Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Kastrace

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci » Operace, zákroky 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Kastrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 11:52 NIKO – Re: xanti
Tomu uvěřím,až bude ano Teď budou volby a po nich budou mít ZAS jiné starosti :-) Takže-VŠE JE VE HVĚZDÁCH :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 11:10 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: pavlinapoddana
uz je na to novy zakon, tusim od noveho roku ano potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2010 11:03 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
největší kámen úrazu je v tom,že se tady bere pes pořád jako věc,proto jsou takoví zhovadilci nepostižitelní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2010 17:09 NIKO
pavlinapoddana napsala: Taky jsme si adoptovali na dálku pár pejsků z ůtulku a každý měsíc jim posíláme penízky na papání a péči.Je fajn vědět,že mohu pomoci tam,kde si pes sám pomoci nemůže.Obdivuju lidi co zakládají a starají se o útulky.Tohle,co děláš,je opravdu chvály hodné!!!Jediný háček je v tom,že na tohle moc pacholků spoléhá.Vyhodí psa-však on se do útulku nějak dostane - a on má po starosti.Jsou MOC ŠPATNÉ ZÁKONY rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2010 22:36 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
můj bože,to snad není možné.některým lidem prostě není nic sváté,takové parchanty bych zaživa stahovala z kůže,a vůbec bych neměla špatné svědomí.Tobě věřím,že až doděláš školu a zařadíš se mezi nás pracující,nikdy nebudeš sobec.Vlastně jsem ještě nikdy nepotkaka pejskaře,který by myslel jen na sebe,kdo miluje zvířata ,toho miluje Bůh,Ta němá tvář si zaslouží naší pozornost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 22:28 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: pavlinapoddana
To je od vas moc pekne!!! lepsi nez ty penize vyhodit za nejakou blbost a psum to moc pomuze. Taky bych jim rada neco posilala, ale bohuzel jsem rada, ze mam pro sebe, mozna po vysce az bude prace a vice penez - rozhodne ty penize radeji dam na zvirata nez lidem , kteri kazdorocne vybiraji pro nejakou organizaci, pak se clovek akorat dozvi v tv, ze to byli podvodnici, achjo - lide dnes zneuzivaji kde ceho! Ted akorat sem tam nakoupim nejake mlsky a piskoty a donesu je do utulku, drive jsme chodili i vencit hafany, ale od te doby, co si je jisti neprizpusobivi spoluobcane pujcovali a nevraceli (psi koncili na taliri) uz psy moc nepujcuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2010 22:20 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Taky jsme si adoptovali na dálku pár pejsků z ůtulku a každý měsíc jim posíláme penízky na papání a péči.Je fajn vědět,že mohu pomoci tam,kde si pes sám pomoci nemůže.Obdivuju lidi co zakládají a starají se o útulky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2010 21:43 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
já mám pro tyto případy pro Cherry založenou knížku a každý měsíc tam ukládám takové jakoby zdravotní pojištění,je to příjemné,že mě žádná suma u veta nepřekvapí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 21:28 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: pavlinapoddana
jj, to budu, dneska jsem byla u veta - objednala jsem si nove chondroprotektiva-Nutradyl(pry jsou lepsi)no ale ta palka za ne - 750!! coze , nastesti nam to vydrzi na cely rok hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2010 21:09 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Xanti určitě nás průběžně informuj jak to pokračuje,moc ti držíme palečky :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 17:51 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
dekuju za radu. Zkusime to ! to bude makacka, vodu ve vane nesnasi smich musim ji lovit po celem byte. navic ted kdyz byly ty mrazy tak to tak neslo ji koupat kazdy den, preci jen pes schne dlouho a ikdyz ji vzdy fenuji bala jsem se aby pak neprochladla. ted uz je venku fajn, tak snad to tak zustane ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 16:28 NIKO – Re: xanti
K Tvému tréninku s Xanti.Plavání 1x 30 minut za týden,je na nic.Chceš-li ji dostat do kondice a pomoci jí,tak ji nechej plavat 7x týdné po 10ti minutách.Za týden,nebo 14 dnů jí každý druhý den nech plavat 15 minut(10min,15min).Po 14ti dnech ať plave každý den 15 minut.Po měsíci přidej opět 5 minut(každý druhý den).Nezvyšuj tyhle dávky,pokud poznáš,že je přetažená.Pokud bude(ale tomu nevěřím),den,nebo dva vynechej-víc ne!Jestli tohle vydržíš půl roku a déle,věřím,že na tom bude o moc lépe.V létě už s Tebou klidně bude plavat někde v přírodě.Vše záleží jen na Tobě ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 08:29 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
Ano vim, co jsi tu nekde psal
Ale 3. stupen je uz fakt hodne. |Bereme chondroprotektivum Nutradyl. Nenechavam ji nikde skakat ani nozky nijak extra namahat a navic tim plavanim - kazdou nedeli napustim vanu a Xanti v ni pridrzuji a aspon pul hodky plave. I ortoped rikal, ze kvuli jeji vaze je mozne, ze operaci nebude potrebovat - 1,8 kg. ale je take mozne, ze jednoho dne proste zacnou nohy bolet, takze uvidime. a ted pri tom harani jde opravdu videt, ze ji to poboliva, ikdyz predtim neslo vubec luxaci poznat. ale dekuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 08:27 Žena sarka [401]
pavlinapoddana napsala: závěrem bych chtěla dodat,pokud majitelka fenky vidí ,že každé další hárání jen prodlužuje její bolesti nohou a není nic co by jí pomohlo víc,já osobně bych neváhala a šla na kastraci(zvážila bych ale kam jdu)anesteziolog a vet musí být v absolutní souhře,a chtěla bych vědět jak a proč jí tak uspávají.neváhej a dej jí ještě šanci žít.my se tady bavíme o možnostech ,ale tobě jde o život psa.

Pěkné shrnutí a asi bych to tady uzavřela. Xanti přeju ti (fenečce) ať to dobře dopadne, hodně štěstí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 00:14 NIKO – Re: xanti
Musím reagovat na Tvůj článek a neber to,jako útok proti Tobě!Jelikož jsem tenhle problém měl také,psal jsem,co jsme s fenou dělali-najdi si to.Fena trpěla bolestmi a nemusela se hárat.Bojovali jsme popsaným způsobem a opravdu,do roka a do dne byla OK.To jí "koleno" lítalo ven a nejednou jsem musel na veterinu.RTG jsme nedělali,asi můj veterinář věděl,co dělat.Navíc bych přidal plavání,no,teď to nepřipadá v úvahu.Vše,co se někde osvědčilo,já bych určitě vyzkoušel.Jestli Ty ne,je to Tvoje věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 23:26 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: pavlinapoddana
děkuji
ano, jde poznat, ze jak zacala harat, tak ma nozky bolestivejsi (i vet rikal, ze to muze byt v tomto obdobi bolestivejsi). ale jeste pockam, poradim se s vice odborniky a uvidime co PRO NI bude nejlepsi. Ale tak jako tak pujde s nozkama na operaci - vyhledove ale nevim kdy, protoze nejevi zadne znamky kulhani a bolesti (krom ted, kdyz hara), nechci ji nechat do nozek alespon do roku zivota nejak zasahovat - nema se to, pokud neni stav akutni a to u nas neni - clovek , ktery o tom, ze ma fena luxaci nevi, by to ani nerekl ikdyz ma 3.stupen...ale je fakt , ze to harani ji dava zabrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 23:04 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
závěrem bych chtěla dodat,pokud majitelka fenky vidí ,že každé další hárání jen prodlužuje její bolesti nohou a není nic co by jí pomohlo víc,já osobně bych neváhala a šla na kastraci(zvážila bych ale kam jdu)anesteziolog a vet musí být v absolutní souhře,a chtěla bych vědět jak a proč jí tak uspávají.neváhej a dej jí ještě šanci žít.my se tady bavíme o možnostech ,ale tobě jde o život psa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 22:42 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Stejně jako v životě není nic černobílé i v otázce kastrace nelze vyřknout jednoznačný závěr,že kastracíse vyřeší všechny možné zdravotní potíže a to bez jkýchkoliv komplikací.To je taky jen výňatek článku který tady šárka citovala,ale já osobně nestraním žádné s možností pokud to má zachránit život mému psovi .To hlavní rozhodnutí je pouze a jen na vás samotných.nenechte se nikým ovlivnit,vždxť vy znáte toho svého miláčka nejlíp a pokud jste jen trochu zodpovědní,odpovědí na vaše otázky jsou všude kolem ,né jen na tomto foru,všem vám přeju jen zdraví pro Vás i Vaše pejsky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 22:41 NIKO – Re: sarka
Jak do každého???Někomu jsou poznámky nepříjemné,ale jen někomu a jsou pravdivé.No,já do žádného klubu vítán nebyl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 22:35 Žena sarka [401]
Tady je odkaz na celý článek :

www.celysvet.cz/…

A ty NIKO přestaň laskavě tady do každýho rejt, tvoje jízlivý poznámky už fakt nejsou na místě.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 22:25 NIKO – Re: pavlinapoddana
To nemůže sarka udělat,on by NIKO měl zas pravdu a to se v klubu nebere :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 22:19 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Ten článek co cituješ ale není úplný,ten kus co jsi vytáhla je jen malou částí většího dilema,ano ,nebo ne.Dál také autor uvádí negativní součást,tak když sem něco napíšeš odkaž čtenáře na článek tomuto tématu věnovaný.ať si každý svůj názor udělá sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 21:53 Žena sarka [401]
pavlinapoddana napsala: takže podle tvé rady si už štěně znetvořím kastrací ,jenom proto,že by v budoucnu mohla onemocnět.Takové rady s prominutím a slušně přehlížím,to psovi můžeš klidně amputovat cokoli,co kdyby náhodou...

To není žádná moje rada. Je to úryvek z článku, který odpovídá na otázku zda kastrace souvisí s nádory mléčných žláz. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 21:41 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
podle tvé prevence by se znetvořili všechny štěnda.Nechte to trochu na přírodní selekci a nesnažne me za každou cenu dabovat přírodu,už tak nás má plné zuby tak proč jí ještě víc dráždit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 21:37 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
takže podle tvé rady si už štěně znetvořím kastrací ,jenom proto,že by v budoucnu mohla onemocnět.Takové rady s prominutím a slušně přehlížím,to psovi můžeš klidně amputovat cokoli,co kdyby náhodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:49 Žena sarka [401]
NIKO napsal: Nádory na mléčných žlázách souvisí nějak s kastrací? :-)


"Pozitivní zdravotní aspekty kastrace fen

Nádory mléčné žlázy
Nejvýznamnější skupinou nádorových onemocnění fen jsou nádory mléčné žlázy. Více než polovina všech novotvarů se vyskytuje právě na mléčné liště. Mezi významné faktory pro jejich vznik a rozvoj patří steroidní hormony, které vznikají ve vaječnících (estrogeny, progesteron). Riziko se zvyšuje při používání některých léků na časné přerušení gravidity nebo potlačení pohlavního cyklu a také při pseudograviditě. Necelá polovina novotvarů mléčné žlázy je maligních, tedy zhoubných. Nejčastěji metastazují do mízních uzlin a plic, dále pak do jater, ledvin, srdce a kostí. Původně nezhoubné nádory se mohou časem zvrhnout ve zhoubné. Průměrný věk fen, u kterých se tyto novotvary vyskytují, je 8-9 let.

Právě kastrace je možnou prevencí výskytu nádorů mléčné žlázy. Při odstranění vaječníků před prvním háráním se riziko vzniku těchto novotvarů snižuje o 99 %, po prvním hárání o 92 %. Při kastraci po dalších říjích je vliv na omezení výskytu novotvarů zanedbatelný. Ideální je provést kastraci po prvním hárání, dříve totiž hrozí některé zdravotní komplikace jako např. močová inkontinence a nedokonalý vývoj feny. V případě, že už se nádory u feny vyskytují, nemá ovariektomie preventivní ani terapeutický efekt. "
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:35 NIKO – Re: sarka
Se zodpovědným majitelem se nebavme stále o množení psů bez PP,ale jestli je kastrace nutná,aby se zlepšil zdravotní stav. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:17 Žena sarka [401]
Abych se vrátila ke Xantinýmu dotazu... Já mít fenečku s luxací, tudíž vědět, že nikdy štěnda mít nebude (a proč taky množit jorky bez PP) a vědět, že hárání by jí mohlo způsobovat ještě větší problémy než má, s kastrací bych neváhala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 19:25 NIKO – Re: pavlinapoddana
"Hlavně nedávej žádné hormony,to je nejhorší svinstvo".To je základ ano Vše,co jsi napsala,je víc než dobrá rada !palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 18:40 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: hanysek80
hanysku nevím odkud jseš.Na radu veta používáme homeopatika už třetím rokem,výsledky jsou bezvadné,ale každá fena reaguje trochu jinak.My používáme Pulsatilu-na zklidnění psychiky a Lac caninun proti tvorbě mlíka,taky musíš dodržet přísnou dietu feny a fakt dávat málo žrádla,pohybu musí mít víc než kdy jindy a dávám jí třikrát denně obklady studeného bílého vína ,nebo šťávy kysaného zelí.Hlavně se mlíko nesmí vymačkávat,tvoří se pak víc a víc.Jinak pokud ti jen psychycky vyšiluje stačí Cool dowmn od Phytovet,to celkově zklidní nervičky.Hlavně nedávej žádné hormony,to je nejhorší svinstvo.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 18:20 NIKO
hanysek80 napsala: Je ještě jedna nezodpovězená otázka... pokud má pes predispozici k tvorbě rakovinových buněk, je nějaká jistota, že když jí odstraníme mléčné žlázy předešlo by se rakovině jako takové? Neznamená to pouze, že si rakovina pro své bujení vybere jiný orgán? Nevím, neznám odpověď, ale i to je téma k zamyšlení... Nepřeju tu zkušenost nikomu a doufám, že se mi vyhne obloukem...NENÍ,RAKOVINA SI "DĚLÁ" CO CHCE!!!!!!!Pokud Ti někdo bude tvrdit něco jiného,nevěř mu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 18:20 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
mas pravdu, vetsinou se ty ml. zlazy odbiraji az je k tomu duvod - tedy az se nador objevi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 18:17 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: hanysek80
ted trochu mimo tvou otazku, protoze na ni nevim odpoved
Ale vim to, ze nasi fene to zacalo asi kolem 8-9 roku a od te doby se to pri kazdem harani zvetsuje - veterinar nam rekl, ze jedinou moznosti je odstraneni ml.zlaz - napred jedna strana, pote druha -takze nic rozhodne prijemneho, ale to uz na to byla stara a ma potize s tim srdickem, tak nam doporucil nechat to radeji tak - nema to nijak enormne velke, ale pohmatem to proste jde poznat a i to jde videt.Ale taky uz jsem videla par fen, ktere uz to mely tak strasne, ze tu bouli (nador) vylozene vlacely po zemi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 18:16 NIKO
hanysek80 napsala: Záleží na způsobu kastrace. Lze pouze podvázat vaječníky nebo lze odebrat celou dělohu a v tom největším rozsahu lze odebrat i mléčné žlázy.... Takže ano, lze takto předejít problémům s nádory na mléčných žlázách. Ale jak jsem psala dříve, lze tomu předejít i preventivními pravidelnými prohlídkami... A jak jsi psal NIKO níže, pokud odstraním žaludek, nebude mít v budoucnu pes rakovinu žaludku atd... je to velmi drastická prevence... Jak se provádí kastrace,vím!Jde o to,už se mi to nechce stále opakovat,proč odebírat feně ml.žlázy,když je zdravá(žaludek,nohu,atd)?Bulky se jí udělají,ať je vykastrovaná,nebo ne!!!Rakovinu "něčeho" dostane a my tomu nemůžeme zabránit,tak jak u lidí.Radikální řešení,které jsem napsal,jsi asi špatně pochopila.Přečti si prosím Tě vše,co jsem napsal,už to opravdu nemíním stále dokola opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 18:06 Žena hanysek80 [79] - Teriéři – Re: Lola
Je ještě jedna nezodpovězená otázka... pokud má pes predispozici k tvorbě rakovinových buněk, je nějaká jistota, že když jí odstraníme mléčné žlázy předešlo by se rakovině jako takové? Neznamená to pouze, že si rakovina pro své bujení vybere jiný orgán? Nevím, neznám odpověď, ale i to je téma k zamyšlení... Nepřeju tu zkušenost nikomu a doufám, že se mi vyhne obloukem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 18:00 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: hanysek80
ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 17:59 Žena hanysek80 [79] - Teriéři – Re: NIKO
Záleží na způsobu kastrace. Lze pouze podvázat vaječníky nebo lze odebrat celou dělohu a v tom největším rozsahu lze odebrat i mléčné žlázy.... Takže ano, lze takto předejít problémům s nádory na mléčných žlázách. Ale jak jsem psala dříve, lze tomu předejít i preventivními pravidelnými prohlídkami... A jak jsi psal NIKO níže, pokud odstraním žaludek, nebude mít v budoucnu pes rakovinu žaludku atd... je to velmi drastická prevence... Opravdu všem doporučuji přečíst si názor pana Dostála. Je to samozřejmě zase jen názor do diskuze, ne dogma, ale pro mne je to názor pochopitelný a velmi blízký mému myšlení... Plné útulky, téma samo pro sebe. Dokud mezi námi budu množitelé (a tím myslím, všechny, kteří dál rozmnožují psy bez PP v nehlídaném chovu), tak se nic nevyřeší. Ani kastracemi ne. Kastrací zamezíte feně, aby měla štěnata. Ale chtělo by to spíš vychovávat lidi, aby se chovali jako LIDI a převzali zodpovědnost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 17:49 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
Ano souvisí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 17:45 NIKO – Re: xanti
Nádory na mléčných žlázách souvisí nějak s kastrací? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 17:43 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: xanti
pokud by byla fenka kastrovaná - předešlo by se nádorům i na mléčných žlázách? U děložních nádorů je to jasné, ale máte někdo zkušenosti s tímhle aspektem?
Po kastraci u fen bývá problém s inkontinencí - a určitě menší komplikace budou u mladé zdravé feny, než u starší. A existuje u fen také "hormonální substituční medikace"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 17:38 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Lola
v pohodě, mě to došlo, ja jen aby se tu na tebe nekdo nevrhl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 17:33 Lola – Re: xanti
:-) Jasně že jsem myslela "hárání"... jsem to ale spisovatel... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 17:30 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Lola
"Fenka asi od sedmi, osmi let měla po každé kastraci zánět dělohy"
tys asi myslela po každém hárání že? to je hodně smutné, ale bohužel se to stává hodně často. naše druhá fena je nekastrovaná a už několik let má nádory na mléčných žlázách , ovšem nejsou operované, protože operaci by s největší pravděpodobností nepřežila kvůli problémům se srdíčkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 17:30 Lola – Re: xanti - moje zkušenost s kastrací ... A PROTI
...... a ještě jsem chtěla napsat zážitek, který zná asi každý, kdo svou fenku kastrovat nechal a o čem se tady nikdo zatím nezmínil... Po operaci jsem si dovezla fenku domů ještě v narkóze, ale od okamžiku, kdy se začala probírat začalo její veliké trápení a bolest, která trvala asi 24 hodin. Celý den a noc jsem strávila u ní s její hlavou v dlaních a hladila a hladila, protože jedině tak neplakala a nekňučela a snad se cítila o trochu líp. Nikdy předtím jsem neviděla mojí fenku takhle příšerně trpět! Ten den jsem si říkala, že tohle už NIKDY! Takže dodnes ani já vlastně nevím po této zkušenosti s kastrací, jestli bych do toho šla znovu nebo ne... hmm ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 17:17 Lola – Re: xanti - moje zkušenost s kastrací PRO...
Když to tady čtu, nedá mi to než napsat mou(laickou) zkušenost s kastrací mojí fenky. O kastraci jsem uvažovala už od mládí mojí fenky. Byla "nechovná" a ještě ke všemu měla nějaké poblémy s kostmi, takže od začátku bylo jasné, že štěňata asi nebudou. Čas běžel a já pořád jen váhala... Nakonec stejně rozhodla "příroda". Fenka asi od sedmi, osmi let měla po každé kastraci zánět dělohy, kteý byl pro ní dost vyčerpávající (následná léčba, rekonvalescence atd) V jedenácti letech jsem jí nechala vykastrovat proto, že žádná léčiva už nezabírala a fena "hárala" prakticky stále. Kastraci přežila o fous. Byla už přece jen dost stará, operace byla dost náročná, praskaly cévy. Žila pak ještě 2 roky, takže jí to život prodloužilo. Takže jsem byla ráda, že jsem tak nakonec učinila, ale litovala jsem, že až tak pozdě. Mohl být "klid" daleko dříve a u mladší ZDRAVÉ fenky by samotná operace proběhla určitě snáze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 16:58 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Nekastrovat? A co nechtění psi v útulku? To není ani zdravotní problém, ale etický. Jak bys to řešil tam? No a co kočky? Fenu si zodpovědný majitel uhlídá - ale třeba kočku - pokud ji nemáš v bytě, tak nemáš šanci. V tomhle souhlasím se sarkou - kastrace je menší zlo, než zabíjení nechtěných mláďat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 16:55 Žena sarka [401]
NIKO napsal: Ten,kdo tohle udělá,zaslouží si to samé!Máme špatné zákony.Člověk je zodpovědný za zvíře a rozhoduje o něm.Proč tedy zdravé feně odebírat dělohu,podvazovat vaječníky,kastrovat psa?Ta zvířata to určitě chtějí,ROZHODLA SE A DOBROVOLNĚ.Jak tu bylo psáno,je to vše o POHODLNOSTI!Stále tu píšeme-je lepší,aby neměla štěňata atd,atd.To je jen obhajování svého rozhodnutí.Normálnímu člověku tohle na mysl vůbec nepříjde,svého psa nevykastruje i když má někdy problémy,ale ty si způsobil většinou sám,výchovou od mala ano

Bohužel se to ale tak děje. Když dokážou lidi odložit dítě, tak co by neodložili psa. Je to hnusný, ale je to tak. Já jsem teda rozhodně pro "zbytečnou" kastraci, než pro (v lepším případě) útulky plné nechtěných pejsků. Těm je pak určitě mnohem hůř než-li vykastrované fence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 15:49 NIKO – Re: sarka
Ten,kdo tohle udělá,zaslouží si to samé!Máme špatné zákony.Člověk je zodpovědný za zvíře a rozhoduje o něm.Proč tedy zdravé feně odebírat dělohu,podvazovat vaječníky,kastrovat psa?Ta zvířata to určitě chtějí,ROZHODLA SE A DOBROVOLNĚ.Jak tu bylo psáno,je to vše o POHODLNOSTI!Stále tu píšeme-je lepší,aby neměla štěňata atd,atd.To je jen obhajování svého rozhodnutí.Normálnímu člověku tohle na mysl vůbec nepříjde,svého psa nevykastruje i když má někdy problémy,ale ty si způsobil většinou sám,výchovou od mala ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 15:14 Žena sarka [401]
Ale tak zase lepší, když lidi co nechtějí fenku hlídat, nechají ji vykastrovat než aby měla nechtěná štěňata a ta pak skončila někde v igelitce v popelnici, ne? Já bych to zas tak neodsuzovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 11:48 NIKO
Dobrman192168 napsala: Ne všichni kastrují proto aby zabránili třeba té rakovině, Ale myslím si že to je rozumný třeba z pohledu Xanti, když ví že má fenka luxaci. Nebo je lepší když má pes nějakou dědičnou vadu a množil by psy dál. ;-) Znám opravdu hodně "pejskařů",žádný nekastroval dopředu zvíře kvůli rakovině.Kvůli nějaké vadě,není uchovněno strašně moc psů(odpad je velký,vykastrovaní nejsou),někdo ani nemá v úmyslu zvíře uchovnit ano Kdyby člověk věřil nějakým bludům,musel by si pořídit ze psa jen kůži,nebo psa vycpaného :-) Jelikož člověk je savec také,vůbec nepřemýšlíme nad takovými věcmi-co když moje dítě...Ano,žijem tedy neustále ve strachu,ale život už takový je a neštěstí nechodí po horách,ale i po psech ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 3928x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/100?od=101