Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Napadení psa psem aneb rvačky

 

NápovědaFórum » Chování psů » Rvačky 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Napadení psa psem aneb rvačky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 13:50 Muž invalida [782] Re: Atika
Dva psy a fenu v malým bytě....no nějak se mi to nechce věřit. A to co absolutně vylučuješ můžou ti psi vidět jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.10.2013 11:43 Žena Atika [40] Re: therajce
Ten článek je ovšem zaměřený na možný útok psa na člověka a ne na druhého psa, což je dost rozdíl. A navíc třeba tohle "- nepořizujte si do panelákového bytu 3+1 dobrmana nebo podobné plemeno (nezvládnete ho venčit a dřive či později bude pes tak traumatizovaný, že kousne i člena rodiny, nemluvě o sousedech)" je teda hodně nesmysl - to snad platí o všech psech, kterým se páník nevěnuje. Měla jsem doma současně boxera, dobrmanku a brazilského filu, ve 2+1 a ani jeden nebyl traumatizovaný a NIKDY nevyjel po mě ani po rodině. Myslíte, že pes celodenně zavřený na dvorku bez zájmu jeho pána a jakéhokoliv vyžití nebude traumatizovaný? To už je spíš o psím vyžití než o tom jestli žije v bytě nebo u baráku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2013 18:42 therajce Re: malyLibor
V takovych připadech je zcela nutne zachovat klid i když to někdy nejde.Ja osobne bych popadla už v takove situaci popadla utočiciho psa za krk nebo za obojek a snažila se ho chytit za slabiny připadne bych donej kopala.Ja vim je to hnusny ale pokud vaš pes je slabši tak udělate cokoliv aby ste ho zachranil.Nebo pokud mužete vytahnout pepřak.Moje fenka druhej den po utoku byla take v pohode.Po tydnu se začala bat bilych psu(fena ktera utočila byla bíla) a jakmile slyši hlubši štekot tak zdrha domu.Pokud sveho psa nebudete učit k agresi tak by měl zustat klidnej a vyrovnanej.Ale nikdy nevite co si z utoku odnese a jestli se to neprojevi v dospělosti.Ale i takovej pes se da zvladnout pokud mu budete věnovat dost času.Hodně sem se o psech naučila i diky reportažim znalec psi duše od cesar milan.Najdete to na youtube-doporučuji.
Tady je take dobrej članek
www.celysvet.cz/…?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2013 15:28 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: malyLibor
malyLibor napsal:
1) co dělat, pokud by nás napadl nějaký jiný pes?
2) jak použít ten pepřák, abych tím neublížil Scottymu a sobě?
3) co dělat v případě, že by se pes do Scottyho zakousl a nechtěl pustit?
Všem moc děkuji za zájem a za odpověď.

Můžu k tomu říct jen něco málo z vlastní zkušeností.

1) nutná obezřetnost a pokud možno se snažit, aby k tomu nedošlo, resp. se pokusit útoku zabránit (pustit se do druhýho psa, zastrašení řevem, odkopat aj., vždy ale záleží na tom, proč pes napadá, jak, s jakou razancí (strach. averze, dominance, "zábava", nevychovanost, obrana teritoria atd. atd.)
2) jsou různý typy pepřáků s různou sílou střiku a různý reakce. Pakliže to pes "myslí smrtelně vážně", často pepřák nepomůže a může ho ještě vyprovokovat k větší agresi, někdy jen "cáknutí" psa zarazí a začne se starat o svoje oči, které ho pálí,...
Pakliže umíš dobře mířit a zachováváš klidnou hlavu, je možný použít střelu, která se proti Tobě neotočí při větru a zásahovost je iks metrů, každopádně by měl bejt Tvůj pes za Tebou či těsně před Tebou, zatímco ty s nataženou rukou střelu směřuješ. Pakliže nepůjde o střelu a použiješ kužel apod., pak je možný rozptyl dozadu na Tebe, v tom případě je opět výhoda, když Tvůj pes poslechne na zůstaň a ty vyrazíš s řevem kupředu a před "roztřikem" zdrhneš do příslušný strany. Rozhodně přímej zásah je nejúčinnější i na úkor toho, že lehce zasáhneš vlastního psa. Převážná většina sprayů psovi neublíží, je nutno ho ale důkladně omýt vodou a ošetřit oči. Opakovaně jsem byla přítomna použití spraye, sice měl následně problém s pálením očí, případně pustil, ale v danou chvíli to nezabránilo útoku. (Nutno podotkonout, že v případě, že Ti jiný pes napadne Tvého, měly by jít stranou veškeré obavy o zdraví druhého psa, protože chráníš svůj majetek, jen tak bude asi obrana v dostatečný razanci.Pochopitelně nutno znát též chování zvířat jako celek, protože někdy vypadá něco jako děsivej útok a přitom jde jen o vyhrožování bojácnýho strašpytla a ke konečnýmu střetu nedojde).
3) pakliže jde o plemeno, které drží a navíc je při sportu k držení při zákusu trénováno, pak jen tak nepustí, radno pouze vyčkávat, než bude chtít překousnout jinam a to může trvat vskutku hodně dlouho, protože jde o to neprohrát a zvítězit,jestliže dojde tedy k zákusu, v podstatě ti pomůže jen páčidlo, takže možno zakoupit a nosit u sebe a předtím si nechat poradit od těch, kdo s ním mají zkušenosti, jak ho použít. Pakliže není páčidlo, můžeš zkoušet lecos, třeba to může i pomoct, osobně mě nepomohlo ani páčení nohou, vytáčení varlat apod., čím větší tlaky, tím pes víc držel,otázka je použít v takový situaci přímej zásah do očí, nosu, tlamy, na genitálie právě pepřáku, ale rozhodně tím dostane zásah i Tvůj pes a není zaručený, že to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 11:51 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: malyLibor
Mohu ještě přidat jednu otázku? Jak postupovat při použití plynové pistole? Stalo se mě, že jsem skončila na ušním, byt se dva dny větral a psí vetřelci klidně běhali po zahradě dál. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 11:07 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér – Jak se zachovat v případě útoku psa
Napsal jsem to na rybicky.net do diskuse Akvaristé - pejskaři, píšu to i sem a napíšu to i do bulls skupiny na tlamoknize, protože potřebuji znát co nejvíce názorů, abych si to sám přebral a mohl se co nejlépe rozhodnout...
Takže už jsem rozhodnutý na 100% pořídit si pepřák, pro případ, že nás napadne nějaký volně pobíhající pes, abych ho mohl odradit. Jen nevím, jak mi pomůže, když útok psa může být tak bleskový, jak jsme zažili my v sobotu. Bohužel, byla to moje vina, ztratil jsem trochu ostražitost po povedené bulls akci, kde vše bylo OK. Naštěstí snad vše dobře dopadlo. Pes chtěl zřejmě dát mladému jen ponaučení, ne mu ublížit, ale i tak to byl pro mne docela šok. Scotty se z toho vzpamatoval rychleji než já. Nebo se tak aspoň tvářil, snad to nebude mít žádné negativní následky.
Já nad tím incidentem pořád uvažuju a pořád ho vyhodnocuju. Neumím si ale představit, co bych dělal, kdyby to byl skutečný útok a pes chtěl Scottymu opravdu ublížit. Jak bych ho z jeho čelistí dostal, kdyby nechtěl pustit? Tohle mne opravdu teď moc trápí.
Druhá věc, která mne trápí je, jak předejít tomu, aby se tak jednou nechoval Scotty, ale na to mám ještě půl roku čas. Pojedu na školení o psí agresi, budu Scottyho maximálně socializovat s různými plemeny psů ve psí školce a předcházet jakémukoliv agresivnímu chování. Nemá naštěstí takové chování ani mezi předky, takže toto téma teď neřešme.
Pro mne je teď podstatné:
1) co dělat, pokud by nás napadl nějaký jiný pes?
2) jak použít ten pepřák, abych tím neublížil Scottymu a sobě?
3) co dělat v případě, že by se pes do Scottyho zakousl a nechtěl pustit?
Všem moc děkuji za zájem a za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 11:02 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: therajce
No, tak já jsekm tedy docela v šoku. Když to tady čtu, tak se mi zdá, že žiju v úplně jiné zemi... Moc držím palce, ať vše dopadne dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 00:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: therajce
no, to je klasika, rozhodně je to tak, že dle zákona je každej majitel psa povinnen zabezpečit ho tak, aby nezpůsobil někomu újmu, jak to má udělat, to už dáno nikde není, může to být upřesněno v různých místních vyhláškám, jak jsem už zmínila. Rozhodně je posuzovaný, kterej pes si začal, resp. kvůli čemu k incidentu došlo. V konečnym důsledku je to ale tak, že újmu máš Ty.

U nás s místní hyenou se naopak řešilo, neb samozřejmě blekotala, že se psi rvali a že mě moh kousnout i ten můj (to jí totiž sdělili policajti, když tam byla na výslechu a dělala tam divadelní scénku, jakože - pani, von tu druhou pani moh klidně pokousat ten její pes a né ten Váš, na to jí bylo sděleno, že je zcela fuk, kterej pes mě zhryzal a proč, že je to ale kvůli ní, protože kdyby svýho psa zvládla, vůbec nic by se nebylo stalo. To mě docela překvapilo, protože jsem myslela, že tyhle její pindy budou zkoumat. Já ovšem měla několik svědků. Takže je důležitý, kdo to viděl a kdo se k Tobě připojí (většinou se nechtějí připojit ani ty, kdo u toho přímo byl).

Nenech se zastrašovat, kdo ví, co "protivník" je zač, s kym se zná a zda-li jim tam nepředved lepší divadelní představení.
Já Ti jen budu držet palce, jinak Tě v jednání s našimi úřady, ať jde o jakýkoliv, nemůžu nějak podpořit, protože mam na všechny specifickej názor a ten se s tim neslučuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2013 19:56 RUSSO Re: therajce
Buď pevná a vydrž.Držím Ti pěsti pro štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 17:09 therajce
Tak dneska sem byla vypovidat na policii.Prej ma vypověd neni uplna.Ješte ja sem byla ta podezřela,že prej muj pes byl bez voditka a utikal k nim.A že prej na to maj svědky,pritom tam nikdo u toho nebyl.A že prej sem po nich chtěla 1000kč a pak vic.Sem z toho zdrcena.Nevim jak se proti tomu branit.Pan policajt semnou mluvil fakt hnusne.Ješte mne varoval že když budu křivě vypovidat hrozy mi pokuta.Jen sem byla tak nervozni že sem si to po sobe ani nepřečetla.Mam to ale nahrany.Tak ted jen mužu tiše věřit,že p.policajt tam napsal to co sem řikala. :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 22:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: RUSSO
smich smich To se neomlouvej, to jsem pochopila, že mluvíš jako vo mý hyeně, že vo ní píšu, já psala vo naší hyeně, jakože vo ní neblekotám jen já, ale tady hromada lidí, který jsou už z ní KO.


Jinak u nás tedy jezděj taky autobusy, až se divim a v šalinoidních tramvajích je to fakt hustý, protože tam co se denně děje, je kolikrát na román za větší prachy než vydělala Rowlingová s Potterem.

Brno a Praha rozdíl jako Česko a Slovensko. Já byla v Brně někdy naposledy v pubertě asi a byla jsem nadšená, jak když jedu na dovolenou k moři...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.10.2013 21:54 RUSSO Re: petrab
Promiň!Já nemyslel,že ta hyena je Tvoje,to byl jen obrat k napsanému.Nejsem z Prahy,tak opravdu v ní MHD necestuji.Ale i u nás jezdí šaliny a autobusy. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 21:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: RUSSO
Hrdý bys být měl, protože co by leckdo dal za to, kdyby se podobný modely vyřešili rel. slušně a rychle a hl. definitivně.
Nikoliv má, ale zdejší naše hyena dostala pepřák a kopanců za 10 let už požehnaně vod všech možných stran. Lidé jsou tu ale asi takoví, že ženskou v důchodu pepřákem nekosej.
Povinnost každýho vůdce smečky je jí ochránit. A povinnost každýho člověka je ochránit svýho čtyřnohýho kámoše. Jsou ale tací, komu se to nepodaří. Možná jsou špatnými vůdci, možná ani vůdci neuměj být, možná by neměli mít psy. Ale mají je. A i oni, ať jde o křehkou slečnu, kulhajícího chlápka, stařenku nebo dědečka, či kohokoliv jinýho, by rádi chodili se svými chlupatými kamarády za deště či při sluníčku na procházky a užili si je. A ti skutečně sotva svou smečku ubrání před nebezpečnými psy různých individuí.
Nejen Ty bys klidně šel v MHD za řidičem. A možná i Tobě by se podařilo pořešit onu věc s policií. Ovšem s jakým výsledkem? Resp. s jakou prognozou? Je vidět, že asi příliš pražskou MHD necestuješ. Můžu se ale i mýlit, kdo ví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.10.2013 19:11 RUSSO Re: petrab
Na nic nejsem hrdý,ale pořádek kolem sebe si udělám. ano K Tvé hyeně.Bylo by mi jí líto,ale pepřák by dostala,popřípadě i majitelka,tomu věř.Já,jako vůdce smečky,budu svoji smečku bránit,je to moje povinnost.V MHD bych šel klidně za řidičem,ať sjedná nápravu.Pokud né,tak zavolám na policii a pořešíme tu věc. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 19:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: malyLibor
malyLibor napsal: A pozor, tím rozhodně nevolám po tom, aby lidé brali zákon do svých rukou, nechci tu mít divoký Východ.

Jen tak mmch. do některých lokalit by se domobrana alá divoká střední Evropa tůůůůze šikla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 19:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: RUSSO
RUSSO napsal: Zkušenost mám velmi dobrou.Paní už chodí se psem na vodítku a má ho tak pod kontrolou. :-DŽe v MHD někdo nedodržuje pravidla,za to mohou cestující,kteří se bojí ozvat a ŘIDIČ ano

Buď hrdej na to, že je pani funkční a že nebydlíš tam, kde pani nebo pánové maj mozek a IQ jinde, než tam, kde by aspoň sem tam mohlo bejt.
Nechtěl bys přijet na návštěvu? Třeba by se ti po 12 letech podařilo přesvědčit babu s místní hyenou, že nemá cenu platit co 2 měsíce pokuty, který jdou už do tisíců a účty z veteriny, že výhodnější by bylo nenechat trhat svým miláčkem jiný zviřátka?

A pravidla v MHD? smich , neni to spíš vo realitě? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2013 12:55 RUSSO Re: malyLibor
Já bych byl někdy pro,aby lidé vzali zákon do svých rukou,hodně věcí by se rychle vyřešilo. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.10.2013 08:37 RUSSO Re: petrab
Zkušenost mám velmi dobrou.Paní už chodí se psem na vodítku a má ho tak pod kontrolou. :-DŽe v MHD někdo nedodržuje pravidla,za to mohou cestující,kteří se bojí ozvat a ŘIDIČ ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 00:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: therajce
Hlavně Ti přeji, ať není žádné příště...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 00:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: RUSSO
Tedy jen tak mmch. nevím, jaké máš zkušenosti konkr. s policií a úřadem, co se týče napadení, ale není to až zas tak jednoduchý.
Pakliže se nestane něco fatálního, v podstatě se skutečně nic neděje.
Pokud jde o pokuty, záleží na soc. zázemí rodiny a majitele, takže pro někoho může být pětikilo smrtonosným výdajem, pro někoho je to pakatel, kterej ještě umocní se bavit, prudit či mstít. A sem tam se stane, že je pětikilo docela hodně, ale risk je zisk...

Co se týče vyhlášky o pohybu psů, každý starostka obce si může vyhlášku upravit dle libosti. Např. v Praze psi nemusí mít vůbec náhubek a košík, jedině na určených místech musí být přivázáni a v MHD mají být na vodítku s košem. Dodržuje to jen část lidí. Zcela běžně v tramvaji a autobuse pobíhají psi bez ničeho a parky a lesoparky okupují individua se psy, kteří napadají míň či víc psů.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2013 16:09 RUSSO Re: therajce
therajce napsala: Sem z Plzne.Včera sem byla take na uřade a tam mi řekli, že bud to jit nahlasit na policii zase a ty to přidaj k memu spisu nebo udělaji novej,a když podam stižnost na uřade tak ty to stejne postoupi policii k prošetřeni.V takovych připadech je nejlepši hned volat policii a nafotit nebo natočit to.Přište už nebudu vahat a budu konat.Dneska už přišel doktorce žadost od policajtu tak v ponděli to prej vypišeme spolu mi řekla p.doktorka.Sem na to zvědava jestli se tam budou psat i body nebo je to jenon nejake vyjadřeni k memu zraněni.

Vždyť jsem Ti to psal,co máš dělat ;-) Udělej si fotky když běhá jen tak a na policii je opět pošli ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2013 16:05 RUSSO Re: invalida
U nás ano!Neodrazuj tímhle lidi od toho,aby jednali jak mají ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 16:03 Muž invalida [782] Re: RUSSO
Známej či bohatej ji nedostane..atd sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 13:22 therajce
Sem z Plzne.Včera sem byla take na uřade a tam mi řekli, že bud to jit nahlasit na policii zase a ty to přidaj k memu spisu nebo udělaji novej,a když podam stižnost na uřade tak ty to stejne postoupi policii k prošetřeni.V takovych připadech je nejlepši hned volat policii a nafotit nebo natočit to.Přište už nebudu vahat a budu konat.Dneska už přišel doktorce žadost od policajtu tak v ponděli to prej vypišeme spolu mi řekla p.doktorka.Sem na to zvědava jestli se tam budou psat i body nebo je to jenon nejake vyjadřeni k memu zraněni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2013 12:44 RUSSO Re: invalida
Dostane-li někdo 2x za týden 500kč pokutu,bude převychovaný rychle :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 12:36 Muž invalida [782] Re: petrab
petrab napsala: dokud nebudou fungovat celoplošně zákony o náhubcích v ČR, můžeš doufat v náhubek u konkr.psů jedině, kdyby Vaše obce - což může - vydala vlastní vyhlášku o povinnosti náhubků pro psy u Vás, to by se stalo pravděpodobně jedině při opakovaném napadání psů, ale hl. lidí a stížnostech obyvatel, opakovaných místních šetřeních, příp. trestňáků, každopádně jakýkoliv následující incident, pakliže se to of. řeší, je vždy pro viníka více nepříjemný, ale bohužel nejde o nic mastného, netěší mne bohužel, že ti nic moc neporadím, ale nejlepší je stále dokola hlásit a hlásit incidenty, každé škrábnutí apod. a "votravovat" , nejlepší ale je, když máš svědky a navíc nejsi jediná, na podobný kretény můžeš narazit kdekoliv u nás, takže když se odstěhovat, pak frr z Česka, aby to už k něčemu pořádnýmu bylo Přesně...čechy nepřevychováš a zákony sou na píp............ a to nemluvím o vymahatelnosti........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 23:44 RUSSO Re: therajce
Každé město a obec má nějaká pravidla.Všeobecně pes bez náhubku musí být na vodítku a pokud jdeš u nás ve městě,tak i na vodítku by měl mít košík.Jsou vyhrazena místa kde ne.Vyfotil bych psa který si jen tak běhá bez náhubku a zavolal policii,ať přijede na místo a řek bych jim,že Tě pes napadá a blokuje.Fotky budeš mít jako důkaz.Ty fotky pošli policii emailem a k tomu stížnost.Když to tak uděláš 2x do týdne,začnou rychle jednat.Nenechají to jen tak,věř mi.Věř mi,že pokud se nezbavíš strachu z nich,budeš to mít čím dál horší.Cvičák Ti v tomhle nepomůže,tam se těch psů bát nebudeš.Pepřák udělá zázrak.Příště si majitel rozmyslí nemít je na vodítku a pes si rozmyslí Tě napadnout.Bude to pro ně tvrdá lekce,ale přece nebudeš chodit se strachem ven a ohlížet se stále,jestli nejsou někde nablízku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 22:50 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: therajce
dokud nebudou fungovat celoplošně zákony o náhubcích v ČR, můžeš doufat v náhubek u konkr.psů jedině, kdyby Vaše obce - což může - vydala vlastní vyhlášku o povinnosti náhubků pro psy u Vás, to by se stalo pravděpodobně jedině při opakovaném napadání psů, ale hl. lidí a stížnostech obyvatel, opakovaných místních šetřeních, příp. trestňáků, každopádně jakýkoliv následující incident, pakliže se to of. řeší, je vždy pro viníka více nepříjemný, ale bohužel nejde o nic mastného, netěší mne bohužel, že ti nic moc neporadím, ale nejlepší je stále dokola hlásit a hlásit incidenty, každé škrábnutí apod. a "votravovat" , nejlepší ale je, když máš svědky a navíc nejsi jediná, na podobný kretény můžeš narazit kdekoliv u nás, takže když se odstěhovat, pak frr z Česka, aby to už k něčemu pořádnýmu bylo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 21:14 therajce Re: RUSSO
No když je vidim z dálky tak strnu,ale snad mam take pravo si zajit do hospody bud pro cigara nebo posedet.A to nemužu jelikož tam sou oni.Jak toho docilit aby ty psy měli nahubek? Soudem? Snažim se nemit strach,ale to nejde po tom co se stalo.Jak s tim bojovat? Doktorka mi řekla,že se tomu nemam vyhybat :) je to na pousmani,protože když jednou člověk zažije něco takoveho tak jak se muže tomu postavit tvaři tvař (to se mam nechat roztrhat) když ten pes ten strach stejne vyciti.To nejde maskovat. Potřebovala bych asi jit někam na cvičak a vyzkoušet si to na jinem psovi.Ale když ja tak nerada ubližuju zviřatum,to bude pro mne vetši bolest nastřikat to tomu buldokovi do oči.Za všechno mužou majitele psu,že tohleto dovoli u takovych plemen.Ja se budu snažit docilit toho aby to dostali soudne aby nosili nahubek.Pokud to teda pujde. Do ty doby nebudu mit klid. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 18:02 RUSSO Re: therajce
Lekla sem se,to štene buldoka to vycitilo a hned bylo u mne a začalo štekat na mne.Určite si pamatuje ten incident a pach z meho psa.

Jelikož při pohledu na ty psy se jich "bojíš"(máš to v hlavě) začneš vydávat podvědomě jiný pach,pes to vycítí a na "slabou" kořist zaútočí.Stane se Ti to vždy i když půjdeš bez psa,nebo s ním.Základ je,"vyčistit" si hlavu.Pepřák je dobrá věc ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 16:41 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: therajce
Bez pepraku vubec nejdu ven.Take bych byla rada abych ho nikdy nemusela pouzit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 14:12 therajce Re: therajce
Tak dneska sem si pořidila pepřak.Doufam, že toho psa až mu to vstřiknu do tvaře ješte vic nerozběsnim.. To co se stalo s tou pani včera nema smysl hlasit,jelikož nemam svědky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 14:06 therajce Re: invalida
Urad mestkyho obvodu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 18:22 Muž invalida [782]
Co je to umo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 17:20 therajce Re: petrab
Tak ted my nezbyva nic jineho než čekat.2x sem potkala majitele psa a ani se nezeptal jak se mam nic.Dneska pro změnu sem si šla k nam do hospody ktera je hned u baraku koupit cigara a ja mam fakt štesti byli tam oba psy,ta ktera nas napadla na voditku a to pry štene volne.Lekla sem se,to štene buldoka to vycitilo a hned bylo u mne a začalo štekat na mne.Určite si pamatuje ten incident a pach z meho psa.Ta pani byla ješte na mne nepřijemna,že prej tam nemam lezt. No měla sem hroznej vztek.A pak kousek od baraku je pustila zase volne.Už nevim co delat,zitra pujdu asi podat stižnost na UMO.Mam strach nejen o sebe ale i o meho psa,že k tomu incidentu dojde zase a skonči to ješte hůř.Bydlim tady necelej měsic a už se chci odstěhovat. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 10:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: therajce
co se týče trestňáku, nejl. je zeptat se na policii, ti budou psát hlášku na úřad, zda-li to specifikujou jako tr. čin či doporučují řešit jako přestupek na obci (obvodě), taky si myslim, že je potřeba dodat na policii neschopenku jako podklad, jestli náhodou nemusíš Ty u nich podat trest. oznámení, ale asi to řešej oni, já před rokem bohužel na neschopenku nešla, takže nevim přesně postup,
jinak když je budeš uhánět, jedině dobře, někdy jim to trvá dost dlouho,
taky je vhodný nahlásit svojí zdravotní pojišťovně, že jsi na neschopence z důvodu napadení psem, protože ta by pak měla i všechna vyšetření u dr požadovat po viníkovi, nemělo by to jít z tvýho zdrav. pojištění,
pochop. si schovávej všechny paragony z lékárny, manip. poplatky od dr apod.,
jinak když to řeší úřad, tak ho můžeš požádat o to, aby zajistil, že ti bude vyplacená škoda - jak na psovi, tak tvoje výdaje alá ty paragony, daj mu to příkazem, aby to uhradil, pakliže nemá psa pojištěnýho na způsobení škod (což bejvá většinou zcela běžně součástí pojiš. domácnosti) - on to ale musí pojišťovně nahlásit - takže to tam můžeš napsat i Ty, jen tak pro info, aby to věděli, jestli to ještě neudělal

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 09:24 therajce Re: petrab
Psa nechal vyšetřit mam i potvrzeni.Jen s panem veterinařem se nejspiš domluvili,protože slečna mi po napadeni řikala,že prej ta fena nebyla očkovana již 2roky a když mi donesli potvrzeni tak tam byl datum 30.08.2013 což 2roky nejsou,takže nejspiš ho podplatili, ale to asi nijak ja už nedohledam.Ted čekam na vyjadřeni policie,co pa mužu jit po tydnu se tam zeptat jak pokročili? Nebo mam jit na UMO když to tam ani ješte policie nepodala.Policie urči zda je to k trestni čin nebo přestupek.Pokud trestny čim tak to půjde k soudu pokud přestupek tak jen na UMO. Už sem v neschopnosti 2tyden.Přišti pondeli jdu na kontrolu a ješte k ortopedovi.Protože si necitim pulku prstu ale na dyl neschopnosti než 3tydny to neni.A ani si nemužu dovolit tak dlouho marodit. No r
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 23:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: therajce
tak držím palce, že se to táhne dlouho, je normální, ještě napiš na obec, že by tě jen tak zajímalo, zda-li ze psa onen jedinec platí poplatky, oni Ti to sice nesmí sdělit, ale jestli neplatí, pak ho obešlou a na veter. správu rozhodně napiš, že nenechal svýho psa vyšetřit bezprostředně po Tvým napadení na veterině na vzteklinu - min. tomu bude povinnen, ale spíš dostane od vet. správy pokutu !!! , rovněž se můžeš jen tak mmch. zmínit, že máš děsný obavy, jestli je pes vůbec proti vzteklině očkovanej, když ti nepředložil žádný potvrzení - opět si to zkontrolují a když bude mít očkování prošlý - další pokuta, jestli jsi byla v neschopnosti dýl než týden, měl by to být trestňák, jinak by to měli řešit ve správním řízení, což bude pro viníka dražší model , v podstatě bude záležet na tom, jak je na tom osoba finančně, jestli jí to bude šumafuk a nebo jestli si dá příště bacha, min. lítání po úřadech je poněkud vopruz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 10:59 therajce
Tak minulej čtvrtek sem to byla nahlasit na policii,všechno si zdokumentovali.To čekani je nejhorši.Je středa a ja stale nic nevim.Ale stejne to pujde až na umo,a pak ješte k soudu.S majitelem psa už po tydnu nebyla žadna řeč a nic mi podepsat nechtěl a to sem chtěla jen ušlou mzdu.Ted budu chtit o hodně víc.Takže rada pro všechny,hned hlasit a neduvěřovat lidem,že budou ochotni vám všechno jen tak uhradit. Tak nak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2013 01:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: hunter
někdy ani nezáleží na velikosti, jako na tom, jak moc druhej pes napadení myslí vážně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 08:15 Muž hunter [30]
na mňa minule vybehol pes Nemeckej dogy ... ako išiel po mojom psovi, a pánko ho chytiť nevedel, fakt, infarktové situácie, menších psov ako nemečáky, berňáky zvládnem, ale toto hebedo, uu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 23:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: therajce
řekni si o všechno, na co máš nárok, protože čím víc toho bude, tím spíš si snad dá majitel příště pozor (snad)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 12:03 therajce Re: petrab
S majitelem psa sme se domluvili na dohode o odškodneni ušle mzdy.Pokud to nepodepiše jdu na umo a ty to budou řešit.Jen nevim zda si mam řict o bolestne.momentalne si necitim jednu pulku prostředničku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.09.2013 20:58 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: therajce
pročti si to tady!!!:
hafici.net/forum/569…

Jakýkoliv zranění člověka psem hlásit na policii, protože potyčky mezi psy nikdo neřeší. Jakmile máš jakýkoliv zranění, jde toho využít k tomu, aby se to řešilo!!!

Pak to řeší úřad jako přestupek. Pakliže jsi na neschopence dýl než tejden, jde o trestní čin a to je pak pro majitele psa, co to celý způsobil - hodně nepříjemný a hlavně v případě opakování už je to hodně blbý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 14:52 therajce – napadeni
Dobry den,chci se podeli o svuj přibeh a take žadam o nejakou radu co delat.V patek k večeru sme šli s moji fenkou Kesi na prochazku.Byla už tma.Byli sme jenom u baraku.Přistehovali sme se před 2tydnama a konečne sem si myslela,že budu mit klid.Jak sem ji venčila,slyšela sem nějakou pani jak vola na psa.Už sme se vraceli k baraku a v tom k nam přiběhla fena americky buldog,ta moje a ja sme se lekli ale snažila sem se zachovat klid.V tom najednou ta fena popadla moji Kesi a hazela s ni,pani přiběhla a snažila se fenu udržet.Byla tam ješte jedna fena ale štene,ta se incidentu nijak nezučastnila jen tam pobihala.Pani je měla na volno,my byli na voditku.Strachy o tu svou sem se snažila ji nějak dostat ze zubu ty druhy a nějak došlo k tomu,že fena pokousala mne.Mam dokousany 2prsty na leve ruce.Ta moje se nejakym štestim vytrhla ty potvoře a utikala ke vchodu.Byla v šoku a ja s ni když sem zistila,že krvacim.Pani psy zajistila a odvedla.Ja take.Jelikož sem byla sama musela sem hned odvezt tu moji domu.Ma diru v noze a byla v šoku.Znova sem šla ven s tim,že musim na pohotovost.Pani přišla i s majitelem psu,přitom tu co nas napadla ma v peči ona a on to štene.Ale napsane jsou oba na neho.Jeli sme na pohotovost,pan byl vstřicnej a spolupracoval.Zaplatil pohotovost a take se nevyhyba tomu,že mi zaplati ušlou mzdu jelikož nemužu jit do prace.Přijeli sme z pohotovosti a ja zistila,že ta moje ma diru v noze.Tak znovu sem volala panove,ten jsi dal ale panaka tak k vetovi jela s nama ta Pani.Cestou mi řikala ,že ta starši už nebyla očkovana 2roky(ta co nas napadla) zaplatila vyšetřeni ty moji a slibila mi,že od ted bude mit fenu na voditku.No ale druhy den,sem šla venčit,pod nama je hospoda.Byli sme naštesti dal,videla sem fenu jak vyběhla z hospody bez voditka a nahubku.Lekla sem se,tak sem rychle utikala k baraku.Hned sem volala panovi aby slečne zavolal.Od ty doby mi nedal vědet co a jak.Dneska sem mu jen poslala smsku s tim,že pokud uvidim psa běhat bez voditka a nahubku tak to nahlasim na policii.Jak by ste to řešili vy?Ja mam strach jit ven,utpěla sem docela silnej šok a zraneni prstu.Pokud by někdo něco nechapal nebojte se zeptat.Ja to pišu v rychlosti.Diky Lucie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 21:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: koyack
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.09.2013 09:11 Muž invalida [782] Re: koyack
Takový psi by neměli bejt na volno...je na to i zákon...bohužel opět nevymahatelnej. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.09.2013 06:37 koyack Re: petrab
Díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2013 21:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
Jenže Edit to myslel/a jinak... Z komentáře nutno soudit, že jde o psa, kterej se pere, takže aby se mohl pohybovat na volno, ale nikoho nezranil, má správně koš. K němu ale přilít jinej pes a ten ho napad a pokousal, protože neměl koš a nebyl ani na vodítku.
A takovejch lidí, co tyhle psy nechaj volně lítat bez koše je hafo. Nebejt jich, nedojde ke zranění. Myslim, že tentokrát nejde o to, že si psi maj něco vyřikat nebo se počochnit s košema, ale o to, že kdyby se dva rváči na volno v lese setkali, budou-li mít koš, nepokoušou se. A co se týče mých dnes a denních zkušeností, nejde jen o les.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:07 Muž invalida [782] Re: Edit
No já budu nesouhlasit. Trávím v lese několik hodin denně. Za pár tejdnů přijde doba že tam nebude ani noha. Lidem se spíš vyhneme, což při chování lidí v lese není problém. A nemusí nám ani sojka napovídat. Když někdo jde psa přivolám ale dám ho na vodítko, určitě mu nedám koš. Nepřipravím ho o jedinou možnost se bránit. To že v lese psa leccos zajímá je daný. A ani jeden z nás tam není za trest. V případě že do mýho psa jinej vandruje, řeknu jen můžeš. Když varování nepomůže a majitel psa nezvládne ..tzn. pes nepřestane odepnu vodítko. Oni si to vyříkaj... Když bude nejhůř a můj kámoš bude mít namále, nemám problém psa zastřelit i s velkou pravděpodobností že dostanu vyšší trest jak za utlučenou důchodkyni ...přátele ve štychu nenechávám. Ale nehodlám dodržovat zákon kde je bit slušnej člověk nebo slušnej pes. Než začnete soudit...velkej pes vyjel po mý čubě z rozběhu...bez vodítka bez koše a bez základní poslušnosti. Při snaze ochránit psa vyjel i po mě. Edit napsala: Nechápu houbaře co chodí po lese a jejich pes bez koše a vodítka si pobíhá někde v jejich okruhu. Já si tak jdu lesem a můj pes poctivě koš a takový volně pobíhající pes bez koše ho napadne a porve. Prosím houbaře dávejte svým psům koš! Poklepou se košema a vše je v pohodě. no pokud bych svému psovi také koš nedala určitě by ten váš pes nepřežil!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 3181x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/293-napadeni-psa-psem-aneb-rvacky?od=101