, která tu sejmula již pár fen, psí kluky ne. Miluje jí. Neberu ho do náručí ani nezdrhám pryč, nechám ho si s ní pohrát, ovšem po mých zkušenostech s velkým sebezapřením s nonstop sledováním hry, protože nedůvěra tam prostě už je. Její majitel je ale zkušenej pejskař a psovi rozumí a dlouho ho znám. Přesto v podvědomí stále čekám výpad. Takže si myslim, že když tohle někdo dělá, má k tomu svoje důvody, ať už blbý nebo vážný a rozhodně nemá cenu mu to vysvětlovat, zvlášť když o to neprojeví sám zájem.

Pakliže já vidím někoho cizího se psem, vždy si psa zavolám a vyčkám. I když mám sebeskvěleji vychovaný zvíře, onoho naproti to vůbec nemusí zajímat. Jde si svou procházku, se svym zvířetem a já nemam co ho votravovat úplně stejně, jako když si to šinu do práce po ulici a nikdo si mě nevšímá tak, jako já ostatních. Ten, kdo si, když nás zahlédne z dálky, bere malýho psa na ruku, asi hru nechce, má k tomu asi nějakej důvod a mě je to něj houby. Dám si tedy svýho psa k noze a s či bez pozdravu projdu, je to jeho věc. Buď mne může oslovit a požádat o to, aby si psi pohráli, já s tím můžu souhlasit a nebo ne a nebo si mě ani nevšimne.

Mít možnost si svýho psa zvednout do náručí, bych velmi často uvítala, neměla bych nyní hysterku, protože bych ho uchránila před psama debilů a s psama pohodářů ho mohla dycky nechat si hrát po položením zpět na zem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 16:11 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: Terda
Pár ľudí je proste takých. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2012 14:40 Žena Terda [484] - Jezevčíci – přijdete o psa, když ho pudete pouštět k jinem psům
Ahoj! Tak jsme byli včera na výletě. Šla s námi i slečna s bulteriérkou. Takovej trochu tank a trochu nedůtklivá jak šlo o klacek nebo o žrádlo, ale jinak byla v pohodě. Slečna jí pouštěla s košem. Cestou jsme potkali postarší manžele taky s jezevčíkem a pejska samozřejmě hned zvedli do náruče a měli nějaký řeči. Když jsme k nim s malým na stopovačce došla, tak mi to nedalo a zapojila jsme se do "rozhovoru" s tím, že jdu s nima a taky mám prcka a že ho můžou pustit. A paní na mě že byl několikrát napadenej, že ho proto zvedá. Tak jsme jí řekla že můj pes byl taky několikrát napadenej, ale že to není důvod proto ho hned zvedat do náručí hned jak vidím jinýho psa. No paní mi div nevynadala, co že jsem za tyrana a že s tímhle přístupem o psa přijdu a tak dále. No prostě jsem se dozvěděla, že jsem uplně pitomá, když ve společnosti takový bestie nechávám Berta normálně jít po svejch a nedržím ho alespoň v opancéřovaný přepravce. hmm Já bych aji v jistejch situacích pochopila, že psíka zvedne (já stahuju psa za sebe a nastavuju sebe jako nárazník), když jde pes se zjevným úmyslem napadnout, ale zvedat ho když ho ten pes jen míjí? To už mi přijde moc. Jakej pak má život, když se nemá s kým kamarádit, protože panička mu to nedovolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.09.2012 16:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
na jméno se můžu podívat někam do těch lejster doma, mrknu na to, ale já to hlásila státní, bylo to proto na delší lokte, protože ti to dávaj měšťákům, kteří spadaj přímo pod MČ.
Iks lidí od nás to hlásilo policajtům, iks lidí jen MČ a iks lidí to ani nehlásilo, což je dost častý, což chápu až nyní, když jsem v červnu absolvovala hustou úřední pouť, jak jsem už řekla, řešej vlatního psa a nemaj náladu na lítání po úřadech, zvlášť když maj v práci frmol, je to dost složitý

P. S. nechce se přítel přestěhovat do Prahy a tam povýšit? Vyrazili bysme na hyenu spolu.

P. P. S. Docela mě při vyřizování tohohle incidentu pobavilo, když jsem se dozvěděla (místní drbny jedou), jak to baba líčila ze svý strany např. se slovy:
pan policista mě uklidnil, když jsem byla u toho výslechu, ať si z toho nic nedělám, že není vůbec jasný, jestli pokousal tu pani můj pes nebo její, on že má taky psy a ví, že se to může stát...
To ovšem nevim, co jim tam blekotala ( byť je nebere, kterej pes hryznul, ale že to bylo kvůli ní ), páč i mně do očí tvrdila, že její pejsek je hodnej a že to byla náhodička. A to jsem s ní jen já měla v letošním roce incidentů asi pět.
Je fakt mimo....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 14:38 Dracula Re: petrab
Promin, že odepisuji tak krátce, ale těm policejním věcím moc nerozumím to by sis měla pokecat s přítelem, on je služební kynolog a jakžtakž tomu rozumí víc než já, můžu ale jen říct, že pokud těch pokousaných psů bylo příliš mnoho, policie by to už měla řešit ..! Mám se zeptat, jestli neznáš jméno policisty co řídí celý oddíl ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 12:21 Žena pavoucica [703]
to znám, když Lupina začne vrčet na většího psa (prostě se velkých bojí) tak se na mně všichni koukají skrz prsty,,,jako by ta naše malá sotva 20kilová fenečka mohla udělat něco tomu jejich cca 50kilovýmu kolosovy mohla něco udělat....Běžně tady chodí paní s takovým psem rotvajlerem, nikdy ho nemá na vodítku ani náhubek a já mám staženou prdel když ji potkám, pejsek si jde vesele svým tempem jak se mu chce a dělá si co chce, pan se ani neobtěžuje po něm sebrat bobky.....Jinak potkáváme slečnu s dobrmánkem a musím říct, že v životě sem poslušnějšího a hodnějšího dobrmana neviděla a i přes to , že slečně je něco okolo 20let tak klobouk dolu ano za to jak má pejska zvládnutého
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 10:11 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Ne já nechápu proč má každej "pejskař" problém, když vidím někoho se psem, si psa vzít na vodítko a pustit ho třeba až po domluvě. Bertík má paradoxně krom jedný čivaví slečny kamarády hlavně většího vzrůstu a není problém. Potkáváme paní s tibetskou dogou a nemusím se bát, že by malýmu něco udělala, očmuchaj se, hodíme s paní řeč a nikdo po niko nevyjíždí ani nehamťá. A pak je tu 90% pejskařů, páník v trapu a pes lítá kde se mu zlíbí a zrovna Bertovi odrovnal záda blbej parson, kterej má jen o pár kilo víc a panička se na mě dívala jak na vraha, že jsme si dovolila čokla odkopat.. že jsme pak museli psa hlídat na směny, aby nezačal divočet a pomalu tři neděl strávil v přenosce, naše smůla... a to dopadl ještě v porovnání s některými jinými dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 09:58 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Osobně jsem pro povinnost vodítka, stejně psa vodím na řemenu skoro pořád a pouštím ho jen, když je volnej plac a vidím do daleka a stejně jak zmerčím psa, tak jde pes na vodítko, protože nikdy nevím, co je zač. Ke košíku jsem ještě zkušenostma nedospěla... Ale kdyby jí zavedli, furt lepší než dorvaný psi. Holt bysi mladej musel zvyknout že má náhubek i na vycházce, ne jen v MHD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2012 09:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Terda napsala:
chlap s novofundlanďanem, pes je pubertální tele, není zlej, ale neposlouchá. Chlap ho nechá běhat na volno a když se před ním Bert schová za mně aby ho halama nezašlápnul (že už se stalo), tak se mi ještě vysměje a já jsem ta blbá.


Jo takový taky miluju.
No a tam to často začíná. Chlap se Ti vysměje a když příště narazí na psa, kterej kvůli takovejm, jako je on, mu ho ze strachu zhryže a z něj pak vyroste kvůli tomu další trotl, to se asi smát moc nebude. A když tomu Tvýmu přerazí štěňátko medvídka páteř? Tak co? Máš vořecha? Tady máš tři kila....

Právě na ty typy platí právě ono moje oblíbený: Prosim Vás, chyťte si svýho psa, můj má svrab a nesmí se k němu nikdo přiblížit, už jsme to chytli doma i my.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 09:20 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Je to tak, jak říká Terda. V Praze neexistuje vyhláška na omezení psa. Nelze tedy ani nikomu přikázat, aby psa měl na vodítku nebo s košem. Je to neřešitelný.
Když pes pokouše psa, policajti sice přijedou, ale JEN proto, aby si účastníci nehody vyměnili mezi sebou kontakty, když toho nejsou schopní sami. Pakliže je pes pojištěnej proti způsobený škodě, nahlásí jí to a výdaj za ošetření psa jde z pojistky. Když nemá, jediná možnost jak dostat škodu zpět je, že to udělá viník dobrovolně nebo ho dát k soudu a to se táhne léta za pořádný prachy.
Takže když to nejde do desetitisíců, ani to nikdo neřeší. Je rád, že pes přežil, svoje hryznutí si zalepí a řeší vlatní zvíře.
Takže nejlepší je asi dydky se nechat hryznout, když k něčemu dojde. A čím víc, tím líp!!!!
To, že pes má bolesti, trauma, šok, to je každýmu jedno. Je to z hlediska zákona věc. Po tom, co hryzla hyena v červnu i mě, jsem zjistila všechno do detailů, vrchní vet. inspektor mi sdělil rovněž - prostě smůla a všechno jim metou ze stolu, páč to není aktuální.....
Takže když Ti jinej pes zahryzne Tvýho, jediný co můžeš - chtít jeho hodnotu.

Takže v podstatě Ti nezbejvá než čekat, že Ti pes nějakýho debila psa buď zmrzačí a nebo zabije a skutečně jediná šance, jak se můžeš bránit je - obrátit se proti psovi, kterej za to nemůže. O tom je tu celá moje debata.
Bezradnost, bezbranost, nefunkčnost zákonů, žádná ochrana.

Proto jsem uvítala, že pes rafnul na jaře i mě, neb jsem věděla, že se to konečně trochu hne, páč jde o ublížení na zdraví - člověka. Ublížená na zdraví zvířete je specifikovaný, co se týče týrání, leda, že by baby týrala hyenu. Ta je ale v dost hustý výživový kondici. Navíc nemá žádnej zájem o to psa převychovat. Je přesvědčená, že je to zlatíčko. Navíc je částečně retardovaná, jak dalece, nikdo neví, papíry na hlavu ale nemá, takže i úředníci při přestupkovým řízení na MČ byli hotový, že s tim se nedá nic dělat. Navíc je ani nezajímá, jestli mě kousnul její pes nebo třeba můj, ale že kvůli tomu, že ho nezvládla, k ublížení na zdraví došlo. Jenže dostala litr pokuty, příště bude pokuta větší, po třetí (či při horším zranění, chyba, že jsem nešla na neschopenku) to může bejt trestňák.... ALE O TO JDE. JAKÝ DALŠÍ? JAK ZABRÁNIT TOMU, ABY K NĚČEMU DALŠÍMU NEDOŠLO? Zabít babu?..... A JSME ZASE NA ZAČÁTKU! Dobrej paradox je i to že pes je její dcery a i kdyby baba měla platit sec jaký pokuty a dostala se do exekuce, ani by jí nemohli psa odebrat. smich smich smich
Takže ani policajti nic nezmůžou. Neni tu vyhláška, která by jí něco přikázala. Přitom je to tak jednoduchý - náhubek a koš (proto moje razantní přání udělat celoplošně vyhlášku na vodítka a koše u VŠECH psů - jen proto, aby tim byl chráněnej ten vlastní). Je za svýho psa zodpovědná, když sežere psa, tak jde o prachy, když sežere člověka, záleží na tom, jak moc a esli je na neschopence a po kolikátý to je apod. Takže nějaký odebrání - co se týče incidentů mezi psama, NEEXISTUJE!
Policajti můžou leda tak zavolat odchytovku, pakliže bude baba moc daleko, aby párkrát, když psa dohledá, jí to znepříjemnilo život.
Kdyby se nejednalo o tuhle babu, nějakej rafanec bych neřešila. Nyní šlo jen o to, aby se něco dělo. Navíc co dostaneš za prachy z důchodkyně, která je na sociálce? To dřív umře, než by Ti soud dal výdaje za ošetření psa.
Takže v podstatě nic jinýho než domobrana asi není možnýho.
Jen nebejt srab.
Možná tedy nyní částečně chápeš to, co tu píšu - jak to vůbec myslim.

Dracula napsala:

Každý schopný služební kynolog by toto vzal na vědomí, snažil by se to pochopit a z "babi" prostřednictvím výslechu a sezením vymámit více, trávil by čas s jejím psem a poznal jeho poruchu a po hodněkrátém napadení psa-či pána při podání žaloby už by to šlo k soudu a mělo by se rozhodnout o přesunu psa k dceři po rozsudku toho, že "baba" na psa nestačí. Pokud by pes na zkušební době u dceři dělal problémy, následně by byl převezen do útulku a pokud by jej dcera nechtěla, pes se k !babě" vrátit nesmí, bud by byl utracen nebo převezen do utulku, takhle by to prý mělo být.

No a to je jen ideál /ale pěknej, to jo/.
P.S. Hyena žere psy, né lidi, to, že rafla mě bylo kvůli tomu, že jsem jí držela za nohy a byla z toho běsná. A páč by se něco řešilo jen z hlediska napadení člověka, velká smůla. Navíc je o pár měsíců starší než můj pes, takže než by se něco vůbec hlo, tak by žrala psy místo v Praze za duhovym mostem.
Toť k tomu vsjo asi, viď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2012 08:19 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Jenže v Praze žádná taková vyhláška o vodítku nebo náhubku není a lidi se tu chovaj jako hovada (pardon). Takže to estli někdo vezme svýho nevychovanýho nebo agresivního psa na řemen a dá mu košík je čistě jen na jeho libovůli a dokud se nestane někej jó průser tak s tím nikdo nic. Nevím jak u Petry, ale třeba tady u nás na čtyřce je psů tolik (a blbost některých majitelů je fakt nebetyčná), že se skoro divím, že neodkopávám agresory denně, ale asi jen tak 2x do měsíce... A to se kamarádka co má štěndo diví, že to je hrozně často. I když já bych taky na prvním místě třískala majitele (ale když mi jde pes po psovi, tak holt nemám problém ho odkopat a teprve se pouštím do majitele)... občas potkávám slečnu s belgičíkem, její pes je na psy rapl. No tak se hold jen pozdravíme a jdeme dál, psy k sobě nepustíme a pak tu je chlap s novofundlanďanem, pes je pubertální tele, není zlej, ale neposlouchá. Chlap ho nechá běhat na volno a když se před ním Bert schová za mně aby ho halama nezašlápnul (že už se stalo), tak se mi ještě vysměje a já jsem ta blbá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 23:00 Dracula
Ještě prý mám dodat že je nutná vyhláška dané obce- pokud pes musí být na vodítku, s košíkem aj.... Stížnosti by měli být směrované na starostu obce a ten je povinen nahlásit to policii a ta je povinna případ řádně prošetřit...zajistit psa a promluvit s majitel, případně dát pokutu aby se to už neopakovalo, pokud se to bude opakovat psa by měli odebrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 22:58 Dracula Re: petrab
A odkudpak je ta "baba"? Docela by mě zajímalo co s tím městská policie a statní policie dělá?, ted, samozdřejmě doufám že to nevadí mě stojí za zády přítel a kroutí hlavou, že tak neschopné policisty ještě neviděl...

Každý schopný služební kynolog by toto vzal na vědomí, snažil by se to pochopit a z "babi" prostřednictvím výslechu a sezením vymámit více, trávil by čas s jejím psem a poznal jeho poruchu a po hodněkrátém napadení psa-či pána při podání žaloby už by to šlo k soudu a mělo by se rozhodnout o přesunu psa k dceři po rozsudku toho, že "baba" na psa nestačí. Pokud by pes na zkušební době u dceři dělal problémy, následně by byl převezen do útulku a pokud by jej dcera nechtěla, pes se k !babě" vrátit nesmí, bud by byl utracen nebo převezen do utulku, takhle by to prý mělo být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 22:48 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Neumíš si představit, kolik úřadů jsem oběhla a co dalo úsilí vydobejt aspoň pár pokut. Ale jen kvůli mýmu zranění v červnu. Byla jsem za něj nadšená. Protože jsem věděla, že konečně se něco lehce hne. Pes je věc. Takže je to jen občansko právní spor o úhradu poškození věci, nikoho nebere, že jinej pes trpí. Ačkoliv jde o formu týrání druhejch psů, za týrání je považovaný pouze špatný zacházení se psem, né to, že dochází jeho prostřednictvím k týrání jiných. To zákon nezmiňuje. A proč taky, když i za vraždu dítěte se u nás dostane pár let. Není to ani přestupek do správního řízení!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A odebrání psa? Jedině po tom, co dojde k těžkýmu ublížení na zdraví člověka nejlíp s doživotníma následkama. A líp opakovaně. A než by se to vyřešilo, to bude mrtvá baba, hyena.. i my. Tak to je.
Prostě neštěstí.

Můžeme si vo tom tady diskutovat do aleluja, klidně, proč ne.
Jde jen o jedno. Po tom, co mám zmrzačenýho psa a lezu kanálama, aby mi ho tenhle výkvět českých zákonů nedodělal a mohl si klidně dožít, by mi vůbec nevadilo, kdyby milá nevinná bezbranná hyena zmizela ze světa jakkoliv. A vlastně ani nevim, zda-li se za tyhle slova stydim, páč slyšet je před nějakou dobou, pak sedim v překlonu před sebou s kýblem. Dneska je vykřikuju do světa a bez začervenání. Protože NIC jinýho se v této super zemi nedá dělat.
A jak jsem zde /a nejen zde/ už vícekrát řekla - stydím se za to, že nejsem schopná to vyřešit jednou pro vždy fyzicky a že jsem dopustila, aby se tohle mýmu psovi stalo. Stydím se, že kdesi v podvědomí mám zahlodlej názor Tvůj, o kterým zde diskutujeme.

Byla bych v první řadě divadla s představením dramatu trestů mučení alá Laos třeba, co se týče baby. Jsou věci, který člověk pochopí jedině, když je zažije. A neradno je zažít.


Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 22:30 Dracula Re: petrab
Jo jasně, bezbranný tvor je každé zvíře co se týče i té hyenky...

Nedokáže se bránit vůči lidským citům, ikdyž na něj nemají dobrý vliv, neovlivní to.
Nemuže za to, jakého má pána.
Nemuže za svou výchovu. A její důslednost není jeho chyba.
Nemohl si vybrat majitele.Neumí se sám vychovat a už vůbec neovlivni to, že se narodil...Toho je mi líto, tohle je jeho bezbrannost...

To, že pokousal půlku okresu vůbec není jeho chyba, nemá cenu hledat důvod jinde než v majiteli, jenže nevávist (psa) není na pravém místě.
Nenávist pramení z člověka k jeho majiteli, prostředníkem k uskutečnění je viníkem pes? WOW... Jenže to by potom chtěla se postarat o odebrání psa, ono by to šlo, k věčnému klidu a míru ve vsi, jenže? By se muselo lítat po uřadech a policiích a to se nehce nikomu že, jenže potom je to těžké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 20:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Dracula napsala:
zrovna my dvě se ted točíme kolem jedné a té samé věci, a marně :-D



jen každá na jiný straně..... , ráda bych se točila na tý Tvý

Jinak se nad tim budu muset zamyslet.... Kdo mi tedy bude píct ty buchty . smich


P.S. Dracula napsala: na bezbranného psa,
tím jsi pobavila celé široké místní okolí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 20:42 Dracula Re: petrab
Ta hádka byla jen ironie :) Já se hádat vlastně ani moc neumím, teda, pokud nejde o mého psa nebo mou pravdu :) Jo jasan, diskuze o názorech to beru, jenže zrovna mi dvě se ted točíme kolem jedné a té samé věci, a marně :-D

Tak já se prostě nedokážu rozčílit na bezbranného psa, ikdyby mi ta "hyena" zabila psa, šla bych po majiteli né po psu :-O A to jak vrtulová myš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 20:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Já? Já pěnim jedině tehdy, kdy hyena zkosí dalšího, né-li mýho, psa. Chceš se rafat smich ? To je u mě bezpředmětný, upírku (navíc je to taky vo tom, co si pejskař myslí. Navíc zde záhuba hyeny nehrozí, to se bát nemusíš. Těší se pevnému zdraví. To jen E. na to pomalu dojíždí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 19:56 Dracula Re: petrab
navrhuji ukončit diskuzi Péto, stejně to k ničemu nevede evidentně smich Ještě se porafáme, ikdyž není kvůli čemu, dufám že nepěníš vzteky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 19:55 Dracula Re: petrab
Já mám to jediné štěstí, že mám doma policistu, který pro naše psí miláčky udělá cokoliv, takže kdyby takhle nějaký ichtilní páník potrhal psiska nám, do vězení by se dostal tomu věřím, ale pejska, tomu bych se snažila najít někoho, kdo ho bude milovat a omezí jeho "možnosti" :-O

Popravdě, chápu ten strach, ale zase na druhou stanu si dokážu představit situaci svou se psem trhačem, taky jsem jednoho takového koupila- Dogo depreso di canario, snad nejhorší bojové plemeno co muže být, ten toho na svědomí měl a s vědomím jsem si ho schválně koupila- a jaký hodný beránek ode mě do nebíčka odešel :-(
Vím že jsem naivní, ale představa zahubit psa, který vlastně za nic nemuže je pro mě nesnesitelná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 19:49 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Dracula napsala: Nepřejdou, tomu věřím....
byly doby, kdy jsem si i já za timhle stála, jsou situace, kdy je člověk nucenej změnit i jednorázově názor

Dracula napsala: Jako milovník psů................v sebeobraně,
Jako odpůrce psů.....................co bych za to dala, kdyby to šlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 19:46 Dracula Re: petrab
Nepřejdou, tomu věřím....

Jako milovník psů bych v životě neublížila psu-(žádnému)..možno v sebeobraně, ale potom bych toho litovala, možná jsem měkejš jo, ale pes je od-jakživa nevinný tvor a hyena, jak říkáš, tu ze sebe sám nevychoval :-O Všech těhle je mi líto, bylo a bude sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 19:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Dracula napsala: těchto psů mi je mnohdy moc líto,
přijeď na prochajdu, voni tě ty stesky přejdou

Dracula napsala: jsou odebráni a utraceni :
no, zatím jaxi byli utraceni pouze ti potrhaní

P.S. Věř, že v tomhle extrémním případě se dostaneš do situace, že i když na vině je ichtylní pinda, nemá člověk nic proti záhubě zviřátka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 19:42 Dracula Re: petrab
No jo, ale to pořád není na facku psu, nýbrž majitelce- a to že jí to nepomůže a nedá se s tím nic dělat je zase vina státu a to je zase na facku jim .... Za to pes- vysloveně psy ostatně nemohou a těchto psů mi je mnohdy moc líto, jelikož potom se slýchá jak jsou odebráni a utraceni atd... přitom pod jehlu by měli jít jejich majitelé ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 19:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
jedna taková fláknutá ovšem by i hyeně bodla, jedinej trest je pro něj - pusniko, copa to děláš to se nedělá pejsku můj malej buď přeci hodnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 18:22 Dracula Re: petrab
Tak, jako přivydělat... Vím, co místní "hyena" udělala tvému i ostatním psům a lidem-taky by mě to štvalo, jenže já stále stojím za tím že je chudák pes a není správné se mstít na něm.. Poslala bych jí spí na jeho paničku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 09:08 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Hele, a nechtěla by si "kámoška" přivydělat? Že by vyrazila na naší místní hyenu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.09.2012 19:37 Dracula Re: petrab
No kamarádka, samozřejmě že už bývalá jak jsem psala :-O

A myslím, že příště, když ji někde potkám se mě a mému čtyřnohému příteli raději vyhne a nevšimne, pokud nechce dostat ještě rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 18:38 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Dracula napsala: ..kámoška TOMU řikáš kámoška? coze
Např. moje ségra zcela nesnáší psy, sice má blbý kecy, ale v životě by si nedovolila ani letmý strčení do hafana. Stejně tak i pár lidí, co znám. Tohle musí bejt dost hustá kamarádka!! ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 16:11 Žena pavoucica [703] Re: Terda
Naši známí si pořídili velkého švýcarského salašnického psa...tedy fenu.Já z ní mám strach, protože vím, že je neposlechnou ani jejich vlastní děti, ani jejich kříženka jezevčíka....Chodí teda na cvičák a jezdí po výstavách, ale podle mně tohle psovi ke správné socializaci nestačí a navíc jsem přesvědčena, že každý pes vycítí zda je jeho majitel silná osobnost a stačí na něj.Tak to beru že u nich je to otázkou času, než se stane nějaká ostuda a pes se jim porve.Proto k nim raději ani nejezdíme, jelikož nechce riskovat, že by se nedej bože stalo něco naší Emičce, nebo mi potrhala našši Lupinku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.09.2012 13:38 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Buba - Gump
Vzhledem k tomu, že jsem se psů bála, tak lidi co se bojí chápu... on někdy jeden ošklivej zážitek stačí na strach na celej život a dost špatně se tomu člověk brání. Že někdo zvířata nemá rád to taky beru. Holt né každej musíme mít kolem sebe zoo... Ale začít mi někdo tlouct nebo kopat bezdůvodně do psa, tak budu zlá a asi by mě z místa incidentu odvezli v želízkách, protože jediná situace, kdy jsme schopná takovýhle útok na psa akceptovat je napadení (psa nebo člověka, to je jedno). Prostě v obraně, kdy všechny ostatní pokusy o zahnání útočníka selžou. Vůbec lidi co bezdůvodně tlučou nebo jinak trápí zvíře by zasloužili tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 12:35 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
niečo také sa stalo aj mne, kamoška nemá ani nikdy nemala psa .. boli sme spolužiaci tak sme sa často stretávali, raz sme vyrazili na korčule a ja som zobral aj svoju Jack russel-ku ( bohužial už umrela :-O ) a šli sme sa vybehať ... potom kamoška povedala že nech jej ju dám na ruky .. ako v pohode tu máš :) malá sa začala hádzať - asi tušila že nemá rada psy hmm a vtedy s ňou šupla na zem z viac ako metrovej výšky .. mala zaškučala a začala krívať , kamoška dostala poriadne na frak ... malú som zobral do náruče utíšil som ju, a našťastie sa jej nič nestalo ... stále nechápem ľudí čo sa boja alebo nemajú radi psy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   16.09.2012 12:13 Dracula
Takže, ze včerejška, vlastně z předvčerejška nebo jak se to říka, jsem totálně nasraná.. Jako, potkala jsem kámošku.... ted už bývalou kámošku, která nemá ráda zvířata, u mě platí že "Ten kdo nemá rád zvířata, nemá rád lidi"...!

Jako, nebojí se jich, ale nemá je ráda, což nechápu proč má tedy psa, který musí být výrazně asi velký chudák....

Protože: Moje Bea automaticky zdraví vrtěním ocásku a lísáním se každého, s kým si povídám, tak tedy šla kamarádku olíznout, když ji olízla- dostala od ní facku přímo do hlavy, takže jako to nééé, řvala jsem na ní a v zápalu steku ode mě dostala takovýho lepáka do hlavy, že na mě čuměla jak výr, dostala ode mě pěkný kázání.. Chudák Beuše nevěděla co se děje a když do ní ta...kámoška ještě prudce poté strčila tak to jsem vystartovala a to vám povím, že raděj nebudu popisovat, že jsem v blízkosti měla vodítko ....

Jako mlátit cizího psa ? To už přesahuje všechno ble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 07:31 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: prasan
To by se Bertovi taky líbilo, kdyby myslel za mně :-D Ale já jsem ještě větší paličák než jezevčík smich

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 1036x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/605