Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Kastrace

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci » Operace, zákroky 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Kastrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 11:41 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Xanti omlouvám se jestli to vyznělo že je to mířeno na tebe s tím že fenu při hárání nehlídáš. Bylo to na to co psal niko že pokud odstraníš žaludek pes nedostane rakovinu žaludku atd. ;-) Vím že ses jen ptala a neudělala bys to jen ze svojí pohodlnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 11:35 NIKO
Dobrman192168 napsala: Uhlídat se dá sice každá fena to je pravda ale ne každý majitel má zájem fenu hlídatTo máš velkou pravdu!!!Tak ať si takový majitel,když není zodpovědný,psa nepořizuje!!!Nebudou mít problémy lidé,ani psi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 11:34 Žena xanti [442] - Teriéři
Chtěla jsem jen posbírat co nejvíce infood vás všech, kteří s tím máte zkušenosti nebo se o kastraci zajimate... a kastrovat jsem urcite nechtela kvuli tomu, ze bych ji nechtela hlídat nebo neuhlidala, ale uz jsem psala proc :-) kazdopadne vam moc dekuji,
zalozila jsem tuhle diskuzi abych zjistila vsechna pro a protia kdyz vidim , ze tech proti je mnohem vice, rozhodne zakrok nepodstoupime pokud to nebude moc potreba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 10:51 Žena hanysek80 [79] - Teriéři – Re: pavlinapoddana
Nad homeopatiky jsem už přemýšlela, ale přiznám se, že jsem v tomhle nevěřící Tomáš.... přesto bych pro ní chtěla zkusit cokoliv. Homeo máte od svého vete? Ke komu chodíte? Já mám veta moc šikovného, ale tohle není jeho šálek kávy.... děkuju moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2010 10:50 Žena hanysek80 [79] - Teriéři – Re: Dobrman192168
Musím se v tuto chvíli NIKA zastat. S kastrací kvůli předcházení rakovině jsem začala já a to jen proto, že už jsme v jedné diskuzi na toto téma narazili a nechtěla jsem, aby se zase strhla lavina... Myslím, že nic špatného tady tentokrát Niko nenapsal... A k tématu uhlídat, neuhlídat. Pokud nechci svého psa hlídat, tak si ho nepořizuji. Pokud k tomuto problému majitel přistupuje tak, že se bojí, že jeho fenka "nechtěně" ulítne se sousedovic dogou, a proto jí nechá kastrovat, tak je to alibista, který pro svoje pohodlí nechá kuchat zvíře. To už potom rovnou můžu nechat psovi amputovat nožičky, protože pak mu nikam neuteče a nikde nic neprovede.... A vlastně bez nohou se dá taky žít, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 10:09 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: hanysek80
Hanýsku,falešky se dají úžasně řešit homeopatiky,není třeba kastrace.my jsme měli ty samé problémy a sklidnilo se to.Přeji hodně zdaru. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 10:03 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Možná si nenamítal nic proti kastraci fenkdy od xanti ale potom nechápu ty blbý prupovídky.Xanti se nezmínila o ničem jako že chce kastrovat aby fenka neměla rakovinu a podobný.Uhlídat se dá sice každá fena to je pravda ale ne každý majitel má zájem fenu hlídat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 08:25 NIKO – Re: Dobrman192168
Já proti kastraci,kterou chce xanti provést,nic nenamítal ano Ale,jak jsem tu už někde psal,každá fena se dá URČITĚ uhlídat! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 01:04 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Ne všichni kastrují proto aby zabránili třeba té rakovině, Ale myslím si že to je rozumný třeba z pohledu Xanti, když ví že má fenka luxaci. Nebo je lepší když má pes nějakou dědičnou vadu a množil by psy dál. Nebo takové to nechtěné nakrytí voříšků? myslím si že kastrace je v těchhle případech lepší než nechtěný štěnda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 19:40 NIKO
Pokud odstraním žaludek,pes nedostane rakovinu žaludku.Tak je to se všemi orgány.To je snad jasné každému.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 19:09 NIKO
"Při hysterektomii ji opravdu nedostane".Dopředu tedy vím,že fena dostane rakovinu dělohy,proto je dobré KAŽDOU FENU VYKASTROVAT?Obvykle se podvazují vaječníky.A jak je to u psů?Všichni feny nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 17:42 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Třeba rakovinu dělohy. Při hysterektomii ji opravdu nedostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 13:08 NIKO
Pokud kastrace není ze zdravotních důvodů,tak nevím,proč ji provádět.Jak tu bylo napsáno,kastrace nemá vliv,jestli zvíře dostane rakovinu(čeho?).Přesně tak je hodně mylný názor,že fena musí mít alespoň 1x štěňata,aby rakovinu struků nedostala. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 12:29 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
taky se rozmyšlím, jestli ano nebo ne :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 08:34 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: hanysek80
moc vám děkuji za názor :-) jistě to ještě pořádně zvážíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 23:07 Žena hanysek80 [79] - Teriéři – Re: xanti
Pana Dostála si velmi vážím a doporučuji všem. Kastrace je u nás také velmi aktuální téma. Naše fenka trpí po každém hárání na falešky. Trápí se psychicky i fyzicky. Proto zvažujeme kastraci. Ale bojuju sama ze sebou. Jsem toho názoru, že každá věc, která je v těle, tam je protože tam má být. A reprodukční orgány feny nemají jen účel při plození, ale celkově produkují a udržijí nějakou hormonální hladinu. Po konzultaci s několika veterináři vím, že ani mezi nimi nepanuje jednoznačná shoda. Já osobně se přikláním k názoru, že dokud to není nutné ze zdravotních důvodů, tak nekastrovat. Ale V momentě, kdy do toho vstupuje zdraví... tak je to vždy na zvážení pro i proti. PS. za sebe říkám, argument, že kastrace předchází rakovině, není pro mě argument. Z velké části můžete riziko snížit důkladnou prevencí při prohlídkách atd. ALE SAMOZŘEJMĚ JE TO JEN NA VAŠEM ROZHODNUTÍ A PŘESVĚDČENÍ. SEZBÍREJTE CO NEJVÍCE INFORMACÍ OD VETE - NĚKOLIKA A UVIDÍTE... držím palce, ať se rozhodnete co nejlépe pro vašeho pejska... ať tak, či tak... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:22 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: MaB
pred chvili jsem jej cetla a musim rict, ze me opravdu dostal - o tomhle jsem opravdu nevedela a rozhodne po precteni vim, ze bych me fenuli nechtela takto "ublizit"!
přesto moc dekuji za odpoved ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:18 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Koukni na článek V.Dostála - www.psiskolafalco.cz/….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 19:11 Žena xanti [442] - Teriéři – kastrace
Chtěla bych vás požádat o radu a vaše zkušenosti. Mám fenu 9 měsíců s luxací 3. stupně, tudíž nehrozí, že by někdy měla štěňata-to bych neudělala. Proto přemýšlím o kastraci , ale napřed bych byla ráda za vaše zkušenosti s kastrací, abych si udělala lepší obrázek o tomto zákroku nechci ho za každou cenu. Předem říkám, že to nedělám pro své pohodlí, ale pro zdraví feny - každé hárání s sebou nese větší bolestivost nohou. Pořád se nemůžu rozhodnout a celkem se toho bojím... Informovala jsem se již u veterináře a také u ortopeda a oba mi to doporučili. Když už bych se však pro zákrok rozhodla, tak by ho fena musela podstoupit co nejdříve - musí jít na trhání zubů, což znamená narkozu a proto by bylo nejlepší spojit to v jeden zákrok ( nechci aby narkozu podstoupila zbytečně naněkolikrát). předem díky za vaše reakce :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 3928x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/100?od=151