Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Množírny

 

NápovědaFórum » Útulky  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Množírny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 10:19 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: pavlinapoddana
Pěkněěě! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.02.2011 10:14 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
taky jsem si ulevila a napsala jí tam. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.02.2011 09:41 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Tož jsem taky ohodnotila tu mrchu www.bazos.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: Katy
Nějak se neodvažuju říct, že za tohle můžou lidi, přešlechťování, civilizace, chemie, nesmyslný standardy a prachy. Lepší je pro mě, jako pro pesimistu s negativním myšlením říct, že za to prostě můžu já...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:43 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
Jo, někdo má opravdu v rukách nasr*no :-( co se týče výběru psa.. taky znám pár takových, kteří co pes, to problém. a bylo jedno, jestli s nebo bez PP.
Já se jen strachuju, co bude dál.. přece jenom - kavouši umřeli na nějakou nemoc v necelých 8 letech (jednomu chybělo 14 dní, druhému 2 měsíce). První Kája byl nemocný rok, s tím jsem byla smířená...ale Larry umřel ze dne na den (teda spíš zemřel někdy brzy ráno, já u toho nebyla), to byl děs. Safírkovi nejsou ani tři roky, ještě se toho může stát hodně (ale snad ne, ťuky ťuk) - jen mě to tak napadlo, protože ve 3 letech byli kavalíři normálně zdraví psi.
Pamatuju si, že když bylo Kájovi 5 a vyhrál jedny závody v agility (bylo to na táboře), jeden kluk se mě ptal, jak je starý. Řekla jsem mu věk a on "Hm tak to ti za rok chcípne, je to kavalír"...dodnes si to pamatuju a navždy si to pamatovat budu :-( Bohužel, o rok později jsem věděla, že se konec opravdu blíží a déle přežil jen díky léčbě. Kdyby se neléčil, bylo by opravdu po roce a kousek po něm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Ascam napsala: Tak to už seš druhá posraná, co znám. Kamarádka má tohle strašné - ............. Chtěla jsem tu smůlu prolomit a věnovat jí pejska ze svého vrhu, který se jí moc líbil. Týden po tom, co jsem se k tomu rozhodla (v pěti týdnech) zemřel rovněž na úraz ...........

Vyřiď kámošce, že jí zdravím. Asi bude taky na palici, že si s psama už nedá pro jednou pozor.
Už mi to nepřipadne ani jako masochismus vůči sobě, ale spíš sadismus vůči psům, kerý si pořizuju. Prostě bych měla zmizet ze světa...Né, že by se to někomu nelíbilo, když vypustim psy.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 19:39 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Tak to je síla. Mě se zdá, že ta hlavička je skoro větší než celé tělíčko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 19:11 Žena Avona [292] - Teriéři
No to sand ne ??? S tím krysaříkem si to pamatuju, byli u Krause tuším v říjnu, či listopadu... už tehdy jsem nadávala a tohle je fakt snad ještě horší !! Uvidíme, za kolik to bude palců, ale tvrdím, že zvířata mají na rozdíl od nás lidí tu výhodu, že u nich je eutanázie legální...tohle je dle mého opravdu chudák sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 19:06 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Bože můj - to je horší mimozemšťan než ten minikrysařík v televizi zhruba před půl rokem. Ten se aspoň potácel po pokoji.
A tomuhle ti lidi říkají zdravé štěně???
Fakt se mi chce vraždit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 18:52 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Goffynka
No tohle, co o tom chuďátku píše, to je moc:"Krátkosrstá čivava s váhou 0, 19 kg v 7 týdnech, po 2kg rodičích. Bez zdravotních problémů, odstavená od matky, očkovaná.. Prostě všechno ok. Štěká, vrčí, jí kašičky, nechce kousat granulky, čurá a kaká na papírový kapesník, poslouchá na povel "vylez na ruku" a chodí na procházky vedle nohy dokonce i jeden metr daleko!!"
TEĎ SE NA TO "PROSTĚ VŠECHNO OK" PODÍVÁME: www.youtube.com/… rozzureny
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 18:44 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
Katy napsala: fuj, baba jedna.... ztráta času toto číst tone
Ale jen více takových diskuzí, třeba jednou lidi od bezpapíráků pochopí, jak to chodí...


Mě spíš překvapila ta její mini-čivava, kterou má na profilu. Chudák malinká, na fotkách je vidět, že není větší než cigareta ale paní je na ni moc hrdá. tone Taky jsem našla stránky jejich čivav (takže zdaleka ne jen yorci a rotvíci)... No, škoda mluvit... :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 18:38 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Goffynka
fuj, baba jedna.... ztráta času toto číst tone
Ale jen více takových diskuzí, třeba jednou lidi od bezpapíráků pochopí, jak to chodí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 18:29 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
www.hafici.cz/…/

Na Hafíkách.cz je diskuze přímo s paní Inkou - ta množitelka yorků, co se tady řeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:50 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
Tak to už seš druhá posraná, co znám. Kamarádka má tohle strašné - ale vážně. Ať si vezme štěně nebo dospělého psa, papíráka nebo voříška - úplně jedno. Buď nemoc (psinka, leukémie a spol.) nebo úraz (překousnutá zadní noha u štěněte, následná nekróza, utracení a pod.) - samozřejmě bez vlastního zavinění. Chtěla jsem tu smůlu prolomit a věnovat jí pejska ze svého vrhu, který se jí moc líbil. Týden po tom, co jsem se k tomu rozhodla (v pěti týdnech) zemřel rovněž na úraz - vnitřní zranění (což se mi nikdy nestalo). Prostě prokletí se vším všudy.
Já musím zaklepat - mám opak. Se psy jen na očkování, dožívají se velmi vysokého věku v plném zdraví a síle - až pak třeba tři měsíce to vezme rychlejší spád že se poserenkají nožičky a já je zas nedokážu nechat trápit - je na nich vidět, že jim to vadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 15:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: Katy
No, někdy se vybírá, až se přebere. Ať je to jedna choroba nebo druhá, vždycky aspoň jedno štěně z vrhu, když né těch klasických 30%, něco vychytá. No a takový zvířátko vždycky vyhmátneme my. A místo zavření do kotce se pes socializuje v civilizaci a časem začne sportovat a podle toho vypadaj i možnosti úrazů, pokousání apod. ... A to když se dá ruku v ruce dohromady... hmm
Taková tradice ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2011 15:11 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
S těma nemocema je to naprd. Aby byl vrh s co nejmenší pravděpodobností nějakého kixu, není třeba jen spojení dvou PP psů (jak si lidi myslí), ale chce to rodokmeny pečlivě studovat a vybírat jedince cíleně bez nějakých zjevných vad (ať už fyzických či psychických). Jinak je tu opravdu pouze jistota, že ze psa vyroste ono plemeno.
Já měla takhle "laicky" vybírané oba mé kavouše. První umřel v téměř 8 letech na srdeční selhání (překvápko) a druhý taky v téměř 8 na něco (infarkt?), ale od 3-4 let trpěl syringomyelií, o které se do poslední doby téměř neluvilo (nebo aspoň já ani veterinář jsme o téhle chorobě nevěděli).
Uvítala bych databáze, jako máme u BO a opravdu nějakou selekci - ne nakrýt vše, co se hýbe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 13:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Ascam napsala: Takže já začínala s toulavým bezpapírákem, pak jsem chodila pomáhat do útulku a posléze, když Cir měl složeno vše, co pes bez pp mohl mít, jsem chtěla papíráka - a koupila si ho.
Tak já, když si vzpomenu, můj první opravdicky jen můj pes byl bezpapírák, byla to moje první láska a první láska je jen jedna. Chorobám se ale nevyhnul. Proto jsem chtěla a měla papíráky. Ti měli choroby ještě horší. Když má někdo šťastnou ruku nebo je má předurčený hrát si na veterinární kasičku......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 13:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Katy napsala: Já nechápu, proč to ti lidi dělají:( to jsou ty paníze tak velké lákadlo? jak někdo může říct, že mu záleží na psech? to je podle mě to poslední, na čem těm individuím záleží:(Převážně jde o prachy. Ve všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.02.2011 11:18 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
No však.. jsem psala, pokud nejde o nalezence či psíka z útulku. Ale dávat za vořecha ještě nějaké peníze - a TAKOVÉ? to vůbec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 11:17 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Fakt? no tak já bych se ho neptala, že... smich musíš vyvíjet neustálý, nepolevující tlak smich ukázat mu pár těchhle případů apod.. on časem přijde k rozumu
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 11:16 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
No Cir přišel - toho nikdo nedonesl (ono by to ani nešlo, aniž by mu ukousl hlavu smich ). Takže já začínala s toulavým bezpapírákem, pak jsem chodila pomáhat do útulku a posléze, když Cir měl složeno vše, co pes bez pp mohl mít, jsem chtěla papíráka - a koupila si ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 11:15 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Katy
tak a tohle pěkně nabuš na výstavě v OVĚ do Petra!!!! protože s tím asi nikdo nehne :-D rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 11:13 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
No tak jasně, každý může udělat chybu.. ale hlavní je, že se z ní poučí. Ukaž mi někoho, kdo v kynologii nezačínal s bezpapírákem (kromě mě smich ). Většinou to bylo tak, že rodiče donesli od známých štěně... což je vlastně to samé, ale doma se mění a teď na tom lidi začínají pěkně rejžovat.
Já teda nikdy bezPP neměla, už v 9 letech jsem věděla, že chci kavalíra a ne nějakou napodobeninu. Bohužel, někteří lidi to nejsou stále schopni pochopit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 11:12 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Já napsala sáhodlouze taky - jak jsi dala ten odkaz. Odešlu - a ono mě to klasicky vyhodilo s tím, že nejprve musím kliknout na ten inzerát. Se poseru, fakt - samozřejmě jsem to nezkopírovala. Znova už se mi to psát nechce - aspoň ne teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 11:11 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Katy
Jako já vímn, že chovatelé v dnešní době (někteří) se nechovají jak mají, ale to co jsem psala jsem myslela tak, jak se ti správní chovají....ale asi je t fakt pohádka z Kapradího údolí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   22.02.2011 11:11 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: pavlinapoddana
Ona nemá registrovanou chovku, ona ty psy jen tak prezentuje:( to je jak "ze stáje Boňkov" či tak nějak u NO. Vypadá to, že je to CHS, ale co - není nic jedoduššího, než dát psovi za jméno nějaký žvást, co vypadá "čistokrevně" hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.02.2011 11:10 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Katy
no jo, mám bezpapíráka a štve mě to, ale už s tím nic nenadělám...bohužel jsem tenkrát byla husa :-( jediné, co může být útěchou, že nebude množena dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.02.2011 11:09 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: pavlinapoddana
ona nemá uznanou chovku..."chová" na psech bez PP...ona si jen říká chovatelka smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.02.2011 11:09 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
lidičky, vy všichni, co máte bezpapíráky pocházející od "CHOVATELŮ" (ne z útulku či nalezence), zamyslete se nad sebou!! chcete podporovat tyhle hrůzy?? Co když zrovna rodiče či prarodiče vašeho pejska pochází od takových svinských "lidí"?? tone rozzureny pak se 100x můžete dušovat, že váš Punťa je od hodných "chovatelů", ale co když zrovna oni si ho vzali z takovýchhle podmínek? Množení - není to nic jiného: žádná kontrola, žádná starost, jen hodně penež. Hlavně, aby čím dál míň lidí nenaletělo na oblíbenou větu "nemusíte s ním na výstavy". Stejně jsou furt ty vořechiády plné - a bohužel i kategorie "bezPP", kde se předpokládá, že jedinec vypadá jako určité plemeno. Fuj, fuj, třikrát fuj rozzureny
Uaaa, babizna jedna, ta mě zas jednou nakrkla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 11:07 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Já se v tom tedy nevyznám,ale není nějaký zákon,který musí splňovat parametry chs?To přece není normální,aby na tyto Mengeleovy způsoby měla chovku.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 11:02 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
to je ještě poddimenzované, v kliduuu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.02.2011 10:53 Žena xanti [442] - Teriéři
já to včer anevydržela a napsala jí tady do komentů (je to sice naddimenzované, ale v té naštvanosti jsem to tak prostě cítila) www.bazos.cz/… ale je vidět, že příznivců má také dost rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   22.02.2011 10:51 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: pavlinapoddana
Já nechápu, proč to ti lidi dělají:( to jsou ty paníze tak velké lákadlo? jak někdo může říct, že mu záleží na psech? to je podle mě to poslední, na čem těm individuím záleží:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   22.02.2011 10:40 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Ty jooo,ta baba je fakt hustá,pročetla jsem fb a kam se na ní hrabe Mengele,né jenže kříží rasy,ale ještě mezi sebou jen sourozence,to je fakt hlína. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   20.02.2011 15:49 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Goffynka
a ještě jedna věc, na voříškiádě, kde by mě dle tebe měli ukamenovat jsem takhle normálně řekla jinému jorkovi a kupodivu se tomu paní smála... :-P
jinak z teriérů jsme byli na prvním místě s tím mým smetákem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2011 15:47 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Goffynka
proboha kliiid!! :-D coze
já tak říkám i svému psovi a pokud sis nevšimla, tak mám taky malého psa bez PP, takže si myslím, že si to mohu dovolit říct...
a jestli jsi nečetla tuhle debatu, tak asi nevíš, proč jsem to napsala - ta ženská množí vše se vším a jsou to opravdu už jen voříšci a chudáci, ne psi bez PP!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2011 14:41 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Goffynka
Ale prosíííím tě;-) smeták je takzvaný malý pes, nejlépe dlouhosrstý smich Já to teď řekla veřejně i na výstavě ("před náma jsou ještě ti malí smetáci") a nikdo mě neukamenoval :-D. Já bych to nehrotila, Xanti má ke psům velmi kladný vztah a víme, že to nemyslela nijak hanlivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 14:22 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
xanti napsala: jj tohle jsou smetáci!


Proč jsou to smetáci? Protože jsou bez PP? To je hezký přístup ke psům, vážně. Běž tohle rozhlásit na nějakou voříškiádu, tam ti majitelé jistě dají za pravdu... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.02.2011 09:47 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: monique
jj tohle jsou smetáci!
jen jsem se ptala, protože mi to nešlo do hlavy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 01:04 Žena MíNela [2212] - Špicové a primitivní plemena – Re: xanti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.02.2011 23:55 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
No tak to mají jako když byl dlouhosrstý ovčák všude brán jako vada a v Polsku si utvořili vlastní klub a chovali chlupáče neuznané FCI a vystavovali rodokmeny a jezdili na výstavy...a dneska je už dlouhosrsťák uznaný.
Třeba bude jednou FCI uznaný i ten biewer....takže pokud mají svůj klub a standard a PP a nějak si to hlídají zdravotně do chovu, tak OK a chápu, že třeba stojí takové štěně Přes 20 litrů, ale toto tady jsou vyloženě bezpapíráci a ještě vlastně ani ne "čistokrevní" biewři, ne?
Takže opět konstatuju, že je to hrozné!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 16:54 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: xanti
Tak to by mě taky zajímalo, jak to vlastně je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 16:50 Žena xanti [442] - Teriéři
může mi někdo vysvětlit jak tedy někteří biewři mohou mít PP a v Německu či kde jezdit po výstavách?? jsem z toho paf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 16:50 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Iva
Občanské sdružení může založit úplně každý a není to nic spojeného (právně ani fakticky) s chovem zvířat. Natož s plemenitbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2011 16:49 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ascam
Jooo tak to měl svatou pravdu smich
Ale co, nezbývá nic jiného, než dělat osvětu a nepovolovat hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 16:48 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Iva
Kristepane, oni už i vořeši mají vlastní klub a "standard" coze ne tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.02.2011 16:47 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Já to taky nepochopím. Lidská hloupost je prostě naprosto neomezená veličina - i Einstein řekl, že jen dvě věci jsou nekonečné - lidská hloupost a vesmír. A u vesmíru že si není jist ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 16:46 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: Ascam
Ofic. uznán ještě není (a doufám, že ani nebude), avšak jakýsi průkaz mají, vydává ho klub www.bytc.wz.cz/… ,ale víc se v tom bohužel nevyznám. Z mého laického pohledu je to vořech, s tím souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 16:44 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Tyjo ale nechápu, jak někdo může dát za jorka (a vůbec jakéhokoliv psa) bez PP = křížence tolik peněz rozzureny to už je na ústav...a ty rádobychovatele bych pozavírala okamžitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 16:44 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Iva
Ono to bude možná tím, že biewer s pp neexistuje. Jen právě jsou lidé tak hloupí, že za voříška (a to doslova) zaplatí takové peníze, aby byli IN. Jednou si vymyslím plemeno, chytnu místní Astu a bude ze mne opravdový chovatel :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6

Zpět na obsah sekce Útulky • Zobrazeno 5989x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/149-mnozirny?od=151