Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Prosím potřebuji pomoc s YORKSHIRE TERIÉR

 

NápovědaFórum » Chov psů  

+ přidat příspěvek
Prosím potřebuji pomoc s YORKSHIRE TERIÉR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.05.2013 15:28 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: smidakkuba
Jestli po doléčení zánětu je na tom stejně, jako dřív, je patrně spíš klidnější. Jestli je na tom jinak, vyšetření zopakuj. Též jí můžeš dát nějaký přípravek dle veterináře na větší vitalitu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 11:51 Muž smidakkuba [0] - Společenská plemenaRe: petrab
Měla zánět žaludku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 07:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: smidakkuba
zánět čeho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 05:50 Muž smidakkuba [0] - Společenská plemenaRe: petrab
Zapoměl jsem nepsat že tomu je asi 4 měsíce co měla problémy nejedla a chovala se divně byli ji tedy udělány kompletní krevní testy a potom byla léčena na zánět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 23:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: smidakkuba
nech vyšetřit např. štítnou žlázu, i když by patrně byl přítomen i jiný problém..., každopádně preventivním krevním vyšetřením nic nezkazíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 22:58 Muž smidakkuba [0] - Společenská plemena
Ahoj mám takový možná hloupý dotaz. Naše starší fenka Amy(ejmi) je zkrátka děsný lenoch.Jen by furt spala,jedla a dělala bobky.Chci se jen zeptat jestli je toto chování normální jestli nemůže mít třeba nějaký dlouhodobý zdravotní problém.Je teda pravda že už je starší (7 let) tak asi má jen ráda svůj klid. :-) Jen mě to překvapuje protože všichni do mají yorkšíry tak jsou aktivní věčně lítají po venku a ta naše jen sedne venku na terasu nebo k jezírku a kouká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 20:07 knapek
to nemam :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 19:27 Žena sarka [401] – Re: knapek
A máš ji v elektronické podobě? Já myslím, že asi nee.

myslím, že pro začátečníka tahle knížka není úplně na škodu... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 18:29 knapek
tu knižku mam taky ale jsou i ve stejné ceně podle i lepsí než tato ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 14:51 Žena sarka [401] – Re: yorkshire
Fotka k příspěvku Když mi do soukromé zprávy napíšeš mail, přepošlu ti notoricky známou knížku o Yorkšírském Teriérovi. Myslí, že by jsi se tam mohl dočíst spoustu potřebných informací. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.03.2011 11:37 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
To je přece nesmysl, nechodit se štěnětem v noci čůrat. A ještě ho pak za to trestat. To se pak stejně nevyspí, protože se mu bude chtít ale bude se stresovat, protože když to udělá, potrestáš ho... tone Já jsem se štěndem nelítala co dvě hodiny ale 2x za noc jsme ven stejně šli a bylo jedno jestli pršelo, jestli na mě nalítávali komáři nebo se mi prostě nechtělo - nebudu ho trápit. Postupem času se štěně naučí udržet to dýl, ale ne v tak nízkém věku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   28.02.2011 21:37 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Když byla Cherryna ještě štěndo,byla jsem vzhůru na každé její nadechnutí,nevyspala jsem se asi měsíc jak důsledně jsem hlídala její dech,pohyby v pelíšku,kvíknutí ,nebo její divoké sny.Doma se mi vyčurala jen jednou,nebyla to její vina,jak tady už bylo napsáno,to už mě únava tak skolila,že jsem to prostě nestihla.Dodnes,když se mi doma třeba vyzvrací,když sežere hodně trávy,jí naopak pochválím že to s ní šlo ven,nikdy netrestám za něco co nemohla ovlivnit.Když někdo začne trestat ,nebo kárat je zaděláno na celoživotní trauma,pes se stejně vyčůrá,ale tajně,aby o tom dotyčný nevěděl.Nesnesu výchovné metody typu,vymáchat mu v tom čumák-to bych máchala spíš majitele štěněte.3těnda jsou v socializaci neskutečně učenlivá a sami brzo a rádi pochopí ,že venku je to pro ně lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.02.2011 21:02 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Zdeňka a Dorry
Nechápu proč nechodit se štěnětem v noci ven. Když budeš mít lidské mimino, tak ho v noci nedáš čůrat tam kam má, nebo ho nepřebalíš? Má přece spát, parchantík - co ho to napadá - čůrat! Čůrat se má jen v určených, nejlépe předem naprogramovaných hodinách!

Mimochodem - zajímalo by mne jednak čemu říkáš "okamžitě pochopila" a za druhé by mne zajímalo jak jsi přišla na to, že psi potřebují čůrat častěji než feny.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 20:48 Žena Zdeňka a Lolly [220] - Společenská plemena – Re: petrab
coze coze coze Osobně se mě ptala,na to,když není doma.Jinak z části souhlasím. Mám druhého pejska a to co jsem napsala,tak je pravda,přece v noci nebudu chodit se štěňátkem ven. V noci by mělo spát a to jsem pejska učila. Nikdy jsem s ní neměla problémy.Vše okamžitě pochopila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.02.2011 19:45 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: Zdeňka a Dorry
Malé štěně je nutno stále sledovat a preventivně ho vynášet ven po probuzení, jídle, hře, průběžně cca co 2 hodiny ve dne v noci a po vykonání potřeby venku je nutno ho abnormálně pochválit a klidně odměnit pamlskem. Čím méně nehod doma, tím rychlejší úspěch. Použití pleny v bytě sice může někdy pomoci v případě delšího pobytu majitele mimo domov, ale může z toho vyplynout velký problém do budoucna. V případě, že štěně se vyprázdní doma, nemůže za to, je to chyba člověka, že štěně dostatečně nepozoroval a nevynesl ho včas a rychle (aby nepočůralo v náručí jeho). Proto je dobré ukázat na nehodu v klidu prstem s určitým slovem, třeba FUJ(pochopitelně štěně zpočátku neví, co toto slovo znamená a naučí se rozumět mu postupně, protože se vyslovuje nepříjemným tónem, které chápe)a se zamračením (na gestikulaci reagují zvířata nejlépe) bez řečí štěně čapnout a vynést ho tam, kde má potřebu udělat a chvíli vyčkat, zda-li nebude vyprazdňování pokračovat a poté velmi chválit. Do přibližně 5. měsíce nefungují ještě u pejska svěrače tak, aby vydrželo delší dobu nečůrat a tato doba se jen postupně od štěněcího věku prodlužuje. Děti taky někdy chodí na nočník již v roce a někdy až ve 4 letech, rozhodně je musí ale rodiče na nočník včas vysadit a nečekají, že si o to řeknou a jde i o individuelní záležitost. U pejska je výhoda, že jde o pár měsíců a nikoliv o pár let. Navíc pejsek svým chováním dá majiteli najevo již za týden, deset dní, že se mu na záchod chce.A to je docela prima, narozdíl od lidských potomků, které se také nemusí léta tahat za krk a vláčet k nočníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 18:26 Žena Avona [292] - Teriéři – Re: Avona
Omlouvám se, je to kluk :-) stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   28.02.2011 17:31 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Zdeňka a Dorry
Jak v drtivé většině nepoužívám negativní hodnocení, tak tohle nešlo vydržet.
Je fuk, kde člověk bydlí - zda v bytě nebo v domku. Prostě se štěnětem se má chodit ven každé dvě hodiny (ve dne i v noci) a po každém probuzení, nažrání, hře. Za každou potřebu vykonanou venku veliká pochvala a odměna, trestat štěně za to, že já ho neuhlídám a nevezmu ho ven, je ptákovina. Daleko účinnější je psa hlídat a jakmile chce vykonat potřebu (ne až to udělá) tak houknout fuj, čapnout do náruče (tam se 90% štěňat nepočůrá) a ihned úprk ven (třeba v noční košili - to je fuk, u tohohle se nesmí koukat na sebe, ale na psa), kde bude štěně zas za vyčůrání pochváleno a odměněno. Když se to bude dělat důsledně, tak do týdne si začne říkat, že se mu chce - a pak po kousíčkách prodlužovat intervaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 16:53 Žena Zdeňka a Lolly [220] - Společenská plemena
Tak to jsme ti psali na foru. Já mám holku,ta vydrží dlouho nečúrat.Pejsci musí častěji.
Pokud bydlíš v chalupě,choď každou hodinu ven čůrat.Pokud jsi v činž, Tak já chodila 3x - ráno,poledne,večer. Mezi tím chodila na mokrou plínu v chodbě,protože čurá velmi často. Pak se to ale naučí sama.Když se počůrá mimo,tak ji vyhubuj a zatahej za krk a dotáhni na místo,kde má čůrat. V opačném případě ji pochval.Ale to je všechno v knihách i na internetu,musíš študovat,jako my ostatní. Každý pejsek je jiný a je to jen na tobě,jak ho vychováš. ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 16:38 Žena Zdeňka a Lolly [220] - Společenská plemena
Tak co přesně chceš vědět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 16:30 yorkshire
tam je to moc dlouhe a nesrozumitelne :-O ne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 16:29 Žena Zdeňka a Lolly [220] - Společenská plemena
Nejlepší bude,když si dáš do hledáčku na internetu vše o yorkshirech,tam je přece všechno,od malého štěňátka. Nebo o nich zakoupit odbornou knihu. Jestli tomu dobře rozumím. Já volila obě možnosti a vždy mi to stačilo. Tak by jí to mělo taky pomoci.Podle mě už pejska má,ale neví jak ho vychovávat.Taky nevím kolik jí je let,nebo zda má rodiče.
palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 16:18 Žena Avona [292] - Teriéři
Jen pro info - tazatelce je 12 let, tak prosím buďte na ní hodní, já už jí odpovídám, ale asi jí nepomůže, když to na ní budeme hrnout moc složitě. S pejsky nemá zkušenosti a věřím, že zde najde pomocnou ruku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 20:19 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: yorkshire
Jak poradit s chovem?? Nějak této otázce nerozumím.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 19:11 yorkshire
diky mocinky vsem kteri se na mne obratily ale ted potrebuji pomoc s chovem ne ano potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.02.2011 00:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Co se týče konkrétně yorků v našem okolí, pejsci s PP mají převážně operované čéšky, pejsci bez PP jsou velmi zdraví, ale spíše přerostlí.
Na nákupu štěněte bych vůbec nešetřila, (naopak jako chovatel bych dokonce hodně zbystřila, kdyby se zákazník podivně kroutil) a pořídila bych si pejska s PP, chtěla vidět oba rodiče a upřednostnila nákup od chovatele, který si budoucího majitele hodně lustruje a nabízí potvrzení o všemožném vyšetření svých hafanů. Cena cca 15 -20 tisíc. V případě, že Ti jde o peníze při nákupu, vezmi si maličké štěně voříška narozené v útulku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   26.02.2011 23:42 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Rexik
Tak záruka 100% zdraví taky "papírový" pes není.. každopádně je možné si vše dohledat díky rodokmenu. Dnes jsem našla yorky kolem 10000, to není tak moc. Sice na webovkách zbla nic o nějakém vyšetření, ale tím spíš bych chovatelce napsala... a psala bych už teď a všem. Jedině tak se chovatelé naučí své psy vyšetřovat a zjistí, že čím kvalitnější chov, tím kvalitnější zájemci (červavé jablko se najde vždy, ale aspoň jde vidět, že zájemcům na psech záleží). Já takhle nedávno s pár známýma psala na chovky kavalírů a hle - první výsledky se dostavují: začali vyšetřovat psy a objevuje se to i na webovkách. Jen nepolevit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   26.02.2011 23:36 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena – Re: Katy
Už bych si také nekoupila pejska bez PP. Rexík bude mít zřejmě doživotní problémy se zažíváním. Jeho sestřička Elí je ale v naprostém pořádku. Jejich maminka je však už v psím nebíčku.
Věnovala bych výběru štěňátka hodně času a hlavně bych se zaměřila na dobré reference chovatelské stanice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 19:31 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: knapek
A to měli udělané vyšetření patel a jiná? A jejich rodiče taky? Když už je ti putna, jak pes vypadá (i když za ty prachy by nemělo), tak by tě mělo zajímat zdraví! Ono existuje mnoho těchto malých voříšků, kteří nemohou na roce chodit a majitelé dávají desetitisíce za operace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 19:31 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: knapek
O to právě vůbec nejde :-( na těchto diskuzích (co jsem psala) je podstata snad dobře rozvedená..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 19:17 knapek
tak víš co my ty pejsky znaly takže jsme veděli co jsou zac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2011 18:51 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: knapek
Bez PP rozhodně nedoporučuji no více na diskuzi "psi s PP" a "množárny" ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 18:45 knapek – yt
ahoj cena záleží na tom jestli ches s pp nebo bez mi mame bez pp za 5 000. Máme fenku a jediná nevýhoda je háraní a všechny věci které k tomu patří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2011 11:09 Žena Zdeňka a Lolly [220] - Společenská plemena – Re: yorkshire
No já nejraději upřednostňuji čubičku,jsou mazlivější,učenlivější,nemusí často čůrat,jako pejsci. Zkrátka jsou to holky. Lépe se učí. Ale to je o názoru. Ceny se pohybují různě,mě nabízeli od 10 tis. do 15 tis. No jak a kde. Ale nakonec jsem si koupila Toy pudlíka. S tím mám dlouholeté zkušenosti. Tak držíme palečky při výběru a dej vědět,papá. palec potlesk ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 14:25 yorkshire – Prosím potřebuji pomoc s YORKSHIRE TERIÉR
Ahoj,
Potřeboval bych pomoct s koupí YORKSHIRE TERIÉR Potřebuju rady jestli samici nebo atd... na kolik to asi vyjde a jiné.




Měj se a díky čau potlesk palec ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 725x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/283-prosim-potrebuji-pomoc-s-yorkshire-terier