Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Bígl na inzerát

 

Články » Bígl na inzerát 

Když se řekne bígl, lidi si představí středně velkého pěkně vybarveného psa s dlouhýma sametovýma ušima, bílým bříškem a tlapkami, s čokoládovýma očima, jejichž pohled je snad ve psí říši ten nejdojemnější. Když se na vás totiž bíglík podívá, dali byste mu nejen půl svého posledního rohlíku, ale i srdce.

 

Nedávno jsem četla v novinách inzerát : „ Prodám štěňata bígla, bezproblémové, nenáročné plemeno, vhodný k malým dětem.“ Nejprve jsem se po přečtení usmála, jak někdo může napsat takovou pitomost, ale potom jsem se nad tím inzerátem zamyslela a předem politovala zájemce, kteří ho vezmou vážně a hlavně ta štěňátka, která v tomhle věku vypadají opravdu jak plyšové hračky, ale uběhne pár týdnů a chovají se jako neřízená střela.

 

Když  se vezme ta inzerovaná bezproblémovost, opravdu bígl bez problémů sní na co přijde, když je špatné počasí bez problémů k jeho očištění stačí trochu větší hadr a je zase jako ze škatulky a bez problémů se pustí, pokud je na volno, po každé jen trochu lákavé stopě a bez problémů, pokud ho nesrazí auto nebo ho nezastřelí nějaký šílený myslivec, se k vám vrátí přesně tam, kde vás opustil, ať už je to za deset minut nebo za dvě hodiny.

 

Ale jinak bígl je svéhlavička. Jeho páníček s ním musí mít nekonečnou trpělivost. Než mu, jak já říkám, přijde příkaz páníčka od hlavy do ocasu tak to přece jen chvíli trvá a pak pokaždé ještě zkouší, jestli si to páníček přece jen nerozmyslí. Bígl je velmi chytrý, některé věci si zapamatuje coby dup, ale jen ty, co se mu líbí. S bíglíkem se nikdy nenudíte, pořád si na vás něco vymýšlí, zkouší kolik toho vydržíte a dokáže vás každý den něčím novým překvapit. Ať už příjemně nebo někdy k uzoufání. Chvíli zlobí jak malý čert, ale znenadání se k vám přijde přimuchlovat a tomu jeho pohledu se dá těžko odolat. Vše je zapomenuto – rozkousané boty, vaše svačina, na kterou dosáhl a pochutnal si na ní, rozbitá vázička na stole, kde chtěl prověřit, jestli tam není něco pro něj a další roztomilosti. A děti má rád, to je pravda, i když tahání za uši a strkání prstíků do čenichu moc nemiluje.

 

Náročný je hlavně na pohyb – je to přece honič a i když je dnes brán spíše jako společenský pes, lovecké pudy se ho stále drží – a taky na vlídnost, trpělivost a hlavně důslednost svého páníčka.  Proto lidé, kteří si ho chtějí pořídit, by tohle všechno měli promyslet a zvážit, zda jsou ochotni a schopni vzdát se trochu svého pohodlí ve prospěch opravdu krásného a inteligentního pejska.

 

Jestli se vám podaří tohle všechno mu zajistit, vězte, že jste v bíglíkovi získali nejlepšího přítele, který je vám neskonale oddaný, který vás potěší, když vám bude smutno, který vás rozptýlí svými kousky, když přijdete domů polomrtví po celodenní práci a který vás bude milovat až za hrob.

F

F

F

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 8x Nelíbilo se: 0x Zveřejněno: 15.03.2011 Upraveno: 15.03.2011 Přečteno: 257x

Schválili: Rexik *** 19.10.13 • Rex *** 19.10.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Výchova a výcvik
08.07.2016*****Ovladatelnost psa /a jak to máte vy?.../45x
05.02.2012*****Oblíbené triky:Dej pac!14x
14.11.2013*****Pár slov o dominanci, aneb jste vůdcem smečky ?77x
27.01.2012*****Dog dance-tanec se psy. Jak na to??30x
08.12.2011*****Můj trénink povelu KE MNĚ - možná trochu nestandartně sazím na pud štěněte35x
26.07.2012*****Všeobecně73x
13.07.2012*****Výběr štěněte32x
11.07.2012*****Přivolání - naše finta66x
01.11.2012*****POVELY7x
31.01.2012*****Hrdinka dne5x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 3 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

[3] MARCINE® 19.04.2011
Každý by si měl prostudovat, které plemeno se k němu nejvíc hodí, je to moc důležité, jak pro pejska (a to především), tak pro majitele. My máme druhého rodinného pejska a pokaždé jsme zvažovali rasu našeho budoucího miláčka ;-) a vyplatilo se to ;-))

[2] ® 19.03.2011
Někdy si myslím, že by budoucí majítelé měli projít jakým si školením o plemeni, které si zvolili, že si pořídí. Mnozí z nás přecení nejen své síly, nedomyslí co času se musí čtyřnohému příteli dát a v neposlední řadě nezapomínat na lásku. Není snad nic horšího, než když si někdo pořídí psa, aby ukázal celému světu jak má velké ego ... nad psem. Je toho více co by pán tvorstva měl a neměl. A stále se opakuje to stejné. Nechtění psi, štěňata atd. atd. Článek se mi moc líbí.

[1] Macik33® 18.03.2011
Krásný článek a hlavně pravdivý. A týká se spousty inzerátů i na další plemena. Proto je tolik pejsanů v útulcích a na ulicích.

Další články tohoto autora
18.03.2011*****Rodinná legenda o dobytí Křivoklátu288x

© HAFICI.NET - http://hafici.net/clanky/141-bigl-na-inzerat