Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Napadení psa psem aneb rvačky

 

NápovědaFórum » Chování psů » Rvačky 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Napadení psa psem aneb rvačky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2012 08:06 Žena HOUP [1532]
Božinku --je to hruza držim palečky ať je hafikovi lip ----a s tim otchytem moči by mohla pomoct 111-od Ronečka ma s tím zkušenosti ..letite---- ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.02.2012 21:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
toho moc vidět neni, ale nevypadá to jako horror, spíš to bude kapsa možná, zítra Ti to udělaj, trochu mu to vyholej okolo, vydezinfikujou, namatlaj a budeš pak doma matlat Ty, ten Tenazym určitě chtěj!!: susp. ad us. vet 10 ml
www.lekarna.cz/…/
Nejdřív, jak je v tom prednisolon, budeš to matlat 1 nebo 2 dny i několikrát denně - jen lehoučce, trochu, pak ubereš na 3-2x denně, vet Ti řekne. A kup si v lékárně Betadine roztok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 21:12 Žena DaD [745] Re: petrab
Fotka k příspěvku Tak jen nevím, jestli to je k něčemu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.02.2012 20:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Nevim, jestli je to jen trhlý a nebo díra, takže se udělá kapsa - na tu je skvělej zrovna ten Tenazym (mmch. mít ho doma v lednici je docela dobrý).
Lízat si to nesmí, jinak se to nebude hojit. Fotku zkus. Šít už to stejně nebudou moct, protože to se musí hned. Zahojí se to, ale bude to chvíli trvat, patrně to bude chtít kolem vystřihat nebo vyholit, aby mu do rány nelezly chlupy!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 20:14 Žena DaD [745] Re: petrab
Děkuju moc, bohužel už si to lízal, zítra tam zajedeme radši autem, jestli to bude špatný, nebo jen vyzvednu ten lék. Může to být vážné??? Zkusím dát fotku stehna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.02.2012 20:07 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Kre*ééééni. Mám už jich všech po krk!!! Kvůli takovejm už asi nikdy v budoucnu mít psa nebudu.
Co se týče trhliny, zajdi na veterinu,ať Ti dá dr Tenazym. Tím to potírej tak 5 dní, je to jak zázrak (několik atb a kortikoid, kterýho se v tomto případě na zhojení rány neboj). Dezinfikovat můžeš nejlíp betadinou, dettol bych nedávala, ale většinou každej kousanec je infikovanej už samo o sobě. Hlavně, ať si to nelíže!!!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 19:56 Žena DaD [745]
Den blbec
Ráno jsem si málem na sněhu a pitomých kachlích před vchodem zlomila ruku, ale to nebylo nic proti večeru.
Šli jsme k vetovi, měla to být prima procházka. Ve vedlejší vsi se na nás vyřítil hladový uteklý ovčák. Nádherný, obrovský, řetízák na krku, srst ne moc udržovaná. Ben naštěstí neměl košík, naštěstí měl bundu, ale bohužel byl na vodítku. Výsledek: prokouslá bunda a stehno. Zastavila tam jedna paní z obec. úřadu a postarala se o odchyt. Ovčák byl hladový a chtěl jít za mnou, lísal se ke mě, aspoň jsem ho odvedla pryč, manžel držel Bena.
Na veterině: zvětšená prostata, nevím, jak nabrat moč, kdo máte tip, sem s ním.
Vracíme se a vidím Bena, jak je napružený. Manžel ho odchytil a já vyrazila první, a po pár metrech pitbul, z pole za ním běží páníček. Je vykastrovaný, ale nepomohlo. Zastavil se metr přede mnou a jel jak nastartovaná motorka. Řvala jsem stůj a úkroky mu brzdila cestu. Pak ho naštěstí odchytli. Já se klepu jako sulc ještě teď. Vycházky asi omezím kolem bydliště. Mám dost. Tak jsem to musela aspoň tady ventilovat. Stačí na desinfekci dettol??? Všimli jsme si toho až doma, ani vet ne, v mraze to nekrvácelo. Je to asi 1cm trhlina. Denisa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.07.2011 17:45 Žena 111 [526] – Rex
Nazdar, mohu konstatovat že se dá opravdu u našich miláčků minimalizovat nevhodné chování vůči ostatním psům( štěkot, vrčení atd...) Vyzkoušela jsem to na několika psích kamarádů kteří byli špatně socializováni nebo naopak napadeni jiným psem. palec Ať to byli jorci, či jezevčíčkové nebo větší plemena. Sama na svém psovi který byl několikrát napaden a škaredě pokousán. Vrčel na neznámé psy!!!!! Po zhlédnutí Císra Milana ( mnoho dílů) s touto tématikou, jsem přišla jak na to. Nesmím se bát sama,v danou situaci bít v klidném submisivním stavu. A můj pes to vycítí, věří my že ho před neznámým psem který k nám běží na volno ochráním. Důležité je, na vás - Musíte stát rovně, vypnout hruď, prodýchávat- stát na místě, držet vodítko svého psa zcela volně ( neškrtit ho, neusměrňovat slovně!!!!!!!!!!) popřípadě svého psa otočit na stranu( nesmí se na sebe dívat-oční kontakt je projev rvačky)a vyčkávat- vetřelec se po chvíli otočí a odejde. Opravdu to funguje? Zhlédněte pár dílů Císra, a dá vám to mnoho podnětů na nápravu svého mazlíčka tak jako mně. Prostě již nevyvádí, a můžeme chodit kolem spousty psů : Držím všem palečky ahoj Zdenka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2011 21:48 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Belja2
rozzureny co k tomu říct?
Jen, že máš štěstí,že Tvoje hafuša je klidná a psy jsi mohla křikem zahnat. Můj hafan po jeho zkušenostech dostává z podobných kontaktů hysťáky a tím ještě druhé psy vyprovokuje.
Tak příští letní procházky už bez podobných zážitků! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2011 20:31 Žena Belja2 [28] - Ohaři – nezodpovědnost
nevím, zda se to sem hodí , ale je to určitě zajímavá zkušenost...
dnes 14.7.2011´jsem sla na tradicni prochazku s Bělkou, když jsme se vraceli vsí, viděla jsem 2 velké německé ovčáky pobíhat bez vodítka a nikde na obzoru nebyl jejich pán, vykoukla jsem z uličky a ulevilo se mi, když jsem zjistila, že za nimi jedou na koních dvě slečny... řikám si, je to dobrý uviděj mě a zavolaj si je nebo nějak zareagují, ovšem kdz jsem slysela jak jedna se pta te druhe kde jsou? a ona na to odpoví : no, to já ani nevim, někde tady pobihaj naposledy jsem je videla nahore v tamhlete ulici... a ja se zdesila... sla jsem tedy z5 do ulicky a doufala ze oni pujdou po hlavni nebo ze mne alespon spatri, ale ono nic... psi sli sami ulickou za mnou a obestoupili me jeden , ten mladsi z nich, alespon na to vypadal, sel k belce a ocuchaval ji a v tu chvili zacal najednou cenit na nas zuby , belka je tedy take vycenila, ovsem s tim rozdilem , ze ona byla u mne a na voditku, zatimco oni ne... nakonec nas obstoupili oba kazdy z jedne strany a pomalu se priblizovali a tak jsem , na svou obranu, zacal s tim : zmizte, ale mazejte domu, slysis? mazej , ale delej nebo uvidis.... rozhodnuta , ze jestli se ke mne priblizi jeste na krok s vycenenymi zuby tak je nakopnu, nejspis bych to ale neudelala , ale to je jedno, povedlo se mi je zahnat , ale opravdu jsem mela stasny strach...

jejich majitelky za prve nebyly od nas z vesnice, o psi se vubec nestarali, psi me ohrozovali a ony ani nevedeli a dokonce ani nemeli poneti , kde jejich psi jsou a co tam delaji, hlavne ze si jely na konich a drbali a vubec je nezajimalo ze porusujou vyhlasku, to jim je vsechno tohle ukradeny...ja se cela klepu jelikoz se to stalo pred malou chvili... a zaverem bych jenom chtela rici, ze takovymto lidem bych psa do rukou nikdy nedala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 13:28 Muž Inky [11] - TeriéřiRe: Rexik
je dobré pozorovať správanie vášho a cudzieho psíka a treba pozorovať a hľadať známky agresie alebo strachu voči psíkovi, osobne by som sa držal od cudzích psíkov ďalej :) keď ich dobre nepoznám ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2011 21:44 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Rexik
Jestliže došlo k napadání bez předchozí špatné zkušenosti s napadením, kdy jde o silnou strachovou averzi, která někdy může i přetrvávat -( podle intenzity napadení, strachu a fixace,) je vhodné s naprosto klidnými pejsky co nejvíce nacvičovat tak, jak Ti píše Katy, kontaktu se nevyhýbat, naopak ho vyhledávat a zprvu z větší vzdálenosti se snažit upoutávat pozornost na sebe a chválit psa, pakliže si druhých nevšímá, postupně se přibližovat, bývá to ale těžké, protože každou chvíli některý majitel nechá svého psa volně pobíhat a ten přilítne k Vám. Tak ať natrefujete na co nejméně těchto individuí, kteří práci v nápravě zcela ničí. Protože yorkšírek jako malé plemeno prochází pubertou a dospívá dříve, než ve věku 2,5 roku, myslím si, kdyby šlo o špatnou socializaci, že by se to projevilo už asi dříve. Rozhodně jestliže pejsek byl měsíce trestán, kárán či logicky omezován v kontaktu s jinými psy po tom, co se takto začal projevovat, náprava bude trvat déle, ale držím palečky, ať potvůrka zuřivá nemusí mít takovou sbírku náhubků..... love love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2011 21:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Holky holky, přeju Vám samé hodné pejsky bez košíčků a vodítek a samé dobré zkušenosti. Nechť Vás nic nepřesvědčí v tom, že raději i těm všem nejhodnějším košíky, jen aby je měli všichni, tedy i ti, kteří je potřebují.
Užívejte si léto.

ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 12:18 Žena Petra123 [461] Re: Katy
Ono je taky dost možné, že jork si běhal okolo a ňafal po všem živém, div se nezaskousl jinému psovi do nohy (to jsem totiž zažila).
Tak nějak. Já zase potkávám dost páníčků, kteří si jdou, telefonují, psa mají bůh ví kde. Jednou konkrétně se pes zastavil u nás, ale jelikož mi po Césarovi vyjíždí tak jsem si před něj stoupla a hafan už potom odkráčel.


Ale třeba můj pes je zvládnutý, v těchhle situacích poněkud salámista - malé psy neřeší a dívá se na ně stylem "tyjo co to je?? :-D "
Tak tak :-D Teda César taky není žádný obr, ale když na něj hystericky blafe nějaká čivava, jezevčík, jorkšír apod., tak se na ně taky tak kouká jako "co to je?" :) Jen když po něm jednou vystartoval jezevčík (jeho panička se opalovala o pár metrů dál a jen na něj ječela hmm ), tak si zavrčel, ale to bylo tak maximum.


Ale nevíme, jak to bylo, proto je zbytečné se tím zaobírat... co na vlastní oči nevidím, to neberu vážně.
Tak tak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.07.2011 12:18 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Rexik
To je typická strachová reakce u malých psů (něco jako napoleonský syndrom). Znám spoustu malých pejsků, co takhle reagují. Často to bývá nedostatečná socializace nebo odběr štěněte příliš brzy od matky. Dobré je navštěvovat skupinku nekonfliktních psů, aby pejsek neměl důvod se bát.
Na procházkách bych doporučila postupné zvykání - na modelovou situaci bych si pozvala kamaráda s pejskem a první šla v dostatečném odstupu za ním. Pomalu se přibližovala tak, dokud bych cítila, že je Rexík v klidu. Chodili bychom takhle kolem sebe (zdůrazňuji v bezpečné-klidové vzdálenosti), až by šli pejsci proti sobě (či by se míjeli jako na chodníku), opět ale v dostatečné vzdálenosti. Pokud by šlo na Rexíkovi vidět, že chce vyjet, obrátila bych a šla pryč. do té doby veeeelkáááá pochvala. Po pár cvičeních by už se měli pejsci dostat dost blízko sebe, aniž by Rexík štěkal. Při případném štěknutí zákazový povel, např."ne"-cuk a odchod pryč.. naopak - při klidu mooc velká pochvala a ňamka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 12:10 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Petra123
Tak tak... můj pes viděl náhubek asi 3x v životě - poprvé, aby si zvyknu, podruhé, když jsme cvičili na zkoušku a potřetí na zkoušce samotné. Jinak nikdy.
Nelíbí se mi to jednostranné souzení ve stylu "ten debil pitbull napadl chudáčka jorkšírka".. ano, měli být oba na vodítku (v příspěvku se píše, že min. pitbull nebyl) a oba psi mají být zvládnutí. Bohužel se stává, že psa si pořídí člověk, co by měl mít maximálně plyšáka (a to kdoví jestli) a je to i běžná praxe. Ono je taky dost možné, že jork si běhal okolo a ňafal po všem živém, div se nezaskousl jinému psovi do nohy (to jsem totiž zažila). Ale třeba můj pes je zvládnutý, v těchhle situacích poněkud salámista - malé psy neřeší a dívá se na ně stylem "tyjo co to je?? :-D "
Ale nevíme, jak to bylo, proto je zbytečné se tím zaobírat... co na vlastní oči nevidím, to neberu vážně.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 12:06 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena – Nemá strach
Náš tříletý jorkšír chodí venku vždy s náhubkem,aby něco nevhodného nesežral.Zhruba tak půl roku zpátky začal šíleně štěkat na všechny pejsky mužského rodu. Ať je ten pejsek malý nebo velký.Nechápu,že nemá před velkými psy respekt, nebýt na vodítku pevně držen, tak by se nechal sežrat. Zanedbali jsme něco ve výchově. Poradíte někdo, co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.07.2011 12:03 Žena Petra123 [461] Re: Marika
Jelikož mám taky takového psa jde mi mráz po zádech a nechápu majitele velkých psů jak můžou nechat běhat psa bez náhubku.

I velcí psi mají právo běhat navolno bez náhubku pokud má majitel psa zvládnutého.
Malí psi jsou kolikrát agresivnější než ti velcí a taky nemají náhubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 12:02 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Marika
Viděla jste přesně, co se stalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 11:54 Marika
Včera jsem byla svědkem napadení psa psem a pořád na to nemůžu přestat myslet. Napadený byl malý jorshir. Jelikož mám taky takového psa jde mi mráz po zádech a nechápu majitele velkých psů jak můžou nechat běhat psa bez náhubku. Včera šla paní s dvěma dětma a yorkshirem, stáli předcukrárnou a najednou se ozvalo strašné kňučení a křik vystrašených dětí a i jejich maminky. Jejich psa napadl pitbul, ketrý si volně pobíhal bez náhubku. Obdivuji tuto maminku, která pitbula odtrhla od svého psa a nepochopím majitele tohoto psa. Myslím na toho napadeného pejska a doufám že je v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.05.2011 13:52 Žena 111 [526] – Roneček často napaden
Fotka k příspěvku Napadení našich zlatíček je asi častá debata. Roneček je macek,s dobrým srdíčkem na které doplácí. Nejčastější útok byl na něj ze zadu? Právě od malinkých pejsků jako je čivava(prokousla mu kulky), jorkšíři a jezevčíci(bříško)bígl(zadek-tříslo)...Stále to bral, v poho jen se začal těmto rasám stranit.Reakce majitelů různorodá? Poslední útok,však nespáchal malý pes, nýbrž Ryčbek a mnělo to fatální následek-nutná plastika hlavy? Né že se majitel omluvil, zmlátil svého psa a utekl i po mé hlasité prosbě o odvozu k veterináři!Od té doby - se povaha mého mazlíčka - asistenčního pejska změnila, naštěstí jen vůči pejskům. Přestal důvěřovat všem psům které nezná.Já se bojím každého ať malého či velkého plemene které běží bez náhubku k nám? A evidentně svého pána neposlouchá! Pozvolna zase, díky naší psí skupince, začíná věřit? Ale jde to opravdu pomalu.Jen vím že základ všeho, ať těchto útoků, či zranění lidí je v základním povelu a to přivolání svého psa.Psů je stále více a více- jde už spíše o trend domácnosti. :-| A často vlastně ani majitelé neznají svého pejska a jeho povinnosti pořádně. Neví jeho reakce na okolí, a to je moc zlé tone tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   12.05.2011 20:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Marador62
Tak, jako píše Milena. Nevím, jak jste na tom fyzicky, ale s nadsázkou, malého pejska jako jezevčíka bych patrně čapla za kůži a odnesla ho rovnou na městký úřad. Škoda, že nelze chodit na procházky s kýblem vody. To by asi psíček nevydýchal. Jinak je to vždy o lidech a vůbec nemusí jít jen o problémy vůči seniorům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   12.05.2011 10:20 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: Marador62
Vzhledem k tomu, že jsem důchodce, tak vím z vlastní zkušenosti, že máme mnohem méně ráv než jiní lidé a je nám to dáváno dost jasně najevo! Ti lidé byli určitě stejní i před důchodem, jsou prostě slušní lidé a ti ostatní. rozzureny Tím se ale zabývat nechci, já bych v každém případě svého psa bránila, zvlášť, pokud se útoky opakují. Zažila jsem něco podobného, fenka křížence z vedlejšího domu napadla tu moji a vytrhla jí pořádnou hrst chlupů. Od té doby nenechám tohle zvíře k mé Sissi ani přiblížit. Sissi dostane povel čekej a já agresorku zaženu, třeba i tak, že po ní něco hodím. Když jsem to několikrát udělala, panička této fenky se nám už raději vyhýbá a máme klid. Být vámi, nákup jde na zem a já jdu po psovi. A hlavně bych s tím počítala, když se to opakuje, a měla sebou něco, čím ho zaženu - prut, vodítko ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 10:02 Marador62 – Jezevčík - věčné téma?
Jak koukám na články, tak mají ostatní taky podobné problémy, jako my. Mám psa 3letého maltézáka a už víc jak rok pes jezevčík od sousedů přes dům často vyjíždí na mého psa a někdy i na mě. Vždycky mám psa na vodítku, poslouchá mě na slovo, stačí mu říct jedno - dvě slovo a poslechne, aniž bych za něj musel tahat, když chci třeba, aby nešel tam, kam chce on. Jelikož ten jezevčík z ulice je často jakoby omylem vpuštěn na ulici(málo frekventovaná, jen místní občané a návštěvy), stěžoval jsem si držitelům psa přes rok na jejich jednání. Koukají ze dveří a mají z toho radost, že jezevčík má kořist. Většinou mám i tašky s nákupy nebo pracovní, takže se sám nemůžu bránit. Už jsem to nevydržel a stěžoval si na komisi. Jako důchodci dostali symbolickou pokutu a v ten den se to znovu opakovalo a tentokrát se jejich jezevčík do mého psa zakousl. Naštěstí ten můj má silnější srst a skrýval se kolem mě, až jsem přes ně klopýtl. Držitelé (majitelem je dcera, která u nich nebydlí), se mi vysmáli, že je klidně můžu i vyfotit, když jsem je na to upozornil. Myslíte, že mají důchodci více práv a můžou nás terorizovat a pouštět na nás bezdůvodně své psy? Děkuji za názor.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.03.2011 15:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Rexik napsala: Náš pejsek byl na vodítku a měl náhubek. Potkal se s jezevčíkem ( bohužel nevím, zda to byl pejsek nebo fena ), nejdříve se očuchávali a pak najednou jezevčík rafnul Rexíka za obleček. Je možné vytušit dopředu takovýto útok?
Vytušit to často lze z mimiky psů. Někdy jsou to ale jen nepatrná gesta snadno přehlédnutelná. Velmi jasný je ale upřený pohled, strnulý postoj bez jakéhokoliv náznaku pohybu ocasem bývá předzvěstí rafnutí. K agresivitě může vyprovokovat i pnutí vodítka (jestli tedy druhý pes byl na vodítku). Nejlepší se takovému malému psovi pro příště vyhýbat a nebo ho přísným křikem zahnat. A nebo místo oblečku pořídit brnění. S ostny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   09.03.2011 12:47 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Rexik
V tomhle myslím, že můžeš jen reagovat na to jak se oba psi chovaj. U nás je to jednodušší - nekamarádíme se :-D . Všeobecně je nejbezpečnější pouštět k sobě psy až po domluvě a to ještě nejlépe psa s fenou - takže na každého houknout, pokud neodpoví nebo se odpověď nezdá, tak rovnou cizího psa ke svému nepustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.03.2011 10:55 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: Rexik
Velká chyba majitelky jezevčíka,že ho neumravnila důrazněji,to se pak slušní pejskaři můžou snažit sebevíc a stejně jim to není nic platné,když potkají blba.Nejvíc na to doplatí tvůj pes,že ho při ochraně před ostatníma nemůžeš pustit navolno.Když já se Cherrynou potkáme malé pejsky,dám povel maléj,Cherry zalehne,nechá se očmuchat tak aby malej pejsek viděl,že se nemusí bát a když jsou oňuchaní tak si sami pohrají,nebo prostě jdeme dál.Na jezevčíky a krysaříky si ale dáváme pozor odjakživa,jsou někdy jak časovaná bomba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 10:00 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena – Re: pavlinapoddana
Majitelka pouze pravila ..to nesmíš dělat. Hlavně, že se Rexíkovi nic nestalo, varovala jsem manžela, aby Rexíka zásadně nepouštěl k jezevčíkům.
Jinak když si pejsci nepadnou do oka, tak vrčí a je to jasné na první pohled. Teď to bylo jako blesk z čistého nebe. Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 09:50 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: Rexik
Nemyslím,že bys takový útok mohla vytušit,snad jen přečíst z řeči těla,z postoje a srsti psa,z jeho pohybů,je toho víc na co si člověk musí dát pozor.Potom jsou zde dispozice podle rasy,jezevčíci jsou svou povahou známí jako nevyspytatelní ,tvrdohlaví jedinci,ale taky to neplatí u každého,to aby měl člověk oči jako ostříž,když jdeš ven s malým pejskem.Já být u něčeho takového ,tak už jí má(kopanec).A co na to majitel toho jezevčíka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 07:32 Žena HOUP [1532] – JEN MA SKUŠENOST
na louce se stalo že labradora ze zadu napadl -bigl-..tak to opravdu si myslim že tohle by měl přetpovidat ten majitel toho pejska co napada jine psy ..jenže se stava že pravě oni jsou ti nezotpovědni...
jak my se branit jen byt ve střehu.
..mame taky zle skutečnosti HOUP -to vyciti k pejskovi nejde nebo jde od nej prič a to je pro mě signal odehnat nežadouciho..ono je težko radit ..ja už to třeba poznam kdy ma HOUP strach ze psa.. mluvim jen z vlastni skušenosti chce to votkoukat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 06:51 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena – Napadení psa psem
Při včerejší procházce se nám stala taková nepříjemná věc.Náš pejsek byl na vodítku a měl náhubek. Potkal se s jezevčíkem ( bohužel nevím, zda to byl pejsek nebo fena ), nejdříve se očuchávali a pak najednou jezevčík rafnul Rexíka za obleček. Je možné vytušit dopředu takovýto útok? Naštěstí se nic nestalo.Díky za rady.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 3181x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/293-napadeni-psa-psem-aneb-rvacky?od=201