Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Stopování, aport a pod.

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Stopování, aport a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 22:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Seminář s Jiřím Ščučkou www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 14:10 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Skusím to s těma pamlskama,docela dost mu u cvičení šmakovaly ty lososové,tak skusím výměnu za aport, no uvidím,ale to že je notorický aportář je známo,jenom přijdeme na zahradu,už sedí u batohu a chce balonek,pořád by jen pro něj lítal,ale pustit ho nechce .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.05.2014 22:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
Jen tak mmch., k tomu, že nepouští mohlo dojít např. proto, že ses příliš snažila, aby držel a opomněla nácvik pouštění, k tomu dochází dost často (myslim si, že je ovšem horší aport pouštět než ho držet a taky se to líp odstraňuje), esli je notorickej balonář, k tomu, že nechce pouštět, mohlo dojít třebas i proto, že jsi mu házela něco mnohokrát za sebou, furt dokola, pes nadšenej a pak jsi to uťápla s tim, že se jde domu a aport schovala….
Zkoušej nějaký luxusní pamlsky, šílený smrady, kterým nejde odolat a nebo výměnu za jinej mnohem záživnější aport, ten nejoblíbenější. Aporty pak střídej. Jakmile aport pustí, děěsně chválit a házet dál – ale jinej aport, né stejnej.
Případně zkus zcela aport přerušit a začít úplně s jiným cvikem a ve chvíli, kdy pustí, chválit a zase si s aportem pohrát.
Na každýho psa platí něco jinýho a někdy je to docela makačka na čas. Hlavně bacha ale na násilí (může Tě to i docela vytočit), páč když bys to přehnala, mohla by sis nadělat problém skoro nevratnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 22:06 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Jo to jsou,jen ještě přijít na to jak ho přechytračit. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 22:02 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: anargo
Jasně že se to naučí, neboj. Pejsci jsou velice chytří, proto je musíme vždy nějak přechytračit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 22:01 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: marcelka6ka
Jj, největší trest je nevšímačka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 21:44 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Už fakt nevím jak na něj,vím,že jsem to asi zanedbala už u štěněte,ale pokud člověk chce,tak se s tím dá něco dělat ne.ráda bych do budoucna složila s ním i nějakou zkoušku,je fakt šikulka,ale nevím jak bych rozhodčí vysvětlila,že mi pes nepustí aport,to mě rovnou vyrazí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.05.2014 21:42 Žena marcelka6ka [705] Re: Libas
Tak při rozdivočení a lajdání taky odcházím on zůstává sám,,,je z toho pak divný ale zklidní se...Když byl menší tak bývaly dny , kdy jsem odcházela i několikrát smich To byl největší trest
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 21:38 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: anargo
Taky to někdy zkouší. Pokud to udělá, patřičně "znechuceně" si stoupnu, demonstrativně vrátím pamlsek do pamlskovníku, otočím se a jdu pryč, nevšímám si ho a nehraju si s ním.... obvykle si velmi rychle uvědomí, že to přehnal. Tohle mi účinkuje skoro vždy, když se při hře moc rozdivočí a zapomene na slušné vychování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 21:33 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Tak tohle jsem nezkoušela,ale dám povel pust,ukážu pamlsek a nic,kolikrát mi přijde,že i když bych mávala celou pečenou husou,tak stejně balon nepustí. smich smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.05.2014 21:25 Žena marcelka6ka [705] Re: anargo
U nás zabírá když mám pamlsek v zavřené dlani jakoby s pěsti a on když přiběhne u povelu pusť mu ukážu pěst a otevřu mu dlaň aby viděl pamlsek a zas ji zavřu.Většinou ze zvědavosti pustí a čeká na tu odměnu,Dělám to tak už od jeho prvních štěněcích návyků.My spíš některý den řešíme čmuchání s aportem v hubě :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:45 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Opět problém Aport-drží,drží,drží.Nemá někdo dobrou radu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.04.2013 19:52 Žena myspu [276]
mohla bys zkusit házet prázdnou nafouklou PETku, když ti přiběhne a sedne si, tak se dobře vyrve s tlamy, dát povel pust a třeba by to potom fungovalo i na aportovanou hračku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   06.04.2013 23:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
a co takhle místo pamlsku a kola strčit do kapsy kočku a pak šup s ní ven.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 20:22 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
No právě toho se obávám. smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 20:18 Žena myspu [276] Re: anargo
Neboj, Argoušek vydrží i s činkou! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 20:16 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Pamlsek u nás taky nefunguje.Asi to budu skoušet s tím kolečkem aby se naučil pouštět aspon něco a třeba pak pustí i ten balon.Ještě mě napadlo vzít dřevěnou činku ta je přeci jen na držení v hubě delší dobu těžší ne? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2013 20:11 Žena myspu [276] Re: anargo
Nám taky nepustí, na pamlsek ani mé osobní kouzlo nereaguje. Máme tedy míček na šňůře, já hodim a on pro něj běží - přiběhne s ním ke mě a mává s tim, já se pak chvíli o to přetahuju a on si s tím po chvíli někam lehne a kouše to, tak si k němu kleknu a on už nenápadně tu hračku pustí a kouká okolo, ale přitom čekuje tu hračku, tak jsme se takhle naučili skvělou hru, která nás na dlouho zabaví, vždycky když s ní lehne tak nenápadně držím za šňůrku a jen co míček pustí tak trhnu a hodim. Teď už to děláme automaticky a moooc nás to baví - hodim, on za tím, přiběhne ke mě, přetahujeme se, někam si s tím zaleze (většinou na to samé místo na zahradě), já si k němu kleknu a kradu. Někdy se nepovede a míček si zase někam odnese, ale já zůstávám na tom samém místě a on po chvíli přiběhne a mává míčkem před obličejem a dává pac ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 19:59 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Tak jsme odpoledne trénovali,no to sezení u nohy si myslím že s vééélkou trpělivostí půjde,ale to pouštění ani za nic,ani kdybych mávala flákotou tak to nepustí,je sice super že to drží pěkně,přiběhne,sedne si,řeknu pust a nic sedí,čumí a drží.Mě z něj asi klepne smich .Ale přišla jsem na to,že gumové kolečko přeci jen párkrát pustil,tak budeme skoušet spíš s ním a postupně pak i s balonkem-ten má asi raději než to kolo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2013 19:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
anargo napsala:
doma mi to pustí na první povel.
tak vono doma neni zas až takovej zážitek letět pro aport, jako na měkkoučký louce...
E. teď ke stáru začal dělat to, že když mu hážu aport, pohodička, sedí, běží, příde, drží, předá, přiřadí se, běda ale, abych jen pomyslela na to, že je to poslední aport a jde se domu a nebo vyslovila něco jako: tak eště jednou a stačilo - nepustí ani za kontejner šunkáče!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 14:18 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Dřív jsem řešila spíš to že to nechce nosit,bud se s tím coural,že by ho i šnek předběhl nebo si s tím odběhl pryč.Skoušeli jsme to co jsi radila lucisiatku,přetahování,tahání věci na dlouhém vodítku a šlo to,ale ted zase to pouštění a sezení u nohy.Zajímavé ale je,že doma mi to pustí na první povel.On u nohy sedí,ale třepou se mu nohy a jak už chce běžet,ale držím ho za obojek tak sedí tak napůl zadku.Do aportování je přímo blázen už od malička.Skusím to dělat jak jsi popsala,ty jednotlivé cviky důsledněji a ještě líp a ono to nějak jít musí.Já to jen tak nevzdám. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2013 18:12 Žena lucisatko [208] - Společenská plemenaRe: petrab
Pamlsky jsme používali dříve, teď už, nějakou dobu, to děláme metodou jak popisuješ a funguje pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2013 16:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: lucisatko
zaměř se na to, aby měl větší zájem o aport, můžeš mu ho přivázat na provázek a dráždit ho, aby ho honil, dostihl, pak se s ním hojně přetahovat a nechávat ho vyhrát, až bude držet a nepouštět, následně ho naučít pustit na povel, zaměř se na odměny formou aportu spíše než pamlsků, před psem couvej, utíkej před ním, aby tě následoval a zaměř se na to zvýšit zájem o tebe místo o čuchání formou her, blbnutí apod., aby zjistil, že lepší než vočuchávat nesmysly je panička, ze kterou je rozhodně větší zábava, resp. ta největší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2013 16:48 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
základ pro kvalitní výkon aportu je právě, že má o něj abnormální zájem a aport drží bez překusů, zaměř se na jednotlivé cviky, na stoprocentí odložení, uposlechnutí povelu k noze, aby neměl tendenci vybíhat (nažhavený být může, to je i dobře) a na samotný povel pust - trénuj to s jinými předměty i při neaportování

uvědom si, že aport je vlastně velmi složitý cvik skládající se z jednotlivých cviků, ačkoliv je to celé na tři čtyři slova - k noze, aport, pust, k noze:

sezení u nohy na povel
vyběhnutí pro aport na povel
uchopení aportu
návrat s aportem
nepuštění aportu při příchodu
předsednutí s aportem
držení aportu - nepřekusování
pustění aportu
předsednutí bez aport
přirazení k noze

je potřeba procvičovat jednotlivé cviky samo o sobě s libovolným přídatkem pomocných povelů (zůstaň, volno, přines, ke mně, drž, pusť, ...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 08:20 Žena lucisatko [208] - Společenská plemenaRe: anargo
Já to učila tak, že na povel "Dej" jsem ukázala pamlsek, když pustil tak ho dostal, když pustil třeba až na potřetí tak jsem ho jen pochvalila, ale pamlsek nedostal. Měl s tím taky problémy, napřed nenosil, pak nosil ale utíkal předemnou a pak nechtěl dát. Naučil se to rychle, ale je to štěně, u dospělého psa to chce velkou trpělivost.
Píšeš, že rád aportuje, tak si ho zkus třeba nevšímat, když ti to nechce dát. Třeba pochopí, že samotnýho to tak nebaví. Ovšem ten můj na tohle nereaguje, radši si odběhne čmuchat někam dál smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 07:53 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Argo od mala miluje běhání pro cokoli,dřív s tím nechtěl chodit,spíš s tím utíkal,asi měl strach že mu to seberu či co,ale ted už to v pohodě nosí,ale zase máme jiný problém-nechce to pouštět,doma mi to pustí na první povel,ale venku to drží a ne a ne pustit,někdy zabere když mu ukážu třeba druhý balonek,ale já bych raději kdyby to puštěl na první povel.Jak to pas naučit?Vím že jsem měla být důslednější už dřív,ale pořád by se to snad dalo nějak opravit ne?Prosím poradte.
A ještě jeden dotaz-jak ho udržet aby seděl u nohy a čekal než to odhodím?Je strašně nedočkavý,přidržuji si ho za obojek,ale stejně sedí a nohy mu vibrují,že už pro to chce rychle běžet.
Děkuji za rady. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 08:29 Žena lucisatko [208] - Společenská plemena
Tak už si nevím rady jak toho našeho psíka naučit aport. Je moc chytrej jiné cviky se načil rychle. Zvládá povel Ke mě, to přijde téměř vždycky. Klacíky miluje, když nějakej vidí tak s ním začne blbnout. Když hodím, beží pro něj, ale zastaví se a žužle ho tam kde dopadl. Když zavolam "dones" tak někdy sice má tendenci běžet s ním ke mě, ale zastaví se třeba tři metry odemě a kouše ho. pak už na zavolání nereaguje. Když jdu k němu, tak si myslí, že je to hra a utíká s klackem předemnou. Když řeknu "dej" tak ho nakonec pustí, ale nedá do ruky.
Mužu ze sebe dělat šaška, lákat ho na piškoty, ale on ho prostě nepřinese, většinou přijde sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 23:58 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 19:40 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
jako bych viděla Safajrítka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   16.01.2013 20:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – sportovci prominou...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.10.2012 09:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 10:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.06.2012 15:34 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Terda napsala: Joj ještě k tomu začátku, takže pes je normálně u levý nohy, jen já mám ruce opačne? Chápu to správně...
S těma rukama asi takhle:
Když máš psa u levý nohy, tak v pravý jsi kdysi držela zbraň, držíš v ní vodítko proto, abys ho mohla levou pomocně upravovat či přidržovat v daný pozici, pravou rukou mu pohodlně dáváš pamlsky, levá ti visí dolu podél těla, nemusí se nijak kroutit (jak píše, je to nepohodlný) //dyk je "LEVÁ", že jo - leváci prominou, ti dle standardu holt musej vopačně a při neofiko, když nikam nehodlaj ofiko vyrážet, můžou mít psa pohodlně obráceně dycky u pravý nohy a levou využívat co praváci pravou...//.
Přiznám se, že ale nemam čas to vše moment. zpětně číst, takže je možný, že "mluvim" úplně mimo....jooo, už to vidim, jde o stopu...:
Katy napsala: Vodítko držíš v jaké ruce chceš, já třeba držím v obou smich . Tam jde u toho nášlapu spíš o to, abys mu nedávala pamlsek přes hlavu, aby se neotáčel a plně se soustředil (takže jen technické hledisko). no, tak je to tak, že pes je u levý nohy, takže pravou prostě ohneš v lokti a šoupneš mu to přímo k hubě před něj dolu zprava, levou bys musela doleva kroutit a nebo mu to dávat z jeho levý strany a von by se rozptyloval, jak píše Katy a otáčel by se do stran, musí se soustředit dopředu a né čučet po pamlsku do strany či nahoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 13:20 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Katy
Já to asi blbě formulovala :-D Nebo spíš jsem se do toho sama zamotala. Takže jen pamatovat abych mu dávala pamlsek z pravý ruky a rafan byl u nohy a zbytek je nedůležitej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.06.2012 10:32 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Terda
Nevím, jak to myslíš, ale tohle vůůůbec není důležité X-) . Prostě stojíš, máš psa tak nějak u nohy a dáš mu pod čumák pamlsek... levou by se ti to dělalo blbě, tak mu ho dáš pravou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 07:48 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Katy
Joj ještě k tomu začátku, takže pes je normálně u levý nohy, jen já mám ruce opačne? Chápu to správně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 22:44 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Terda
A taaak.. no já měla blbé, že jsem nestudovala ve městě bydliště.. o víkendech jsem jezdila na cvičák (70km daleko) nebo na výstavy a poněvadž jsem měla studium bez prázdnin "nonstop", tak jsem si většinou udělala čas jen velmi zřídka :-(
Už se těším, až z toho blázince vypadnu, neskutečně mě to se*e tone rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 21:36 Žena Petra123 [461] Re: Terda
ne nejsem schopná se učit, či psát celej den v kuse a bejt venku s rafanem, hezky provětrá hlavu.
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 21:21 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Katy
Geologii... průměr je cca 5 zkoušek a nějaký zápočty na semestr. Horší (časově) jsou exkurze a to, že někdy mám blbej rozvrh... Teď dělám bakuli, ale až na podzim a začala jsem s ní brzo, takže mám zatím docela náskok (ona ta fáze nestíhání taky přijde nebo spíš přichází vždycky v návalech), takže si ty dvě tři hodiny na velkou procházku najdu... ne nejsem schopná se učit, či psát celej den v kuse a bejt venku s rafanem, hezky provětrá hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 21:12 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
To jo, ale nechtěla bych vidět co bysme dělali nemít jezevce lenochoda, ale cokoliv pohybumilovnějšího protože brácha s ním maximálně obejde blok (a to ještě pod nátlakem) a babička ani nikam daleko nemůže. Na dlouhý procházky chodím vlastně jen já... taky je pak vidět, když mám hodně zkoušek nebo blbej rozvrh, že psisko "zvlčí", kdežto, když mám víc volna, tak je to zlatíčko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 21:12 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Já hlavně dopřávám jak sobě, tak pesanovi, ale všeho s mírou palec

Terda: teda, ty se máš.. co studuješ? Já takhle neměla šanci trénovat za celé studium smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 21:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
:) smich Když je zahrada, babí a brácha, to se to študýruje! ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 21:01 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Katy
Jo tak tuhle fregvenci bych mohla zvládnout i s milionem dalších aktivit včetně školy :-) No minulý tři neděle, jsem měla terénní cvika a čekala, mě neúplně lehká zkouška, takže taky to byly jen rychlý procházky nebo s ním šel brácha nebo babi a vylítat se nechal na zahradě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 20:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
smich smich
Já taky podstupuju denní peklo na talíři nebo se cpu rohlikama a pejskovi bifteček občas padne do tlamičky. Prostě láska!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 20:39 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
No co? :-D všude slyším, jak lidi nejí zdravě, kupujou výrobní salám :-D (viz Peklo na talíři), ale psovi podstrojují jak královi, tak se ptám :-D
No právě, že pro jezevčíčka stačí pidikousíčky - takže když Safajzkovi nakrájím na stopu průměrně dlouhou 2x lomenou 4 párky, jezevčíkovi bych dala tak půl až jeden páreček palec


Terda: jeeeje, z nás si příklad neber, já na stopy vůbec nemám čas :-( Ideálně tak 2-3x týdně... já teď bohužel nemám vůbec čas, končím školu, takže naše aktivity se smrskly na venčení za plotem a míčkování na zahradě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 20:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Katy napsala:
Jinak - není libové šunky škoda?
smich smich

oLibová i jiná šunka, tvrdý sýr, piškoty, jak je libo (prodávaj i pidi kostičky eshop.dummy-sport.cz/… - ty eště napůlit apod.) pro jezevčíka pidi midi kostičky kousičíčky maličičký. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 19:20 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Katy
Tak já mu nechci cpát nic moc tučnýho (když toho dostane víc "najendou", sem tam špičička špičku asi neuškodí), přeci jen je jezevec a nerada bych aby časem plandal břicho po zemi. Abych ho nechala úplně o hladu, to by mě naši asi přizabili (podle táty je týrání pomalu i to, když chci aby mi šel u nohy a netáhnul na vodítku jak blbej). Ještě se zeptám (už zase) Trénujete každej den? Teď o zkouškovým a o prázdninách to jde, ale během semestru úplně ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 19:05 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Terda
Fotka k příspěvku Tak ono se i doporučuje nechat psa o hladu a celou krmnou dávku mu dát na stopu... ale já to nedělám - aspoň zatím ne, protože jsem byla rád, když žral.
Jinak - není libové šunky škoda? :-O ale jasně, že může být.. dobré je používat pořád stejný pamlsek, ale než přijdeš na to, co mu jede nejlíp, můžeš střídat. Já měla zpočátku šunku, ale ta se blbě sbírala.. pak škvarky, ty se ale sypaly.. no a zakotvili jsme u párků na kolečka.
Vodítko držíš v jaké ruce chceš, já třeba držím v obou smich . Tam jde u toho nášlapu spíš o to, abys mu nedávala pamlsek přes hlavu, aby se neotáčel a plně se soustředil (takže jen technické hledisko).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 18:57 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Katy
Tak tos mě uklidnila, protože kdybych musela používat jen tygranule, tak bych ho musela nejspíš nechat minimálně tři dny o hladu... Šla by i třeba libová šunka? Ještě dotaz. Musím používat pořád stejnej pamlsek nebo můžu střídat? Předpokládám, že asi pořád stejnej, ale radši se ptám. A ještě... Jen tak ze zájmu... Proč se vlastně vodítko drží v druhý ruce než normálně? Asi je těch dotazů moc a jsou úplně blbý, ale já jsme děsně zvědavej tvor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 18:13 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Terda
Neznám snad nikoho, kdo by používal granule :-) Může být cokoliv jiného, já používám párky :) . Na pravou ruku - v levé držíš vodítko, pravou navedeš psa pomocí pamlsku na stopu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 756x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/566?r=154