Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Prosím o pomoc s výběrem plemene

 

NápovědaFórum » Chov psů » Psí rasy 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Prosím o pomoc s výběrem plemene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 12:25 Žena Horse001 [12] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Horse001
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 12:25 Žena Horse001 [12] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Markiz
Tak sme sa nakoniec rozhodli pre corgiho. pac
Ale inak dakujem za vsetky rady atd. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 19:29 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Horse001
tak schvalne, zkus nam tu pak napsat, co vlastne po psovi chces, jaky by mel byt, jestli akcni, nebo spis lenoch.. jaky bude mit vyziti. Na neco urcite prijdem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 08:38 Žena Horse001 [12] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Markiz
Ok, ďakujem smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.07.2016 22:11 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Horse001
ja se omlouvam, ale argumentovat tim, ze se pes vylita kdyz oco by bral psa na vystoupeni, co jsou 5x za rok... to asi nejde :-D

Koukej. Kazdej si musi vybrat v prvni rade sam. Jak bylo receno, sepiste si co od psa chcete-hlavne vlastnosti, ona ta kravina s radobyheslem "pes je takovej, jakyho si ho udelas" totiz neni pravda.
Pak si sepis, co se psem chces delat ty - jestli s nim pujdes 2x denne na curaci vychazku, nebo s nim bude provozovat nejakej sport, agility pocinaje a stopama konce, nebo chcete psa, co by mu vyhovovala dvouhodinova prochazka dva-trikrat za den, pripadne celodenni courani po lese.
Pak prijde na radu vzhled. Jestli ma byt chlupatej, holej, dlouhosrstej, kratkosrstej, vysokej, malej...

Ja treba strasne obdivuju belgicaky. Groen je srdcovka, ale ani maline bych se nebranila. Jsou krasny, maji spravne psychopatickej pohled. Ale vim, ze moje vychazkovani tomu psovi proste stacit nebude, protoze potrebuje opravdu neco delat a ne lezet na gauci. Proto tahle volba prijde, az mi doma odrostou deti a idealne, jestli se nekdy dockam rodinnyho domku. Ac mi chovatelka rika, ze mela v 2+1 maliny 4, ja si to nelajznu. Nedozrala jsem na ne, tak je budu okukovat z dalky a treba jednou .... :-) i kdyz mi byl zase jedne podsunut, to pokuseni je sileny :-D

Sesumirujte si to doma, uvidite sami, co z toho vyleze.. obecne - samostatnej pes (primitivni plemena) nikdy nebudou mit 100% poslusnost a kdykoli bude sance, tak zdrhnou. Nebo aspon neco ulovej. Sousedi by mohli vykladat, kolik slepic jim zarvalo.
Terieri jsou zasobarna energie s vlastni hlavou, to treba taky neni nic pro mne, ale pro jiny to muze byt dokonaly.
Chrti - uzasne cuci. Clovek by tomu dal posledni korunu. Ale jelikoz nechci, aby muj pripadny chrt dopadl jako chrt Kubisove (ac treba afghani jsou krasni), tak to doma mit nikdy nebudu a budu chodit koukat pres plot na druhou stranu mesta.
img.ahaonline.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 18:42 Žena Horse001 [12] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: invalida
Vystúpenia majú tak 5x za rok, maximálne pol hodinu šermujú a potom si môžu robiť čo chcú. Navyše doma by mal veľa pohybu a na vystúpenia si berú aj ostatní psov, tak by sa mohli hrať. pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 10:37 Muž invalida [782] Re: Horse001
Vystoupení není denně. to mi nenamluvíš. Krom toho při šermování se bude těžko psovi věnovat.A dav diváků často dost pod vlivem taky nebude to pravý ořechový. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 23:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Horse001
Horse001 napsala: .............Írskeho vlkodava, ale bývame v byte. Dalo by sa to? Ja tvrdím, že nie. Poradíte mi prosím? ahoj

byt nemá nic do činění s chovem jakkýhokoliv velkýho psa /vyjma abnormálních chlupatců, kteří blbě snášej vedro aneb v zimě si pěkně doma zatopíme, aby nám bylo teploučko/, pokud nebude hodiny zavřenej a bude mít dostatek pohybu, zábavy, aktivit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 22:10 Žena Horse001 [12] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: invalida
No a tato je šermiar, chodí na vystúpenia a bral by psa so sebou a tam by mal obrovský priestor a mohol by behať celý deň hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 20:50 Muž invalida [782]
Oco povedal, že s ním ráno a večer bude chodiť behať
Bez komentáře, takhle to vždycky začíná stydim
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 20:49 Žena Horse001 [12] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Markiz
Oco povedal, že s ním ráno a večer bude chodiť behať, plus ešte nejaké prechádzky so mnou na bicykli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 20:30 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Horse001
Navic je to chrt, tomu bezny prochazky stacit nebudou, bodnul by spis nejaky sport.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2016 20:27 Žena Horse001 [12] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Markiz
To ešte budeme musieť doriešiť, ale po schodoch by nemusel chodiť vôbec, máme výťah ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 19:48 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Horse001
no, prvni vec je ze sedmilety vlkodav je uz pomalu rarita, protoze opravdu odchazeji v mladym veku - proto bych velkyho psa nechtela, zase se s nim hned loucit. Vetsinou co vim, tak odchazeji na srdicko.
A taky by mel tatik pomyslet treba na to, co s nim bude delat, az nebude moct chodit po schodech (pes, treba ze zdravotnich duvodu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 19:41 Žena Horse001 [12] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
No, tak sme sa nakoniec rozhodli, že teraz si kúpime iného psa a Shibu až neskôr. Môj otec by hrozne chcel Írskeho vlkodava, ale bývame v byte. Dalo by sa to? Ja tvrdím, že nie. Poradíte mi prosím? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2016 19:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Horse001
jméno volím u psa pokud možno jednoslabičný, nejlíp se sykavkou, případně R, pokud někdo z členů domácnosti neráčkuje
(co se týče shiby, je potřeba předem určit, jaký mam k chovu trochu spec. rasy podmínky, co vod psa očekávám a co s ním hodlám podnikat s uvědoměním, že mě pes může provázet levou zadní 15 let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 17:10 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Horse001
Přesně jak píše Markiz, každý člověk je jiný, proto je taky tolik plemen. Kdyby shiby nikomu nevyhovovaly, tak je nikdo nechová. Já jen vím, co mi o soužití s nimi říkal kamarád a já bych psa s takovou povahou nechtěl. Ostatně, já bych nechtěl ani třeba jezevčíka nebo moskevského strážního psa... já dávám přednost plemenům, která milují lidi. I ty cizí. Proto mám psa, jakého mám. Ale to neznamená, že pro vás nemůže být shiba ten nejlepší pes na světě.
A ta rada od Markiz najít a navštívit chovatele dávno předtím, než si psa vyberu, platí pro všechna plemena palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.07.2016 15:37 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Horse001
proto ti rikam, at zkusis najit v okoli chovatele, kterej ti (v zajmu o budoucnost pripadnyho psa, kteryho byste si treba brali od nej) povedel o shibach vsechno, jaky jsou, jak se s nima zije... takhle z doslechu od jinych je to o nicem, kazdej clovek je jinej, kazdymu vyhovuje neco jinyho a proto ti kazdej rekne jinej pohled :-)

mrkni treba sem: www.huskyslovakia.sk/…/ jestli tam neni nekdo z okoli, obepis ty stanice, uvidis, co ti napisou...za zeptani nic nedas a jak se rika, lina huba-holy nestesti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 15:13 Žena Horse001 [12] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Libas
No super, jeden mi pise ze niekto Shibu mal a bol z nej nestastny a druha zase pise ze niekto mal Shibu a nevedel si ju vynacvalit. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 15:00 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Horse001
Víš, ono je strašně těžké někomu radit, jaké plemeno si pořídit. Plemen psů je strašně moc a každé z nich má své příznivce. Mně se líbí moc psů, ale jen málokteré bych chtěl. Když jsem si vybíral plemeno, napsal jsem si na papír všechna plemena, která se mi líbí. Byl to dlouhý seznam, bylo jich přes 60. No a pak jsem postupně přemýšlel, jestli jsem schopen tomu kterému psovi dát vše, co potřebuje, nebo jestli je ten pes to, co já hledám.
Doporučuji pořízení shiby pečlivě zvážit. Ony opravdu nemají povahu jako naši evropští psi. Je třeba si uvědomit, že takový pes se dožívá 15ti let... a je třeba zvážit, jestli se dokážete 15 let starat o psa, který na člověka kašle, nikdy neposlechne, snaží se neustále jen utéct a něco někde zabít a v podstatě se s ním nedá nic normálního dělat. Spousta lidí si shibu kupuje pro jejich atraktivní vzhled a pak jsou z nich nešťastní.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 11:11 Žena Horse001 [12] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Horse001
No a meno by ste dali ake? Ja si myslim, ze keby bol cerveny tak urcite Hachiko aj ked viem ze on bol Akita :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2016 22:29 Žena Horse001 [12] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Markiz
Jasne, aj prezentaciu urcite urobim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2016 20:29 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Horse001
jo? no doufam, ze se pochlubis :-) podivat bych se tam urcite jela, uz jen po vlastnich zkusenostech, kdy jsem dala na doporuceni rodiny a ono bylo vse nakonec uplne jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2016 20:01 Žena Horse001 [12] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Markiz
Z chovatelom v kontakte som, mozno pojdeme aj navstivit a v septembri si mozno zoberieme steniatko. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2016 17:17 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Horse001
tak ja to brala dle toho, ze jste si ji vybrali kvuli nezavislosti na cloveku, kdyz bude byvat dlouho sama :-)

otazka je, jestli vam bude povahove vyhovovat. S tim, ze je vicemene nemozny venceni bez voditka atd.

Asi bych se pokusila poohlednout po nekom v okoli, kdo shibu ma - idealne nejaky chovatel a navstivit ho aspon na cumendu, poptat se ho na vsechno, nejlip je znaji lidi, co se kolem nich pohybuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2016 16:06 Žena Horse001 [12] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Markiz
A este som chcela dodat ze na nu mam dost casu. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2016 12:38 Žena Horse001 [12] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Markiz
Samozrejme, chodila by som s nou pred skolou rano asi na pol hodinu, potom po skole na dve hodiny alebo hodinu a pol a potom este vecer na hodinu a pol. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2016 11:40 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Horse001
ja si jen nejsem jista, jestli je shiba vhodnej pes pro zacatecniky, co na nej nemaji moc casu, ony jsou svy, tvrdohlavy a resej si veci po svym (asi jako vsechna "primitivni plemena") a ani jejich vychova neni nejjednodussi.
Ovsem vzdycky se ma nekde zacit.

Byvala spoluzacka ji ma, nemuzou si ji vynachvalit - taky byli v byte, ted uz si postavili dum.. a svorne rikaji, ze shiba je proste jina. Je to spis takova kocka, dela jen to na co ma zrovna naladu a chut a kdyz se ji nechce, tak si proste na povel ani nesedne :-D Holt dan za samostatny mysleni.

A pocitate s tim, ze psovi nebudou stacit denne dve dvacetiminutovy prochazky kolem sidliste?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2016 11:13 Žena Horse001 [12] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Markiz
Psa by sme chceli hlavne ako spolocnika, ale zaroven aby nam strazil trochu byt, preto Shiba. Ale Shiba aj preto, lebo som citala, ze je vhodna do mestskych bytov lebo vydrzi dlho sama doma kym sme v praci a v skole. Jazvecik sa paci otcovi, asi lebo ho mal ked bol maly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2016 10:45 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Horse001
ahoj :-)
Zalezi, co chcete se psem delat.
Co vas konkretne na shibe a jezevcikovi zaujalo?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2016 10:18 Žena Horse001 [12] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Aku rasu psa pre zaciatocnika
Dobry den
Plánujeme kupu psa, ale nevieme aku rasu. Byvame vo velkom byte. Najviac sa nam paci Shiba inu, na druhom mieste je Jazvecik. Z utulku nechceme, lebo chceme stena a nevieme co z neho vyrastie.
Dakujeme pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2014 22:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: honza
obé má svoje výhody a nevýhody,

fenky jsou drobnější, tvárnější, lépe cvičitelné, méně komflitní, víc se drží doma, dvakrát ročně ale hárají, nutno doma chránit kalhotkami, venku čekat mnoho nápadníků a někdy bývají v tuto dobu na psí kluky hodně "nepříjemné" smich a v případě falešné březosti je nutno přemýšlet o kastraci kvůli následným častým zdravot. problémům např. rakovina ml.žláz

psi jsou větší, mohutnější, často se mezi sebou poměřují, mohou být dominantnější, hlavně, co se týče teritoria, v době hárání fenek v okolí často nevidí, neslyší (prostě chlapi smich ), semtam něco z pinďoura může ukápnout celoročně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 22:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Jana
A dangali! na něj jsem úplně zapomněla.

K uvedeným aktivitám jak stvořený!!

www.danggali.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.02.2014 17:45 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: honza
Fotka k příspěvku Ještě by to mohl být Parson Jack Russell teriér. Asi je jedno co v bytě máš. Pes nebo fenka, je to buřt. Záleží jen na tobě. Jen může být problém u kluka, když bude hodně dominantní, občas může zvednout nožku a něco pokřtít :-D Na druhou stranu fenka hárá 2x ročně a jsou s tím spojené určité "nepříjemnosti" Vše má svá pro a proti.
Jestli se ti líbí tato rasa, chci jen upozornit, že je to hodně živý pejsem s přemírou energie a rozhodně to není žádný gaučák. Je to dynamo :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 17:38 honza – Re: 111muf
Děkuji za odpověď.

Ještě bych se chtěl zeptat, je lepší do bytu pes nebo fenka nebo je to jedno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 17:36 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: honza
Fotka k příspěvku No podle mě je to 100% Jack Russell teriér krátkosrstá forma. Na fotce je zřejmě štěně. Škoda že není vidět celé tělo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 17:19 honza
Fotka k příspěvku Dobrý den, potřeboval bych poradit a jaké plemeno se jedná na obrázku? Je to Jack Russell teriér? Moc mi to nepřipadá.
Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 12:11 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jana
Nevím. Plemeno staford neznám. Znám Amerického stafordšírského teriéra a Stafordšírského bulteriéra.
Můj Scotty je stafordšírský bulteriér. Je to mazel jako většina stafíků, aktivní podle toho, kolik aktivity mu dopřeju. Vydrží se mnou tři hodiny na procházce běhat sem tam, vydrží tři hodiny běhat s podobným pejskem, ale taky vydrží celý den se mnou v posteli, když mne bolí noha a nemohu s ním jinam než 2x na dvůr vyvenčit. Stafíci jsou obvykle klidní psi. Nejsou moc velcí - výška v kohoutku tak do 41cm, váha tak do 21kg u psů, 18 u feneček. Milují děti a celou svou rodinu. Vyžadují velice dobrou socializaci a důsledné vedení, nejsou agresivní vůči lidem, problém mohou mít s jinými psy stejného pohlaví. Jsou velmi chytří, vše si pamatují a když jim něco jednou dovolíš, pamatují si to. Pro mne je velké plus, že prakticky vůbec neštěkají. Co se týká výcviku, je velmi chytrý a snadno se učí, ale nikdy z něj neuděláš obránce nebo hlídače. Obrany dělá jako hru, a hlídač prostě nebude - i když se na zkoušky dá naučit hlídat nějakou věc - ale dělá to po svém. A ještě jedna věc - stafík musí být v bytě nebo aspoň v domě, nemůže být venku. Je tak vyšlechtěn, celé stovky let žil s lidmi v jejich rodinách a domech. Nesnáší samotu, je hodně kontaktní a hlavně nesnese zimu. Má krátkou srst a zcela mu chybí podsada, takže někde v kotci by zmrzl.
Amstaf je větší (asi o 10cm) a má odlišnou povahu. Jejich majitelé je milují a chválí stejně jako majitelé stafíků chválí stafíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 22:10 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Jana
měj ručku ladnou při výběru plemene a ať si to užíváte s rukávem i na poli... a to ať je pejsek jakýkoliv povahy či vybočuje náturou konkr. plemene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 19:51 Jana Re: Libas
Fotka k příspěvku možná mě nakonec přítel ukecá na staforda.
Jen se nevyznám v těch velikostech a rozdílných váhových kategorií..
Měla jsem spíše u tohoto psa obavy, že rozdíl staforda kousnutí a jiných menších plemen je přeci rozdíl v síle a odhodlanosti psa...
Borderku doma máme a toho našeho si neumím v bytě představit navíc na obraně sice kouše ale bojí se spíš aby někomu neublížil tak to dělá opatrně a za to má body dolů.Pro přítele jsou chlupy obtíž - borderka,belgičák(rozmazlený na naháči)
Bostoňáka má tchýně to je mazel ale pro mě moc uštěkanej :-)
děkuji za rady

pac
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2014 00:35 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jana
Stafordšírský bullteriér je plemeno k dětem přímo stvořené. Vřele doporučuji. Zároveň doporučuji vybrat si chovku, kde jsou psi od malička socializovaní, žijí s rodinou, pokud možno s rodinou s dětmi, aby štěně bylo na děti zvyklé od malička. Bude ti vyhovovat i temperament - stafík udělá, co ti na očích uvidí, když s ním budeš chodit cvičit jakýkoliv sport, bude nadšený, když nebudeš mít zrovna moc času, bude rád doma. Je to pes rodinný, vhodný do bytu, není velký, ale třeba obrany ho prý hodně baví (my na obrany nechodíme). A má jednu obrovskou výhodu do bytového domu - vůbec neštěká (až na jednu výjimku, která se to očividně naučila od sousedovic psa. Doufám, že Scotty to od sousedů nepochytí, přeci jen u nás doma není sousedovic štěkání slyšet a na dvoře ho nenechávám, aby se to nenaučil).
A za mě - borderku nedoporučuji, vyžaduje strašně moc aktvity, a ty jsi přeci jen chtěla pejska úměrného i co se aktivity týče. I když borderky a beardedky jsou jinak moc krásní psi. A teď si vyber palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 21:32 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Jana
V podstatě všechna plemena vhodná ke sportům,které zmiňuješ, jsou vhodná i k dětem. Stejně tak staford (tam je spíše nutno zvážit svoje zkušenosti s výchovou a povahu stávajících čtyřnožců ve smečce - rodině). Téměř u všech psů záleží pouze na vlivu chovatele, socializaci a výchově.

Středně velkých či menších plemen, aktivních, vhodných pro uvedený sport a výcvik je mnoho(mmch. jsou i rasy,se kterými se lidé těmto sportům běžně nevěnují, ale činí-li tak, mívají velké úspěchy a zábavu na obou stranách, např. pudlů, skvělých obranářů znám několik a král. má v kohoutku 45 - 60 cm www.bohemiawillow.cz/…/).

Záleží spíše na Tobě, co upřednostňuješ celkově za povahu psa, zaměření, vzhled, druh srsti, gen. vlohy atd. a také, jak daleko to hodláš v oné obraně a stopách se psem dotáhnout... či jestli to má být pro Vás jen zábava.
Můžeš si vybrat mmj. např. z řad teriérů, menších ovčáckých plemen apod. a také z malých ras vhodných pro tento výcvik, ale i z plemen, o kterých se tak často v souvislosti s těmito aktivitami nemluví(např. střední knírač, ale i austral.kelpie, border kolie, českej strakáč, choďák aj aj aj.).

Nezapomeň také na to, že leckeré větší plemeno má velké rozdíly mezi pohlavím, takže pořídíš-li si fenku, je velmi drobná a malá oproti psu - samci, který může být obr a velikost se liší zvláště u některých plemen (nutno vyhledat dle standardu)

www.sportovni-kynologie.cz/…

2.bp.blogspot.com/…

media0.webgarden.cz/…

nd01.jxs.cz/…

encrypted-tbn2.gstatic.com/…

www.ifauna.cz/…/

Otepluje se, zajeď na některé závody v obranách či sportech, které Tě zajímají a vyber akci, kde budou třeba i kříženci všech druhů a velikostí... ;-) (i útulky jsou plné různých bezproblémových všemožných adeptů na uvedené aktivity, středích, mrňousů i větších).

Co se týče chovu psů v bytě, já to tak mám již desítky let a byly doby velké smečky - několika psů (různých velikostí) s dětmi (a jde to v pohodě, i když je dítě alergik, nejdená-li se o nějaký extrém). Např. hafici.net/fotogalerie.php… . Pravda, musíš chodit pravidelně ven (což by ovšem měl i ten, kdo má psa na zahradě - mmch. tam pak ani nečůrá), častěji uklízet, hlavně, má-li pes hustou podsadu a nemůžeš v mínus dvaceti nechat psa ležet půl hodiny někde před krámem, když doma máš plus dvacet, ale to je asi tak všechno. Venku jsou psi sportovci a doma gaučáci na mazlení. Přesně, jak popisuje Katy.

Jinak třebas za mě, když to shrnu - borderku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2014 19:07 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Jana
Já mám dva belgičáky (tervíka a gréna) - t.č. v bytě 2+kk... starší má spoustu výstavních i pracovních úspěchů, jsou to psi velmi skladní, velmi aktivní a se správným přístupem dokáží téměř cokoliv :)
V bytě spí nebo jinak odpočívají - není problém. Odpočívat se musí. Jakmile ale jdeme ven nebo na cvičák, je to "třistazmísta" :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2014 18:26 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Jana
Fotka k příspěvku Tak třeba bostonský teriér, je živý a aktivní, vysoce inteligentní, také však přiměřeně ostrý a ušlechtilý. Je odvážný a sebevědomý, přitom však ne tvrdohlavý. Díky vrozené vysoké inteligenci se rychle učí a s jejich výchovou nebývají problémy. Je přátelský, věrný a poslušný, má rád hry a dobře se cítí mezi dětmi. Bostonský teriér má vynikající povahu a smýšlení, což z něho dělá nesrovnatelně příjemného společníka. Obecně se o něm říká, že je to kašpar se smyslem pro humor a nezkazí žádnou legraci. Je to jemný svalovec s elegancí a sportovním duchem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2014 16:50 Jana – aktivní pes do bytu?
Ahoj jsme na dědině v bytu 3plus 1, máme 4 letého naháče, v rodině máme border kolii,rotvíka jezdíme aktivně na cvičák, obranu, stopy, závody, znalosti by byly. Akorát že s náháčkem je těžké pořízení cvičit umí, ale nebaví ho to a co se týče špatného počasí pohořím u něj se cvičením. Jezdíme stále s pejsky a ráda bych si k němu pořídila nějaké plemeno, se kterým bych mohla aktivně věnovat obraně,závodům, stopám, ale kvůli bytu by měl být "úměrný" ve výšce, váhou a aktivitou, přeci jen není zahrada.
Mívaly jsme i dobrmana ale přítel tak velkého psa doma nechce a zase nevím, zda by menší plemeno jako je staford byl vhodný k dětem...
Jaké máte zkušenosti s plemeny v bytě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.11.2013 14:45 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
Jaj, tak na vypití byly včera jen 2 litry, další dva byly na dnešek pro mne a kolegu po práci... takže už jim dáváme taky na prdel :-) Jen kolega je nějak nerudný, že piju moc pomalu... ale po včerejší noci se mi nikdo nemůže divit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2013 10:36 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Libas
:) to by mohlo byt zajimave povidani po tech 4 litrech smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 22:56 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
Kdepak, děvče, já jsem bezmezný optimista a věřím všem... dokud mne nezklamou... Ale věř či ne, většina lidí je v pohodě, skutečných hajzlů je jen pár... bohužel, ti zaměstnávají mysly spousty lidí.... No, ale to by bylo na dlouhé povídání, ne na příspěvek při popíjení 4 litrů posledního letošního burčáčku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2013 21:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: sgualdrina
sgualdrina napsala: ,nemuzes byt furt jen negativni,ja vim,ze dnes nekomu verit nebo byt optimistou je tezke...



MŮŽE MŮŽE MŮŽE, NECHŤ V TOM Libas POKRAČUJE.... MOOOJE PARKETA A GUSTO! love potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 17:55 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Libas
jo tak jasny jsou i takovi "lide",ale ja mam treba na baraku 2 v dome a Lafitka je venku v boude pres noc..ale pres den se ji venuju stejne jako ostatnim,chodime ven atd..ale taky znam par lidi,viz sousedi,kteri tam maj ovčaka,ktery nikdy nebyl za plotem( pokud jim nezdrhnul) a oni tam jeste nebydli,takze je tam vecne sam,no chudak..ale zas vsichni nejsou tak spatni,nemuzes byt furt jen negativni,ja vim,ze dnes nekomu verit nebo byt optimistou je tezke... ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 2630x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/226-prosim-o-pomoc-s-vyberem-plemene