Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Pejskař, co si myslí.....

 

NápovědaFórum » Péče o psa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Pejskař, co si myslí.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 03:31 Dracula Re: petrab
No jo..Ale mi jsme na vesnici :-O v Praze s hlazením problém nemám, tam si každý hledí "svého", ale tady na vsi..Tady ji každý zná a kdo ji nezná, hupsne na ní dřív, než se já stačím otočit....tady v té vesnici, žádný "kynolog" co by psa vychovával, samý "idioti", pes sem pes tam co na tom...Tady celkově u Loun to moc lidí nechápe :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 00:41 Dracula Re: Jessy
No a přitom je každá jiná :) Beuše je o něco-o dost větší než Jessy a má jiné barvy a ksichtík vůbec.... :)

Jo, proti omatlávání psa "pokud" na něj sahá známý, mi je jedno, ale cizí mi fakt vadí rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 00:38 Žena Jessy [0]
ja proti hlazeni nic nemam ale holky znaj jessynu a bettynu a oni na moji jessynku :no bettynko honem sem pod betti pritom jim porad do kolecka opakuju ze je to JESSYNKA no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.08.2012 23:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Proti hlazení zcela osvědčený recept, který často propaguji, neb funguje stoprocentně (v okolí bydliště často doživotně - a celkem rychle se to rozhlásí):
prosim Vás, nehlaďte toho psa, má svrab v akutním stádiu


Jinak taky miluju takový ty pindi, který maj hysťák, když psa viděj a jejich majitel míjící říká - pipinko, ten by tě spapal... Nikdy mi to nedá a musim na to říct, dneska ne, už spapal vod rána podobný tři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 23:00 Dracula Re: petrab
Pááni, sotva ses vrátila, nestíhám číst potlesk Konečně to tu žije potlesk

Máš pravdu že se to musí umět, jako platí, že "starýho psa novým kouskům nenaučíš", ale zase se dá nějak převychovat a něčemu i dochovat...Samozdřejmě né jako mladý pes bo štěně, ale něco se s tím dělat dá, ale taky tu hraje roly "majitel", smířený, neagresivní a hlavně trpělivý a né nějaký "grázl" snílek, kterému se to zdá jako hračka, potom už nastávají problémy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 22:57 Žena 111 [526] – Hlazení od procházejících?
No já k tomu to mám také své? Že mám psa asistenčního s označením nebo v postroji který zrovna pracuje- třeba při chůzi- tranvaji atd... by každý měl vědět že se nesmí rozrušit- takže mlaskání- volání na něj a hlavně hlazení je zakázáno. Mnoho opravdu mnoho lidiček to asi nechápe a tím to ani respektuje. Každý člověk si musí uvědomit že pracovní psi a nakonec i každý pes kterého neznají nemají hladit!! rozzureny Nechápu zda opravdu budu muset nechat na pracovní postroj vytisknout: POZOR PES V PRÁCI NEHLADIT!Nebo nevím. Je krásné že ho chválí ale muckat se sním každý tedy nemusí.Docela mě to štve. Asi krom aktivit které spolu děláme začnu provozovat přednášky jak se chovat ke psům.... Třeba je to trochu trkne. A k tomu že malý pes se nemusí cvičit- co může z úst vypustit opravdu jenom tro.. tone jelikož nejvíce útoků na mé psi je menšího vzrůstu. A to že existuje nějaké přivolání ze strany majitelů o tom žádná. Achhhh jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 22:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Terda napsala: že se ale pes nedá alepoň trochu vychovat se mi nepozdává. Jen se asi musí chtít a třeba vyhledat něčí pomoc/radu. :-|
a taky se to musí trošku umět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 19:18 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: prasan
No já nevím ale mě bullíci (když teda maj uši, ne ošmikaný) mi přijdou děsně roztomilý. Teda domů bych ho nechtěla (není to moje "krevní skupina" a navíc bych na něj neměla fyzicky ani psychicky) a když je potkám se psem, tak k se jim radši vyhnu, ale na od pohledu mi většinou připadaj roztomilejší než většina malejch psů. Teda pokud zrovna nepotkám nějakýho nevycválanýho jako tuhle, kterej málem paničku uvláčel na vodítku a měl šílenej hyserák, protože viděl psa (mojeho). To mi trnulo, protože jsem se neměla moc kam vyhnout (skákat do silnice, kde jezdí jak šílenci, není zrovna dobrý řešení). Občas nechápu proč si lidi pořizujou velký a silný psy, který nejenže nejsou schopný vychovat, ale ještě je nezvládaj ani fyzicky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.08.2012 17:35 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: Dracula
Bez opýtania to by štvalo aj mňa.A potom niečo psa nauč,keď ti ľudia svojvolne do toho strkajú tlapy. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 14:46 Dracula – Re: prasan
Hele jako jo ..... Asi moc dobře vím proč Jaiminku nikdo nehladí :-D

Měla jsem vlkodava-toho se lidi báli kvůli velikosti-taky ho nehladili a pak přišla kanarská doga-díky své bojové stránce jí nikdo nepohladil :), ale co mám Betiu, a ona ještě jak vrtí ocasem, tak jí hladí kolemjdoucí a bez zeptání a t mě štve :-|
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 11:04 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: Terda
Ja problém s hladkaním u Jaime nemám.Netušíte prečo? :-D (a to už bola označená aj ako koník či dalmatín)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 19:26 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Jo to takhle jezdíme s kamarádkou k Labi, tam kobyly uvážeme a jdeme pro limču ke stánku nebo si jen dřepnem do trávy ke kobylám. Všichni se hned ptaj jestli můžou toho malýho pohladit a kamarádka odpovídá: "Malou ne, ta kope a kouše, velkou můžete". Většinou si pak nikdo nepohladí ani velkou. :-D Bohužel u Berta se mi zatím nepodařilo vymyslet účinnou prupovídku jak hladiče odradit. A když řeknu, že cizí nerad, tak se se mnou lidi kolikrát ještě hádaj, že přece takový malý štěňátko,přece nic neudělá a když namítnu, že už dávno není štěňátko, tak mi to ještě vymlouvaj. Občas si připadám jak trotl, kterej neví, kolik je "mojemu" psovi let a neví co má nebo nemá rád. Pak se ale lidi diví, když Berťa náhodou pustí hrůzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 18:04 Dracula Re: Terda
Přesně, to hlazení je hrozný, jak už u psa tak s konma hmm

Taky mi vadí, že si někdo pohladí mýho psa, protože jako ona kouše, malý děti vůbec, ale prostě, když ji někdo nesedne tak vrčí, ale jak jí chytne ten dotyčný v rychlosti a pohladí, bojím se toho, že právě vyjede, ale to už by byla chyba toho člověka, jenže to bych zase dostala sežváno já že :-O
Nebo mě taky doráží to, že venčím večer psa, všichni psi okolo štěkaj, to je normální, projdeme kolem vrat a vyleze chlap, který mě vytočil... začal nadávat, at si psa venčim jinde a na vodítku... "Já říkám, na to na vodítku když umí poslouchat" a pak mi vypadlo že jeho pes neviděl venek ani z rychlíku a to se chlap naštval a šel domů tak doufám že ho nepotkám :-D

Bo u koní byla dole u výběhu cedule. !Nesahat,koně koušou! jakžtakž to fungovalo, ale co se přistavil výběh dál od statku, a blíž k cestě a koně poletují až nahoru k pěší tak je osahává kde-kdo hmm takže cedule už je sundaná, páč to nemá cenu, at si je klidně Slunce porafá, je mě to jedno :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.08.2012 17:44 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: sgualdrina
Jo tak hlazení bez zeptání, s tím mám taky bohatý zkušenosti. Za to už pomalu koušu sama (protože ten můj blboun neví, k čemu má zuby, co se lidí týče). On i teď ve skoro čtyřech letech vypadá jak štěně, každej by ho hladil. Jednou mi vynadal tatínek od holky, co ho začala hladit !ze zadu! bez zeptání, když jsem se jí poněkud podrážděneji zeptala, jestli se zeptala. Prej: "to jste snad taky hladila psy jako malá. A má mít náhubek a vodítko, když kouše malý děti!" Když pominu fakt, že se Bert na holku ani nepodíval, natož aby jí kousnul (opět jsem kousala spíš já), tak nechápu, že ani dospelej chlap neví, že ke zvířetům se zezadu nechodí a cizí psy/kočky/jiná divá zvěř se nehladí. Jenže to už lidi asi neznaj. Taky mě takhle jednou málem shodila kobyla, protože kolem ní zezadu potichu projel cyklista a neuráčil se třeba zavolat, že jede :-O tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2012 13:58 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Terda
jjj to máš pravdu..u nás je to stejný s těma pejskama..a to že by se malej pes neměl cvičit, zas vypustil nejaky šulinek,mě ti lidi baví fakt..je to tvůj pes,tak ať se do tvé výchovy nenaváží...mě se včera tež rozproudila krev,byli jsme na kofole na zahrádce,přivážu schatze ke stolu a jdu si k okýnku,otočím se a cizí frajer ho hladí atd.. no tak jdu zpátky,jak mě viděl, hned hodil čáru,tak jdu za ním a říkám mu,že bych ocenila,kdyby se první zeptal,že to není jeho pes a že ho mám ve výcviku tak ať na něj nešaha..no u stolu výbuch,že nám se líbí a co,že je ve výcviku,stejně tam ti psi jen leží a čumí..No vysvětlovat jim,že nechci aby ho každý hladil,aby pak nechodil za každým sem vzdala a šla..někdy si fakt přeju,aby jim Schatz ukousl ruku za také věci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 09:38 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: sgualdrina
Já to beru tak, že kdyby mýho prcka napalda dejmě tomu ta čivava, tak tu v nejhorším prostě čapnu a odnesu jí pánečkovi jako králíka, ale třeba toho rotvíka bych odkopávala asi hodně těžko a navíc takovej útok by byl pro mojeho fatální. Jinak souhlasím s tím, že vychovávat by se měl každej pes. Malej i velkej. A děsně mě rozčilujou lidi co mi občas na prochajdě řeknou, že psovi nic nedopřeju, když ho pořád "buzeruju" povelama, že malej pes se cvičit přece nemusí. Třeba když jsem jednou s Bertíkem cvičila odložení tak se mi k němu přiřítila fena border teriéra a když jsme si šla psa srovnat zpátky, kde měl být jsem ještě dostala vynadáno od pánečků, že se přece chceli jen očmuchat... to mi pěnila krev. Přece když vidím, že někdo se psem něco dělá, tak u nich se svým neotravuju. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 08:46 Žena Petra123 [461] Re: Dracula
Hodně štěstí, potom můžeš dát vědět, jak pokračujete. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 07:29 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Tak sláva :-) Držím feňulce palce i u noho a Bertík včecky drápky na všech tlapkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.08.2012 00:51 Dracula
Úspěch :-) holka se nechala překecat a bude venčit se mnou, jinak jí k tomu nedokopu :-D a poradit s výcikem si taky prý nechá, začínáme zítra odpoledne, tak držte palce, aby divka poznala, že být se psem je zábava potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 23:50 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Terda
jj jak vyskoci na zidli nebo tak jo,ja to myslela bez te zidle..to jak jde o jidlo jsou sikovni vsichni..ono je jedno jakyho psa mas kdyz neni vychovanej,samozrejme s malym to neni tak tezke jak s velkym nevychovancem,to mas pravdu..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 23:37 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: sgualdrina
Jednoduchý ne... vyskočí na židli/lavici a z lavice na stůl. To Berťa udělal jedinkrát v životě ještě jako nevycválaný štěndo. Byl dole dřív než jsme doběhli i se sekanou v břiše. tone Proč by to nedokázal york. Jinak on je problém, že si lidi jako doplněk nepořizují jen yorky a čivavy (ty se od psa přeci jen odhání lehko), ale taky poněkud větší a "ostřejší" psy :-| A řekla bych, že nevychovanej vlčák, bullík nebo rotvajler je větší problém než nevychovaná čivava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 23:17 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Dracula
může být prdel vidět jorkšíra škábat se na stůl..mas pravdu,když chcou doplněk at si kupi hodinky a ne psa,který pak buď jen trpí a nebo z něj vychovaj chodícího plyšáka co ani neví,že má jméno..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 22:46 Dracula
Jo, taky nechápu ty lidi, co mají třebas jorkšíra jen jako doplněk na vodítko hmm Je to pes a já myslím, že tyhle přehýčkaní z bytů občas i zapomínají, že jsou "pes".... hmm jelikož jim majitelé dovolí lézt po stole, jíst z talíře apod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 22:28 Žena pavoucica [703]
Ty lidi co se takhle chovají ke svým psum by sami zasloužili uvázat k boudě a pak by si uvědomili, jak se asi cítí ten pes:)
Já se o psy zajímám od doby co mám Lupinu a ikdyž se nepovažuju za kynologa, myslím že mám v mnoha věcech jasno.Co se týče výchovy psa, já Lupinu dostala když jí bylo 2 a půl roku a neuměla skoro nic a i přesto jsem z ní "vychovala" docela hodného psa, všichni se diví tomu jaká je hodná a klidná.Ale je to všechno jenom o trpělivosti a času.Ikdyž třeba vím, že huskouni jsou taky hodně svéhlavý, ale přesto bych ji něměnila za nic na světě a když něco vyvede tak se na ni ani za to nezlobím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.08.2012 22:23 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Pravda... náš pes je takovej... specifickej :-D Jednou jsem potkala paní s kočárkem. Pod kočárkem měla takovej ten koš nebo přihrádku či jak to nazvat a v tom vezla dva russlíky. Pejsci evidentně chtěli ven běhat, ale ta paní je odtamaď nechtěla pustit. Tedy nevím, jestli je nepustila někde dál, ale bylo to na poměrně klidný cestě, kde je pustit mohla. To je jedna z věcí, co nechápu. Proč si lidi pořizujou psy jako jsou russlové, boderky nebo ohaři, když je pak jen vypustí z auta na louce vylítat a někdy ani to ne... O čivavkách a yorcích nošených jako módní doplněk radši ani nemluvím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 22:09 Dracula Re: Terda
No, ale zase je rád venku :-D Jenže bígl, ten jak vidí příležitost jít ven tak ji využije a to samé i ostatní psi, potom, kvůli nedostatku procházek tahají na vodítku, čuchají všude a pán je nezajímá, proto je bejlepší procházky praktikovat pravidelně a navíc to pes k životu potřebuje, jenže to by se lidi museli vžít do role psa a představit si jaké by to asi bylo jen se celé dny válet a nedostat se jinam než před dům bo na zahradu, když už je pes "psem" a nemá takové schopnosti komunikace a volnosti jako člověk, tak proč mu neoživit život a zábavu radostnými příjemnými procházkami :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 21:34 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
No já jednoho znám smich Berťas nesnáší procházky do chvíle než ho vystrčím před branku. Vždycky dělá mrtvýho brouka, jak se objevím s vodítkem a kšírama Má to už od štěněte. Ale jak jsme jednou venku tak je nejšťastnější pod sluncem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 21:32 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
No já jsme všeobecně známá svou nebetyčnou naivitou :-) stydim
Jinak takovým lidem... já nevím, někdy když pročítám různý fóra nejen psí, tak bych na zvířata snad zavedla něco jako psychotesty a zbrojní pas v jednom. A že něco nejde? Jde, jen se opravdu musí chtít. Taky se mi na cvičáku smáli majitelé agresivního vlčáka, co napadal psy a zkoušet to i na pána, že jezevčíka nikdy nevychovám. Ne opravdu nešlape jako ten vlačák, ani nemůže - staletí se po jeho předcích chtělo, aby měli svojí hlavu, a jít s ním ke zkoušce tý nejjednodušší tak nejspíš budeme za největší trotly, ale funguje. Někdy mě až překvapí,jak poslechne, někdy má "horší den" a trvá mu to, protože krtinec je zrovna zajímavější, ale když zavolám, tak přijde. A kde si nejsem jistá sama sebou, tam ho radši vedu na šňůře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 21:18 Dracula Re: Terda
Jsem právě nalákala holku na tyhle stránky sem myslela, že se přiučí je tu jako noki9, ale myslím, že po dnešku a po mém hubování sem ani nevleze :-O

Nepujčí, protože jí na psu nezáleží, kdyby jí měla alespon trošku ráda, tak pro ní bude chtít jen to nejlepší....né, ona jí má jen na mazlení..a taky ji v rozhovorech hrozně miluju ano
Je teoreticky to samé jako ta "tvá" dívčina, taky říká že její pes je raději doma apod..., ale neznám psa, co by neměl rád procházky --- :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2012 21:14 Dracula Re: Terda
Tvrdohlavci a všeumělové nebo, kterým na psu nezáleží radu přeci nepotřebují, to ještě nevíš :-)
Je to potupa a lidská hloupost a umanitost, která mnohdy přeskáče všechny meze, jenže lidi, co mají psa jen tak, se ani o jeho "dobro" nestarají a pak si stěžují, že jejich pes "kdesy,cosi" a že se s ním nedá žít... rozzureny
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 21:13 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Teda ta holka by potřebova... pětadvacet na holou a pak na tejden na řetěz. tone Když se o psa nestará, tak proč ho nepůjčí? K čemu je jí pes, když o něj nemá zájem? Ve dvanácti by snad mohla mít trochu rozum... Jinak mám známou tak ve věku mojeho bráchy a ta má buldočka. Když o něm mluví, tak ho strašně miluje, ale venčí a starají se jen rodiče. Jednou psala, že chce ven. Tak jsme jí odepsala něco jako "Bezva, tak já vezmu Berta, tak vezmi Kubíka a můžeme se jít projít." A ona se začala hned vykrucovat, že ven neznamená se psem a že Kubík stejně sotva obejde barák... Prostě škoda slov hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 21:08 Dracula Re: Petra123
Petra123 napsala: Myslím, že takoví lidé si myslí, že mají vždycky pravdu a nedají na názor zkušenějšího.



ano Přesně. Dokonce mi i řekla že si nemyslí že jí mám radit zrovna já, přitom ví prd, co mám za sebou....Už dlouho se věnuju kynologii, od malička a když mám zrovna loveckého psa, podobného tomu jejímu, tak snad vím, co potřebuje a už vůbec vím, co je dobré pro "každého" psa, alespon tak obrazně...Navíc mám vychováno už několik psů, už jako výpomoc s výcvikem na cvičáku i vlastní psy...Betia neposlouchá, tak jako vlčák, ale je to lovecký pes, takže ani neočekávám, že bude poslouchat jako hodinky, a ani to nepotřebuju..Zkoušku poslušnosti ZZO máme ze 60body a na loveckou zkoušku čekáme, takže si myslím, že jí už mám co radit ohledně výchovy psa, už jsem jí za jeden den naučila psa lehni, ale jí to asi stejně nestačí a ikdyž jí dám návod jak učit "ke mně" vymlouvá se na to, že to nejde.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 21:01 Dracula
Tak, já přesně vím, co děvče prožívá "pubertačka", ale i ty, se o své pejsky dokáží starat tak jak se má, ale tahle holčina ji má pouze na mazlení...Má i bratra, který by s pejskem ven chodil, ale holčina si postaví hlavu a za žádnou cenu mu ji nepujčí,takže pes, bude chudák a bude "zalezlý" doma :-(
Tak, je známo, že bígl má mít ráznou výchovu a také je chyba, že se role "pána" ujala 12 letá školačka a né její otec či matka, ale i v tomto věku by měla dokázat vychovat psa, aby byl bez problémů, ale to by musela zahodit alepson 1hodinu s kamarády a věnovat se psu, ale to je pro ní asi moc velká obět... :-|

Já souhlasím s tím, že pokud rodiče ví, že se o psa dítě nebude starat, tak ho nepořizovat, protože to není nic, co se odhodí do kouta, jenže v tomto případě to asi takhle je. Fenka se bojí uplně všeho, lidí, zvuků i psů, socializaci nemá žádnou a ani venek nezná z té jiné stránky než z té zlé.
Nevychovanost potom dává děvče najevu psu a né sobě, ale nehodlá s tím nic dělat a když jsem ji dnes napomenula a všechno ji vysvětlila, jen se pubertácky smála....

Tak a když jsem položila běžnou otázku, "Proč ji nevezmeš ven" odpověděla "A proč bych ji měla brát ven?" Já se jí zeptala " A proč jsi ty venku?" a ona řekla "Protože chci, ale pes nepotřebuje, je to pes"....a to mě naštvala teda a ještě mě štve to, že nemá rodiče co k čemu, aby ji se psem doslova "vykopli" na procházku, když to jinak nejde....

Někdy mám pocit, že má raději mého psa než svého, protože to co ona řekne "Ty jsi taková poslušná Bettynko, hned bychtě vyměnila za Jessynku" bych nevyslovila já ani ze srandy.....
Pes je pro ní hračka, ale ona to pochopí že mám pravdu, bohužel až za pár let myslím si a doufám, že to pochopí a ještě víc doufám, že jí to dojde už ted... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.08.2012 20:58 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Petra123
No někdy se lidi nevychovanost svých mazlíků ani nesnaží skrývat. Třeba dneska jsem potkala dvě paní s yorkem a z tý jedný vypadlo, že vůbec neposlouchá. Sváděly to na to, že ho nemá od mala, že ho podědila po snaše. Přestože pes vyběhl za mým a kdybych nešla směrem k těm dvěma paním, tak jim psa asi "odvedem", protože na volání nereagoval, tak ho měly puštěnýho na volno. coze Pomíjím fakt, že tam kde jsem šla, je stejně volný pohyb psů zakázaný... To, že se ale pes nedá alepoň trochu vychovat se mi nepozdává. Jen se asi musí chtít a třeba vyhledat něčí pomoc/radu. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.08.2012 20:55 Žena Petra123 [461] Re: Dracula
Fotka k příspěvku Tohle zná snad každý a já osobně bych za to vraždila (neberte mě doslovně, nejsem žádný šílený násilník). Např. sousedé z vedlejšího vchodu mají border kolii (pes, cca 3 roky?), venčí ho stylem na 15 minut před barák a honem domů. Dřív to byl ještě pohodář, ale teď už se rve se psy, takže nonstop chodí na flexině s náhubkem. Co má taky dělat, když nemá socializaci a už vůbec nemá fyzické a psychické zaměstnání, které bordera potřebuje.

Brácha má zase labradora (no koupil si ho jako čistokrevného LR, ale bude to kříženec - viz foto), je to pes a má 6 let. Věčně je v kotci, přinejlepším na zahradě. Brácha si pořád jen stěžuje, že mu pes ničí trávník, stromy a pořád štěká. Jenže to by s ním musel chodit ven, že jo... Ten pes je venku snad jen, když tam přijedu já. To ho beru tak na hodinu (někdy dýl), na začátku táhne jak blázen, že mám co dělat, abych ho vůbec udržela (odhadem má tak 50 kg), ale ke konci už je absolutně vyřízený, jelikož není zvyklý chodit...

Jinak co bych řekla té holce, to nevím. Myslím, že takoví lidé si myslí, že mají vždycky pravdu a nedají na názor zkušenějšího. hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 20:49 Žena pavoucica [703] Re: Petra123
Tak toto je přesnej případ našeho skorošvagra, který se tváří jako že snědl všechnu moudrost světa a manžel mu říká "všeuměl amatér"!Typ člověka, všude byl všechno viděl všemu rozumí a všechno zná a ještě mě poučuje o tom jak výhodné je krmit psa levným krmením a že jsem uplně blbá, když vahazuju peníze za drahý Acany smich smich smich A nám je to spíš k smíchu a myslíme si něco o prd...:)
Lupina sice neumí poslouchat na 100%, ale vím co v ní mám a mužu od ní čekat, snažila jsem se z ní hlavně vychovat dobrou kamarádku a klidného psa.Nikdy jsem na ni nevztáhla ruku....nebylo to potřeba, vždycky se stačilo podívat se jí do očí a člověk vědel na čem je.Manžel ji nedávnou lehce tukl přes čumák a já po něm vystartovala at to nedělá, že se ho pak Lupina bude bát.A měla jsem pravdu když ji pak chtěl pohladit, tak mu uhnula hlavou :-O Tak si u ní ted musí zase získávat duvěru ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.08.2012 20:41 Žena Petra123 [461] Re: pavoucica
pavoucica napsala: že víc než dominance je to nevychovanost a špatná výchova :-|

To si myslíš naprosto správně. ano Tohle bude debata napořád, jelikož hodně lidí nepochopí, že dominance nerovná se agrese. Dominantní pes je pes, který ví, co chce a přesně ví, jak toho dosáhnout - ale bez agrese. Jenže to mnoho lidí neví a všechnu nevychovanost, špatnou socializaci, namrachovanost a rozmazlenost svádí na dominanci. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 20:32 Žena pavoucica [703]
Zajímavá debata.Naši známí mají fenu velkého salašnického psa, chodí s ní na cvičák, jezdí na výstavy, ale venčení a socializece probíhá tak že s ní nikam ven nechodí, vypustí ji před dům, pejsek se vyčůrá a vykaká a tím to pro ně končí tone Já chápu, že mají dvě malé děti, ale pes potřebuje svý.Když jsme u nich byli na návštěvě s naší Lupinou, tak fena docela dost štěkala a vrčela na ni, neměla jsem z toho jejich psa dobrý pocit.Má strašně zlé oči, takže jsme naznali, že raději at jezdí oni k nám bez psa, ale já tam jezdit s miminkem ani s Lupinou nebudu.Stačí chyba ve výchově, nebo něco zanedbat a i z mírného pejska může být agresor:(A nechápu typ lidí co si pořídí takového psa a ještě mají radost, že se ho lidi co k nim přijdou na návštěvu bojí hmm
Z druhého soudku, je naše švagrová, která má doma dvě Jack Russel teriérky, matku s dcerou.....to je něco:) pejskové nejsou poslušni ani základním povelum akdyž přijeli s nimi na návštěvu k nám tak začali raplovat a vyjeli po naší Lupině a tchýniné staré kokřici Roxince.A jěště měl skorošvagr radost jakého má psa a že je to dobře, když je fena takhle dominantí.....Já si spíš myslí, že víc než dominance je to nevychovanost a špatná výchova :-|
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.08.2012 20:05 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Já tedy nejsem žádnej pořádnej pejkař, ale mám pocit, že tohle je problém hodně dětí/školáků. Rodiče neodolá jejich škemrání, ale dítě "živá hračka" časem přestane bavit. Ostatně to vidím u nás. Brácha od mala škemral, že chce pejska. Rodiče byli proti, ale nakonec psa pořídili. O psech jsme nikdo nic nevěděli. Jediný bylo ze začátku daný. Pes je bráchy dárek k narozeninám, ale starat jsme se o něj měli na půl. Ze začátku "dělba práce" jakž takž fungovala. Ale štěňátko vyrostlo, bráchu pejsek omrzel a většina starání a především výchova je na mě a když jsme vě škole tak na babi. Mě to nevadí. Jsem zvěromil a už tak mám doma malou zoo a i když jsem psa nikdy nechtěla (jako malá jsem se jich dost bála), tak Bertík je můj kámoš a parťák. Jenže nikdo nejsme superman a někdy se psem jít nemůžu, třeba protože mám školu do večera a přesvědčit bráchu aby jednou šel on je většinou nadlidský úkol. Má jiné zájmy. Myslím, že kdyby takové děti nezískaly jakékoliv zvíře tak snadno, ale museli si sami zjistit informace a pak zajistit potřeby pro něj, najít chovatele (to už samozřejmě společně s rodiči) aby viděly, že to není žádná sranda, tak by si možná zvířete vážily víc. Nebo by je to předem odradilo. Ostatně to vidím i u sebe. Třeba papoušky jsem měla vždycky a svýmu Horácovi, kterej je doslova vymodlenej, dávám rozhodně víc a kvalitnější péče a hlavně kamarádsví než jeho předchůdcům, ke kterým jsem přišla jako malá jako slepá k houslím. Pravda je mi o deset let víc. A pokud bych někdy měla mít děti, tak jim nikdy nepořídím zvíře, pokud bych k němu neměla mít vztah sama (třeba pavouka bych asi krmit ochotná nebyla), protože vím, že by stejně většina starání nakoec skončila na mě. Jinak se obávám, že pokud slečna nemá k pejskovi vztah, tak žádné domluvy nepomohou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 19:36 Dracula – Pejskař, co si myslí.....
Fotka k příspěvku Takže začnu z kraje, nění to dlouho, nějaký měsíc co vím, že u nás ve vsi mají ještě jednoho bígla, sice to není bigl harrier jako Betia, ale je to krásná mladá bíglina, jen o 2 dny mladší než moje Betuška a jednou jsem s nima byla na procházce, no možná vícekrát, ale ten pes vůbec neumí poslouchat.

Jak jí její panička nebere na procházky tak se všeho Jessy bojí a její panička si potom stěžuje mě. Neumí ani pořádně sedni a natož ke mně, takže neposlouchá a na zavolání se ani neotočí a kvůli tomu že neposlouchá ji prý nechce vodit ven, ale ona prostě nepochopí že "žádný učený z nebe nespadl" a na psa totálně kašle.

Její pes se venčí na dvorku, ven s ní jde jen když chce ona, což je fakt málo kdy a je to školačka, ted má prázdniny a trajdá venku, ale pes se nudí doma....
Už několikrát jsem jí vysvětlovala, že prostě musí se psem chodit ven, kort s bíglem že potřebuje pohyb, ale ona si myslí...absolutně že já jí rádím blbě atd... trvá na tom že její pes chodí nerad ven apod, což je kravina, její pes je díky tomu bojí lidí, zvířat a všech zvuků což jí vadí, ale nehodlá s tím nic dělat.. Bože takový lidi jako ona nemají mít psa, ani její rodiče netrvají aby se o něj starala, Dá mu najíst, a nazdar večer u mazlení, má jí jen na mazlení nic víc, na psu ji nezáleží :-( Nevím co s ní dělat,a by se starala, ona nepochopí že já vím o psech víc než ona a prostě na mě nedá...přitom mě jde jen o toho psa hmm
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 1036x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/605-pejskar-co-si-mysli?od=101