Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Prosím o pomoc s výběrem plemene

 

NápovědaFórum » Chov psů » Psí rasy 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Prosím o pomoc s výběrem plemene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 15:45 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
No, já nevím. Já bydlím v domě, mám obrovský dvůr, ale pejska jsem vždy měl doma. Ale jak říkám, každý to má jinak. Vím o spoustě lidí, co mají psa na řetězu nebo v kotci a nechodí s ním ani na povinná očkování, protože mají strach, že by je pes pokousal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 13:51 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Libas
ja myslím,že jde o to,aby pes spal venku celoročně,proto psa na ven :) doufam,ze to takle bylo myšleno..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 12:58 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
Německý ovčák je o dost vyšší než 40 cm... 40 cm je stafík... nebo kokr, střední pudl... no, ale já nevím. Pořizovat si psa, kterého budu mít někde na dvoře... no, každej jsme holt jinej. On už ten zlatý retrívr je hodně kontaktní pes, který na dvoře asi docela trpí - pokud tedy na dvoře jen nespí a jinak není 10 hodin denně v kontaktu s pánem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2013 11:56 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
já už ani nevím co je středně velké,mě pšechno připadá malé :) ale s podsadou 100%..proč ne typickej německej ovčák,nebo něco v tom stylu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 21:21 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Tomáš Rubáč
Celkem pochybuju, že by beagle měl zrovna toleranci ke kočce :-D
Možná by stálo zato podívat se tady do atlasu. Můžeš si tam postupně rolovat a prohlížet fotky a když se ti nějaký pejsek zalíbí, tak si o něm víc přečíst, vyhledat si ho tady v prezentacích, klidně se zeptat těch, kdo ho doma mají... ale to by ses musel registrovat a taky vyvinout sám nějaké úsilí, ne jen: "Ha, jsem tu, poraďte mi."
Moje zkušenost je taková, že od chvíle, kdy jsem si řekl, že bych chtěl psa, mi trvalo 2 a půl roku, než jsem si vybral plemeno... Nakonec mi zůstaly v hledáčku dvě plemena a poté, co jsem se rozhodl, které z nich, tak do týdne jsem měl pejska vybraného a do měsíce doma. Tak rychlé to bylo proto, že jsem zjistil, že kamarádka akvaristka má chovku právě stafíků a má dokonce pejska přesně takového, jací se mi líbí, povahově i vzhledově, po předcích, které jsem znal nebo se mi aspoň líbili...
Co jsem tím chtěl říct - jsem moc rád, že jsem si dal tolik času a námahy s výběrem, protože dnes mám přesně takového pejska, jakého jsem si přál. A jsem moc rád, že jsem si pořídil pejska s PP a z velmi kvalitní chovatelské stanice, protože je přesně takový, jak má tohle plemeno být. PP není všelék, ale zabrání mnoha nepříjemným překvapením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 16:35 Tomáš Rubáč Re: petrab
Nějaký štěňátko co bych si mohl vychovat :-). Tu s tou teorií souhlasím, ale potřeboval bych poradit tu rasu konkrétně. Napadá mě bígl, nevím jsetli může být venku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 23:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Tomáš Rubáč
tak asi něco chlupatýho s hustou podsadou, středně velkýho s papírama, aby ti to nepřerostlo do doubla a od štěňátka veelká socializace na domácí zvířectvo nebo už hotovýho třebas z útulku, co už neporoste a čičiny i hafany to rádo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 16:46 Tomáš Rubáč – Výběr rasy
Dobrý den.
Chtěl bych poradit s výběrem rasy budoucího přítele.
Požadavky:
Musí být "venkoví"
Přál bych si pejska maximální výšky těch + - 40cm
Jelikož mám zlatého retrývra a kočku, měl by také k nim mít také nějakou toleranci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   02.09.2012 18:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: všichni a Ondrej
Na tyhle dotazy nevím,jak reagovat, protože buď si někdo dělá srandu či rozhodně si onen člověk nějakého psa za účelem, který uvádí, stejně koupí. Možná je plus, že se na to ptá. Takže já bych napsala asi tohle:

Předpokládám, Ondreji, že na chatě hodláš bydlet a dobu, kdy tam nebudeš, myslíš svou pracovní!! Pes je smečkový zvíře, takže není možný, aby byl někde převážně sám. A určitě navíc nechceš, aby Tě vlastní pes jednou nepoznal a sežral.

Pakliže chceš, aby ti pes vydržel středně, budeš kupovat granule střední třídy.
Do litru měsíčně by ses měl u středního psa, když budeZCELA zdravej s abnorálním genetickým kořínkem (což je v dnešní době nic moc šance), vejít.

Pakliže psa uvážeš, bude zlej a nesocializovanej a moc Ti toho navíc nepohlídá. Pakliže bude někde sám, spíš se bude možná ke zloději lísat z důvodu absťáku na přítomnost člověka. K tomu většina plemen se musí objekt NAUČIT hlídat a sama vod sebe to nedělá. To jsi zajisté zjistil i u těch Vašich mazlů, co jste měli doma. Pakliže chceš mít psa vycvičenýho ke hlídání, musíš s ním chodit na cvičiště. A né tejden, nejmíň celý měsíce a během života cviky občas opakovat. Navíc na míň či víc kvalitního hlídače musíte bejt dva - pes a pán. Nemysli si, že pro zloděje je problém psovi hodit votrávenýho kus salámu nebo ho seknout traverzou po hlavě, zvlášť když neni nikde nikdo. To je spíš jakýsi lákadlo pro úchyly, který nejdřív psa sadisticky zlikvidujou a zakončej to vybílením chaty.

Pakliže se o psa budeš pravidelně starat, kartáčovat ho, vytírat mu vlhkou srst, nebude mít parazity a žádné kožní problémy, budeš mu prát pravidelně to, na čem spí a bude celkově zdráv fyzicky i psychicky v pohodě s dostatkem výživy a pohybu, nebude smrdět.
Spíš než smradlavý psy potkáváme denně smradlavý lidi. A ti uměj smrdět už za pár hodin, i když je nikdo nezanedbává a jsou zdraví jak ta řípa.

P.S. Představ si, že si pořídíš psa, kterej nebude zcela zdravej, budeš do něj muset cpát desítky tisíc ročně u veterináře, krmit ho jen nejluxusnějšíma dietama a eště bude smrdět a nebude chtít nejen hlídat, ale ani štěkat. To by Ti pak vyšlo levnějc si na chatu nastěhovat někoho, kdo Ti to tam bude přes den hlídat s brokovnicí. Takže ten alarm a kamera a čidlo pohybu by byla, co se týče konkrétně Tvýho dotazu, dost dobrá volba.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   02.09.2012 13:56 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
kartonový dobrman s repráčkem a čidlem pohybu..spotřeba nulová,nesmrdí,neuteče,štěnke na vše co se pohne..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   02.09.2012 13:22 Dracula Re: Ondrej
Tvoje myšlení nechápu. Ze tvého psaní, nemáš žádné přijatelné podmínky pro pořízení psa a kort většího hlídacího na zahradu, takové lidi fakt "miluju"!, PES !!NA ŘETĚZU, ČLOVEK NA ŘETĚZU NEHLEDEJ ROZDÍL-to se prostě kamarádovi nedělá!!!spěchají, spěchají a pak se o psa nikdo nestará, mají ho jen na hlídání a okrasu domu a tím způsobem jak se "snaží" ho cvičit, z toho vyjde, že pes sežere každého při prvním střetu ... jestli se mýlím promin, ale to je má domněnka .

Prosím tě, pokus se to vyřešit jinak. Zařid si podmínky určité pro určitou rasu, přečti si vše o tvém vysněném psu a amatersky nevychovávej psa, který není vhodný pro začátečníky, cvičák bude nejlepší, ale až po všem seznámení s plemenem, jinak prosím zůstan fakt u alarmu !!! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   02.09.2012 12:55 Žena DaD [745]
Pořídila bych alarm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 12:42 Ondrej – Prosím o pomoc s výběrem psa
Dobrý den, prosím o radu.

Kupuji chatu na polosamotě, k celoročnímu bydlení.
Rád bych si tam pořídil psa.

Pozemek chaty není oplocený (aspoň zatím), takže bych se psem musel chodívat ven, nebo jej na dvorku uvázat aby neutekl. Jinak by měl být uvnitř objektu.

Jde mi hlavně o to aby když na chatě nikdo nebude, tak aby pes uvnitř zaštěkal, když by se někdo milh kolem.

Mám několik otázek:

Kolik stojí měsíčně výživa (obyčejné granule) středně velkého psa, výškou asi zhruba jako kokršpaněl? (většího psa bych nechtěl, moc velké...)


Jde nějak eliminovat aby pes smrděl? Už jsem byl u lidí co měli doma psy a to byl smrad.


Je těžké vychovat psa od štěněte aby na štěkal na cizí lidi? Vždycky jsme měli psa, který byl mazel a vůbec nehlídal.

Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 17:18 Mary & Enny
já bych pudlíka. Je střední velikosti, hodný, milý a přátelský s jiným psům i k dětem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:27 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Tak jak to dopadlo s výběrem psíka,ví se už něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2011 13:05 Žena myspu [276] – Re: defisa
Já měla pejska taky z Lukavic. Bohužel už je to dlouho a je v psím nebi. Doporučit můžu snad jenom tenhle útulek, protože je nejblíže v našem okolí a jiný jsem ještě nenavštívila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2011 20:17 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: Katy
vůbec o nějakých problémech nevím,známá si přes troju brala kočku a bylo to bez problému.naopak se mi líbí,že se zajímají komu zvířata dávají a nejsou vyloučeny kontroly ze strany útulku.Ale jak říkám každý by si to měl rozhodnout sám a hledat to nejlepší v okolí svého bydliště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 18:00 Žena defisa [80] - Teriéři
Fotka k příspěvku a další útulek kerý můžu doporučit jsou Lukavice ..... právě teď je tam soustu kříženců malých pejsků ... Treba Micky je to půlroční kříženka buldočka a knírače...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 15:47 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: pavlinapoddana
já jsem na Troju neslyšela zrovna chválu, ale už si nepamatuju, kde byl problém.. nevíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2011 14:41 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: Katy
Joooo,taky se mi ten jeho kukuč na první pohled líbil,kdybych hledala psa,určitě bych si v Troji vybrala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 14:39 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Fotka k příspěvku další krásný kouse´k,který by se mohl líbit,ale asi bude třeba aby si k tomu každý kdo hledá psa sednul sám a našel si útulek nejblíž svého bydliště.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 14:38 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: pavlinapoddana
Ten je krásný!!! potlesk ...............................................
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 14:35 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Fotka k příspěvku třeba v trojském útulku jsem teď viděla galerii asi stopadesáti volných psů po karanténě,ihned vhodné k odběru.Jsou tam snad všechny rasy,které si člověk může přát,pošlu jen ukázku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 14:23 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: defisa
věřím že se ten správný pejsek najde.Takových pejsků,kteří potřebují nový domov jsou stovky ,né-li tisíce.Můžu jen držet palečky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2011 10:51 Žena defisa [80] - Teriéři
pavlinapoddana napsala: ta je krásná a vypadá krotce a oddaně,to by mohlo být to ořechové. potlesk
Taky jsem si to myslela ale právě včera už si jí někdo zamluvil =(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 10:48 Žena defisa [80] - Teriéři – Sita
Blanko: Tak Situška je od včerejška na 100% zamluvená =( tak jesli se tu někdy ukážeš chtěla bych vědět jestli mam ještě hledat nějakého jiného pejska ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2011 19:13 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: Blanka
Je to střední plemeno takže kolem 30 cm a je opravdu vhodná pro starší lidi a ani nepotřebuje žádné dlouhé procházky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2011 16:18 NIKO – Re: sarka
Pán,který má něco přes šedesát,není starý,jen toho víc prožil!!!Musí vyčesávat a venčit svého psa.Má relaxaci,stále něco musí "dělat" a tak určitě stárne pomaleji.Procházky každému prospějí a on bude mít ještě zábavu a společníka.Když už bych měl volit,tak raději psa z útulku,než dát hříšné peníze za psa bez PP nějakému "VELKOVÝROBCI" štěňat bez PP.Psa z útulku tak alespoň zachráním. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2011 15:35 Žena sarka [401] – Re: NIKO
Fotka k příspěvku Jsem stejného názoru. To by si člověk nepořídil nic psa, koně, auto, atd. Je to o štěstí a náhodě. Já bych takhle nebazírovala, ale na druhou stranu bych si zase nepořídila nějaký extrém např. "mini" jorkšíra. Inzeráty typu "Prodám štěňátka MINI jorkšírů, váha v dospělosti do 2kg,... To mě fakt dostává do varu! rozzureny

Jinak pochybuju, že pán by toužil po tom, každý den vyčesávat svého psíčka. Takže bych nejspíš opravdu vybírala v útulku. Naši si taky vybírali pejska v útulku, fenečku si brali a měla po prvním hárání. Od samého začátku je úplně zlatá a neskutečně vděčná. S čím je křížená nevím, možná pinč, jagdteriér,... Přikládám foto ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 15:02 NIKO – Re: xanti
Něco se zveřejňuje,něco né,tak člověk musi stále hedat a zajímat se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 15:00 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
to je sice pravda, ale některé toho má mnohem více než ostatní :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 14:53 NIKO
Mám takové neblahé tušení,že zůstaneš bez psa,protože každé plemeno má něco :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 14:28 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
tak to já už jsem s výběrem psa nadosmrti poučená....už nevybírám dle vzhledu, ale dle zdraví a povahy...což u mě dobudoucna splňuje vipet ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 14:12 NIKO – Re: xanti
Já zastávám názor,že když si něco kupuji tak proto,že se mi to líbí.Proto jsme si vybrali boloňáka i přes náročnost údržby srsti.Když je jak má zhruba být,tak je hodně pěkný,tak,jak trošku upravovaný york.Výška 27 cm asi nebude pánovi až tak stačit,šeltie je o 10cm větší a také moc hezká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 13:41 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
vím jak je náročná a vím jak vypadá ostříhaný - sice hrozně...ale povahově je ke staršímu člověku supr!ve městě ho má spousta starých lidí, je dobře zvladatelný, milý....
nesmíš brát jen jak vypadá...ostříhaný jork dle mého také vypadá hrozně a kolik jich po světě běhá ostříhaných-většina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 13:17 NIKO
Byšonek a boloňák-jejich úprava srsti je opravdu náročná.Kdo ho nemá,neuvěří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 13:10 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
xanti napsala: já bych si ještě dovolila doporučit bišonka ..
Ber to z pohledu budoucího majitele: 60-ti letý pán může mít vůči nadýchané bílé kuličce jisté předsudky - co tomu třeba řeknou jeho přátelé.. hlediska výběru psa jsou fakt různá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 12:54 NIKO – Re: xanti
Jak ale ten byšonek a boloňák vypadají?No hrozně.Chodí tu u nás jeden takový ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 12:41 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: mimišák
jj, jakého si kdo psa vychová, takového ho má =)) my umíme jak lítat a být prdlí, tak i odpočívat na gauči ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 12:40 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: xanti
Právě bostonek je povahou podobný spíše frbuldočkovi (tedy alespoň ten, co ho znám).. ono je to možná výjimka - taky znám klidného a mazlivého JRT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 12:40 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
ono v podstatě každý pes se musí vyčesávat...některý hůře, některý lépe...na to se hledět nedá... a jak jsem psala např. bišon se dá ostříhat a starost o srst odpadá...(ne že bych byla zastáncem stříhání)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 12:37 NIKO
Úprava-vyčesávání-šeltie není tak náročná,jak třeba u boloňáků a jemu podobných psů.I čivava se musí česat ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 12:37 Žena xanti [442] - Teriéři
já bych si ještě dovolila doporučit bišonka - je to milý mazlivý a nekonfliktní pes.... máme jednoho v rodině a nemůžu o něm říct ani půl zlého slova!!
se srstí problém není - dá se ostříhat
sice také trpívá na luxaci, ale při dobrém výběru najdete toho správného!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 12:34 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: mimišák
pěkně napsáno ;-)
ale teriéra bych nevolila....to samé jako u jorka - nezdá se, je malej, roztomilej, ale ďábel a velice aktivní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 12:33 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Blanka
Nelze Vám odpovědět vzkazem - dovolím si teda ještě krátkou úvahu: předpokládám, že pán nebude mít zájem převelice pečovat o srst: tedy asi budou vyloučena společenská plemena, která vyžadují časté kartáčování a složitou údržbu (trimování, stříhání..). Pejsek bude v bytě? Pak asi budete volit hladkosrsté varianty. Čivava je všechno jiné než líný pes, nedejte se zmást velikostí - umí být tvrdohlavá i uštěkaná. Napadá mne ještě brabantík a bostonský teriér. Přeji hodně štěstí k nalezení psa podle Vašich představ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 12:31 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
supr nápad! sousedi (straší lidé) mají fenku...úžasný psík!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2011 12:31 NIKO – Re: Blanka
Moje rada-ŠELTIE.Krásný,nenáročný a inteligentní psík.Výška v kohoutku,psáno v atlase,je 37cm.Má rád procházky,je rád doma a je příjemný společník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 12:29 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: mimišák
to mě taky praštilo do očí...pro člověka, který chce klidného psa na společný život, naprosto nevhodné plemeno...potřebuje hodně zaměstnat a pán by mohl být velice nešťastný ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 12:28 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Blanka
šarpej bývá docela oříšek na výchovu a stanovení hranic...
čivavu určitě ne - převažují negativní zdravotní problémy - luxace, fontanela, srdce....prostě mrzáčci
to už raději toho pudlíka (ikdyž já je nerada, hodně starých lidí je mívá)
ale být vámi, raději navštívím ten útulek, staršímu člověku pomůže, když nebude muset vychovávat štěně - dá to mnoho práce a pokud v útulku dobře vyberete, pejsek mu bude vděčný celý život....většina oříšků je fajn =))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 12:17 Blanka
NIKO: Pokud vím, tak bude mít čas ráno a potom tak od čtyř po práci, je na tom zdravotně zatím dobře, je mu něco po šedesátce a pejska bychom k němu viděli na mazlení a lehké procházky.


Defiso: prosím jak je ten pejsek velký? Labrador je totiž dost velký...jinak vypadá dobře :)


Aktuálně teď tedy sleduju francouzské buldočky, čivavy, mopsíky, pudlíky, šarpeje...jde mi o velikost tak do kolen, spíš menší (abych definovala, co si představuju pod střední...ono to asi nemusí být moc přesné) a hodně nekonfliktního mazla. Ve smyslu čím línější, tím bude paníček spokojenější :)

Všem moc děkuju :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 2630x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/226-prosim-o-pomoc-s-vyberem-plemene?od=51