Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Prosím o pomoc s výběrem plemene

 

NápovědaFórum » Chov psů » Psí rasy 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Prosím o pomoc s výběrem plemene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2011 15:34 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
To by si goldeny i labíky nemohl pořídit nikdo,kdyby přihlížel k tomu,že mají sklony k těmto nemocem.Jezdím na psí tábory retrívrů a neslyšela jsem od žádného majitele,že by si stěžoval zrovna na tuto nemoc.Koneckonců každému pejskovi se může něco stát.Když pes nemá nadváhu a má přiměřenou pracovní zátěž,nemusí to být až takový problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.01.2011 11:34 NIKO – Re: Katy
PROMIŇ,uteklo mi to.Ale myslím,že to platí i o nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 11:29 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Já se bavím o goldenech... kamarádka dělala bakalářku na toto téma a výsledky jsou dosti děsivé.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 11:28 NIKO – Re: Katy
Těch jedinců je opravdu hodně!Podívej se do rodokmenů.Na psovi s 2/2 nepoznáš,že ji má.Tass se dožil skoro 12ti let a utracen musel být kvůli akutnímu selhání ledvin.Mám ho někde na videu v 10ti letech a neřekla bys nikdy,že měl 2/2 :-) Nebudem se přít o tom,že "pracáci" jsou negativní.Jsou na tom jak exteriéráci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 11:11 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Ale to zdraví ...hmm Kolik jedinců je s DKK 0/0, max. 1/1? moc ne.. a osobně bych fakt nerada, kdyby mi pes během 2 let přestal chodit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2011 11:10 NIKO – Re: Blanka
"Určitě je potřeba ale menší pejsek kvůli velikosti bytu, v tak malém by se větší pejsek trápil."
Pes je smečkové zvíře a je mu naprosto jedno,v jak velkém bytě bude s pánečkem žít.Mi se moc líbí ZLATÝ RETRÍVR ano Nekonfliktní povaha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 11:09 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Blanka
Tak snad víte, co děláte :-O
Abyste z toho pak neměli šok vy :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 11:09 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: Blanka
jo a odkud jsi??? Jenom že TT jsou v Praze tak aby si počítala s případnouz cestou =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 11:02 Blanka
Má to být léčba šokem, pejska určitě pryč nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2011 20:55 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: Katy
no právě ... po Vánocích bylo tolik psů zvlášt štěňat.... zrovna to štěně RTW+NO bylo nevyžádaný vánoční dárek :-| tak bych nerada aby útulkáček zkončil znova v útulku
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2011 20:38 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: defisa
s tím souhlasím.. pejsků jako nevhodných dárků už tady bylo tolik :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2011 20:35 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: Blanka
promiň že se ptam ale si si jistá že pán o pejska stojí?? aby chudáček neskončil zase v útulku protože většinou pokud nebyli pejsci týraní tak jsou to nevyžádané dárky a všechno včetně karantény si musí prožít znovu =(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2011 15:50 Blanka
Díky!

Pán nemá vůbec ani ponětí o tom, že bude obdarován pejskem. Myslím, že s výchovou by nebyl problém, jako komplikaci to nevidím, naopak. Určitě je potřeba ale menší pejsek kvůli velikosti bytu, v tak malém by se větší pejsek trápil.

Trochu limitující je to, že nového parťáka je potřeba sehnat tak asi v horizontu za dva týdny až měsíc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2011 15:31 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: Blanka
Tak štěňátko by se určitě našlo a v TT se věčinou i psi učí základní poslušnost.... Teď je tam zrovna štěně 4 měsíce ale je to kříženka NO a RTW takže bude veliká ale je úžasná. Jestli máš FB tak se můžeš podívat na všechny fotky a získat info nebo se domluvit aby tě kontaktovali když se něco oběví =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.01.2011 10:27 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Taky bych se přiklonila k útulku,jestli nemá nárok na konkrétní rasu,je to asi nejlepší řešení.Je ale těžké radit takhle na slepo.Ono hodně záleží na tom,jak pohyblivého a časově náročnéno pejska nový majitel zvládne.Taky záleží jestli už má s výchovou nějaké zkušenosti,nebo jestli to bude jeho prní pes.Asi bych se přiklonila k výběru fenky,vzhledem tomu ,že jsou poddajnější a míň dominantní.Faktem zůstává,že oříšci jsou velice chytří a vděční pejsci a útulky teď po vánocích praskají ve švech,kolik jim přibylo nechtěných dárečků,přeji ti štastnou ruku,asi bych šla do útulku i s budoucím majitelem,ať si sebe ti dva vyberou navzájem.První pocit a pohled vesměs bývá tím správným pocitem. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2011 09:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: Blanka
Samozřejmě dá,teď zač. roku jich bývá i víc než obvykle, prohlídni si nabídky. Když si vezmeš ovšem bezpapírový štěňátko, moc dobře nevíš, jestli Ti z něj vyroste jen střední pes... Jistě seženeš i odrostlejší štěně či pejska, který nebyl nijak týrán apod. Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2011 13:38 Blanka – Re: defisa
Díky za tip! Přiznám se, že kdybych vybírala pejska, tak bych útulek brala v potaz, ale mám strach, že pejsek bude "komplikovanější". Dá se v útulku sehnat treba štěňátko?

Koukám zatím po inzerátech a po charakteristikách různých plemen, zatím se mi k budoucímu paníčkovi hodí nejvíc francouzský buldoček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2011 12:58 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: Blanka
a já můžu příme doporučit jeden útulek kde dobrovolničím a o zvířátka se starají opravdu moc dobře a nejsou to psi z typických kotců ale z domácích depozit =) je to Os Tolavé tlapky tak kdyžtakse jukni na stránky a nebo napiš mě (defisa@seznam.cz) a dám ti info, kontakty atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2011 22:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: Blanka
Též se přikláním k menšímu pejsovi z útulku. Útulků je mnoho, lze sehnat i pejsek po starších majitelích, bezproblémový, klidný, jen je potřeba tomu věnovat trochu času...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2011 19:53 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Blanka
každý pes má svou hlavu ano :-D
jinak co takhle adoptovat nějakého pejska z útulku? ;-) ten bude při dobrém výběru fajn společníkem, moc vděčný a je-li to pro staršího člověka, určitě uvítá, že nemusí vychovávat štěně
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2011 08:57 Blanka – Prosím o pomoc s výběrem plemena
Dobrý den,

sháním středně velkého pejska pro staršího člověka a nevím si úplně rady s výběrem plemena. Pejsek nemusí být moc chytrý a neměl by mít svou vlastní hlavu, hlavně aby byl hodně mazlivý a přátelský. Poradí někdo?

DÍKY!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 2630x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/226-prosim-o-pomoc-s-vyberem-plemene?od=151