Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Knížky a časopisy o psech

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Literatura 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Knížky a časopisy o psech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2014 00:28 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
kup, je dobrá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 23:19 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Uvažuji o koupi této-

mach-kniha.webnode.cz/…/


Nemáte už někdo?ráda od něj čtu články,takže myslím,že knížka bude taky super ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 19:14 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.10.2013 20:12 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Já taky raději čtu,domá mám knížek mraky a vždy jsem v nich objevila něco nového co se mi pak ve výcviku hodilo. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   29.10.2013 09:39 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Fotka k příspěvku Inu, já jsem zase člověk, který má rád knihy a informace hledám v knihách. Docela mne zaujala tato knížka, protože se tam podrobně popisuje, co psa učit a jak ho to učit a je tam popsáno i proč to funguje a taky možné chyby, je to popsáno přehledně den po dni a dokážu to pochopit i já :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 15:57 RUSSO Re: Katy
To je právě ono.Donutit začátečníky trochu přemýšlet,oni si z těch knížek nevyberou co je dobré a co blbost.Kombinuje asi každý,protože každý pes má tu povahu jinou.Nejde dělat výchovu a výcvik podle šablony,bylo by to moc jednoduché :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2013 12:22 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: RUSSO
Je to strašně idividuální.. já se přiznám, že na rady moc nedám stydim spíš si vyslechnu několik názorů, přečtu pár diskuzí a mám snad vlastní rozum, abych poznala, co bude nebo nebude fungovat. Většinou kombinuju.
pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2013 12:17 RUSSO Re: Katy
To je právě ono.V hodně knihách se napíše strašně moc blbostí a začátečníci na to doplatí.Napravovat psa je někdy podstatně horší,než ho něco naučit.Dám jeden z říkladů.Marně se snažila majitelka naučit psa štěkat na povel(žrádlo,pes vedle něj,figurant,schovat do dlaně aportek),nešlo nic.Jednou doma vysávala koberec,pes začal na něj štěkat(odměna,pochvala atd) a za týden bylo vše vyřešeno,na zkoušce 10 bodů.Takové "blbosti" se nikde nedočtetme,aspoň já na to nikde nenarazil.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2013 12:07 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Je dobré vědět, které knihy za to stojí a které ne.. Je třeba si uvědomit, že knihu píše většinou jeden autor (nebo více autorů se stejným názorem), tudíž názory se mohou od ostatních (i těch osobních) lišit. Každý upřednostňuje něco, každému funguje něco jiného, každý má pochopitelně jiného psa. Za mě je potřeba si udělat výcuc ze všeho možného a pak zhodnotit, jestli je daná metoda vhodná pro mého psa.
Já osobně moc knih nemám, spíš jsou to jen nějaké "braky" s příběhy zvířat...a to je pak jedno, jakou si koupíte :)
CO se týče výcviku, upřednostňuju osobní zkušenosti (tzn. výcvikář, kterého znám) a internet (platí pro něj to samé, co pro knížky, jen jdou informace hledat líp, rychleji a levněji :-) ).

Mimochodem - už se těším na říjnové číslo Svět psů, možná tam budu mít fotečku stydim hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.10.2013 11:03 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: myspu
myspu napsala: knihy.heureka.cz/…/

mám objednáno,jsem zvědavá jaký to bude... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 17:30 Žena myspu [276]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.10.2013 12:52 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Nové knížky co jsem si pořídila-


www.zbozi.cz/…/



www.zbozi.cz/…/

palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 01:10 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
No, já věděl proč jsem si tuhle knížku koupil až jako druhou. Na tohle je ještě čas :-D Postupujme hezky popořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2013 00:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: malyLibor
malyLibor napsal: No a tahle knížka by mi měla pomoci naučit Scottyho správně aportovat. Tedy nejen běhat pro aport, ale i přinést ho a dát mi ho :-D

nezapomeň, že aport je docela těžkej cvik, kterej se skládá z iks cviků a úkonů v jednom (***) a běžet pro něj je úplnej základ, bez kterýho to nejde, divil by ses, kolik psů o něj nemá zájem a kolik to dá práce zájem podpořit a běžet pro něj psa naučit...

Jinak je aport úplně banální věc - na volno posadíš psa k noze , pes ho na povel přinese, předsedne si, na povel ho pustí a na povel se zařadí k noze....:

***
pes sedí u nohy bez vodítka
pes sedí u nohy i když odhodíš aport
pes na povel vyběhne pro aport (povel APORT)
pes uchopí aport na plnej zákus
pes běží s aportem nekratší cestou zpět (pom. povel KE MNĚ APORT)
pes přiběhne s aportem a ten drží
pes si předsedne rovně před Tebe a dál aport drží (pom. povel DRŽ)
pes sedí rovně před tebou a dál aport drží
aport po celou dobu nepřekusuje
pes na povel aport pustí a zůstane sedět (povel PUSŤ)
pes sedí před tebou
pes se přiřadí k noze (povel K NOZE)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2013 23:18 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Já nahltal všechnu literaturu na konci 70 let, kdy nám rodiče slíbili, že když se naučíme vše o psech, tak nám dovolí koupit si pejska. My se to naučili, přečetli jsme, co v té době v češtině či slovenštině vyšlo, ale maminka nějak zapomněla na svůj slib a tak jsem pejska měl až 3 roky nato, když ho kamarád našel v lese. Ale vědomosti se hodily... jenže za těch víc než 30 let se výchova štěněte z hlavy vypařila :-)
Ale do knihovny skočím a zkusím sehnat. Mám rád dobré knihy doma :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 23:09 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: malyLibor
Jestlis nenahltal všechnu literaturu Trumlera, skoč do knihovny, to nikomu nesmí chybět!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 21:53 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér – Knížka o aportování
Fotka k příspěvku No a tahle knížka by mi měla pomoci naučit Scottyho správně aportovat. Tedy nejen běhat pro aport, ale i přinést ho a dát mi ho :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 21:51 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér – Kniha o poslušnosti
Fotka k příspěvku Tak jsem si taky koupil knížky, abych byl chytřejší :-D Hlavně od této si slibuju, že by mi měla pomoct naučit Scottyho základní poslušnosti. Já zatím vždy dostal až dospělé pejsky, kteří měli nějakou základní výchovu, nikdy jsem ještě neměl štěně, ba nikdy jsem neměl pejska, kterého bych si sám vybral. Tohle je premiéra a už se moc těším... nicméně, kdyby mi někdo poradil nějakou další dobrou knížku, kde je srozumitelně popsáno, jak psa učit základní poslušnosti, byl bych moc rád.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2013 17:49 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
www.knihkupectvi.mobi/…

nevím jak vy,ale to by byl hřích tuhle knížku nemít..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 13:20 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 14:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
no, to uvidíš
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 09:55 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: petrab
dik ti..snad to bude dobry :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2013 21:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 19:05 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
zdravim..nemáte někdo nějaky tip na knihu,která by se zabývala genetikou a chovem psů?a jinak Jean Donaldson uz sem od ni přečetla 2 ze 3 jejich knižek a to OD SEBE a TO JE MOJE,,,jeste me chybi precist PSI A LIDE: STRET KULTUR,ale předesle dve knizky se dobre ctou a je to srozumitelne napsane..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 22:58 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
eště se tak stavit do toho knihkupectví, když v rachotě nestíhám ani rohlik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 17:59 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Možná jí budeš mít přečtenou dřív jak já,ještě jsem nezačala a to ji mám už pár dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 20:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
do toho jdu, jsem zvědavá na rady porady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2013 20:20 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
www.arara.cz/…


Dnes jsem si pořídila novou knížku,jsem zvědavá jaká bude,ale přečtená asi raz dva,je celkem pidi. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.02.2013 23:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 22:08 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2013 21:01 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Já mám ted rozečtenou tuto-

www.knihcentrum.cz/…/
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.02.2013 21:47 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Tak se mi teď dostaly do ruky tyhle knížky. Jedna o bišonce Adélce ;-) www.databazeknih.cz/… ta je zhltlá a teď čtu www.databazeknih.cz/…, zatím mooooc hezká. Doufám, že nebudu pláčat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.01.2013 20:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: micz
:) taky dycky zhltnu Jéžíška, škoda že v tomhle knižnim směru nejni každej tejden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.01.2013 18:58 Muž micz [165]
Taky se musím pochlubit... k vánocům jsem dostal knížku Bulteriéři-plemena celého světa... a naprosto jsem jí zhltal během pár večerů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 22:10 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
mám a všechny prima!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 21:42 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
www.prah.cz/…/


www.plotknihy.cz/…



www.knihkupectvi-papyrus.cz/…/

Ty jsme dostali s páníčkem na Ježíška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 21:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
tak ať dá prej vědět /zavčasu/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2013 21:21 Žena DaD [745]
Panda na kafe půjde určo ráda. pivo Hlavně ať na mě nechystá nic nekalého v podobě cvičení. Já teď nejradši povel "hop" (na postel).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2013 20:38 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
DaD napsala: "Jak trénovat nemožného psa".

esti chceš jít panda kafe, tak Ti přinesu Louise L. Vineho - Váš neurotický pes, mám ji dvakrát, jednou k půjčování...., můžeš jí i vohrzyzat a Vona ať dá pokoj u literatůůůůůůůůůůůůry www.databazeknih.cz/…

a nebo tuhlenc, taky dobrá:

knihy.abz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2013 11:09 Žena DaD [745] Re: Rexik
Čtečku nemáme, ale na tabletu to jde podobně s více funkcemi. Jen ty knihy... na zahraničních portálech se dá líp vybírat. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 11:08 Žena DaD [745]
Paňuli naježili knihu o německém ovčákovi, jenže zapomněli, že jsem i paličatý a samostatný husky smich :-D . Takže teď po Silvestru paňule myslí, že by se jí hodilo "Jak trénovat nemožného psa". By mě urazila a finty ať na mě nezkouší. Jsem mazaný.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2013 10:16 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
Fotka k příspěvku mne na vianoce prišlo toto love
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 04:35 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena
Používáte někdo elektronickou čtečku knih? Podělte se se svými zkušenostmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2013 21:14 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: petrab
petrab napsala: Nová kniha Herčíka:

www.alza.cz/…



akorát jsem jí dočetla a opět na jedno brdo, přitom má Herčík tolik zážitků a příběhů za ty roky, ale jak je to psaný, to je teda fakt příšerný, jak Honzíkova cesta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 21:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2012 09:18 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
A tuhle už doma máme a je fakt super palec


www.canistr.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2012 09:17 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Dnes mi přišlo na mail toto-

www.canistr.cz/…

Může to být zajímavý slovník ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2012 20:31 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Ted čtu další- od Ireny Sehnerové-Žraloci v psí kůži,je to o kavkazanech a fakt čučím,co vše o tomto plemeni nevím.Knížka je fakt dobrá. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2012 20:29 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Já jsem dočetla knížku od Turid Rugaas- Konejšivé signály a nebyla špatná,některé věci,které tam popisuje jsou fakt zajímavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.10.2012 20:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Nová kniha Herčíka:

www.alza.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 2679x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/359-knizky-a-casopisy-o-psech?od=301