Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Napadení psa psem aneb rvačky

 

NápovědaFórum » Chování psů » Rvačky 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Napadení psa psem aneb rvačky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 12:16 Klára – Pojištění
Zdravím pejskaři :-)
Mám na Vás dotaz, mám dvoletého křížence z útulku (maďar x pitbul). Bydlíme na horách a hned vedle domu máme penzion. V penzionu jsou pravidelně důchodci a děti. Můj hafan si neprožil nic hezkého a je vždy agresivní na lidi s holemi a na chlapy....ty prostě nemá moc rád. Samozřejmě po bližším kontaktu je vše v pořádku. Celkově je to hrozný mazel, který miluje kontakt s lidmi, ale už se nám stalo, že pes štípnul pani do nohy (jen modřina) měla hole.....Hledám pojištění, které by se vztahovala právě na pokousání psem. Nechci žádné pojištění na zdravotní výlohy jen pokud by někomu ublížil. Vím, že je pojistka odpovědnost za škody, kde se dá připojistit pes. Tu jsem měla když jsme bydleli v Praze. Jen chci vědět zda nemáte zkušenosti s jiným pojištěním..... Moc děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 20:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
nevim, jak je to u vás v obci, ale zde by se toto nedostalo ani do správního řízení, protože nejde o újmu na zdraví, nýbrž jen o majetek, byť živej, samozřejmě, co se týče případný pokuty, nebo soudní pře, bylo-li by dokázáno, že vše vyprovokoval malej pes, nemělo by dojít k pokutě, nicméně, ať se to zdá sebevíc ujetý, škoda (finančně zanedbatelná, nejde-li o šampiona) vznikla na straně tupýho majitele mrňavýho psa (převážně řešno z pojištění, často domácnosti, do čehož je zahrnuta i škoda způsobená psem) a sebeobrana v tomhle případě je poněkud neúměrná,
(mmch. např. v Praze žádná vyhláška nepřikazuje psa mít na vodítku nebo s náhubkem, krom mhd a pár parků, což téměř nikdo nedodržuje a každýmu je to fuk, krom pár dní nebo tejdnů po nějaký katastrofě zvláště vůči lidem)

v tomhle u nás zákony, vyhlášky a specifikace v ňom je fakt totálně KO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 16:58 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: nikol
No, škoda, že se nikdy nedozvíme, jak to dopadlo. Každopádně pokud ten chlap tvrdí, že proto, že má malého psa ho může mít na volno, tak nemá pravdu. Vyhlášky i zákony se vztahují na všechny psy a všechny majitele. Pokud on neměl psa pod dozorem a pes napadl vašeho psa na vodítku, tak ten ho v sebeobraně zabil. Vy byste neměli být nijak postiženi, Pokud by snad někdo požadoval, abyste mu uhradili škodu, nedělejte to. Není v právu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2014 15:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: nikol
pravděpodobně tento otřesná zkušenost onoho majitele malýho psa do budoucna přinutí si svýho raubíře hlídat
malí psi takto často dorážení hlavně ze strachu a velmi často to jejich majitelé neřeší, protože vědí, že pes nemůže jinému - velkému - nic moc udělat a ještě se tomu smějí, že ten jejich je tak odvážnej, velmi často velcí psi ignorují tyto mrňouse, ale to neznamená, že nemohou narazit na zvíře, které k těmto často nesocializovaným a zdecimovaným pinďům rozhodně není, zvlášť když k výpadům docházelo i v minulosti, navíc velký pes může jen chňapnout a vzhledem k velikosti jeho mordy stačí jedno rafnutí, který by u velkýho psa bylo možná na dva stehy nebo jen s modřinou, a je po psovi, někdy stačí, když velkej pes plácne po malým packou, aby ho jen usměrnil a může mu třeba přerazit páteř.
Rozhodně je to následně řešení nepříjemné, je-li na každé straně jen jeden svědek, je vhodné přizvat další, kteří dosvědčí agresivitu psa druhého v minulosti, případně střety s ním apod., což je často složité, protože lidé se do ničeho u nás nechtějí moc montovat. Pravděpodobně to dopadne tak, že bude chtít majitel druhého psa náhradu, která v podstatě bude vyplývat z jeho hodnoty, resp. průkazu původu, chovnosti apod.,jde-li o křížence bez PP, pak hodnota je v podstatě nulová.
Rozhodně v budoucnu bych si dávala pozor na malé vetřelce (kteří se na ulici budou vyskytovat i nadále stejně jako jejich tupí majitelé) a svého psa, přiběhlo-li by něco takhle mrňavého ňafajícího, bych za obojek přitáhla k sobě, zabránila v jakémkoliv výpadu a mrňouse odehnala nebo úměrně velikosti odkopla, protože může vzniknout u psa averze vůči podobným psům, jestli již nevznikla,
co se týče debilů pohybujících se po ulici a vesele nechajících své svěřence řvát na psa za plotem, který si pochop. hlídá své teritorium, jediný stoprocentní způsob, jak tomu zabránit je (protože pes může někdy zůstávat na pozemku sám na volno a i jeho výcvik k ignoraci v případě toho, že není přítomen majitel nemusí nic zajistit) vybudovat takový plot, který zcela zabrání jakémukoliv kontaktu, zeď, plot bez jakékoliv škvíry, v případě velkého pozemku druhý plot pár metrů od stávajícího, který zamezí oční kontakt a nedovolí psovi lítat podél plotu
www.beves.cz/…

www.bukitum.cz/…

www.bukitum.cz/…

jo www.ploty24.cz/… x ne ploty-oploceni-brany.info/…

A mimo mísu mmch. tohle je naprosto dokonalá tupost majitele psa, ať je na vnitřní straně plotu či vně:
oploceni-ploty-pletivo.info/…
www.ireceptar.cz/…
www.udalosti112.cz/…




 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 23:37 Muž invalida [782] Re: nikol
Podle mě je chyba ve volným pohybu bez zvládnutí. Zakousnutí je asi průšvih ale byl li napaden a bez vodítka je to na Tvý straně..ale to že to bylo prvně a že Vás tato reakce překvapila je k zamyšlení. Vždycky když je problém s cizím psem tak slýchám "On je hodnej a on to normálně nedělá" Asi bych to řešil větší péčí..blbě řečeno...hledal bych problémový chování a šel na ně jinak než dosud. Nejspíš budu zase za toho zlýho a blbýho ale chybka se nejspíš vloudila na obou stranách. Ve zkratce bych to shrnul do slov poznej svýho psa a předvídej situace stydim Venca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 19:25 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: nikol
Setkala jsem se s něčím podobným kdy cizí pes od sousedů přiběhl k nám a začal být agresivní na naše ho psa (tehdy byl ještě asi 7měsíční štěně). Musela jsem ho vzít rychle do náruče jinak to vypadlo, že by nám ho zakousl,pak furt štěkal u mě a paní co seděla na lavičce za keřem se nestarala, ikdyž moje mamka na něj řvala ať de domů. Pak přiběhl ještě jinej pes taky od sousedů a s ním přišla i paní a máma ji řiká to je váš pes a ona: "ne támhle paní" a ta furt nic. Tak naštěstí náš soused z baráku ho vzal za kšíry a hodil ho k nim na pozemek (pozemek odděluje jenom nízký plot a z půlky keře, kousek je prázdný) takže sme se sebrali a odešli. Některý lidi jsou hol hloupý. Každopádně nechávat agresivního psa běhat po ulici, tak na to právo si myslim nemá.
Bohužel to bývá tak, že malí psi jsou více agresivní nežli ty velcí a spíše zaútočí. Dle mého Váš pes prostě vycítil nebezpečí a když to řeknu hnusně tak se prostě zbavil hrozby, která ohrožovala jak Vás tak jeho. Když máte kříženého labradora tak mi přijde divné, že zrovna tohle plemeno zaútočilo většinou jsou to hodní psi, takže asi fakt měl důvod.

Než na něj zaútočil varoval ho nějak ať dá pokoj? Myslím tím jestli na něj štěkal nebo se nejdříve jen ohnal?
Každopádně jak jsi psala, že na sebe do krve štěkají, tak já bych určitě svého psa štěkat nenechala, protože ho v tom podporuješ. Takže ho něčím zaměstnat ať se soustředí na tebe,popřípadě škubnout vodítkem a říct nesmí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 18:36 nikol – napadení psa
Dobrý den co dělat když soused neustále chodí se svým malím psem okolo naší bránky.Necháváho puštěného v ulici,aby na sebe až do krve štěkali.My máme kříženého labradora a on trpasličího pudla.Výsledek manžel na procházce ze psem na vodítku pán psa zas puštěného,který znenadání za šera vyběhla začal na něho dorážet přímo psovi skoro do tlamy než manžel stačil toho malého psa odstčit tak psa zakousl. Pán na nás zavolal policii a teď se to řeší.Jsem z toho úplně špatní protože pes je přítulný k dětem a tato reakce nás překvapila.Nikdy na druhého psa nezaútočil.Pán tvrdí že on má malého psa a může ho mít puštěného.Má s tím nekdo zkušenost děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2014 13:42 Muž invalida [782] Re: petrab
Zákony...k smíchu! Chyba je v lidech..hrabivosti a nestoudnosti. Co odvádějí za práci řemeslníci je k zblití...razítka a předpisi taktéž...zrovna tak výcvikáři a chovatelé ve většině případů. Celospolečenská neslušnost a fraškoidní kocourkovská nátura nás českejch vychcánků a obcházečů jakýhkoli norem. Pes to vodsral jen proto že lidi mu sebrali soudnost a slušný rozumný psí návyky. Pes by do bitky nešel kdyby nemusel a věděl by že nemá šanci. Kdyby...to je složitý a málokdo to chce pochopit. Když žiju se psem tak musí umět základní povely plnit bezpodmínečně..aby ho nepřejelo auto, nezakous cizí pes, páníčka nepokutovali atd...Bohužel je běžná praxe že pes má cenu oštemplovanýho pp.
ukázka tady ze stránek
hledám hodné páničky pro RR s PP, má již 5 let, zvyklá jak v domě tak v bytě... má za sebou výstavy , zdraví dobré, ale není vhodná na chov, neměla ani jeden vrh... prý by to byl teď risk, kdybyste o někom věděli detje prosím vědět. Nejsem majitelka jen se snažím pomoc známým.
Nebude kšeft tak pryč s ním..jo a to vlastně není můj ..tohle dělaj jen ti jiní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2014 08:18 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
No pokud to bylo někde na sídlišti, určitě by minimálně ten velký pes měl mít náhubek, zvlášť když je pán na vozíku a v případě vyostřené situace nemůže zasáhnout. Určitě měl být malý pes na vodítku, což zřejmě nebyl. Co se týká asistenčního psa, rozhodně bych na takového psa nevolila obyčejné vodítko ale kšíry. Podle mě to nemohl být pes asistenční, jelikož ti bývají označení. Každý měl svůj podíl viny a nejde to tak jednoznačně určit. V každém případě škoda pejska, protože doplatil na nezodpovědnost lidí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2014 21:08 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: petrab
No, fakt je že ti malí pesani jsou provokatéři. To vidím i u Phoebe, ale srovnáváme to Bachovkama.
Jeden můj osobní názor, je, že bohužel i ti pejsci, co jsou asistenční nebo canis, nejsou dobře vycvičení. Tedy- třeba konkrétní pes se na to nehodí. Bohužel vše je byznys. I cvičení asist. psů. Docela mě to mrzí, protože ten výcvik je drahý a pak ten, kdo pejska potřebuje, dostane pejska, který nic neumí a navíc se bojí vozíku, kol. Tady v okolí jsem to zažila u sousedky. Zemřel jí asist pejsek a přidělili jí druhého. Ten se vozíku bál a byl vystreslý. A neuměl pomoci. Jeho panička původně myslela, že ho vrátí, ale potom, co zjistila o jeho traumatu a historii, neudělala to. Fakt je, že pes neumí ani to základní jako otvírání dveří. A před vozíkem se schovával pod stůl. Už je to dobré-tedy lepší.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2014 13:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
A VÁŠ NÁZOR ??? ??? ??? Ke kterému se přikloníte?

Zážitek z konce týdne:
„Byla jsem na hodině v Řepích a v dálce se strhla psí rvačka. Něco jako labrador černý nejmíň 50kg tlustý jako vepř, s nějakým asi parsonem.
Vidim, že se psi bez přestání perou, jedna paní se snaží velkého psa z malého dostat, držela psa i chvíli ve vzduchu, ale ten malého nepustil a vedle ní bezmocně sedí chlap na vozíku, jen přihlíží, ani jeden nekřičí.
Tak tam letím, protože mi bylo jasný, že tohle nezvládnou. Psa jsem z malého dostala rychle, ale pes zůstal už s prokousnutým krkem ležet.
Bylo to hrozný. Jestli pes přežil nevím, pochybuju, paní okamžitě letěla na veterinu. Až teď jsem zjistila, že malý pes je její a s velkým zápasila statečně jako s cizím.
Pán byl ale asi v situaci nevině. Byl dost vyděšený, protože se mu přetrhl obojek, nechápal..., klasika umělohmotná spona, dobrá leda tak na parádu. Takový obojky bych zakázala hned prodávat a v krámě mu ho prodali samozřejmě jako bezpečný. Navíc malý pes asi první provokoval, nebo i zaútočil, protože když paní utíkala na veterinu, běžela okolo mé zákaznice a prý psovi po cestě říkala ty jeden provokatére. Asi byla taky dost v šoku, protože nadávala pravděpodobně mrtvému psovi. Hrůza“

Názor 1)
"Vinu vidím jednoznačně v prodavačích obojků a asi lehkomyslné paničce parsona, která ho nechala myslim i na volno provokovat, nebo zaútočit na cizího, obřího psa, navíc k tomu s nemohoucím majitelem (na cestě). Těžko se jí mohl pán na vozíku vyhnout.Klasika asi Pozitivní motivace a ještě to pak svedla na svého psa."
Názor 2)
"Kdejaký malý pes útočí nejčastěji ze strachu na větší psy. Jistě, může je vyprovokovat, měl by být na vodítku, ale vidíme to denodenně. A také může velkého psa ňafnout třeba do nohy.Ale velký pes nemůže napadnout malého psa takto razantně, protože riziko je (z důvodu velikosti zvířat) obrovské, čehož je toto důkazem. Psi by měli mít náhubek."

Názor 3)
"Vinu vidím jednoznačně v tom, že se nechá, jestliže šlo o psa canisterapeutického, tento pes vytočit psem malým. Měl by být proti podobným výpadům flegmatický."

Názor 4)
"Vinu vidím v zákonu. Nefunguje. Neexistuje zákon ochraňující psy mezi sebou kvůli chybám jejich majitelů."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.09.2014 21:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
vzhledem k tomu, že v psí pusince (čili hubě) se nachází miliony bakterií, jakákoliv rána po kousnutí je samo o sobě infikovaná, rozhodně to potírej dezinfekcí - třeba betadinou nebo jodisolem (víc štípe) a sleduj a kdyby to cukalo, červenalo, hnisalo, zajdi si k doktorovi.

Mmch. jakýkoliv zranění v souvislosti se rvačkou psů je dost dobrou možností to řešit přes úřad, neboli obec, protože zraněním člověka se někdo zaobírat bude, byť není velké, zatímco na zranění psa se Ti v naší krásné zemi vybodnou a max. se můžeš dohadovat, když je třeba, o proplacení účtu u veterináře větš. přes pojišťovnu.

Co se týče psího zranění, je to to samý. Kdyby tam byla kapsa - tedy díra, tak je nutno to zaléčit u veterináře, samo domo se to nezhojí. Dost dobře mi na kapsu zabíral Tenazym (na vet.recept).

Hlavně si to nesmí pes lízat! A ty taky ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 21:25 Muž invalida [782]
No ucho snad ok. Pes bez následků na psychice řek bych. Jen mi je líto těch pěti bitejch. Nechápu jak může někdo bít zvíře jen za to že se chová jako zvíře. Spíš by měl přemejšlet o tom kde se stala chyba a jak ji napravit. Ani sem na něj nezved hlas..bral sem to věcně. Ale napad i mě a to neměl. To nemám rád. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.09.2014 19:26 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: invalida
No, hlavně vydesinfikovat, ale to je jasný. Když byla naše Abbyna pokousaná, tak nám doktorka říkala, že jí hlavně musíme každý den strhávat strup a znovu to desinfikovat, aby se jí to nezanítilo. Přišlo nám to jako děsná drasťárna, ale je fakt, že ten strup byl každým dnem menší a zahojilo se jí to fakt hezky. Ale nějakou hojivou mastičku jsme jí na to taky natírali... Ale u člověka popravdě nevím.... Tak držím palce, ať je to brzo u obou v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 18:50 Muž invalida [782]
Čau.. mám dotaz. Čím ošetřit potrhaný psí ucho a případně i mou ruku...obojí čerstvý. Debil s pěti nezvládnutejma psama. Teda hlavně že sou papírový :agresivni: P.S. není to žádný velký drámo a nechci to nijak řešit ani s doktorem ani s úřadama neboť pán řešil situaci tím že začal bezhlavě bít svý psy. Jsou dost vyděšení a zmatení a myslím že si to s ním brzy vyříkaj sami. Spíš mi jde o to jestli mazat nebo nechat na přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2014 23:05 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Nikdy nikdo nevíme,kdy se něco takového může přihodit i nám,jsem ráda že Petrab paní odpověděla,třeba si to přečte,třeba ne,ale její odpověd poslouží i ostatním,kteří toto téma čtou. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 22:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2014 08:43 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Olga Hartmanová
Nerad odpovídám na příspěvky od anonymů, protože mi to přijde jako mrhání mým časem. Anonym tady většinou jen vysype hromadu svých problémů a už se vícekrát neunavuje se sem podívat, zda mu někdo na jeho dotaz odpověděl. Proto nebudu odpovídat ani teď. Pokud jste však výjimka, podíváte se sem znovu a máte zájem o seriosní odpověď s radami, které mají nějakou váhu, zaregistrujte se prosím a buď sem, nebo do vzkazů mi napište, odpovím vám, co vše máte dělat a jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.05.2014 21:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Olga Hartmanová
pročtěte si mmj. toto téma:
hafici.net/forum/569…

bohužel žijeme v zemi, kde slušní lidé nemají dovolání a zákon nefunguje jak má, pakliže se nestane nějaká hrůza

zásadou je, aby dcera zůstala minimálně týden doma na neschopence, jako dítě to potrzuje pediatr (bolestivost, zhoršení, cukání, atb... ) - poté je to totiž místo přestupku, který musí řešit obec, už trestňák,

potvrzení o vyšetření psa vč. potvrzení o plat. očkování proti vzeklině by měli vyžadovat policajti po nich, aby je doložili Vám, resp. aby jim potvrzení předložili, když jde o kousnutí člověka (jestliže to nedoloží,může to znamenat, že psi nemají naočkované nebo mají vakcínu prošlou), na inf. oddělení dítě jít povinně nemusí, ačkoliv je nyní doba, kdy by se sem mohla zavlést vzteklina např. z Rumunska, léta je již ČR vztekliny zcela prostá, takže této choroby bych se nebála,

chce to být tvrdohlavá, neústupná a stále se dožadovat jakéhokoliv výsledku přes úřady,
jediné, co se může stát ovšem je, že dostanou nějakou, patrně trapnou pokutu, pakliže ale dochází k recidivám, pak se pokuty a příp. další sankce zvyšují

mmj. je možno, máte-li s léčbou dítěte výdaje, vše schovávat. Můžete požádat svojí zdrav. pojišťovnu o to, že sice náklady s Vaší léčbou (které Vám poj. autom. platí) nepřejete vydat z Vaší pojistky, aby jí požadovali po tom, kdo nehodu způsobil, to by mělo být dořešeno právě na obci v přestupkovém řízení,

takže stále někam psát a stále někam volat, doprošovat se, vyčkávat, ale zásadně a rozhodně neustoupit a nezlehčit druhé straně to, co ona komplikuje vám, tzn. nevybodnout se na to a to ani teď ani jindy, byť jediným výsledkem bude patrně t.č. miniaturní vydání na jejich straně vůči vám (jestli Vám nevydají potvrzení o tom, že pes je zdráv a očkovaný, doporučuji to nahlásit na stát. veter. správu s podezřením, že pes není ani očkován, protože v případě, že by neb, je to další pokuta z této strany

co se týče argumentů na chování této rodiny s větší smečkou, můžete uvést do písemných stížností, většinou je to ale irelevantní, takže to nikoho nezajímá,

nejprve přeji, aby se nic takového již neopakovalo, jinak osob. radím jakýkoliv škrábanec přehánět, ihned volat v hysterii policii, sanitku, nechat se odvést, nechat si potvrdit ošetření psa na co nejvyšší částku, do budoucna hlásit každé napadení, volat i, že máte strach projít, protože to a to... prostě "otravovat"
v případě, že budete mít jakákoliv věrohodně prověřená vydání, oni je musí zaplatit a jestliže nemají psy pojištěné a nejde to z pojistky, pak to musí uhradit ze svého, k čemuž je opět může právě obec vyzvat, navíc za každé řízení na obci dostávají pokutu a veškeré sankce se s recidivou zvyšují

asi jsem příliš neporadila a příliš neudělala radost, ale moje zkušenosti jsou takové, jak píši, držím palce a dejte určitě za čas vědět, jak se vše dořešilo, probíhá atd.!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 13:14 Olga Hartmanová – Napadení psem

Dobrý den, prosím o radu- má dcera byla včera byla napadena dvěma psy-vlkodavem a vlčákem,šla se svým psem ze zahrady u domu kdy na ní zaútočily psy od sousedů,kteří vyběhly majitelce z brány-ona údajně šla psy venčit a proto je pustila bez vodítka na přístupovou cestu k jejich domuMá dcera měla řádně psa na vodítku,nikdy nechodí bez vobojku avodítka.Dceru kousl pes prstu, volali jsme policii, která vše na místě pak řešili,dcera pak musela do nemocnice na ošetření. Tyto sousedi- tedy respektive sousedky, co bydlí vedle v domě mé dcery- jsou lesbického páru, vím, že měli v péči desetiletého chlapce, který jim byl odebrán. Tento dům koupili před dvěma lety,a od jejich nastěhování jsou neustálé spory, několikrát byla volána hlídka policie za rušení nočního klidu.Tyto ženy mají 6 vlkodavů a jednoho vlčáka.Nechávají jí přez den samotné na zahradě, vracejí se pozdě večer domu, psy brečejí, štěkají a rušejí nás.Máme vše natočené, jak tam psy brečí.Mezi naší a jejích zahradou je náš malý dřevěný plůtek, tyto psy jsou ale mnohem větší než ten plůtek, vedle tohoto plotu je naše cesta do vchodu domů, jelikož jsou tyto psy agresivní již přez plot, nemůžeme tak tento vchod vůbec používat, máme strach že plot přeskočí či povalí,Není s nima žádná domluva, žádná řeč, ba naopak.Chtěla bych poradit jak se máme zachovat, jak máme postupovat, kdo tyto dámy donutí k zbudování jejích vlastního bezpečného plotu tak abychom mohli řádně využívat vchod do našeho domu a nemít strach.Nemůžeme ani v klidu sedět před domem u venkovního stolu jelikož se vážně bojíme.V domě žije můj bývalý manžel s matkou a mou dcerou.Matka je v důchodu, ani ona nemůže být sama na zahradě - jelikož se psů bojí.Navíc s těmito majitelkami se nedá domluvit, řešili jsme to již přez obecní úřad , ten s tím však nemůže nic udělat, nemůže je donutit udělat plot,nyní kdy došlo k napadení mé dcery to již takle nechat nechci.Žádám o radu - pomoc, na koho se obrátit- kdo jim provede kontrolu a kdo jim nařídí, aby si je zabezpečili??Já bych i chtěla poslat kontrolu na týrání zvířat, máme je natočené jak psy neustále brečí, jak běhají volně na hlavní komunikaci bez obojků a vodítka.Jak říkám, je jích 6- vlkodavů a jeden vlčák.Má dcera byla v nemocnici na ošetření, ruku má zavázanou, bude jezdit na převazy, policie majitelkám sdělila, že do 48 hodin musejí doložit na policii doklad z veteriny, že psy jsou očkovány a že byly na lékařské prohlídce, pokud tak neučiní že má dcera bude muset do nemocnice na infekční oddělení.Dcera má před maturitou... Jsem z celé situace otřesena, jak takové jednání mohou majitelky působit aniž by si uvědomovaly následky ,které mohly nastat.Jsme v uvozovkách rádi, že dcera to odnesla jen rukou, co kdyby ji napadly do obličeje, nebo jak koliv pokousaly?Neberou ohledy na nic a na nikoho.Celou dobu co tam bydlí, ty dva roky, jsou neustálé problémy.Mám dokonce svědky o jejich minulosti, kde všude bydleli a jeké měli všude problémy.Žádám vás o pomoc.Bylo nám samořejmě sděleno, že vše policie prošetří a postoupí magistrátu,který bude vše řešit v přestupkové komisy, ale nám jaksi toto nestačí, manžel by rád náhradu ušlé mzdy, dcera bolestné.Prosím o někoho kdo jim provede kontrolu zabezpečení těchto psů a kdo také zkontroluje zda nejsou psy týrány. Moc Vám děkuji za odpověď a radu.Hartmanová Olga
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 13:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
jj, tak to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 00:21 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Je to blbý,ale zrovna takovýhle příšery mívaj dost tuhej kořínek :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2014 00:15 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
S TOUHLE HRŮZOU TO TU NEJDE NÉ V POSLEDNÍ DOBĚ ALE UŽ 12 LET A FURT TO JE ŽIVÝ A FURT JE TO SCHOPNÝ, NESKUTEČNÝ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 00:08 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Chytrýho poslance s v naší zemi určitě nikdy nedočkáme :-D .

Nejhorší je že poslední dobou to s takovejma lidma nejde ani po dobrým,ani po zlým,fakt paráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.03.2014 00:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
to bys ovšem předtim potřebovala chytrýho poslance, kterej by ti vymyslel na ty náhubky zákon, já to bejt, to bysme si pošušnaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 00:00 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Jo to si dovedu živě představit,poslední dobou mi příjde,že už si tak neužívám prochajdy se psy,ale spíš trnu hrůzou kde se objeví nějakej imbecil se psem neposlušným,navolno a jak jinak než bez koše.já bejt policajt,tak bych byla veeelká potvora na dodržování toho aby pes nosil navolno náhubek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 23:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
nemá papíry na hlavu, normální ale neni, dostala nějakej sociální byt nedávno, takže naštěstí už nechodí přímo kolem, ale v podstatě nereaguje, no, hotovo, umíš si asi představit, co přeju i tak jí a hlavně tý kreatuře čtyřnohý, v podstatě co držela egona před rokem, začal se zhoršovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 21:58 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
To je hrůza jak jsou někteří lidí debilní a nepoučitelní rozzureny .Nejde babu nějak zbavit svéprávnosti?při smyslech asi zrovna nebude ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 20:05 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
místní hyena má min. tejden další oběť, 11 letou labutěnku, potrhaný celý břicho, jak pod ním ležel na zádech, po napadení v šoku utek, policajti ho našli až na Plzeňský, maj. jsou staří lidé, takže to neřešili, hlavně jim šlo o psa, měl natrženou ledvinu, ale už se pomaličku dává do kupy,
dneska jsem jí po dlouhý době potkala, řvala jsem na ní, ať zmizí a zahne jinudy, páč s E. už nemůžu začít někam zdrhat, klasicky baba na konci na 20ti m navazovaný šňůry s konverzací: " ginečku, hele, šel bys tudyhlenc?.... a furt stála na místě, já schovaná za autem jak debil, a vona ... ono se mu ale nechce... Po tom, co se do ní pustil nějakej chlap, co jí taky zná, ho vodtáhla pryč.
Takže tady stále bacha v www.turistika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2013 20:36 KAMARÁD Re: Libas
Libas napsal: No, já mám štěně. Kdyby mi takový malý hafan kousl Scottyho, mohl by se Scotty nas... sakra... rozhněvat a později by takovéhle magory mohl zakusovat.... Takže raději rapla odehnat i za cenu nakopnutí a zachránit tak do budoucna život jeho i dalších podobných... nevím, možná to není úplně to pravé chování, možná by bylo lepší dát rovnou do nosu majiteli, nicméně já chci, aby byl Scotty v dospělosti klidný a vyrovnaný pes, a napadení malým hajzlíkem by jeho výchově neprospělo.
Jinak samozřejmě se snažím takovým situacím vyhýbat.


Správný názor ano ano ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 15:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: alliade
alliade napsala: ona většina "pejskařů" spí spim jen s tim, že jsou velmi často neprobuditelní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2013 10:44 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: alliade
nj lidi byli jsou a budou takoví a makoví,takže se takovým situacím asi nevyhnem no.. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.11.2013 09:55 Žena alliade [21] Re: sgualdrina
tak po mě řvala baba s čivavou že mám bestii a to jsem byla venku s 2 měsíčním bíglem smich . Já i Bella jsme od tý doby na babu vysazený a vždycky se předvádíme, ale jako Mia nemá ráda vlezlý cizí psi a na čivavu vyjela, ani jsem se v tu chvíli nedivila a čivavu z ní shodila a baba na mě řvala, ale jako co tu chvíli dělat, že?.. no ona většina "pejskařů" spí spim a tak se pak stává toto no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2013 20:41 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Libas
my jsme letos taky koupili domek na samote,krom jednoho souseda a nas tam nikdo nebydli celorocne a krom pole a lesa tak nic neni kolem..ale mam byt svuj v Ostravě,takže sem taky jezdime,takze si muzu vybrat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2013 18:48 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
My naštěstí bydlíme na vesnici... na jednu stranu dobrý, že si můžu pohlídat, abych se nesetkal s agresivním psem, na druhou stranu blbé, že Scotty nemá žádný styk s jinými psy. Holt, jiné psy mu musím nahradit já :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 15:31 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Libas
jo to chapu :) ono se pak spatne odbouravaji tyto negativni vlivy :-( my nastesti takovy zkusenosti nemame,ale co neni muze byt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2013 12:26 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
No, já mám štěně. Kdyby mi takový malý hafan kousl Scottyho, mohl by se Scotty nas... sakra... rozhněvat a později by takovéhle magory mohl zakusovat.... Takže raději rapla odehnat i za cenu nakopnutí a zachránit tak do budoucna život jeho i dalších podobných... nevím, možná to není úplně to pravé chování, možná by bylo lepší dát rovnou do nosu majiteli, nicméně já chci, aby byl Scotty v dospělosti klidný a vyrovnaný pes, a napadení malým hajzlíkem by jeho výchově neprospělo.
Jinak samozřejmě se snažím takovým situacím vyhýbat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2013 12:17 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Libas
jo to jaky taky zrovna klidas nejsem,ale prece jen to byl maly hafan,sice rozmazlenej,ale nakopnout ho no ..snad mam zas na dlouho klid od takovych situaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2013 11:09 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
Ještě že nebydlím ve městě... uf. Já nejsem takový kliďas, stát se to mně, tak malej dostane kopanec a velkej pěstí... Kurník, a to jsem si vždy myslel, jak jsem klidný člověk... když já za to nemohu, pro mne je pejsek stejný přítel jako dvojnožec. Kdyby takhle někdo vyjel na mého nejlepšího kamaráda (myslím dvounohého), zachovám se stejně. Asi jsem cvok, ale prostě to tak mám, no stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 22:57 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
no dneska opět perla zdejších "pejskařů"..šla jsem se Schatzem po venku mezi panelákama,měla jsem ho na vodítku klasika..najednou se otevřou dveře od paneláku asi 200m od nas a vyletí z něj nějaká tryskomyš (nějakej malej kříženec asi 7kg) a žene si to přímo na nás a štěká jak urvaný,skočil schatzovi přímo po hubě..paniček nikde..schatz jen cumel a nechapal co se děje ( upřímně sem taky čuměla,že jen čučel) tryskomyš pořád skákala po něm,tak sem po něm zaječela v tom se zjeví páník ( cca 100kg chlapek) a začne po mě řvát proč řvu po jeho pejskovi ať si vemu tu bestii..no jako to je něco na mě,že..sem mu řekla ať si ho přivolá,že už tu pěknou chvíli otravuje a že by se mu mohlo něco stát..no co myslíte,prý co se divím,když mám takovýho koňa,že se ho ten malej lekl a že se asi tolik nestalo..samo že tryskomyš přivolání nula..naštěstí schatz byl zlatej,nechcu ani domyslet co by bylo,kdyby se po něm nějak ohnal..no hadkou se samo nic nevyřešilo a akorat sem mohla byt nasrana ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.10.2013 21:01 Muž invalida [782] Re: Atika
No postele a křesla sou mi proti srsti...teda manželka říkala. Ale když vlezu do kuchyně Jessie se kolíbá směrem od kanape ke košíku a kouká jestli budu mít kecy...jednou mě napadlo zadupat...pohled pro bohy...něco jako "seš normální dělat bordel hned po ránu?" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.10.2013 18:53 Žena Atika [40] Re: invalida
No tak až takhle dobře se mí psi nemají, to už bych nestihla práci a domácnost, ale vypadaj spokojeně i tak. Jo a taky bych radši byla v baráčku, jenže se obávám, že s mým úletem na útulkáče bych to doma brzy přepsovala, byt mi dává mantinely hmm
Jinak co se týká psů samotných v bytě, když přijdu domů, psiska slízají z postelí a křesel a zívají. Všechny třenice byly v naší přítomnosti v podstatě o něco (pozornost, pamlsek atd),ale jen chvíli než filík ustál pubertu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 18:16 Muž invalida [782]
Ale kastrace hodně problémů eliminuje...to uznávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.10.2013 18:15 Muž invalida [782] Re: Atika
No já lítám kolem 6ti 8mi hodin denně po lese a když sem si leh že mi je blbě, čuba po mě vystartovala a tahala mě za ruku...jako že je jedna hodina tak koukej fungovat stydim Přesto bych se bál nechat dva psi pohromadě v bytě. Možná si to jenom neumím představit...osobně bych v bytě umřel do tejdne. Nejmíň by mi chrouplo. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.10.2013 17:45 Žena Atika [40] Re: invalida
Však neříkám, že to kluci nezkoušeli, ale jen chvíli když dospíval mladší filák. To jsme zatrhli a smečce vlastně celou dobu šéfovala dobrmanka (kastrovaná). Jinak psy (tehdy i dnes)denně nasáčkuju do auta a vyrážíme za město na louky, pole do lesa. V létě chata, výlety, spousta psích kámošů, cvičák. No a doma jsou rádi, že jsou rádi, jinak mnohem akčnější je dnes 15kg vořech než ti velcí, ti byli mnohem klidnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 17:32 Muž invalida [782]
Tak teda je asi pravda že i z velkýho psa uděláš gaučáka...taky je pravda že když pes nezná větší prostor tak...já nejsem až takovej znalec ale i smečka která spolu vychází si občas ujasňuje vztahy. Prostě tomu nějak nemůžu uvěřit. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 15:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Atika
bohužel ale obrovské množství psů jen ten blok 2x denně obchází
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.10.2013 15:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
Máme zde téma ohledně napadení člověka psem, ale obě témata spolu souvidí, protože nejčastěji dochází k poranění člověka právě při obraně svýho psa.

Jinak se shodně s Atikou domnívám, že velikost bytu nijak nesouvisí s chováním psa. Resp. většiny psů. Pochopitelně samostatně jednajícího skoro 100 kilovýho pasteveckýho psa hlídající velké pozemky nebo sibiřský plemeno nadšený z nízkejch teplot není zrovna tedy rozumný si kupovat do města, zvlášť do bytů, kde je centrální topení atd.

Argument, že kdejakej pes v městě v bytě se má líp než pes na velký zahradě na venkově je sice částečně pravdivej, protože městský lidi chodí se svými psy častěji na dlouhé procházky, jezdí s nimi na výlety do přírody, aby jim nahradili to, co jim v přirozenosti vzali svý pořízením, né ale vždy tomu tak je,navíc většina lidí chodí do práce a psi musejí zůstávat min. 8-10 hodin přes den doma sami a nemají-li čtyřnohýho parťáka, pak to není, vzhledem ke krátkověsti psů, nic moc optimálního, zvláště co se týče náporu na ledviny hl. u starších zvířat kvůli zadržování moči.
To, že obrovské množství psů na vesnici nikdy nebylo na procházce a nepoznalo nic, než svou zahradu, hůře dvorek či kotec, je pravda a i v dnešní době je to zcela běžný.

Malej byt bych ale neřešila, protože téměř každej mrňavej byt je větší než-li prostornej kotec, kde mnozí psi tráví celý život.

Jestli toto psi viděj jinak, je trochu obtížný říct, protože pes, kterej je léta zavřenej v malym prostoru, vůbec netuší, že velkej existuje a může mít dokonce velký psychický problémy, když mu je záchranou umožněno se v nich později pohybovat.

To, že "převážná většina" psů (nebudeme zde jistě hovořit o %) je špatně na vesnicích socializovaná, protože je odjakživa osamocená bez kontaktu s jinými psy, je celkem jasný. Na druhou stranu ve městě hrozí dnes a denně napadení jinými psy, protože na ně lidé nemají čas, nerozumí jim, pořizují si je bezhlavě, plemena, která nejsou schopna vychovat, plemena, které si pořídili kvůli vzhledu, aniž by předem zjistili, do čeho jdou.

Ale to je už vlastně jiné téma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.10.2013 15:32 Žena Atika [40] Re: invalida
No nechci se dohadovat, ale pokud má bytový pes (i velký a ano i smečka) denně pravidelné procházky a vyžití - tím nemyslím 2 x obejít blok - tak je mu srdečně jedno, kde pak spí. Byt 2+1 nepovažuji za nějak moc malý a troufám si tvrdit, že poznám traumatizovaného a spokojeného psa, zejména když ho mám 10 - 15 let doma :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.10.2013 15:29 therajce Re: Atika
Ano ten članek je hlavne o tom když pes napadne člověka ale je tam hlavne vic mene o agresi psa.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 3181x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/293-napadeni-psa-psem-aneb-rvacky?od=51