Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Množírny

 

NápovědaFórum » Útulky  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 6 Žádná další stránka   1  
Množírny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2010 22:50 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Ale jóóó,hezký pohárky potlesk To je pravda,že do této kolonky dost věcí nepatří ale ty to připomeneš jen když se tin to hodí.Myslíš Ctirada Trávníčka z Olomouce,chovka z Trávníčkova dvora???
A proč nepřelezem do ovčáků??? Chápu,že to není výrazná myšlenka ale je moje hop
Mno,že se rozhodčí znají nebude moc velká novina ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 21:29 NIKO – Re: sarpilka
Až budu mít trochu čas,tak Ti holka napíši něco na pokecu i o panu Trávníčkovi.To je téma,které sem nepatří,včetně toho,které sem píšeš Ty!Neboj děvče,OZVU se.Jen tak mezi řečí,rozhodčí se znají ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2010 20:41 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Jééé,hošík už zeslovíčkařil raději vše potlesk Neboj hochu,začínám se těšit,co zas kulantního napíšeš.Tedˇu nás byla návštěva,kamarád,dlouholetý chovatel a fakt nad tebou žasnem. Od kterého času,píská rozhodčí pro tervíky německé ovčáky??? Udělala jsem si u Moniky oko??? A proč bych si ho dělala u rozhodčí pro tervíky,když mám něm.ovčáky ??? Když podle tebe lítá tervík a něm.ovčák ve stejném kruhu,tak to by už tam mohl lítat i tyranosaurus rex,nééé???
Z kopečka zatím jedeš,to je pravda palec Že mi Monika nakryla zadarmo,tak to je ten kámen úrazu??? No to se mezi kamarády pejskaři chlapče dělá,já se zase postarala o štěnda,na její chovku a narodila se jen 4. Je to špatné,když se pejskaři kamarádí a pomáhají si???
Někde tady jsem četla,jak o tom debatíte,že šel pes pryč??? Sebrat zvířeti domov,jen proto,že nemá pětkovou vejšku. No tak dostane do kódu sedmičku,to něčemu vadí? Však jsem juknula na rodokmen tvého psa a jednoho přerostlého příbuzného má ano Taky jsem tu četla,že ti nešel pod nos dlouhosrstý ovčák. Pro tvoji informaci před lety dlouhá srst byla povolená a jak by pejskař tušil,genetika je mocná čarodějka a i dnes se občas rodí chlupáčkové. Třeba v Brně,nebo v Jaroměři jsem viděla,jak rozhodčí dává chlupáčum dobrou a tím jde do chovu. Jo i chlupáče má tvůj pes v příbuzenstvu.:-D Možná já od tebe kamenem,čím teda jiným,že ;-) Když moudrem házím já ahoj
Já si věci po kvalitních zvířatech skovávám a nestydim se za to a i po méně kvalitních,jsou to moji kamarádi a je mi jasné,že má rada padla na neúrodnou půdu. Však člověk,který dá pryč psa pro par centáků,je třeba u nás nééé pejskař ale PŘEKUPNÍK a jaký je rozdíl mezi překupníkem a množitelem??? Možná dobré nové téma. No a jako vždy mi to nedá Ti nahodit udičku! Jaké jsem si asi musela udělat oko u Novotnýho,když mi nechal štěndo a celej zbytek vrhu šel do zahraničí.Má druhá fena je totiž Fennci z Jirkova dvora. Já už na bednách hochu stála a ted je řada ,abys ukázal něco ty,nemyslíš??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 17:11 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
No a už tu máme další kolo. NIKO ty jsi fakt medvídek,já se asi uchechtám. Doufám,že se nebudeš zlobit a až vyjedeš s Jasperem,tak si Tě někde odchytnu na výstavě a budu se Tě muset na móóóc věcí zeptat. Dokonce si udělám seznam.Myslím,že by se J.Novotný mohl začít bát o křeslo ÚPCH.Ano,tuto větu jsem napsala,nebotˇtuším u hanysek80-článku, bylo omylně napsáno,že si ten začátečník má zjistit výsledku svodu....uchovnění(přesně si to nepamatuji). To PS byla oprava na hanyska,bohužel klidná oprava bez humbuku a navážení,které tu ty předvádíš pomalu všude a slovíčkaření,neb to je jediné v čem ty vedeš. Vidíš někde v té větě slovo doporučuju hnědé papíry??? Nebo ta věta není pravdivá??? Já myslím,že ty si ještě nic nedokázal,jen si prý dal pryč psa. To je taky kus pejskařiny a kus tvého charakteru. Pomlouvat jiný by Ti šlo a ani je nemusíš znát,ale jak se říká-KDOŽ SI NEZHŘEŠIL HODˇKAMENEM a z toho si vem prosím příklad.Pokud je chovatelka Dana množitelka,tak atˇ teda je,ale nikdo jí neodpáře,že se takové zvíře u ní narodilo a když jsem jezdila po závodech,tak mnoho lidí na ní chtělo kontakt. Pokud ty něco takového v životě vyprodukuješ a já budu znát kontakt,tak ho taky dám. O té Catrin Rudolf.skále jsem psala proto,že taky něco o tervíkách tuším a odsouhlasila jsem s tím to,jak Katy psala,že tyto štěnda nejsou tak prodejná. To ty ale netušíš,nebotˇti nic není známo. Catrin ještě je jeden z nejlepších tervíčků,který tu kdy byl.Ta fena byla a je pojem!!! Interchampion,Multichampion,móc CAC,CACIB,BOB,NĚKOLIKANÁSOBNÁ KLUB.VÍTĚZKA,KLUBOVÁ CHAMPIONKA,CHAMP.POLSKA,VYHRÁVALA I V RAKOSKU,DÁNSKU........ZM,ZVV1,ZVV2,IPO1,ZOP,ZPU. ŽE JSEM UDĚLALA VRH NA TÉTO FENĚ ,TAK NAPOMÁHÁM......ČEMŮŮŮ,MNOŽITELŮM??? Dám Ti HOŠÍKU jednu radu,až se jednou taková fena o tebe otře,tak si to oblečení dej zarámovat.POKUD SE TEDA OTŘE.
Pokud teda jinak nedáš,tak to KATY rozepíšu.CHovatelka Catrin byla p.Matušková,majitelka byla Káča Ludvíková-chovka od Kačky a vrh jsem odchovala na MVDr.Moniku Svobodovou,PRAHA-HÁJE,chovka BRAWART,majitelka tervíka ADORA OSAM (vyštěpence z malinois)2x vitěz kontrolního výkonu na dnech BO(všech BO i malin!!!)Monika potřebovala odchovat 5 vrh E-Brawart,neb tenkrát na posuzovatele bylo potřeba 5 vrhů a ona odchovala 4. Já to odchovala,protože mám výborné podmínky v rod.domku se zahradou a souseda veterináře.Monika tenkrát bydlela v Hájích v paneláku.Jaké v to vidíš peníze!!!Že mi Monika nakryla zadarmo Adorem???Já jí odchovala na zahradě???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2010 11:13 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Souhlasím, termín CHOVATEL je používán pro člověka, který se zabývá účelovým chovem psů s průkazem původu. MNOŽITEL je ten, co práská bezpapíráky a je jedno v jakém množství. Pokud to udělá vědomě, je to prachsprostý, penězůchtivý množitel...
NIKO, špatné ucho u BO se dá poznat někdy už ve 14 dnech stáří, ale chce to zkušené oko. Co to bylo za rozhodčí nevím, ale dnešní doby se to asi moc netýká - díky Bohu hodně posuzují zahraniční rozhodčí. Jak píše o feně, kterou cvičila - chovatelka, paní Matušková, už se belgičákama ani nezbývá, takže to je trošku pasé.
A jinak - nejsem si až tak úplně jistá, jestli je sarpilka zběhlá v nynější situaci kolem chovu. Všude píše "v roce 198*", "tenkrát", "kdysi"... ale co je teď? Za tu dobu už se tolik plemen změnilo - jak kolie, tak boxeři, dobrmani, NO, BO atd atd... psů je hodně, se zdravím na tom nejsou povětšinou moc dobře, ale pořád tady bude někdo omlouvat množárny. nepochopím spim ... Jak jsem psala, i v chovu s PP je něco, ale to bych se opakovala, je třeba číst mé příspěvky níže ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 09:09 NIKO – Re: sarpilka
Píši-li zde o psech,tak většinou všeobecně.Tohle jsi napsala!
PS:u Německého ovčáka již dávno svod neexistuje o chovnosti rozhoduje bonitace a lze chovat na hnědé papíry i bez bonitace.
Já to musel tenhle BLUD upřesnit,ať někdo nemá špatné informace.O chovnosti rozhoduje i výstava a zkouška anoTak neblbni začínajícím hlavu.
"Někdo si občas udělá bezpapíráky"-Tak je nerozumný člověk,kšefťák a množitel i paní chvatelka DANA!!!To není silná káva,ale tvrdá realita!!!
Při Tvých počtech(8 štěňat v průměru)si spočítej,kolik vydělala peněz(nezávidím),kolikati psy zaplavila z lásky(k penězům) trh a to je jen jedna.Co jsi kdysi cvičila,jestli se někdo rozvádí,nebo že manžel dělá manželce peklo atd,to je mimo téma a nevím,jestli to lidi zajímá!jestli ano,udělej nové téma-ale na tyhle stránky to nepatří!!!Jestli je někdo hloupý a vezme si dvě štěňata,tak co takovému člověku říci?
"poslední vrh jsem na ní odchovala,sic byl na chovku jedné veterinářky,která potřebovala ještě jeden vrh,aby mohla belgány posuzovat"
I Ty napomáháš takovým věcem,paní veterinářka potřebuje vrh,aby mohla posuzovat.To zadarmo není.Co bys z lásky ke psům neudělala a kamarádce se musí pomoci.Co když mi jednou bude posuzovat mého psa,viď.Napiš její jméno,ať KATY ví,s kým má co do činění-SNAD SE NEBOJÍŠ,nebo ano?
U jak starého štěněte poznáš,jak bude "nosit" ucho a jak bude v exteriéru? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 23:19 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Napsat o chovatelce Dana,že je množitelka ,je dost silná káva.Každý má ale nárok na názor. To,že si paní na každé fence udělala dva vrhy není rejžování peněz a to,že si z jednoho pokoje v domku,udělala porodnu? Musela sebe uskromnit,aby se fena cítila dobře a v bezpečí. Znova opakuji,že byl rok 1983,kdy jsem si Dana přivezla a v našem městě byl tenkrát jen jeden útulek na hlavní veterině. Tenkrát tam moc psů nebývalo,ono se tenkrát i toliko nechovalo a spousta plemen tu ani nebyla.
NICO-Nikdy jsem o chovu Yorka nepsala,ale to bys musel číst předešlé články a taky jsem neradila ohledně kontrolovaného chovu. To PS-bylo myšleno jako oprava předešlého článku,ale to by se to muselo číst znova od začátku a psala jsem o N.O.
O co je horší chovatelka Dana,než chovatelé ovčáků,kteří chovají na nekvalitních fenách a fenách,které rodí defektní štěnda-špatné uši,podkus,předkus,velké bílé fleky,depigmentace,těžkou bázlivost.........a zase říkám,že je to o člověku. Někdo si občas udělá bezpapíráky a postará se o ně jako král i sežene výborné páníky a někdo má vrhy s PP a prodává i na trhu,nebo kdo první zavolá,hlavně atˇje to pryč.
Před lety jsem cvičila belgána a byla jsem požádána kamarádkou,která se rozváděla,zda bych si na čas nevzala její fenu BOT. Manžel jí dělal peklo a bála se o fenu a tak jsem si Kačku(Catrin Rudolfovská skála) vzala k nám. Kačka u nás byla několik měsíců a i poslední vrh jsem na ní odchovala,sic byl na chovku jedné veterinářky,která potřebovala ještě jeden vrh,aby mohla belgány posuzovat.Je pravda,že jsem se bála ,abych je prodala. V jiných chovkách to stálo ale to naštěstí nebyl náš problém.Tenkrát se mi i stalo,že k nám na cvičák přišla holčina,že si jede pro BOG a chce cvičit. Jaké bylo mé zděšení,když se ukázala po pár týdnech se 2 štěníky a řekla mi,že si jela pro zamluvenou fenku a paní chovatelka jí za cenu jedné,šoupla 2 feny.Podotýkám papírové!!!
Druhá,ta šoupnutá byla špatného exteriéru a hlavně jedno ucho bylo velice špatně nesené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 21:08 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Iva Hešková
No a představ si, že podobně smýšlejících chovatelů u BO (aspoň těch dlouhosrstých) je na tom podobně a jsem za to ráda. Jak vidno, BO mají i výsledky - dlouhověkost, pevné zdraví, zlepšující se povaha atd. Je to taky zásluhou klubu, nedějí se tam ohavnosti, jaké popisuješ. Naopak - klub se snaží plemeno zvelebovat po všech stránkách. Všude jsou ale "jen" lidi - na těch to stojí. Pokud by se našel někdo, kdo by měl o zdraví psů zájem, hned to vypadá jinak. Co jsme s pár lidma udělaly vítr na klubech kavalírů, začíná se o zdraví mluvit, začínají se více a pečlivěji vyšetřovat.. i zájemci o kkchs už se začínají zajímat a chovatelé vidí, že pokud budou mít vyšetřené psy, bude o ně větší zájem. Chce to osvětu a neústupnost zájemců. Je to sice těžké a nikdy to nebude ideální, ale je to tak.
To, co se stalo tvému kamarádovi (s klubem) je hnus, ty baby bych liskala. Pak to má nějak vypadat tone . A co takhle v zahraničí? určitě víš, kde je nějaká "kolébka"...zjistila bych si co nejvíce a kdyžtak fenu/psa importovala. V dnešní době je to běžné a vnese se nová krev. Já bych do toho šla hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 19:52 NIKO – Re: Iva Hešková
V obou případech je to smutné, ale měřme stejným metrem !
Smutné to je,ale u psa s PP je větší šance,že neskončí v útulku a vyroste z něj představitel své rasy a možná bude v chovu pokračovat.
Veškerá tahle činnost se dá krásně přirovnat k našim obchodníkům a vietnamským.Jedni platí daně a ti druzí ne,prodávají pašované zboží.Oni jsou lacinší,pomáhají z "lásky" k chudým lidem.KDO VYDĚLÁVÁ VÍC? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 19:39 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: NIKO
Jojo, obecně to tak je a máš také pravdu, jen jsem zde chtěla nastínit, že množitelství se né vždy vyskytuje pouze u bezpapíráků a že něktří chovatelé psů s PP jsou snad množitelé ještě horší.
V obou případech je to smutné, ale měřme stejným metrem ! ;-) :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 19:32 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: Katy
No máš pravdu, tak by to mělo být. Škoda že nechováš Yorky :-D od tebe bych si štěně s klidem vzala. Ale kde tedy vzít kvalitního a zdravého Yorka ? Vyhodím spoustu peněz za nesocializované štěně, které nemá žádné zdrav. testy (páč nejsou povinné) a budu se modlit, aby mi z toho alespoň York vyrostl.
Naše zákaznice si pořídila fenku z prest. chovky za 16000,- a v půl roce již měla 5kg, spadené uši a zůžený hrtan. Kontaktovala tedy tu chovatelku, ale ta se otočila zády. Obrátila se tedy na klub, ale nebylo shledáno pochybení. Tak napsala na ČMKU, které ji ale odkázalo zpět na klub. Já tu fenku viděla a myslela jsem, že je to voříšek.
Jiný případ nastal u mého kamaráda, který dostal od poradkyně chovu radu : "když se vám vaši fenku nepodaří nakrýt tímto vybraným psem, protože je ještě nezkušený, tak si zařiďte ještě nějakého schopného bezpapíráka a nakryjte jím. S majitelkou toho chovného pejska se pak domluvte a jako otce uveďte jeho. To je děs, že ?
No zatím tedy moc příznivé vyhlídky nemám a jiné plemeno nechci, takže pokud se to vše nějak nezmění, můj další pes bude York bez PP.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 19:15 NIKO – Re: Iva Hešková
Každý máme nějaký názor.Jak se chvají lidé ke zvířatům,to víme všichni a určitě jsme se se špatným chováním k nim setkali.Ale to je trošku jiné téma a už se tu o něm psalo.Pokud nebudou u nás lepší zákony,tak se nic nezlepší.Vláda a poslanci se musí postarat napřed o sebe,pak možná o "chudý lid" a na ostatní není čas.Tak se neradujme!To,kolik se Ti narodilo štěňat,to se stává i psům s PP.Že jsi měla takové výdaje,je pech.Kdyby nebyly,tak máš peníze doma.Chovatel psa s PP by ještě doplácel.Já jsem proti množení psů bez PP,hodně jich končí v útulcích,ale to tu bylo také psáno a je zbytečné to opakovat,i když opakování je MATKA MOUDROSTI ano Přeji Ti,ať najdeš slušnou chovatelku,protože ti neslušní ostrouhají kolečka a Tebe může navíc těšit,že jsi tomu trošku pomohla :-) ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2010 19:07 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Iva Hešková
Také záleží na plemeni a na kvalitní feně To je taky dobrá poznámka... každý by se měl před krytím zamyslet, PROČ chovat právě na onom jedinci. Pro mě by to měl být pes kvalitní, vyrovnaný, s dobrou povahou (nebojácný, neagresivní) a zdravím (provedena vyšetření, na které dané plemeno trpí).
Upřímně řeknu, že kdyby můj pes nebyl kvalitní, do chovu ho nenabízím, taktéž si vybírám feny, které kryje. Několik zájemců jsem musela bohužel odmítnout, ale mám k tomu své důvody. Pečlivě studuju rodokmeny, zdraví a povahu feny samotné a jejích sourozenců, linii, ze které pochází. Dělám vše pro to, aby byli vyprodukováni standardní jedinci se skvělou povahou a zdravím, aby měli měli budoucí majitelé neomezené možnosti, co se týče výběru ať už sportu nebo výstav/chovu, aby nemuseli řešit složité operace, kdyby pro to měl potomek předpoklad nebo aby se nemuseli s pejskem loučit předčasně. Tohle sice zaručeno nikdy není, ale děláme maximum pro to, aby se podobným nešťastným příhodám zamezilo.
Přeju, ať najdeš co nejlepší chovku jorků a máš podobnou vizi, jako já ano .. určitě to pozvedne úroveň plemene, kéžby bylo více takových ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2010 18:59 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarpilka
Ano, "tenkrát se říkalo,že první pes má být bez PP,na kterém se člověk naučí" - tenkrát se říkalo věcí... dokonce jsem slyšela, že si má člověk koupit staré auto "na kterém se naučí", je to stejná blbost jako tohle, ale budiž.
Já měla vždy psy s PP a na každém jsem se učila a stále učím.
Pravdou je, že i mnohé chovatelské stanice s PP se chovají hrozně (neserióznost, peníze, špína, špatný zdrav. stav atd...). Tohle je všude. JENOMŽE - zde je nějaký možný postih chovatele, zatímco u "chovu" bezPP žádný postih není. Navíc, pokud si zájemce pořídí psa z takovýchto podmínek (tím myslím z chovky PP s nevyhovujícími podmínkami), je zde možnost nápravy psa, vlastní prezentace a využití v chovu. Já bych si z takových podmínek zvíře nevzala, ale někomu je to takříkajíc šumák. U nás (BO) se na to dává velký pozor, některé chovky značně omezily chov, protože není poptávka...doma zůstávají odrostlá štěňata, která se postupně mění v dospělé psy, tak proč chovat dále, když není zájem? další možností je změnit postoj a zamyslet se, co je špatně.
Útulky: několikrát jsem slyšela, že do útulku se dostane i papírový pes. Ano, to je pravda..ale jak dlouho tam zůstane? z vlastní zkušenosti vím, že moc dlouho ne. Spousta chovatelů své odchovy odkupuje od překupníků nebo vozí z útulků a hledá jim nové, milující domovy.
U bezPP si rodinka vypiplá pejska a jakmile zestárne, řeknou si "my bychom chtěli po naší Ťapce štěňátko". Jenže štěňátko se nenarodí jedno, ale třeba 8..co pak? "střelí" se (většinou) neznámým lidem a dále se nezajímají..tak proč jsou útulky plné bezpapíráků? Jak vidno, všichni "spolehliví" zájemci asi spolehlivými nezůstali. To vše pak pokračuje geometrickou řadou...
A pak se někdo diví, proč ty množitele nemám ráda
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 18:51 Žena Iva [341] - Teriéři
No já se musím sarpilky zastat ! Vše je jen o lidech. Znám množírny psů bez PP, ale stejně tak i množírny psů s PP ! Těžko říci, co je horší, asi obojí vyjde na stejno. Také záleží na plemeni a na kvalitní feně. Já mám 3 bezpapíráky, měla jsem 2 vrhy po jednom štěněti. Do posledního vrhu jsem zainvestovala asi 20000kč a to jedno jediné štěně jsem prodala za 5000kč, kde mám tedy ten výdělek, když jsem tedy ta množitelka, co to dělá jen pro peníze ?
Měla jsem ale také psa s PP (Shih-tzu), kterého jsem jedné "chovatelce" vytáhla přímo z kotce. Měla jich doma přes 20 zavřené v kotcích metr krát metr. No hrůza, psi zanedbaní, špinaví a hladoví. Tato "chovatelka" měla psy jen pro peníze a vůbec se tím ani netajila, prý to vynáší dobře, ale musí se jet ve velkém a neplést do toho city.
Pevně věřím, že snad všichni nejsou stejní, protože plánuji do budoucna Yorka s PP. Zatím se mi však nedaří najít dobrou chovatelku, co zároveň není množitelka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 16:59 NIKO – Re: sarpilka
Feny nemají stále a pravidelně 8 štěňat!"když si řeknou za fenu 6-7 tisíc,za psa 7-8 tisíc"7000 ZA YORKA BEZ PP JE OPRAVDU HODNĚ-tak počítejme při průměru,který jsi uvedla.Navíc-nemusí psa uchovňovat,platit krytí,rodokmeny,kontroly vrhu,tetování,očkování a odčervování,je vysmátý.Chovatelka DANA je množitelkou,nic víc,nic míň,ale takových je hodně.Úmyslně rozmnožuje psy bez PP.Kdyby sem tam jí fena rodila,tak nemá pro ně doma vyhrazen pokoj,jako porodnici!!!Jen hlupák si vezme štěně po po psovi,který je levný a neprostuduje si rodokmen.Proto se stále tvrdí,že pracovní linie je lepší(je laciněšjší),pak se dá i na takových štěňatech vydělávat.Těmhle lidem nejde o zkvalitnění plemene a kšefťáckům-množitelům už vůbec ne!"URČITĚ" všechna štěňata,která u ní byla vyprodukována,pro její radost,byla pohodová a měla se dobře :)
"ONO TAK NEJDE ZDA S PP ČI BEZ PP,ONO TO JE O ČLOVĚKU VÁŽENÍ"Proč sem pleteš tohle?Ten,kdo má zvíře s PP,tak do něj investuje bez ohledu,jestli mu pes vydělává a má větší výdaje(uchovnění psa),ne jak množitelka DANA a další.
Ten,kdo odchoval nějaká štěňata tak ví,že je to opravdu radost,ale také velké starosti.Proč tyhle starosti podstupují a "šediví" lidé se zvířaty bez PP a několikrát do roka?Zapoměl jsem,je to pro radost,ALE Z PENĚZ! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 16:02 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Tak zas přidáme něco do mlýna. Když jsem začala chodit na cvičák,byl rok 1983, tenkrát se říkalo,že první pes má být bez PP,na kterém se člověk naučí.Můj praděd byl pejskař,děd i strýc a já chtěla taky pejskařit,až mi otec pořídil po poradě s rodinou Kolii bez PP!!! Já toho pejska těžce nechtěla, mé srdce tlouklo pro ovčáka s PP. Dnes svému otci za to rozhodnutí moc děkuji.Paní která nám Dana prodala,byla majitelkou několika fen a občas si odchovala vrh pro radost a i nějakou tu korunu. Já tam viděla krásná načesaná zvířata,velikou udržovanou zahradu s čistýma kotcema,kam zvířata dávala jen na noc. Doma z jednoho pokoje udělaná porodna a upozornuji,že velice čistá. Pohodová paní a pohodová smečka,která nás okamžitě přijala. Otec se zeptal, proč chová bez PP a paní mu řekla,že první fena byla s PP.Bohužel po úraze přišla o oko a tak jí paní neuchovnila a udělala si vrh bez PP,ze kterého si nechala fenku a tak to šlo dál,až jich bylo asi 5 tuším. Nazvat jí množitelem, proč??? Viděla jsem spokojená, krásná, čistá, zdravá.....zvířata a paní,která při předání zdravého štěnda plakala.Že jí to hodilo nějakou tu kačku??? A proč ne,však bylo vidět,že vše cpe zas do těch zvířat a toho jejich ráje. Dana jsem začala cvičit,ze začátku se nám pomalu celej cvičák smál a toho rejpání. Pes se ale moc snažil,na 12 měsících jsem s Dankem složila ZM u rozhodčího Vojtěcha a ten nikdy nic nedaroval. Na 16-17 měsících se složila ZVV1,zas u Vojtěcha a na necelých 2 letech jsem jela do cizího prostředí na ZVV2,kde pískal Eda Lorenc. Ten nás vyhodil na stopě,kde mi Dan odešel na pachovém překřížení cizí osobou na posledním úseku. Začala jsem jezdit po závodech. Dostala jsem se do krajského družstva mládeže a na našem cvičáku jsem z bezpapírákem na jeho 2 letech vyhrála nejlepšího psovoda roku. Ten pezpapírák nechal za sebou členy,instruktory,ba i výcvikáře a už se mu nikdo nesmál.Pokud by chovatelku Dana někdo nazval množitelkou zvířat bez PP,tak já se ptám PROČ??? Nejsou horší množírny s PP???
To,že se nedá vydělat na 2 fenách??? BLBOST,DÁ !!! Je mraky chovatelů,kteří nakrejí psem,který je nejlevnější,odčervení udělají jen před odběrem,štěnda mají na levných granulích,veterinář na vesnici jim to levně naočkuje a natetuje,pak si jen zaplatí kontrolu vrhu a pp, když si řeknou za fenu 6-7 tisíc,za psa 7-8 tisíc. Tak si to spočítejte ,při průměrném vrhu 8 štěnat!!! Když 3 štěnda půjdou na výdaje,tak další bere kapsa. ONO TAK NEJDE ZDA S PP ČI BEZ PP,ONO TO JE O ČLOVĚKU VÁŽENÍ coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 12:57 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
no jo ale to je věčné téma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 12:36 NIKO – Re: Katy
Máš velkou pravdu,ale MNOŽITELE nepřesvědčíš,vždyť oni to dělají z lásky a ne kvůli penězům ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2010 12:01 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sarpilka
Víc psů určitě neznamená, že je člověk množitel, ale jak píše NIKO, "množitelem" nazýváme lidi, kteří produkují štěňata bezPP... to platí hlavně u plemen malých psů (dnes např. oblíbený YT) - moc toho nesní, vejdou se všude, nárok na výcvik podle některých lidí nemají (tím pádem málo práce), většinou vypadají mile, takže se prásknou lidem s dětmi "na mazla". A pokud má člověk 4-5 fen tohoto typu, pardon, ale to je donebevolající :-| ... stále mi totiž uniká "PROČ"? malých plemen je spousta, většina z nich je roztomilá, i útuláčků je dost... ne, lidi budou stále práskat bezpapíráky po nevyšetřených předcích spim .
Tohle je věčné téma a je to jako plivat proti větru.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 11:37 NIKO – Re: defisa
18.06.10 09:47:31 / 18.06.10 09:51:37 0 Orina® Teriéři – Re: NIKO
nerozkazuji,jen jsem řekla,že se o tom nebudu už bavit!!!! Takže klídek!!!
To jsem moc rád-NEJSI MOJE MÁMA :) Pokud se nechceš o tom bavit,tak sem nepiš a neodpovídej! ano Zatím tu klídek je!To sis nevšimla? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 11:33 NIKO – Re: sarpilka
Na NO s PP se při jedné nebo dvou fenách URČITĚ vydělat nedá.Klubový vítěz nějaké peníze domů přinese(možná,víme své).Ale je zde stále debata o "MNOŽITELÍCH" psů bez PP ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 11:15 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Naprosto souhlasím,že kdo má více psů,nemusí být ještě množitel. Sama mám jen dvě feny,ale před lety jsem byla majitelkou 4 psů. Začala jsem na na feně s PP,se kterou jsem cvičila a skládala zkoušky. Časem se mi doneslo,že nedaleko nás má pán v paneláku bratra mé feny a chce ho dát pryč. Jela jsem se na psa podívat a byla to láska na první pohled. Pes sice nic neovládal,byl rád,že chodí na vodítku a děsně romazlený,ale ta jeho jiskra. Po dvou letech pes začal skládat zkoušky,vyhrávat závody a i byl moc hezkého exteriéru,však to byl syn Nicka z Poluxu.Jeho sestra byla taky hezká a moc šikovná,bohužel nám nikdy nezabřezla a tak u nás dustojně dožila. Její bratr si na 4 letech zranil nohu a byl několikrát operován,bohužel po posledním zákroku,mi veterinář řekl,že už žádné zatížení,neb by mohl přijít o nohu. Také u nás důstojně dožil. Pořídila jsem si k nim další fenu něm. ovčáka. Jsem zastánce hezkého exteriéru,ale né na úkor povaze. Však je ovčák služební pes a né manekýna. Přivezla jsem si dceru Alexise v. Taubennbrunen,kterého jsem osobně znala a byl to krásný pes s tvrdou povahou pracáka. Jeho neskutečné kousky na obraně,nádherná barva i špička rodokmen byla ta správná volba. Fena byla užasná,pracovně sakra dobrá a exteriér nádhera. Na svodu dorostu byla 3 z 35 fen a to celej svod odtáhla na prvním místě,bohužel se pak rozhodila a ač rozhodčí toho litoval,musel jí dát na 3 místo. Měsíc po svodu jsem jela na RTG a tam se ukázalo,proč se rozhodila. DKK 4/4!!! Zkoušela jsem s ní jen cvičit,ale pokud jsem jí zatížila tak mi začala tahat nohy a tak se časem jelo pro další štěndo a klub důchodců si u nás užíval zahrady,jezdilo se na chatu do lesa a brala jsem je i na cvičák na čumendu,neb mám cvičák 5 minut od bydliště.Žádné z těch zvířat mi nepřineslo peníze,neb lidé jsou různé a u nás jsou to hlavně kamarádi. Pak mi přišla pauza (dítě) a po té jsem si vzala na cvičení malińáčka a začala hledat vhodnou chovku na ovčáky. Bohužel dnes už něm. ovčák není,co před 20 lety a najít zvíře krásné s prac.povahou je zhola nemožné.Vrhla jsem se na vlkošedáky a až tedˇpo 27 letech pejskařiny jdu do chovu. Někdo může říct,že má pracovní fena má jen ZM,ZVV1.Ano má,byla připravována na ZVV2 i oranařinu se stopařinou. Bohužel prodělala Pneumotorax a přežila!!! Byla léčena na Jaggy v Brně a vrh máme doporučený.Mám doma mladou prac.fenu a po této si necháme štěndo=budou 3 feny. Je to víc psů a vydělávám??? To by možná Furie musela rodit zlatá štěnda,neb její léčba stála.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 23:46 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: defisa
v pohodě, to je výměna názorů... nemůžou být (a nejsou) všechny debaty úplně v poklidu, aby si lidi navzájem přitakávali ano . Pokud je to jen výměna názorů bez vulgárností a nějakých zbytečných a nemístných řečí, je to ok X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 22:49 Žena defisa [80] - Teriéři
nehádejte se sakra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 09:47 Orina – Re: NIKO
nerozkazuji,jen jsem řekla,že se o tom nebudu už bavit!!!! no Takže klídek!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 18:47 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Množárny
Tady si můžete vyměňovat názory dle libosti X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 18:42 Orina – Re: NIKO
a už dost jo!! nebudeme se hádat ono to vyznělo tak trochu jinak víš!!!já to vím jak to chodí je to hnus jak ty lidi snimi zacházejí a vůbec jim není líto to prodat vsedmi letech!!! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 17:59 NIKO – Re: Orina
Tak vidíš,žádné blbosti jsem nepsal! ano Jelikož většina mlčí,pak to se zvířaty dopadá špatně,proto nikdy mlčet nebudu :-) Věř,že až Tě budu chtít napadnout,oslovím Tě klidně přímo a příspěvek bude vypadat určitě jinak ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 15:21 Orina – Re: NIKO
Tohle řešit nebudu už, to mě nebaví ať si každej myslí co chceš je mě to jedno,já se hádat nechci a nemá to ani smys,každý má svůj názor a konec debaty ;-) v podstatě si trochu narazil na mě,ale když člověk neví nic o tom druhém, měl by mlčet!! Jo a to jak píšeš,že pokud je množí pak chce více peněz s tím souhlasím a taky to nesnáším a ještě když ta fenka už nemůže mít tak ji prodá,teď jsem zrovna četla několik inzerátů co se týkalo Jorků 5leté a 7leté fenečky nechápu,ale to už je jedno je to jen smutnéé :-( :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 11:16 NIKO – Re: Orina
Z 99ti% to bývá tak,jak jsem psal a žádná blbost to není ano Já napsal tohle-Pokud jich má někdo víc a množí je
(psy),tak se "láska" určitě penězi zvětšuje,tomu opravdu věřím :-)
Vůbec jsem Tebe nejmenoval,nebo jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2010 10:50 Orina – Re: NIKO
Ikdyž má někdo více psů,tak neznamená,že je má kvůli penězům,tak nato bacha,to je pěkná blbost a navíc je to každého věc,ale nebudu se tím už zabývat,at si každý myslí co chceš tohle nebudu rešit..Konec debaty.. Já taky nikomu nekecám do toho kolik kdo má psů je to každého věc přece néé!!!! ;-) Ale napsat,že čím víc jich je,tak je to jen kvůli penězům je fakt nesmysl.. Soudit někoho aniž by něco veděl podle toho kolik má psů je fakt blbost..Lidi jsou různíí a každej se k tomu chová jinak !!! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 10:43 Orina – Re: Katy
Hele já jich mám pět a je to pohoda,nemám si naco stěžovat jsou to malééa chovám je uždlouho aje každého věc kolik jich má důležité je jak se o ně ten člověk stará a jak se jim věnuje ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 10:41 Orina – Re: NIKO
Ale já je mám pro radost néé pro peníze a to,že jich je víc o to přece nejde !!!! Jo jeden pes umí dát taky Lásku,ale o to nejde,ale nemám je rozhodně kvůli množeníí,to promiň.. Já jsem ráda,že jsou zdraví a to je pro mě dosti důležité....a že mě dělají radost love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 23:53 NIKO – Re: Katy
Koukám tak kolem sebe a hodně lidí si myslí,že zná své možnosti,ale opak je pravdou a mnozí si tohle neuvědomují a nepřiznají si to anoMi tenhle,co ho teď mám(Jasper),také dává trošku víc zabrat.Ale mám jen psy dva,tak to zvládnu :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [6]

Zpět na obsah sekce Útulky • Zobrazeno 5989x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/149-mnozirny?od=251